K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 19. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Alfons Moutelík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.129.131
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 05:02:20    Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no:

Tak za prvé, vašnosto: Požadavek 1.tř. i tam, kde se vám zdá nadbytečná, je požadavkem objednatele.

Za druhé: Jednička v ešusech na S1-4, nebo panterech a žralocích jinde, bývá využívána.

To jen tak na okraj vašeho zamyšlení.
Alfons Moutelík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.129.131
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 05:09:58    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

To nevíme nikdo. Ani vy.

"Otec je vždy nejistý." :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 17:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

ad Paul2no : nejde o kapacitní důvody (těch několik míst nezachrání lakotu objednavatele, který nechce připlatit za další vagon), ale objednavatel NECHCE jedničku, protože na osobáku nikdy nebyla a nikdo ji NEPOTŘEBUJE (přesněji řečeno nepotřebují ji ti, co o objednávání dopravy rozhodují, třeba proto, že jezdí autem) - nestojíme o nějaké novoty, my sice chceme pro naše občany moderní pohodlná vozidla, ale ne první třídu - ta je fuj (i když se najde dost lidí, kteří jsou ochotni si za tu jedničku připlatit) ... ze stejných "smysluplných" důvodů není jednička ani ve Zlínském kraji ... i když by ji cestujícící chtěli, tak to nejde, protože zlínská MHD nemá jedničku, tak nemůže být ani ve vlacích, protože jízdenky MHD platí i ve vlaku v rámci ZID ... a protože 844 jezdí oběhově v celém kraji, tak prostě jednička nebude nikde ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9366
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 21:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alfons Moutelík: ale aspoň mě ten můj nejistý otec naučil se podepisovat...
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 09:37:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, železnice mě učarovala jíž od mala, být strojvedoucí je můj sen, jenže všechno má své proti a řekl bych že pozice strojvedoucího jich má docela dost. Hlavně pro budoucí život s rodinou (tím myslím nástup v kteroukoloiv hodinu, spaní mimo domov atd.) Teď půjdu do 9.tř a budu si tím pádem mě čeký vybíraní střední školy a i přesto všechno si pousím splnit sen.

Taky jste rozhodovali jestli být strojvedoucím? Šli jste do toho?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 10:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každá práce má svá pro a proti.
Jsou i strojvedoucí, kteří mají pravidelnou pracovní dobu (např. vlečkaři), ale zase jezdí jen "okolo komína a od šturcu k bráně a zase zpátky", což by světoběžníky toužící poznat kus světa asi nenadchlo.

Já za sebe doporučuji do toho jít [wink]. Těch, co to dělají opravdu rádi, je dnes už málo, naopak je mnoho přeškolených pekařů, holičů a knihovníků, kterým to nabídli na pracáku a tak to vzali [sad]. A při řízení vlaku tajně sní o houskách, kadeřích či prvovýtisku Jiráskových sebraných spisů...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 10:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar Ryphyne,
no to máš recht, že povolání strojvůdce má plno nevýhod. A většinu z nich poznáš, až to začneš dělat. Nicméně, pokud se rozhoduješ, tedy váháš, tak se na to vykašli. Cítíš-li se být normální, nedělej to. Aby mohl člověk dělat povolání strojvedoucího a být přitom šťasten, musí být dost cáklej. Já se třeba nerozhodoval. Pro mě to bylo jasné. A jsem dosud docela šťastný. Co to znamená?? No jasně, cvok! Tak mnoho úspěchů v tom rozhodování. A rozhodneš-li se pro posílení našich řad, pak aby Ti to všechno vyšlo. P.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2704
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 13:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šli jste do toho?

Šli ..bo "takových bláznů" je na dráze třeba ..[biggrin] Nejlepší by bylo vystudovat elektro /dopravní/ průmyslovku,obor trakce ..[vypravci]

Vhodné školy ..

ICQ 237-113-861
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 11-2012

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 15:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn: Hlavně si zjistěte zdravotní kritéria a zaměřte se na oči. Ja kvůli nim musel odejít od SŽDC a rok a půl byl pro mě jakýkoliv vstup do kolejiště tabu.

Zpátky na dráze, aneb elektronik v ČMŽO.
Rejpalek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.80.224.254
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 18:19:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ale konec koncu, jak spravne podotyka i masinfira pan Lieskovsky, strojvedouciho lze delat dobre v podstate s jakymkoliv vzdelanim. Ovsem maturita strojni nebo elektro cloveka zbavi zbytecnych diskusi na DU. Ja bych doporucoval v podstate jakekoliv vzdelani, ktere clovek uplatni, i kdyz se z jakehokoliv duvodu na masinu nedostane. Na masinfiru se dnes vyucite po skole za cca rok. Je zbytecne se na to specializovat uz v patnacti letech. Osobne jsem videl dost nestastnych stipendistu CD, kteri "prisli, videli a utekli by, kdyby mohli".
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 19:40:41    Odkaz na tento příspěvek  

I přesty všechny negativa a nevýhody této profese si chci jít na 100% za svým snem a třeba jednou budu váš kolega. [happy]

Jinak školu bych viděl asi tu ve Velenicích
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 20:25:16    Odkaz na tento příspěvek  

Fíra není povolání ale koníček ,stokrát zatracovaný ale vždy znovu uctívaný. To pro mě platilo 28 let, ale bylo to v dobách kdy ještě byla železnice železnicí. Nevím jestli bych jak tak sledují štreku a co se na ní děje či spíš neděje nyní tvrdil to samé, romantika a hlavně samostatný úsudek či jednání je už nenávratně pryč ? ! . . . .[masinka]
starej dědek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 21:40:24    Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn Jdeš do deváté třídy, nechoď na pak drážní školu.Jdi na strojárnu nebo elektro. Když se t nebude u dráhy líbit, můžeš jít jinam.věř mi, že t není med.Začínal jsem před čtyřiceti lety jako topič na kremláku . Když seš mladý, vidíš věci jinak a i ten režim spaní ve dne a práce v noci ti tolik nevadí.Teď je mi šedesát a nebýt toho, že nám ti lotři pár roků přidali, jsem v důchodu. Můžu ti říct, že vstávat na půlku šichet v půl druhé ráno není žádná [zadnice]i pro ty mladší.Nechci tě zrazovat, sám bych to šel asi dělat znovu, ale nech si otevřená zadní vrátka
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6453
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 22:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad starej dedek: technicke profese jiz velmi chybi.
Take ja bych doporucil misto Velenic slusnou strojni nebo elektro skolu. A venoval bych se nemcine, pusti vas do sveta, kdyz budete chtit.

Ja utekl ve trech letech na nadrazi a rodicum jsem rekl, ze ze me bude masinfira.

Svuj sen jsem si splnil a dnes, kdy je mi 47 let bych nemenil a rozhodoval stejne.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 22:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naopak je mnoho přeškolených pekařů, holičů a knihovníků, kterým to nabídli na pracáku a tak to vzali
Aleši, mohl bys, při vší úctě, alespoň ty jít s těmito odborářskými kecy do hajzlu? Nebo opravdu máš nutkání do toho pohrdání jinými profesemi, které ti nejsou dost šlechtické proti "studiu" poflakování se po dílně, chození majstrům pro svačiny a měnění špalků jako vrcholu odbornosti? Vždyť je to nechutný, nech to těm do sebe a do minulosti zahleděnejm modrogumům, ty snad takový nejsi.

P.S. "Přeškolený" cukrář, nad kterým všichni lámali hůl, je dneska jeden z těch lepších strojvedoucích. A to máme různé osudy a každý dostal šanci předvést, co v něm je a není.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
F. Plášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.103.2
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 00:46:33    Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem chtěl od nějakých 12 let být mašinfíra..oči zradili...díky prospěchu jsem prošel až ke státnicím v Žilině a stejně byl 20 let mimo dráhu...ve 43 letech jsem se k šínám vrátil nejen jako ke koníčku a i když mám někdy chuť vzít někoho basebalkou po hlavě (počínaje špeditérama, přes SŽDC a jiné dopravce, konče našima "fýrerama" a vozmistry - ono i na tom dispečinku je to někdy na mašli), neměnil bych..

....a když se podaří a jsem hodný, tak i na tu mašinku mě naši kluci občas vezmou...aspoň se kouknout....haaaaaaa
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9380
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 08:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH: a co když to přeškolení z jiné profese bere jako protiklad k jasné představě fírovat od malička, aniž by přitom řešil jakoukoliv dílnu, špalky a svačiny...?
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 08:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo, klidně si odborářské kecy a následné výklady a advokacie prezentujte oba, zakazovat vám to nemůžu.

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 08:31:27    Odkaz na tento příspěvek  

No v těch Velenicích bych šel na obor Mechanik elektrotechnik se zaměřením na silnoproud

co myslíte?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3270
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 09:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáši, já samozřejmě neříkám, že všichni přeškolení "civilové" jsou špatní. Nicméně jsem toho názoru, že pokud někdo chce být strojvedoucím, tak pravděpodobně k té práci bude mít lepší vztah než někdo, kdo chtěl být a pak opravdu byl např. vrátným v bordelu, a po zrušení jeho vysněného místa musel vzít něco jiného.
Žádný odborářský pozadí ani pohrdání jinými profesemi v tom není. Úplně stejně si pak myslím, že "odejitý" fíra, co musel vzít kuchaře / holiče / knihovníka... tu novou práci asi moc s láskou dělat nebude (což zase neznamená, že jí musí dělat vysloveně špatně, ale asi nebbude se zápalem sledovat nové trendy v oboru atd.)

Možná že ten váš cukrář je ona výjimka potvrzující pravidlo. Stesků na fíry, které práce nezajímá, nemají k profesi vztah a dělají ji víceméně "z donucení" (nebrat doslova) jsem na vlastní ucha slyšel víc než dost.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 10:35:21    Odkaz na tento příspěvek  

ad Aleš_Liesk. : kdysi byl pro profesi strojvedoucího nejlepším doporučením výuční list profese "zámečník" ...
Při přechodu z parní na elektrickou trakci bez mezistupně motorové trakce (někdejší Masaryčka) se šlo z parní trakce na elektrickou jenom ve "vnitropodnikovém" přeškolení elektrotechnické kvalifikace ...
A byli to dobří strojvedoucí ... Konec konců v rámci "politických experimentů" za bolševika končili úřednici na dráze a stávali se z nich strojvedoucí. Např. se titulem (a předcházejícím příslušným vzděláním) JUDr.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9383
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 11:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH: to jsem fakt nevěděl, že když se na něco dívám z pohledu své vlastní životní zkušenosti, kdy jsem si svého času přivydělával jako PSH (pán s hadrem), tak že to jsou odborářské kecy (navzdory faktu, že odborově organizován nejsem).
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 12:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé,
jelikož se mohu denně setkávat s kolegy, kteří jsou vzděláni v technice, i těmi, kteří o ni neškrtli, snad mohu posuzovat. Na práci s kolejovou technikou není jistě zapotřebí vzdělání odborně "drážního". Leč při doučování některých kolegů narážím na základní neznalost pojmů. Jak asi může absolvovat kurz vyučený holič nebo absolvent zdravotní školy proti člověku, který ví, co je to závit či listová pružina, natož v oboru elektrotechnickém! Na totéž narážím i v oblasti předpisové. Za zcela zcestný považuji názor, že se vzdělání v určeném oboru dá nahradit nějakou pílí či láskou k mašinám. I když láskou k ocelovým ořům trpím sám od dětství a někdy opradu trpím. Nedovedu si však představit, že nasedám na mašinu jako její velitel a kočí, aniž bych tušil, proč ta mašina jede. Proč názor o nepotřebě vzdělání zastává člověk, který to vzdělání má, to už mně rozum vůbec nebere. Má snad takový názor obecnou platnost, nebo je vhodný jen pro profesi strojvůdce? Má-li platnost obecnou, pak se ptám, proč se chce po zdravotních sestrách, aby měly VŠ vzdělání? Vždyť vztah k tomuto povolání je nad všechno vzdělání! Nebo není? Proč se chce po právníkovi, aby měl vystudována práva? Sám znám člověka, který se v právu vyzná jistě líp, než mnohý JUDr! Proč to nestačí? Proč chodíme k zubaři MUDr? Vždyť se správným přístupem by se ty zuby naučil spravovat i zručný laik! Proč chtějí v restauraci kuchaře s výučním listem? Každá druhá baba by navařila stejně chutně! I chlap mnohý. Je pravdou, že třeba ÖBB nepoptávají na pozici strojvůdce zvláštního vzdělání. Ale jejich kurz připomíná spíš SPŠ. A co vy dva, pane Hajnej a pane Aleši?! Kdybyste nebyly takový trubky, mohli jste se obejít bez Vašeho vzdělání a místo zastávání škodlivých odborářských názorů zvýšenou pílí a zájmem o profesi vše nahradit! Závěrem si nemohu nechat poznámku podporující názor pana T.H. o nepotřebě vzdělání. Tato je ve formě starého českého přísloví a je určena těm "vzdělaným": Vůl zůstane volem, i kdyby uměl latinsky.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9387
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 12:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Za zcela zcestný považuji názor, že se vzdělání v určeném oboru dá nahradit nějakou pílí či láskou k mašinám. ... Proč názor o nepotřebě vzdělání zastává člověk, který to vzdělání má, to už mně rozum vůbec nebere.
Pokud jsem tím člověkem míněn já, pak to ten rozum nebere zkrátka a dobře proto, že ho prostě a jednoduše nezastávám... [nene]
Zato si dopřávám luxus zastávat myšlenku, že když se někdo vzdělává v témže oboru, který by rád dělal, tak to vzdělání většinou stojí za víc, než když si pořizuje "nějaké", nedejbože "aspoň nějaké".

Tedy k onomu "kdo chce dělat fíru odmalička" je třeba si domyslet nevyřčené (protože samo sebou rozuměné) "a kdo se na to odmalička připravuje", čímž není míněn ani tak T.H. vysmívaný dílenský zácvik, ale například zájem o technické předměty a tak podobně.
Čili láskou k mašinám vzdělání nikoliv nahrazovat, ale směřovat a prohlubovat (mmch vůbec nechápu tu zmínku o píli v této souvislosti - copak se dá nějaké skutečné vzdělání pořídit bez píle?!?).
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 16:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez píle nedá. Pane Hajnej, Vy jste tím člověkem zastávajícím tento názor nebyl! Naopak. Někdo jiný zde píše o úspěšných cukrářích strojvůdcích....
Čili jen malé nedorozumnění. Ta má věta byla míněna jako žertovný sarkazmus. S čím se snad shodneme i s panem T.H. je zkušenost, že není-li zájem, je i možné vzdělání k ničemu. A co se vlastně myslí tím vzděláním, to není jen ten papír na hlavu. Každé pořádné zaměstnání vyžaduje sebevzdělávání celoživotní. Nemá-li člověk zůstat na chvostu. Platí to, aspoň trochu, i o povolání mašinfírském. Nakonec slova pana Lasici. Nejsou určena Vám ani panu Alešovi, mají všeobecnou platnost, která ovšem význam vzdělání člověka nedevalvuje: Najhorší je študovaný blb. Přeju Vám hezký letní večer.P.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9391
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 17:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: ona se nám ta debata trošičku znepřehlednila, tak mi nebylo úplně jasný, jak co kdo myslel. A protože mě napadlo, že to může platit i obráceně, tak jsem raději mnou dříve napsané trochu rozvedl...
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 17:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

copak se dá nějaké skutečné vzdělání pořídit bez píle?!?

Co třeba plzeňská práva? Tedy pokud pod pojmem skutečné vzdělání považujeme pouhou fyzickou existenci diplomu nepodloženého indexem.

Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 18:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď nevím co si o tom myslet :D

každopádně pořád jsem neslyšel váš názor na Velenice obor Mechanik elektrotechnik se zaměřením na silnoproud.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 18:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn:
co si o tom myslet
Nejsem fíra, tak vám neporadím, jestli je to dobrá profese. Ale na základě svých zkušeností vám obecně můžu poradit, abyste šel za svým snem, pokud je to alespoň trochu možné. Splňte si ho a pak se uvidí. Když zjistíte, že to bylo jen takové pobláznění mašinkami a každodenní realita vás nebude bavit, můžete jít dělat něco jiného. V dopravě nebo jinde, to se rozhodnete potom. Je ovšem důležité, abyste získal nějaké universálnější technické vzdělání.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 19:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ryphyn
Udělej si školu, která ti umožní pracovat nejen jako strojvedoucí.Tedy strojařinu nebo elektro. V těch Velenicích tě stejně nic extra nenaučí.Když budeš mít opravdový zájem, tak se o mašinkách naučíš stejně všechno v kurzu ,v dílně a během zácviku.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 19:30:10    Odkaz na tento příspěvek  

ad Podroužek : proč se chce po zdravotních sestrách VŠ vzdělání - to je "vynález Bruselu" související s členstvím tuzemska v EU ...
Ve "starých" zemích EU měly totiž "sestry" vyšší stupeň vzdělání, protože je to opravňuje k dělání některých činností, které u nás může dělat jen MUDr. Typicky některé léky může injekčně aplikovat jen lékař, na "západ" od Šumavy a Krušných hor to může dělat zdravotní sestra, protože má VŠ zdravotnické vzdělání ... a lékař se tak nemusí věnovat těmto "prkotinám" ...
Za VŠ plnohodnotné vzdělání se "podle západního modelu" považuje titul Bc. (bakalář) ... absolventi s tituly Ing. nebo Mgr. jsou vlastně mají "vyšší" VŠ vzdělání ... a když se chce česká zdravotnice dostat ke stejně kvalifikované práci "na západě", tak zkrátka musí mít to VŠ, jinak tam skončí jako "ošetřovatelka" (nebo tak nějak) dělající to, co u nás "pomocný zdravotní personál" ...
Konec konců "ověřování odborné způsobilosti" strojvedoucích (možná i dalších profesí) je také dílo ďábla sedícího někde v Bruselu ... vzato do důsledku, strojvedoucí bude prokazovat, že umí obsluhovat a řídit příslušný typ hnacího vozidla, na který má papíry ...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9393
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 19:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raspi: Co třeba plzeňská práva?
Proto jsem ke slovu "vzdělání" připojil přívlastek "skutečné", aby se nikdo takhle blbě neptal...
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 21:18:21    Odkaz na tento příspěvek  

No co vím tak ve Velenicích se jezdí už od druháku do DKV ČB takže si myslím že by to mohlo být dobrý
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 06:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn: Nezapomeň na jazyky,němčina,angličtina. Ať budeš dělat cokoliv dá se to s jazyky dělat kdekoliv :-)
Petr Meduna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.32.73
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 20:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Chudák kluk,ted nevím,zda mu radíte a předáváte své názory a zkušenosti,nebo se hádáte mezi sebou!Učit se jazyk je dnes u mladých základ a toho bych se držel a souhlasím.Znám hodně strojvedoucích a dělil bych je na 3 skupiny:nádražácká rodina,nadšenec,nebo dobrodruh,pravda,pak může být i ta 4 a to je pracák.Žádnou skupinu neodsuzuji,je to práce jako každá jiná,někdo to bere jako výdělek a dráha ho nezajímá,prostě odvezu vlak z bodu "a" do bodu "b" a dál mě vlaky nezajímají.Myslím si,že člověk se musí snad s tou úchylkou "strojvedoucí "asi narodit,protože normální člověk to prostě nedá.Ale jak se říká,osobní zkušenost je nepřenosná.
betonové stěny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 13:40:03    Odkaz na tento příspěvek  

gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.14
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 14:18:41    Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn: Velenice nedoporučuju. Nemají žádné studenty na VŠ. Což je problém, když si svůj strojvůdcovský sen ve dvaceti rozmyslíš, nebo se ukáže, že blbě vidíš, slyšíš nebo něco.
Na získání osvědčení a licence strojvedoucího u KSPD (maj tu baner) potřebuješ čas do půl roka a peněz do padesáti tisíc.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 17:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ryphyne, shoduji se s kolegy a radím Ti univerzální elektro průmyslovku nebo i dobrý učňák, který nabízí maturitu. Netuším, kde bydlíš. Ale ač Ti přeju, aby se z Tebe stal náš kolega, je lepší umět něco univerzálnějšího. K pochopení toho, jak funguje mašina to stačí. P.
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 20:08:25    Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek jsem z Tábora
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 09:04:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, dobrý. Tak pokoukej po škole, která nabízí sš vzdělání elektrotechnického směru nějakého univerzálnějšího někde u Vás nebo v blízkém okolí. Pokud to nebude učiliště loužící pro získání papíru těm, kteří by jej jinde nedostali, pak bych se kouknul i tam. Chceš-li však ještě na VŠ, pak asi spíš gympl nebo průmka. Nenechej se nikdy zlákat k nabídkám typu KSPD a pod. V žádném oboru, opravdu v žádném, není nic snadno a rychle. A pokud to je vykoupeno penězi, je to šmejd. Pozdrav do Tvého krásného kraje posílá P.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12540
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 12:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obor el. trakce na dopr. průmce bych neodsuzoval. i s tim se dá dělat civilní elektrika.....
v kurzu tě naučí hovno, na to nespolejhej.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 09:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soudek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 09:58:57    Odkaz na tento příspěvek  

..........,konečně na to "někdo "přišel........... A kdo ? ... Kdo jiný, než Jan Sůra z I Dnes.....[lol][lol][lol]
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 10:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě je třeba ukázat na ,,nepořádek" u ČD, aby se odvedla pozornost od ,,pořádku", co je u RJ.

Ty čísla jsou úžasné. Je jasné, že každý režijkář nedělá nic jiného, než sedí ve vlaku a ,,projíždí" cenu režijky...
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 10:27:30    Odkaz na tento příspěvek  

Režijky ležely v žaludku už Zápotockému.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 10:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jasné, že každý režijkář nedělá nic jiného, než sedí ve vlaku a ,,projíždí" cenu režijky - jaký je rozdíl mezi režijkou a in100? Nemám moc proti tomu, aby akciovka platila svým zaměstnancům výhody, ale proč kecat o tom, že to nic nestojí?
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 10:54:44    Odkaz na tento příspěvek  

Leniad: Rozdíl je tady zcela zásadní. Ten, kdo si síťovku hradí, ten předpokládá, že jezdí pořád, jinak by byl blázen. Ten, kdo má benefit, ten jezdí pochopitelně v průměru výrazně méně. Jakékoli přepočty nemají žádný smysl.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:02:15    Odkaz na tento příspěvek  

V diskuzi k článku se opět objevují útoky na důchodce. Proč by nemohl mít důchodce, který pracoval u ČD či u SŽDC (minimum je posledních deset let nepřetržitě) benefit? Je to otázka mezigenerační solidarity, navíc mnoho dnešních důchodců se stále vnitřně cítí být stále železničáři a právě režijní jízdenka je pro ně velkou motivací k životu. Ad rodinní příslušníci: autem, poskytnutým jako benefit zaměstnanci s možností využívání pro soukromé účely nemohou jezdit jeho rodinní příslušníci? Pokud má někdo jako zaměstnanec zvýhodněný (leckkdy dokonce bezplatný) tarif v mobilu tak nenechá zavolat manželku?
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě je třeba ukázat na ,,nepořádek" u ČD, aby se odvedla pozornost od ,,pořádku", co je u RJ.

Tyhle laické čtenářské teorie "(ne)píše se o X, takže se (ne)musí psát i o Y" mě fakt baví. Takhle to samozřejmě vůbec nefunguje.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:20:47    Odkaz na tento příspěvek  

ad Myškin : vy se divíte ? Venku jsou poněkud vyšší teploty, takže někdo je postižen úpalem nebo úžehem a pak se mu to v hlavičce trochu pomotá ... to je klasická početní úloha dítek prvního stupně základní školičky - kilo masa stojí 100 Kč, kolik stojí 30 tun masa ...
Mnoho zaměstnanců si vůbec neprolonguje, pokud mají jet na pracovní cestu, tak se jim musí vypisovat volná jízdenka, protože "stálé služební jízdenky" byly zrušeny ... podobně pro rodinné příslušníky je režijka zbytečnost, buď vlakem vůbec nejezdí nebo je přijde levněji koupit si na jednu dvě jízdy za rok jízdenku ...
mnozí držitelé režijek je zase využívají k pracovním cestám, mnozí téměř denně ...

Je s podivem, že mnoha "odpůrcům" režijek nevadí výsluhy vojáků a policistů, benefit v podobě "neomezeného používání" služebního mobilu k soukromým účelům, benefit v podobě práce z domova apod ...

Teoretických 300 milionů korun je úžasná částka peněz pro toho, kdo žije od výplaty nebo důchodu k výplatě a musí obracet každou korunu, z hlediska miliardových obratů ČD je to okrajová částka ...
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk:Auto pro soukromé účely mohou rodiní příslušníci i řídit, ale ten kdo má ho platí 1% ze vstupní ceny vozu za každý započatý měsíc. Zeptám se je režijka nějak zdaněna?
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Výsluhy vojáků z povolání jsou zdaněny.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:42:16    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jezevec : no a ? Zdanění nic nemění na tom, že je to něco, co má pouze nějaká skupina osob jako "benefit" vyplývající z jejich práce po jejím skončení ... mimo jiné, na ten benefit přispívají ze svých daní i režijkáři a ta výsluha je násobně vyšší než fiktivní "příjem" režijkáře ... leckdy je ta zdaněná výsluha vyšší než měsíční mzda zaměstnaného režijkáře nebo důchod ...
Ano je zdaněna, při prolongaci se platí standardní DPH ....
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 12:46:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec: umíte zdanit něco, co se nedá prokázat, jak se využije? Výsluhy jsou sice zdaněné, ale je jisté, kolik kdo dostane na ruku. Co podle Vás zatěžuje společnou kasu-režijka nebo zdaněné výsluhy?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 13:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jezevec: Auto pro soukromé účely .. en kdo ho má musí platit měsíčně 1% ze vstupní ceny ? .... To jako, když auto stojí 300 000 Kč, tak měsíčně zaplatí 3 000 Kč daň ??? To jako třeba každý šofér dodávky, s kterou jezdí po práci domů, platí takovou částku ? Můj syn jezdí s podnikovou dodávkou ( Ford Tranzit - firma Chládek Tintěra)a může si s ní jezdit jak chce, ale nic neplatí ......[andel]........ A takových služebních aut vidím z okna paneláku několik desítek .....[lol]
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 14:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Ne, ty 3000 Kč (1 % pořizovací ceny) se připočtou k základu daně. Vlastní daň pak činí asi 450 Kč (15 %). To, co se děje s dodávkami, tak jak popisujte je skutečně běžné. Až do okamžiku nějakého maléru. Ostatně, kdyby měly berňáky kapacitu a podívaly se na to důsledně, to by se nestačily firmy ani ti řidiči divit.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 14:47:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec: Je zpoplatněna částkou 1 000 Kč/rok. Což při dnešních cenách dle TR 10 představuje 4 x Praha- Planá u Mariánských Lázní bez jakékoli slevy. Vše včetně DPH. Zdá se vám to nepřiměřené?

Auto a 1% z pořizovací ceny: O takové auto se jako jeho uživatel nemusím vůbec starat. Neplatím servis, opravy, pneumatiky včetně povinného přezouvání*, povinné ručení ani havarijní pojištění. Některé firmy dokonce umožňují tankovat pohonné hmoty se slevou. Je to opravdu nepřiměřené?
* slušná pneumatika stojí okolo 2 000 Kč, je jich potřeba osm, vydrží čtyři roky a výměna a vyvážení kol stojí asi 500 Kč 2 x za rok.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 15:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z hlediska miliardových obratů ČD je to okrajová částka ...

To mi připomíná debatu "Kolik stojí kapka benzínu? Nic? Tak mi nakapejte plnou nádrž". Já nevidím jediný důvod takového štědrosti. Rozhodně podporuji, aby měli dopravu zdarma ("režijku") zaměstnanci, kteří jezdí na 2:30 do práce nebo kterým končí "šichta" mimo místo bydliště. Takže strojvedoucí, průvodčí, nějaké technické čety atd. Ale nechápu, proč by ji měli mít lidi z kanclů u Vltavy pracující 9-17, tím míň jejich manželé/-ky. Zaměstnanci ČT taky platí koncesionářské poplatky, doktoři platí zdravotní pojištění.

A bodejť by do toho politici nechtěli "vrtat", když je to takové levičácké politikum jako 30 Kč u doktora, na které nadávali lidi, pro které nebyl problém kupovat chlast a cigára.

Ať se klidně nechají režijky důchodcům, co si u ČD odpracovali určité roky, protože díky tomu třeba zůstanou v sociálním kontaktu a nebudou zavření doma.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 15:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SV: jedno procento ceny auta v daňovém základnu je jen jedna složka, kterou řidič platí.
Druhá je kilometrovné za soukromé jízdy, a do něho se započítá údržba auta a průměrná spotřeba.

Že se to dá "ochcat" nepopírám, ale k moři se tak jet "zadarmo" nedá.
Kdysi dávno nám to vedoucí vysvětlil takto.
"Pánové, pokud se vám nechce platit kilometrovné za soukromé jízdy, tak laskavě nechávejte svá služební auta na firemním parkovišti v areálu. Pro berňák není nic složitého přijít v sobotu, či neděli a udělat fotku."
Firma by za to, že trpí "služební" jízdy jako soukromé dostala také odměnu. Dodanění, pokuta.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 16:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

levičácké politikum jako 30 Kč u doktora
He he. No to to trvalo. :-) :-)

Utúlien aurë...