K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 24. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 24. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 14:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Určitě by se to dalo ošetřit, musel by být někde záznam, že ty peníze pocházejí z voucheru.

U ČD jsem nepracoval, nepracuji, ani se nechystám pracovat. :D
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 17:28:46    Odkaz na tento příspěvek  

Platí síťový LIBNET nebo IDOL v rychlících na trati 030 a je možné ho vydat v autobusu? Je možné si k tomuto tarifu dokoupit síťové IREDO ve vlaku bez přirážky? Děkuji za odpověď.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 17:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx: Platí i v rychlících.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 17:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedním z míst přeprodeje jsou: Příměstské autobusy dopravců Busline a.s., ČSAD Česká Lípa a.s. a ČSAD Liberec, a.s.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 21:06:13    Odkaz na tento příspěvek  

dvx: loni nám LIBNET nevydali v autobusech Busline ve Šluknově a Rumburku s nějakou výmluvou typu nenaprogramovali mi to do počítače nebo tak něco.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 21:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenaprogramovali mu to do hlavy, jak se to dělá [wink].

Každý má právo na můj vlastní názor.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 22:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Platí MPS Makova do Návsí i v expresu z Čadce? Díky.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 13. února 2015 - 23:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Platí MPS Makova do Návsí i v expresu z Čadce? Díky.
http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahranicie/maly-pohrani cny-styk.html
Cestovný doklad platný v rámci MPS neplatí vo vlakoch kategŕie SC, EC, IC, EN a Ex.
=> MPS v expresu neplatí.

s nějakou výmluvou typu nenaprogramovali mi to do počítače nebo tak něco
Tyto dementy miluju. [crazy] Jak k tomu pak přijde cestující, který si jenom chce koupit jízdenku...

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
kachitta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 01:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Platí síťový LIBNET nebo IDOL v rychlících na trati 030...
Síťový IDOL v krychlíku neplatí stejně jako zbytek IDOLu.
Euro Nisa Tiket (= dřív LIBNET) v krychlíku platí.

...a je možné ho vydat v autobusu?
Jak píše Mouka, v autobusech mimo MHD bez problémů, jen bych to nenazývala předprodejem, ENT lze zakoupit jen na aktuání den.

loni nám LIBNET nevydali v autobusech Busline ve Šluknově a Rumburku...
Ve výběžku byly s vydáváním Libnetu vždycky potíže, od novýho roku je to ale vyřešený - AKV uznává, nevydává.

Kate Miháliková
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5352
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 11:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen bych to nenazývala předprodejem
To není můj výmysl, ale oficiální název dle IDOLu, viz zde.

ENT lze zakoupit jen na aktuání den
V Liberci v terminálu na Fugnerově ti daji na den, jaký si řekneš. Otázkou je, jestli je to oficiálně povoleno.

AKV uznává, nevydává
Pěkně debilní systém, ale bohužel to tak "funguje" i jinde.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 11:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Odpověď od dopravce (10/2014)
Ano, jízdenky prodáváme v klientském centru – předprodeji jízdenek MHD na terminále ve Fügnerově ulici, přičemž dle dohody je možné jejich platnost označit dva dny předem.
S pozdravem

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 19:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
zeptám se znalejsich:
Chystáme se cestovat na celositovou jízdenku za 650,-kc o víkendu, dvě dospělé osoby a pes. Vztahuje se tato jízdenka i na Psa? Nebo kolik stoji prepravne za Psa?
A lze přepravovat psa vlaky EC a Rail Jet?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 20:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle jízdenka neplatí pro psa.

Žádná celosíťová jízdenka pro psa (kromě IN100) už neexistuje, teď musí mít pes jízdenku na určitou trasu.

Jednosměrná stojí 15 až 50 Kč podle vzdálenosti, ale stejně jako u jízdenky pro člověka se trasa nesmí křížit, takže u okružního výletu by se to muselo řešit rozdělením jízdenky nebo zpáteční jízdenkou.

Pes může do každého vlaku, nesmí akorát do 1. třídy a do lehátkového/lůžkového vozu, pokud je v kupé někdo cizí.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 20:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za odpověď :-)
Danny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 14. února 2015 - 22:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oto: v nových SPPO je změna: živá zvířata ve schráně a psa beze schrány nelze (kromě asistenčních a vodících psů) přepravovat v lůžkových vozech, samostatný oddíl platí pouze pro lehátkové vozy a pro asistenční a vodící psy v lůžkových vozech
SPPO čl. 45: V lůžkových vozech je zcela vyloučena přeprava živých zvířat v doprovodu cestujícího (ve schráně i mimo schránu), vyjma vodících a asistenčních psů dle čl. 127. 3. SPPO v případě, pokud má cestující zaplacený celý samostatný oddíl. V lehátkových vozech lze přepravovat živá zvířata ve zcela uzavřených schránách dle čl. 126 a 126. 1. SPPO a mimo schránu pouze psy dle čl. 127 SPPO nebo vodící a asistenční psy dle čl. 127. 3. SPPO v případě, pokud má cestující zaplacený celý samostatný oddíl
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2015 - 21:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Österreich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.165.156.11
Odesláno Pondělí, 16. února 2015 - 22:13:38    Odkaz na tento příspěvek  

Platí klasické mezinárodní jízdenky v Itálii v osobních vlacích, nebo ne? Dneska jsem si kupoval několik jízdenek po Sicílii ( pojedu tam s těmito jízdenkami pouze osobáky, žádný IC/ICN) a pokladní mi řekla, že mi je prodá, ale že jim na školení říkali, že to prodávat nemají, neboť nejsou uznávány. Doma jsem se díval do Zvláštního ujednání a tam píší, že NRT platí pouze v regionálních vlacích...Má s tím někdo zkušenost? Nerad bych pak platil pokutu za jízdu bez jízdenky. Díky
Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 8-2013
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 08:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osterreich: Ano mezinárodní jízdenky platí pouze v osobácích. Osobně vyzkoušeno. Byl jsem v Kalábrii a bez problémů.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 16:28:56    Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se zeptal na nejlevnější jízdenku do Marchegg z ČR (Břeclavi). Napadá mě:

1)MPS Břeclav - Brodské, Brdodské - Devínská Nová Ves bezplatně, DNV - Marchegg 3,2 eur malý pohraniční styk. Jezdí v motoráku do st. Kúty Čech, nebo Slovák?
2) vlakem do Záhorskej vsi, přesun do obce Angern an der March, dále vlakem za 6 eur přes Ganserndorf
3)výstup na zast. Devínské jazero, pěšky přes železniční most, odhadem 7 km. (pozn. vlakem bych z DNV sice dojel na stanici za 3,2 eur, ale dále musím stejně 4 km po svých)
4)z DNV bez jízdenky, lze se odvolat, že jsem nastupoval na zastávce bez výdejny jízdenek s přestupem v DNV (, kde je na přestup 31 minut)?
5) jezdí z Angern an der March nějaký přímý bus? (odpoledne, s návazností na vlak od Záhorskej Vsi, příj. vždy 4 min po celé hodině).

Díky za informace.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 17:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobáky Břeclav - Kúty vozí česká četa.
Přívoz Záhorská Ves - Angern mě stál v roce 2011 1€.
Z DNV do Marcheggu je šance, že během těch sedmi minut za Tebou nikdo nedojde.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 17:56:30    Odkaz na tento příspěvek  

vlakem do Záhorskej vsi, přesun do obce Angern an der March, dále vlakem za 6 eur přes Ganserndorf
Jen hlupák by platil 6 EUR dle tarifu OeBB.
Angern, Gänserndorf i Marchegg leží v zóně VOR č. 400. Cena jízdenky je tedy 2,20 EUR.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 19:33:50    Odkaz na tento příspěvek  

Při cestě osobákem Kúty <> Břeclav vydá průvodčí jízdenky Brodské>Kúty (bezplatně pro studenty) a Brodské>Kúty Gr (slovenskou vnitro, o víkendu zavřená kasa)?
Pokud ne, bude mi vnucen MPS? Při cestě SR > ČR budu mít slovenskou vnitro do Brodského a českou vnitro z Kúty gr.
(Při poslední cestě Metropolem v tomto směru jsem měl jízdenku do stanice Kúty a dále zvlášť jízdenku do Brodského, kterou jsem při první kontrole jízdenek za Blavou nepředkládal, českou od bodu Kúty Gr. Mezi stanicemi Kúty a Břeclav průvodčí již nepřišel, tedy nebylo co řešit.)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5373
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 21:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezplatnou jízdenku si můžeš vytisknout, máš-li tiskárnu.
Österreich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.180.42
Odesláno Úterý, 17. února 2015 - 21:52:07    Odkaz na tento příspěvek  

Tommik: Díky moc
J. Loopata
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.109.140.182
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 07:59:58    Odkaz na tento příspěvek  

Otázka obálce 19. ledna 2015:
Vážená paní, vážený pane,

v souvislosti s plánovanou výlukou na trati 180 a novým zastavováním
expresů v zastávce Plzeň-Jižní Předměstí
(http://www.cd.cz/omezeniprovozu/vyluka.php?id=10037&ido=12369&dat um=02.02.2015)
mám dotaz, zda bude zároveň možné zakoupit ve stanici Jižní Předměstí a už
z této stanice i použít Akční jízdenku do Prahy? Dodávám, že úsek Plzeň
Jižní Předměstí – Plzeň hl. n. je dodatečně integrován do IDP, což však s
mým dotazem přímo nesouvisí.

Děkuju za odpověď.


Odpověď obálky 17. února 2015:
Vážený pane Lopato,
obdrželi jsme Váš elektronický dopis související s
výlukou na trati 180, která ovlivňuje zastavování vlaků
linky Ex Mnichov - Plzeň - Praha. Konkrétně se
dotazujete, zda bude možné ve stanici Plzeň-Jižní
Předměstí zakoupit a případně použít akční jízdenku pro
cestu Plzeň - Praha. K Vašemu dotazu uvádíme, že počet
cestujících, kteří nastupují ve směru do Prahy již ve
stanici Plzeň - Jižní Předměstí po zahájení výluky
vyhodnocujeme. Současně je však třeba uvést, že
zastavení vlaků dálkové dopravy v této stanici je
dočasné a zároveň není symetrické (jedná se pouze o
jeden směr). Na základě provedené analýzy bude následně
rozhodnuto o provedení opatření v této věci.
Děkujeme za Váš podnět.
S pozdravem

Jakub Chmelík
Odbor obchodu osobní dopravy
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 13:15:48    Odkaz na tento příspěvek  

Teď se mi stala podivná věc. Chtěl jsem si koupit včasnou jízdenku Ústí n. L. - Ústí n. O. na příští čtvrtek za 189 Kč. Měl jsem ale v systému starou IN-kartu, mám pár týdnů novou. Tak jsem nákup zrušil (nevložený ani do košíku). V údajích opravil číslo In-karty, odhlásil se a znovu e přihlásil. A hle, na příští čtvrtek je najednou jízdenka už jen za 209, ta za 189 je vyprodána.

Říkám si, to je ale zvláštní náhoda, že si někdo během 30 vteřin koupí stejnou jízdenku na tak exotickou relaci, co chci já a vyprodá mi tím zlevněný kontingent, nemyslíte? Nebo je to spíš trochu jinak, což se mi ale vůbec nelíbí.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 13:21:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tak je to jasný, zkusil jsem schválně jízdenku na fiktivní datum 12.3. Ústí n/L - Ústí n/O. Vybral jsem datum, kliknul na koupit a v další obrazovce jsem již nic nedělal a načetl znova úvodní obrazovku.

A vida, na 12.3. je již jen za 209 Kč, za 189 Kč vyprodáno.

Takže právě jsem objevil zřejmě dost vážnou chybu (jestli je to chyba), kdy můžu během pár kliknutí "vyprodat" bez jediné koruny a zakoupení lístku kontingent jízdenek na nějakou relaci a datum. No super.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 13:29:07    Odkaz na tento příspěvek  

Je-li to stejné jako s rezervacemi, pak se to cca za hodinu uvolní...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 13:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak je to přesně v eShopu ČD, ale že se v systému chvíli drží místenka či místo v kontingentu i bez zaplacení, je obecně celkem běžná věc. Zabraňuje to chování, kdyby vám to během procesu nákupu řeklo, že smůla, už to někdo koupil.

A že v některých relacích je v prodeji jenom jedna nejlevnější Včasná jízdenka, to už se tu taky někdy řešilo. V takovém případě můžete zkusit automat/pokladnu, ty snad pořád mají kontingent samostatný.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 13:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak pokud je to tak, že se to za hodinu uvolní, tak maj dráhy mou důvěru zpátky a eště přidám omluvu, že pako jsem opět já :--).

Jo,jo, o kontingentu v podobě jediný jízdenky vím, občas to obcházím automatem. Pokladna mne nenapadla, furt sem si nezvyk, že jde včasná koupit i tam.

Bych to mohl večer zkusit, bydlím u nádraží. No vlastně ne, to přijdu o ty všechny super body, za který můžu jít do muzea :--)
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Středa, 18. února 2015 - 15:08:52    Odkaz na tento příspěvek  

Poslušné hlásím, že hlupákem není společnost České dráhy, ale uživatel Byll.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2015 - 10:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo zkušenost s dělením tarifu ve Francii?

Zjistil jsem, že by bylo výhodnější při cestě z Valencie do Basileje si koupit jízdenku Valencie - Štrasburk a Mulhouse - Basilej. Je takto možné cestovat?
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 10:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová věc při nákupu jízdenky na eShopu - dráhy se snaží motivovat lidi k místence, že na tuto možnost upozorňují nad přehledem dodatečných služeb navíc k jízdence. Ne že bych si já někdy kupoval jízdenku bez místenky, ale jo, proč ne, za tuhle snahu palec nahoru.

Tmavý pivo se sirupem
řízek v sósu s knedlíkem
cigára Káro byly fajn
pak z U-Bahnu na S-Bahn
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 10:35:51    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: není to úplně stejný případ, ale před pár lety jsme měli zakoupeny dopředu NRT jízdenky myslím Colmar - Strasburk - (Německo) a nakonec jsme jeli už z Mulhouse, tak jsme si na místě dokoupili v automatu Mulhouse - Colmar. Jeli jsme dokonce přímým vlakem, kterej tam ani nestavil a průvodčímu dali obě jízdenky. Nic neříkal, cvakl a pohoda.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 10:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: Já tam nic nového nevidím. Dokonce ani ten hloupý nápis "zdarma", jako je u "Informační SMS servis" tam nepřidali. Takže ten, kdo neví odjinud, že rezervace je zdarma, na to neklikne.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 20. února 2015 - 10:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjistil jsem, že by bylo výhodnější při cestě z Valencie do Basileje si koupit jízdenku Valencie - Štrasburk a Mulhouse - Basilej.

Kde jdou kupovat jízdenky z Valencie do Strasbourgu? To vyjde levněji, že Valencie-Mulhouse stejným vlakem?

Je takto možné cestovat?

Taková otázka mi u IRT jízdenek (a takové jsou v fracouzských dálkových vlacích všechny), nedává smysl - musíte jet tím vlakem, co je na jízdence.
Pokud je to vlak, který v Mulhouse zastavuje, ve výstupu vám nikdo bránit nebude, výstupní turnikety z nástupiště jsou snad jen v Anglii.
Pokud je to vlak, který Mulhouse objíždí, tak leda zatáhnout za záchrannou brzdu :-)
Modré_Béčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 8-2011

Odesláno Sobota, 21. února 2015 - 00:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dva dotazy ohledně Včasné jízdenky Evropa
1) Na jízdence mám uveden spoj ICE Linz-Wien Meidling, ale já bych chtěl použít IC na Westb, protože jede dřív. Nebude to ničemu vadit? Podle by teoreticky nemělo, protože je na trase, ale nevím jak se k tomu staví tamní průvodčí.
2) když mám VJE do Bernhardstalu a NTR Bernhardstal-Břeclav, bude to v Ex 100 platit, když tam nestaví?
svitava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.58.58.206
Odesláno Sobota, 21. února 2015 - 01:05:31    Odkaz na tento příspěvek  

1) Ano, můžete v rámci trasy použít alternativní spojení, kterým může být třeba ten IC na Wb + něco pokračujícího na Meidling.
2) To se domnívám, že asi není možné.
Wiener Walzer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.250.254.226
Odesláno Sobota, 21. února 2015 - 11:24:57    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na zkušenější. Neví někdo prosím, zda platí klasická NRT jízdenka Břeclav - Buchs (SG) v EN466, a to bez doplatku? Trochu mne mate právě ta poznámka o Globalpreis. Tak zkouším, zda nemá někdo s tímto zkušnost. Na interrail jsem s ním normálně jel, ale ten se mi nevyplatí.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 14:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modré_Béčko:
já bych chtěl použít IC na Westb
To si myslím, že nemůžete. Westbahnhof není po trase, je to zajížďka, ICE přes něj neprojíždí. Asi jako kdybyste v Praze s jízdenkou Holešovice-Libeň chtěl jet s přestupem na Hlavním nádraží.

Wiener Walzer:
zda platí klasická NRT jízdenka Břeclav - Buchs (SG) v EN466, a to bez doplatku?
Neplatí a ani nelze koupit žádný příplatek, aby platila.

Na interrail jsem s ním normálně jel
Na InterRail lze dokoupit příplatek.
Pepas87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 15:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

potřeboval bych radu ohledně jízdného..

Budu shánět jízdenku z Prahy do Drážďan..
Měli by jsme jet ve dvou, já mám IN50 kamarádka režijku.. Potřebovali by jsme v pátek tam a v sobotu zpět

Jaká kombinace jízdenek by vyšla nejlevněji?
Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem pepas87.)
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.22.11
Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 21:23:22    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda se to tady už řešilo, ale v aktuálním čísle "ČD pro vás, č.2" je inzerát: Cestování v 1.třídě nad 120km příplatek jen 30%.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 22. února 2015 - 22:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu shánět jízdenku z Prahy do Drážďan..
Měli by jsme jet ve dvou, já mám IN50 kamarádka režijku.. Potřebovali by jsme v pátek tam a v sobotu zpět
Jaká kombinace jízdenek by vyšla nejlevněji?


Asi IN50 Praha-Vraňany + Labe-Elbe, ale je nutné použít spojení R+Os+S s přestupem v Děčíně a Schöně, pak by to vyšlo na 32 Kč + 200 Kč a platilo by to ten den i v Drážďanské MHD. Zpátky asi Včasná jízdenka Evropa Dresden-Děčín za 256 Kč + DC-PHA IN50 za 91 Kč, ale pozor VJE je nutné kupovat aspoň den předem na eshopu a platí jen ve vlaku uvedeném na jízdence a Labe-Elbe jen v pokladně v den odjezdu. Nic lacinějšího mě nenapadá.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 19:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V eShopu ČD je v prodeji VJE na bus Ostrava-Krakow.

Cena je zřejmě od 19 EUR za Praha-Krakow bez SC místenky (ta je většinou 35 Kč). Z Ostravy za 9 EUR.
Na rozdíl od ostatních polských VJE se dá koupit i ve směru Polsko > ČR.
Pepas87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 19:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybák:
Díky za info..
A přímým EC? Přeci jen by to bylo asi lepší.. Je mi jasné, že dražší.. :-/
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 19:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepas87: Asi jako cesta zpět, vnitro IN50 Praha-Děčín za 91 Kč + Včasná jízdenka Evropa Děčín-Dresden za 256 Kč, nic levnějšího pro přímé EC mě nenapadá, krom jízdy na WC...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 20:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jako cesta zpět, vnitro IN50 Praha-Děčín za 91 Kč + Včasná jízdenka Evropa Děčín-Dresden za 256 Kč, nic levnějšího pro přímé EC mě nenapadá, krom jízdy na WC...

IN50 Praha-Bohušovice za 57 Kč + Včasná jízdenka Evropa Bohušovice-Dresden za 256 Kč.

Sice ji z Bohušovic nelze koupit na EC, ale to dle ZUJ nevadí:

14.5. Jízdenky se vydávají s povinnou vazbou na přeshraniční vlak mezi ČR a sousední zemí. Povinný vlak je na jízdence vždy uveden. Jízdní doklad je neplatný, použije-li cestující jiný vlak. Jestliže je jízdenka vydána formou eTiket, je na dokladu uveden také jízdní řád, který má informativní charakter
14.11. Platnost jízdenek VJE je 2 dny, přičemž jízda musí být nastoupena 1. den platnosti a pro cestu musí být dodržena podmínka použití povinného vlaku, který je vytištěný na jízdence. Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku VJE použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a platnosti jízdenky (netýká se spojů IC Bus a spojů do Varšavy a Krakova).

Doporučuju si tu stránku vytisknout a vzít s sebou.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 21:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen na okraj, jsem si ten ZUJ pročetl a zaujala mě v tom bodu 14.11. jedna věc:
Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku VJE použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a platnosti jízdenky (netýká se spojů IC Bus a spojů do Varšavy a Krakova).

zatímco v sexshopu ČD - záložka VJE se píše:
Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a časové platnosti jízdenky. V případě nočních vlaků, vlaků do Polska (platí pro relace Varšava a Krakov) a DB IC busů je nutné dodržet spoj v celé své trase jízdenky.
a trochu se předchozí tvrzení "lze jízdenku použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy" ještě tluče s větou:
Jízdenka platí pouze ve vlaku, který je na jízdence uveden. Jízdenka neplatí v jiných vlacích (vyjma mimořádností).

Jak si to mám s těma nočními vlaky přebrat, když obojí jsou aktuální informace? Stejně tak tu trasu.
Herold
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2014
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 21:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, cca za čtrnáct dní se chystám vlakem z Prahy do Bratislavy, odjezd EC 177. E-shop ČD mi cenu za jízdenku první třídy spočítal na 1042 Kč. Dá se to pořídit nějak přiměřeně levněji, při zachování první třídy? Mám IN25 bez Rail Plus.

Předem děkuji za info.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 22:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouhým rozdělením jízdenky v Břeclavi se dá dostat na 416+278=694 Kč.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 22:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak si to mám s těma nočními vlaky přebrat, když obojí jsou aktuální informace?

Řekl bych, že ucelený dokument, se kterým souhlasíte zaškrnutním políčka při nákupu jízdenky (pravidla eShopu odkazují na ZUJ), má větší váhu, než informační text na nějaké stránce webu, kudy při nákupu ani nemusíte projít.

Jízdenka neplatí v jiných vlacích (vyjma mimořádností).

Tahle věta podle mě jen zmírňuje pravidlo toho povinného přeshraničního vlaku, navíc je také jen v tom informačním odstavci webu.

Spíš tam vidím problém, že není jasné, co to je mimořádnost a jestli nárok jet jíným vlakem vzniká sám od sebe, nebo to musí být napsáno na webu, povrdit vám to průvodčí apod. Toto není řešeno ani v ZUJ.
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.186.108
Odesláno Pondělí, 23. února 2015 - 23:19:54    Odkaz na tento příspěvek  

Problém je, že uplatňovat toto pravidlo v zahraničí je tak trochu riziko, protože se o něm píše jen v české ZUJ z 14.12.14, ve starší německé z 15.6.14 se píše jen „Der Fahrausweis gilt nur in dem Zug (in den Zügen), der (die) auf dem Fahrausweis angeführt ist (sind). Ein Fahrausweis ist ungültig (mit Ausnahme von außerordentlichen Ereignissen), falls der Reisende einen anderen Zug nutzt“ a tím bych se u zahraniční čety fakt raději neoháněl. O použití povinného vlaku jen mezi ČR a sousední zemí tam není ani slovo viz 33.

Závěrem: Jelikož ty podmínky nejsou zcela jednoznačné a neexistuje dokument v němčině, který by hovořil ve váš prospěch, tak rámci vlastní bezpečnosti bych si u zahraničích čet raději nezahrával a ty vlaky dodržoval, jízdu nepřerušoval...
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 00:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože se o něm píše jen v české ZUJ
Zase na druhou stranu, na mojí VJE Rakousko bylo výslovně napsáno "Povinný vlak / Zugbindung RJ 372", i když v jízdním řádu "Fahrplan" bylo vlaků víc. Jinak myslím, že v reálu zase tolik cest odchylně od JŘ nebude, jízdenka platí 2 dny, tam se toho moc vymýšlet nedá, navíc si lze trochu pohrát se zadáváním přestupových časů, aby tam nebyly nežádoucí ostré přestupy.
Herold
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2014
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 09:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2: Díky!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 10:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím pěkně, kdysi tady byly Včasné a Akční jízdenky v přehledné google mapě. Nemáte někdo odkazy? Taková užitečnost by měla být v záhlaví.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 10:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://babitron.ic.cz/sporotiket2.html
a nejsou to Google mapy, ale OpenLayers+OpenStreetMap [happy]
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3108
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 12:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, Oto. U sebe vidím nad google mapami loňské ceny, letošek už je nad OSM.

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 17:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vi nekdo, na kdy (aspon ramcove - je to v radu tydnu, mesicu, let?) se planuje spusteni inkarty druhe generace? Oficialni informace nic ani nenaznacuji:
In Karta 2. generace se ještě nevydává a není tedy možné o ní ani požádat. Práce na In Kartě nejsou ukončeny a přesný datum spuštění není stanoven.
Potrebuju aspon vedet, jestli ma smysl na to cekat, nebo si objednat jeste starou skrabku.
Predpokladam, ze pokud uz maji funkcni system "ODISka", zprovozneni tehoz v Plzni bude branit spis byrokracie, nez technika.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 21:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:

Nejdříve na podzim, počítejte ale raději s tím, že to může být až koncem roku.
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.186.108
Odesláno Úterý, 24. února 2015 - 22:15:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě > Jak si to mám s těma nočními vlaky přebrat
Nejspíš to asi nepůjde, protože sem schválně zkusil dát Praha-Karlsruhe přímo a vnutit mu přestup a ejhle včasnou už nezná. Takže minimálně u nočních vlaků zřejmně jen uvedeným vlakem v celé trase. U denního Rakouska to problém není.


Zase na druhou stranu, na mojí VJE Rakousko bylo výslovně napsáno "Povinný vlak / Zugbindung RJ 372"
Jenže jak to přesně chápat, mohu na ten vlak nastoupit až ve Vídni a z Grazu jet něčím jiným nebo naopak v Břeclavi vystoupit a pokračovat něčím jiným protože hranici už sem přejel, nebo se to chápe že povinným vlakem musím jet z-do jak je uvedeno v jízdním řádu ovšem s pouze informativním charakterem?