K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 20. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 20. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 22:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, té možnosti rozdělení v Rosenbachu nabo Faak am See jsem si ani nevšim, kdysi ve Faak am See EC ani nestavěly.

Zajímavé je, že Faak Am See>Jesenice jde koupit na ÖBB, ale není to v NRT, a naopak Rosenbach>Jesenice nejde koupit na ÖBB (protože tak letos nejede žádný vlak), ale NRT relace existuje.

Každopádně jiné možnosti, jako VJE Brno>Ljubljana nebo Sparschiene Slowenien vyjdou dráž. Taky můžete ty Karavanky přejít pěšky, je to cca 1000 výškových metrů [happy]
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 06:58:33    Odkaz na tento příspěvek  

Takže by mělo stačit zakoupit VČJ do Rosenbachu (povinný je přeshraniční spoj) a Rosenbach - Jesenice u pokladny ČD za 7€ (-25% s R+)? Koukám, že existuje i tarifní bod Jesenice Gr, ale nenapadá mě, jak ho využít.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 13:54:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mám dotaz, v říjnu chceme cestovat jednosměrně Firenze - Wien, ale přes http://www.trenitalia.com/ mě to při rezervaci hlásí chybu. Lze jízdenku zarezervovat přes https://ticketing.oebb.at/inet/pub/ticket , tak se zdá, že to jde, nebude pak problém v jednosměrné cestě z IT do A?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 15:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže by mělo stačit zakoupit VČJ do Rosenbachu (povinný je přeshraniční spoj) a Rosenbach - Jesenice u pokladny ČD za 7€

Teoreticky ano, ale nevím, jak se na tu VJE dívají průvodčí, když člověk jede jiným vlakem. Podobné zahraniční nabídky mají vazbu na konkrétní dálkové vlaky v celé trase.

nebude pak problém v jednosměrné cestě z IT do A?

Neměl by být, jinak by to hlásilo "Achtung: Kein Homeprinting möglich", jako například u relace Wien-Ljubljana.
Radan_stift
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 16:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde jsem zaslech, že snad už rok jezdí nějaký autovlak Bělehrad - Thesaloniki a zpět. Nevíte jak a kde a za kolik se dá na tento vlak zarezervovat místo na auto. Ať hledám jak hledám nic jsem nenašel. Nebo, že by to už zase nejezdilo?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 17:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle Trainose jezdí. Jsou tam uvedeny i ceny.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 17:47:08    Odkaz na tento příspěvek  

dvx: Pokud chcete za každou cenu šetřit, tak by asi nejvýhodnější bylo jet na VJČ z Brna v 8.21 Csardasem s přestupem v Břeclavi na Moravii, ve Vídni na RJ a z Villachu regionálkou do Faak am See. Tam vyčkat na EC za 6,80 s Rail Plus do Jesenice.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4852
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 19:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolte mi dotaz:
Jaké jízdenky ČD platí na autobusové lince Kralovice-Mladotice? Platí tam celý tarif ČD?

Na webu ČD jsem se dočetl pouze o síťových jízdenkách, ale je třeba možné koupit skupinovou jednosměrnou jízdenku Čistá - Mladotice - Plzeň?

Díky za odpovědi

MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 20:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím se pochlubit zajímavým zjištěním při psaní článku o letních jízdenkách týkající se Včasné jízdenky do Rakouska. Tahle jízdenka se dá koupit z Brna do stanic privátních drah: Schruns, Köflach, Wies-Eibiswald, Mayrhofen im Zillertal a Trimmelkam. Možná i jiné dráhy jsou ještě možné. Ale zajímalo by mne, jestli to fakt uznají [happy] Má s tím někdo zkušenost?

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 20:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak se na tu VJE dívají průvodčí, když člověk jede jiným vlakem
Osobně dvakrát vyzkoušeno, v obou případech bez problému. A to jsme v jednom případě byli problémoví cestující, páč nám trvalo asi pět minut, než jsme je našli.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Josefj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 22:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale je třeba možné koupit skupinovou jednosměrnou jízdenku Čistá - Mladotice - Plzeň?
jizdenka.idos.cz mi ji nabízí, z tohou soudím, že ano.
Petr Kazda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.41
Odesláno Sobota, 11. července 2015 - 09:01:58    Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem pochopil, tak doplatek do 1. třídy koupený z eshopu se objeví na popce jako každá jiná jízdenka/místenka z eshopu. Ale to asi není oficiální funkčnost, protože na stránkách eshopu se píše, že je třeba kartu zaktualizovat u pokladny.
Když jsem si koupil v eshopu Jízdenku na léto k INkartě, tak musím taky nechat kartu u pokladny zaktualizovat, aby se průvodčím ta jízdenka ukázala v POP?
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 11. července 2015 - 15:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Kazda: Když jsem si koupil v eshopu Jízdenku na léto k INkartě, tak musím taky nechat kartu u pokladny zaktualizovat, aby se průvodčím ta jízdenka ukázala v POP?

Nikoliv, u pokladny se nic na in-kartě neaktualizuje a na čip v inkartě se nic neukládá. Stejně jako jiné elektronické jízdenky si je stahuje POP, který by si ji měl po načtení inkarty najít.
Tomas-nova inkarta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.61.0
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 19:01:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem nyní už novou In-kartu 2.generace a včera koupil jízdenku na léto z eshopu, ale včera ani dnes průvodčí nic neviděli, jen přes kód. Má někdo stejné zkušenosti?
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 21:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem dotaz na cestu z Minsku do Prahy. Jedna osoba, má se jednat ideálně o přímé spojení. Jaká by mohla být nejnižší cena?

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 21:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jde o přímý vlak Moskva-Minsk-Praha, tak 3200 Kč až 5000 Kč podle typu kupé. Jízdenka by měla jít koupit v eShopu RŽD.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 23:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro:
Přímé spojení je provozováno komerčními vlaky dceřiné společnosti RŽD, proto v nich neplatí běžné jízdenky ani InterRail, ale jezdí se za globální ceny. Minsk-Praha by v 3místném kupé mělo stát něco přes 4 000 Kč. Jestli jsou peníze problém, tak pak jen s přestupy, vždy na vnitrostátní jízdenku daného státu. Přes hranice BY-PL lze koupit v Bělorusku do osobních vlaků jízdenku Brest-Terespol za cca 4 EUR.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 01:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně se to dá koupit s Belavií mezi 4-5 tisíci taky (zpátečka za sedm) a bejt tu za dvě hodiny letu... a to je to neliberalizovaný trh, kde si monopolní dopravci ještě můžou diktovat ceny.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 01:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť jste právě sám napsal, že konkurence existuje, tak jaký monopol?

Takže pokud RŽD vybírá 3200 Kč (jedná se o komerční, nedotovaný, spoj) a někdo tím jezdí (nejbližší jízda, v pátek, je vyprodaná a na další, v pátek, jsou pouze 2 místa volná), tak je to zjevně cena, která odpovídá trhu.

Nemluvě o tom, že ten vlak v Bělorusku zastavuje ještě na 4 dalších místech, kde letiště nejsou.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 02:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jaký monopol?
Monopol v letecké dopravě, resp. duopol dvou dopravců, každého z jedné země dané relace (tzn. ČSA a Belavia). To je dáno dvoustrannými smlouvami ještě z hlubokého socíku, zatímco nad Evropou existuje tzv. "open sky" systém s liberalizovanými podmínkami a z toho plynoucí konkurencí a nižšími cenami.

P.S. Samozřejmě že vlak zastavuje na spoustě dalších míst, spousta lidí se bojí lítat, obtěžují a ponižují je kontroly na letištích, nemůžou si s sebou sbalit dostatečné množství samohonky atd. - prosím tohle netočit, to už tu moc dobře znám. Já tu jen upozorňuju na možnost být (jak poptáváno, žádná 4 další místa) z Minsku v Praze za stejné peníze nikoli za den a dvě noci, ale za několik hodin.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 11:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když k tomu připočtete RŽD, tu výše zmíněnou možnost s přestupama a nějaké ty autobusy, tak zjistíte, že to monopol, ba ani duopol není.

Mmch. pokud se nepletu, tak jízda z Minsku do Prahy netrvá "den a dvě noci" ale cca 18 hodin (odjezd 15:25, příjezd 8:32).

Jinak úplná liberalizace trhu jistě vliv na ceny letenek má, ale není to vliv jediný. Nezanedbatelný vliv má západní Evropě i vysoký podíl leisure letů běžné populace "chci si někam zaletět je mi jedno kam, hlavně když to bude levný" - což umožňuje za pomocí revenue managementu dosáhnout vysoké obsazenosti spojů.
Tohle v chodších zemích nefunguje, protože tam taková vrstva obyvatel chybí a jsou i jiné komplikace (víza). Tam je buď někdo chudý a sedí pořád doma, nebo je naopak dost bohatý, nebo letí služebně - tj. let nebude průměrně tolik obsazen.
A_d_a_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 12:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomas-nova inkarta: Dostal jsem nyní už novou In-kartu 2.generace a včera koupil jízdenku na léto z eshopu, ale včera ani dnes průvodčí nic neviděli, jen přes kód. Má někdo stejné zkušenosti?
Mám necelý měsíc také In-kartu 2. generace a eTikety se nikomu nepodařilo načíst, až přes kód transakce. Tohle se ČD opravdu hodně nepovedlo. Zvídavější vlakové čety se s mojí novou In-kartou zabavily i na 10 minut, než si to všechno proklikaly a stejně eTiket nenašly... [lol]
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 12:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když k tomu připočtete RŽD
RŽD není letecká společnost. Máte-li potřebu diskuzního vítězství tak ano, na relaci Minsk - Praha je konkurence, ale o tom já vůbec nemluvím.
úplná liberalizace trhu jistě vliv na ceny letenek má, ale není to vliv jediný
Což samozřejmě taky nikde netvrdím, ale klidně mi to vložte do úst a o to horečněji s tím potom polemizujte.

P.S. Ano, cesta Minsk-Praha vlakem UŽ netrvá den a dvě noci, já to každoročně nezkoumám, to byla historická zkušenost.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9447
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 13:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za den a 2 noci jsme jeli v roce 76 mosqa-praha. A spis to byla noc a den neb se vyjizdelo nejak tesne po pulnoci a bylo v prase v 5 rano.
J. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.231.75.11
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 14:15:09    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, netušíte někdo zda je možné při nynější výluce Jaroměř-Náchod využít objízdnou trasu přes Týniště nad Orlicí na jízdenku po trase s výlukou? Budu cestovat s kolem, které v NAD nepřepravují. Dík.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 08:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím a potřeboval bych poradit.

Cesta Kroměříž-Náchod ve čtvrtek 16.7. a v ten samý den i zpět. In kartu nemám.

Našel jsem zpáteční do České Třebové a z České Třebové bych koupil IREDO celosíťovou ovšem nejspíš mi ji asi ve vlaku neprodají a v Kroměříži na pokladně ČD asi taky ne že?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavlík.)
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 08:38:46    Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: IREDO by Vám ve vlaku měli prodat bez přirážky jako návaznou jízdenku.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 08:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřesňuji svůj dotaz týkající se cesty do Německa. Na německý úsek je to jasné, pojede na SW-Ticket. Ale po ČR nakonec jedeme čtyři a to ještě tak, že dva z nás jedou z Brna (z toho jeden má In 25) a dva z nás se přidají na 90 % v Praze (z toho jeden má In 25). Jak v tomto případě nejlépe pokrýt jízdenky z Brna / Prahy na Furth im Wald k hranicím? Jinak nadále se samozřejmě jede v neděli.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 08:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvx: pokud je to tak tak je to vyřešeno. Děkuji :-)
Chotusický
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 09:25:25    Odkaz na tento příspěvek  

dvx: A pokud budete mít v Č. Třebové trochu času na přestup, tak vám prodají IREDO i v nádražní pokladně. Jen jim nezapomeňte říci, že chcete jízdenku IREDO. A to i v tom vlaku.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 11:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam právě čas na přestup není. Jedu rychlíkem od Olomouce přes Třebovou a pokračuji do Chocně kde přestupuji na Týniště.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 20:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak reklamovat (vrátit) jízdenku den před jízdou, zakoupenou v eshopu bez registrace? Díky.
edit:
Peníze jsou při zadání do formuláře (https://www.cd.cz/eshop/customer/reclamationform.aspx) vráceny na účet nebo formnou dobropisu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucza.)
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 17:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen jim nezapomeňte říci, že chcete jízdenku IREDO. - Když pokladní neví, tak se neptá a rovnou tiskne to, z čeho má největší provizi?
Danečkovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.30.1
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 19:59:32    Odkaz na tento příspěvek  

Danečku, představ si, že ne. Jak má pokladní třeba vědět, jestli třeba nepojedeš vlakem, který v IREDU není ? Navíc tarif ČD je stále dominantní a pro někoho s IN50 to třeba může být s tarifem ČD levnější [biggrin]
Michal O.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.18.45
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 20:34:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Lidičky. Měl bych dotaz a prosbu k vlakovému spojení do města Leba v Polsku. Vyrazit chceme 1.8 (sobota) následujícím spojení
Kolín 13:34 – 13:36 R 891 Hradistan
Lichkov 15:36 – 15:41 Os 6287 Czerna Góra
Wroclaw Glowny 18:26
z Glowny do Leba jede noční přímý vlak kolem 23hod.
Můj dotaz zní zda zde uvedené vlaky na sebe čekají a zda je reálná šance že nám nic neujede. (neznalost uvedených nádraží). Cestovat takto chceme hlavně díky skupinové jízdenky plus Polsko za 350 Kč která by nám platila z Kolína do Wroclaw. Nebo zda by se nenašlo alternativní spojení využívajíc takto levnou jízdenku. Jsme od Litoměřic. Dále se chci zeptat jak je to v Polsku se slevou pro děti. Zda stačí prokázat že jim je tolik a tolik, nebo zda dětská sleva platí jen pro Polské děti. Dále, zda vyjde levněji zakoupit jízdenku z Wroclaw do Leba předčasně nebo až v polsku u přepážky. Děkuji. Michal
ICS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2015
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 21:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze stanice Wroclaw Glowny odjíždí přímý vlak ve 21.34. Ty přestupy by měly vyjít, samozřejmě za předpokladu, že nebude nějaká mimořádná událost na trati. Pak by byl alternativou poslední vlak z ČR do Wroclawi Os Orlice s příjezdem po 22. h. a půlnoční TLK do Gdynie a odtud přípoj do Leby.
Michal O.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.18.45
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 21:45:00    Odkaz na tento příspěvek  

jo pardon, odjíždí ve 21:34, nějak jsem se pomátl. No díky za tu alternativu, poznamenám si ji. Každopádně mám trochu vítr z těch pár minutových přestupů. ty nádraží neznám, takže abych to stihl najít. Není nějaká aplikace na telefon která vypisuje co ze kterého nástupiště odjíždí atd.? abych už ve vlaku se na to mohl připravit
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 21:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ICS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2015
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 22:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu nepřehledné je nádraží v Ústí nad Orlicí, tam jsem pár lidí viděl zmatkovat, ale nakonec správný vlak našli a stihli.
Michal O.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.18.45
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 22:24:26    Odkaz na tento příspěvek  

a zrovna v té aplikaci Ústí nad Orlicí chybí [happy] to bude radosti
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 6-2014
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 23:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal O.:
zda vyjde levněji zakoupit jízdenku z Wroclaw do Leba předčasně nebo až v polsku u přepážky
Opravdu necháváte nákup jízdenek na noční vlak až do Polska? V sezóně a v nejvytíženější době?
odkaz 1
odkaz 2

ad ostré přestupy - nikdo vám na rozkopaném koridoru nezaručí, že minutové přestupy vyjdou. Jestli chcete větší jistotu, jeďte o vlak dřív nebo přímým autobusem PolskiBus z Prahy. Nádraží v Ústí nad Orlicí se nebojte. Je zvláštní tím, že vlaky jezdí z obou stran staniční budovy, ale je to tam přehledné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 12:17:44    Odkaz na tento příspěvek  

Na žádost DB jsou na dny 17., 18., 20.-22. 7. blokovány rezervace následovně:
- vlaky ve správě DB - 171, 173, 175, 177, 179, 379 jsou blokovány v celé trase
- vlaky ve správě ČD, MÁV, ZSSK blokovány v úseku Děčín - DB.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.96.206
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 13:21:43    Odkaz na tento příspěvek  

J. Kučera: a co to konkrétně pro cestujícího znamená? Když např. chci jet zítra Ústí n. L. - Praha, mám se nějak připravit :--)?
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 14:11:18    Odkaz na tento příspěvek  

Znamená to, že si prostě nekoupíte místenky. Což ve Vašem případě asi nebude zas tak velký problém, ale...
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 14:32:59    Odkaz na tento příspěvek  

J.Kučera: To ale ta blokace musela přijít až nedávno. Známému jsem kupoval (6.7.) na dnešek lístek na Jesenia na Slovensko má to i s rezervací.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 14:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, však jsem to sem dával jako aktualitu. Něco se blokovalo ve středu, o omezení ve dnech 20.-22.7. jsme dostali info dnes ráno.
Michal O.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.18.45
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 18:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni:
Děkuji za objasnění. uff to je lidu. V neděli zkusim zakoupit jízdenku přes jejich e shop. Jen ještě otázka. Při výběru počtu lidí zadávám i děti. Nevím jestli na ně platí také sleva, nebo zda platí jen pro Polské děti. Nevíte jak to tam mají? Jinak pojedeme o vlak dříve aby bylo vše v klidu.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 21:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zda platí jen pro Polské
Taková věc není možná, všichni občané EU musí mít stejné podmínky.

zadávám i děti
Do 4 let věku ne, ty to mají zadarmo. Jízdenka se jim kupuje zvlášť.
Michal_O.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2015
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 21:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře děkuji. Poslední věc na kterou se vás zeptám abych tu už nesmrděl [happy], pokouším se nakonec zakoupit jízdenku pro 4 osoby s místenkou ale nedaří se mi to. Pořád nějaká chyba.Chtějí Numer wagonu a Numer miejsca, což jsem moc nepochopil (kde to zjistit?) dále nevím co přesně znamená Rezerwacja obok miejsca już zajętego. Ve finále se mi místenku tam zařadit nepodařilo. Nemáte s tímto zkušenosti? nevím ani zda jde zakoupit 4 místenky najednou. Děkuji za trpělivost
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 6-2014
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 21:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jsem sice nezkoušel, ale řekl bych, že vás systém chce posadit všechny vedle sebe, tak mu musíte dát číslo vozu a místa z již zakoupené místenky.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 22:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro zajímavost, kolik vás stojí jeden dospělý z Wrocka do Łeby na obyčejný lístek? Jestli by to s Biletem Podróźnika a místenkami z české pokladny za peníze nevyšlo levněji.


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 07:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal O.:
Sleva pro děti - do 4 let zdarma, pak je uvedena sleva 37%, ale to bude asi jen pro polské děti.
http://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Ulgi%2 0ustawowe/Ulgi-ustawowe-05-03-2015.
Dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.
1) dokument stwierdzający wiek dziecka.
2) zaświadczenie o odroczeniu spełniania obowiązku s zkolnego, wydane przez dyrektora publicznej szkoły podstawowej;
3) legitymacja przedszkolna dziecka niepełnosprawnego (w relacjach innych niż wymienione w poz. 8).

Dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.
1) zaświadczenie o spełnianiu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, wydane przez jednostkę prowadzącą przygotowanie przedszkolne;
2) legitymacja szkolna (w tym legitymacja dla uczniów dotkniętych inwalidztwem lub ni e- pełnosprawnych – w relacjach innych niż określone w poz. 8) wraz z dowodem osobi
stym lub innym dokumentem umożliwiającym stwierdzenie wieku ucznia, jeżeli nie jest on określony w tej legitymacji.

Zkuste napsat na http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/kontakt/.
Obvykle odpoví do pár hodin.


Prognoza frekwencji
Nevím, jestli je to v nejvíce/nejméně vytíženém úseku, nebo nějak zprůměrováno.

Bilet rodzinny

hipisek:
Stačí takhle?
66262, 65250. Zkontrolovat v jízdním řádu, nebo vyhledávači spojení.

Pár poznatků z naší cesty do PL:
- Silesia do Krakova (vůz 356) plno, několik lidí i stálo. První oddíl (místa 11 až 16) z Bohumína vyhrazena pro vlakovou četu.
- na větších nádražích nekonečné fronty, přijde mně, že ještě před rokem tomu tak nebylo.
Pokračování až se dostanu na svůj počítač. [happy]

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 10:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tímto vlakem Wroclaw-Hel jsem jel minulý pátek, obsazenost 120 % v celé trase, hodně lidí stálo v uličkách, já si chtěl odpoledne v 16 hodin koupit místenku a byla vyprodaná (průvodčí říkal že bylo vyprodáno už před čtyřmi dny) takže celou cestu na stojáka. I když ono to je stejně jedno, protože pokud nejedete lůžkem, tak se stejně nevyspíte, poláci celou noc ve vlaku řvali (i v jiných nočních co jem absolvoval) takže přeju příjemnou cestu.

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 8-2010

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 12:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych dotaz. Když pojedu Leošem do Olomouce a budu chtít teoreticky pokračovat osobákem směr Senice, tak jelikož to vše záleží na tom jestli nebude mít Leoš zpoždění, tak když budu mít vytisklou jízdenku od Leoše prodají mi v tom osobáku jízdenku bez přirážky ? Snad by to tak mělo platit, ale radši se ptám [wink] Ještě lepší by bylo, kdyby ve vlaku uměli prodat celodenní jízdenku IDSOK na zónu 71, ale to asi neumí, že ? Díky, za rady [wink]

Vlastním IN25 fandím modrým a vůbec se za to nestydím [kladivo]
RegioJet: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 13:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když budu mít vytisklou jízdenku od Leoše prodají mi v tom osobáku jízdenku bez přirážky ?

Ano viz SPPO:
75. Bez manipulační přirážky nebo přirážky k jízdnému si lze ve vlaku zakoupit jízdenku nebo doplatek: c) vždy při prvním odbavení po přestupu z vlaku jiného železničního dopravce na základě předložení platného jízdního dokladu příslušného dopravce přípojného vlaku.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 8-2010

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 13:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybák: Díky [ok]

Vlastním IN25 fandím modrým a vůbec se za to nestydím [kladivo]
RegioJet: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 12:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všiml jsem si, že na nových In kartách 2. generace (MAP) je logo Railpus umístěno na druhé straně dokladu.

Možná to nebylo zrovna nejlepší řešení, v zahraničí bude průvodčího kromě fotky cestujícího zajímat právě to logo Railplus.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 17:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych chtěl upřesnit můj dotaz týkající se cesty do Wiesbadenu na pokrytí českých jízdenk. Cesta v sobotu, z Brna přes Prahu k hranicím (Furth im Wald Gr.) dva lidi (z toho jedna In 25), z Prahy potom dva lidi (z toho jedna In 25). Zpět stejnou cestou dva lidi až do Brna (z toho jedna In 25) a jeden člověk bez In Karty do Prahy. Co bude nejvýhodnější? Díky moc

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
fugenkleber
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.121.214
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:34:32    Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: mám jen částečnou radu, a to sobotní cestu z Brna k německé hranici bych asi pokryl Celocenní jízdenkou s 50% slevou od O2 (o2extravyhody.cz), čili za 275Kč/os .
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fugenkleber: To není špatný nápad, podmínkou však je najít někoho, kdo má O2. Sám mám totiž Vodafone.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....