K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 08. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 08. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 20:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O2 opět nabízí letní 50% slevu na celodenní jízdenku pro celou ČR:
Loni platila i ve všední dny nebo to byla akce slovenského O2?
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 22:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: jednou jsem to tak udělal, Ale není to porušení SPPO?

!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 23:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRAVIDLA PRO NÁKUP V ESHOP ČD (stav k 1. 5. 2015)

5.1.1.
Doklady musí být zakoupeny nejpozději v čase skutečného odjezdu vlaku ze stanice, která je zobrazena na jízdním dokladu „z“. Doklad, zakoupený později, bude vyhodnocen průvodčím jako neplatný.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 09:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to tak dělám kdykoli chytám vlak co je tak zpožděný, že bych jim normálně nejel (typicky EC222 nebo EC110)
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2406
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 12:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: Díky za tip.

Ještě se chci zeptat, kdo měl loni pořízenou z eshopu Jízdenku na léto a jako doklad INkartu, jestli s tím měl někdy při kontrole problém?
Včera opět nešla průvodčímu načíst z INkarty Včasná jízdenka zakoupená přes eshop, tak proto mi zajímá, aby to těch 14 dnů fungovalo tak jak má.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 13:00:57    Odkaz na tento příspěvek  

Loni platila i ve všední dny nebo to byla akce slovenského O2?
České O2 mělo zatím v nabídce vždy jen slevu na celodenní jízdenku platnou v nepracovní dny (sobota, neděle, svátek)
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 14:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Za minulé léto jsem měl jízdenku na léto koupenou třikrát. Ve všech případěch koupena přes eShop a prokazována inkartou. Nikdy jsem problém neměl.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 16:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby to těch 14 dnů fungovalo tak jak má
Když se to nepodaří načíst přes InKartu, tak předáte kód transakce a oni si to ověří přes helpdesk. Ještě můžete nosit s sebou aztécký kód, ale ten po 14 dnech nošení už taky nemusí být k přečtení.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 20:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rezervoval jsem si z mobilu pendolino na zítra, jak to mám udělat s místenkou, kdyby mi náhodou ujelo a musel bych jet EC? Do kdy můžu rezervaci (doplatek 100kč) vrátit v případě zdržení?
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 21:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: bavíme se o normálním lístku ČD Benešov-Kolovraty, který se měl prodloužit do Vršovic. V pořádku to tedy není.
Bluetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 14:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam dotaz, uz to tady urcite bylo. Chci podniknout vylet do Prsihradu (Regensburg) na Celodenni jizdenku+Nemecko. Uzna mi ji pruvodci ve vlaku EC mezi Domazlicemi a Furth im Wald? Tam chodi jeste pruvodci CD.
mirosovka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.52.19
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 16:47:48    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bude normální, pak ano. Mimochodem, nikdy jsem nikoho neviděl kontrolovat doklady mezi Domažlicemi a Furthem (netvrdím, že se to nemůže stát).
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 22:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Když se to nepodaří načíst přes InKartu, tak předáte kód transakce a oni si to ověří přes helpdesk

Kód transakce vůbec není potřeba, při ověření na helpdesku stačí přece pouze číslo inkarty - helpdesk žadateli sdělí všechny aktuálně platnė doklady a aplikace.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7948
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 08:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Když má kartu ano, když ne, tak kód (ono to je jedno). A taky ten kód je přímo na danou jízdenku, takže je rychlejší vyhledat tu předpokládanou, než se hrabat ve více dokladech, a jako že někdo tam má nahrané třeba čtyři.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.41
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 08:51:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, je možné koupit traťovou jízdenku k Inkartě s In25 taky přes eshop ČD a tím získat body za nákup?
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.211.193
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 09:07:53    Odkaz na tento příspěvek  

Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 10:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: jasně, tady se ale mluvilo o tom, že se nepodařilo načíst přes In-kartu, což existenci In-karty předpokládá.

Sám jsem se v pátek setkal s tím, že průvodčí ve dvou různých vlacích mi tvrdili, že žádnou jízdenku na ten den nemám, ač jsem měl v ten den 2 platné jízdenky přes e-shop. In-karta se jim přes POP normálně načetla - viděli nahrané aplikace, ale jízdenky se jim nezobrazily žádné. Ty přitom byly na eshopu koupené více než tři hodiny před samotnou kontrolou. Na můj dotaz, jestli mají aktualizovanou POP tvrdili oba, že ano, ale přede mnou žádnou synchronizaci nezkoušeli. Neměl jsem kód transakce, tak jsem jim poradil ať to ověří na helpdesku. U jednoho nevím jak to dopadlo, protože jsem už vystupoval, a druhý nemohl najít správné tel. číslo na helpdesk, tak se na to asi vykašlal.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7949
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 11:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: V sobotu byl hlášený výpadek v načítaní elektronických jízdenek přes POP, takže je možné, že už to bylo i v pátek. Vím, že jsem minimálně jednou volal, ale v ostatních případech to chodilo normálně.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9402
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to v pátek bylo neb průvodčí telefonovala u každýho druhýho...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, v pátek jsem taky neměl na IN kartě žádné jízdenky, ale žádný průvodčí nikam nevolal.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4485
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 14:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bluetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 22:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Predpokladam, ze ve Furth im Waldu je nutne z EC vystoupit a pokracovat dale osobakem. Ikdyz na nemeckem uzemi je ten vlak vedeny jako ALX. Podminky pro Celodenni jizdenku nejsou na www.cd.cz ohledne kategorie ALX jednoznacne. Mate s tim nekdo zkusenosti?
mirosovka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.28
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 09:32:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, mám s tím zkušenosti. Přestupovat nemusíte, opravdu to nebude nikdo řešit a německý průvodčí už vůbec. Platnost je v Německu obdobná Skupinové víkendové jízdence+Německo, podívejte se na její podmínky, tam je to lépe rozepsané.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 10:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat - bude ve vlacích Trilex (Liberec - Rybniště) použitelná jízdenka na léto? Našel jsem, že klasické celodenní jízdenky ČD by měly být uznávány, ale o téhle nic.

http://www.youtube.com/paul2no
Jan262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.83.220.79
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 15:15:56    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
Netušíte náhodou jak je to s platností e-ticketu zadám-li tam přestup delší jak 60 minut v zahraničí. Konkrétně pojedu Salzburg - Praha přes Vídeň (2x railjet) a chci se chvíli kouknout po Vídni. Když dám min. Dobu na přestup ve formuláři na 1 hod tak mi tam krásně zbydou 3 hodiny. Bude mi to však uznáno?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 15:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: Trilex ani GWTR by tuto jízdenku brát neměli. Ale pamatuju si jeden příspěvek, že to průvodčí z neznalosti uznal.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 6-2014
Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 23:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude mi to však uznáno?
Spojení, které budete mít uvedeno na jízdence, tj. i s delším přestupem, můžete bez problémů využít.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 30. června 2015 - 23:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já na Jízdenku na léto jel loni a byl jsem zřejmě první a poslední. [proud] Po zjištění oč jde a že to tam vlastně neplatí jsem byl ve vlaku ponechán, ale s tím že jsem první a poslední a prošlo mi to jen proto, že to nebylo nikde uvedeno.

A vůbec, platí ve vlacích Trilex IN100? Pokud jo, dá se na ni jet z Liberce do Zittau?

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 00:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 01. července 2015 - 12:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, super. [sad]

Bluetiger: Vzhledem k tomu, že ty vlaky ve Furth im Wald gr. mění kategorii z EC na ALX, tedy cestou by neměly z tarifního pohledu nastat žádné komplikace. [happy] Resp. Praha - Furth im Wald gr. to jede jako EC a tam Skupinová jízdenka platí bez omezení, Furth im Wald gr. - München to jede jako ALX, tedy jako regionální vlak a tam ta jízdenka platí také.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.163.134
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 15:20:12    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že se tu onehdá řešilo, že tak jednoznačné to dle pravidel není, že ta navazující Německá jízdenka platí až z Furt v Lese nádraží, což je až snad kilometr od hranice (jaká hrůza). V praxi to ale snad nikdo řešit nebude.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 20:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll:
ta navazující Německá jízdenka platí až z Furt v Lese nádraží
To si pletete s Bayern-Ticketem. Jízdenky ČD "+Německo" platí v Německu naprosto oficiálně z hraničního bodu.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.96.206
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 11:50:57    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: pardon, pardon. Opravdu jsem přehlédl, o které jízdence je řeč. ČD + Něměcko samozřejmě platí v celé trase, ani by nedávalo smysl, kdyby cestující musel eště něco dokupovat. Takže omluva za zmatky.
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 14:00:51    Odkaz na tento příspěvek  

Možná by někoho mohly zajímat dvě docela užitečné novinky z jižních Čech:
"JIHOČESKÁ KRAJSKÁ JÍZDENKA JIKORD plus" (platí denně od 01.07.2015)
a
"ČD BUS ŠUMAVA" (platí o víkendech od 04.07.2015 do 30.08.2015 + ve sváteční pondělí dne 06.07.2015)
- je ale docela škoda, že jízdenka "JIKORD+" zjevně nebude uznávána ve spojích "ČD BUS ŠUMAVA" (protože naprostou většinu z nich bude provozovat dopravce "RAIL BUS s. r. o.", který není "smluvní", a ani linka č. 330620 dopravce "ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s." v seznamu zařazena není) ...
A propos = pro držitele jízdních výhod ČD: sice to tam nikde není napsáno přímo "natvrdo", ale "režijky" v "ČD BUS ŠUMAVA" zjevně platit nebudou také ...
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 14:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD: Režijky tam opravdu nebudou platit, to je na 100 % jistý

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 16:02:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Trs2004" = 644:
Já to nezpochybňuji, ale někoho by mohlo znejistit tvrzení samotného provozovatele většiny těch autobusových linek (č. 370840, 330813, 330812), totiž "RAIL BUS s.r.o.", který v poznámkách pod jízdními řády těchto linek uvádí:
---------
Linka je zapojena do přepravního systému ČD ŠUMAVA. Na lince lze uplatnit slevy vyhlášené dopravcem RAIL BUS s.r.o. a Českými drahami, a.s. určené pro přepravní systém ČD ŠUMAVA. Osoby přepravované zdarma Českými drahami, a.s. ve vlacích na základě zvláštního nároku jsou přepravovány zdarma i na autobusových linkách ČD ŠUMAVA. Osoby cestující na základě platné jízdenky některé z regionálních nabídek Českých drah, a.s. pro Kraj Jihočeský budou přepraveni podle podmínek pro tuto nabídku. V přestupních bodech na sebe vlaky a autobusy zapojené do přepravního systému ČD ŠUMAVA navazují. O případné ztrátě přípoje v důsledku zpoždění rozhodne dispečer Českých drah, a.s.
---------
- ten "zvláštní nárok" je v tomto případě poněkud zavádějící, což českobudějovické duo "K+K" asi nebylo schopno včas pochopit a zareagovat na to jednoznačným vysvětlením na jihočeských regionálních www stránkách ČD ...
ladabohac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2014
Odesláno Pátek, 03. července 2015 - 22:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak je to vlastně s platností Jízdenky na léto v ČD Bus Šumava a zelených autobusech NP ? Hádám, že v ČD Busech platí a na zelených linkách neplatí.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 6-2014
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 01:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

projížděč NAD:
"JIHOČESKÁ KRAJSKÁ JÍZDENKA JIKORD plus"
Zajímavá jízdenka. Jen je škoda, že ji nelze koupit mimo Jihočeský kraj, dokonce ani v dálkových autobusových linkách, v nichž platí. Ale třeba se to ještě časem změní.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 20:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a po delší době mám dotaz na cestu.

Cesta z Brna, respektive Prahy do Wiesbadenu. Skupina 5 lidí, z toho 2 lidi mají určitě In Kartu, dále nevím. Cesta tam tak, abychom byli 2.8. na místě (neděle), návrat 9.8.

Máme ve hře variantu i cesty s Flixbusem ze soboty na neděli za 25 €, zpět přes den.

Druhou variantou je cesta po Německu na SW-Ticket, ovšem přemýšlím, přes který přechod je cesta nejpohodlnější a také časově nejméně náročná.

Předem díky za rady.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 09:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřesňuji, že z těch pěti lidí dva lidi mají In Kartu, dva nikoliv, o pátém člověku nevím, ale nejspíš ji má.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 10:24:51    Odkaz na tento příspěvek  

Na SW Ticket bych to bral Kafkou v 9:14 z Prahy přes Furth im Wald s přestupem ve Schwandorfu, Norimberku, Würzburgu a Aschaffenburgu. Příjezd do Wiesbadenu v 19.25. SW-Ticket pro 5 lidí stojí 56 Euro.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 10:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: No tak to začínám vidět na cestu Brno - Praha - Furth im Wald - Norimberk - Wiesbaden v kombinaci české vnitro jízdné do Furth im Wald Gr., předpokládám, že na to bez problémů mohu navázat SW-Ticketem, který si koupím online. Ostatní cesty sice vypadají zajímavě také, ale jsou pomalejší.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 11:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: Nebo s tím můžou být problémy, když lístek koupím online anebo bude lepší si ten SW-Ticket koupit v Praze na nádraží či u SA?

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 14:10:37    Odkaz na tento příspěvek  

SW ticket koupíte na webu i v den odjezdu, tak bych to udělal on-line. Jaké by měly být problémy? Na českém území vychází nejlevnější z Brna do Domažlic 2x víkendová skupinová, která platí až na hranici a ten pátý na včasnou jízdenku Česko Brno - Domažlice. K té je potřeba dokoupit vnitrostátní Domažlice - Furt im Wald Gr. K těm jízdenkám z českého e-shopu získáte i bezplatné rezervace. Maximálně se Vám může stát, že Vás český průvodčí zkasíruje o 5x50 Kč za úsek Furth im Wald Gr. - Furth im Wald. SW údajně oficiálně platí až z |Furthu ale možná to nikdo řešit nebude.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.: tu včasnou jízdenku Brno - Domažlice ale doporučuju rozsekat na 3 včasné jízdenky pro úseky Brno-Praha, Praha-Plzeň a Plzeň-Domažlice. Rozdíl v cenách je u zákaznické varianty v cenové úrovni I 20 Kč, v cenové úrovni III už ale 82 Kč. U včasných jízdenek se dost často vyplatí jejich dělení, protože některé vysoce konkurenční relace nebo naopak relace kde vlak nemůže konkurovat busu, jsou dost cenově zvýhodněné

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 15:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š. - no a o to mi jde - vím, že v roce 2009 jsme se vraceli, průvodčí bez problémů uznala SW-Ticket a dále skupinovku z Furth im Wald Gr. do Prahy. I Oto to na svých stránkách uvádí. Takže jo, takhle se to udělá [happy] Jen kdyby to bylo někde ofiko...
Suri: S tím počítám ;-)

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, pojedu s kolem ECčkem z Pešti do Prahy. Na trase je povinná rezervace pro kolo, je možné si lístek pro kolo koupit zvlášť komplet pro celou trasu? Nebo musím v každém státu zvlášť?
Na webu drah jsem nedokázal dohledat mezinárovní tarif pro jízdní kola. Děkuji za pomoc.
Petr Kazda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.41
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 23:55:06    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, jaké máte zatím zkušenosti s Jízenkou na léto koupenou přes eshop ČD k INkartě? Funguje to bez problémů zobrazit jízdenku průvodčímu po načtení INkarty?
Roman25
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.218.206
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 00:02:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, myslím si dobře, že když si na eshopu koupim Jízdenku na léto + časový doplatek do 1. třídy a zadám tam číslo IN karty, tak se to tam automaticky nahraje a mne pak stačí ukazovat IN kartu? A ještě, potřebuji něco dokupovat ke svezení v 1. třídě Railjetu (ne Business)? Díky.
R_206
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 03:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr: Ano, loni jsem takto jezdil bez problému.

Roman: Ano je to tak. A do rj není třeba nic dokupovat.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 11:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenka na léto na IN kart v pohodě, načítá se tak jako každá jiná jízdenka z e-shopu. Ale občas některý průvodčí přehlídne ten doplatek, tak je nutno ho upozornit, že tam je.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Mosquitoe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 13:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoretická otázka. Nastoupím do slona ve stanici Praha-Smíchov s platnou openkrad pro pásmo P+0+B, mám v plánu jet do Radotína, cestou však změním plány a chci legálně pokračovat týmž vlakem dál třeba až do Berouna, kam mi už pražská pásma neplatí. Chytrý mobil nemám, inkartu taky ne, jediný, kdo mi může prodat jízdenku, je průvodčí. Měl by mi ji prodat bez přirážky, je to tak?

The access to this webpage is paid. Please insert a coin.
http://mq.ucw.cz/
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 13:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem pochopil, tak doplatek do 1. třídy koupený z eshopu se objeví na popce jako každá jiná jízdenka/místenka z eshopu. Ale to asi není oficiální funkčnost, protože na stránkách eshopu se píše, že je třeba kartu zaktualizovat u pokladny.
Pokud se fyzické nahrání provede, tak je to bez problémů a první třída je vidět hned. Dokonce mám podezření, že pokud někteří průvodčí vidí aplikaci pro první třídu tak často ani nekontrolují vlastní jízdenku.

Proto pokud je čas, doporučil bych o aktualizaci u pokladny požádat. Je to minuta času a nic to nestojí.

Tady bych měl dotaz. Jak dlouho se bude informace o nákupu aplikace zobrazovat v popce? Týden asi určitě, ale co třeba roční doplatek?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 13:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by mi ji prodat bez přirážky, je to tak?
Bez přirážky by to bylo, kdybyste nastoupil na neobsazené zastávce a jízdenku chtěl při první kontrole. Jinak nevidím důvod (jízda za cílovou stanici to není, ta se týká úsekových jízdenek ČD).
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 71274
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 14:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně se v takovém případě těžko prokáže nenástup v Chuchli. A dost zlodějů to i takto zneužívá s tím, že když nikdo nepřijde, jedou zadarmo.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 10:49:20    Odkaz na tento příspěvek  

R 206: Ano, koupíš si jízdenku pro kolo za 10€ + 3€ za povinnou rezervaci (tam, kde jezdí naše Bbdgmee tak "místo+kolo") - tedy platí při nákupu u ČD.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9433
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 11:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani to nemusí bejt Chrchle. Stačí tvrdit jakoukoli neobsazenou typu Strašnice nebo Kyje s tím, že nikdo nepřišel a čas na přestupu nebyl. Je ale dobrý vědět, v kolik to z tý zastávky mělo odjet a zda to jelo[lol]
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 21:30:27    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, jak se Včasnou jízdenkou Rakousko cestovat do Jesenice ve Slovinku nebo do Itálie - San Candido/Innichen, případně až do Dobbiaco/Toblach nebo Villabassa/Niederdorf. Nerad bych připlácel "taxi tarif" 20Kč/1km...cestovaly by 2 nebo 3 osoby.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 21:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VJE Tábor > Villach koupíte za 473 Kč.
A Villach > Jesenice v mezinárodní pokladně ČD za 300 Kč (225 Kč s Railplus).

VJE Tábor > Sillian koupíte za 473 Kč.
Sillian > Dobbiaco koupíte v eShopu ÖBB za 4,50 EUR.

Levnější možnost mě nenapadá. Ale můžete třeba ten kousek stopovat :-)
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 21:57:19    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Jde mi hlavně o Slovinsko...v mém případě Brno - Rosenbach za 389Kč a k tomu za 12km Rosenbach - Jesenice za 197Kč, nebo 147Kč s R+ mi připadá trochu dost. Již několikrát jsem tudy jel a myslím si, že kdybych si koupil Včasnou jízdenku do Faak am See, že by to prošlo. Ale riskovat a podvádět se mi moc nechce,ale platit téměř 20Kč/kn také ne..