K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 12. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 12. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 11:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár novinek:
1) od Nového roku (pravděpodobně) zrušeny úvěrové poukázky na zpáteční s týdenní platností.

2) přeshraniční jízdenka, odbavení ve vlaku, Rakousko:
Summerau 3 Eura (In-karta/Railplus, Vorteilsc., dítě pes 2 Eur.
Retz 2 EUR / 1 EUR.
Německo (Bahncard):
Furth i.W. 2 Eur / 1 Eur,
Bad Schandau 4 Eur / 2 Eur (mimo Os)
Johanngeorgenstadt 2 Eur/ 1 Eur.
(Toto možná platilo i minulý rok).

3) Na žst. Říčany, Lipno a Praha Letiště jízdenky prodávají smluvní prodejci. (Není novinka)
Co si lze představit pod pojmem "Omezený rozsah odbavení"? Na Letišti není výdej In-karet, jinak těžko říct. Nenabízí např. prodej JŘ, KMB, ověřování slevových průkazů, výherní losy, Včasné jízdenky? Předpokládám, že UNIPOK tam mají.

4) IDS IREDO: síťová 2 dosp. (+3 děti) 280,- (dříve 260), síťová 4 osoby 400,-. Dále pro dítě, psa, zavazadlo, jízdní kolo BUS.
Ceník IREDO. Tyto jízdenky stále bez slevy 5 % za platbu IDS kartou. (Když jsem si kartu v 10/2013 vyřizoval, tak jsem předpokládal, že se sleva bude vztahova i na tyto jízdenky).

5) IDSJMK: Ode dneška platí tento tarif i na MHD v Bystřici n.P. [ok]
http://idsjmk.cz/#lock3118
Vážení obyvatelé Bystřice nad Pernštejnem,
od 1. ledna dochází k zaintegrování městské dopravy v Bystřici nad Pernštejnem. Na městské lince nově označené číslem 370 platí nový jízdní řád.
Od 1. ledna můžete kupovat jízdenky dle Tarifu IDS JMK. Od 1. ledna jsou předplatní jízdednky k dostání na nádražích ČD. Přibližně od poloviny ledna můžete předplatní jízdenky zakoupit na pobočce České pošty v Bystřici nad Pernštejnem.
Nový systém vám přináší celou řadu výhod:
- při cestování z Bystřice platí jedna jízdenky na městský autobus a vlak
- zakoupit můžete výhodné předplatní jízdenky nebo jednodenní jízdenky
- využívat výhod slevového programu IDS JMK
Ceník jízdného naleznete zde.
Ceny jízdenek pro vybrané trasy pro Bystřici nad Pernštejnem naleznete zde.
Přejeme Vám příjemné cestování s IDS JMK.

Zajímavé je, že první spoj začíná v Bratrušíně ve 4:55. Bus se do Bystřice, zahradnictví dostane na lince 680020. Dříve jezdil první spoj MHD z této zastávky, teď pojede služebně do Bratrušína.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 18:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakým článkem je u ČD ošetřen nákup jízdního dokladu bez přirážky po předložení jízdenky jiného dopravce? Ze zvědavosti to chci někdy zkusit. V Polsku tento systém kupodivu funguje bez problému.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 18:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr:
SPPO str. 24 75c)
vždy při prvním odbavení po přestupu z vlaku jiného železničního dopravce na základě předložení platného jízdního dokladu příslušného dopravce přípojného vlaku.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Modré_Béčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 19:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve skutečnosti na to většina zaměstnanců ČD kašle , protože to k ničemu stejně není a jenom to od práce zdržuje

Uvidíme až se na to zaměří revizoři a začnou se rozdávat postihy za neplnění poviností. Je to nejspíš jen otázka času až se zde popisované praktiky rozkřiknou na patřičná místa...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 19:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik, díky [ok]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 19:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těžko říct, jestli je to i kreditová jízdenka RJ (případně jen vytisknuté potvrzení); páska na ruce ke vstupu do pivovaru z Chodovar Ex; lepenková jízdenka z historické jízdy s dopravcem ČD, a.s.; nebo dokonce tohleto: [biggrin]
application/pdf
havirov.pdf (104.2 k)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2545
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 20:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na základě předložení platného jízdního dokladu příslušného dopravce
A hele, ani jsem si nevšiml, že vypustili slovo "vytištěného".
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 22:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těžko říct, jestli je to i kreditová jízdenka RJ
vypustili slovo "vytištěného"

To teď můžou nastat docela zajímavé situace, protože kreditová jízdenka je platný jízdní doklad. Možná budou průvodčí vyžadovat důkaz platnosti, jestli bude stačit vytištěný papír se spojením těžko říct. Máte-li internet v mobilu/notebooku, můžete ukázat jízdenku tam. Jestli ještě dávají třetinku vody Rajec, kde bylo i logo RegioJet, tak by možná stačila i ta flaška.[happy]
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5113
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 14:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo si u Regiojetu vyžádám daňový doklad. Ten mi ze Zákona musí vydat. Ukážu ho při kontrole ve vlaku ČD.
Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2013
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 15:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Mám takový dotaz pro znalé mezinárodního tarifu. Chci jet do Rumunska/Chorvatska nkypoužít slevu CityStar. A při sestavování trasy jízdenky na jizdenka.cz jsem zjistil ze se dá jízdenka poskládat například okružní cestou a cesta je pořád stejná. Například: Havirov - Bucuresti přes Slovensko a Maďarsko a v Rumunsku přes Oradeu,Cluj,Suceavu,Iasi a Buzau a zpět přes Craiovu a Timisoaru? Nebude to problém? Dá se takto poskládat jízdenka?
lukasnovak11
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.209.144.101
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:23:14    Odkaz na tento příspěvek  

Poraďte mi prosím - pokud bych chtěl jet lůžkovým vozem - kategorie Single (v přímém voze Praha - Zvolen se službou JLV)- musím mít jízdenku pro první nebo druhou třídu? Informace ze stránek ČD a z jejich předpisu si odporují...
}Viz Podmínky pro použití rezervovaných míst v ubytovacích vozech
Rezervace místa v ubytovacích vozech se liší podle druhu příplatku, kategorie vlaku a kvality služeb. Standardně jsou ubytovací služby rozděleny na služby v lůžkových vozech, v lehátkových vozech a ve vozech se zvláštní úpravou interiéru a míst k sezení pro noční osobní přepravu (sleeperette). Podle tohoto rozdělení jsou vydávány i příslušné rezervační doklady, do lůžkových vozů lůžkové příplatky, do lehátkových vozů lehátkové příplatky a místenky do vozů s upraveným interiérem a místy k sezení pro noční osobní přepravu.
Lůžkové vozy mají oddíly 1. a 2. třídy, které jsou rezervovány zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy. Cestující rozdílných pohlaví, kteří chtějí použít oddíl společně, zaplatí za případná volná místa odpovídající příplatky a jízdenky za obyčejné jízdné. Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby smějí být umístěni do společného oddílu bez ohledu na jejich pohlaví. Při použití lůžka kategorie Single Deluxe, Double Deluxe, T3 Deluxe (oddíl s vlastním WC a sprchou) je nutné předložit jízdní doklad opravňující k jízdě v 1. třídě. Při použití lůžka kategorie Single, Double a T3 postačuje předložit jízdní doklad opravňující k jízdě ve 2. třídě. = z oficiálních stránek a jiné tvrzení zde: Odkaz na předpis
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 08:10:40    Odkaz na tento příspěvek  

Lukáši, SCIC EWT ale platí pro východ-západ, což ČD-ZSSK není. To stanovují Zvláštní ujednání pro mezinárodní přepravu (ZUJ), v Tvém případě tedy platí, že zaplatíš prostě jízdenku druhé třídy i v singlu.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 12:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobná perlička k avizovanému předhlašování skupin větších, než 5 cestujících, které teda zatím neplatí:

Pojedeme asi v 15 lidech do stanice, kde jezdí šukafony. Tak jsme vyzbrojeni zkušenostmi napsali na zákaznickou podporu ČD, odkud se nám dostalo odpovědi, že takto malou skupinu není třeba hlásit :-)

Sledovačky:
TS 140 DKV Olomouc
TS 101 DKV Praha
TS 301 - 304 DKV Praha
163 DKV Č. Třebová (trať 020)
162 na R Pha - Děčín
TS 890 PP Louny
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 15:06:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vyrazte do Rakouska s včasnou jízdenkou Evropa za 14 eur!
Bez dlouhých odkladů jsem cestu uskutečnil. Údiv některých průvodčích nad jízdenkou se dal očekávat, stejně tak jako reakce ze strany ČD/OBB: jízdenky budou brzy odstraněny z prodeje. Neváhejte tedy a zakupte si jízdenku ještě dnes. [wink]


Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 15:06:15    Odkaz na tento příspěvek  

Nazpět přes Selzthal [masinka]


Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 15:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123:
Koukám, že jste si oblíbil čas 12:44 (Vídeň i Selzthal).[fotic]

jízdenky budou brzy odstraněny z prodeje
To vám oficiálně napsali?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta VČJ Rakousko je vázaná na konkrétní spoje, ne? Pak tedy nechápu, jak se s tím Lukáš dostal z Villachu do Bregenzu.

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123: Jízdenku sis kupoval přes eshop ČD? Pokud na pokladně, mohl bys ji sem dát? [happy]

Jinak jsem si všiml, že mapky platnosti Celodenní jízdenky pro Olom a Pard kraj ještě nejsou aktualizovány o Chornice - Dzbel.
Pardubický RegioNet ještě před pár lety (2009) platil až do Starého Města p. Sn. [kladivo]
A tuším, že pardubická verze platila až do Kostelce a olomoucká do Boskovic.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: V předpise ZUJ jsem našel, že je vázána jen na přeshraniční spoj, jinak je spojení informativní.
Předpis ZUJ, str. 33
Měla by tedy platit ve všech vlacích OBB na trase (mimo globálních cen apod.)??
Při prodeji na pokladně se také sepisuje jméno cestujícího?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pokud to chápu správně, tak Lukáš jel nějakým vlakem přes čáru a pak přes Villach do Bregenzu, přičemž zpět jel Selzthal. Jak pak průvodčímu oddůvodnit tuto okliku? A platí to i v EN? Tam jsou, tuším, nějaké jiné tarifní podmínky..

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:34:22    Odkaz na tento příspěvek  

Adame, VJE Rakousko má 2 pásma, přes Břeclav Gr 14 eur, přes Summerau Gr 17 eur (do vzdálenosti tuším 120 od hranic na české straně).
Jízdenku je nutné použít v přeshraničním vlaku uvedeném na jízdence, dále pak libovolně bez omezení. Pozor, platí jen dva dny.
Původně jsem chtěl koupit jízdenku Summerau - Linz - Villach - Semmering - Wien - Břeclav - Brno za 14 eur, ale takovou mi eshop nenabídl(, dosud nechápu proč).

Takže jsem musel včasné jízdenky pořídit dvě. Obě zakoupené přes eshop (jízdenky, které jsem kupoval, by mně na kase nikdo nevydal). A když už jsem musel koupit dvě, tak jsem si zajel až k Bodamskému jezeru (byť za tmy ..)

Trasa zhruba takto:
Břeclav 22:00; Vídeň 22:25 - 0:59; Vídeňské Nové Město 2:03 5:14; Payerbach 5:47 7:08; Semmering 7:32 9:15; Bruck an der Mur 9:56 10:15; Villach Hbf. 12:46 13:16; Schwarzach - St. Veit 14:48 15:15; Worgl 17:21 18:00; Innsbruck 18:40 19:44; Bregenz 22:20

Bregenz 1:20 NAD Dornbirn 1:45 3:00; Bludenz 3:50 6:26; Innsbruck 8:16 8:24; Selzthal 12:39 13:21; Linz 15:03 15:39; České Budějovice 17:43.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 19:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123:
Břeclav 22:00; Vídeň 22:25
Konečně rychlost jak má být.[happy]

Ale vážně, jak je to s povinnými vlaky? V ZUJ se píše, že budou vytištěny na jízdence, ale už se tam nepíše, jestli to je jenom ten přeshraniční, nebo i nějaké další. Jak to bylo u vás? A jel jste těmi vlaky, které vám našel vyhledávač ČD při koupi jízdenky?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 20:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já to furt nechápu, jak jde natrasovat VČJ Evropa ze Summerau do Brna přes Villach?

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 20:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš:jízdenky, které jsem kupoval, by mně na kase nikdo nevydal
Takže na pokladně probíhá výde této jízdenky obdobně jako Včasné jízd. ČR (tedy zadání nástupní a konečné žst bez možnosti změny směrování)?
A jméno cestujícího se sepisuje?

Vantju: jak jde natrasovat
Pravděpodobně "zlinearizovat", tedy aby se přepravní trasa sama sebe nedotkla a nic se neprojíždělo 2x.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 20:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Niečo k tarif.politike ČD:Zamestnanci pražského dopravného podniku budú mať možnosť cestovať vlakmi zadarmo po žel.tratiach v pásme P a 0,ak si pri prolongácii zamestnaneckých kariet priplatia.Bezplatné cestovanie osobnými vlakmi može byť pre kolegov z DP zaujímavé napr.na tratiach Praha Radotín-Praha hl.n.,Praha Klánovice-Praha Masar.nádr.alebo Praha Zbraslav-Praha Kačerov[masinka]
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.159.229
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 21:44:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jen bys sem Petre mohl napsat, kolik za to ti zaměstnanci DPP zaplatej...

Tobiku, při zakoupení na pokladně se jméno nezapisuje.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 22:27:48    Odkaz na tento příspěvek  

jak je to s povinnými vlaky?
Musíte použít přeshraniční vlak uvedený na jízdence. V Rakousku jsem pak jezdil bez omezení. Vnitrostátní rakouské spoje uvedené na jízdence jsem nevyužil.

No já to furt nechápu, jak jde natrasovat VČJ Evropa ze Summerau do Brna přes Villach
Pravděpodobně "zlinearizovat", tedy aby se přepravní trasa sama sebe nedotkla a nic se neprojíždělo 2x.


Takovou trasu jsem měl naplánovanou,

Summerau 7:16 R 3813
Linz Hbf 8:25 8:32 IC 542
Salzburg Hbf 9:48 10:12 EC 111
Klagenfurt Hbf 13:15 13:39 RJ 538
Wien Hbf 17:35 18:07 D 100 Moravia
Břeclav 19:04

ale eshop mi jízdenku nevydal.

Tobiku, přiznávám se, že jsem na mezinárodní kase nebyl (pro mě by to znamenalo 17 km cestu na kole přes kopec do Staré Paky); navíc ČD za jízdenku účtují 50,- Kč manipulační poplatek a všeobecně mi postupně ale jistě přestává být vyhovováno, takže jsem nechtěl ČD opět dráždit.

-------------------

Když mám na inkartě nahranou vnitrostátní jízdenku z eshopu a po 100 km přeruším trasu, bude problém cestu ukončit bez problému? Průvodčí jízdenku na inkartě označí - tedy zapíše číslo vlaku, nebo ji pouze vidí, že je nahraná?

Jak fungují ty ČD body na eshopu? musím každý nákup zaplatit převodem z banky jako doposud, nebo si u ČD mohu "předplatit" nějaký obnos, ke kterému se mi budou přičítat body a čerpat je (tedy systém jako doposud na inkartě)?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 23:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

musím každý nákup zaplatit převodem z banky jako doposud
Ano.

nebo si u ČD mohu "předplatit" nějaký obnos
To se prý chystá.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 18:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš:
dovolím si připomenout jednu otázku, která nebyla zodpovězena (mj. jsem na to ptal i já ve vlákně "Rakousko"

jízdenky budou brzy odstraněny z prodeje
To vám oficiálně napsali?
Na základě čeho toto tvrdíš?
kreketuse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 19:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: diky za oziveni PL vikedovky. Bilet podroznika plati tedy pouze TLK a zadne jine kategorii? Kdyz si např. zadam ranni spojeni Praha-Bydhošť-preshranicni os,z Wro IRN a pak jeste R(regional). Na to by byla asi treba sitovka od prewozy regionalne. Na nocni jezdeni je to genialni, vsude sama TLK: tedy prime TLK z Wroclawi. Ovsem preshranicni osobak treba doplatit extra(i o vikendu patrne nejlepe pardubicky kraj+PKP)
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 19:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kreketuse:
Regio, IR a REks jsou vlaky dopravce PREG, ale i ti mají síťovky.
Regiokarnet (3 zvolené dny v rámci 2 měs.)
Bilet turyst. pá 18 - po 6
Týdenní síťová (neplatí u krajských dopravců a PKPIC!).

Ovsem preshranicni osobak
Na poslední vlak z Lichkova (Os 6289 Orlice) by měl jet přes čáru polský průvodčí, takže by Vám asi prodal Bilet turyst. ještě v Lichkově.
(Jestli lze vystavit ve vlaku i Regiokarnet nevím).
Do Wroclawi je asi nejlepší řešení Pardub.+PL.
Po návratu z PL je ještě dobrá nabídka na dojezdy (severně od Liberec-Pardub-Třinec) Czechy +. Je potřeba mít vnitrolístek do polské pohraniční stanice a k tomu se vystaví doplatek. Možný třídenní předprodej.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 20:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bilet Podróżnika platí i v IC.

A ta týdenní síťovka u některých dopravců platí (alespoň minulý rok, např. u Arrivy).

EDIT: Tak letos je to asi minulost, v podmínkách už o tom není ani slovo.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 20:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr:
Ano, podruznik platí právě JEN u Intercity v TLK. Ještě před pár lety k němu byl možný doplatek na vlaky Regio PREG za 17 zl.

A ta týdenní síťovka
Ano, platí u KD; u KM (podobně jako Karnet a Turist)
odcinkach:
Radom – Drzewica,
Łowicz – Kutno,
Siedlce – Czeremcha.
Neplatí u KŚ a KW.

Jinak jsem si všiml, že přejščůvky Petrovice-Zebrzydowice již nelze vydat na TLK (Chopin, Silesia). Jakou jízdenku prodá polský průvodčí cestujícímu, který nemá jízdenku na český úsek (teda pokud to vůbec bude řešit)?
Pokud je jediná možnost, jak se legálně dostat vlakem z Bohumína do Zebrzydowic 9,60 EUR (271 Kč) na 16+4 km, tak na to se každý může vybodnout.

Jinak byl vydán nový relační ceník jízdného na EIC PKPIC. A obsahuje i tarifní body Zebrzydowice Gr. a Kunowice Gr. (mezinárodně Frankfurt O Gr., je to pojmenováno podle poslední obce (i když poslední žst před čárou je Slubice)).
Pro krátké cesty NEpoužitelné. Zebrzydowice Gr. -> Zebrzydowice 48 zl, to samé např. cestování mezi stanicemi ve Varšavě. Asi jde o eliminaci místní frekvence, ale platit 320 Kč za 4 km už je podle mě za hranicí zdravého rozumu. To už vyjde levnějí jet taxíkem.
Ceník EIC
Příloha ceníku, relace z Gr.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tobik.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 09:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Polska sice moc často nejezdím, ale jak jsem tak pročítal ty nabídky síťových jízdenek v příspěvku od Tobika, tak by se mohly ČD od Polska poučit.
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.233.102
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 11:02:14    Odkaz na tento příspěvek  

Je možné na Včasnou jízdenku přerušit jízdu po 100 km?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2548
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 11:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné na Včasnou jízdenku přerušit jízdu po 100 km?
Ano.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 17:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobiku, já nemyslel IC jako dopravce, ale jako kategorii vlaků (bilet platí v TLK i IC).

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 17:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: OK, díky za upozornění [happy]
I v Polsku byl tedy zaveden "Rychlík vyšší kvality". Cena stejná jako TLK.
Pociągi IC.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 21:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamarád mi dnes volal a ptal se, jestli bych nechtěl jet vlakem lyžovat do Sarajeva...no ale jak se tam dostat? Dříve jezdil vlak Budapešť - Sarajevo, ten už ale asi není, že....
Německý vyhledávač mne žene přes Záhřeb...

Tmavý pivo se sirupem
řízek v sósu s knedlíkem
cigára Káro byly fajn
pak z U-Bahnu na S-Bahn
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 19:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaky smysl ma nemoznost nahrat penize z voucheru na EPIK?

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 19:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Německý vyhledávač mne žene přes Záhřeb...

To je v pořádku, protože jediný mezinárodní vlak do Bosny je rychlík Zagreb-Sarajevo.
kreketuse
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 21:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: jdou se zkusit prokousat tou dzungli polstiny a tarifni. Jeste jsem se chtel optat: Dopravci jako KD, KS..atd jsou soucasti przewozu regionalnych nebo je lze povazovat na konkretnim uzemi za 3.dopravce? Nedavno jsem jel na listek KD (Cieszyn-Czestochowa) a vsiml si, ze pri vetsi vzdalenosti cena temer nenarusta. Nejsem si jist, zda by sel od KD koupit jeden souvisly listek od Tesina az treba do Lodze pri jizde osobaky, kdyz Lodz uz neni dolni slezsko? A to same, zda by to slo na jeden listek, jakmile by byl po trase uzit rovnez IR (predpokladam vyssi cena, ale patrne vse na jednom listku), nebo TLK (na TLK patrne kasa prezwozu neproda nebo proda vice usekovych jizdenek) ?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3201
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou to samostatní dopravci patřící jednotlivým vojvodstvím, které PR koply do [zadnice]
Pokud jde vydat jeden lístek s přestupem na vlak jiného dopravce, mělo by proběhnout lomení jízdného. U dopravce KŚ to nejde, po přestupu si vždy musíš koupit nový lístek. Na TLK si musíš koupit lístek zvlášť vždy, s osobákama nelze kombinovat, na IR jsem si jednou kupoval lístek zvlášť, jinak jsem je měl v síťovkách. Ale třeba jde koupit doplata k jízdence na Regio.
Na pokladnách PR a KD (možná i KW) si můžeš nakoupit jízdenky na všechny dopravce, KŚ neprodává lístky na PKPIC.

Ještě je dobré vědět, že po předložení jízdenky jiného dopravce z předchozího vlaku získá cestující jízdenku v následujícím vlaku bez přirážky, pokud je stanice vybavena pokladnou.


A na lístek KD jsi z Cieszyna určitě nejel.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 07:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je v pořádku, protože jediný mezinárodní vlak do Bosny je rychlík Zagreb-Sarajevo.
A teď jak by to vyšlo cenově z Brna?

Tmavý pivo se sirupem
řízek v sósu s knedlíkem
cigára Káro byly fajn
pak z U-Bahnu na S-Bahn
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 13:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Například takto (s In-kartou/Railplus) za 3417 Kč:

  676 Kč Brno<>Budapest Včasná jízdenka Evropa z eShopu ČD
  953 Kč Budapest<>Zagreb z eShopu MÁV nebo na místě
1788 Kč Zagreb<>Sarajevo NRT Railplus z mezinárodní pokladny ČD

Ale spojení přes Budapešť nic moc.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 13:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz k Interailu - je nějaké omezení na MGB ve Švýcarsku, nebo je společnost plně zahrnuta a nic se nedoplací? To samé pro Centovalli? Bohužel na současných stránkách IR se mi to nedaří najít.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2549
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 19:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě ve zprávách na ČT zazněla další ostuda ČD - některé/ří pokladní odmítají vydat skupinové jízdenky (zřejmě pro skupiny nad 15 osob). Podle mluvčího se jedná o pochybení jednotlivců a zjednodušení tarifu se nechystá.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 12:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byly pokladní proškolené? Pokud jo, ať platí ušlý zisk. Mimochodem pokladní SW neumí to, co e-shop(porovnat ceny různých nabídek)?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6011
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 12:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jo, ať platí ušlý zisk.

Správně, tvrdá ruka !!!!

Můžu vědět, co děláte vy sám a kolik vám je ?
Slyšel jste někdy třeba o Zákoníku práce ? Vy, Marťan, co ani neumí bez pečovatele nastoupit do vlaku, všechno musí mít do puntíku, jinak je fprdeli, tady trousí příručková moudra ?
Vy jste vážně typický kindermanažer.
Pochopit příčiny a změnit to tak, aby se tyhle přehmaty nestávaly - to je manažerská práce.Trestat umí každý kretének s IQ houpacího koně, když mu daj tu moc.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 15:07:25    Odkaz na tento příspěvek  

Je možné zakoupit lehátkový příplatek na Slovensko bez jízdenky? Jedná se mi o to, aby nebylo později vyprodáno, jízdenky bych zakoupil později.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 15:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, odjakživa. I v eShopu ČD to jde - na začátku vyberete Typ dokladu: doplňkové služby, rezervace.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 19:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co děláte vy sám - programátora kolem 25000.

Slyšel jste někdy třeba o Zákoníku práce - ano, i o prémiích.

Pochopit příčiny a změnit to tak, aby se tyhle přehmaty nestávaly - Neříkám, že trestem pro odpovědného a jeho nadřízeného manažerská práce končí. Ptal sem se, jak je to s pokladním software a nevylučuji že chyba bude někde jinde.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5145
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 19:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lze využít slovenskou slevu Regional i z tarifního bodu Gr.? Samozřejmě bych to zakoupil dopředu v kase.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6016
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 19:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad : OK, děkuji a omlouvám se za horkokrevný příspěvek. Holt nonverbální komunikace tady chybí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 19:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptal sem se, jak je to s pokladním software
Software požadovanou jízdenku (skupinovou pro víc než 15 osob) vydat umí.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 20:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom "umí"? A nabídne ji sám a nezobrazuje při tom nějaké varování? Případně, co kdyby rovnou zobrazoval, že to zatím de?
Jonas21
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.12.196.75
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 23:21:45    Odkaz na tento příspěvek  

Nevite co se stalo s tydeni zpatecni jizdenku placenou uverem. Nejak se mi ji nedari na jizdence naklikat.
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 10:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosím znalé v bludišti tarifu ČD o radu. Mámě teď končí důchodcovská IN50. Dřív ještě za cenu 990kč/3 roky. Jaká je nabídka teď? Je v plném invalidním důchodu, 53 let.
Děkuji.

!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 11:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzabelak: 1490 Kč/3 roky.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 12:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budeme se chtít v létě vracet z Udine do Vídně. Chtěli bysme ušetřit a využít nového spoje EC 30, který přijíždí do Vídně před půlnocí. Zkoušel jsem si koupit Sparschiene za 29 EUR na různé dny v půlce června, ale neuspěl jsem. Za 29 EUR mi nabízí jen ten EuroNight, který jede oklikou přes Salzburg. Nicméně ten nebere bicykly a muselo by se tam připlatit 20 EUR za rozumný komfort (lehátko).

Daří se někomu koupit za 29 EUR Sparschiene na EC 30 v úseku Udine-Vídeň? Díky.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.