K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 04. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 04. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 19:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky to je ale jen pro členy KČT.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 20:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pozor na to, že jednak musíte být členem KČT a také se provede kontrola, zda jednotlivé cesty v KMB jsou pokaždé někam jinam. Jinak proplacena sleva nebude. Tzn. nemá cenu předkládat KMB, kde budou hlavně cesty z kolejí/intru domů a zpět. [happy]
J.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.126.162
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 20:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, můžete mi někdo prosím poradit, nebo i rovnou napsat výsledek...?
Potřeboval bych znát cenu jízdenky pro 3 osoby z Prahy do Zermattu (pokud možno co nejlevnější variantu).

Díky
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 20:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste napsat víc. Zda se má jednat o zpáteční jízdenku, termín, kolik těm lidem je let, jestli mají In-kartu/Railplus. Jinak je možností příliš moc.
J.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.130.66
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 06:23:05    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: zpáteční jízdenku nepotřebujeme a jsou to 3 osoby ve věku přes 30 let. Termín zatím nevím přesně, cca začátek léta.
Víc věcí mě vážně nenapadá.
Stačí když mi napíšete, kde si to mám vyhledat.

Díky

Díky
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 11:09:59    Odkaz na tento příspěvek  

J.H. Pořád je to málo informací. Vadí vám 6x přestupovat, můžete jet přes noc, má někdo inkartu, chcete cestovat přes Německo či přes Rakousko? A možná další info.

Takhle hrubým nástřelem tipuji, že nejlíp vyjde nejspíš kombinace: včasná do Tábora, pak ta výhodná rakouská do Feldkirchu (400 Kč na osobu) a pak nejspíš nějaká obyčejná (příp se slevou na inkartu). Nebo spíš nějaká Švýcarská nabídka.

Nebo nočním vlakem za cca 800 Kč na osobu z Prahy do Zurichu a pak to dojet zase na nějakou Švýcarskou jízdenku.
J.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.130.66
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 12:29:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nevadí jet přes noc, přes Německo nebo Raousko, to je jedno, co vyjde levněji. Počet přestupů neřeším, ale nemusí jich být zrovna 10....
Můžete mi napsat, kde si mám tyhle informace zjistit.

Děkuji za ochotu [happy]
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 14:52:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mezinárodní jízdenky se dají vypočítat na http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx
Dále je dobré mrknout na www.vlakem.net, což je web, který umí ukázat různé výhodné jízdenky, a který dělal výše napsaný přispěvatel Oto. Něco (jízdenky přes to Rakousko) jde vyčíst i v eshopu ČD.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 15:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlevněji mi to vychází na 1270 Kč na osobu, vše lze koupit online:
95 Kč Včasná jízdenka ČD Praha-Plzeň
12,4€ Bayern-Böhmen-Ticket DB ve třech
29,0€ Europa-Spezial DB Memmingen-Zermatt (cena silně závisí na termínu)
anonym xxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.212.107.249
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 17:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu. Plánuji let z Budapeště v 6:05 ráno. Z Ostravy do Budapeště chci jet posledním vlakem, tj. Sobieski + Jan Jesenius. Dotaz zní, je garantován přípoj v BV mezi těmito vlaky? Protože jestli by mi Jesenius ujel, nemám šanci se do Budapeště dostat, propadla by mi letenka, ubytování apod. Příp. hradily by mi ČD náhradní dopravu?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4572
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 17:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anonym xxx: Podľa toho, čo je "garantovaný". . Pri 5 minútovom meškaní si to určite neujde, ale ak Sobieski napr. niekoho zrazí a bude meškať 3 hodiny, tak sa naisto čakať nebude. ČD kompenzujú náhradnú dopravu tuším do 800,- Kč. Plus je potrebné mať lístok na celú trasu, ak ho budete mať z cenových dôvodov rozdelený v Břeclavi alebo na hraniciach, nemáte nárok na nič.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 18:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je legální si natrasovat studentský lístek z Prahy do Brna přes Holice a Borohrádek?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 18:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žákovské jízdné se poskytuje vždy směrem nejkratším nebo časově nejvýhodnějším. Trasa přes Holice a Borohrádek nesplňuje ani jedno.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 19:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě aplikuju přerušení jízdy.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 23:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 14:48:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dva dotazy.
Jednosměrná jízdenka nad 50 km platí 2 dny s tím, že 1. den musím cestu nastoupit. Je možné jet na jednosměrnou jízdenku z Ramzové do Opavy takto - z Ramzové v 17:33, Jeseník 18:01 a pokračovat druhý den? Ráno musím využít první vlak v 5:29, nebo mohu odjet až v 9:29?
(Obávám se, že odj. v 9:29 by se bral jako přerušení jízdy, odj. v 5:29 je OK, neb večer po 18 hod z Jeseníku směr Opava vlak nejede, takže vlak v 5:29 je brán jako "dvanáctihodinový přípoj")

Kdybych měl jízdenku nahranou na inkartě, jak se druhý den prokážu, že jsem jízdu nastoupil již v včera?

Řeším problém s reklamací jízdního dokladu. Po měsíci mi byla poslána zpráva od eshop@cd.cz, dotyčný neuvedl v emailu svoje jméno, ale napsal univerzální "S pozdravem České Dráhy". Rád bych na email odpověděl, ale zprávu nelze na uvedenou emailovou schránku odeslat. Na koho se mám odvolat? Když napíšu na info@cd.cz, (mohu přeposlat zprávu nebo napsat číslo reklamace) pošlou mi ČD kontakt na hledanou osobu?
Díky za informace.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5259
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 14:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš: První vlak ti nikdo nemůže zakázat použít. Ten další v 9:29 už by jsi správně neměl.
Průvodčí při kontrole zadá do POPky, že jsi jízdenku použil a je to pak k dohledání, který den to bylo a v jaké vlaku.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 15:04:26    Odkaz na tento příspěvek  

a v případě, že bych měl jízdenku vytištěnou na papíře se jen kontroluje aplikace na inkartě a na papír průvodčí otiskne razítko, tedy nic v POPce neoznačuje?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3001
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 16:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice se to netyka tohoto konkretniho priupadu, nicmene me spis napada otazka, jak by se resila situace, kdy v prvnim vlaku pruvodci neprijde - neni tedy ani zaznam v POPce, ani razitko na jizdence.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 16:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak by se resila situace, kdy v prvnim vlaku pruvodci neprijde
Proč by měl někdo něco řešit? Mně se už minimálně milionkrát stalo, že v prvním vlaku nepřišel průvodčí a nikdo nic neřešil. A kdyby se někdo zeptal, proč mám včerejší jízdenku, tak řeknu, že jsem vyrazil včera a dál to jede až dnes.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 16:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon > myslim v pripade reklamace; to take pouze staci rict, ze danym spojem jel?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 16:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a v případě, že bych měl jízdenku vytištěnou na papíře se jen kontroluje aplikace na inkartě a na papír průvodčí otiskne razítko, tedy nic v POPce neoznačuje?
Samozřejmě se eviduje, že jsi předložil in-kartu. Průvodčí podle PKS z toho mají nějaký ten desetník, tak se to musí evidovat. Ale podle toho záznámu už nikdo nedohledá, jakou jsi měl jízdenku, pokud jsi nekupoval z EPIKu.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 17:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslim v pripade reklamace; to take pouze staci rict, ze danym spojem jel?
Nerozumím. Jaké reklamace? Pokud jsem vlakem jel, co bych měl reklamovat?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 13:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, jestli se příplatek na MHD v Bratislavě za 1,70 € (viz obrázek) dá zakoupit i k bezplatné studentské jízdence (průkaz na bezplatnou přepravu mám)? Dříve jsem si kupoval pro tyto účely jízdenku Děvínská Nová Ves - Bratislava, ale pak jsem se od kamaráda dozvěděl, že když má výchozí i cílová stanice v názvu Bratislava, ničemu to nevadí.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 16:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá někoho nějaký způsob, jak se dostat za rozumnou cenu do Rakouska s využitím nočního Chopina? Konkrétně jde o trasu Otrokovice - Graz, 1 osoba, zpáteční. Nutný je včasný příjezd do Grazu, tedy Včasná s využitím railjetu není použitelná. Cena nemusí být tak směšně nízká, ale dát za jednu cestu patnáct set taky není žádoucí.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 17:53:18    Odkaz na tento příspěvek  

Adamek: dřív jak na půl desátou se asi do Grazu dostat nedá. Cenově to vychází na 684 Kč + 14 EUR při koupi aspoň 3 dny předem (možná lze něco málo ušetřit rozlomením na úseky Otrokovice-Bv a Bv-W)

Kdyby ale nevadil příjezd až o půl jedenácté, lze kombinovat jízdenky Otrokovice-Bv-Bernhardsthal a pak Sparschiene na úsek Benhardsthal-Graz - což vychází na nějakých 700 Kč
Matess
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2015
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 16:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, poradil by mi někdo prosím nejlevnější jízdenky H. Králové - Poprad-Tatry pro 3x 15+ s IN 25 a 2x -15? Díky. Cestování spíše přes den.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 18:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlý dotaz na zítra. Čierna pri Čadci zast. - Návsí (Čadca - Návsí Ex Odra), jak to udělat co nejjednodušeji? Díky Mám IN50
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 18:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čierne zast. => Čadca Gr. obyčejné ZSSK 17 km 1, 10 Eur.
Čadca Gr. => Návsí IN 50 11 km
Pokud máte možnost navštívit pokladnu ČD, tak IN 50 12,- Kč; při prodeji na ZSSK (mezinárodní jízdné ČD; v pokladně v žst Čadca) asi 1,40 Eur.
Vzhledem k tomu, že cestujete Ex, tak NENÍ možné využít Malý pohraniční styk.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5289
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 19:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Slováci nedokážou vydat slevu na českou in-kartu u mezinárodní jízdenky? Pak by to bylo za 0,90 €.

ČD na slovenské průkazy na slevu to umí.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 19:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:
ZUJ ČD

Těžko říct. Je pravda, že u jízdenky z Gr. na SK se při prodeji na ČD (cenově) rozlišuje např. Klasik a Junior

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 19:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z tohoto jízdného je poskytována další sleva pro držitele zákaznických aplikací. Takže by to mělo být.
U nás by to stálo 0,90 €. Předpokládal bych, že na Slovensku to bude stejný.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 23:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koupil jsem si v eshopu traťovou jízdenku a píše se na ni, že se mám stavit k pokladně. To je doporučení nebo povinnost? Ve smluvních podmínkách eshopu o tom není ani slovo.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 08:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ke kase kvůli této aktualizaci už několik let nechodím, aktualizuje mi to průvodčí z POP při kontrole a problém nikdy nebyl.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 18:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, využil jsem tu kombinaci s Gr., čučel jsem jak puk, když jako osobák přijela 162 se sedmi vozy. To dělení na Regional a Normal mají docela zajímavé Slováci, ale asi bych to u nás nechtěl.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 19:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: 162 se sedmi vozy
A jaká byla obsazenost do Čadcy?
Když jsem jel v létě do Zwardoně, tak vlak byl skoro prázdný, ale na 4 vozy byli dva průvodčí.
řazení 4173
mají docela zajímavé Slováci, ale asi bych to u nás nechtěl.
Tak my máme zase možnost využít síťové jízdenky, ve většině krajů, krajské IDS; nižší cenu slevových průkazů, dostupnost vnitronabídek v každé pokladně, rozsah dopravy (to je zejm. v té regionálce spíše věc objednavatele) apod.
Ceník Regional

využil jsem tu kombinaci s Gr.
A jízdenku na český úsek jste měl zakoupenou předem u ČD? Pokud ne, vystavil průvodčí v Os jízdenku na Gr. bez keců?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 21:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1.: Obsazenost asi tak na 3 vozy.
2. Teď tam bylo víc Bteerů a Bdgteerů
3. Pravda, my máme lepší IDS
4. Měl jsem ji zakoupenou už v ČR, Gr. bez keců, ještě jsem trval na tom, aby mi platila v tom expresu z Čadce, tak mi ukázala popku a já ji ukazoval co chci. V Odře průvodčí přišla až v Karviné..
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 23:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem - jak je to s jízdenkou do Zwardoně, prodá mi jí i průvodčí, nebo musím do pokladny?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 23:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jedeš ze slovenské strany, kup si ji v pokladně. Jezdí se na malý pohlavní styk

Z popky to nejspíš nejde, jelikož mi ze zákaznického centra napsali, že průvodčí nemůže vydat jízdenku MPS, cestujícího odbaví z bodu Zwardoń gr s přirážkou 1,50 EUR.

Zde je malý report z mé nedávné cesty https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3222677

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 00:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík za rychlou odpověď, zítra (vlastně už dnes) se tam taky zajedu podívat.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 08:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Jak teda normální cestující cestuje do Zwadroně a zpět? To si nakoupí předem jízdenky v SR? A jak to má dělat polský cestující? Pak nemá ta přeshraniční doprava upadat, když tarifně jsou všichni furt na úrovni 89
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 09:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z popky to nejspíš nejde, jelikož mi ze zákaznického centra napsali, že průvodčí nemůže vydat jízdenku MPS
Dlouhá léta normálně slovenské jízdenky MPS ze slovenské POPky kupuji.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 09:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá léta normálně slovenské jízdenky MPS ze slovenské POPky kupuji.
Předpokládám, že píšete o MPS na ČD.
MPS ZSSK
Cestovný doklad v rámci MPS je možné zakúpiť si aj vo vlaku. (pod nadpisem MPS s Českou republikou).

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
h8crew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 10:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz k polským jízdenkám. Platí i tam pravidlo, že s jízdenkou na delší trasu mohu jet kratším spojením? Chci využít pravidla o maximální ceně 55€ na jednosměrnou jízdenku (mám In-Kartu, takže vlastně jen 41,5 €) na jízdu přes celý Polsko k moři a zpět, ale řeším jak ji natrasovat, abych neměl s průvodčím problémy. Jedna cesta přes Lichkov Gr., druhá Zebrzydowice Gr, po cestě zastávky (v libovolném pořadí) Vratislav (1 den), Štětín (2 dny), Poznaň (1-2 dny). Na delší trasy (např. Vratislav - Štětín a Poznaň - Katowice) noční přejezd výhodou
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 10:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

h8crew
Odpověď přímo od dopravce:
Szanowny Panie, Podróżny z biletem międzynarodowym, zamierzający dokonać zmiany umowy
przewozu na odcinku krajowym w zakresie:

** przejazdu inną drogą:
a) krótszą lub równą powinien w kasie biletowej lub w pociągu TLK,
IC, EIC uzyskać odpowiednie po-świadczenie,
b) dłuższą powinien:
w kasie biletowej nabyć nowy bilet na przejazd w
komunikacji krajowej,
w pociągu TLK, IC, EIC nabyć nowy/e bilet/y, o których
mowa wyżej oraz uiścić opłatę konduktorską, a na bilecie międzynarodowym
– uzyskać poświadczenie o jego niewykorzystaniu na danym odcinku
drogi przewozu;


=> Kratší trasa problém není, sám jsem takto v srpnu cestoval ze Štětína do Wroclawi (jízdenka vystavená přes Poznaň-Leszno; jel jsem přes Zelenou Horu). Žádné posvědčení jsem nedostal, ani po mně nikdo nic nechtěl. Průvdočímu jsem to sdělil před nástupem a říkal, že když je to kratší trasa, tak je to v pořádku.

Delší trasa - tady by problém byl, doplatek jako rozdíl vnitrostátního jízdnéhe původní a nové trasy asi nelze vydat, možná na mezinárodní pokladně, těžko říct. Pro jízdu delší trasou by tedy mezinárodka neplatila vůbec a mezi těmito stanicemi byste zaplatil standartně vnitrojízdné, s tím, že byste tento úsek vyreklamoval (??) u prodejce jízdenky.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
triba1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.25.38
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 11:18:16    Odkaz na tento příspěvek  

prosím, budu mít nějaký problém s průvodčím, když pojedeme o víkendu se synem z Brna do Hranic na Moravě rychlíkem kombinací IDS JMK do Vyškova a dále Skupinovou víkendovou jízdenku Olomoucky kraj - podle mapy platí už od Vyškova
h8crew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 11:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobík: díky za info. Přesně tento úsek řeším - problém je, že bych se tama i rád svezl, ale přes Zelenou Horu dnes nic smysluplnýho nejezdí a vláčet se celý den osobákama není přesně to po čem toužím :-(
Nicméně jestli tomu mohu věřit, dá se využít jízdenka Lichkov Gr. - Zebrzydowice Gr. VIA <1251>wroclaw gl.*legnica*glogow*n sol*zielona gora*czerwien*rzepin*kostr*szczecin*pozn*kepno*katow s tím, že v úseku Vratislav - Štětín pojedu přes Poznaň (374 km) namísto přes Lehnici a Zelenou Horu (382 km)
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 11:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

triba1:
Ne, je to v pořádku.
Jinak tarif IDSJMK platí jen do Vyškova (poslední, kde R staví) a nikoliv až do "pohraničních přechodových" Nezamyslic.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
h8crew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 11:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

triba1: neměl by být problém, z tarifu IDS JmK lze do tarifu ČD přejít v každé stanici, kde vlak reálně zastavuje. Naopak, nelze navázat dva různé tarify v místě, kde vlak pouze projíždí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 12:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá léta normálně slovenské jízdenky MPS ze slovenské POPky kupuji.
Předpokládám, že píšete o MPS na ČD.

Ano, máte pravdu, nenapadlo mě, že MPS s Polskem je jenom pro vyvolené z několika míst.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 12:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

h8crew: Lze, ale len u vlakov Sp a Os.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 17:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, poradil by mi někdo prosím nejlevnější jízdenky H. Králové - Poprad-Tatry pro 3x 15+ s IN 25 a 2x -15? Díky. Cestování spíše přes den.

Nejnižší akční ceny mi (jednosměrně) vychází na
osobák+Pendolíno = 2157 Kč (jako jedna jízdenka v eShopu ČD)
osobák+Regiojet = 128+907 = 1035 Kč (dvě jízdenky v eShopech zvlášť)
osobák+Leoexpres = 128+1195 = 1323 Kč (dvě jízdenky v eShopech zvlášť)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 18:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

h8crew: Jak funguje to pravidlo max 55euro a kde funguje? Jen v Polsku nebo i někde jinde?
PzC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.98.212.76
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 19:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Z popky to nejspíš nejde, jelikož mi ze zákaznického centra napsali, že průvodčí nemůže vydat jízdenku MPS, cestujícího odbaví z bodu Zwardoń gr s přirážkou 1,50 EUR.

Dlouhá léta normálně slovenské jízdenky MPS ze slovenské POPky kupuji.

Předpokládám, že píšete o MPS na ČD.


Niektorí sprievodcovia sa snažia o niečo podobné aj na vlakoch 29xx. Keď sa cestujúci ohradil, že ako si mal kúpiť lístok v zatvorenej pokladni (v Mostoch zatvárajú o 17:05, Mosty zastávku ani nespomeniem), tak dostal arogantnú odpoveď, že si ho mal kúpiť v predpredaji. [ko]
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 19:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic a Zwardoń: Přečti si ještě jednou, co jsem napsal. Na vše najdeš odpověď [wink]

A z listopadu ocituji:
Co se týče jízdenky přes hranici, ignoroval jsem vše, co mi napsali z informací ZSSK, koupil jsem si v české pokladně mezinárodní lístek Skalité(gr) - Čadca(gr), a průvodčí nic neřešil. Přes hranici jsem dokonce nejel sám, jeden slovák se projel tam a zpět. Naproti nádraží ve Zwardoni stojí sámoška otevřená každý den do 20:00, kde lze zakoupit piwo či další věci.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 19:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak funguje to pravidlo max 55euro a kde funguje?
V Polsku (PKP), je to horní strop , při vyšším počtu km než 1200(?) již jízdné nenarůstá.
Obdobně vnitrostátní ČD 600km, Kilometrická banka 400 km, , mezinárodní ČD 591 km.


h8crew:
No jako asi by to prošlo, nicméně v té Poznani byste byl již při cestě do Štětína, nešlo by to sestavit např. takto:
přes - Wroclaw-Legnica-ZGora-Szczecin-Gdynia-Katowice?
Cestu plánujete teď někdy, nebo až v létě? Jinak jestli chcete k moři, tak bych jel spíš do Kolobrzegu nebo Trojměstí. Vlakem ze Štětína je nejblíž Kamien Pomorski, Wolin, Svinoústí.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.238.167
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 19:58:36    Odkaz na tento příspěvek  

Tak někdy vloni ČD zrušily výhodné nákupy jízdenek v automatech, včera u pokladny už mi ani nevyjel bonus za leden.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 20:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mot:
Ano, bonus 3% za platbu EP In-karty byl od změny JŘ zrušen. Byl zaveden věrnostní program ČD body za nákupy na eshopu.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 22:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zwardoň - dnes jsem se tam otočil, skutečně jezdí čtyřvozová souprava doprovázená dvěma průvodčími, tentokrát kvůli jedinému cestujícímu, tj. kvůli mě (byť samozřejmě dlouhá souprava ma své opodstatnění v trase Žilina - Skalité). Měl jsem jízdenku MPS, cestou tam nekontrolován, cestu zpět jsem si do Serafínova střihl pěšky, takže vlastně jízdenka byla zbytečná. Koneckonců zbytečná je rozhodně z pohledu selského rozumu, vlak po polském úseku neujede ani kilometr, takže jestli je někde opravdu zářný příklad toho, jak je dělení na Gr. body nesmyslné, tak tady. Obyčejná jednosměrná jizdenka na polský úsek, trvající nějakých 40 sekund, stoji několik euro. To by byl vážně takový problém ustanovit pohraničním bodem až stanici Zwardoň? Zvlášť když mezinárodní lístky prý dal stejně neplatí...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5305
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 04. února 2015 - 11:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Vrbovcích je taky podobný. Naštěstí tam už platí IDS.