K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 03. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 09. 03. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 19:52:51    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: při vší úctě k Vám, ale tohle jsem opravdu nepochopil když pojede tramvaj rychleji, tak bude nižší turnusová potřeba vozidel i personálu ...

Takže hypoteticky - řidič tramvaje má plánováno 8 kol za 8 hodin (teoreticky, žádná konkrétní linka). Podle Vás se "zelenou ulicí" dosáhne toho, že těch 8 kol odjede za 7,5 hodiny... a půjde domů? A kdo bude jezdit tu půlhodinu?
Není takhle náhodou počet souprav a řidičů dán počtem spojů v jízdním řádu (objednávce ROPIDu)?
Jediný přínos Vaší úvahy je v tom, že ten řidič a souprava najedou za stanovený čas více vozových kilometrů. U řidiče je to buřt, ten je placen za hodinu. Ale za naježděné kilometry navíc ROPID(ne)zaplatí. Jako cestující to ovšem ocením, tramvaj pojede častěji.
A pro všechny příznivce absurdních preferencí mám jednu dobrou radu - zkuste jet někdy odpoledne buď na Jarov nebo po nábřeží od Hlávkova mostu k Letenskému tunelu...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 20:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ať to máme konkrétně.
Na tramvajové síti DPP bylo koncem roku 2013 celkem 243 světelných signalizačních zařízení (SSZ), z toho 174 s preferencí a z toho 62 s absolutní preferencí.
Podíl SSZ s preferencí činil 71,6%
Zdroj: DP Kontakt 2/2014
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 20:41:25    Odkaz na tento příspěvek  

občas se s nějakým potkám a z těch informací mi vychází, že jen tak jednoduše nemůže

Může. Samozřejmě vybouchá sklo a dojede. 60 se s tím v přijatelných teplotách dá celkem dobře jet, jsou-li k dispozici brýle. Které by být měly, protože jsou povinnou fasovanou výbavou. Každopádně jde o to, že lze dojet aspoň do první stanice. Šlo by dojet i s tím vynálezem skázy?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 20:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když pojede tramvaj rychleji, tak bude nižší turnusová potřeba vozidel i personálu ...
Anebo taky ne.
Když máte oběžnou dobu 2 hodiny a jezdíte v intervalu 12 minut (což jsou takové typické pražské hodnoty), tak máte v oběhu 20 vozidel.
Pokud ušetříte na každém směru vašich 5 minut, tak vám sice stačí jen 19,17 vozidel, ale opravdu silně se obávám, že těch 0,17 vozidla bude těžké ve vozovně najít. [happy]
Navíc pobyt na konečné je dán mimo jiné tím, aby se zase vyjelo "do taktu". Pokud zkrátíte ty jízdní doby, tak musíte překopat komplet celý jízdní řád celé sítě.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 20:58:24    Odkaz na tento příspěvek  

NEPŘÍJEMNOST

DOBRÝ DEN, ale moc Vás dnes nepotěším!
Jedná se o vaše vlakové soupravy ČD, na trase z Olomouce na Šumperk, přesněji do Moravičan, na zimní období se vypouští pravidelně voda se zÁsobníků, takže po použití WC není čím spláchnout, a navíc jsem po dnešní cestě do Moravičan poměrně dost vytočený, stala se mi totiž nepříjemná věc, při ukončení velké potřeby jsem chtěl alespoň šlapkou odhodit svůj výkal z vagónu ven, jenže stal se pravý opak, dostal jsem ho do obličeje!
Ani se kde umýt, nemáte tam vodu, tak hajzI papír musel posloužit, ještě že bylo alespoň neporušené zrcadlo, a to je už co říci!!!
Průvodčí na moje upozornění se mi dovolil říci, že ČD nejsou žádní Rodchildi, čož mne taky dost vzalo, už jezdím tuto trasu asi 4 roky, a posrané hajzIy jsem celkem toleroval, ale abych své howno dostal zpět na ksicht to už je moc, nemyslíte!
Buď ČD odstaví vagóny, které nemohou mít v nádržích vodu na splachování a hygienu v zimním období, nebo tento mail předám dál!!!
Jednalo se o spoj z Olomouce na Šumperk 6:34hod, teda číslo 3704, pokud se nepletu, myslím, že ne!!!
S pozdravem Pavel CHMIEL"


[biggrin][lol]

Ale furt lepší mít v ksichtě hovno vlastní, než cizí. [rofl]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4869
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 23:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za absolutní preferenci tramvají bych nakopal pár lidí pořádně do zadnic a to nejen tam, kde se křižují tramvaje a autobusy.
Jsou křižovatky, kde si milé tramvaje vyhážou preferenci tolikrát za sebou, že bych neváhal rozmlátit kokos toho, kdo to tam rozpočítal a navrhl, nebo vyskočit a to samé udělat s bednou řadiče a to bez pardonu.[angry] Vážení radní pro dopravu a jim přidružené existence zapomínají při své bezbřehé lásce k tramvajím, že na tom světě tramvaje nejsou samy. Oni na to strašně rádi zapomínají.
Jsou křižovatky, kde to skutečně je chuťovka. 5 minut zdržení jen kvůli tramvajím, bez jakéhokoliv ohledu na zvýšený provoz aut/autobusů. Zasekaná křižovatka, tramvaje si vesele jezdí dál, aby za každým druhým rohem zpomalily na 15 km/h do výhybek. Mezitím zdrží 8 autobusů, protože jsou i křižovatky, kde běžně trvající cyklus se zkrátí až na 1/4 jen proto, že zrovna kolem ráčí jet tramvaj.
Jsou i křižovatky, kde tramvaj stojí o 200 metrů dál v zastávce, ale před zastávkou je kontakt, takže celá křižovatka stojí a čeká, jen aby tramvajka chudák nemusela ani trochu zpomalit dřív, než se ještě stačila rozjet. Nůžky, a odstřihnout dráty.
A víte proč? Tramvaje, jakožto managementem Dopravního podniku protěžovaný, věčně zpožděný, pomalý a všechno kolem zdržující šrot, mají přece absolutní přednost jak po stránce dopravní, tak po stránce vnitropodnikově vztahové, včetně muzea MHD.
Rád si poslechnu klasickou zrychlovačku T3SUCS a její stykače, ale když mám náladu, tak se netajím svým v hloubce doutnajícím názorem, že bych tramvaje z pražských ulic nejradši vytloukl. Nemám ten dopravní prostředek rád a nemůže ho mít rád nikdo, kdo je příznivcem plynulé svižnější jízdy. Je to přežitek, navíc zdržující ještě všechno okolo. Všechnu tuhle práci by 10x lépe, rychleji, tišeji a operativněji odvedly autobusy (jezdící v trasách původních kolejí). Bohužel, proti tomu drasticky stojí fakt - spotřeba nafty. To je snad jediný argument který uznám proti mému názoru tramvaje zrušit.
Sice mě teď zase pár lidí odsud bude chtít utlouct, ale na to jsem zvyklý, říkám to, co si myslím. A je to zase venku.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7603
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. února 2014 - 23:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: Všechnu tuhle práci by 10x lépe, rychleji, tišeji a operativněji odvedly autobusy
Na kvalitním svršku (čímž nemyslím "bubenické" BKV panely) bych si o tom "tišeji" dovolil pochybovat.
Na západ od Šumavy jsou tramvaje tiché téměř vražedně.
4 Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.31.74.210
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 01:29:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 4869: "Nůžky, a odstřihnout dráty. A víte proč? Tramvaje, jakožto managementem Dopravního podniku protěžovaný, věčně zpožděný, pomalý a všechno kolem zdržující šrot, mají přece absolutní přednost jak po stránce dopravní, tak po stránce vnitropodnikově vztahové, včetně muzea MHD."

Ta nevraživost k druhým trakcím pramení ze vzteku, že tě zase nevybrali do únorového kurzu fírů metra?!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 06:50:34    Odkaz na tento příspěvek  

m.J.- bez skla by HUD nic neukazoval. Ale patrně by šlo údaje NOUZOVĚ (na dojetí do té nejbližší stanice) promítnout na sklo boční. Ta hračka je prťavá a v autoprovedení i laciná, viz např. http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto/novinky-auto-moto/hud-hea d-up-display.html
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2013
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 08:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 08:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: nejmenujete se náhodou Pavel Chmiel? [kladivo]
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 10:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šlo by dojet i s tím vynálezem skázy?

Proc by ne? Stejne jako dojedete ted.
(To neznamena, ze to schvaluji, ale informativne promitana rychlost a stav NO by nemuselo byt spatne ne?)
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 10:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

AL: [biggrin][lol]

ML: Hele, já běžně a rád jezdím po Práglu tramvají (radši než metrem, páč vidím ven na architekturu a lidi). Měl jsem za poslední cca 3 roky možnost jet po Praze i MHD busem. Vždy cca 10-15 minut. A můžu ti říct, že o těch šrotech bych být tebou pomlčel. Výmet každé ďoury stylem, že jdou závěsy na doraz, prasecké rozjezdy a prudké brzdění (které si nezadá s dobytčím převozem brněnských šalin, kde mám asi smůlu na obzvláště tupé tramvajové jezdiče), občas smrad spalin v interiéru, řev motoru ve stylu jízdy "koule do vokna, koule do držky" .... já bych být radním v Práglu vymetl autobusy všude tam, kde se byť jen šmrcnou pod drátama. [kladivo] [vypravci]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 11:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.: To uznávám, silnice v Praze nejsou v nejlepším stavu a spousta řidičů busů se s tím nemazlí, hlavně že má odjeto. "Moje to není, tak co." Divím se, že některým z jejich vlastních přískoků není špatně.
Pravda je, že kvalita pražských řidičů tramvají oproti těm brněnským je značně vyšší, případně máme tu stejnou smůlu na šalináře oba, pokud je to jinak.
Smrad nafty, spalin a vymleté autobusy (koneckonců i výběr řidičů) souvisí opět s tím, co jsem napsal. Přístup vedení DP k autobusové trakci. Nějak to jezdí, nějak to dojede a pak to prodáme. Donedávna se ani v novinách netajili, že plánují ponechat si pouze kolejové trakce a autobusy prodat.
Přijde mi nefér, že k trakci, která z těch povrchových odvede největší kus práce a je narozdíl od tramvají flexibilní, drží takovýto přístup.
Ale to sem nepatří, i když preference v jiném slova smyslu se to týká taky...

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 12:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.: a to ten chlap by vlastně měl být rád, že tam ta voda nebyla. Mohlo toho být víc a v tekutější konzistenci [rofl]
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 12:42:46    Odkaz na tento příspěvek  

AL:

Taková malá obdoba posledního stupně reverzu vakuáče na ešusu, když nepoučený "reverzista" civí do mísy jak ščur do ryny. [rofl][lol]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 13:58:36    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. : dalším zdrojem je zkrácení pobytu na konečné. Ve Švýcarech jsem nikde neviděl, že by na konečné stálo více než jedno vozidlo téže linky - týká se jak TRAM, tak BUS, resp. TROLEJBUS ... tramvajové smyčky, jsou totiž tak malé, že se tam vejde akorát jedna souprava, mají pouze jeden označník, takže se nepopojíždí ... po příjezdu tramavaje / busu / trolejbusu se může ihned nastupovat, pobyt na konečné je cca na 75 - 80 % intervalu (zpravidla 7-8 minut), tato doba postačuje řidiči k tomu, aby podle možností vykonal fyziologickou potřebu, koupil si něco na zub nebo utišení žízně ... Tento "krátký" pobyt postačuje i vyrovnání provozních nepravidelností ... (oblíbený slogan, proč musí být dlouhé obratové časy), rovněž bezpečnostní přestávka je v zemi helvetského kříže vyřešena tak, aby se zbytečně neplýtvalo nasazením dalších vozidel ... v Praze lze vidět na konečných kumulaci několika vozidel téže linky (na smíchovské smyčce se někdy sjede i 5 vozidel linky 6 při 8 minutovém intervalu .... )
Pro ilustraci - obraty souprav linky S6 (vlaky Smíchov - Nučice) jsou za 3 minuty ... kde je rezerva na provozní nepravidelnosti
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7608
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 14:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Ono k té kumulaci někdy dojde v přechodových stavech špička/sedlo: úbytek vozů na lince musí být nutně vyrovnán přírůstkem jinde: ve vozovně a když to nejde, tak na konečné.
Další věc je, jak moc je povrchová doprava citlivá na nepravidelnosti - čím víc, tím víc rezerv je potřeba.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 15:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: No kvuli oblibenemu sportu ROPIDu tahat linku z jednoho konce Praglu na druhy konec pres treti konec a k tomu dvakrat centrem je i tech 5 malo. :-)

Utúlien aurë...
ad Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.31.74.210
Odesláno Pondělí, 24. února 2014 - 20:30:42    Odkaz na tento příspěvek  

...mají pouze jeden označník, takže se nepopojíždí ... po příjezdu tramavaje / busu / trolejbusu se může ihned nastupovat, ... aby podle možností vykonal fyziologickou potřebu,

A to je u nás problém. Nelze se vzdálit vykonat potřebu od vozidla obsazeného cestujícími. Vzdálit se lze od neobsazeného vozidla a to ještě po vykonání zajišťujících úkonů.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 09:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: tak ještě jednou: pobyt na konečné je m.j. využit k tomu, aby se odjelo "do síťového taktu".
Když vůz přijede třeba v X.00 a potřebuje odjet v X.10, tak tam musí těch 10 minut stát. Kdyby dle vás odjel hned po vyčurání řidiče v X.02, tak nebude mít po trase přípoje, nebude správně půlit takt jiné linky atd. atp. Celá síť je tak složitý organizmus, že prostě nejde ze všech konečných odjíždět 2 minuty po příjezdu a zároveň zachovat potřebné vazby.
Když nějakej yntelygent po pěti pívech nadává, že ty blbcy nejsou schopný udělat, aby na sebe večer navazovaly metra na přestupech bez čekání, a to na to maji hromadu počítačů, tak holt chápu, že mu to jeho IQ nedovolí pochopit. U vás bych ale očekával, že to chápat budete.

PS: těch 5 vozů (předpokládám, že teda sólo) musí tu smyčku naplnit až po okraj, ne?
Má zkušenost z konečné 17 je ta, že jedna přijede, chvilku (minutu či pár minut) jsou na konečné dva vlaky a poté ta předchozí odjíždí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 10:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud pobyt na konečné je cca na 75 - 80 % intervalu (zpravidla 7-8 minut) se bude jezdit v desetiminutovym intervalu, tak myslim nebude problém žádnej. Chce to prostě nadbytečný lidi z tý MHD vyhnat [lol]
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.184.44
Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 16:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

no, abychom nevyfasovali helmu, jak piloti bojových letounů, přičemž by ta přilba zároveň vykonávala ochranou funkci při podlízání nárazníků, možnost taktických dat a nočního vidění se záznamem a kontrolou, kam strojvedoucí upírá svůj zrak, by byl samozřejmostí
qpLucas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2013
Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 17:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 18:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp
Rakouské vagony za ruské peníze


Pračka špíny, co víc dodat?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 13:16:16    Odkaz na tento příspěvek  

ad : ad Miroslav Zikmund : mohl byste prosím uvést, kde to je v zákoně o drahách nebo dopravním řádu drah uvedeno...? Nebo to je výmysl dopravce?
Potom by se nemohl od vozidla vzdálit ani strojvedoucí. Nelze zajistit tramvaj proti ujetí, resp. proti tomu, aby do kabiny vnikl "terorista" a ujel? Vyškolený terorista si dokáže poradit i s tramvají zajištěnou ...
Zvláštní je, že ve Švýcarech, kde jsou nepochybně stejné nebo přísnější předpisy to jde ...

Aleš_Liesk. : na Smíchově "na smyčce" jsou dvě koleje, tramvaje se štosují vedle sebe, tudíž naštosovat 5 jednoduchých vozů není problém. Zajímavé je, že na některých linkách jsou obratové časy docela ostré - tam nějak problém s vyrovnáním provozních nepravidelností není ...
Myslím, že hledáte problém kde není. Pokud na konečné stojí dvě soupravy současně třeba 15 minut, tak tam jedna z nich stojí zbytečně ... prostě tam bude stát o "jeden interval" míň ... Místo obratového času 15 minut bude mít řidič jen 5 minut ... všechny bezpečností přestávky budou střídané, tak jako to dělal Dopravní podnik v někdejším Gottwaldově před nějakými 50 lety ... Všechno střídání se dělalo na zástávce Náměstí Práce (název zavedl Tomáš Baťa), na okružních linkách A,B se vystřídalo celé kolo, C,D, od roku 1964 M střídala na půl kola, vycházelo to na potřebnou půlhodinu ... DP měl v lokalitě Náměstí Práce sociální zázemí pro řidiče ... a fungovalo to bez toho, že by na konečné stálo více vozidel. Na okružní lince to ani nejde.
Okružní linky A,B měly u Nemocnice" stanovený čas odjezdu, podobně na Náměstí Práce, kde byl přestupní bod mezi linkami A,B,C, které se tam sjížděly .. Trolejbusový interval byl 12 minut, později ve špičce v pracovních dnech na okružních linkách 8 minut ...
Před nějakými 30 lety jsem udělal variantní řešení trolejbusové i autobusové MHD ve Zlíně, včetně vypracování vozidlových jízdních řádů a základních zastávkových, nevyjímaje střídání bezpečnostní přestávek ... trolejbusový návrh jsem podal měsíc poté, co se provedla kompletní reorganizace MHD vedení MHD bylo poněkud v šoku (nadspolužák dělal vedoucího provozu, později ředitele) z toho, že já jsem za měsíc (ve volném čase) udělal to co, oni dělali asi rok. Vše se psalo na mechanickém psacím stroji růčo ... Tudíž vím jak se dají udělat oběhy vozidel i jízdní řády jednotlivých linek. MHD Praha je poněkud složitelší, ale zásadně nic neřešitelného ... jen se na to musíte dívat bez subjektivních zájmů ...
Podle mého názoru by se celá pražská tramvajová MHD dala vyjezdit pouhými deseti linkami s krátkými intervaly; ano, za cenu přestupů.
Prostě drobet upravit noční síť doplněním o konečné na níž se nejezdí (Radlická) a provoz z I.P. Pavlova na Floru po Vinohradské ... chápu, že by to vyvolalo velký řev ...

Hajnej : v noci,sobotu,neděli/svátek je nižší turnusová potřeba,problém "kam s ní" nemůže být.
vales8881
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 16:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.
Dnes jsem poprvé zavítal do této diskuse a rovnou s otázkou.
Dá se v Rakouských nebo německých jídelních vozech (např. Vindobona, Hungaria, Jan Jesenius) Domluvit Česky nebo je zapotřebí Němčina?
Předem děkuji za odpoveď
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7615
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. února 2014 - 21:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki: já taky mluvím o přechodových stavech, ne o ustáleném sedle. Nicméně de facto potvrzujete moje slova: právě v tom přechodovém stavu musím nějak počkat na to propustné sedlo...

Podobnou zkušenost jsem udělal na metru A - minimální interval se vyjet dá (pro TBZ zabezpečovače 85 sekund), daleko větší sranda je to postupně zahustit nebo rozředit (bo odstup do depa je pomalejší než jízda do stanice, o výjezdu raději ani nemluvě).
ad Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.31.74.210
Odesláno Středa, 26. února 2014 - 22:57:08    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: "mohl byste prosím uvést, kde to je v zákoně o drahách nebo dopravním řádu drah uvedeno...? Nebo to je výmysl dopravce?"

výmysl dopravce?
Vnitřní předpis je platný a schválený DU. Stejně jako je platná D1 SŽDC a má větší rozsah než "vyhláška", tak i vnitřní předpisy DPP obsahují rozvitější ustanovení než slaboučký základ vyhlášky.
(Pravda - u metra je to napsáno přímo ve vyhlášce.)
Dopravní a návěstní předpis pro tramvaje D1/2
§ 40
Opuštění vlaku na trati
3 Opouštět vlak s cestujícími (vyjma nástupních zastávek) z jiných než služebních důvodů je zakázáno.

Nepochybně se shodnem na tom, že vzdálení se na záchod není služebním důvodem (ty služední jsou přímo vyjmenované).
A také se shodnem na tom, že požadované zrušení výstupní konečné zastávky a zrušení výchozí nástupní zastávky nahrazením jedinou společnou z obou udělá zastávku průběžnou.
Tímto jsme trefili hlavičkou na kladívko. :-)
Jó, ty právnické kličky jsou zamotané i pro absolventa nejednoho semestru "práv".
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 04:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: příspěvek Středa, 26. února 2014 - 22:57:08
Myšlenky teoreticky správné, leč v praxi konkrétně v Práglu těžko uskutečnitelné, bo se nesmí zapomínat na "místní vlivy". V "ideálním" případě by to fungovalo, leč "ideální" v reálu bohužel neexistuje.
Střídané přestávky jsou už dnes skoro všude, přesto se to pár linkama vyjezdit nedá. Viz taková linka 22 (nebo 9), která má teoreticky špičkový int. 4, 5 min, přesto se v reálu běžně stává, že je 10-15 min díra a pak dovalí 2-3 soupravy naráz. Protože prostě provoz. IAD na kolejích i v místech kde nemusí nebo nemá co dělat, spousta SSZ tu Ml636 s "láskou" vzývanou preferenci nemá a i když je klid, tak stačí, když je někde větší dav lidí, "nevyjdou" dvě, tři křižovatky s pevným cyklem a už je na kufru další pořadí, bo ten nikoho neveze, protože to vysbíral ten první. Právě z toho důvodu spousta cestujících preferuje směrovou nabídku místo pár linek s přestupy. Nedá se na to spolehnout. Mimochodem krátké intervaly jsou možné jen na oddělených tratích od ostatního provozu buď zcela, nebo co možná nejvíc (co nejmíň příčných přejezdů a křižovatek), pak to může taknějak fungovat, jinak bohužel ne.

Co se střídanejch přestávek týče, ne všude to lze aplikovat, neboť ono střídání potřebuje nějaké "zázemí". Nemůžu řidiče na jakékoli zastávce na půl hodiny kopnout do zadku a běž si kam chceš, za půl hoďky tu máš jinou tramvaj (bus). To by docela oprávněně řval, že se třeba nemá kde vyčůrat, nebo kam schovat když prší. Takže kde to z těchto důvodů nejde, holt stojí vozy na konečné a řidiči mají bezpečnostní přestávku tam.
Konkrétně na onom Smíchově, sice je přestávková místnost na Knížecí/střídání Anděl, jenže jaxi praská ve švech a víc lidí se tam už nevejde. Takže Anděl řeší "hlavní" dlouhé celodenní linky a na "šejdrovou" šestku už není místo (stejně jezdí jen ve špičkách PD).
Ano, "udělat by to šlo", třeba zařídit větší místnost, jenže politiku podniku určují i jiné zájmy, především vlastníka (město) a proto na takové Hradčanské sice místnost na přestávky ve vestibulu pod zastávkama je, jenže když se tam sejdou tři tlustší řidiči, otáčet se chodí ven. A jinde ve větší prostoře "to nejde", bo tam jsou komerční nájemnící ze kterých jdou peníze a ty přece kvůli nějakejm řidičům nikdo vyhazovat nebude.

Ml636:
Chápu tvoje rozhořčení nad tram preferencí. Brečíš sice hezky, ale na úplně blbým hrobě. Nějaká preference busů se sice už objevuje, ale naráží to na problém, bo ty s busem jedeš po silnici a s tebou tam jedou i ostatní auta. Takže pokud bys měl preferenci ty, zpravidla by musela projet i fůra aut s tebou, což by zase zdržovalo tramvaje a námi milovanému Ropidu by se totálně rozpadla jím vzývaná koncepce metrolinek, která jim už teď funguje strašně mizerně.
Navíc "kolona busů" se v koloně ostatních aut i ztratí, zatímco kolona tram před křižovatkou je docela nápadná. Lidi si toho všímaj a ptaj se a politikům to není příjemý.
Když pominu, že ani ta tram preference není žádný žůžo dobrodrůžo a mnohdy je spíš k vzteku, bo to buď pořádně nefunguje, nebo funguje, ale nikdo neví jak. Viz ono zmíněné čekání na tram 200m v zastávce. V praxi spíš k vzteku, bo stačí chromá babča co nastupuje o chvilku dýl, semafor usoudí že čekal už dost dlouho a před nosem ti tam práskne stůj.
Jinak pleteš se, tram nejsou prosazovaný managementem DPP, nýbrž Ropidem a co se týče "prodeje" (resp. privatizace) busové části DPP, v tom maj zase prsty politici (viz AboutMe a podobné "z ničeho" vzniknuvší firmy)

Edit MZ: Noční provoz po Vinohradské nejde ani tak kvůli "řevu" (ani bych ho tolik neočekával), jako spíš kvůli tomu, že centrální přestupní bod všech nočních tram linek je Lazarská a z ní se na Vinohradskou není jak dostat, na IPP není oblouk vlevo. Nicméně Vinohradskou supluje Korunní a Seifrtka. Zvlášť z té Korunní to na ni není daleko.






(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.241
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 09:58:02    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem si tu přečíst něco o železnici jak je předesláno v záhlaví a zřejmě jsem omylem zabloudil na sekci tramvaje & šaliny,tak zdar [masinka]
mardamaryn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.93.33.4
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 10:33:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jaký rozvoj ČD plánuje nový generální ředitel, bude přednostně spořit nebo počítá s investicemi do obnovy vlaků, kde vezme na splácení dluhů, chystá propouštění a domluví se s konkurencí na železnici ? V pořadu Daniely Drtinové odpovídá na otázky generální ředitel ČD Daniel Kurucz

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-daniely- drtinove/214411058040227/video/
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 12:52:28    Odkaz na tento příspěvek  

Na železné dráze bude v oblasti osobní dopravy zanedlouho pravý ráj!

http://ekonomika.idnes.cz/drahy-omezi-sluzby-vlakusek-dgi-/eko-do prava.aspx?c=A140228_105145_eko-doprava_suj
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 16:43:57    Odkaz na tento příspěvek  

ad Miroslav Zikmund : vnitřní předpis dopravce schválený DÚ - a proč by něco takového DÚ neschválil, když to neodporuje zákonu.
Já bych se spíše zeptal dopravce, k čemu takový předpis nebo jeho část dopravce potřebuje, když vozidlo "proti neoprávněnému užití" lze zajistit technicky ....
Vymyslí se (ne)smyslný interní předpis, který není potřeba a pak se tímto předpisem oháníme, když zdůvodňujeme, že "něco" nejde ... zatímco v zahraničí nad jehož "vymoženostmi" závistivě slintáme, totéž jde ...

ad Bobik : Linka 22 není zrovna ideální vynález, zejména když část spojů ještě jezdí ve zkrácené trase, což mate mimopražské cestující nebo cizince, kteří nejsou na takovéhla "revoluční" řešení zvyklí. Oni jsou z toho často zmatení i "pražáci" nespadající do kategorie "dopravní šotouš".
Nejsem si jistý, zda je ten krátký interval z kapacitního hlediska nutný v úseku Malovanka - Vypich - Bílá Hora, když na Vypich jezdí ještě linka 25 ... lépe by vypadalo obnovení "posilové" linky 23 v trase Malovanka - Nádraží Strašnice / Radošovická ...

centrální přestupní bod v Lazarské s tím nemá nic společného, nejedná se o noční dopravu ... cituji : Podle mého názoru by se celá pražská tramvajová MHD dala vyjezdit pouhými deseti linkami s krátkými intervaly; ano, za cenu přestupů.
Prostě drobet upravit noční síť doplněním o konečné na níž se nejezdí (Radlická) a provoz z I.P. Pavlova na Floru po Vinohradské ... chápu, že by to vyvolalo velký řev ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 17:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vymyslí se (ne)smyslný interní předpis, který není potřeba a pak se tímto předpisem oháníme, když zdůvodňujeme, že "něco" nejde ... zatímco v zahraničí nad jehož "vymoženostmi" závistivě slintáme, totéž jde ...

Jako to je všechno kvůli rozdílné výstupní a nástupní zastávce, tahle slovní ekvilibristika ?

Ty úspory a příčiny špatného ekonomického stavu DPP bych tedy, pardon, hledal úplně jinde.

(a 23 být nemůže, Roprd přece chyby nepřiznává, to je jako s dnešní 11 a 13 na Černokosteleckou).
ad MZ, Mlv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.31.74.210
Odesláno Pátek, 28. února 2014 - 21:32:07    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Ty úspory a příčiny špatného ekonomického stavu DPP bych tedy, pardon, hledal úplně jinde.

Samozřejmě. Po DPP jsou ROPIDem a magistrátem požadovány nemalé statistické agendy, které tyto instituce po jiných dopravcích nepožadují a to spotřebuje dost zdojů - lidí navíc.
K tomu se navíc DPP stará i za ostatní dopravce o společné zastávky, jízdní řády a zázemní prostory, což také nelze dělat bez lidí mateiálu a zdarma.
A vše, co se kde podělá, je automaticky veřejností vnímáno jako šlendián DPP, přestože se jedná o systémové zmetky ROPIDu (a těch není zrovna málo) či průser jiného dopravce.
Podobně jako průsery SŽDC jsou automaticky písálky přiklepnuty ČD a takto podsouvány veřejnosti, která stejně je mimo rozlišovací schopnost, žeáno Mirku Zikmunde.
xox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 01. března 2014 - 14:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vales - Vinda rakouský mančaft, tedy nejlíp německy,ty dva další by měli mít maďarskou hospodu, takže bych potrénoval maďarštinu,ale anglicky by to měli zvládnout taky.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 02. března 2014 - 18:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mého názoru by se celá pražská tramvajová MHD dala vyjezdit pouhými deseti linkami
No já si myslím, že by to nebylo tak jednoduché.
Síť má (tuším) 16 "vnějších" konečných, to vám sežere hnedka 8 linek. A teď si vemte, že třeba z Lehoffce MUSÍ jezdit (aspoň) dvě linky, páč jedna musí přes Náměsí Metanolových Milicí a druhá okolo Hušák Arény.
A když linka z Údu pojede na Želvu a linka z Hořcicovaře na nám. Ku.reff, co pojede na Strašidelnickou?
Myslím, že by se našly ještě další podobné případy.

Prostě si myslím, že 10 linek bude málo.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.21
Odesláno Neděle, 02. března 2014 - 20:18:53    Odkaz na tento příspěvek  

To rozhodně. Navíc by se slušelo zavést znova 23, aby bylo jasný, kde je dneska konečná, a něco podbnýho k 17 (nevim co je zrovna volný) a podobně. Škrtnutim čísla se nic neušetří.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 02. března 2014 - 22:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: To by sa možno dalo vyriešiť vymetákolinkami* ala vedenie 4 a 9 v centre Brna [biggrin][jidlo]

Ale ani tam to s 10 linkami nedávajú, a to majú o radiálu menej (a minimálne jednej ďalšej [tramvaj] by sa kľudne vzdali), a pooooodstatne menej trás centrom (v zásade z každej radiály 2, pričom na vstupe do toho centra je prakticky vždy styk viacero radiál a dá sa prestupovať) [kladivo]

* Týmto rozhodne nechcem tvrdiť ani naznačovať, že ich vedenie je zlé a malo by sa zmeniť.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 09:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: obávám se, že ani vymeták neobslouží více jak 2 konečné [wink].
Řešením by bylo udělat okolo Prahy "vnější okruh", který by ty vnější konečné pospojoval (nemusel by nakonec být ani spojitý, stačilo by vždy mezi dvěma konečnými jo a pak zase ne a zase jo atd.)
Třeba bychom pak mohli zavést jednu "vyplétací" linku
Kobylisy - centum - Barrand - okruh - Modřany - c - Podbaba - o - DŠárka - c - Pankrác - o - Spořilov - c - Petřiny - o - BHora - c - NádrHostiv - o - ÚDílny - c - Řepy - o - Radlice - c - Spojovací - o - Hloupětín - c - Ďábliště - o - Kobylisy

a pokud by v centru ještě zbyly nějaké neprojížděné úseky, tak ty obsloužit pár "lokálkami".
To bychom se pak do 10 linek už vešli [rofl]
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 10:38:43    Odkaz na tento příspěvek  

jen připomenu "okružní metrolinku", která se před desítkami let vážně plánovala. Je mi jasné, že nebude další desítky let, ale bylo by to ideální řešení.
Dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.157.3
Odesláno Pondělí, 03. března 2014 - 23:14:52    Odkaz na tento příspěvek  

Na jak dlouho mají ČD naftu?
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 10:51:54    Odkaz na tento příspěvek  

[happy]Ad Dotaz: To bude tajné. Ale vzhledem k tomu, že na elektrizovaných tratích jezdí-a to i v barvách ČD či ČDC docela dost motorových hnacích vozidel, tak asi na dlouho. [happy]
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 17:30:18    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. : v noci jezdí po Praze 9 linek vykrývajících v podstatě všechny koleje, není obsluhována smyčka Radlická ...
Tudíž teoreticky zajistit linku, která by vymetla tuhle konečnou a pak koleje po kterých se v noci nejede ...
Tahle ta základní síť (linky 1 - 10 nebo 0-9 [nula je taky číslice]) by v "kladívka" byla doplněna o posily zesilovací (třeba ta zmíněná 23 mezi "vnitřními" smyčkami), číselně pokud možno odvozena od kmenové trasy ...

Kromě toho bych byl pro pevné označování linek v kmenové trase. Pokud by se ze stavebních důvodů trasa změnila, jezdilo se pod "výlukovým" označením třeba 3x,4x, takže cestující by byli oproštěni od hlášení "Změna trasy linky" ... Ono by to bylo žádoucí i ve stávajícím stavu ...
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 18:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M. Zikmund: Tak představa o denním nasazení nočních linek je skutečně humorná. Máte představu, jak je to s propustností křižovatek? Jak s obsazeností jednotlivých úseků? Ve špičce PD je dnes v síti 401 vlaků, ano část z nich v sólech, ty byste asi vypravoval v soupravách, takže řekněme 370 souprav, ať nežeru. A tohle všechno chcete procpat křižovatkou Lazarská? Víte, jak to tam vypadalo, když bouchnul plyn v Divadelní?
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2014 - 20:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Procpe se to tam asi stěží, ale on ten plyn zase nebouchá každý den. :-)

Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. března 2014 - 09:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: krom toho, že - jak už psal Smithers - se všecky linky sjíždějí na Lazarské, což byste přes den prostě nedal (zvlášť pokud prosazujete "krátké intervaly", což je v mém chápání tak nanejvýš 4 minuty, tedy skrz uzel Lazarská 20 vlaků během každých 4 minut...), tak noční linky neobsluhují ani Podbabu a několik celkem užitečných tras jako okolo tržnice či Vinohradskou.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 05. března 2014 - 18:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek v Pirátských novinách...
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3081
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 05. března 2014 - 19:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepola: Nějaký ještě starší článek byste tam neměl? [crazy]
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2014 - 13:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na základě rozhodnutí Ministerstva dopravy dochází v IS SŽDC k 1.3.2014 k následujícím změnám v kategorii dráhy:

část celostátní dráhy Kralupy nad Vltavou – Louny – nově dráha regionální Kralupy nad Vltavou – Louny, určená počátkem v železničním kilometru 0,883, výhybce č. 55 v ŽST Kralupy nad Vltavou a koncem v železničním kilometru 95,228, výhybce č. 1 v ŽST Louny.
část celostátní dráhy Lužná u Rakovníka – Žatec – nově dráha regionální Lužná u Rakovníka - Žatec, určená začátkem v ŽST Lužná u Rakovníka na výhybce č. 28 v železničním kilometru 61,709 a koncem v ŽST Žatec na výhybce č. 1 v železničním kilometru 101,978.
část celostátní dráhy Rakovník – Louny – Most – nově dráha regionální Rakovník – Louny - Most, určená počátkem v km 0,000 = 42,321 celostátní dráhy Beroun – Rakovník a koncem v místě výhybky č. 2 v km 121,101 v ŽST Most.
část celostátní dráhy Beroun – Rakovník – nově dráha regionální Beroun – Rakovník, určená počátkem v železničním kilometru 0,023, výhybce č. 10 v ŽST Beroun, a koncem v železničním kilometru 41,881, výhybce č. 30 v ŽST Rakovník.
část celostátní dráhy Praha-Smíchov – Beroun závodí – nově dráha regionální Praha-Smíchov – Beroun-Závodí, určená počátkem v železničním kilometru 1,139, výhybce č. 92 v ŽST Praha-Smíchov, a koncem v železničním kilometru 1,722, na koncovém styku výhybky č. 4 v ŽST Beroun-Závodí.
část celostátní dráhy Rudná u Prahy – Hostivice – nově dráha regionální Rudná u Prahy - Hostivice, určená počátkem v ŽST Rudná u Prahy koncovým stykem výhybky č. 9 v železničním kilometru 16,948 a koncem tratě v ŽST Hostivice na výhybce č. 27 v železničním kilometru 15,261.
část celostátní dráhy Srní u České Lípy – Výh. Žízníkov – nově dráha regionální Srní u České Lípy - Žizníkov, určená počátkem v ŽST Srní u České Lípy v železničním kilometru 0,520 na výhybce č. 9 a koncem ve výhybně Žizníkov v železničním kilometru 3,474 na výhybce č. 2.
část celostátní dráhy Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín st.hr. – nově dráha regionální Železná Ruda - Alžbětín, státní hranice – Klatovy, určená počátkem v ŽST Železná Ruda - Alžbětín, státní hranice v železničním kilometru 0,00 a koncem v ŽST Klatovy na výhybce č. 17 v železničním kilometru 48,316.
část celostátní dráhy Janovice nad Úhlavou – Domažlice – nově dráha regionální Janovice nad Úhlavou - Domažlice, určená počátkem na výhybce č. 12 v ŽST Janovice nad Úhlavou v železničním kilometru 41,215 a koncem v ŽST Domažlice na výhybce č. 2 v železničním kilometru 167,252.
část celostátní dráhy Starkoč – Václavice – nově dráha regionální Václavice - Starkoč, určená počátkem v ŽST Václavice v železničním kilometru 54,933 na začátku výhybky č. 10, a koncem v ŽST Starkoč v železničním kilometru 18,143 na konci výhybky č. 1.
část celostátní dráhy Hanušovice – Lichkov – nově dráha regionální Hanušovice – Dolní Lipka - Lichkov, určená počátkem v ŽST Hanušovice od výhybky č. 3 v železničním kilometru 70,659 a koncem v ŽST Lichkov v železničním kilometru 111,708 na začátku výhybky č. 1.
část celostátní dráhy Kojetín - Valašské Meziříčí – nově dráha regionální Kojetín – Hulín – Valašské Meziříčí, určená začátkem v ŽST Kojetín od výhybky č. 2 v železničním km 0,447 = 73,842 tratě Brno – Přerov a koncem v ŽST Valašské Meziříčí na výhybce č. 2 v železničním km 60,530 = 25,602 tratě Hranice na Moravě – Horní Lideč státní hranice.
část celostátní dráhy Bzenec – Moravský Písek – nově dráha regionální Bzenec – Moravský Písek, určená počátkem v ŽST Bzenec od začátku výhybky č. 1 v železničním kilometru 78,128 a koncem v ŽST Moravský Písek na začátku výhybky č. 23 v železničním kilometru 123,960=1,164.
část celostátní dráhy Veselí nad Moravou – Kunovice včetně Kunovické spojky – nově dráha regionální Veselí nad Moravou – Kunovice včetně Kunovické spojky, určená počátkem v železničním kilometru 88,033, výhybce č. 2 v ŽST Veselí nad Moravou a koncem v železničním kilometru 101,219, výhybce č. 16 v ŽST Kunovice, přičemž Kunovická spojka je určena počátkem v železničním kilometru 100,699, na výhybce č. 19 v ŽST Kunovice, a koncem v železničním kilometru č. 0,670, na výhybce č. 20 v ŽST Kunovice.
pomeranč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 9-2012
Odesláno Pátek, 07. března 2014 - 18:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám malý dotaz k smlouvě ČéDés- je v ní někde napsáno, ve kterém DKV budu po SŠ zaměstnán? Nebo třeba, že musím být zaměstnán v nejbližším DKV od mého bydliště? abych třeba hned po SŠ nebyl přiřazen do DKV Plzeň, když bydlím v Pardubicích.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 07. března 2014 - 19:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomeranč
Co takhle zeptat se na personálním?
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 07. března 2014 - 20:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pomeranč: Nebo třeba, že musím být zaměstnán v nejbližším DKV od mého bydliště?
Ó, ty lidská prostoto! Nic nemusíš, jen umřít ano...

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 3-2005
Odesláno Pátek, 07. března 2014 - 22:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. A můžu ti říct, že o těch šrotech bych být tebou pomlčel. Výmet každé ďoury stylem, že jdou závěsy na doraz, prasecké rozjezdy a prudké brzdění (které si nezadá s dobytčím převozem brněnských šalin, kde mám asi smůlu na obzvláště tupé tramvajové jezdiče), občas smrad spalin v interiéru, řev motoru ve stylu jízdy "koule do vokna, koule do držky" .... já bych být radním v Práglu vymetl autobusy všude tam, kde se byť jen šmrcnou pod drátama

A ty jsi snad někdy jezdil s městským autobusem po rozbitých komunikacích, že tady meleš takové hovadiny?
Jestli si myslíš, že je to totéž, co s osobákem se vyhýbat každému kanálu, tak jsi trochu mimo hochu, a to ti říkám, že jsem si to takto na MHD odkroutil jen necelých deset let.
Nikdy bych si nedovolil tady plít špínu na strojvedoucího, který zastavil tak, že jsem musel z posledních dveří vagónu sestupovat ne na perón, ale skákat do šutrů, a že to nebylo jednou, a víš proč?
Protože jsem jeho profesi nikdy nezkusil, takže nemohu soudit, nakolik to je nebo není jeho chybou.
Neser se do věcí, o kterých evidentně víš hovno, takový machr zase nejsi![zadnice]
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 07. března 2014 - 23:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu pomeranč nakousnul místo výkonu práce, tak jen z mé čiré zvědavosti - jak to máte ve smlouvě uvedeno? Konkrétní depo či dokonce konkrétní provozní jednotka, nebo celorepublikové pokrytí? Díky za případnou odpověď, na personálním se určitě nezeptám :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4087
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 08. března 2014 - 13:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Provozní pracoviště.Naše "depo" jsou všechny PP na západ od PP Most,Lovosice,Kladno,Beroun,Tábor,Ves.n/Lužnicí,Budějovic.
Asi by bylo blbé,kdyby Budějovický fíra dostal šichtu ve Varech,Lovosický v Klatovech..
Ale víc pracovišť(trochu u sebe)má hodně lidí.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11840
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 08. března 2014 - 13:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já mam ve smlouvě místo po účely cestáku mojí PP.
ale můžou mě šoupnout asi kamkolif v rámci dkv, to nevim....

kolisti = piráti chodník?
neosv?tlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolist?m není bezpe?no
http://www.stopkoureni.cz/
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 09. března 2014 - 13:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/stat-chysta-koncepci-verejne -dopravy-klade-pritom-traskave-otazky-1067787

No jestli by se fakt povedlo to, aby jak dálkovou, tak regionální dopravu objednával jeden subjekt (a skončily přestupy/nepřípoje na hranicích krajů) tak by to byl jednoznačně krok kupředu.

http://www.youtube.com/paul2no
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4088
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 09. března 2014 - 16:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak by to byl jednoznačně krok kupředu.

Anebo dozadu? Před vznikem krajů to tak bylo.[lol]