K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 10. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 10. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 17:36:53    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov : já ovšem pamatuji dění na tomto přechodu v letech sedmdesátých (1974-1978), kdy vztahy se Spolkovou republikou byly "blízké mrazu".
Doba utahování šroubů totalitního režimu, začátek roku 1977 Charta ...
Do roku 1974 bylo diplomatické zastoupení v hotelu Jalta, teprve pak se stal sídlem Lobkovická palác.
Osobní doprava jedním párem vlaků se obnovila až po roce 1970 (1972 ???) ...
Diskutér007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.20
Odesláno Středa, 10. září 2014 - 18:29:35    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímal by mě váš názor. Souhlasíte se mnou v tom, že v česku chybí rychlé vlaky - tím myslím vlaky co nestaví na každé mezi? Před pár lety umřely rychlíky Pardubice - Chrudim - Jihlava. Sice jezdily jen dva páry, ale byly využívané. Pak byly nahrazené Sp, co staví skoro všude, a navíc ještě v podobě žlutomorky. Kdyby jezdil rychlík, využíval bych ho, ale na dvouhodinové dřepění v Regionově se můžu víte-co, to radši pojedu přes Kolín. Vždyť to že někde mají jezdit rychlíky nemusí znamenat dvouhodinový takt, někde by stačily ve správný čas vedené dva páry - dopolední a odpolední. A i na koridoru by nemusely stavět všechny osobáky všude, zaprvé to vyžírá kapacitu jak sviňa a za druhé neúměrně prodlužuje jízdní dobu. Máme IDS, tak by měl být svoz mikrobusem z vesnic na nádraží a až tady přestup na vlak.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 10. září 2014 - 19:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těmi rychlíky jsem jezdíval v úseku HavlBrod-Pardubice a plně souhlasím, že absolvovat cestu Chotěboř-Pardubice v Regionově byl mordor. Ještě, že bylo pod mrakem a já měl dosti tekuté Chotěboře.
Příště to raději vemu přes HavlBrod a Brno, zvláště, pokud do Brodu mohu míti odvoz gumokolem.

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Jako nádražák jsem jezdil zadarmo vlakem, doufám, že jako elektrikář budu mít zadarmo proud.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 10. září 2014 - 21:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Havlbrod a Brno je asi blbost, HavlBrod a Kolín dává smysl (předpokládám/tuším překlep)...

Nicméně problém v tomto případě není - aspoň podle mě - trasa a počet zastavení, ale to žluté neštěstí z Parsu - kdyby jelo cokoli jiného (třeba ta M296) která na těch motorových rychlících léta jezdila, tak asi není problém, i když se bude stavět ve všech stanicích a důležitějších zastávkách...
Dneska je jaksi pohodlnější jet z Chotěboře do Pardubic busem než vlakem, protože Regioznova.[sad]
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 11-2012

Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 01:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to bylo na mě, tak z Chotěboře jsem to měl do Přerova stejně jak horem, dak dolem.
Města si dosaďte dle chuti.

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Jako nádražák jsem jezdil zadarmo vlakem, doufám, že jako elektrikář budu mít zadarmo proud.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 09:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metro Kačerov: ten nick tam mám už pár let pro anonymní pitomce, jako jsi Ty.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 12-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 12:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mrtvoly se přepravovaly i "za bolševika", leckdy jezdila zaplombovaná německá "Zetka" na mnichovském rychlíku (přes Čubici) označená po obou stranách bílým křížem ... byl to pak takovej divnej vlak ...

Mě by spíš zajímalo proč leckdy jezdila německá Zetka s mrtvolama ve směru z Německa k nám. Že by odvoz "nedopatření" a "nehod" která se stávala občanům ČSSR při pokusu o překročení hranice?

God's sake, Mum, 26 years old!!!
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 13:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty Sp Pardubice - Havl. Brod v podobě hyperboudy měly za úkol přiblížení jižní části Pardubického kraje k Chrudimi a Pardubicím. Až na použité vozidlo dobrý tah.
Pro rychlé spojení Pardubice - Havlíčkův Brod máme I/37 a I/34.
starý Ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.248.237
Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 14:50:06    Odkaz na tento příspěvek  

Howarde, co když si nějaký utečenec přál spočinout po smrti v rodné hroudě, je to tak nepochopitelné? (kromě mnoha jiných případů, že)
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 11. září 2014 - 15:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki, plácáš páté přes deváté. Sedmdesátá léta byla právě obdobím oteplení vztahů se SRN. 1974 totiž vstoupila do platnosti Pražská smlouva, kterou se obnovovaly diplomatické styky mezi ČSSR a SRN. Tudíž do roku 1974 žádné diplomatické zastoupení v hotelu Jalta nebylo, bylo tam jen a pouze obchodní zastoupení.

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2027
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 11:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro rychlé spojení Pardubice - Havlíčkův Brod máme I/37 a I/34.
No tak jestli je tohle rychlé spojení...[nene] Možná v noci.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4885
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 12:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oproti vlaku určitě rychlejší. [sad]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5612
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 18:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howarde, jakých nedopatření a nehod při pokusu o překročení SH ? Asi se vám to bude zdát divné, ale použití zbraně proti osobě, která se na výzvu nezastaví, bylo přesně podle tehdejšího československého práva.
Já jen tak pro upřesnění.
(jinou otázkou je morální posouzení takového zákona).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5004
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 12. září 2014 - 21:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt, cestu Pardubice - Chrudim - Hlinsko - Havlobrod jsem absolvoval jednou a to ještě jen čistě ze zájmu o projetí si tu trať. A nebyla to tedy žádná sláva.
Je evidentní, že na tyhle relace chybí dostatek motorových vozů vyšší třídy. Klidně by mohly jezdit i na Kladno. Tam pokud vím, Regiošuky jezdí taky na Sp. Ale tam to aspoň není taková vzdálenost.
Na druhou stranu ty liberecké a trutnovské rychlíky jsou velmi příjemné. I rychlíky z Kolína na Šluknov. Jedno vede 843, druhé 854 a je to pohoda. Je škoda, že těch 843 není víc. Mám je rád, jsou celkem hbité, pohodlné, rychlé...

řídímšpatně.cz - NEpište mi, jak řídím. Uhněte mi z cesty a nezdržujte!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
VENDA
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 5-2013
Odesláno Sobota, 13. září 2014 - 12:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

inu kdysi někdo pohřbil Chrochtadlo a s následky se potýkáme dodnes. Údajně nebyly motory. Pro Belaze jich ale bylo dost. Díky RVHP.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 13. září 2014 - 15:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: no nevím, jestli zrovna 843 (a Btn) je vozidlo vhodné na tříhodinovou cestu Pardubice - Liberec. Silně hlučné (navíc za jízdy stále s motory vytočenými naplno), stísněné, a navíc s dvouma vlekama to ani už moc nejede. 854 s Bdtn mi z pohledu cestujícího přijde podstatně lepší.

http://www.youtube.com/paul2no
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Sobota, 13. září 2014 - 19:05:49    Odkaz na tento příspěvek  

Howard_wolowitz : to asi ne, tam bylo drátů až běda, ale mohli to být ti, kteří po Únoru 1948 opustili Československo a přáli si být pohřbeni ve své domovině ... případně ostatky těch, kterým bylo umožněno vycestovat do zahraničí na devizák nebo na pracovní cestu a v zahraničí zemřeli ... Pochopitelně takový vagon nejezdil denně ...

S4991023 : "Laminátko, kde tedy byla ambasáda SRN než se usídlila v Lobkovickém paláci ?"

http://stavbaweb.dumabyt.cz/Hotely-a-dalsi-ubytovaci-zarizeni/Hot el-Jalta.html

mimo jiné se zde píše :

"V minulosti sloužil objekt rozmanitým účelům. V 70. letech se zde provizorně usídlila ambasáda SRN" ....
To byl výsledek toho "oteplování" vztahů začátkem 70. let, výsledkem bylo navázání diplomatických styků (zřízení ambasád) smlouvou z 11.12.1973.
Do té doby se diplomatické styky řešily prostřednictvím třetích zemí ... na základě dohody ze srpna 1967 byla zřízena v roce 1968 obchodní zastoupení ...
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 9-2003
Odesláno Sobota, 13. září 2014 - 19:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť říkám, že tam nemohla být do roku 1974, protože do té doby prostě žádná ambasáda nebyla. No a protože v roce 1974 se stěhovala do Lobkovického paláce, tak v té Jaltě mohla sídlit akorát tak pár měsíců. Ty tak krásně děláš blbýho, když ti někdo vyvrátí ty tvoje bludy...

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 13. září 2014 - 20:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul2no: kdyby to tak šlo zařídit, že by motorem jezdili jen lidi na krátké vzdálenosti, třeba Jaroměř-DKnL, kde by je hluk tolik netrápil, zatímco dlouhá ramena by se dala odsedět v 043, což osobně považuji za nejpohodlnější vůz ve své kategorii, pokud nemá zamrzlé vzduchové odpružení, což snad už není problém.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 11-2012

Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 02:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také se příkláním k názoru, že 043 a 054 jsou nejlepší "motorové přivěšáky", kterými jsem mohl jezdit. To jak na trase Havl-Chotěboř-Pardubky, tak Dejvice-Hostivice.

Naše hospoda není pokryta internetovým signálem, bavte se spolu jako normální lidé.
Jako nádražák jsem jezdil zadarmo vlakem, doufám, že jako elektrikář budu mít zadarmo proud.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5614
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 13:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: A proč by se mělo něco nařizovat ? Komu hluk vadí, sedí v přívěsu, komu ne, v motoru (když má někdo celou cestu v uších sluchátka, tak to neřeší).
Soupravy jsou průchozí.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 13:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: průchod z motoráku do vleků je ale jen služební (bavíme se o 843).

http://www.youtube.com/paul2no
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 14:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo mluví o nařizování? Spíš takhle třeba místenky, když máme např. tiché oddíly ve vlacích vyšší třídy. Kdo by chtěl, mohl by si to "lepší" místo ve vleku zajistit.

Jenomže by to stejně naráželo na podobný problém, jako jsem tu nedávno zmiňoval - sedátka pod háky v x71 obsazeny lidmi, kteří jedou jednu dvě zastávky, přece nepolezou dál do salonu, nedejbože do patra. A kolaři pak stojí na představku.

Ostatně ten princip "tichého oddílu" se mi docela líbí, v poslední době jezdím docela dost v časech, kdy jezdí maminky a babičky s dětma na výlety a kdyby byl třeba jeden vůz v každém osobním vlaku "tichý", čili v podstatě dětem zapovězen, mělo by to něco do sebe. Samozřejmě za předpokladu, že to lze technicky realizovat, např. 971 u ešusu nebo jeden motor u tria. Furt lepší hluk z motoru než uřvaný haranti.

Mimochodem, sluchátka v uších a hlučné prostředí - nevím, jestli to tak provozujete osobně, ale já mám svůj sluch docela rád (mj. ho potřebuju k práci), a když je opravdu hlučné prostředí, rozhodně neposlouchám nic peckama, ale ani traktorkama, protože mě to nutí si to zesílit a to není moc dobrý na sluch.
Prostor, kde je v 843 motor pod podlahou považuji za takto hlučné prostředí. Uplně lituju lidi, kteří mají třeba pecky v uších v metru a všichni okolo mohou slyšet, co tam poslouchají.

Paul2no: platí to samé i pro 854?

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 14:27:47    Odkaz na tento příspěvek  

Chary: dnešní děti neřvou a neječí! Jen rozvíjejí svoji osobnost[biggrin]
Jel jsem minulý týden do Turnova společně s třídou (asi) šesťáků. Taky mi jejich hluk byl proti srsti, ale pak jsem si uvědomil, že když jsme se spolužáky v takovém věku dělali bordel v tramvaji, autobuse, trolejbuse či vlaku, tak nás nejbližší dospělý seřval na doby. A to dneska nejde, viz 1. věta. Naštěstí je sprdla paní učitelka, což účinkovalo tak 10 minut. Ale my jsme nebyli lepší!!!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5615
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 14:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paulíno, Chary: Lze samozřejmě přejít ve stanici i venkem, že.

Jinak máte (tedy spešl pan Chary) úžasný dar všechno komplikovat.
Ono je to otázka řekněme pěti let, než se 843 odeberou z rychlíků někam na osobáčky a dalších pěti, než doslouží.

Ne, pecky jsem nikdy nepoužíval a ani po tom netoužím.

Jen připomínám, že např. pan strojvůdce, který tam prosedí denně 12 hodin, má sluch každý rok přezkušován a má ho lepší, než 50% osazenstva vlaku [proud].
Trochu to s hluchnutím přeháníte. A jak říkám, já třeba jezdím převážně v přívěsných vozech (všude) a je to.
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.229
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 15:04:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem Pardubky - Liberec. Kvůli hluku a nesnesitelným vibracím z 842 jsem bez rozmyslu volil 043. Bohužel, do LBC jsem přijel otráven a bez kyslíku kvůli spalinám z motoráku. Byl krásný den a větrat se muselo. Na tohle mám raději Hydry, tam se mi to ještě nestalo. Kvůli jízdě motoráků ale vždy volím přívěs. Proč vlastně poslední dobou tak často není umožněn přechod mezi vlekem a motorákem na S/R3? Nebývalo to tak často. A vážně nemyslím každou druhou cestu, když je neprůchozí čelo otočené k vleku....
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 14. září 2014 - 15:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pane Mladějove, já jsem reagoval na to Vaše konstatování o tom, že si lidi v hlučné části dají do uší sluchátka. Aby něco slyšeli, musí to vohulit a tohle má negativní vliv na jejich sluch, zeptejte se na ORL. Proto jako vy lezete téměř výhradně do přívesů, já si v hlučném prostředí naopak sluchátka sundavám, ačkoliv v rámci zaměstnání musím naposlouchat docela dost, musím se na to soustředit a např. jsem se domníval, že pro komfortní poslech nezatěžující sluch ten hluk v metru vyřeší traktorky. Nevyřeší. Ty vyřeší tak možná hluk v autobuse či tramvaji.

A že má fíra lepší sluch než osazenstvo? Čím ho to osazenstvo má asi horší? Nesouvisí to tak trochu s tím posloucháním hlasité hudby do sluchátek a naopak používáním ochranných prostředků fírama (např. traktorky na řadách 749-754 nejsou uplně vzácný jev). Že Vy to s těmi 50% tak trochu přeháníte? [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8338
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 09:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: pan strojvůdce, který tam prosedí denně 12 hodin, má sluch každý rok přezkušován a má ho lepší, než 50% osazenstva vlaku
K 843 je ovšem nutno podotknout, že na stanovišti je tišeji než v salónu. Krom toho by 843 potřeboval trochu víc točit - takhle jde motor moc do momentu a je tudíž hlučnější.

Chary: např. traktorky na řadách 749-754 nejsou uplně vzácný jev
Jenže s těma se obvykle chodí do strojovny.
Brzdaři na vodním odporu by mohli vyprávět.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 10:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary: např. traktorky na řadách 749-754 nejsou uplně vzácný jev
Hajnej: Jenže s těma se obvykle chodí do strojovny. Brzdaři na vodním odporu by mohli vyprávět.

To jistě, jako hodně malýho caparta, tak 5-7 let, mě táta vzal do strojovny tuším že brejlovce v LD Nymburk a nechal to trošku vytočit, zřejmě mi chtěl udělat radost. Moc jsem toho tehdy nevydržel :-D

Já jsem měl ovšem na mysli ochranné prostředky typu traktorky během jízdy. Fotku asi nedovedu najít, ale vzpomínám si, že jsem je viděl určitě víckrát.

Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.241
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 20:55:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně hluku a sluchu.Jezdil jsem jako fíra na Sergejích asi 10 let.Poněvadž se tyto mašiny vyznačovaly nenadálými úniky oleje z prasklých hadiček mazání hlav museli jsme často chodit do strojovny kontrolovat jejich stav. Je pravdou že motor pokud šel např. na 13 výkonový stupeň při plném zatížení měl fantastický zvuk ale tehdy za komárů se na nějaké chrániče uší kašlalo takže teď dva roky v důchodu mi sluch funguje na 70% a telka i rádio mi pěkně "basují" poněvadž neslyším vysoké tóny, Takže bacha na to kamarádi ![masinka]
Vaňous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2014
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 21:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já byl také párkrát ve strojovně Sergeje při seřizování regulátoru na vodním odporu který stál vedle kantýny pod Bohdalcem se Standou Z. To bejvával mazec i v té kantýně.Vzpomínky ale krásné!A brzy ten hluk předčilo teplo,proti kteremu se hůř bránilo.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4404
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 22:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak z druhého konce. Jezdil jsem na Sergejích více jak 13 let. Do strojovny se chodilo velice často, viz výše. Na chrániče sluchu jsem nekašlal a snad proto pomalu v devětapadesáti letech mnohdy slyším i to co bych neměl ... [lol]
Vaňous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2014
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 22:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už je třetí konec ne?
videovlak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.10.195
Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 22:37:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ty chrániče jsem vídal běžně u Sergejů za čelním sklem, na chrániče se rozhodně nekašlalo, brácha je fasoval i do traktoru. To jen pro úplnost, v žádném případě tím nechci hájit komáry!
V té době se z nich dělali stereosluchátka, protože nebyly na trhu, třeba si je někdo vypůjčil. Ale nevím.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4405
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 22:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsi dobře [ok]
Protože velice často je měl na "uších" HASLER BERN.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6381
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 15. září 2014 - 23:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A občas i METRA Praha. [wink]

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5019
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 16. září 2014 - 00:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a i kdyby se sluchátka za komára nefasovala, byl takový problém si je dokoupit za své, pokud se pro sebe chtělo udělat víc, než na co by případně socialistický zlepšovatel měl nárok?
Taky jsem si do autobusu před svou úplně první jízdou dokoupil vlastní hygienický přenosný potah sedačky, když se proti breberkám vpocovaných do sedaček nic nefasuje! [biggrin] A příplatek za údržbu stejnokroje se vztahuje pouze na oblečení, na odbory mě nikdy nenapadlo běhat, páč si všichni do jednoho libuji v breberách a potahy netahají.[proud]

řídímšpatně.cz - NEpište mi, jak řídím. Uhněte mi z cesty a nezdržujte!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 28. září 2014 - 19:53:20    Odkaz na tento příspěvek  

ad Union_pacific : a patrně jste ignoroval i hlučné diskotéky ...
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 28. září 2014 - 22:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro uživatele facebooku...jeden naprostý debil..
video FB

Princezny by měly zůstat zazděný.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5077
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 00:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rutak11: Naštěstí je to speciální efekt. Pročetl jsem si pár řádků diskuze pod videem a pak prošel nějaké stránky na netu. Ale v první chvíli mě to taky nadzvedlo...
Nicméně to starší video z jedné mašiny, které už jsem dlouho neviděl a nemůžu najít, jak moped vjede těsně před vlakem na přejezd, to bylo autentické, včetně spuštěné rychlobrzdy.

řídímšpatně.cz - NEpište mi, jak řídím. Uhněte mi z cesty a nezdržujte!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Layyen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.136.250
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 09:50:26    Odkaz na tento příspěvek  

Rad bych se zeptal na pro a proti prace strojvedouciho u cd vs cd cargo, mam na vyber...
u osobky je velka vyhoda rezijka, ale s nakladem odpadaji cestujici, jejich nespokojenost s drobnostma atd, aspon z myho pohledu,
ma fira u carga neco jako alespon volne jizdenky do depa kde jezdi nebo si vse plati sam, nebo se musi dopravit autem atd...?

diky
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 01. října 2014 - 10:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636: Ten moped na přejezdu těsně před vlakem.[happy] Dej si na YouTube do vyhledavače : "přejezd Batelov" a mělo by ti to nabídnout hned jako první video ....[andel]
ad Layyen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 21:58:03    Odkaz na tento příspěvek  

Layyen, co takhle ani jedno z nich a poohlédnout se jinde u garážovek - třeba reklama na téhle stránce a podobné.
Pláč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.129.118
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 20:43:20    Odkaz na tento příspěvek  

Když projíždí standardnější vlaky menšími stanicemi, tak jde vidět že stojí u nich přednosta stanice a mávne. Lepší vlaky o tyto staničky nestojí, tak mi příjde z obou pohledů takové dosti smutné, je mi pána přednosty líto jak je nicotný, nepotřebný, nemá smysl, že tam je. A z vlaku jsou jen smutné pohledy jak tam nicotně stojí. Cestující bych ušetřil těchto smutných pohledů nařízením, aby se vždy pánové schovali 100 m od trati a nepůsobili cestujícím stres a výčitky z malosti těchto profesí.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 21:10:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pláč: Vaše "znalost" železnice je obdivuhodná. Pomiňme výraz "standardnější vlaky", ale ten přednosta menší stanice je tedy pecka. Přednosta stanice je jen v opravdu velkých stanicích, ten, koho máte na mysli je výpravčí-má na hlavě červenou čepici. Tu přednosta stanice minimálně od r.1962, pravděpodobně i dříve, nenosil. A právě v malých stanicích na místních tratích má výpravčí nenahraditelnou funkci-většinou se tam totiž vlaková doprava řídí telefonickým dorozumívám mezi sousedními výpravčími. Takže výpravčí musí vědět, že každý vlak opravdu projel, nebo přijel a odjel, takže jej musí fyzicky vidět. A podle čeho je dle vás výpravčí trpí malostí? Protože když v rámci malosti něco udělá špatně, tak zpravidla létá železo vzduchem a většinou i teče krev. Kapiš?
Pláč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.129.118
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 21:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Většinou jezdí vlaky lesem a polem. Taky tam nestojí lidé v poli aby trapně mávali na vlak. V dnešní době technologií nechápu, že nějaký hastrman mává na Pendolino, které má GPS. Chápu, že se stará o Os typ vlaků, ale ať za vyšší standard se dívá na Pendolino jestli projelo z dirky ve skle budovy a ne trapasí venku jak socka. Nikdo nezpochybňuje jeho profesi ale jak to vypadá pro konfortní pohled ze supervlaku. Jedná se z mé strany jen o dizajn ne o jeho profesy. Ať to sleduje aspon z dalky.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 21:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starý vlk: co skončila povinná vojna neumí ani řádně pozdravit
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 23:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel to "trapné postávání a mávání na vlaky", nebo jak to komentuje nick "Pláč", je to nejdůležitější, co musí výpravčí při průjezdu vlaku stanicí dělat. Alespoň podle našeho KD (kontrolora dopravy). Už mnoho kolegů to pocítilo finančně na prémiích, když při "kontrolní jízdě" na mašině rychlíku, výpravčího neviděl na peroně před dopravní kanceláří ..... Mne už to taky něco na prémiích stálo......[lol][vypravci]
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.138.174
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 23:37:43    Odkaz na tento příspěvek  

A nejhorší na tom je to, že tady pláče na špatném hrobě[crazy]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8416
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 23:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pláč: V dnešní době technologií nechápu, že nějaký hastrman mává na Pendolino, které má GPS.
Pochybuju, že by se GPS v Pendolinu používalo pro účely řízení dopravy.
Krom toho bych doporučoval nejdřív trochu propilovat češtinu a teprve potom řešit výpravčí.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 00:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekŕmte trola [kladivo]
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 10:00:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pláč: Vy opravdu nevíte, o co se vlastně jedná. Nechápete, že železniční doprava se řídí úplně jinak, než ta silniční. Zkuste si to někde (třeba na Internetu) zjistit, malinko vylepšete češtinu a pak nebudete na fóru, kde se většinou diskutuje o odborných věcech, k smíchu, popřípadě k Pláči.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 20:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

z jiného soudku - na ZOOMu jsem viděl pořad o Aljašce a tam ukazovali převoz 80 nákladních vagonů z Kanady na "ranžírové" lodí, tažené remorkérem několik set mil. Mělo to (asi) 6 směrových kolejí, na břeh to jelo po 2 (záběry byly spíš umělecké než ilustrativní). Ta vlečená loď byla bez posádky!!!
ad Pláč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 22:47:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pláč:"Nikdo nezpochybňuje jeho profesi() ale jak to vypadá pro konfortní pohled ze supervlaku. Jedná se z mé strany jen o dizajn ne o jeho profesy.
Taky tam nestojí lidé v poli() aby trapně mávali na vlak.
...dívá na Pendolino() jestli projelo z dirky ve skle budovy a ne_trapasí venku...
Ať to sleduje aspon z dalky. "

Zatím tu ale trapasíš sám, tydýte.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 15:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, že výpravčí jen pije někde kávičku a pak vyleze ven když náhodou jede kolem vlak a mávne na něj si stejně myslí většina cestující veřejnosti. Já bych je v tom nechal, stejně to nemá cenu.
Naneštěstí takové úkony jako kontrola vlakové cesty pohledem před jejím stavěním (kruciální to věc na elmech.) je v tom ještě utvrzuje, neboť výpravčí v tu chvíli vypadá jako by vlaky vyhlížel a vůbec nevěděl kde je má. Co já si v tomto směru užiju u nás na 171 jsem tu už psal několikrát.
Ono se na "volnost" moc dobře nechodí když na peronu sklízíte záchvaty smíchu přihlížejících lidí, kteří se vám otevřeně smějí, protože pro ně vypadáte jako pochodující igráček beze smyslu existence [kladivo]

Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 16:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane výpravčí, nebojte, neprší tady. :D
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4090
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 16:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: sim sim, ako vyzerá taká "ranžírová" loď? Neni to len tak, že výjazd má menej koľají a páč je v strede, má menej koľají a najúspornejší spôsob ich rozvetvenia na lodi je potom logicky práve harfa (ideálne ešte s trojcestnými výhybkami)?

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 16:59:54    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: tak nějak. Fakt to nebylo kvůli "dramatickému umění" vidět. Jediné, co bylo vidět jasně byl "hrb" z lodě na molo! On to nebyl drážní pořad ,ale "O technice na Aljašce"
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4091
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 17:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: No ale to vôbec nemuselo znamenať, že sa na lodi "ranžíruje". To, že z lode na pevinuje "hrb" je celkom logické. Dajte si do googlu Alaska railroad ferry a môžete sa kochať znovu.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 17:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, "Pláč" se vyjádřil jak zná, že o dráze moc ponětí nemá je jedna věc, že to neumí písemně podat je druhá věc. Já bych kvůli Vám lekce gramatiky také nebral.