K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 17:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó to byly doby, známka do režijky byla za 20kč na rok i pro rodiný příslušníky. A měl ji i spolužák na učňáku co se učil pro AŽD. Kde všude ji tenkrát měli? V Žoskách, elektrizaci železnic, ... ?
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 17:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně jako stravenkami dnes nikoho neohromíte

To je zajímavé, že je to jedna z věcí, na kterou se mne při pohovoru zeptá každý uchazeč. Ona taková stravenka v hodnotě 80 Kč prodávaná zaměstnanci za 36 Kč je dost zajímavá nejen pro lidi s podprůměrnou mzdou (mít za 720 Kč možnost nakoupit za 1600 Kč je znát).

A to režijní jízdné? No, znám lidi od dráhy, kteří ji nepoužijí, protože mají vlaků za celý rok plné zuby. Ale jejich dětem při dojíždění do školy šetří nemalé peníze. Ono je třeba věci posuzovat z pohledu rodiny s dvěma dětmi a průměrnou nebo podprůměrnou mzdou (stačí ten ajznpoňák a učitelka).
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 17:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezevec: Všichni, kdo spadali pod FMD, prvního náměstka (tj. železniční doprava komplet - ČSD, AŽD, VÚŽ, vÚKV, HÚŽ, EŽ, ŽS, ŽOS, ŽPSV, ŽZ...) plus aparát FMD bez ohledu na to, jestli se zabýval železniční leteckou či jakou dopravou.
Ale nebylo to za 20 Kč, ale za 20 Kčs. :-)
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 18:18:11    Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Kde jste čerpal podklady pro Váš názor a z jakého vzorku lidí vycházíte?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12546
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 20:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

letmo- a naftu bude platit gdo???????[masinka]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 23:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: stavební spoření bylo možná k tomuto dobré v 90. letech, od zavedení hypoték je to kravina na kvadrát (zkuste si pak vzít úvěr a pochopit, kolik Vás vlastně stojí) a procento uspořených prostředků využitých na stavbu taky není odpovídající označení "stavební spoření". Z nedávného pokusu revidovat skutkový stav ve vlastním stavebním spoření jsem usoudil, že nejlépe z toho žije stavební spořitelna dojící stát i chovance.

Johny11: No nevím, kde jste na přelomu tisíciletí pracoval, ale tou dobou všechny možné i nemožné benefity typu cafeterie, školení a bůhvíco ještě jen bujely, v gesci nikoliv mlamojů, ale sofistikovaných absolventek psychologie zaměstnaných v oddělení Compensation & Benefits. Na stravenky se vás lidi ptají proto, že u průměrné mzdy je to nezanedbatelný extra příjem (ten v mojem návrhu nikomu neberu), a když tedy vytahujete Herzberga, myslím, že lidi víc oceňují možnost se někde lidsky nažrat a mít na to čas (na dráze platí dvojnásob) než že na to dostanou padesátikorunu, ke které musí dát ještě něco vlastního a pak nosit dva týdny ty vtipné papírky a zase živit nějaké jiné parazity v Sodexu.

AL: Ne, doktor Mazavka je abstinent. [happy] Nakonec se s alkoholikem úspěšně rozvedla, vyhodili ho myslím i z DPP, takže i materiální důvod pominul. Další veselé neveselé historky už nelze vydat, protože Praha je menší, než si lidi zprvu myslí... [happy]

Starý vlk: Spíš než režijku by měl každý důchodce vyfasovat domek se zahrádkou, rodiče to drží v kondici jako nic jiného. [happy] Zase to berte tak, že naprostá většina lidí jako důchodci žádné výhody od bývalého zaměstnavatele nemá, proč by státní a intenzivně dotovaný podnik měl zrovna podobnou výhodu poskytovat?
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7355
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 23:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jste čerpal podklady pro Váš názor a z jakého vzorku lidí vycházíte?

Z vlastní zkušenosti a okruhu svých známých. V dnešní době opravdu není režijka nějaký omračující benefit (čímž neříkám, že je úplně k ničemu...).

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9433
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 23:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pike: tak jistěže se stavebko už dávno přežilo, stejně jako solární dotace - v těchhle případech má parlament pozoruhodnou setrvačnost...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 00:12:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Protože to ten podnik nic nestojí, naopak. A poskytnout prakticky bezplatný benefit zaměstnanci, který ve službě (práci pro zaměstnavatele) strávil mnoho let a kus svého života i zdraví mu většinou odevzdal je výraz mezigenerační solidarity. Jízdní výhody pro důchodce v žádném případě nejsou pro dopravce ztrátové, nebo si snad myslíte, že by železničář v důchodu jezdil vlakem za plné jízdné? Ujišťuji vás, že určitě ne-už jen z toho pocitu, že i za doby reálného socializmu i za okupace Německem by jízdní výhody měl. A pokud by už musel někam jet, pojede autobusem nebo autem, nebo také sanitkou, je to totiž levnější. Nevím, jestli existuje nějaký benefit, který by bývalému zaměstnavateli spíše přilepšil než jeho finance odčerpal. Ale pokud existuje, tak trouba ten, kdo jej neposkytuje. Druhou stranou problému je závist, ale to už bych se opakoval.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4423
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 08:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celou diskuzi o režijkách vidím jako úplně mimozní. Podnik v tržním hospodářství (myšleno trh práce) ať koná podle své libosti a nabízí svým zaměstnancům či důchodcům bonus dle libosti. Celá věc je jen o tom, spravedlivě zdanit tento bonus tak, jako se daní jiné podobné bonusy (u Čezu, či "Telecomu"). A v případě bonusů u "externistů" - ŠŽDC atd. nechtě je tento bonus nakupován za cenu, se kterou oba subjekty souhlasí.

Tedy, pokud chce ŠZDC in-gold pro 5 tisíc lidí, nechť vyhotoví poptávku, ČD nabídku a hotovo. Nedělat z toho žádnou kovbojku a nedejbože mezigenerační spor.

V případě ČD se potom režisti musí objevit v kalkulaci prokazatelné ztráty od MD nebo krajů a o příslušnou částku nechť je úhrada objednávky krácena - prostě aby náklady na režijky šly z hospodaření firmy, nikoli z veřejných peněz.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 08:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: podepisuju.

A mám ještě jeden nápad, který by asi přivítala jak většina režijkářů, tak Babiš a všichni "závistivci" : za režijky platit "na pokladně" jen nějaký "manipulační poplatek" v řádu 50 - 100 Kč, ale vlastní režijku normálně zdanit jako jiné benefity.
A v čem je onen "přínos" pro majitele? No v tom, že by "z peněženky" vytáhl jen to pade - stovku, ale zdanění by se mu promítlo do základu daně, který 95% lidí vůbec neřeší, protože "těch čísel na výplatní pásce je strašně moc a nikdo se v tom nevyzná", takže by je to ani netrápilo a dušička by měla pokoj - mám režijku za pade, heč, a loni jsem za ní musel vypláznout tisícovku, zlatej pan Babiš, on je tak hodnej... [rofl]
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 09:07:58    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Poprosím o vysvětlení-co jsou podle Vás ony "náklady na režijku"? Jsou to náklady na vystavení čipové karty (exaktně vyčíslitelné, leč velmi nízké), nebo náklady na práci pokladních při každoroční prolongaci (hůře vyčíslitelné, leč ještě nižší)? Je "prokazatelnou ztrátou" to, že držitel jízdních výhod neplatí ve vlaku ČD jízdné, když by-nejsa držitelem jízdních výhod-jel jiným dopravním prostředkem, popřípadě nejel vůbec a pro ČD by jeho jízda nepřinesla tak jako tak nic?
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 09:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Zjevně máme jiné zkušenosti. Do jedné z největších firem v zemi přitáhl "kompendbens" mlamodyj, který přišel ze zruinované banky a odešel dát poslední ránu národním aeroliniím. Z indicií lze předpokládat, že i z toho outsourcingu benefitů si "lízl"... Nemá cenu rozebírat. Každý se pohybujeme v nějakém prostředí a mezi nějakými lidmi. A nějak se přestáváme vnímat, generalizujeme (tedy zevšeobecňujeme) svoje subjektivní názory a postoje, že Quexi...
Hezké léto.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 09:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

popřípadě nejel vůbec a pro ČD by jeho jízda nepřinesla
Ach jo, debata o režijkách. ČD by jeho nejízda přinesla to, že by zbylo volné místo, což by mělo za následek více prostoru a tedy příjemnější cestování pro platící cestující.

i za okupace Německem by jízdní výhody měl
Aha. Myslíte si, že současné ČD mají navazovat na sociální politiku Protektorátu? Omlouvám se za podpásovku, ale některé argumenty pro režijky jsou vážně velmi zvláštní.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:00:28    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Tak to jste mne pobavil. Volným, to jest neobsazeným místem zpříjemňovat cestování vlakem? Tak to tu ještě nebylo.

Současné ČD by neměly navazovat na sociální politiku, uplatňovanou za Protektorátu. Ale ne ČD, ale lidé Vašeho typu by si asi měli uvědomit, že pokud je něco pro někoho přínosné (a on si to zasloužil nebo vysloužil) a ty druhé to nic nestojí, mohlo a mělo by to pokračovat.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4424
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk

Náklady na režijku lze stanovit dvěma způsoby:

a) režijky se dneska "pípají", ČD má poměrně přesný způsob jak zjistit jejich využití a lze tak s určitou přesností zjistit, o kolik tržeb přichází ČD při použití IDS jízdného. Uniklé tržby - náklady na režijku.

b) pošle se objednávka do ČD na x tisíc karet IN100 a dle příslušné cenové nabídky se stanoví - náklady na režijku.

když by-nejsa držitelem jízdních výhod-jel jiným dopravním prostředkem, popřípadě nejel vůbec a pro ČD by jeho jízda nepřinesla tak jako tak nic?

Marginální záležitost. Nádražák co bydlí na vesnici bez VHD použije auto bez ohledu na cenu. Nádražák, co bydlí v ČT a dojíždí do Prahy použije vlak, protože si váží svého času, bez ohledu na náklady. Nevěřím v kategorii: kdyby to něbylo zadarmo, nejedu vlakem. Těch bude minimum.

Cílem mého psaní není vzít nádražákům režijky. Cílem je spravedlivě rozdělit náklady na ně. Zadarmo nic není.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:25:51    Odkaz na tento příspěvek  

Uniklé tržby nejsou náklady, protože většina režijkářů by za cenu jizdnýho jela jinak a jinudy. Stejně jako většina přepalovačů CD by si žádnej origoš nekoupila.
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk:
Volným, to jest neobsazeným místem zpříjemňovat cestování vlakem?
Je vidět, že jste toho víc najezdil na mašině než jako cestující. V takovém plně obsazeném kupé nebo na podobně využité čtyřce byste rychle pochopil, o čem je řeč.

pokud je něco pro někoho přínosné (a on si to zasloužil nebo vysloužil)
To je právě otázka diskuse. Podle mého názoru jste si právo na režijku nevysloužil, byl to benefit v době vašeho zaměstnání u ČD. Že je pro vás přínosná chápu, ale to by byla pro každého, kdo jezdí vlakem.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:42:45    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Vy s prominutím asi nevíte, o co jde. T.z.v. uniklé tržby tady už někdo srovnával s tím, že trhovec prodá boty s padělanou ochrannou známkou renomované firmy. Ale ty originál boty by si za cenu násobně vyšší mimo pár fajšmekrů nikdo nekoupil. To samé jsou jízdní výhody železničářů.

Dál: Žádná IN 100 neexistuje. Existuje plastová kartička s čipem jako nositelem informace o aplikaci, která je na ní nahraná. A právě ta cena oné kartičky je nákladem na "režijku" (Já tu kartičku mám už od r.2008 stále stejnou). Ostatní je softwarová záležitost, nahrání aplikace provádí zpravidla pokladník.

Nádražák, co bydlí v ČT a dojíždí do Prahy do služby asi ano, ale takových je opravdu hodně malá menšina.

A já zase věřím, že takových, kteří se řídí tím, že když nebudu mít jízdní výhody, nepojedu vlakem je hodně, asi většina. Protože placený vlak je dražší než autobus, který navíc většinou jezdí z více míst v obci (městě) a docházková vzdálenost je menší.

Jen bych ještě podotkl, že za nahrání aplikací Železniční průkazka na "režijky" zaplatí jejich majitelé Českým drahám 100 milionů Kč ročně. Ono to totiž opravdu není zadarmo.

A drážní důchodci? Myslíte si, že by neměli mít něco, co ostatní nemají, jako jisté citové pouto s bývalým pracovním životem, ve kterém zestárli? Proč to ale mají důchodci, a nejen bývalí zaměstnanci Dopravního podniku Praha, který je rovněž příjemcem dotací jako ČD?
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:49:48    Odkaz na tento příspěvek  

Nesni: Najezdil jsem toho jako cestující dost, do služebny (dnes už bývalé) to mám přes třicet kilometrů. Nikdy mi nevadilo, že je vlak obsazen, už jen proto, že kvůli tomu, aby se na nich sedělo, tam ty sedačky jsou.

Podle mého jsem si právo na "režijku" vysloužil. Už jen proto, že v době, kdy jsem na železnici nastupoval, po celou dobu aktivní služby i v době, kdy jsem odcházel do důchodu, byl tento benefit deklarován i pro důchodce.

Ještě si dovolím připomenout tarifní politiku DP Praha, zmíněnou v mém předchozím příspěvku.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 11:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A právě ta cena oné kartičky je nákladem na "režijku"
nahrání aplikace provádí zpravidla pokladník.


Pokud tam ten pokladník sedí zadarmo, tak ano.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7356
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 11:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trhovec prodá boty s padělanou ochrannou známkou renomované firmy. Ale ty originál boty by si za cenu násobně vyšší mimo pár fajšmekrů nikdo nekoupil.

To jste úplně mimo, samozřejmě, že si vždycky koupím originál a tak to dělá většina lidí (aspoň které znám).

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 11:17:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Kvůli nahrání aplikace Železniční průkazka" tam ten pokladník nesedí. Je tam kvůli něčemu jinému. Stejně tak, jako strojvedoucí, který se ve stanici, kde je staniční dozorce (oprávněný svěšovat vozidla) přivěšuje a odvěšuje. Ten je na vlaku kvůli tomu, aby jej řídil, pokladník zase kvůli tomu, aby obsluhoval pokladní terminál. Oba dostávají za svou práci plat, který není odvislý od počtu přepravených tun (u strojvedoucího) nebo od počtu úkonů (u pokladníka). Pokud by pokladník neprováděl nahrání aplikace Železniční průkazka", určitě by neměl manší plat.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 11:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protirežijkoví bojovníci, kteří se vyskytují všude, i na Káčku, v nepravidelných, ale častých intervalech, mají kromě jisté více či méně skrývané závisti to společné, že režijku nemají. A mají nám, kteří ji máme za zlé, že tento benefit obhajujeme. Nebo aspoň vítáme.
Vesměs svůj názor na zrušení, omezení, zdanění a všelijaké znepříjemnění tohoto typu odměny zdůvodňují smyslem pro právo a pro pořádek. Ač sám režijku mám a mám ji rád, docela ji chápu a jako "nesystémovou", jak se dnes módně říká všemu, co se nelíbí, taky trochu považuju. Jen to mi nesedí, že tento stát sám či prostřednictvím svých úřadů a firem rozdal už takový majetek, že režijka pro všechny občany by byla proti tomu pakatelem. Dotace na soukromé domy, na soukromé firmy, na podnikání. Půjčky, které byly předem ztracené a vyhozené státní peníze, už snad ani nikdo nespočítá. Mám v rodině podnikatele. Vím, kolik oni zaplatí za služby státu na daních a kolik my, zaměstnanci. Nikomu to nepřijde jako nefér. Přesto, že režijka za tisícovku, která má asi několikanásobnou hodnotu, což připouštím, leží některým jedincům v žaludku tak, jako nic jiného. Zrušit režijky a pořádek a blahobyt je tady úplný! Nepřesvědčím je, ani se o tuto marnou činnost nesnažím. Jen si vzpomenu na moji příbuznou - podnikatelku, která daně neplatí vůbec a čerpá dotace všeho druhu už asi 20 let, že jí taky leží v žaludku naše (moje) režijka. Protože ona ji nemá! Že se nechá vozit autem, které dává do nákladů, ačkoli je používá jen pro vožení prdele za soukromými cíli, (stejně by vlakem pro plebejce nejela), o tom žádná. Režijky jsou možná nesystémové. Leč přinejmenším o řády jinde, než sumy státem promrhané či nezinkasované. Ale pořádek muší bejt, že?! Tak kdo chce, bavte se klidně dál mícháním žluči ve Vašich útrobách. Jen ještě připomenu starou zkušenost, a nejen moji: Blb nerozezná důležité od nedůležitého. Zaškatulkujte se sami dle libosti. Váš P.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli nahrání aplikace Železniční průkazka" tam ten pokladník nesedí.

Tak proč tam s ní za ním chodíte?

Holička taky dostává plat, který není závislý od počtu ostříhaných hlav, ale říká, že mě prý zadarmo neostříhá.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: V podstatě jste to asi vystihl, s tím se dá i souhlasit. Já k tomu dodávám jen, že režijka není v současnosti nějaký super benefit, kvůli kterému by bylo co závidět, protože kdo si jednou zvykne jezdit autem, rozhodně se kvůli režijce nepřesune (natož s celou rodinou) do vlaku.[biggrin] A pokud mate navíc auto služební k soukromému použití, není už vůbec co řešit. A to jsou ty dnešní benefity, o kterých já mluvím.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:30:04    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Protože jinak mi ta aplikace propadne. Nikdo jiný než pokladní s UNIPOKem to totiž nedělá. Kdyby to dělaly kadeřnice, půjdu tam, mám to blíž.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměstnanecké jízdné si vybovali (doslova i do písmene) naši kolegové více než před sto lety , tak jako ve fabrikách si dělníci taky vybojovali penzijní pojštění a osmihodinovou pracovní dobu , a to byli naši dědové a pradědové tak si toho važme , nekálejme na jejich odkaz
též režijkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 13:18:09    Odkaz na tento příspěvek  

omg, režijky. Jako režijkář jsem si ji zaplatil na rok za litr, využívám ji jen na služební cesty v práci nebo si vezmu variabilně služební silniční vozidlo. Do práce a z práce jezdím MHD, kterou si taky platím. Režijku mi/nám zaměstnavatel refunduje jednorázovou platbou odměny ve stejné výši, jako je cena režijky, která se mi/nám ovšem ve mzdě samozřejmě zdaní, takže abych to nezesložiťoval o stanovení základu daně ještě o základ na soc. a zdrav. poj. tak minimálně 15% nákladů (DzPFO) na služební cesty táhnu ze svých zdaněných peněz. Výbornej byznys pro mě jako zaměstnance. Ale o to nejde: Zrušením režijních průkazek začne každý zaměstnanec účtovat zaměstnavateli cestovní náhrady za služební cesty jízdy vlakem dle zákona. Takže si můžeme spočítat o kolik by se zvýšily roční náklady provozovatele dráhy či drážní dopravy na služební cesty svých zaměstnanců. A kampak by se asi ty náklady promítly, aby dosáhl můj zaměstnavatel stejných výsledků hospodaření?? No zřejmě asi do zvýšení ceny jízdného vůči ostatním cestujícím že. Konsolidovaný zisk skupiny za rok 2014 činil dle výroční zprávy 156 mio. V jak hlubokých červených číslech by asi byla konsolidovaná ztráta skupiny v případě účtování cestovních náhrad při jízdách vlakem všech zaměstnanců?? Takže benefit ve formě jízdy zadarmo ve volném čase považuji za opravdu nepodstatný.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.14
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 13:24:12    Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: sedačka s volným místem vedle se v některých vlacích prodává dráž jako komfortnější, u nás teda ne. Koneckonců v 1. třídě platíš právě za to, že tam není nacpáno mužstvem a příjemci sociálních služeb. Tos nevěděl?
Já myslím, že celá debata o režijkách drážních penzistů je hovadina. Řekněme, že mít vlak zadarmo od 70 let je sociální služba a je to ve veřejném zájmu (na tom je teda zdaleka nejzajímavější to, že si člověk nemusí opatřovat jízdenku) a to už pak je šumák, jestli je penzista drážní nebo né. A na těch 70-x let už se to dá zcela jasně spočítat a zdanit a to ať si dohodnou odbory s dráhou. Občan z toho chce jen vidět správně zaplacené daně.

Městskou mají důchodci zadarmo, když jim to nabízí město jako svou sociální službu. Můžeme se bavit o tom, jestli Praha není příliš štědrá ve srovnání třeba s Libicí nad Cidlinou, ale nikdo nebrání se důchodcům z Libice stěhovat do Prahy.

Představu, že sis něco vysloužil, bych rád konfrontoval s prohlášením svého dědečka, který na oslavě svých sedmdesátin na podobné tvrzení svého bývalého kolegy odvětil: "Buď rád, žes místo deputátního uhlí dostal deputátní hovno a ne deputátní provaz." Přesné detaily, které se týkaly kariéry obou diskutujících u DR jsem nezachytil.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 13:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

využívám ji jen na služební cesty v práci

Tak zrovna tohle je samozřejmě systémově špatně, tam byste právě měl účtovat normální cestovní náhrady. Konsolidovaný zisk skupiny by zůstal úplně stejný, protože na jedné straně by zaměstnavatel měl náklad na zakoupení jízdenky a na druhé straně by měl zase příjem z jízdného. Tak je to ale správně z pohledu controllingu a vnitropodnikového ekonomického řízení, protože jinak se nikdy nedoberete ke skutečným nákladům a výnosům.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
též režijkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 14:51:03    Odkaz na tento příspěvek  

No tak, tak úplně jednoduchý nula od nuly by to fakt nebylo už s ohledem třeba např. na účtování DPH. Předpokládám že zde vedeme debatu v řádu desítek, spíše však stovek mio Kč. A to lze uvažovat pouze u subjektů založených za účelem dosažení zisku. Stejný model již neplatí u státního správce infrastruktury, kterýžto není založen za účelem dosažení zisku ale ku správě státního majetku, nedejbože zaměstnanců Amtů dopravy že? Takže v podstatě by rozdíl z navýšení nákladů kvůli CN zaplatil cestující, ale spíše přeneseně opět dańový poplatník.
též režijkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 14:55:20    Odkaz na tento příspěvek  

No tak, tak úplně jednoduchý nula od nuly by to fakt nebylo už s ohledem třeba např. na účtování DPH. Předpokládám že zde vedeme debatu v řádu desítek, spíše však stovek mio Kč. A to lze uvažovat pouze u subjektů založených za účelem dosažení zisku. Stejný model již neplatí u správce infrastruktury, kterýžto není založen za účelem dosažení zisku ale ku správě státního majetku, nedejbože zaměstnanců Amtů dopravy že? Takže v podstatě by rozdíl z navýšení nákladů kvůli CN zaplatil cestující, ale spíše přeneseně opět dańový poplatník.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 15:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[mávání rudým hadrem]
Já hlavně nechápu, proč všichni na ty režijky tak nadávaj. Já ji měl rok a vůbec jsem si nemohl stěžovat, ba naopak. xD [biggrin]
[/mávání rudým hadrem]

ČMŽO Elektronika.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:05:11    Odkaz na tento příspěvek  

ad Quex : jenže vydání té jízdenky není zadarmo ...zpracování cesťáku taky není zadarmo ...takže z hlediska skupiny by to nastejno nevyšlo ... Nastejno to vyjde jako školní příklad pro žáčka základní školy ...

ad Pavel_Večeřa : vy nechápete tu závist ? Ten kdo nemá noční, bere víc než je průměrný plat u ČD, si musí kupovat jízdenku a ten zlotřilý zaměstnanec si jezdí (může jezdit) za tícku ročně ... a je spokojený jako vy ...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5445
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pritom staťí prísť, vysoliť 20k a je na tom človek prakticky rovnako (nemôže bezplatne na Slovensko, ale zas má v cene miestenky a bicykel).
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 6-2014
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vysoliť 20k a je na tom človek prakticky rovnako
Funguje to i obráceně. Režisti mají o těch 20 tis. Kč jakoby nižší platy a ještě si 1 tis. Kč doplácejí.[biggrin]

kdo si jednou zvykne jezdit autem, rozhodně se kvůli režijce nepřesune
Syn jedné mojí známé se přesunul. V době studií, štreka Praha-Ostrava, PHM byly pro něj moc drahé. Po jejich ukončení se vrátil do auta.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12557
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmmm, sme si s mojí řikali, že až pudu ke dráze, taxe vezmem, qůli režijám. mnoho let a furt [nene][auto]
tam co jezdíme se dráhou stejně nedá.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.14
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 18:53:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dopravní amty taky můžou poskytovat volnou jízdenku, pokud je úředník v pracovním poměru, je to normální zaměstnanec a je to jako se stravenkami. Amt vypíše výběrko na x volných jízdenek pro své úředníky v relacích a-b, c-d, a-t-d a poperte se. Ano, do Bochova nejezdí ani čd, ani SA, ale u stravenek se taky nikdo neptá, jestli je bere pan Nguyen ve vaší ulici.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 20:00:31    Odkaz na tento příspěvek  

ad Asdf : byl by zajímavý výsledek analýzy sociální skupiny pořizující si IN100 z hlediska výše jejich příjmu pokud nejezdí denně do práce ... nicméně pro toho, kdo dojíždí denně třeba z Pardubic (104 km) je levnější vysolit 20 000 za IN100 než si denně kupovat zpáteční jízdenku za 281 Kč.
71. pracovní den jede už zpátky část trasy "zadarmo" protože návratnost činí 70,81 jízdy ... tedy někdy začátkem dubna. Pokud jezdí i o víkendu a jinam, tak ještě dříve ...
Má to levnější, než kdyby si kupoval předraženou kvartální jízdenku (4 x 10 952 = 43 408)
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7360
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 20:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funguje to i obráceně. Režisti mají o těch 20 tis. Kč jakoby nižší platy a ještě si 1 tis. Kč doplácejí.

No jistěže ano. Právě proto nechápu, proč by měl režijku někdo závidět, závratné platy režisti rozhodně nemají, někteří ani ty průměrné.[biggrin] Toto je benefit, který zaměstnavatele skutečně nic nestojí a ještě je za něj spousta lidí ráda.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 20:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...zpracování cesťáku taky není zadarmo

Nevím, jaké máte zkušenosti Vy, ale u svého zaměstnavatele cesťáky vyúčtovávám elektronicky, kde se mi samo všechno spočítá, jen dosadím data. Pak to ještě kdosi kontroluje, zda jsou přiloženy všechny doklady atd., ale to už je tak 15 sekund jeho času.
Pokud chcete mít věrný přehled o nákladech a výnosech, tak ho právě proto nemůžete zkreslovat např. režijkami pro pracovní cesty. Tohle je systémově jednoznačně špatně.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 21:26:27    Odkaz na tento příspěvek  

Quex: "Z vlastní zkušenosti a okruhu svých známých."
Takže vlakem nejezdíte a víte, že nejezdí ani ostatní. Zajímavé.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 22:39:38    Odkaz na tento příspěvek  

gp: To jsem opravdu nevěděl. Jak je to v cizině nevím, jsem Čech a žiji a dopravuji se v Čechách. Vím, že u ČD se na jednu jízdenku obsazuje jedno místo a s tím také při svých cestách nemám-na rozdíl od vás-vůbec žádný problém. Mužstvo mi nevadí (stále se považuji za jednoho z mužů) a příjemcem sociálních služeb jsem také. Ona moje manželka je po onemocnění leukémií a následné drastické chmoterapii invalidní, rozežralo jí to obratle v páteři. Ale je to lepší než smrt, to snad ví každý a proto by si neměl plést sociální dávky pro nepřizpůsobivé a sociální služby pro potřebné, je to minimálně necitlivé.

Debata o jízdních výhodách svůj smysl má. Daně z jízdních výhod důchodců zajímají jen a pouze některé rejpaly, drtivé většině plátců daní jsou lhostejné. Pro ty uvádím, že benefit jízdních výhod, poskytovaných ČD, je zdaněn v poplatku za jejich vystavení, event. prodloužení. Dokonce se na to vystavuje písemné potvrzení. Vše ostatní je závist.
Jestli si někdo myslí, že služba na železnici je procházka růžovou zahradou, bez nebezpečí a bez námahy, já mu to vyvracet nebudu. Takže názor, zda jsem si vysloužil benefit, ve mým názorem a nemám zájem jej s Vámi ani s někým jiným konfrontovat.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 23:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: Pochopte, že Vámi požadovaný materiální důchod je dnes dost nestanardní věc. Uvaděčka v kině v důchodu taky nemá nárok na chození do kina zadarmo (vždy tam něco volné je), prodavačka v pekárně na rohlíky zadarmo (vždy večer nějaké zbydou), zubař na zuby zadarmo... Neříkám, že je to špatný nápad, s logikou Vaší argimentace souhlasím, ale zrovna na prodělečné státní dráze mi to přijde divné.

Režijky jsou mi úplně jedno (teda: s výjimkou drážních vágusů okupujících jedničku, pokud možno celé kupé), spíš mě sere výslužné pro lampasáky, kteří celý život hovno udělali, řada z nich chlastala jak duhy a jejich celoživotní cíl byl útok na Západní Německo. Šestka čistá ruka měsíčně je mnohem víc než (reálně) pár stovek pro nádražáka, které si může projezdit šukafonech a béčkách...
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 23:55:15    Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Pochopte prosím, že onen "materiální důchod" pro lidi, kteří jej mají už dlouhá desetiletí, není ani pro prodělečnou ČD akciová společnost prodělečný. Protože každý z důchodců, který má o tento tradiční benefit zájem, zaplatí každý rok do pokladny ČD 500 Kč, pokud má manžela/ku, tak ještě o 1000 Kč víc. Stát si z toho pak strhne daň. Důchodce využívá vlaky, která jedou podle stanoveného jízdního řádu, nic navíc se pro tyto bývalé zaměstnance neprovozuje. Pokud by tento benefit neměl nejel by, ale také by do pokladny bývalého zaměstnavatele nic nepřinesl.
Když organizovaní pracující vymáhali osmihodinovou pracovní dobu, dovolenou na zotavenou, bezpečnost své práce a další, dnes samozřejmé věci, bylo to také dost nestandardní. Přesto se nad tím nikdo nepozastavuje.
Zadumanej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 01:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn: Já bych se chtěl ještě zeptat jestli o strojvedoucí bude zájem tak za šest let, vím že to nikdo do předu nemůže věďet ale aspoň takový odhad.

Samozřejmě, jak sám píšeš, těžko odhadovat, co bude za pět šest let, hlavně jaké budou trendy ve vývoji zakázek naplňovaných dopravci a s tím související personální potřeba... Nicméně v současné době se již začíná v různých oblastech naší republiky u ČD a ČD Cargo projevovat nedostatek strojvedoucích a vzhledem k tomu, že nejsilnější ročníky budou během následujících deseti let odcházet do důchodu, bude zřejmě i nadále o zaměstnance na tuto pozici zájem.
Zadumanej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 02:01:24    Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn:

Protože tuto diskuzi nečtu pravidelně, dovolím si reagovat ještě na některé Tvé předešlé dotazy:

Rozhodně jdi za svým snem a udělej vše pro to, aby ses stal strojvedoucím! To je v životě důležité, splnit si své sny. Ale neber to jako dogma. Když se jednou staneš strojvedoucím, neznamená to, že budeš muset (moci) tuto práci vykonávat až do smrti (luxus starobního důchodu už si Tvá generace neužije). Jistě Tě baví i jiné věci než vlaky a železnice... Když zjistíš, třeba po několika letech, že Ti takové zaměstnání nevyhovuje, můžeš odejít a jít dělat něco jiného. A s tím právě souvisí i ten výběr vhodného vzdělání.

Střední školu v Českých Velenicích důrazně nedoporučuji!!! Setkal jsem se v kurzu pro strojvedoucí s jejími produkty (rozuměj absolventy) a tito chlapci nebyli schopní spočítat výsledný odpor paralelní kombinace několika odporů, snad ani nechápali Ohmův zákon... Já zase nechápal, jak mohlo takový ovád někde (kdekoli) odmaturovat z elektrotechniky, sice za čtyři, ale odmaturovat... Samozřejmě, že chlapci nebyli schopní ani složit zkoušky na licenci strojvedoucího. To je škola nepoužitelná nejen pro elektrikáře, pro strojvedoucí, to je hlavně škola nepoužitelná pro život vůbec... Sice uznávám, že to není "vina" jen onoho vzdělávacího ústavu, ale i "pochybení" dotyčných "slabších kusů", dobrou vizitku to této škole rozhodně nepřináší.

Plně se ztotožňuji s názorem ostatních, aby sis vybral nějakou kvalitní střední školu, nejlíp nějakou průmyslovku, která Tě bude bavit. Nejlíp strojní, elektro nebo informační technologie. (Jaksi předpokládám, že pokud chceš dělat strojvedoucího, baví Tě a zajímá Tě technika.) Hlavně takovou, ze které se dá jít i na nějakou vejšku, když na to přijde (tu můžeš studovat i později při zaměstnání).
I pro Tebe jakožto srojvedoucího bude jistě lepší, když budeš mít dobrý technický přehled. Lokomotivy jsou strojní a elektrotechnické mechanismy jako každé jiné. Na dobré strojní či elektrotechnické průmyslovce Tě tu strojařinu a elektrotechniku naučí mnohem lépe než na nějaké střední železniční... A osobně se domnívám, že je důležitá i matematika, fyzika a informační technologie.
A ty jazyky jsou snad samozřejmost. Angličtina je bez komentáře (tak jak lékaři mají latinu, jako svůj mezinárodní komunikační prostředek, technici mají angličtinu) a chceš-li dělat strojvedoucího, důrazně Ti doporučuji učit se němčinu. Hodně Ti to otevře dveře do okolního světa. Na světě nejsou jen ČD a ČD Cargo, ačkoli i Ti do toho Německa zajíždí...
Zadumanej nádražák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.164.41
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 02:05:10    Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn:

A potom bych Ti doporučil tak v prváku nebo ve druháku na té střední, pokud si to do té doby nerozmyslíš, napiš nebo zajdi na personální oddělení provozní jednotky ČD nebo ČD Cargo, kde bys chtěl po maturitě nastoupit, nebo přímo za jejím ředitelem skupiny lokomotivních čet, vezmi s sebou vysvědčení, kde budeš mít z odbornejch předmětů nějaký slušný výsledky (jedničky, dvojky) a řekni jim, co jsi zač a o co máš u nich zájem... V některých oblastech je "čekací doba" na to stát se strojvedoucím až dva roky. A nemysli si, že je tím nějak otravuješ. Otravuješ je, ale od toho tam v těch kanclech sedí.

Vím, že existuje stipendijní program ČéDés, ale do toho bych se nehrnul. A rozhodně bych se na něj neohlížel při výběru školy.

Přeji Ti hodně štěstí a úspěch.
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 18:53:50    Odkaz na tento příspěvek  

Mám teď zamotanou hlavu s tou střední školou. Myslel jsem si že ty Velenice budou dobrý (ta škola má historii) bavil jsem sei s nějakýma lidma a ty říkali že ta škola je v pořádku.

Bohužel teď nevím jakou školu zvolit.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 20:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ryphyn
Neměj hlavu zamotanou.Když zkusíš Velenice, lehce projdeš, ale moc se toho nenaučíš. Jako v té pohádce, když si princové měli vybrat cestu. Takže, vydáš-li se po té snadnější, nemusíš skončit dobře. Neznám tě, ale jako šedesátiletý železniční veterán, čtyřicet let na kolejích, ti radím, jdi na průmku elektro nebo strojní. Budeš mít možnost se pak někde uchytit, když se ti to nebude líbit.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4915
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 20:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn:To si musíš rozhodnout sám.Já jsem před 35 léty chodil na železniční průmyslovku do Šumperka,bylo mi to přínosem pro pozdější přípravu na funkci strojvedoucího,protože jsme se již tam zabývali konstrukcí železničních vozidel,jejich elektroinstalací,namísto abych se učil jen všeobecné návrhy vetknutého nosníku a pružnost a pevnost na strojařině,nebo detailní poměry v elektrickém obvodu na elektroškole.
Toto je velmi přínosné pro další studium na vysoké škole,ale chcete-li být strojvedoucí,mnoho z těchto věcí nevyužijete a další budou hodně chybět.
Nově příchozí studenti,nastupující do výcviku na strojvedoucího mají velké problémy zvládnout zkoušky,aby mohli vůbec pokračovat ve výcviku.Narozdíl od minulosti mají nyní mnohem méně času na vstřebání pojmů z železniční techniky a předpisů,názvosloví a podobně.

Já již v té dávné době měl také stipendium(obdoba dnešního ČD S) a nikdy jsem toho nelitoval.Ani po 35 letech bych neměnil.[proud]

Ale to je jen můj názor,školu ve Velenicích neznám a rozhodnutí bude jen na Tobě.Tak se rozhodni.
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 21:39:25    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. . . .V r.1965 jsem nastoupil v Šumperku do žel učiliště učební obor "mechanik motorových vozů a mot.lokomotiv" V prvním a druhém ročníku jsme postupně prošli všemi provozy v tehdejší ŽOS Šumperk (nyní PARS-MOVA?) Ve třetím ročníku jsme už byli ve svých domovských depech, já ve Veselí n/Mor. Po vyučení nám tam ale nabídli buď práci v depu a nebo topit 6roků na páře. Sháněli jsme proto uplatnění jinde a kupodivu v PLD T.Teplá do které jsme měli pol.vzdálenost na dojíždění nám tamní náčelník dal podmínku že nás tři vezme ale jedině když přijmeme funkci kandidáti strojvedoucích mot.lok a mot. vozů. Šli jsme ihned na zácvik strojvedoucích a za půl roku do techn. a dopravního kursu až v Gelnici u Košic po dobu čtyřech měsíců. Poslední zkoušku tuším č.8 jsme dělali 30. září 1969 na Správě Vých. dráhy v Blavě a na druhý den jsme my tři rukovali k Vojenskému žel. provoznímu středisku v Bohumíně.Ze třistadvaceti povolanců z řad železničářů jsme měli jen my tři kompletní zkoušky jako fírové. Po měsíčním přijímači a přísaze jsem obdržel stroj T 334 816. . . . Ostatní mé osudy a vzpomínky jsem popsal ve vlákně "Trať Vlára a okolí" okolo vánoc . . . . .[masinka]
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 06:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ryphyn: Jedním z kritérií při výběru školy u staršího kluka byla úspěšnost jejich absolventů při příjmání na VŠ. Pokud nemáš problém s matematikou a fyzikou, opravdu bych minimálně o titulu bc uvažoval. Lokomotivu můžeš řídit i s titulem, ale bez něj se práce leckdy hledá hůř.
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 08:33:46    Odkaz na tento příspěvek  

No na konci osmé třídy jsem měl dvě trojky a to z ČJ a AJ jinak z fyziky a chemie jsem měl jedna a z M jsem měl dvojku

ono je dobrý mít vzdělání ale na strojvedoucího ho nevyužiju, myslím tím vysokou

ono je to těžký rozhodnout, protože nevím jestli u té práce vydržím nebo ne. Pokuď bych vydržel tak mi vysoká bude na prd a ztráta pár roků ve škole, pokuď bych nevydržel tak se mi hodí
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 08:44:43    Odkaz na tento příspěvek  

a ještě je tu jedna věc a to je praxe, když budu např. 15let pracovat jako strojvedoucí a pak se rozhodu že bych odešel tak nebudu mít žádnou praxi a hodně věcí se za těch 15let zapomene. To mi bude tak cca 37let a řekl bych že je jasný že šéf nějaký firmy si radši veme někoho kdo má třeba jen 5let praxe v oboru
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 09:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě je tu jedna věc a to je praxe, když budu např. 15let pracovat jako strojvedoucí a pak se rozhodu že bych odešel tak nebudu mít žádnou praxi a hodně věcí se za těch 15let zapomene. To mi bude tak cca 37let a řekl bych že je jasný že šéf nějaký firmy si radši veme někoho kdo má třeba jen 5let praxe v oboru

Pořád na tom budeš líp, než někdo, kdo má třeba bakaláře v oboru Evropská studia, pak pracoval tři roky v Irsku v kuchyni (z toho období mluví celkem slušně polsky, ale s angličtinou je to horší), pak rozvážel pizzu a jezdil s DPDčkem.

Strojařina se Ti nikdy neztratí...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 7363
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 09:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi bude tak cca 37let a řekl bych že je jasný že šéf nějaký firmy si radši veme někoho kdo má třeba jen 5let praxe v oboru

To souhlas, skoro ve 40 se těžko dá začít s kariérou v nějakém jiném oboru, když ostatní jsou v tom věku často už na vrcholu.

"...bude třeba zvládnout zákony po našem..."
James7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 9-2013
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 10:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co si budete myslet o mě, mám vysokou strojní školu a uvažuji o práci jako strojvedoucí? Je mi 30. Do kanclu se mi nechce....:-)
ryphyn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.3.130
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 10:13:54    Odkaz na tento příspěvek  

James7 No vůbec se ti nedivím že nechceš sedět v kanclu [happy]