K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 21. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 16:24:50    Odkaz na tento příspěvek  

FDocus 1976: Vaše přirovnání "Kolik stojí kapka benzínu? Nic? Tak mi nakapejte plnou nádrž" kulhá na obě nohy. Nakapání plné nádrže totiž znamená, že pumpa přijde o dejme tomu desítky litrů pohonných hmot, příležitostné využití už tak jedoucího vlaku neznamená nasazení dalších vlaků, či budování nových tratí. Vymyslete si raději něco trochu přijatelného.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 17:29:57    Odkaz na tento příspěvek  

M_g: nevím v které zemi žiješ, ale v ČR se to dělá tak, že firma pro vyvolené udělá "školení" u moře v létě a na horách v zimě a tito vyvolení to pak mají zadarmo.
pacient
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.32.227
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 17:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: příležitostné využití už tak jedoucího vlaku neznamená nasazení dalších vlaků, či budování nových tratí. Vymyslete si raději něco trochu přijatelného.
Můj kamarád nejezdí vlakem. Takže kdyby jsme nahodou někam jeli, tak mu řeknu, že si nemá kupovat jízdenku, že to je příležitostné využití už tak jedoucího vlaku - to nic nestojí.[crazy]
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 18:02:23    Odkaz na tento příspěvek  

pacient: Tak to mu poradíte moc špatně. Příležitostné využití vlaku na základě benefitu zaměstnavatele (jehož pořízení je zpoplatněno) je něco úplně jiného než úmyslná jízda vlakem bez jízdního dokladu. Pokud nevěříte, tak to zkuste třeba v městské dopravě-například DP Praha má pro své zaměstnance také benefity a pro ty, kteří nemají ani jízdenku, ani benefit, ani jiný doklad, umožňující přepravu zdarma (např. průkaz ZTP pro invalidu) má dost citelné sankce, mnohdy končící exekucí.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 18:23:07    Odkaz na tento příspěvek  

pacient: pořád srovnávání nesrovnatelného. Využívání vlaků je ve veřejném zájmu, tedy tak to alespoň vidím, spotřebovávání benzínu, tedy individuální doprava celku v několika směrech výrazně škodí. Společnost tedy financuje vlaky tak, že prvotní je nabídka, nikoli poptávka. Kdyby nebylo prasátek a jiných škodičů, bylo by (opět dle mého názoru), aby jezdily vlaky zadarmo. Ale to je dnes a tady scifi. Srovnávat tedy tak, jak to napsal focus1976 (omluva za chybu), je nesmysl.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 18:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g, Johny11: Dík za vysvětlení, chápal jsem to stejně jako VýpravčíXY.
Někdo má režíjku,někdo okolo 10000 navíc jako výsluhu. Záleží jak si kdo vybral, tak jim to nezáviďte.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 18:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už to tady v diskuzi zaznělo.Proč má výhody cizí firma (SŽDC),když se chová jako cizí firma? Dosti často se ozve,když po nich člověk něco potřebuje,my jsme jiná firma neotravuj.Jinak nynější systém režijek je zcela zcestný a mělo by se vrátit placení za každou cestu zvlášť.Stačí se podívat kolik procent ani neprononguje (cca 30%),vždyť proč platit co ani pořádně nevyužiju.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4909
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 18:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus: Rozhodně podporuji, aby měli dopravu zdarma ("režijku") zaměstnanci, kteří jezdí na 2:30 do práce nebo kterým končí "šichta" mimo místo bydliště. Takže strojvedoucí, průvodčí, nějaké technické čety atd.

Jenže ti strojvedoucí a průvodčí s nástupy ve 2:30 a konci po 23:00 jezdí autem,protože vlak jim už nejede.
Tu využijí nejvíc ti,kteří jezdí do těch kanclů.[lol]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 20:00:32    Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Jsem celý život na kolejích a tak snad mohu malinko posoudit vztahy mezi lidmi. ",my jsme jiná firma neotravuj" neslýchám, sám dávám na první místo spolupráci a všude se mi to vrací. Cizí firma na železnici, ať to myslel kdokoli třeba dobře (právnicky to tak je), v podstatě neexistuje. Železnice je stále JEDEN JEDINÝ organismus a tak to prostě technicky je. Srovnávat koleje se silnicí nebo dokonce s fabrikou je nesmysl. Lidi v provozu jsou v drtivé většině naštěstí při sobě a vytahovat tady režijky jako nějaký problém je nesmysl. Koukněte se, kolik zbytečných a opravdových nepravostí se kolem nás děje, koho živíme.
pacient
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.32.227
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 20:01:38    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Jenže ti strojvedoucí a průvodčí s nástupy ve 2:30 a konci po 23:00 jezdí autem,protože vlak jim už nejede.
No kdyby ostatní platili za režijky jak mají, tak by fírové a štíplístci mohli mít třeba benefit "služební auto pro osobní potřebu".[wink]

videovlak:
Využívání vlaků je ve veřejném zájmu, - souhlas.
Společnost tedy financuje vlaky tak, že prvotní je nabídka, nikoli poptávka. - joo to je to klasické: tady jsme zavedli spoj a teď je na tobě substráte, jestli se ti to líbí nebo ne.

Kdyby nebylo prasátek a jiných škodičů, bylo by (opět dle mého názoru), aby jezdily vlaky zadarmo
Vlaky nejezdí a nebudou jezdit zadarmo!!! Velkou část platí je MD, kraje, popřípadě obce z dání. A až budte žmoulat v ruce výplatnici nebo účtenku(fakturu) za nějaký vyšší obnos, tak se podívejte kolik jste zaplatil na daních. A takové to - "je to zadarmo" - vás hned přejde.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 20:11:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pacient: "Vlaky nejezdí a nebudou jezdit zadarmo!!!"Uznávám, že jsem měl použít raději slovo bezplatně, ale předpokládall jsem, že jste formát a podle toho taky věc pochopíte. Systém dorovnávání ztrát pochopitelně znám. Tak prosím věcně.
Poklop D400
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.234.119
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 21:00:16    Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: To, že vy byste nemusel platit za jízdenku ještě neznamená, že je to zadarmo. Kupodivu ten storjvedoucí i průvodčí berou výplatu a firma na jejich výplaty musí *nějakým* způsobem získat peníze. Například ze státní/krajské pokladny. Což je docela problém, protože ve státní kase zeje díra.
Nakonec takový zaměstnanec soukromé firmy vidí na výplatní pásce mínus 150.000 ročně, které jemu a jeho zaměstnavateli stát sebral na daních. U těch bohatších, co služební auto mají to může klidně vyskočit na 250.000 Kč i více ročně. A tohle jsou peníze, ze kterých stát žije.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 21:23:30    Odkaz na tento příspěvek  

Poklop D400: Zeptám se, není tam jasně vidět moje oprava na termín BEZPLATNĚ? Bezplatné jsou knihovny, hasiči, záchranka.............., jízdenky pro děti, staré lidi...............
To vše ne pro díru v kase, ale protože to má smysl!!!
Hromadná doprava nám vrací prachy jinak-životní prostředí, méně mrtvých, odlehčení silnicím... Knihovny pomáhají vzdělávat, hasiči hasí a záchranáři zachraňují.... Vše do plusu.
Soustřeďte se raději na kritiku nemakačenků, kteří nám berou bez jakéhokoli užitku! Do mínusu.

Tím pochopitelně nepíšu, že ve veřejném sektoru není co zlepšovat!!!
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 22:03:20    Odkaz na tento příspěvek  

Existuje jedna firma, která provozuje osobní železniční dopravu a její zaměstnanci mají ve vlacích, které tato firma provozuje, bezplatnou přepravu bez omezení, bez zpolatnění a to dokonce i v cizině. Z důvodů ochrany osobních údajů nemohu její plný název napsat, ale slouží u ní můj velmi blízký příbuzný.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 6-2014
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 22:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

benefit v podobě "neomezeného používání" služebního mobilu k soukromým účelům
Mobil také k soukromým účelům se zdaňuje. Kromě toho je tento "benefit" spíš cestou, jak si šéf zajistí vaši dostupnost i když máte volno. Vaše číslo je uvedeno ve firemním telefonním seznamu a každý vám může zavolat, kdy se mu zachce. To není teorie, ale realita tohoto "benefitu".
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 07:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My máme možnost přidat si mobilní čísla rodiných příslušníků do firemní sítě. Takže svoje soukromý číslo,děti a manželku mám ve firemní síti a voláme si navzájem zadarmo, paušály a provolané minuty zaplatím sám za velice výhodných podmínek.Firma zakazovala zneužívání firemních čísel k soukromým hovorům, na druhou stranu neměla sílu rozlišit,který hovor je soukromý a který ne. Toleruje se zavolání domů z ciziny pokud není přístup k internetu.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 09:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj názor na režijky je takový, že nárok na bezplatnou přepravu by měl mít pouze zaměstnanec, a to pouze mezi místem bydliště a pracovištěm (neboli traťová jízdenka), tj. žádné že si bude ve volnu jezdit zadarmo na výlety na druhý konec republiky. Já když byl student, tak mi taky ona oranžová kartička platila jen na trasu do školy a zpět, a ne nikam jinam. Něco jiného by bylo, kdyby ČD byly tak bohatý poodnik, že by si dávat IN100 zaměstnancům zdarma mohly dovolit. Jenže tak dobře (alespoň podle mně) na tom teda nejsou.

http://www.youtube.com/paul2no
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 10:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte, ony ty benefity mají jednu zajímavou vlastnost. Když dáte zaměstnanci jako zaměstnavatel benefit za 1000 Kč, tak vás stojí 1000 Kč a zaměstnanec dostane hodnotu 1000 Kč.

Když zaměstnanci přidáte do mzdy 1000 Kč, tak to zaměstnavatele stojí 1340 Kč a zaměstnanec dostane cca 720 Kč.

Takže ono je docela ekonomické část odměny za práci vyplácet touto formou. Nehledě na to, že takové benefity mají další funkce - motivační pro stávající zaměstnance nebo personálně marketingové pro ty potenciální.
Ovšem tady každý šotoušek všechno ví nejlíp, všude byla od všeho má klíče. A tak kecá do provozu, techniky, infrastruktury, ekonomiky, personalistiky... a čím méně toho ví, tím radikálnější stanoviska zaujímá.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 10:19:07    Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: Benefity má řada podniků a já s tím nemám žádný problém. Některé firmy zacálují celou dovolenou, jiné dají dřevo na sezonu. Přeji to kdému.
ČD jsou, ať se nám to líbí nebo ne, ve veřejném sektoru, doplácí se na ně stejně, jako se v Evropě doplácí na dopravu komplet. Bohatí nejsou ani hasiči, ani muzea. Platím ze svých daní, opět nemám problém. Mám ale problém s tím, že vytrvale a hodně doplácím na ty, kteří nemakají a já tou plabou ještě rozšiřuji jejich řady a dál tak zadlužuji svoje děti. To by vám vážení mělo asi taky vadit a neměli by jste tak čas vypočítávat tomu co dělá, něco málo navíc. Je mi z toho kapánek smutno.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 10:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja myslím, že veľká časť toho problému sa vyrieši sama. Režijky pre zamestnancov dcérskych spoločností vznikli tak, že boli ponechané zamestnancom, ktorí na ne mali nárok ešte pred "odtransformovaním" danej spoločnosti. Takže tam budú len ubúdať až jednoho krásneho dňa sa ich počet zastaví na 0.

Ako je to u SŽDC, neviem, mám za to, že by to tam malo byť rovnako, ale je možné, že nejaké profesie majú nárok na režijku stále. Tam súhlasím aj s p. Sůrom (troll zdraví), že by mali byť ČD zo strany SŽDC zodpovedajúcim spôsobom nahradené.

A potom ešte jedna poznámka, ak je režijka definovaná zákonom, je vôbec možné aby ich prípadný súkromný dopravca neuznával (pozn. nie som držiteľom režijky)?
okolojdoucí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.113.241.138
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 10:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: A není to spíše tak, že když je poskytovatelem benefitu stát, respektive MD, tak náklady spojené s tímto benefitem obdrží ČD od MD? A pak jim je v zásadě jedno, kdo všechno režijku má, když ji dostanou proplacenou (jako zanedbatelný přídavek ke stávajícím platbám za objednané služby). Stejnou logikou by režijka měla platit i u soukromníka jezdícího v objednávce státu, což mi potvrdilo i MDSK, ale tam spíš než zavedení platnosti u žluťáka do Komárna reálně plánovali režijky zrušit úplně. Nakonec ale zavedli slevu, která platí pouze pro zaměstnance ŽSR pouze na trase mezi pracovištěm a bydlištěm (obdoba žákovského jízdného).
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 10:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: " je vôbec možné aby ich prípadný súkromný dopravca neuznával"

Jak vidíte, možné to je. A důvod je jednoduchý: Vydavatel takové jízdenky, popř. stát - nařídil -li by takovou přepravu zákonem, by musel plné jízdné uhradit provozovateli dopravy. Tak, jako se děje se studentskými a pod. jízdenkami.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 12:11:58    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf : no a SŽDC si náklady na pořízení "režijek" (IN100) započte do svých nákladů, které pak rozpustí do požadavku na drobné navýšení poplatku za použití ŽDC (třeba jen o haléř na vlakový km) a v konečném důsledku to SŽDC zaplatí nejen ČD, ale i další dopravci ... takže tržby ČD za "režijky SŽDC" by "dotoval" i žlutý nebo černý dopravce v rámci poplatku za použití ŽDC ...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 13:38:11    Odkaz na tento příspěvek  

Závist je sviňa. A o tom to je, pánové.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 14:11:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: jak by řvali , kdyby nám nechali "zaměstnanecký dovozný" na vozový zásilky , "zaměstnanecký uhlí " a zavazadla zadarmo
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12543
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 15:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a to eště nepřišli na FIPky [biggrin]
btw si vzpomínám, že energetici měli eletriku za paušál. a levný uhlí na některých šachtách funguje i dnes......[kladivo]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9417
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 15:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: btw si vzpomínám, že energetici měli eletriku za paušál
Zjednodušeně řečeno měl takovej energetik trvale účtovánu noční sazbu a rozdíl mezi denní a noční mu šel do základu daně. Ještě nějaké dotazy...?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 16:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Režijní průkazky ve vlacích ČD bych zrušil všem kromě zaměstnanců ČD. Proč ji mají mít třeba traťováci, když jim ČD platí za použití dopravní cesty, to nechápu.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 17:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Zaměstnanci ČD by měli platit jízdné ve výši poplatku za dopravní cestu, naopak zaměstnanci SŽDC by měli mít jézdné o tuto částku ponížené. Zaměstnanci ČD by mohli jezdit ve Wapkách.

Bože, tady je zase namodrogumněno.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 17:38:02    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Kdyby se vyučovala závist, tato diskuze by mohla být použita jako učební pomůcka.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FDocus 1976: Vaše přirovnání "Kolik stojí kapka benzínu? Nic? Tak mi nakapejte plnou nádrž" kulhá na obě nohy.

Sorry, já to nevymyslel, to je starej vtip, asi jsem to málo zdůraznil...
2002
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.2.250
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:47:00    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: A taky třeba pražce na topení za 1,- Kčs.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak - Jsi na omylu a to tě hned přesvědčím.V Nymburce hl.n. stojí vlak připravený k odjezdu,zůstanou jedny dveře otevřené a u nich paní výpravčí,vlakvedoucí je jde zavřít přes celou soupravu.Při zpáteční ceste si rýpnu do výpravčí a její odpověď - Mě to nezajímá,jste jiná firma.Tak proč má mít režijku - je to přece jiná firma.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 Jirkaxxxl: Zaměstnanci ČD by měli platit jízdné ve výši poplatku za dopravní cestu, naopak zaměstnanci SŽDC by měli mít jézdné o tuto částku ponížené. Zaměstnanci ČD by mohli jezdit ve Wapkách.

Bože, tady je zase namodrogumněno.

=============
Vždycky jsem si myslel, že jsi osel. Teď si to už nemyslím, teď to vím.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. : Oslu se omlouvám.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať se klidně nechají režijky důchodcům, co si u ČD odpracovali určité roky, protože díky tomu třeba zůstanou v sociálním kontaktu a nebudou zavření doma.

Nedávno umřel soused, rok v duchodu. Nojo. Moc si toho důchodu neužil.

Asi jsem moc sociální, ale ekonomicky aktivně schopné obyvatelstvo by nemělo mít nějaké nadměrné výhody. Na druhou stranu důchodci, kde důchod dosahuje 25-40 % platového průměru, by mohli mít např. vhd zdarma, a nemuselo by se čekat, až jim bude 70, nebo jak to je. Já osobně bych si dovedl představit i další "sociální" výhody, například divadlo či kino zdarma, pokud není vyčerpána kapacita sálu, protože se stejně hraje a židle zívaj prázdnotou. Počkejte, až vám bude 69 a půlka vašich kamarádů už bude čuchat ke kytkám zespoda.

Sorry, já to nevymyslel, to je starej vtip, asi jsem to málo zdůraznil...

Že někdo nechápe ošoupaný vtipy, který jsme si s kámošema říkali už před 25 lety... no to je pak těžký. Na druhou stranu neschopnost chápat vtip mne především v komunitě šoto vůbec nepřekvapuje, na to jsem jich potkal dost. Lidi by měli brát věci míň vážně, především tam, kde slovy klasika jde o hovno.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:
1. Za desítky let na kolejích mám tu zkušenost, že si lidi vychzejí naproti a jisté procento nespolupráce mne nemůže přesvědčit.
2. Tady přece nejde o to, jestli je firma cizí nebo vlastní (mimochodem obě ze sta procent vlastněny státem), tady jde pouze o to, že režijky leží řadě lidem v žaludku. V životě jsem neřešil, jestli ten nebo tamten něco má, co já ne. Věřte-suprový pocit!
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 20:03:27    Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: Moc mne těší, že se svým názorem na spolupráci u kolejí nejsem sám. Nikdy, ani v aktivní službě, ani dnes jako důchodce a příležitostný strojvedoucí prac. vlaků u soukromníka jsem s tím opravdu neměl problém. Když jsem zjistil problém, který se týkal někoho jiného, tak jsem mu to co nejdříve ohlásil a bylo-li to možné, hned nabídl pomoc. A když jsem slušně požádal třeba výpravčího nebo dispečera o pomoc při řešení mého problému, nikdy jsem nebyl odmítnut. A to ani u jednotné železnice, ani u té nesmyslně rozbité.
Ten pocit nezávidět znám také. Záviděl jsem dvakrát v životě-kdysi dávno kamarádovi, že má lepší lokomotivu a nyní, kdy závidím těm, které nepotkalo to, co loni mne-těžká nemoc a invalidita manželky. Ale to je závist opravdu jen v akademické rovině.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 20:51:34    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : protože zaplacené jízdné by se promítlo do nákladů SŽDC a ta by potřebovala zvýšit cenu za použití ŽDC, aby prachy dostala zpátky.
Vy jako podnikatel nebo šéf odpovědný za hospodaření firmy byste nedělal nic jiného.
Pokud si režijku zaplatí zaměstnanec ze svého, tak ČD mají tržbu a SŽDC ušetří ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9421
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 22:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

videovlak: V životě jsem neřešil, jestli ten nebo tamten něco má, co já ne.
Nějak jsi zamlčel, že to platí jen u věcí, na které si dotyčný vydělal vlastní prací a ne tím, že je "rovnější".
Prostě jsme se ústy našich volených zástupců domluvili, že ze svých příjmů (ať už peněžních nebo naturálních) budeme platit daně. A najednou je někdo z něčeho neplatí...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 22:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ajta krajta, režijky díl 8670.

Zrušit všechny tyhle sračky, včetně stravenek a stavebního spoření, a zvýšit roční nezdanitelný základ o 25 000 (tím myslím i daně z příjmu nazvané pro zmatení dojených "sociální pojištění" a "zdravotní pojištění")... Všichni na tom budeme líp, nebudeme živit různé vyžírky a nebudeme si závidět, že někoho děvka stát dojí víc a někoho míň.

A nenapadlo by vás, že podobné "výhody" mohou vést i k osobním tragédiím: moje příbuzná pracující na dráze si například vzala alkoholika zaměstnaného u DPP jen proto, aby získala zadarmo tramvajenku. [biggrin]
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:18:45    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ale ono to tak docela není. Autobusy, jejichž jízdní řád je zveřejněn, neplatí silniční daň, i když se v nich za přepravu platí a vlastník z nich má zisk. Rovněž se neplatí daň z dávky důchodového pojištění, ze sociální dávky a z dávky nemocenského pojištění. Daň z benefitu v podobě jízdních výhod je někde mezi-za onen benefit něco (i když relativně málo) platím a z té platby se strhává daň.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:23:55    Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: A že byste tím poškodil důchodce, to vás ani maličko nenapadlo, že? I vy budete jednou starý a budete vděčný za každou pozornost, která vám aspoň trochu tohle ne právě lehké životní období usnadní. A právě tím ta proklínaná "režijka" pro důchodce je.
Nikdo nemládne a koryta z básničky Jana Nerudy byste se jistě nerad dočkal.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9426
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SV: přinejmenším autobus v ZDO by tu daň dostal v dorovnání tržeb, takže by peníze chodily sem a tam. Dtto důchody a dávky.

Pike: nakonec proč ne...?
Jinak v případě toho stavebka platí stát za to, že lidi dali svoje peníze do rozhejbání úvěrů na potřeby bydlení - a činí tak proto, že to potřebuje.

SV: proti režijkám pro důchodce celkem nikdo nic nemá - důchodci už opravdu nemají možnost korigovat svůj dřívější život.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starej vlk: Nebylo to koryto, ale mísa. Koryta, a plná, mají naši politikové, kteří navíc mají hromadnou dopravu zdarma. A je nesmysl, že být v penzi je nelehké životní období. Koho z bývalých kolegů potkám, ten si libuje.Já mám smůlu, jako ročník 55 jsem to nestihl postaru. A dělat "do smrti",navíc zprasené turnusy, to je sviňárna ze strany státu a vizitka neschopnosti odborů. Benefit jako režijní průkazku za 1000 korun ročně nechť si podnik vetkne do [zadnice], já si ji již několik let neplatím.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 06:54:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: v rámci objektivity se musím starého vlka tentokrát zastat:

"Nauč mne to!" - "Vida toho kluka,
nač by tvá to ruka uměla?!"
"Až se tobě třásti bude ruka,
koryto ti synek udělá!"

Mimochodem, koryto je z kradeného dříví z panského lesa[biggrin]
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 06:57:00    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: budeme platit daně. A najednou je někdo z něčeho neplatí... Tak já teda nevím, ale tato diskuze a některé výlevy které opravdu zavání závistí, se neopírá o zdanění režijek, ale o tom, jestli tamhleten má mít, či ne. Ale když už jste se toho dotkl, tak proč nezdanit. To by ovšem vyžadovalo obnovit systém tzv. režijních jízdenek.

Pikehead:A nenapadlo by vás, že podobné "výhody" mohou vést i k osobním tragédiím: moje příbuzná pracující na dráze si například vzala alkoholika zaměstnaného u DPP jen proto, aby získala zadarmo tramvajenku.
A nenapadlo vás, že podobné "výhody" mohou vést i k osobnímu štěstí: moje známá pracující na dráze si vzala alkoholika, začali spolu jezdit po výletech a on přestal pít.
bartik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.138.114.131
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 07:14:49    Odkaz na tento příspěvek  

Autorovi clanku bod za to, ze upozornil, ze stat narizuje CD, aby poskytovaly jizdni vyhody zamestnancum jinejch organizaci. Btw - Co na to Jancura? Neni to nefer? Nemely by jizdni vyhody zamestnancum SZDC a ministerstva poskytovat vsichni dopravci?
No a autorovi clanku -3 body za ten pitomej vypocet: "zamestnanci SZDC a jejich rodiny maj 30k rezijek, kdyby si CD uctovaly 10k za jednu, tak maj 300 mega". Proc bejt tak prizemni? Proc si nenauctovat treba 100 tisic? To by pak CD ziskaly 3 miliardy, ne? (Je to jako pokusy distributoru pocitat skody vznikle nelegalnim sirenim audiovizualnich del jako pocet stazeni * cena DVD. To uz ale nastesti soudy zatrhly.)

Hajnej: Ono to s tim zdanenim neni tak jednoduchy. Pokud by se mela pro vypocet dane brat bezna cena IN 100, tak by se napriklad pro vypocet dane za sluzebni vozidlo pouzitelne k soukromym ucelum mela brat cena, kterou by prijemce benefitu zaplatil v pujcovne.
u.b.l.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.217.97.97
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 07:52:20    Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad nebude zadna mimoradnost a bude fungovat klimatizace...[happy])

http://www.novinky.cz/domaci/375497-pojedeme-vlakem-spolu-nebo-zv last-ve-vlade-se-postekali.html
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 08:35:45    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se chtěl ještě zeptat jestli o strojvedoucí bude zájem tak za šest let, vím že to nikdo do předu nemůže věďet ale aspoň takový odhad.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3287
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 08:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohou vést i k osobním tragédiím: moje příbuzná si například vzala alkoholika
My máme v rodině takovou tragédii. Sestra se provdala za Mazavku...[proud] (pfc)
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Ano. V době kolem přelomu tisíciletí se v řadě podniků dostali k veslu mlamodyjové (mladí moderní dynamičtí jedinci), kteří prosazovali heslo "od doby, kdy byly vynalezeny peníze se za práci neděkuje". Odbourali benefity, mírně zvýšili mzdy (většinou v oblasti nenárokové složky) a měli za to, jak jsou moderní a progresivní. No a nestačili se divit, když jim začali odcházet klíčoví lidé ke konkurenci, která se chovala jinak...
Takže jedna věc je, jak byste to udělal vy a druhá je, jak to vnímá většina lidí. Doporučuji prostudovat nějaké ty teorie motivace - z nejprofláknutějších třeba Maslowa nebo Herzbergera.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je léto, okurková sezóna, a tak, jako každý rok, tady máme problém režijních průkazů.
Zrušil bych je. Byl bych však daleko přísnější a zásadovější. Navrhuji zrušit taky mzdy. A navíc, koho práce baví, ten by měl platit vstupné na pracoviště. Je a bylo dost podnikatelů, kteří zaměstnancům mzdy neplatili několik měsíců a všichni chodili do práce z důvodu obav o své zaměstnání. Ano, báli se o svá zaměstnání, nikoli o platy! Z čehož plyne, že o ty vlastně nejde. Jen o možnost pracovat. Konečně, všichni mohli mít naspořeno z minula, ne? A železničářům bych ani jízdenku neprodával. Ať si choděj pěšky, banda. Doufám, že je nás víc s takovým názorem a všichni přesvědčíme svého poslance, aby náš návrh prosadil. (Sakra, to je vedro, nějak dlouho jsem byl na sluníčku!). Přeju všem teplý den. P.
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:50:05    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to ještě rozvinul. Zaměstnanci drah (SŽDC, ČD, CARGO, ...) ať platí za jízdenku minimálně trojnásobek zákl. jízdného, navíc bych jim rozházel turnusy a přidal nějakou tu noční. Většinou to jsou fandové a tak ať cálují! Dámy a pánové, bude už to stačit?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 11:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklonfar
Sypu si popel na hlavu,skončil jsem u názvu té básničky. Vlkovi se tímto omlouvám.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nenapadlo by vás, že podobné "výhody" mohou vést i k osobním tragédiím: moje příbuzná pracující na dráze si například vzala alkoholika zaměstnaného u DPP jen proto, aby získala zadarmo tramvajenku.

Jestli to není vtip, tak jí ho přeju. To není žádná tragédie, vdát se dobrovolně ze zištného důvodu.
Jeden letmo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.242
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:33:47    Odkaz na tento příspěvek  

Názor některých spoluobčanů na režijky nechápu. To je však dáno tím, že nemám moderní a pokrokové myšlení, jak mi již bylo mnohokrát vyčteno. Abych svou zaostalost poněkud napravil, dovolím si přidat vlastní zlepšovák. Strojvedoucí by si podle mě měli zaplatit i jízdy, kdy sedí na stanovišti a řídí vlak. Veze se? Ano. Zaplatil si jízdenku? Ne! Darebák jeden! Vždyť on je to vlastně černý pasažér!!
Představoval bych si to asi tak, že po směně přijdu k usměvavé slečně, ona se podívá do počítače a řekne: "Tak pane fíro, dneska to máte do Prahy a zpátky, to jste ujel 500 km, takže to činí 914 Kč." A kdyby to nestačilo, tak navrhuju účtovat sazbu jako za 1. třídu. Však co, na stanovišti je někdy i lednička s konzervou sardinek. To nemaj ani v pendolinu, takové občerstvení zdarma. Navíc si může volat s výpravčím vysílačkou gratis! Dokonce i nějaké rozkazy tam má na čtení. Takový luxus a zadarmo? Vyloučeno, hned zpoplatnit.
Hned by bylo někomu líp!
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 12:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je boží počteníčko [rofl]. Až mě bolí huba smíchy. Ještě něco přidejte, prosím.
Posbírejte si ty vtipné návrhy, udělejte z toho knihu a budete mít vyděláno na důchody. Každý si to jistě rád koupí, rád se zasměje a prodlouží si život.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.14
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 16:29:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenky za tzv. režijní jízdné byly odjakživa.
Spotřebováváš, tak plať DPH. V sámošce platí DPH i důchodci. Máš nepeněžní příjem, tak plať daň z příjmu.
ryphyn: zájem o strojvedoucí za šest let bude. Podívej se po mašinách, staří vlci jsou v převaze nad mladými zajíci. V každém případě, i když se naplní černé představy a všechny šukafóny a regíny budou odveleny do kopřiv, bude pořád zájem o jazykově vybavené fíry, ti jaksi na lokálce Horní - Dolní nevznikli.
Někdo se tu zmínil, že rychlokurs KSPD Ti zdaleka nedá tolik, jako dopravní průmyslovka.
Já říkám, že Ti dá rychle to podstatné, bez čeho na mašinu nemůžeš - papír.
Když chceš řídit auto, je fajn vědět, čím se liší diesel od benzínu, jak funguje diferenciál nebo lambda sonda, ale bez toho se obejdeš, neobejdeš se bez řidičáku.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7354
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 16:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Názor některých spoluobčanů na režijky nechápu.

Jistěže ne, vždyť je to benefit někde na úrovni 70. let, osobně ani nechápu, jak bych to třeba pro rodinu využil a ani ze svého okolí neznám nikoho, koho by tento "benefit" lákal (kromě šotoušů, kteří ho zřejmě závidí...). Stejně jako stravenkami dnes nikoho neohromíte, dnes nalákáte lidi na benefit typu služební auto i pro soukromé použití, služební telefon pro soukromé účely, notebook, příspěvky na dovolenou, wellness zdarma apod. Taková je zkrátka realita roku 2015.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."