K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 08. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 08. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 22:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Že by byl český průvodčí rozumnější než němečtí kolegové? Uff...

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. července 2015 - 23:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš než, že je rozumnější, bych řekl, že už se balí, protože ve Furthu vystupuje resp. naopak.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 16:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte,
zkoupil jsem včasné 1xPraha-Břeclav + 2xPraha-Brno + 2xBrno-Břeclav na Metropol, ale sekl jsem se o den.
Podle SPPO se zdá, že když nejdřív přikoupím všechny jízdenky na stejné konfigurace (včetně čísel inkaret) na správný den, a potom všechny původní "reklamuju", vrátí mi celou částku bez srážky.
Pro jistotu se však zeptám: je to tak ?
Díky.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 19:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mělo by to tak být. Jak důvod zadat "výměna dokladu" a zadat tam čísla nových jízdenek.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 10:48:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden dotaz ke Včasné jízdence Rakousko. Na jízdence uveden povinný přeshraniční vlak. Jak to ale vypadá v praxi, když tento vlak nestihnu z důvodu zpoždění v Rakousku a ztráty přípoje někde po cestě? A jak je to v případě, když nedodržím informativní jízdní řád a nestihnu povinný přípoj do Čech, byť můj záměr je normálně realizovatelný?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 11:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx - jednou jsem řešil v Rakousku na vnitrorelaci. Konduktér dal na jízdenku stempl a dopsal poznámku o zpoždění. V následném vlaku uznáno bez problémů.
Roman76
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.71
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 13:21:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, v historii jsem to nenašel, tak se zkusím zeptat. Na jakou jízdenku se dá nejlevněji projet Slovakií úsek Poprad - Čadca, št. hr. ? 2 nebo 4 osoby. Díky.
Byll
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2015
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 13:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx: teď to budeme možná řešit, páč jedeme přes celý Rakousko až za Villach a za týden zpět. Máme tam pár přestupů s málo časem, tak uvidíme, co se stane, když nám to ujede a nestihneme povinný vlak z Vídně do Brna.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 13:52:08    Odkaz na tento příspěvek  

Známí mají koupenou zpáteční VČJ z Brna do Rosenbachu a k tomu návaznou NRT do Jesenice ve Slovinsku. Jenže v jízdním řádu je na VČJ uveden nějaký osobák z Rosenbachu do Villachu, ale oni pojedou EC (jede ze Zagrebu), který v Rosenbachu nestaví. Normálně by to problém být neměl (již tu někdo psal, že vyzkoušeno bez problému), ale co v případě, že ujede návazný RJ do Vídně (ve Villachu je cca 15 minut na přestup). Osobně si myslím, že by mělo stačit potvrzení od průvodčího ve zpožděném EC nebo z přepážky ve Villachu, ale úplně si jistý nejsem.
Piroman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 14:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, prosím o informace jde o dotaz kamaráda, In kartu nemají... chystáme se v sobotu ráno z Děčína do Berlína a v neděli večer z Berlína do Brna v mezinárodních tarifech se nevyznám poradíte prosím.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 22:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx: rakouské konduktéry pendrek zajímá ten jízdní řád, co je na VJE vytištěný. Kdyby ten RJ na Vídeň ujel, tak je možno jet čímkoli dalším (takhle jsem už jel dvakrát z Lince dalším railjetem, byť jsem měl psáno na VJE nějaké IC, a to směr Vídeň i Salzburg, protože dojet včas z ČB do Lince je obvykle čirá sci-fi). Problém by mohl nastat v tom přeshraničním vlaku, který je psaný jako povinný, ale to jsem zatím nevyzkoušel, neboť zatím mi to vždycky do Lince z rakouské strany dojelo včas.
Zrovna tou Mimarou, co jede ze Záhřebu, jsme tuhle jeli, mělo to už v Jesenici 10 minut, ale railjet ve Villachu na Vídeň spořádaně čekal, než ty celkem slušné davy přestoupí (my pokračovali na Salzburg).

(Příspěvek byl editován uživatelem Kajman.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Kajman.)
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3115
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 18:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je legalni jet na jizdenku Celodenni region ZL z Otrokovic do Vsetina pres Hranice n/M?
Diky.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 18:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 21:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenašel jsem zde info o podstatné změně týkající se čekáren ČD Lounge od 14.6.2015. Pokud se o tom diskutovalo, tak se omlouvám.

Už se nejedná o čekárnu pro cestující 1. třídy - doklad pro první třídu neopravňuje použít tyto čekárny.

Viz SPPO

151. 2. Do čekárny ČD lounge mají přístup cestující s platným
jízdním dokladem a místenkou pro vlak vyšší kvality, místenkou
SC/railjet business nebo lůžkovým či lehátkovým příplatkem pro vlak vyšší kvality, dále cestující s aplikací IN 100 a IN business, cestující s dětmi do 10 let, cestující těhotné ženy a cestující s platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.

- Další snaha o omezení 1. třídy? Nebo snaha o vyhnání režijkářů s doplatkem, vlastníků traťových jízdenek, jízdenek na léto s doplatkem?
- Nikde jsem nenašel, co je vlastně platný doklad. Můžu jít v Praze do ČD Lounge když mám na ten den místenku z Ostravy do Olomouce? Je platným dokladem třeba místenka na druhý den?
- A co typický případ, kdy by se čekárna hodila - ujetí přípoje. Pojedu z HK do Brna, v Pardubicích mi ujede EC na které jsem měl jízdenku (za 0 z eshopu) - zrovna by se hodila čekárna při čekání na další spoj, ale doklad už není platný... ?
- Má už personál možnost načíst doklady zakoupené z eshopu? Psalo se o tom, že to nejde, pak by bylo komplikované prokázat nárok na ČD Lounge
- Není od věci si při nákupu přes eshop přihodit zdarma místenku jen tak pro případ použití ČD Lounge (např. u síťových jízdenek).
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 15:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. patrně ano, asi jim jde o to aby tam nechodili majitelé síťových jízdenek. Je jasné, že jde o konkurenční boj a zlepšení služeb pro ty, kdo necestují s konkurencí, ale mají obyč jízdenku.
2. Platný je ten den si myslím
3. Je to jízdní doklad s místnekou na ten den, takže můžete (můj názor a určitě uhádatelný)
4. Tak řekente, že to na inkartě máte a ať dokáže opak [biggrin]
5. To není no, i když to chce docela myšlení dopředu a takových co to udělá bude zanedbatelné procento (a ještě menší procento skutečně Lounge využije), takže to je asi nebolí. A neobsazených místenek najdete v každém Ex hafo.

Navíc pamatuju jak jsem si kupoval IN první třídu Pardubice-Pardbuice,Rosice když jsem dýl čekal nebo chtěl na kulturnější záchod, takže cesty jak se do Lounge existují. Navíc kolik lidí ji využije, kolik lidí ji touží využít? Tuhle změnu stejně málokdo zaznamená.
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 20:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chystám se zítra do Bratislavy, mám jízdenku na léto (eTiket) a koupím si mezinárodní z Kúty Gr. Předpokládám, že už z Břeclavi jede slovenská vlaková četa. Bude problém, když předložím za český úsek pouze InKartu? (Nebudu už mít pravděpodobně možnost si jízdenku na léto vytisknout.)
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 21:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 95% stejně přijde až za Kútama.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1889
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 14:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I kdyby přišla SK četa v Břeclavi, je to její problém, potažmo problém ČD, které v úseku Břeclav - Kúty Gr. delegují kontrolu tarifního vybavení na personál ZSSK, aniž by ho příslušně technicky vybavily pro čtení platných jízdních dokladů.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 16:38:44    Odkaz na tento příspěvek  

...a koupím si mezinárodní z Kúty Gr.
a to asi City Star, že?
(Trošku mě to inspirovalo, tak se chci ujistit, jestli jsem si v nabídce slev vybral tu správnou).

Ohledně cestování s Jízdenkou na léto: chtěl bych se zeptat, zde někdo nemáte doporučení na levné ubytování pro jednotlivce v krajských městech, pokud možno blízko nádraží.

Našel jsem si třeba v Liberci http://ubytovna-liberec.cz Nemáte někdo zkušenosti?
V ČB jsem naše stránky http://www.levne-ubytovani-ceske-budejovice.cz/ - také celkem blízko nádru.
Jde mi opravdu jen o přespání (a ráno zase dál).
Viribus Unitis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.75.246
Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 18:01:35    Odkaz na tento příspěvek  

Marek T.:
Na tohle pozor. Jezdíme výluky a občas první návštěva dotyčné "levné" ubytovny vede k rychlému úprku. Zkoušej spíš pensiony. Do 1km od nádru se obvykle najdou.
Hlavně se vyhni ubytovnám zaměřeným na dělníky či, nedej bože, na sociálku. Tam je to o zdraví!

Paradoxně na studenty orientované (tudíž dnes volné) jsou ubytovny na AN, což obvykle bývá hned vedle a na docela slušné úrovni za cenu do 200.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Čtvrtek, 06. srpna 2015 - 18:34:16    Odkaz na tento příspěvek  

Viribus Unitis: Díky za postřehy. No, ty penziony jsou trošku problém, když je člověk sám. Často je navíc nutná rezervace dlouho dopředu. Rád bych využil té svobody cestování, které mi Jízdenka na léto nabízí, ne mít všechno dopředu naplánováno do detailu. Takže třeba v tom Liberci se můžu objevit v úterý, ale klidně třeba až ve čtvrtek.
Proto jsem myslel, že jsou "větší" ubytovny vhodnější, neboť je větší šance, že budou mít volno. I pro jednotlivce.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6038
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 07. srpna 2015 - 10:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ubytovnách pro dělníky jsem už taky přespával. Občas to bývá sranda, když po vás chce uklízečka stěhovat ledničku, ale jinak docela v pohodě.
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 07. srpna 2015 - 12:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek T.: Ano, měl jsem City star.

Jinak to proběhlo bez problémů, cestou tam i zpět jsem předložil pouze mezinárodní jízdenku z pohraničního bodu, nikdo nic nenamítal (cestou tam proběhla kontrola až za Kútama).
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 01:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek T. - Ad Liberec - určitě doporučuji vynechat Ubytovnu na Košické. Jestli chcete blízko nádraží, tak lze bydlet v "Pensionu u nádraží".

Dopravní statistiky a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Liberečák2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.95.19
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 12:29:43    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marek T. V krajských městech jsou obvykle vysokoškolské koleje, kde lze během prázdnin sehnat cenově přijatelné a slušné ubytování. V Lbc lze kromě kolejí využít i Unihotel, 4 zastávky tramvají od nádraží.
Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 19:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sleva s nabídkou Jeseníky Pass

Držitelé karty Jeseníky Pass si mohou zakoupit síťovou jízdenku Celodenní jízdenka – region Olomoucký za zvýhodněnou cenu 155 Kč. Jízdenka platí pro 1 osobu ve 2. třídě.

Platnost slevy je od 25. 7. do 30. 11. 2015 (poslední den, na který je možné jízdenku zakoupit).
Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 19:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S účinností od 1. 5. 2015, vstupuje v platnost akviziční sleva s názvem „Poznej Česko s ČD a Bleskem“
na vybrané druhy jízdních dokladů za těchto podmínek:
- Nárok na akviziční slevu lze uplatnit v období od 1. 5. 2015 do 31. 10. 2015.
- Sleva ve výši 25 % bude poskytnuta na:
- Skupinovou víkendovou jízdenku platnou v celé ČR
- Skupinovou víkendovou jízdenku v regionální variantě
Sleva se nevztahuje na Skupinové víkendové jízdenky + MHD, Skupinové víkendové
jízdenky + Německo a Skupinové víkendové jízdenky + Polsko.
- Sleva bude přiznána na základě kupónů s jedinečnými slevovými kódy, které zákazník získá
v publikaci edice Blesk - Poznej Česko, 50 hradů a zámků. Publikaci lze zakoupit u vybraných
prodejců tiskovin a v ČD centrech. Každý kupón zakládá nárok na zakoupení jedné zlevněné
jízdenky, po jeho uplatnění bude kupón v systému zneplatněn.
- Slevu lze uplatnit při nákupu u pokladní přepážky ČD a na www.cd.cz/blesk.
- Jízdenku lze zakoupit s prvním dnem platnosti v rozmezí 1. 5. 2015 – 31. 10 2015. Předprodej
před 1. 5. 2015 není umožněn.
Ostatní podmínky dle Smluvních přepravních podmínek Českých drah pro veřejnou drážní osobní
dopravu, tarifu TR 10 a Pravidel pro nákup v eShop ČD platí v plném rozsahu.
odkaz

Při využití kupónů se vám cena publikace vrátí. Při regionální variantě a ceně 250,- Kč zaplatíte při uplatnění slevy 188,- Kč

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakous.)
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 20:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K „Poznej Česko s ČD a Bleskem“ mám 2 malé poznámky.
Nejvíce se vyplatí Středočeské Sone+ - 225 Kč místo 300 Kč - sleva 75 Kč.
Pokud jízdenku se slevou objednáte přes eshop, přičtou se vám Čd body za cenu beze slevy. V případě zmiňované varianty se jedná o celkem 30 bodů.

K ČD bodům mám ještě jeden postřeh.
Pokud si Jízdenku na léto koupenou přes eshop necháte zkontrolovat (označit) ve vlaku kde platí "Akce dvojnásobek bodů" (trasa Ostrava-Praha), připíše se vám dalších 99 ČD bodů (za jízdenku za 990 Kč). To je ekvivalent cca 100 Kč.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. srpna 2015 - 22:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Akce dvojnásobek bodů" ... připíše se vám dalších 99 ČD bodů
Zajímavé, u regionálního SONE+ za 300 mi eshop nabízel +15 bodů za každý směr. A u letní jízdenky připíše za jeden vlak komplet celou cenu? Divné. V obchodních podmínkách se píše o dvojnásobku za celou jízdenku.
Nevím, jak by to dopadlo v realitě (přičíst se nakonec může něco jiného než tvrdí eshop při nákupu), měl jsem jízdenku za bonusové body, kde se žádné body nepřipisují.
Každopádně díky, budu si hlídat, abych bonusový vlak použil.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 11:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jízdenku se slevou objednáte přes eshop, přičtou se vám Čd body za cenu beze slevy
To platí i v případě celodenní jízdenky se slevou od O2. Cena po slevě je sice 275 Kč, ale připíše se 55 bodů. Takže co jsem teď kupoval jízdenky kvůli cestě do Německa, tak jsem vydělal díky nákupu současně pro více lidí vydělal dost bodů [happy]

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
fugenkleber
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.41.149
Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 14:41:37    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro:
A při použití bonusového vlaku jsem dostal dalších 55 bodů, čili 110b za 275Kč.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 15:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, a co když pojedu během jednoho dne více vybranými vlaky - dostanu tedy třikrát 55 bodů navíc? A totéž - co když budu mít jízdenku na léto a pojedu během 14 dnů vícekrát těmi vybranými vlaky - řekněme šestkrát - to bych pak získal 6 * 99 bodů?

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
fugenkleber
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.41.149
Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 15:19:32    Odkaz na tento příspěvek  

Za jízdenku na léto mám zatím 99 bonus bodů, dnes ješte pojedu bonusovým vlakem, tak zítra kouknu na účet,jestli se nějak změní stav bodů.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 15:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro zajímavost - kolik jste už tak zhruba stihli za těch pár měsíců nasbírat bodů?

(Příspěvek byl editován uživatelem adamek.)
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 16:05:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes litr.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. srpna 2015 - 17:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes ješte pojedu bonusovým vlakem, tak zítra kouknu na účet,jestli se nějak změní stav bodů
Bonusové body se mi připsaly až po skončení platnosti jízdenky, takže zítra tam ještě nebudou.

co když pojedu během jednoho dne více vybranými vlaky
Tak se bonusové body přičtou jenom jednou.
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 09:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bonusové body se mi připsaly až po skončení platnosti jízdenky, takže zítra tam ještě nebudou.
Mně se připsaly v jednom případě druhý den, v druhém třetí den. V podmínkách akce Dvojnásobek bodů se píše 2. - 7. den.}
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 10:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jel minulý měsíc na Jízdenku na léto jednou EC 111 a připsalo se mi taky 99 bodů.
Mám opět Jízdenku na léto, včera jsem jel EC 111 a mám to v plánu i příští týden, znamená to, že se mi pak připíše 2x 99 bodů?
Teoreticky by teda na Jízdenku na léto šlo nasbírat 14x 99 bodů a nebo se pletu?

A ještě dotaz k eTiketům.
Jak funguje označování jízdenek z eshopu v POPkách?
Připadá mi, že někdy jen průvodčí načte INkartu, rozklikne eTiket a dál nic, jindy zase po načtení eTiketu ještě v POPce něco kliká.

(Příspěvek byl editován uživatelem MilanM.)
mrkvakj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.187.82
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 16:13:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den, viem ze toto tema je hlavne pre CD,ale dufam ze to vadit nebude. :-)

Potrebujem sa so synom dostat 29.8 z BA do Sigmundsherbergu a spät, co je najvyhodnesie? A aka trasa je dana na listku(ci je mozne vyrazit z Hl.st a vratit sa na Petrzalku)
P.s mam Klasik Railplus, dakujem :-)
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 18:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby někoho zajímaly vyplacené kompenzace slev jízdného dopravcům za léta 2010 až 2014, nechť si klikne na tento odkaz.

Dopravní statistiky a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Dobrý večer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.224.114
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 19:46:51    Odkaz na tento příspěvek  

Protože už čekám více jak 24h na odpověď z infolinky ČD v případě jiného dotazu, raději se teď zeptám tady,kde je to spolehlivější ;-)

Na základě této akce http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1361-na-vystavu-vecernicek- slavi-50-let-prijedte-vlakem je možné mít slevu 50% (cestu zpět zdarma). Dotaz ovšem zní, kolik tedy bude stát jízdenka Brno - Praha a zpět a jaký typ jízdenky v eshopu na toto zvolit (pochopil jsem že asi na nějakou zpáteční, jediné co mi eshop nabídl je akční zpáteční, ale tam je cena za obě cesty). Takto označenou akční jízdenku jsem nikde nenašel. Nebo se musí jít koupit na pokladnu?

1 dospělý In-25 + dítě 5 let (zdarma)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5542
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 20:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 20:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer(níček):
Jízdenku VLAK+ lze pořídit pouze u pokladny nebo ve vlaku, nikoliv v eshopu.
Stojí polovinu zpátečního jízdného za obyčejné jízdné (dospělé nebo dětské), žádné další slevy (např. In25, akční jízdné) se neposkytují.
Z Brna do Prahy a zpět tedy stojí 331 Kč.
Před zpáteční cestou je potřeba jízdenku orazítkovat na určeném místě konání akce.
Dobrý večer a díky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.224.114
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 21:00:42    Odkaz na tento příspěvek  

Díky, takže v podstatě když si koupím na eshopu včas akční nebo včasnou jízdenku, vyjde to šulnul nastejno. A ještě pár bodů k tomu.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 21:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mrkvakj:
29.8 z BA do Sigmundsherbergu a spät, co je najvyhodnesie?
Pro rakouskou část cesty si kupte jízdenku Einfach-Raus-Ticket za 36 EUR. Pro cestu do a z první rakouské stanice do Bratislavy je potřeba si koupit správnou MPS jízdenku, tj. není jedno, jestli jedete přes Marchegg nebo přes Kittsee. Ve Vídni při přejezdu mezi nádražími je nutné dbát na to, že jízdenka platí jen v S-Bahnech a regionálních vlacích.
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 11. srpna 2015 - 22:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem s jizdenkou na leto potkal znameho vlakvedouciho a ukazoval mi, jak to funguje v POPce. Nacte kartu, zobrazi se aplikace a pokud je ke karte nejaky eTiket, tak se na displeji zobrazi ikonka eTiketu. Na ni se klikne a jizdenka se hned zobrazi, ale pokud jich je tam vic platnych, tak je treba ji vybrat a to muze byt ten rozdil, ze nekdo klika a nekdo neklika. Pokud mate vic jizdenek platnych, tak je treba kliknout vickrat.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6068
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 10:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Pokud jede z Petržalky, tak rakouská četa tam žádou jízdenku pro slovenskou část cesty neřeší. Stejně tak Břeclav a České Velenice.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 11:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste se zeptat na pokladně ZSSK na cenu CityStar Bratislava<>Sigmundsherberg. Nikde jsem nenašel, jak přesně se cena počítá, ale podle příkladu s Innsbruckem by to mohla být možná i jen třetina z plné ceny, tj. v tomto případě 21 EUR.

Příbuzné dítě do 15 let by mělo jet po rakouském území za 0 Kč, musí ale být uvedeno na jízdence (tj. říct to při nákupu). Zda umí vydat cestu tam přes Marchegg(Gr) a zpět přes Kittsee(Gr), to netuším. Pokud to nejde, museli byste jet tam i zpět stejnou cestou. Taky pozor na přesuny mezi nádražími ve Vídni. Myslím, že vlakové jízdenky platí na S-bahn, ale nikoliv na U-Bahn (tramvaj).
Tadeas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 13:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plánuji jet o víkendu ze Železné Rudy do Pasova vlakem, na skupinovou víkendovou regionální plus Německo. Předpokládám, že není problém, pokud nepojedeme ICE. Ale je potřeba mít tu jízdenkou označenou v ČR nebo ne? Jestli je potřeba to nějak řešit.
Díky moc [happy]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 12. srpna 2015 - 22:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto:
Rakousko by snad mělo mít pro CityStar ze ŽSSK zónový systém s hranicemi 100 a 400 km. Sigmundsherberg by spadnul do té druhé. Tady si někdo dal práci a ceny zjišťoval: odkaz. Rozdíl cca 250 km a cena je pořád stejná.
Karel S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.80.145
Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 14:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tadeas: Raději si ji označit nechte, nejlépe přímo v pokladně při nákupu.

Dříve bylo na stránkách ČD výslovně napsáno, že je označení potřeba, teď to tam nevidím, ale raději bych ji označil.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 16:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle vyjádření DB jsem zjistil, že SW-Ticket platí už od Grenze [happy] Jinak při cestě do Německa průvodčí opustila vlak v Domažlicích a německý průvodčí nás ani nestihl zkontrolovat a to už jsme lezli ven z vlaku ve Schwandorfu...

Po cestě zpět jsem sice českého průvodčího ve vlaku viděl už od Furth im Wald, ale evidentně si jen procházel vlak a pak se s někým z cestujících dal do řeči. Vlastní kontrola jízdenek byla až za Domažlicemi...Takže si myslím, že není velké riziko nekupovat ten krátký úsek při cestě do Německa kvůli následné kombinaci typu "London Spezial"...

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Vojta23
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.118.66
Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 16:56:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

Mám na in kartě IN50 a doplatek do první třídy.

Bohužel, jsem však kartu někde nechal a nemůžu ji najít. Na stránkách jsem se dočetl, že si můžu požádat o duplikát, ale ten se bude vyrábět několik dní.

Mám šanci svoji aplikaci a slevu využít? Nějaká dočasná karta?

Děkuji
Vlakous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2015 - 17:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojta23: Na pokladně požádáte o zablokování ztracené karty a zároveň o duplikát. Dostanete předběžnou kartu což je jízdenka, pokud byste potřeboval po dobu výroby nové karty vaužít slevu rail+, dodáte foto a vystaví ván i předběžnou kartu. Poplatek za duplikát je 100,- Kč.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 14. srpna 2015 - 00:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: V Domažlicích se střídá česká četa s jinou českou četou. Ve Furthu se střídá česká četa s německou četou.
Lukáš z TP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.228.25
Odesláno Pátek, 14. srpna 2015 - 00:53:00    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo náhodou zda na Slovensku stále platí bezplatné jízdné pro studenty do 26 let? Eventuelně co je potřeba k vyřízení a jestli to jde i z ČR. Děkuji
mrkvakj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.80.252.135
Odesláno Pátek, 14. srpna 2015 - 10:06:51    Odkaz na tento příspěvek  

Dakujem za tipy :-)

Lukas z TP: ano plati to, treba len potrvdenie ze vysoku nastevujete,foto a obciansky, a ano ide to z CR, cez internet(slovakrail.sk), ale pre karticku(zalaminatovany listok) si treba prist na SK stanicu
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6088
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 14. srpna 2015 - 13:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musí být přímo žádost o průkaz, kterou podepíšou a orazítkují ve škole
Brandorát
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.168
Odesláno Sobota, 15. srpna 2015 - 01:53:24    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat, zdali platí Skupinová víkendová jízdenka i na území Německa ve vlacích ČD? Resp. jestli můžu nasednout do vlaku v Děčíně a projet se jím do Rumburka přes Bad Schandau (samozřejmě bez výstupu na německém území). Díky.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 15. srpna 2015 - 09:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brandorát: Jistě, to je v zásadě vnitrostátní jízda.