K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 24. 06. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 24. 06. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.233.102
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 17:24:05    Odkaz na tento příspěvek  

Včasné jízdenky Brno - Villach byly pro 3 dospělé, takže jsem platil na pokladně manipulační poplatek 150 Kč.
Kajman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 08:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žirafa: proč jsem se ptal tak blbě - předpokládám totiž, že když pojedou řekněme 3 dospělí a 2 děti, tak by mělo stačit ty děti napasovat na jednu dospělou včasnou z kasy a ty zbylé pořídit bez poplatku na eshopu.
Je to taková šotoexhibice, ale za kilo by mi to asi stálo :-)
Petr Kazda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.41
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:24:45    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, předchozí 3 roky byla v nabídce ČD na letní prázdniny výhodná Jízdenka na léto.
Vzhledem k tomu, že už bude polovina června a ještě nikde jsem nezaznamenal (letáky na nádraží, ČD pro Vás, Želpage) zmínku o této nabídce na letošní prázdniny, chci se zde zeptat, zda-li tato nabídka bude i na letošní rok?
Díky!
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P. Kazda:
Ano, bude, řešilo se to tady nedávno (PTV).
Na http://jizdenka.idos.cz/NT.aspx 8.(Zvl. nabídky...) -> 1 (Jízdenka na léto...).

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Kazda: Úvodní stránka www.cd.cz, rámeček Jízdné a slevy a v nabídce "vyberte možnost" ji máte hned na prvním místě. Případně vlevo v aktualitách na třetím místě.

Takže ano, bude, za stejných podmínek jako loni.
Petr Kazda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.41
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:56:35    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji vám.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 11:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, přidám se taky s dotazem k Jízdence na léto. Předchozí roky jsem ji kupoval vždy u pokladny, letos chci nakoupit z eshopu a jako doklad moji INkartu. Stačí pak průvodčímu vždy předložit jenom INkartu a ona se mu načte jako eTiket a nebo je potřeba ji taky vytisknout?
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 15:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Stačí předat IN kartu. Ale doporučuji si ji pro všechny případy i vytisknout, mít v mobilu nebo mít někde poznamenaný kód transakce. Přeci jenom je to 14 dní a nejspíš desítky spojů, tak ten jeden papír není taková investice. Vloni jsem vytištěnou jízdenku raději párkrát ukázal, protože někteří průvodčí se v té své popce ztráceli. Konkrétně - měl jsem nakoupeny ještě nějaké doplatky a místenky. Ty se zobrazovaly jako první a bylo třeba je nejdřív označit aby zmizely z displeje a objevily se další položky...
Francisc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.50.127.72
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 16:39:20    Odkaz na tento příspěvek  

ad In karta vs. POP-ka: jestli také nemůže být občas problém se správnou funkcí těch "moderních" přenosných "superpočítačů"? Tuhle jsem jel do Jungbunzlau na Der Tag der offenen Tür a měl jsem jen jízdenku na In kartě a její kód v SMS-ce. Ze 4 průvodčích se jízdenka na displeji POP-ky zobrazila jen 2. Jeden z těch neúspěšných se aspoň pokoušel zadat tam ten kód, ale taky ho to neznalo. Tak jsem ho pak donutil zavolat na Help Desk. Což se mu nakonec na kdovíkolikátý pokus podařilo a existenci jízdenky mu tam potvrdili. Druhý neúspěšný průvodčí hned prohlásil, že je rád, že POP-ku vůbec spustí a nechtěl ani zkoušet zadat kód, natož že by někam volal. Takže papírová verze jízdního dokladu z e-shopu může být někdy docela užitečná.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 17:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden z těch neúspěšných se aspoň pokoušel zadat tam ten kód, ale taky ho to neznalo.
Pokud to jízdenku nenajde prostřednictvím InKarty (a InKartu to jinak načte v pořádku), pak je prakticky zbytečné ji hledat pomocí kódu transakce. Lepší je rovnou načíst aztécký kód, který funguje zcela samostatně.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 09:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pasažér, Francisc, Babilon: Díky za odpovědi a ještě jeden takový možná malicherný dotaz.
Když si koupím tuto jízdenku v předprodeji, je nutné nastoupit jízdu v první den platnosti jako u většiny ostatních jízdenek?
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 21:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenku si tisknout nemusíte. Ale když průvodčí jízdenku nenačte, zavolá policii? [crazy]
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 6-2011
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 23:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Leinad: Telefonicky ověří, zda-li opravdu je jízdenka v systému
Danny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 23:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to jízdenku nenajde prostřednictvím InKarty (a InKartu to jinak načte v pořádku), pak je prakticky zbytečné ji hledat pomocí kódu transakce. Lepší je rovnou načíst aztécký kód, který funguje zcela samostatně.

Mně se tento týden stalo, že v 1., 2. a 4. vlaku načetli jízdenku pomocí InKarty bez problémů a ve 3. vlaku načetl jen místenku z prvního vlaku (SC Pendolino) a jízdenku neviděl (přitom místenka byla kupována chvíli po jízdence). Když jsem mu nadiktoval kód transakce, tak se mu jízdenka objevila, ale předtím několikrát načítal InKartu a viděl jen tu SC místenku.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 05:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám neobvyklý dotaz. Chystám se na výlet do Krakova (v blízké době) a jako správný šotouš chci vyzkoušet pomalejší cestu rovnou vlakem (i když je to pomalé). Vyhledávač mi nabízí spojení EC 110 Praha s přestupem na R 433308 v Katowicích. Chci se zeptat jestli uvedených 33 minut bude stačit na přestup a jestli nevíte kolik by to stálo, protože eShopČD mi nabízí jen přestup do autobusu v Ostravě. Možná si budete klepat na čelo, ale já pořádně v Polsku vlakem ještě nejel, tak si to chci užít [jidlo]. Mám IN25 s Railplus [happy]
Díky [wink] Jinak datum odjezdu nejspíš 25. června.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)

s DPMO vždy bezpečně a pohodlně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
Podporuji vznik celostátního IDS [ok]
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3845
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 08:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na přestup to stačit může, ale i nemusí. Pokud by ti to ujelo, jede ti v 16:22 další osobák. Cena jízdenky Katowice - Kraków je 13 PLN.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 08:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Díky [happy]

s DPMO vždy bezpečně a pohodlně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
Podporuji vznik celostátního IDS [ok]
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 10:23:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza7887: Jako správný šotouš jeď přes Osvětim to je teprv nejpomalejší cesta [jidlo]
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 10:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechcic: [lol] O kolik pomalejší [lol] ?

s DPMO vždy bezpečně a pohodlně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
Podporuji vznik celostátního IDS [ok]
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 15:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intelpetr: No tak nakonec celá kombinace vlak tam, vlak a bus zpátky vyšla při různém rozdělování jízdenek na 1032 Kč. No je to docela suma, ale dlouho jsem nikde nebyl, takže mě těch 400 co bych ušetřil kdybych jel busem obě cesty nemrzí. Navíc časové polohy těch busů mi pro cestu tam nevyhovují a to ani u LE [happy]Sepsal jsem to hezky na papír a paní u pokladny mi to krásně rozdělila a s ochotou splnila mé požadavky i když jsme nad tím strávili 15 minut. [ok] mezinárodní podkladě v Olomouci [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)

s DPMO vždy bezpečně a pohodlně po Olomouci i okolí [tramvaj] [wink]
Podporuji vznik celostátního IDS [ok]
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 15:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval bych pomoci. V červenci (nejspíše 12.-17.) plánuji výlet na jízdenku Interrail global pass (na 5 dní) trasu Praha-Koln-Amsterdam-Paris-Zurich-Wien-Budapest-Praha. Můj plán by byl tenhle:
EN 456 Praha (18:30) - Köln (6:14)
ICE 126 Köln (12:45) - Amsterdam (15:27)
THA 9310 Amsterdam (6:17) - Paris (9:44)
TGV 9203 Paris (7:23) - Zurich (11:26)
EN 60467 Zurich (21:40) - Wien (6:18)
RJ 61 Wien (12:12) - Budapest (14:49)
EN 476 Budapest (20:05) - Praha (4:10)
Potřeboval bych vědět, u jakých vlaků je nutný příplatek/nepovinná místenka a zda je to možné vše vyřídit na pokladní přepážce v Praze na hlaváku. Ps: v čr mám režijku + navíc in25+rail plus
Děkuji

(Příspěvek byl editován uživatelem Trs2004.)

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
147852369
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.161.17
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 10:28:43    Odkaz na tento příspěvek  

Plati stale akcni jizdne Brno-Praha a zpet za 420 Kč pres ČT?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 10:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plati stale akcni jizdne Brno-Praha a zpet za 420 Kč pres ČT?
Ano, platí, 210 Kč v jednom směru. Dá se koupit přes e-shop nebo u pokladen v Praze a Brně.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 00:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se spočítat, kolik bude stát kilometrický doplatek? Konkrétně k jízdence Pha - České Budějovice přes Tábor (a chci si doplatit km přes Písek).

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Béda Lak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:18:46    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Doplatek by měl být 52 Kč.
Béda Lak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:20:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon, přehlédl jsem se, správně má být 40 Kč.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky ti.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2714
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to kilometrický doplatek? Kde jste vzal těch 40 Kč?
Já v tarifu vidím, že se platí rozdíl mezi jízdným za skutečně projetou trať a již zaplaceným jízdným.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to kilometrický doplatek? Kde jste vzal těch 40 Kč?

Úplně jak kdybych slyšel bábu v okýnku na nádraží [biggrin] Ano paní pokladní, když si to spočítám, tak je úplně zbytečné čarovat s doplatkem, a zakoupím si rovnou neakční jízdenku přes Písek, neb se tím nic neušetří.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 14:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když mi plastová inkarta teď končí a budu si kupovat novou přes eshop, co mám vybrat - že nemám zatím inkartu nebo že už ji mám? Má to na něco vliv? Stejně budu muset dostat novej kousek plastu.

Sledovačky:
řada 151, 150.2, 380, railjety
brněnští, bohumínští a plzeňští brejlovci
a další
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3228
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 15:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

55p > uz si to nepamatuju presne, ale pokud si vyberete pokracovaci, znamena to ze:
- zustane vam zachovano cislo karty (resp. tusim ze se zmeni jedna cislice vepredu)
- nebudete muset posilat svou fotku, protoze ji modri jiz v systemu maji
- pokud pouzivate EPIK, automaticky se vam (po nejake dobe) na novou kartu prevede zbyvajici kredit
O to vse pravdepodobne prijdete, pokud stavajici kartu "zamlcite".

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.153.7.176
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 22:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Mel bych jeden dotaz: Co konkrétne brání Ceským drahám - krome chybejících fungujících klestí na jízdenky - v tom, aby zavedly jako náhradu za velmi pracná vyúctování pri jízdách na Kilometrickou banku obdobu velmi oblíbené belgické jízdenky Rail pass (Cena v 03/2015: 76 €).
Tato jízdenka je prenosná a platí na 10 jízd po celé Belgii jeden rok od zakoupení. Zákazník ji vyplní pred nástupem podobne jako KB a kontrola se provádí otiskem razítka klestí, tedy jednoduchým cvaknutím. Má formát obvyklé mezinárodní jízdenky a múze na ní jet i více lidí, jestlize se za kazdou osobu vyplní pred jízdou jeden z deseti rádkú predtistených na jízdence.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 12:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honza > predpokladam, ze krome paranoidniho strachu ze zneuziti prakticky nic - jak se chova ta belgicka jizdenka v pripade, ze pruvodci neprijde (resp. pokud je to ve spoji, kde pruvodci vubec neni)?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5318
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 13:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Ja myslím, že rovnako ako KB. U KB je navyše možnosť riadok škrtnúť, čo tu asi nebude. Takže ani zneužitia by som sa nebál...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 14:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[pozor]Zamestnanci ČD,ČD Cargo a SŽDC.Viacerí z Vás využili výhodnú ponuku bezplatného cestovania v osobných vlakoch na trati Cheb-Fr.Lázně-Bad Elster-PLauen a Cheb-Marktredwitz.Stačilo ukázať len zamestnaneckú In kartu.T.č.nemecká strana in karty-režinky neuznáva,musíte si zakúpiť Egronet za 150 kč.[masinka]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 16:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je povoleno s jízdenkou Brno -> Olomouc nastoupit v Brně do "bohumínského" rychlíku (např. 829), vystoupit ve Vyškově a pak pokračovat nejbližším vlakem na Olomouc (R 909)

Osobně si myslím, že ano, protože podle SPPO (str. 13 a 26) nastoupím do vlaku, který jede po přepravní trase (tr 300), ale nejede do Olomouce. Ve Vyškově pokračuji dále nejbližším vhodným přípojným vlakem. Ale pro jistotu se zeptám.

Změnilo se teď něco od 14.6. v SPPO? Bohužel teď nemám moc času, abych to celé četl.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.224.114
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 21:14:38    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
dá se dostat do Hamburku levněji než se včasnou jízdenkou Evropa za 1088 Kč (+ zpět to stejné) z Prahy? Předpoklad je 3 až možná 5, 6 lidí. Asi nikdo kromě mě nemá In-Kartu, já mám IN25 ale bez RailPlus jestli to má vliv.
Chtěli bychom jet na výlet do Miniatur Wunderlandu, ideálně s půldenní pauzou v Berlíně a pokračovat buď večer nebo druhý den ráno do Hamburku - tak ale pak asi padá ta včasná jízdenka kvůli přerušení, je vázána na konkrétní spoj jako do Rakouska? Případně koupit včasnou jen do Berlína a dál koupit samostatnou na ICE do Hamburku? Kolik to vyjde cenově?
Návrat zpět pak bez přerušení cesty druhý den večer nebo spíše až třetí den.
Díky za tipy
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 21:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co konkrétne brání Ceským drahám ... obdobu velmi oblíbené belgické jízdenky

Zdá se vám současná tarifní džungle málo džunglovatá? Nějak si nedovedu představit cenu takové jízdenky, aby byla dostatečně zajímavá jak pro ČD, tak pro cestující.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 21:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Ano, přestup ve Vyškově je možný.
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 21:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzarejpal: 1 jízda = 7,6 Euro = cca 200 Kč. Jednalo by se o docela podstatný únik tržeb (zvláště u lidí nepravidelně cestujících nemajících slevy). Tudy cesta opravdu opravdu nevede.
Myslím, že KMB je s příchodem mobilního eshopu docela překonaná. Až bude elektronická peněženka online, mohl by být nějaký bonusový kredit za dobití tak jako je tomu mobilních předplacených karet, případně bych rozšířil stávající ČDbody tak aby byla množstevní sleva za nákup víc voucherů najednou (3 za cenu 2).
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 09:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Předpokládám, že podobně mohu cestovat i z Brna do Starého Města u Uherského Hradiště - tj. EC do Břeclavi z Brna, navazující EC sice v tu chvíli není, ale já si počkám na R od Brna, kterým bych jel cirka 15 minut po odjezdu EC. Nebo to není povolený postup?

Jinak k ČD Body - v Železničáři se psalo, že do programuz by od roku 2016 měli být zahrnuti i lidé, co mají In Karty a kupují jízdenky na pokladnách.

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy....
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.96.206
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 11:12:01    Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg: dá :--). Možnosti jsou dobře zřetelné na vlakem.net

Tedy buď nějaké regionální varianty s více přestupy nebo přímým EC, pak se dá nejlevněji sehnat jízdenka z Bad Schnadau po netu Sparpreis za 29 Euro + 20 E za každou další osobu. Přestávku v Berlíně umožňuje, je třeba v Německým eshopu zadat dobu přestávky v hodinách a minutách a systém najde odpovídající spoje.
mrkvakj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.187.82
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 15:31:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte chcem sa spytat chodi cesky sprievodca na EC BA-Praha. Uz z kutov? Lebo nechcem platit drahu medzinarodnu tarifu, ze by som si listok kupil unho....
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 16:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, jak tady chcete ušetřit nákupem u průvodčího. Prodá vám akorát obyčejné jízdné s přirážkou za nákup ve vlaku.

Předem zakoupená mezinárodní jízdenka Kúty(Gr)-Lanžhot/Břeclav či SparDay Bratislava-Brno Vás vyjde levněji.
Brandorát
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.168
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 20:08:07    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, zdali je ještě k sehnání celostátní knižní JŘ na pokladnách? Myslel jsem si, že ho letos nebudu potřebovat a ono ejhle, potřebuji. Předem díky. [happy]
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.153.7.103
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 21:46:48    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Vyplníte pred nástupem jízdy rádek (jeden z deseti, cestujete-li sám; dva rádky, cestujete-li ve dvou atd.) Na jízdence uvede cestující jak datum, tak den v týdnu. A tím uz je ta belgická jízdenka pro vyplnenou jízdu znehodnocena.
Asdf má v podstate pravdu.
Musím se nekde informovat, jak se to prenásí na internet. Pak tu jízdenku zde vyobrazím.
Samozrejme, ze v prípade nevyplnení jste povazován za cerného pasazéra. Vseobecne se dá ríct, ze je to v západní Evrope v prípade dopadení prísnejsí. Ale videl jsem uz taky, jak to lidi vyplnovali pred prúvodcím. Ne ovsem tak casto jako v Cesku s KB.
Samozrejme, ze se ten Rail pass (=kolejový pass; vysl.: raj pas) dá koupit jen v Belgii na nádrazích, tedy ani ne v cestovkách.
Pasazér: Ten Rail pass není v Belgii ztrátový. (Jeste existuje levnejsí jednoduchá jízdenka pro dúchodce nad 65 l. asi za 4,90 € / jízdu. O té se ale uvazuje ji pro ztrátovost zrusit. Sám jsem to cetl.) Rail pass uz existuje minimálne 15 let a rocní zdrazování ciní obvykle jen 1 €. Zde je treba vzít v úvahu, ze Belgie je huste zalidnená zeme a více nez dve tretiny zeme jsou velmi ploché (Jacques Brel: "plat pays"). Tedy náklady na km zeleznice ci na km a osobu jsou mensí nez v CR. Trate jsou az na vyjímky dvojkolejné, jezdí se témer vsude 140 ci 160, na hlavním krízi Paríz-Amsterdam a Kolín n. R.-Ostende i rychleji (Thalys, Euro Star, ICE).
Jeste jedna zajímavost v Belgii: Rádné jízdné se pocítá vzdy jen do 150 km, i kdyz existují cesty nejkratsím smerem i tesne pres 300 km. SNCB nevydelává nijak zvlást na dlouhých cestách, nýbrz hlavne na hlavních tazích, na vzdálenostech do 50km a na tranzitních cestujících. Tranzitní aspekt se pritom v Cesku (úplne jinak nez v Belgii) az na velké vyjímky úplne opomíjí, i kdyz obe zeme jsou pro tranzit jakoby stvorené. (Príklad: diskuze o VRT v Cesku.)
Pro Cesko myslím, ze by dobrá kalkulace pro obdobnou jízdenku mohla vycházet ze soucasné ceny za 250 km znásobenou deseti. To by tedy delalo tak neco okolo 3.300 Kc. Je treba myslet taky na to, ze ne vsichni jízdenku (plne) vyuzijí. Krome toho má predfinancování cestujícími dopredu na jeden rok téz urcitý financní efekt.
honzarejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.153.7.82
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 22:00:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pasazér: Jeste krátký dodatek k eshopúm ap:
Vsude zanecháváte stopy. Co kupujete elektronicky se vsude vyhodnocuje: Odkud kam jezdíte, jak casto, cím (1. tr.?), spací vúz?, cím platíte atd. Takto shromázdená data se prodávají. DB to delá docela neomalene.
Myslete na ochranu dat, na E. Snowdena!
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 22:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělá tu někdo vývoj sw na POPce? Sleduju, že odbavit v POP doplatek jízdného za delší trasu je docela masakr.

Z toho, co se dělo, jsem usoudil, že u e-tiketu tato možnost není v kontextové nabídce, takže je asi nutné si opsat číslo jízdenky (na papírek), pak ho kamsi zadat, pak asi 3 minuty laborovat a pak slavnostně vytisknout lísteček za 10 Kč.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 22:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Rail pass není v Belgii ztrátový.
To je potřeba posuzovat v kontextu celé tarifní nabídky. Jak sám píšete, hlavním zdrojem příjmů jsou kratší trasy, proto mohou být ty dlouhé levnější.

To by tedy delalo tak neco okolo 3.300 Kc.
Tj. ve srovnání s KMB se vyplatí pro jízdy od 300 km. KMB stojí o třetinu méně (2200 Kč) a dá se smysluplně použít pro trasy od cca 90 km. Já tedy opravdu nevidím nějaký přínos RailPassu v našich podmínkách.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 05:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Doplatek při nedostatku km v KMB je podobně "výživný" - u osobáku to zabralo tři stanice [happy].

Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 06:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůň: jojo, ono to bude úplně stejný postup. Jak může být takový zabiják produktivity tak dlouho přehlížený...

A jednoduché to asi nebude ani u PC pokladny, protože při pokusu o dokup trasy na neintegrovaný rychlík u kasy mi baba možnost doplatku nejdřív zapřela, pak mě odkázala na průvodčího, a nakonec mi dala normální úsekovou jízdenku... [happy]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 08:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nakonec mi dala normální úsekovou jízdenku...
To je v pořádku, žádný speciální doplatek k jízdence IDS neexistuje.
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 09:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzarejpal: Ad. eshopy. Pokud někdo nechce být sledován, musí si kupovat u pokladny/průvodčího jen základní jízdenky beze slevy placené hotově. Pokud chce nějakou slevu, obvykle se musí vzdát soukromí. Ono dnes soukromí už stejně neexistuje, jen při cestě na nádraží mě natočí desítky kamer, sledují mi mobilní telefon...
Navíc jsem eshop bral z pohledu ČD. Jakákoliv další prodaná jízdenka by měla ČD stát minimální náklady, žádné pracovníky navíc (práce pokladních, tisk). Tudy by měla vést cesta (když už nechtějí zavést automaty).

250 Kč za jízdu, to už by se jízdenka vyplatila třeba v relaci Pardubice - Rokycany a dál. Cca nad 190 km pro člověka beze slev. Jinak jízdenka za 250 Kč kamkoliv před několika lety fungovala - slavné vouchery na ČD net a různé zpáteční jízdenky, proč je omezily?
Jízdenka by musela být o dost dražší a pak by se zase vyplatila pouze specifickému okruhu lidí oproti tomu ČDBody může využít prakticky každý na jakoukoliv vzdálenost.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 10:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jízdenka za 250 Kč kamkoliv před několika lety fungovala - slavné vouchery na ČD net a různé zpáteční jízdenky, proč je omezily?
Ano, ještě myslím předloni byla každou chvilku nějaká akce na vouchery na jízdenky od ČD, hojně jsem využíval voucher na Skupinovou víkendovou region od Globusu, kde za nákup tuším nad 500 Kč byl na účtence kupon ke koupi až 2 voucherů na tuto jízdenku za 150 Kč za jeden voucher.
Nebo na ČDNet od Lidlu taky byla akce několikrát do roka, teď za poslední 2 roky byla jen jednou vždy na listopadové soboty.
A jako zakazník Poštovní spořitelny jsem jednou dostal voucher na zpáteční jízdenku odkudkoliv-kamkoliv.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 13:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem dostal informační mail, že Swiss mění cenovou politiku. Bohužel pro dráhy nevýhodně - nově lze totiž k tarifům Economy Light dokoupit přepravu zavazadla o váze 23 kg za směšných 19 CHF. Tím se na většině relací dostávají letenky včetně zavazadla pod úroveň drážního tarifu. Jsem zvědav na vývoj. Letos podruhé jsem dospěl k výhodnější kombinaci letadlo/vlak s cenou cca 1,32 Kč/km namísto čistého vlakového spojení. A to se ve "Spar" nabídkách orientuji nadprůměrně.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 13:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně z FB:

Zkrátili jsme ochranou 15 minutovou dobu při nákupu jízdenek na 5 minut. Nyní lze tedy jízdenku zakoupit nejpozději 5 minut před plánovaným odjezdem vlaku.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 14:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: Když si za 69kč koupíte v trafice Blesk hrady a zámky, tak dostanete 4 kupony na 25% slevu na regionální SONE a jeden kupon na 25% slevu na Celostátní SONE platné do konce září myslím
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 15:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: super, už se mi asi dvakrát stalo, že jsem těch 15 minut o tak 2 minuty nestihl :-).

!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Isidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 17:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O2 opět nabízí letní 50% slevu na celodenní jízdenku pro celou ČR:
http://www.o2extravyhody.cz/cz/detail/vyhody-ceske_drahy-x50_slev a_na_cestovani_vlakem_cd.html
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 20:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

super, už se mi asi dvakrát stalo, že jsem těch 15 minut o tak 2 minuty nestihl :-)
Pokud nejde o poslední vlak daný den, tak stačí naklikat pozdější vlak. Časové omezení (15 minut, nově 5 před pravidelným odjezdem vlaku) dané eshopem nesouvisí s platností jízdenky. Jízdenka je platná, když je koupená kdykoliv před skutečným odjezdem vlaku.