K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 27. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 27. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 13:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec - je li termín až po červnové změně jízdních řádů (změna zima/léto), tak jízdenky ještě nebudou uvolněny. Alespoň to tak bylo v minulých letech. Chce to číhat...
VáclavK.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 13:47:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Mě se tahle relace za 29 nedaří také. Nejlevněji mi to ukazuje za 40( tedy bez žádné karty apod.).
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 13:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli, díky, ale mně se to nedaří za 29 EUR ani na únor, březen...
Václav K., mně se nejlevněji nabízí nějakých 75 EUR (to je asi plný NRT?), s bicyklem ještě víc.

Když to teda dám až z Venezie, tak je cena nižší, ale pořád mnohem víc než 29 EUR.


Rozumím tomu správně tak, že je tam relační sleva na Sparschiene jen mezi Venezií a Vídní a z Udine tedy Sparchiene nelze? Nevím, jak tenhle železniční nesmysl budu vysvětlovat obyčejným lidem [uhoh]
Je mi smutno z toho, jak se mezinárodní železniční doprava v Evropě takhle likviduje sama [ko]

Edit: Takže relační sleva Venezia - Wien je 29 EUR + 12 EUR bicykl.


Bude mi platit jízdenka Venezia - Wien i když nastoupím až v Udine?

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 14:35:51    Odkaz na tento příspěvek  

Vrácení peněz za neprojetou jízdenku přes EPIK - funguje to vždy, tedy i když kamarád ví, že nepojede a nechá peníze za včasnou jízdenku vrátit na můj EPIK? Nebo je to nějak omezeno? Dík.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 15:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozumím tomu správně tak, že je tam relační sleva na Sparschiene jen mezi Venezií a Vídní a z Udine tedy Sparchiene nelze?

Napsal bych mail do ÖBB. Je možné, že to je jenom chyba v eShopu, u MÁV na základě mého upozornění podobnou chybu opravili.

Bohužel pravidla pro globální ceny jsou popsány velmi nekonkrétně. Dříve tam měli pěkné tabulky s pásmy a cenami.
Ta jízdenka+místenka pro kolo jde koupit samostatně i z toho Udine.

Bude mi platit jízdenka Venezia - Wien i když nastoupím až v Udine?

To nevím. U normálních jízdenek toto omezení není snad nikde, ale toto je globální cena, jízdenka svázáná s místenkou, a u místenek je to často tak, že po po odjezdu z výchozí stanice propadají. Nikde jsem to neviděl výslovně napsáno. Můžete se na to v tom mailu zeptat taky.

Když tak je tu ještě možnost koupit si to po kouskách. Udine-Villach za 19 EUR, Villach-Wien za 19 EUR, kolo Udine-Wien za 12 EUR.

Taky se dá do Villachu dojet osobákem Micotra. To by stálo 14,90 EUR i s kolem a má to narozdíl od EC zastávky po cestě, na kterých byste když tak mohli taky nastoupit. Ovšem na přestup je tam jen 7 minut.
Anatol J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.67.100
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 23:12:16    Odkaz na tento příspěvek  

Interrail na MGB neplatí vůbec, na Swisspass platí plně, zubačka na Gornergrat 50%.
Anatol J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.67.100
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 23:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

k Interrailu: platnost u těchto společností:
http://www.interrail.eu/trains/railway-companies/swiss-railway-co mpanies-included

Centovallina platí, doporučuju ovšem spoje provozované švýcarskou stranou, jednak jsou na ní starší soupravy (dle mne hezčí a pohodlnější) a druhak na rozdíl od italských nejsou povinně místenkové (místenky jen v kasách FART!)
Anatol J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.67.100
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 23:19:53    Odkaz na tento příspěvek  

Utekla mi změna od loňska, na MGB na Interrail všude 50% sleva.
Příspěvek výše o neplatnosti škrtněte bez náhrady.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 11:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když jsme u toho Interrailu, mám taky jeden dotaz:
když si pořídím IR One Country Itálie a budu mít s sebou pětileté dítě, jak je to s ním? Podle toho, co jsem objevil, tak bych mu musel pořídit IR pro mládež? To se mi moc nechce.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.137
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:47:34    Odkaz na tento příspěvek  

Pětileté....? No jsem zvědavej, my máme 4,5 a taky směřujem na Itálii. OT: turistika nebo moře?
(jinak zdravím do JČ, třeba se ještě někdy někde potkáme)
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 09:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: taky zdravím na západoseverozápad (nebo co to je :-)
Právě bych chtěl turistiku i moře, základna třeba v Rimini nebo někde tam, kde je bydlení a pláž blízko nějakýho rozumnýho nádraží, přes den výlety nejlíp vlakem a večer moře (to je varianta schůdná i pro manželku :-)
Tipy na bydlení vítám ze všech stran :-)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 21:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vracím se k Sparschiene do Itálie. Dnes mě zastihla strohá zpráva Kundaslužby:

Dear Mr. Pospec!

SparSchiene tickets are not available for the connection Udine – Wien.

As well as you read no exclusion for other destination, you will find no offers and fares for other destinations.

I wish you a nice day.


Nemám slov.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
michalk_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.105.35
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 10:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové tarifní znalci, potřeboval bych radu: Cca za týden jedeme 5 lidí, všichni bez IN 26+, do Rumunska, konkrétně trasa Brno - Petrosani (večer EC 175 do Budapešti, pak EN 347 do Simerie a dál D 1824), a za týden zpět Baile Herculane - Brno (tady potřebujeme volnost, nevíme, kdy přesně se nám podaří do Baile dojít :-) ). Jakou nejlépe jízdenku? Jde nějak ohnout CityStar? Problém je ten, že Baile Herculane a Petrosani jsou každé na jiné straně hor a cesta vlakem je shodná pouze do Aradu. Jde jet na CityStar, koupený až do Filiasi, kde se ty tratě opět potkávají a cestu tam natrasovat přes Simerii a Petrosani (kde předčasný výstup vadit nikomu nebude) a cestu zpět přes Baile a Timisoaru a nastoupit až později, tj. v Baile? Příp. je nějaká levnější jízdenka, dostupná v ČR (tj. žádné pobíhání po pokladnách v Budapešti, e-shop akceptovatelný)? Kolik by stálo lehátko na Dacii z Budapešti do Simerie? Jak je to s místenkami na ten rumunský rychlík 1824? Díky za případné odpovědi.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.137
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 13:44:27    Odkaz na tento příspěvek  

Kajman: západoseverozápad (nebo co to je :-)
Tady jsou Sudety :-)
S bydlením bych byl opatrnější - italské 3* jsou něco jako belgické dvě apod. ...
Přidal bych kritérium "typ pláže" - na šutrech si děti moc nevyhrajou. Kolem Ancony a Rimini jsem viděl skoro všude písčité, ale dle fotek je dál na jih taky dost šutrů...těžko říct.
My uvažujem o Elbě (z Piombina), doporučeno mi bylo i Gallipoli, ale to je šíleně na jihu, den cesty navíc. Taky bych uvítal nějaký tipy.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak jde o to, jaký šutry. Vloni v Černý Hoře byly taky šutříky a vyhovovalo nám to, aspoń jsme nebyli furt zadělaní od písku. Ale nějakej kamenolom by asi taky nebyl zcela ideální :-)
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 11:42:11    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz, jak na nejvýhodnější jízdenku pro skupinu 6-ti lidí z Chocně do Liptovského Mikuláše. 1x IN50, 4x IN25, 1x nic. Zatím jsem zakoupil lehátka na EN445 (4.3). Zpět chceme jet SC240/EC120 v neděli 8.3. Uvítám i co největší zisk bodů z eshopu.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 17:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když si pořídím IR One Country Itálie a budu mít s sebou pětileté dítě, jak je to s ním? Podle toho, co jsem objevil, tak bych mu musel pořídit IR pro mládež? To se mi moc nechce.

Každý dospělý může vzít s sebou až 2 děti. Děti do 4 let jsou zadarmo a nemusí mít jízdenku. Dětem do 11 let koupíte Child Pass za 0 EUR (musí je doprovázet dospelý s Adult Pasem).

Ale vyplatí se vám to vůbec oproti jednotlivým jízdenkám?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 17:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakou nejlépe jízdenku? Jde nějak ohnout CityStar? Problém je ten, že Baile Herculane a Petrosani jsou každé na jiné straně hor a cesta vlakem je shodná pouze do Aradu. Jde jet na CityStar, koupený až do Filiasi

Údajně může být CityStar trasovaný jinak tam a jinak zpět, ale ještě jsou to neviděl a jizdenka.cz to taky neumí.

Koupil bych si CityStar do Filiasi přes Deva a Târgu Jiu, to je delší než přes Temešvár, a vybavil se důkazem pro průvodčího, že to je opravdu delší (například výpisem z rumunského JŘ).
I když jsem nikde výslovně nenašel, že CityStar, či obecně NRT, platí kratší trasou, tak s tím v roce 2012 neměl nikdo problém. Tehdy jsme měli CityStar Kúty-Arad-Brasov-Bucuresti-Plovdiv-Sofia-Vidin a vraceli se přes Craiovu a Temešvár.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 17:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz, jak na nejvýhodnější jízdenku pro skupinu 6-ti lidí z Chocně do Liptovského Mikuláše. 1x IN50, 4x IN25, 1x nic. Zatím jsem zakoupil lehátka na EN445 (4.3). Zpět chceme jet SC240/EC120 v neděli 8.3.

Asi jednoduše skupinová vnitrostátní na hranice (2x 1468 Kč) a mezinárodní skupinová po Slovensku (2x 916 Kč). Pár korun by šlo ušetřit včasnými jízdenkami mezi ÚnO a Ostravou, ale asi to nestojí za to.

Uvítám i co největší zisk bodů z eshopu.

Jízdenka na hranice koupit v eShopu nejde. Leda to rozdělit v Mostech u Jablunkova zastávce.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 19:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Údajně může být CityStar trasovaný jinak tam a jinak zpět, ale ještě jsou to neviděl a jizdenka.cz to taky neumí.
Našel jsem např. tady: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5015-Uzkokolejka-na-pobrezi -a-jine-zajimavosti-polskeho-Baltu/

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 21:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto:Ale vyplatí se vám to vůbec oproti jednotlivým jízdenkám?

To zatím nevím. Přiznám se, že na trenitalia.it se moc nechytám, pořád mi to cpe nějakou Freccii za poměrně horentní sumy a na léto mi to ještě nic nenajde. Možná dělám něco blbě.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 13:43:53    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Pro cestu tam bychom teda využili:

Choceň-Mosty u J. z. skupinavá přes eshop za 1836Kč+183b
Mosty u J. z.-Čadca Gr. skupinová za 38Kč
Čadca Gr. - L. Mikuláš skupinová za 916Kč

Nehrozí, že s touto kombinací bude mít průvodčí v EN445 nějaký problém?

Na cestu nazpátek mi eshop dává cenu 2072Kč+120b, což činí docela velký rozdíl 861Kč(1461+38+916+518 za místenky=2933)
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 13:49:51    Odkaz na tento příspěvek  

Eshop umí jízdenku pro cestu tam vydat jen pro R443, proto se ptám, jestli nemůže v EN445 nastat nějaký problém.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 19:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenka platí ve kterémkoliv vlaku na dané trase. Potřeba je dodržet nástup v první den platnosti jízdenky (to není problém, nastupovat v Chocni budete ve 22:10, zatímco na jízdence bude 22:25) a nepřerušit jízdu (což taky splňujete).
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 20:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Choceň-Mosty u J. z. skupinová přes eshop za 1836Kč+183b

Má to stát 1461 Kč (pro 6 osob). Ovšem teď nechápu, jak chcete vlastně jet, kde chcete nastupovat do EN 445? Pokud se chcete vracet do Pardubic, pak jízdenka přímou trasou nestačí, ale cena je v tom případě 1845 Kč, ne 1836.

Na cestu nazpátek mi eshop dává cenu 2072Kč+120b, což činí docela velký rozdíl 861Kč(1461+38+916+518 za místenky=2933)

To je taky možnost, to vám eShop nabízí Včasnou jízdenku Evropa, která je výhodnější, ale nelze ji vrátit, platí jen na daný vlak, a může se ještě vyprodat nebo poskočit na vyšší cenovou úroveň. Podle toho, co jste psal v 11.1., jsem měl dojem, že jízdenky předem kupovat nechcete.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kajman 75 - pro levnější vlaky musíte na stránce Trenitalie přepnout z Le Frecce na Tutti i treni (všechny vlaky). Pro zjištění ceny na regionální vlaky musíte zadat datum na nejbližších 7 dní, jinak vám to cenu neukáže.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 10:43:58    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Děkuji za odpověď. Ano, na EN445 Chceme nastoupit v Pardubicích. Ta chyba v ceně je způsobena mojí chybou, protože jsem místo Mosty u J. z. zadal pouze Mosty u J.

Původně jsme jízdenky předem kupovat nechtěli, ale pro cestu zpět tak učiníme, neboť je úspora značná, byť za cenu rizika, že jízdenka může někomu například z důvodu nemoci propadnout. V případě nevyužití lze vrátit alespoň místenku na SC.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 14:19:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mě napadla jedna věc. Když koupím včasnou jízdenku u pokladny, tak je také nutné uvést jméno nebo není vázána na konkrétní osobu? Potom poplatek 50Kč se vztahuje na osobu nebo by byl společný pro 6 osob?
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 14:27:22    Odkaz na tento příspěvek  

U pokladny není Včasná jízdenka na jméno, avšak nelze ji vydat pro více než jednu osobu najednou. Tudíž poplatek 50,- bude za každou osobu.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, na EN445 Chceme nastoupit v Pardubicích.

Pokud pojedete přes Pardubice, tak by úspora pomocí Včasných jízdenek Česko mohla být vyšší.

  210 Kč Choceň-Pardubice skupinová jízdenka pro 6
1260 Kč Pardubice-Třinec včasné jízdenky + jedna akční IN50
  158 Kč Třinec-Čadca(Gr) skupinová jízdenka pro 6

Celkem 1628 Kč, nevýhody jsou zřejmé - muselo by se to koupit nějakou dobu předem a všichni cestující by museli ukazovat In-karty, což ve lehátku zdržuje od spaní. Při společné eShopové skupinové jízdence za těch 1845 Kč by se prokazoval jenom jeden.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4539
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: V lehátku sa lístky neodovzdávajú sprievodcovi? [coze]
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, toto ještě zvážíme. V lehátku už nejezdí průvodce, kterému se odevzdají jízdenky? To znamená že nás bude budit i slovenský průvodčí?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V lehátku sa lístky neodovzdávajú sprievodcovi?

To ano. Ale průvodčí, který je pak u něj někdy během jízdy kontroluje, by měl logicky chtít ty průkazy vidět. Ovšem minulé léto jsme včasné jízdenky Praha-Ostrava v Excelsioru měli a nihoho In-karty nezajímaly. Ani nevím, jaký má být správný postup.

To znamená že nás bude budit i slovenský průvodčí?

Slovenský určitě ne, protože na slovenský úsek byste měl papírovou jízdenku z pokladny bez slevy na nějaký průkaz, takže tam není co dalšího kontrolovat.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 20:45:38    Odkaz na tento příspěvek  

A to není možné u průvodce nechat i tu Inkartu?
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 21:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozejk78: Děkuji, to by mohly být zdroje mých problémů. Pohrabu se v tom.
Danny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 00:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad dvx: Když jsem jezdil lůžkovým vlakem na Slovensko a měl jsem zakoupený lůžkový lístek přes e-shop s uvedením čísla In-karty jako průkazu totožnosti, tak jsem tam vždy tu In-kartu nechával a nikdo mě nikdy nebudil. Nevím, jak by to bylo, když by někdo měl na jízdence místo In-karty číslo OP, ten by tam asi nechat nechtěl, tak by ho asi vzbudili při každé změně vlakového doprovodu.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 00:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danny: Já jsem ukázal občanku průvodci lůžkového vozu a jízdenku si tam ponechal.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 18:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden dotaz.
Můžu s akční jízdenkou přerušit jízdu a dále jet jiným vlakem?
Předem děkuji za odpovědi..
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 18:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, po 100 km můžete podle libosti.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 19:04:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tobik:
Díky tomu, že je to "jen" 96 km zaplatím o 76,- Kč víc.. Škoda..
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3268
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jakou relaci chceš jet? Není třeba poblíž další stanice, do které si to koupíš, a vyjde tě to pořád levněji?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70769
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Legální by snad mělo být vystoupit před 100km limitem v požadovaném místě a dokoupit lístek do prvního tarifního bodu za tou hranicí. Pak by o přerušení jít nemuselo.
Ale určitě to legální bude asi jen v případě, kdy v dané stanici za limitem vlak zastavuje, navázání v projížděné by logicky možné být nemělo (při lži, že jsem se vrátil o stanici nazpět).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vystoupím po 96 km, dochází k přerušení a tím končí platnost jízdenky.
Dá se to obejít výše popsaným způsobem - musím tvrdit, že v příští stanici už jsem byl bez přerušení a odskočil jsem si zpátky. Těžko bude někdo dokazovat opak, ale legální to stále nebude.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 22:40:49    Odkaz na tento příspěvek  

Intelpetr:
Olomouc hl. n. - Ústí nad Orlicí - Pardubice hl. n.
Díky všem za rady..
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 23:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by se dala koupit jízdenka Přerov-Pardubice.
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 23:23:34    Odkaz na tento příspěvek  

Propočítal jsem si variantu od Martina Zlivského a stálo by to tedy 191,- (oproti 218,-)..

Babilon: I z Olomouce? Každopádně je to nejlepší nabídka, a to za 180,- celkově (odpadnou i "zbytečné" přestupy za účelem kupování lístků)
Nějak to zítra uděláme..
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2557
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 23:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I z Olomouce?
Akční jízdenky pro ostravskou větev se dají koupit kdekoliv.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2558
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 23:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že je to jediná relace (skupina relací), která nemá omezení na místo prodeje. Všechny ostatní akční jízdenky se prodávají jenom ve výchozím nebo cílovém městě.
h8crew
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2012
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 08:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k diskuzi k různému směrování Citystar tam/zpět: jezdíme s kamarády takto na něj už mnoho let a vždy se mi povedlo do jízdenky nakonec natlačit i celý "okruh" na 14denní výlet díky možnosti přerušovat prakticky libovolně cestu. A díky jednotné ceně (příp. max. dvě pásma) za každou zemi to pak nestojí nic navíc. Jen je třeba schopného pokladního a umět železniční zeměpis, abych mu radil vhodné průjezdní body.

Povedlo se mi tak v minulosti třeba Brno - Curtici Gr. - Iasi :
TAM via Oradea - Cluj-Napoca - Dej Calatori - Vatra Dornei
ZPĚT via Pascani - Mircurea Ciuc - Brasov - Sibiu

nebo maďarská Citystar Brno - Tokaj :
TAM přes Hor.Lideč - Košice - Plešivec - Bánrévé Gr.(!) - Szilvásvárád - Füzesabony - Szerencs
ZPĚT standardně přes Szerencs - Hatvan - Budapest - Szob Gr.

U Rumunska ještě upozorním na nutnost povinných místenek do všeho co není osobák. České(evropské) pokladny umějí jen omezený počet rumunských vnitro vlaků a přes e-shop CFR nejde samostatná místenka koupit (řešeno teď v létě mailem na vedení rumunských drah).
jkl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.78.132
Odesláno Pátek, 23. ledna 2015 - 12:02:06    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
Díky! Nakonec jsme to takhle udělali.. Pokladní v Olomouci, se k mému překvapení, ani ničemu nedivila.. [happy]
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 23. ledna 2015 - 14:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jkl: Při pochybnostech to jinak jistí eshop [happy]

Překvapilo mne, že při nákupu jízdenky na eshopu Olomouc - Jablonec nad Nisou na kombinaci EC/R/Os/Os to házelo chybu při zaškrtnutí 1. třídy. To je takový programátorský oříšek započítat cenu 1. třídy jen na úsek Olomouc - Pardubice? Nebo něco dělám špatně a existuje jednodušší nákup takové jízdenky než dvojí placení?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 70797
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. ledna 2015 - 14:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel to jinak než zvlášť koupit nelze. takže se mj. nedá využít možnosti nabídky optimální ceny.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Zilin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 25. ledna 2015 - 18:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

máte přehled o nějakých slevách u sousedů v Polsku? Potřebuju se ve středu (brzo) ráno dostat z Ostravy do Warszawy na cca jedenáctou. Zatím jsem přišel na kombinaci spojení TigerExpress Ostrava-Katowice (cca 300, možná míň) a pak EIC Katowice-Warszawa za 117 złatek. Nebránil bych se ani Pierdolinu, ale 135 zł mi přijde přestřelené.

Zpátky to vypadá na spolujízdu, proto zpáteční neřeším a Polskibus tam je sice za pusu (15 - 19 zł), ale nehodlám v něm strašit -+ 4,5 hodiny.

InKartu s Rail Plus mám, ČD MOST+PKP jsem moc neopochopil, resp. nenašel rozumný ceník.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 17:11:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zilin: nejsem na to rozhodně odborník, ale myslím, že ta sleva Most je na zpáteční jízdenky pro jednotlivce.
Zpáteční Ostrava - Varšava by vyšla na 1585 Kč.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5248
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 17:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při rozdělení na hranici to vyjde na 1555 Kč.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 17:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že jste nepochopili situaci. Zilin jede jenom tam, takže MOST je k ničemu. Navíc chce jet ráno, kdy přes hranice prostě žádný vlak nejede (je tam díra 8 hodin), takže řešíme jen úsek Katowice > Warszawa.

Kromě polských nabídek z polského eShopu by připadal v úvahu ještě nákup u ČD - NRT jízdenka s Railplus za 758 Kč s místenkou (předpokládám že za 3 EUR, takže 85 Kč).
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 00:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože mi za týden bude 26, měl jsem v plánu, přestože mi inkarta ještě nějaký ten pátek platí, koupit si další.

Proklikal jsem se tedy e-shopem a ke konci na mě vyběhla hláška:
"Při kontrole bylo zjištěno, že v systému již existuje žádost pro tohoto žadatele (jméno, příjmení, datum a místo narození).
V případě, že se nejedná o Vás, pokračujte stiskem 'Vložit do košíku'."

Váhám tedy, jestli plánovaný postup je vůbec legální ... můžete mi to prosím někdo ujasnit, upřesnit ? Díky moc.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 01:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Legálny je, nie je problém mať niekoľko mnoho zaráz platných inkariet na jednu osobu.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 09:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Bez problémů, taky jsem to řešil, prostě jsem to hodil do košíku a 1.2. si jdu pro novou inkartu.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 18:52:08    Odkaz na tento příspěvek  

Klub českých turistů nabízí slevy na nákup
inkarty (pouze pro starší 26 let), sleva z roční aplikace 300,- Kč
kilometrické banky; sleva 200,-Kč, slevu je možné čerpat max. 2x za rok.
http://www.kct.cz/cms/slevy-na-vlaky-cd-v-roce-2015