K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 30. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 30. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
fugenkleber
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.121.214
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:38:07    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: taky jsem tento měsíc už 3x "otravoval" majitele O2 čísla. [happy]
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 20:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fugenkleber: No zkusím, je fakt, že jinak cálovat 650 Kč na tu vzdálenost také jde, ale tahle nabídka vyjde levněji...

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezkontaktné čipové karty (ZSSK)

Škrabka platí 10 let, ale mezinárodní slevu Railplus lze využít jen, pokud je na kartě nahraná nějaká slevová aplikace. [crazy]
U ČD žádné takové omezení není, mezinárodní průkaz platí 6 let.
Jsem zvědavý, jak by to asi kontroloval průvodčí např. v Portugalsku. [crazy]

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Situace: Nastoupím do vlaku ČD s jízdenkou a místenkou do 2. třídy, obojí zakoupeno v e-shopu. Ukáže se, že ve vlaku je namísto vozu AB řazen vůz A. Nad "mým" sedadlem visí rezervační lístek na úsek, který jedu, čili nejspíš moje rezervace, jenže je to v 1. třídě. Přichází průvodčí a požaduje doplatek do 1. třídy. Vysvětluji mu, že mám rezervaci na toto místo, které má být správně ve 2. třídě, kdyby ovšem byl řazen odpovídající vůz. Průvodčí uznává, že e-shop by mi neprodal jízdenku do 2. třídy a k ní místenku do 1. třídy, tudíž já sedím na správném místě a je chybou ČD, že je to v nesprávné vozové třídě. Razítkuje mi jízdenkomístenku a odchází.
Dotaz: Vyhovuje tohle řešení přepravním podmínkám, případně dalším předpisům ČD? Ptám se proto, že tím vlakem jezdím častěji a hodlám si i nadále rezervovat místo v AB vagónu, takže bych rád věděl, čím při případném opakování situace argumentovat (pokud by průvodčí nebyl tak ochotný jako v tomto případě).
(Číslo vlaku ani datum úmyslně neuvádím, nechci dělat problémy průvodčímu, pokud by výše popsané řešení nebylo správné.)

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.165.138
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:23:55    Odkaz na tento příspěvek  

Mám obdobnou zkušenost, Před časem jsem jel do Plzně a měl jsem k jízdence 2. třídy rezervované místo do vozu ABpee. Místo něj jel vůz AB349 a já si tedy sedl do Bdtee. Průvodčí mě při kontrole upozornila, že mi můj rezervační lístek dala na jiné místo ve voze, ale do části druhé třídy. Zůstal jsem ale v Bdtee.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:24:35    Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus:

1) selským rozumem vzato jste v právu, nebudete přece hledat místo jinde ve vlaku, když sem máte koupenou místenku, že místo toho ČD nasadily jinou třídu by měl být jejich boj.

2) selský rozum většinou u ČD a podobných institucí neplatí :--(.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2500
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: No právě, selský rozum a předpisy jsou kolikrát dvě zcela rozdílné věci. V mém případě byl průvodčí v pohodě, nechal si to vysvětlit, uznal, že je chyba na straně ČD, a rozloučili jsme se s úsměvem. Ale rád bych věděl, co na tohle říkají předpisy, protože jednoho mohu narazit na někoho, kdo nebude tak ochotný.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 15:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je-li řazen vůz první třídy tam, kde řazen být nemá, je to třída druhá. To řeší dokonce i předpis ČD.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 15:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 - A jak se má zachovat cestující, který běžně není obeznámen s přesným řazením a je odjezdovou tabulí informován chybně. Nedávno EC 177. V Pardubicích na tabuli informace: Ve vlaku není řazen vůz první třídy. Běžně jezdí dva vozy. A na nástupišti přijel vlak se třemi prvními třídami, přičemž žádná neměla degradaci na 2.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 17:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023: Číslo / název předpisu byste nevěděl?

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4744
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 19:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůň: www.cd.cz/assets.. - Kapitola VI / 90. 3.

http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
http://www.flickr.com/photos/754049/

Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 20:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, ale to se týká případu, kdy jede na osobáku Áčko a v hlavičce není jednička. Pokud ale na rychlíku pojedou místo jedné jedničky mimořádně dvě, a nepřeznačené, tak je to, podle mne, stále jednička.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není na místence uvedená vozová třída?
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus:
hodlám si i nadále rezervovat místo v AB vagónu
Třeba to příště zase vyjde.[biggrin] Bez urážky.

Vysvětluji mu, že mám rezervaci na toto místo, které má být správně ve 2. třídě
Řekl bych, že jste argumentoval správně. Podle SPPO: Místenka je doklad o zaplacení rezervace místa na sezení v konkrétním dnu, vlaku a voze. (SPPO 51) O vozové třídě tam není půl slova. Vyhrazené místo by se tak mělo týkat jen místa ve voze bez ohledu na to, jaký vůz (třída) tam je řazen.

R.Š.:
Průvodčí mě při kontrole upozornila, že mi můj rezervační lístek dala na jiné místo ve voze, ale do části druhé třídy.
To bych hodnotil jako chybu a její svévoli. Rezervace platí pro určité místo a je úplně jedno, jestli tam je nebo není rezervační lístek (SPPO 51.2). Myslím, že jste měl právo sedět v 1. třídě bez doplatku jízdného.
Milan11111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 23:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

evíte někdo zda existuje dobrá nabídka mezi Břeclaví a Bratislavou a pak dál Bratislava - Michalovce (lehátkem, lůžkem?). Potom za cca 3 dny Bohemií zpět. Vlastním IN 25 s RAIL+, ale ta mi asi k ničemu moc nebude že? Děkuji
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 01:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Třeba to příště zase vyjde. Bez urážky.
Třeba jo, ale mně o 1. třídu ani tak nejde. Já si tam místenky kupuji hlavně proto, že je vůz řazen jako první za lokomotivou a bývá v něm nejméně lidí = nejnižší pravděpodobnost, že budu muset někomu vysvětlovat, že sedí na sedadle, na kterém teď budu sedět já.

Adamek: Není na místence uvedená vozová třída?
Je a není. Z e-shopu vyjede jízdenka a místenka na jednom dokladu - třída je uvedena v záhlaví, ale zvlášť u místenky uváděna není (na rozdíl od samostatné místenky z pokladny). Nicméně e-shop neumožní koupit místenku do jiné vozové třídy než je jízdenka - vyskočí chybová hláška "Nesouhlasí zvolená vozová třída s vybraným místem." a místenka není vydána.

No a jak tak koukám, tak SPP se situací, kdy je vydána místenka, ale místo vozu 2. třídy jede jedníčka, zřejmě nepočítá. Takže kdo ví, co bude příště... [uhoh]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3947
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 01:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k polským rychlíkům: V pondělí jsem si koupil jízdenku a volné místenky na víkend, a na sobotní večerní TLK Kraków - Kolobrzeg zbylo už jen pár jednotek míst, pokladní mi musela dát rezervaci pro cestujícího s kolem, normální místa vyprodána.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 06:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně e-shop neumožní koupit místenku do jiné vozové třídy než je jízdenka - vyskočí chybová
hláška Nesouhlasí zvolená vozová třída s vybraným místem. a místenka není vydána.

Už nějakou dobu umožní, stačí zatrhnout, že mám časový doplatek do 1. třídy.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není špatný nápad, podmínkou však je najít někoho, kdo má O2. Sám mám totiž Vodafone.
Myslím, že v Penny Marketu jsem viděl prodávat O2 kartu za 55 Kč (s kreditem 10 Kč[happy]), takže pokud se chtějí čerpat O2 výhody častěji, dá se pořídit tato simka.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 18:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

najít někoho, kdo má O2
Spolu s pevnými linkami je to skoro polovina populace. To je takový problém? (Pravda, když jsem hledal někoho s O2 na Slovensku, tak se mi 18 z 20 omluvilo, že mají jiného operátora.)
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 22:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té debatě o změně vozů...no shodou okolností jsem dnes jel Ex 570 a měl jsem z eShopu místenku do vozu 373, samozřejmě do druhé třídy.Hodit si místenku do druhého vozu,který by rovněž měl být napůl první a napůl druhá třída,asi by to bylo veselejší, bo dnes tam jel vůz Apee ... [happy]

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 23:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: To je srandovní, já zase na Slovensku nemám jediného známého, který by měl soukromý mobil u jiného operátora, než O2. U velkých firem je samozřejmě situace jiná, tam jednak ti dva velcí dávají zcela jiné ceny, jednak často nezáleží na ceně služby ale na tom, jaké "benefity" obdrží ten, kdo o uzavření smlouvy rozhoduje.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 23:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus a spol.: V takovém případě samozřejmě cestující s jízdenkou 2. třídy bez místenky do nepřeznačeného vozu 1. třídy nemůže a cestující s místenkou si prostě sedne na pozici, kterou má na místence.
Na tu situaci bez místenky jsem míval v dobách, kdy jsem jezdil vlakem víc a třeba hradecké rychlíky bývaly celé řazené z AB, jednoduché řešení.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
blekp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.36.222
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 00:54:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak sim karta nejen od O2 se dá pořídit zdarma odkaz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 09:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023: A co když budu mít místenku do 2. třídy, místo toho pojede nepřeznačený vůz 1. třídy, ale já budu mít místenku na sedačku, která v 1. třídě není (třeba sedadlo 116)?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 17:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Tak zřejmně budete mít smůlu, stejně jak když ten vůz není řazen vůbec a pokud místenka nebyla zdarma, tak průvodčí vystaví poukaz na návratek příslušné částky.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 17:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Tak si dojdete za konduktérem, aby vám určil jiné místo.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 22:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před pár dny se tu řešila kombinace Včasné jízdenky Rakousko a cesty z/do Jesenice. Dnes provedeno následující: jeli jsme z Jesenice do Salzburgu EC112 (a dál na Linec-ČB), jízdenky byly Jesenice - Rosenbach NRT R+ za 5,30 € a VJE Rosenbach - Veselí n/L. Ve vypsaném spojení na jízdence byl jakýsi osobák z Rosenbachu do Villachu, nicméně popsaná kombinace jízdenek rakouským konduktérem bez námitek uznána, čili zjevně je možno ji použít.
V opačném směru jsme jeli z Villachu MICOTRou směr Tarvisio, opět VJE do Arnoldsteinu a z eshopu ÖBB jízdenky Arnoldstein - Udine, též bez problému.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.96.206
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 12:39:59    Odkaz na tento příspěvek  

Koupili jsem si s kamarády levné jízdenky z Brna do jižního Rakouska. Budeme cestu na trase několikrát přerušovat a nechceme se dostat do konfliktu s horlivým rakouským průvodčím, co byste doporučili mít s sebou pro jistotu, kdyby se divil, že jedeme jinými vlaky, než máme vytisklé na jízdence?
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 15:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem takhle jel už dvakrát a nikdy žádný problém nebyl. Nic zvláštního jsme s sebou neměli. Dokonce, jak uvádím v příspěvku výše, jsme měli i navazující jízdenky ze stanice, kde příslušný vlak nestavěl, a konduktérovi to bylo ganz egal.
pjv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.12.122
Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 21:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

poradite? chystame se v prosinci do benatek a bud bychom jeli plzen-mnichov-benatky nebo brno-viden-benatky..radeji bychom přes mnichov, jsme z plzne..pojedeme 2 dosp + deti 3 a 11..ted maji na OBB akci, jak je to s DB? miva taky neco krome europa-spezial? dekuji moc.
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.153.7.135
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 12:30:34    Odkaz na tento příspěvek  

Meril jsem na mape (koleckem) skutecnou vzdálenost mezi nádrazími P.-Holesovice a hlavním nádrazím. Ta by mela být okolo 8km. V jízdním rádu je uvedena vzdálenost 3km, tedy se bude jednat u 3km o tarifní vzdálenost.
To znamená, ze skutecná vzdálenost ku pr. z Ústí n. L. na hlavák v Praze je asi o 5-6km delsí nez na Masarycku.
Nebylo by lepsí uvádet v jízdním rádu pro trasu Holesovice-hlavák skutecnou vzdálenost 8km nebo 9km a na jízdenkách z Prahy mimo Prahu a opacne prúmernou vzdálenost? Dejme tomu na úseku: Ústí n. L. - Praha hl.n./Praha-Mas. n. jednotne pocítat 109km, tedy sjednotit vzdálenosti a dát cestujícím moznost výberu vyznacenou i na jízdence?
Pro jízdenky kupované z jednoho prazského nádrazí do druheho by mohlo vse zústat pri starém, uz kvúli konkurenci mestské dopravy.
Podobne by se dala zprúmerovat ku pr. vzdálenost HK-Praha pres Chlumec n. C. se vzdáleností pres Pardubice s vyznacením na jízdenkách (ku pr. 110km).
Myslím, ze zvlast prvne uvedená zmena by prinesla do pokladen drah rocne mozná i víc jak 10 miliónú Kc (i s mezinárodními jízdenkami), aniz by to vúbec lidi pocítili.
Toto je metoda, která se v Nemecku bezne pouzívá ku pr. Düsseldorf-Aachen bud pres Mönchen-Gladbach (90km) nebo pres Kolín n. R. (110km), tarifne jednotne 100km, a cestující múze jet, jak si preje.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9482
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 13:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neni nahodou od kralup hl/masna tarifni uzel tudiz je jedno kam uz ted?
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 15:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde nějak v eShopu ČD při vyhledání spojení vnutit při přestupu použití pozdějšího vlaku (kvůli místenkám)?

Konkrétně třeba sobotní příjezd do Kolína od Nymburka v 9:28, vyhledávač následně nutí k použití R1423, nicméně raději bychom použili EC123, co jede o 25 minut později.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 15:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Telini:
použití pozdějšího vlaku (kvůli místenkám)
Místenky dostanete i do dřívějšího vlaku. Ale pokud na pozdějším vlaku trváte, tak si nastavte delší čas na přestup (klikněte na "Rozšířené zadání").
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 15:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Ano, místenky sice dostanu i do pozdějšího vlaku, ale v 5 osobách (z toho 3 děti) raději obsadíme kupé v klasice než cokoli v elefantu. Druhá rada zafungovala výborně, díky.
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.153.6.66
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 21:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlcek: tarifní uzel
Mozná, ze ano, ale to není rozhodující. Dúlezité by bylo, aby dráhy dostaly za projezdené kilometry o neco více penez.
Pred mesícem jsem jel ve velkoprostorovém voze z Prahy do Pardubic. Vlak prijel z Hamburku (na cas) a byl plný Nemcú a Rakusanú. Vedle sedela rakouská rodina, tri lidi. Jeli celou cestu vlakem z Hamburku do Vídne. (Prúvodcí jim ríkal nemecky, ze si v Praze mohli prestoupit na Railjet, ze "to" v Cesku nikdo nekontroluje.) Tem by bylo putna, kdyby zaplatili za cestu kazdý o dvacet centú víc. To by ale za rok dalo pro ceské provozovatele celkem peknou sumu.
Myslím, ze kdyz tu trat pres Holesovice za totáce dokoncili, ze se bolsevík neodvázil zdrazovat, a tak tam zústala vzdálenost 3km dodnes.
Jinak by u nekterých priblizne stejne dlouhých alternativních tras mohlo být neutrálne leccos zprúmerováno.
Jeste si pamatuji, ze v 60. letech min. století jízdenka z Prahy do Brna platila jak pres Pardubice, tak i pres Zdár n. S. nebo pres Jihlavu. To na ní bylo napsáno.
Vydra98
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 4-2014
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znalci: Jde prosím zkombinovat jízdenka na 14dní s Časovým doplatkem do 1.tř., samozřejmě oboje na území ČR? Děkuji předem za stručnou odpověď.[jidlo]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydra98: Ano, lze.
Časový doplatek do 1. třídy platí ke všem jízdním dokladům platným ve 2. vozové třídě vlaků ČD.
https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/ -19548/

honzarejpal:
- některé mezinárodní série (směrování PŘES) je u CZ-ČD s volitelnou trasou, např. Hodonín <=> Jihlava <1154>(Znojmo/Brno), viz např. str. 34 "Přehled mezinárodních tarifních bodů NRT a trasování"
- byl zaveden pohraniční přechodový bod HLidec/Cadca GR., pro oba státy je pak zprůměrováno jízdné z/do výchozí konečné stanice a GR.
- pro cesty Brno - Nové Město n. Mor. jsou jízdenky uznávány i přes Žďár/S.
- obdobně trat 340 (Kunovice a Uh. Hradiště)
- cestující z tratě 311, kteří jedou na Olomouc si mohou bezplatně svézt [zadnice] do Bruntálu, aby nemuseli čekat ve Valšově.

Automatické nabízení volitelné trasy ve vnitro dopravě by zase mohlo nasrat cestující jedoucí kratším směrem.

Ještě zkuste vysvětlit situaci ve vlaku Hamb - Vídeň. Nahlédnutím do JŘ se asi jednalo EC 175, s přestupem na EC 105 v Břeclavi.
"Co" v Česku nikdo nekontroluje? Přerušení jízdy je s mezinárodními jízdenkami povoleno. Nebo měli nějaké spešl tikety, kde přerušit jízdu nelze? Z Břeclavi by "to" už ale mohla kontrolovat četa OBB...
Nebo bylo zpoždění a ohrožení přestupu v Břeclavi, s tím, že bude lepší jet pak přímým RJ z Prahy až do Vídně?
Mohl jim to sdělit jinak, Němčouři by si pak mohli myslet, že je u nás bordel, kde všichni na všechno dlabou...

(Příspěvek byl editován uživatelem Tobik.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4745
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydra98: Ano jde a při nákupu na sexshopu, by pak měla stačit při kontrole předkládat jen inkarta.

http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
http://www.flickr.com/photos/754049/

Vydra98
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 4-2014
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 23:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobík a Špáňa: Děkuji[ok]
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 10:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzarejpal - by se dala zprúmerovat ku pr. vzdálenost HK-Praha pres Chlumec n. C. se vzdáleností pres Pardubice s vyznacením na jízdenkách

Budu rejpal - ti poslední kolenovrti by přestali jezdit přes Chlumec a začali využívat spojení přes Pardubice. Zejména, když se poměr nestabilních jednokolejek na trase vyvíjí ve prospěch trasy přes Pardubice
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 12:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobne by se dala zprúmerovat ku pr. vzdálenost HK-Praha pres Chlumec n. C. se vzdáleností pres Pardubice s vyznacením na jízdenkách (ku pr. 110km).

Tam není co průměrovat, Praha-HK platí relační ceny, jen by se do trasování včasné/akční jízdenky napsalo, že to platí i přes Pardubice.
Ale stejně si myslím, že by se i tak jezdilo přes Chlumec. Je to totiž přímý spoj a to chce většina lidí.
HM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.235.140.15
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 13:39:31    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosím o radu. Jak se nejvýhodnějí dostat z Brna do Schladmingu? 5 osob, jedna IN 25 s Rail plus, zpáteční lístek, odjezd 7.8., návrat 14.8. Četl jsem něco o dělení jízdenek, včasných jízdenkách, ale upřímně, moc v tom neorientuji. Díky.
HM
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 18:12:02    Odkaz na tento příspěvek  

HM: tak pro cestu TAM by určitě stálo za zvážení zakoupení "osobákové" Einfach Raus Ticket (lze koupit přes internet) - 5 osob totiž znamená optimální využití jízdenky. A příjezd do cílové stanice vychází jen o hodinu a půl později, než dálkovými vlaky přes Salzburg.
Na české území asi skupinovou Praha - Summerau Gr.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 18:13:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ooops. Až teď jsem si všiml, že tam je Brno a ne PRAHA :-D. Takže můj příspěvek je na smazání (a nebo pro někoho, kdo by chtěl jet z Prahy)
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 18:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zejména, když se poměr nestabilních jednokolejek na trase vyvíjí ve prospěch trasy přes Pardubice
Hlavně ve finále bude spojení přes PCE dvoukolejné, takže sice bude vždy přestup, ale u některých spojení zřejmě lepší JD a zejména odpadne NAD.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9489
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 18:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Myslím, ze kdyz tu trat pres Holesovice za totáce dokoncili, ze se bolsevík neodvázil zdrazovat"

Spíš nebyl až takovej kretén aby odlišoval jestli se vejde pásmo (jo, tehdy se neplatilo od km ale za pásmo, tudíž mnohde bylo jedno kudy se jede - Praha - brno via Třebová, HB nebo i Jihlava, ba lepenky v Rokytnici nad Jizerou měly směrování "Praha hl.n. - Těšnov přes Smidary neb Líšný"). Mimoto toho tehdy jezdilo z Houmlesovic na hlavák minimum - tranzitilo se jen skrz ty Houmlesovice. Tudíž u nějakých 2-3 párů mezinárodních R/Ex to bylo šumafuk.

Už tehdy se ovšem díky pásmům "o kilák" občas vyplatilo lomený jízdný a poskládání. Olomouc - Praha 252 km do Libně, Brno zas pro změnu do Krpole (32+2, přímo 40)...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 19:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosím o radu. Jak se nejvýhodnějí dostat z Brna do Schladmingu? 5 osob, jedna IN 25 s Rail plus, zpáteční lístek, odjezd 7.8., návrat 14.8. Četl jsem něco o dělení jízdenek, včasných jízdenkách, ale upřímně, moc v tom neorientuji. Díky.

Se zmíněným Einfach-Raus-Ticketem to vyjde cca na 2600 Kč (2x 36€ + 2x 130 Kč). Ale cesta potrvá celý den.

Nebo na Včasnou jízdenku Evropa, což by mohlo být za cca 4200 Kč:
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5468
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 19:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybák: Nezabúdajte na 2 veci
a) Tá dvojkoľajka ešte nie je celá
b) Aj zdvojkoľajnenie Osek - Hradec už je v príprave
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 20:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se bude dvoukolejka Vosek - Hradec připravovat stejně dlouho, jako ta Pardubice - Hradec, tak se jí snad moje vnoučata dočkají...

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9490
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 21:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O dvoukolejce Vosek - Hradec (včetně přeložky Libice - Kanín ba od rybníka "za kopec" z údajného (?) důvodu ujíždění tělesa občas do rybníka se mluvilo už v druhý půlce 70-tejch let.

Zatím se tam jen povedlo 2x rozpadnout shnilý trati pod nákladem - prvně právě nějak na přelomu 70 a 80 u mostu přes Čudlinu u Sán a podruhý nedávno u Převýšova...
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 22:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček:
občas vyplatilo lomený jízdný a poskládání
To bylo v době lepenkových jízdenek možné? Vždycky jsem si myslel, že šlo koupit jen jízdenky ze stanice nákupu.

mnohde bylo jedno kudy se jede
Pamatuji se na cestu Plzeň - Praha-Vysočany, kde na Hlaváku navazoval rychlík na rychlík. Jízdenka na Hlavák (114 km) nebo do Vysočan (120 km) stála stejně.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 08:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Tak to bylo i ještě docela nedávno a v Polsku takové jízdné je dodnes. U delších relací už měly ty tarifní oddíly snad 50km
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 11:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tehdy se neplatilo od km ale za pásmo
Dneska jsou taky pásma, jenom jich není 25, ale 600.

Už tehdy se ovšem díky pásmům "o kilák" občas vyplatilo lomený jízdný a poskládání.
Což se typicky řešilo, že se koupila jen první jízdenka a zbytek se dojel na černo.
HM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.235.140.15
Odesláno Úterý, 28. července 2015 - 14:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za rady.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 20:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to tedy s platností SW-Ticket z Furth im Wald Gr. [happy] ?

R.Š. mi zde psal, že jízdenka platí ofiko asi až z Furth im Wald a nyní mám potvrzení od DB Bahn z FB:

das Schönes-Wochenende-Ticket kann ab Furth im Wald genutzt werden, jedoch nicht direkt ab der Grenze, sondern erst ab dem Bahnhof

No tak co s tím [happy] ? Mám být poctivý a koupit jízdenky na ten úsek dopředu anebo to nechat plavat a když tak to koupit u průvodčího anebo věřit, že přes hranice nechodí? A není v takovém případě pokuta za nákup jízdenky u průvodčího?

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 21:15:37    Odkaz na tento příspěvek  

Konkrétně pro tento hraniční úsek (Furth im W. Gr. - Furth im Wald) jsou snad i nějaké jízdenky, které prodává český průvodčí bez přirážky. Něco o tom by mělo být v ZUJ. Já bych to nechal být a v případě potřeby bych to dokoupil. Jedna jízdenka by zde měla být za 50 Kč. Já takto jel například na Sachsen Ticket přes Zittau Gr. ještě když to jezdily ČD a česká průvodčí po mě nic nechtěla, i když jsem navazoval z Zittau Gr. kilometrickou bankou.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6448
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 21:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechte to být, nikdy to po mně na Bayern Ticket nikdo nechtěl a to jsem byl vždycky připraven doplatit, tuším to mělo být 1E/Os.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 22:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta příhraniční jízdenka Furth im Wald Gr. > Furth im Wald stojí 2 EUR (1 EUR s In-kartou/RailPlus) a prodává ji průvodčí bez přirážky. Viz ZUJ odstavec 37.

Ale neslyšel jsem, že by to bylo někdy nutné ...