K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 00:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte kde bych našel diskuzi o autech?

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 10:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tiez si hovorim Martine. Som prekvapeny ze admini na to seru.
Navyse nie je to po prvy krat co v tejto diskusii je OT na celu stranu!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 11:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nahoďte téma, které tuto diskusi přebije.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 15:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferrari Enzo a bahení lázen:
http://www.youtube.com/watch?v=Z-4v4I7Gzk0

Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 15:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k sportovním vozům
http://auto.idnes.cz/hlukove-limity-aut-0at-/automoto.aspx?c=A130 211_002831_automoto_vok

(Příspěvek byl editován uživatelem Radec5.)

Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 18:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo zkušenost s onboard kamerou? Měl jsem možnost používat tři (naštěstí jen na vyzkoušení), z nichž poslední není zrovna levná, ale ani jedna není schopna natočit video tak, aby byly alespoň trochu čitelné RZ za běžné jízdy. Stání, jízdu krokem a ještě nalepený na nárazníku, nepočítám.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 20:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: právě ve starém Řecku neměl občanství zdaleka každý a nedávalo se automaticky jen proto, že se někdo narodil. Můj návrh nemá s tím, jestli se mi líbí nebo nelíbí výsledky voleb nic společného, to je mi líto, že mne máte za takové prase, které si nedohlédne na špičku nosu. Nevím už, jak to mám napsat, ale jde mi o to, aby ti, kdo volí, tak cítili svoji odpovědnost, pak ať si volí koho chtějí. A také jsem proti tomu, aby někdo voliče přesvědčoval, aby volili "správně," jak píšete Vy. Fungovat to bude jen, když na to přijdou sami a bude jim opravdu stát za to, aby si o tom popřemýšleli a aby si to pak pohlídali.

Martin_100, Šmolko: promiňte pánové, ale snad diskutujeme slušně, neurážíme se, takže byste to snad s trochou tolerance vydržet mohli. Jak správně poznamenal Fitr, nikomu jsme tady v úžasné diskusi o autech snad nepřekáželi. Pokud to nevydržíte, tak volejte moderátora, jak říkali velikáni, pořadek musi byť.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 00:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Zkušenost s onboard kamerou mám, a to konkrétně s touto kamerou. Má rozlišení 1280 x 720 px, což ji s ohledem na rozlišení dostupných kamer řadí mezi kamery s jedním s nejvyšších rozlišeních. I přes toto vysoké rozlišení je třeba si uvědomit, že velikost rámečku SPZ, resp. RZ bude i při nejzazším možném přiblížení druhého vozidla pouhých cca 50 x 20 px. Pak vstupují do hry další faktory, jako jsou světelné podmínky, rychlost pohybu, vibrace kamery atd. Ve výsledku jsou SPZ, rep. RZ nečitelné zcela či značně nezřetelné, vyjma tebou vyjmenované případy. Na ukázku několik screenshotů:

Protijedoucí vozidlo při rychlostech cca 50 km/h (v obci), dobrý násvit, SPZ čitelná.


Stojící vozidlo, míjím jej cca 50 km/h rychlostí. I přes dobrý násvit je RZ nezřetelná.


Protijedoucí vozidlo ve vzdálenosti "ob pruh". Násvit dobrý, RZ nečitelná.


Šero, špatné světelné podmínky, značky zcela nečitelné.


A tak to vypadá při dešti.


Suma sumárum – nelze od onboard kamer očekávat zázraky v podobě jasně čitelných a zřetelných detailů, jakými SPZ, resp. RZ jsou. Alespoň ne od těch dostupných za jakž takž přijatelný peníz. Ale i přesto svoji práci odvedou. A kdyby bylo potřeba, CSI to jistí, ti dokáží ze záběru pouliční kamery vytáhnout podobu vraha odrážející se v hlavě šroubu, kterým je přichycena registrační značka vozidla parkujícího 100 metrů od kamery :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 09:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Děkuji za podrobný rozbor. Náhodou, že jsou první tři fotky z Drnovic, je velmi dobře zřetelné . Já jsem měl teď na zkoušku tuto a mám zcela stejné zkušenosti, jako ty. Ty dvě předchozí nemá cenu ani uvádět, byly jen horší, jednu bych označil za neovladatelnou.
Pro všechny tři je pak společné, že IR LED jsou k ničemu.

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 19:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: používám DOD GS 600, pár ukázek:





(Příspěvek byl editován uživatelem Maxwilien.)
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.97
Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 20:39:34    Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien: Mám dotaz k těm obrázkům...Ty obrázky znázorňují i opravdovou rychlost (v popisku)? A pokud ano, tak jak to ta kamera pozná? Má něco podobného jako GPS v autě?
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 22:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml.: hodnoty odpovídají reálné rychlosti, pravděpodobně to bude obdobné jako u GPS, ale přesně to sám netuším, existuje i možnost pustit si jízdu v přehrávači v PC na google mapě
///M1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.182.245
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 17:04:41    Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml., Maxwilien: Musím vás malinko opravit, GPS je systém, v autě je navigace, která obsahuje GPS přijímač stejný jako ta kamera. U té DOD kamery to dokonce funguje tak, že rychlost vůbec nemusí být zaznamenávána do videa (lze to vypnout), rychlost a pozice se totiž zaznamenává i do zvláštního souboru a dodávaný software tyto data převede na množství informací, tzn. ukáže jak mapu kde se aktuálně obraz z videa nachází, ale pod videem je i graf rychlosti a změn směru ve všech osách a pak je tam i klasický tachometr a kompas. Kamerka je to velmi povedená, ikdyž byla poněkud drahá, jedná se totiž o FullHD kameru, čili rozlišení 1920x1080 bodů.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 17:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien: To už vypadá slušně. Cena a recenze od "šťastných majitelů" už tak pěkné nejsou
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 19:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pro srovnání: screen z videa z kamery do auta HDCAM5

a z videa natáčeného obyčejným telefonem (Nokia 701).

Zajímavé je, že oba mají mít stejné rozlišení i snímkování. No někdo evidentně neříká o svém výrobku pravdu.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 20:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe:
Tak to je rozdíl,ale Slavkov je vidět i na záběru z kamery
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 21:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: taky nejsem zcela spokojen, ale zbavovat se jí už nebudu...Přijde mi, že na trhu s onboard kamerami je stále spoustu volného prostoru pro potencionální nové výrobce. Zatím jsem totiž neslyšel o žádné, která by byla zcela ideální.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 11:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 09:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022:

PS: Hned jsem se šel podívat na konfigurátor, bohužel tam OIII-combi ještě není, ale buďto se jim zbláznil ceník, mají tam nevědomky už ceny nového modelu, nebo pak na place dají slevu min.30%. Protože ceny u OII-FL, jsou naprosto tristní.
A nebo nechtějí, aby si někdo vybíral, resp. konfiguroval (a oni to pak museli ještě vyrábět), a valí asi jen "skladovky"...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5900
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 14:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, zneužiju toto fórum jednou nabídkou mimo téma:
Je k mání moje bývalá felicie kombi (http://www.trolejbus.cz/auta/skoda-felicia-combi.htm - měl jsem ji do konce roku 2008, teď s tím jezdí ségra). Je to 1,3, ve výbavě má hagusy, centrál bez DO a 1 x airbag. Auto má ohnilé P blatníky, Z dveře a lemy, ale STK to s tím ještě loni prošlo. Rok výroby 1996, najeto asi 180 000, STK tuším 7/2014.
Aktuálně fouklo těsnění pod hlavou a už to pravděpodobně nebudeme opravovat. Pokud si to někdo nevezme v celku, nechám to sešrotovat. Prodáme jen s papírama - za cenu šrotu, EKO placené není.
Auto budeme řešit až sleze sníh, do té doby se ani nebude opravovat ani šrotovat. Fotka je aktuální, ale přes sníh toho na ní moc vidět není.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5902
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 14:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zatímco jeden stroj z flotily umírá zvolna pod sněhem, část dalších strojů má dneska STK ... ilustrační foto z přípravy:


(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2999
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 17:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento neumírá, ten už umřel ....
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4734
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 04:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten už měl i kremaci...

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. února 2013 - 22:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe, je to tak, je to v Drnovicích. Jsem si říkal, že bys mohl mít na screenshotech svoji domovinu ;-) Parametry tebou odkazované kamery jsou prakticky totožné s parametry mé kamery. Ta má ovšem nemá IR LED. Píšeš, že jsou k ničemu. Neměl bys ukázku, jak vypadá záznam za tmy z kamery s IR LED? Docela by mě to zajímalo. Záznam z mobilu vypadá kvalitněji. Na youtube jsou k vidění onboard klipy snímané na Nokii N97 a kvalitou se mi zadají hodně na výši. Přidám screenshot z dnešní cesty přes Šturec – trochu nasněžilo :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7270
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 17:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 13:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 16:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc hezký ilustrační obrázek té obouchané bílé Felicie (zjevně z jiného článku)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 22:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: přesně to jsem si říkal taky, pak si většina lidí řekne, jaký jsou Feldy šroty :D
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5922
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 12:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednu obouchanou feldu jsem tady inzeroval před pár dny ... zájemce sice mám, ale pokud by to nedopadlo, ještě jednou to zde zaplevelím. Připomínám že auto má fouklé těsnění pod hlavou, jinak je plně funkční - krátké popojetí zvládá i teď - viz video ze dneška, najeto 186 tkm, STK 4/2014. Cena na letních gumách 4000,- Kč. Aktuální pár minut staré foto:


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 21:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: tomu článku se mě nechce moc věřit. Felicií je všude dost a čim dál víc jich je na vrakovištích. Takže nedostatek ND nehrozí. Mimo to je ještě druhovýroba. Celá auta se dají sehnat za pár tisíc i v docela neshnilém stavu.Nabídka převyšuje poptávku.
Zde jedna velice pěkná, ale nevím zda za tu cenu najde v dnešní době kupce.

AV 15-30
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 21:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také se mi to zdá divné. Ještě bych chápal, že to ukradnou ožratý puberťáci ale to jsou výjimky. Hezkých Felicií se dá sehnat docela dost. A většinou kolem 40 tisíc. U nás taky prodávají jednu krásnou za 40 tis. ale už to shodili na 32 a stejně tam stojí tak rok. Problém je v tom, že dneska za stejnou cenu má člověk auto třeba starší, má více najeto ale s pozinkem a výbavou. Měli tu i méně hezkou Feldu za stejnou cenu jako tu co uvádím, ale měla vše včetně klimy a byla pryč za týden. Felda s výbavou se prodá, bez výbavy horko těžko. Já jsem taky bral jen s výbavou a hledal jsem zachovalou po celé ČR. Ono zachovalá Felda je buď dovoz a nebo po důchodci, takže uvažuju-li Feldu s novou maskou, tak v době prodeje bylo důchodci třeba 60let a tehdy vybavená Felda byla sakra pálka. Za tu mojí by dnes byla vybavená Octavia. Takže to je má domněnka, proč je málo zachovalých s výbavou. Ty vybavené byly asi rodiné vozy, které prostě dosloužily nebo firemní. Já měl štěstí, že jsem narazil asi na majetného důchodce :-)

Ale několik bazarů i na sauto dováží Feldy z Německa. S výbavou jako nové, ovšem za ceny 60 tisíc, 50 tis. a podobně. I když ona ta poptávka po Feldách ještě je docela slušná, proto si taky drží cenu. I ,,áčka" je prodávají kolem 40 tisíc. Stačí se podívat na sauto.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě mě nepřipadá škoda felicia jako vyhledávaný artikl dnešní doby. Ona i ta v plné výbavě po důchodci může být zachvilku zrezlý vrak. Kdyby byl článek o Fabiích nebo Oktáviích, tak bych se nedivil. Felicie se nedrží v oblibě ani u mladých protože je prostě pro ně out. To si koupí raději Golfa. Jako rodinné auto je to za zenitem. A důchodci ti už ty své feldy většinou mají. Takže ten "hlad" po tomto voze prostě nechápu.

AV 15-30
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2938
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Něco na tom bude, toto se loni prodalo okolo 40tis.
1,6, 2xairbag, centrál, výškově stavitelné sesle, el.+vyhřívané zrcátka... (2. majitel, první byl z D).
A byla fuč, až jsem čučel.

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3714
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 07:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6102:
Ale tam se píše o hladu po feldách jako po zdroji náhradních dílů. A to je přesně po ty důchodce (nebo dejme tomu matky samoživitelky s dětmi), co si už v životě nekoupí ani toho golfa za pár desítek tisíc a ta felda jim musí vydržet do smrti...a Fanda traktorista s náhradním dílem za pět prstů jim to tak levně opraví...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 08:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felicia ma obrovsku vyhodu, ze to bola posledna lacno a relativne jednoducho servisovatelna Skoda.
Jej Velkou nevyhodou je, ze uz s prichodom Fabie sa stala moralne zastaralou a to eskaluje kazdym dalsim rokom.
Slaba vybava a korozia je dalsie minus. Vacsinu ich bud zozrala korozia, alebo sluzili do roztrhania tela ci vo firmach, alebo neskor u zivnostnikov ci po stavbach.
Tych par zachovalych Felicii po dochodcoch sa najskor bude akurat tak dedit. To auto ma pre nich vacsiu cenu nez trhovu...

Rodinny znami maju maly servis na dedine tu na zapadnom Slovensku. A podla toho co servisuju, krasne vidiet co v tej dobe akurat "leti".
To, ze sa tam neobjavuju Zigulaky ani nehovorim, ale napriklad ani Felicie. Postupne ludia presedlali do Fabii, Octavii, starsich Passatov, Golfov...

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 09:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za 40 papouchů je hezká fábka nebo hnusná okina filcka víc jak za dvaciáš je kravina a koupí to max neznalej hejl

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 15:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: taky dobrej češtin :D..ale chtěl bych vidět za 40 tisíc hezkou Fábku, leda na obrázku s desetkrát přetočeným tachometrem :-)

Já bych si taky dnes za ty peníze, za jaký jsem koupil Feldu, koupil něco jiného. Nadruhou stranu, já jí mám vybavenou kromě klimy vším co potřebuju a co jsem od auta vyžadoval, koroze mě zatím nepotkala (ťuk ťuk na dřevo), jen začínají být chytlý zadní lemy ale nic hrozného. A zrovna je šance, že možná budu mít Oktávku a řeším co s Feldou, prodávat jí nechci, protože přesně jak píše šmolko, má pro mě větší cenu než tržní. Mohl bych jí dát sestře, ale takovýho auta je pro ní škoda :-) Takže si asi místo veterána nechám Feldu a jednou z ní ten veterán bude :-)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 17:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže si asi místo veterána nechám Feldu a jednou z ní ten veterán bude

To si ještě počkáš. Felicií je všude dost i v Praze jich jezdí mraky. Buď to dát někam zakonzervovat do "stodoly" a nebo prodat. Pak je třetí varianta jezdit s ní dokuď slouží a nesežere jí koroze.

Jinak celkem slušné první fábie dnes opravdu lze sehnat za 60 tisíc.

AV 15-30
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 18:30:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz k Feliciim: Jsou zamenne motory a prevodovky ruznych motorizaci (Motory Skoda 1,3, VW 1,6 , VW 1,9 Diesel). Cetl jsem, ze jakysi tuningar pouzil do Trabanta motor VW 1,6 a prevodovku z naftove felicie. Pasuje to k sobe? Na felicii jsem se ucil jezdit v roce 1998. Muj spolupracovnik si koupil ojetou fabii za 90 tisic, pry kvalitni dovoz Belgie. Diky Kwasi
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 18:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: Dávnejšie ešte keď sme s kamarátmi nemali vodičské preukazy tak jedného kamaráta otec mal Feliciu 1,9D. Chybou bolo, že mala už vtedy okolo 200000km a mala v tej domácnosti ak dobre počítam troch šoférov. Nie každý sa k tomu autu správal tak ako má. Tým pádom klakla prevodovka. Najlacnejšia alternatíva bola prevodovka z 1,3. Pasovať to pasovalo, ale iný prevod spôsobil, že mala krátke rýchlosti a pri 5. stupni išla max 110km/h.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 18:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: ano, pasuje. U motorů 1,6 a 1,9 je mezi motorem a převodovkou použit mezikus
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 19:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro: to je blbost, i v prípadě převodovky z 1,3 50kW, která měla paradoxně kratší převody, než 40 kW, tak při vytočení nafťáku na 4500 ot. byste jeli 150.
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 19:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale vážne to nešlo viac, môžem dosvedčiť...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 23:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

loni u brna sedan 1.4 42tisíc pěknej v prahee krátká oparkovaná za 35

kiláky řeší jen vocas muj busík má 3/4 míče a jak spolehlivě jezdí

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3732
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 12:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kiláky řeší jen vocas
Diskuze na úrovni. Jazykově i fakticky.
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 16:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilometry řeším, protože je to údaj přeci jenom a autě vypovídající.
Naše služební HTP má najeto 176 tisíc převážně po městě, je s ní slušně zacházeno a má odpovídající servis, což ale neznamená, že když mi někdo nabídne tu samou fabii, ale s polovičním proběhem kilometrů, že to auto nebude výhodnější koupí.
Samozřejmě stav tachometru (bavíme se o reálném počtu najetých kilometrů), je jenom jedním z ukazatelů opotřebení auta.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 17:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor 2352: Nějak to tu zapadlo, tak reaguju až teď. Záznam za tmy jsem před vrácením smazal a ani já jsem si ho nenechal, nestál za nic. Za úplné tmy to dokázalo IR diodami osvětlit tak do jednoho metru a jen kolomo k předmětu, takže ani kapotu to "nevidělo". Jako noční hlídač tedy nepoužitelné.
Pro jízdu za tmy je kamera taky nepoužitelná, tam už bylo obtížné rozeznat značku a typ auta i jeho přibližnou barvu. Stejná zkouška s mobilem dopadla opět výrazně lépe, záznam ale také už nemám, v případě zájmu můžu znovu vytvořit. RZ už tentokrát nepřečte ani mobil (ten můj).
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 19:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si inzerát, doma mi přebývá Fabka 1.4 MPi, 50 kW, COMFORT, r.v. 7/2000, EURO 2, 158 000km, klimatizace, 2x airbag, alarm + centrál na DO, uzamykatelná převodovka, el. stahování oken, palubní počítač, stereo Sony s CD, MP3, př. mlhová světla, dělená zadní sedadla, imobilizér, tonovaná skla, servisní knížka, vozidlo zakoupeno v ČR, nehavarováno. K autu sada letních pneu na alu discích, střešní nosič a dvě starší zimní pneu Barum Polaris. STK do 8/2014, loni udělaná serviska po 150 000km, servisováno v autorizovaném servise. Ekodaň 3000Kč je zaplacená. Cena 68000Kč. Mail pod nickem

Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7814
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 19:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, a prázdné místo po Outbacku je konečně vyplněno - jak jinak, než patřičnou značkou.



Poznatky - zlatá je hezčí než bílá a automat ubírá sakra hodně na odpichu (je to teda pochopitelné, ale nemyslel jsem si, že až tak). Pro opisovače RZ - datum výroby nevím, nechtělo se mi to sundávat, auto přihlášeno do provozu 2.2.2009 v Rosicích (nebo pod co spadá Zastávka) a jiné značky to nemělo.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 12:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje matka bude asi prodávat svoji felícii 1.3 50kW. Je z německa po důchodci, jedna z posledních vyrobených a kromě klimatizace a kupodivu i koroze víka kufru má všechno. Najeto má 35.000 km a za těch pět let co ji má, s ní snad jen jednou jela dál jak 20km za město.


v prípadě převodovky z 1,3 50kW, která měla paradoxně kratší převody, než 40 kW

Měl jsem favorita 136L rv 90 a měl o dost delší kvalty jak matky felicia. Jednou jsem ji měl půjčenou. S tou felícií se prostě po dálnici moc jezdit nedalo, jelikož to řvalo v otáčkách jak kráva a nebylo problém při rozjezdu řadit 1-3-5. U feldy byla pětka "stálý" převod, neboť se na ni v jezdilo 50 obec - 120 dálnice.


Tych par zachovalych Felicii po dochodcoch sa najskor bude akurat tak dedit

Já v roce 2003 kupoval favorita po důchodci, určitě garážovaný. V té době byl jak fabriky, nikde ani náznak rzi. Ale stačily dva roky denního ježdění do práce a shnil tak nehorázným způsobem, že jakákoliv snaha o záchranu byla k ničemu. Když pršelo. tak se jezdilo v holínkách...

Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
lukas5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 14:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na fintu auto je po duchodci už nikdy neskočim. Minulý rok jsem koupil Felicii 1.3 MPi 50 Kw 1998 s něco kolem 130 000 km. Na první pohled hodně zachovalá nikde nezrezlá ani ne 5 dveře chycené, ale že já vůl si nenechal to auto zvednout na zvedaku . Dal jsem za ni 15 000 Kč je to už ta po faceliftu. Zhruba po 2 měsicich kdy jsem musel na výměnu brzdových destiček, které byly sjeté až na kov mi řekli na servise že by bylo potřeba vyměnit těsněni pod olejovou vanou že tam prosakuje olej, na převodovce je urvane bufero tudiž olej teče, zadni dil vyfuku už toho moc nevydrži, tlumiče se musi vyměnit jsou tam z vyroby a už toho moc taky nevydrži, brzdové potrubi je dalši věc, že s timhle přes STK neprolezu, všechno mi to ukazali. Takže letos budu zirat na prazdnou peněženku a jsem zvědav jestli to nebude dražší než auto při koupi.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 16:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a co jsi očekával od 14 let starého pekáče s tolika km?

Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 18:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 11:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lukas5: počkej, tys koupil 16 let staré auto a za cenu lepšího mobilu a divíš se, že mu něco je? A proč by to měla být finta s důchodcem? Všechny závady souvisí se stářím. A navíc to opravíš za pár korun. Se divím, že jsi nepožadoval nejméně pětiletou záruku. A vlastně to raději žeň k soudu.
Pokud to celé byla ironie, tak jsem to jen nepochopil a na tento příspěvek zapomeň.
Notes
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.72.245.118
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 11:36:25    Odkaz na tento příspěvek  

Lukas5: Maximálně tohle nechápu. Každé ojeté auto potřebuje vždycky nějakou investici. Je to až k smíchu, jak si každý myslí, že jenom zaplatí pořizovací cenu a bude jezdit do skonání světa, ba dokonce bude přibývat benzín v nádrži :D....

Osobně si myslím, že kilometry nejsou důležité, záleží na stavu....stejně většina aut je stočených, čert se v tom vyznej.

Já jsem si taky pořídil felicii, mám jí něco přes půl roku....Jsem myslím 5, nebo dokonce šestý majitel, tehdy měla pry najeto něco kolem 188 000km.
Hned počáteční servis jsem neojebal, nechal jsem vyměnit celkem dost věcí , později o 4 měsíce také v rámci STK.....Ale auto je jako nové, už se bližíme k 200 000 a motor si to vrní hezky, pěkně táhne, olej/voda se neztrácí.....Nikde mě to auto nenechalo, a že jsem byl sakra daleko....
Co se týče koroze, je někdy dobré to taky v zimě umýt od těch srač.k......

Podle mě nezáleží, jestli má člověk felicii, nebo BMW(mám na mysli ojetá auta), nebo cokoliv jiného. Všechno to je jednoduchá rovnice
Kašleš na auto = Auto kašle na tebe
nereg. Verusha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.254.142
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:08:52    Odkaz na tento příspěvek  

bufero

To je doufám jenom překlep , já jen že "výměna bufera" je u nás v DP taková známá příhoda.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5949
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad lukas5: opravdu pěkná ukázka hejla, zmíněného zde Martinem_100 :-). Tu moji bývalou hodně unavenou feldu jsem kupoval v roce 2006 za 58 tisíc a to je ale překvapení že po dalších 7 letech bez údržby má hodnotu šrotu...
EDIT: hodnotu šrotu při započtení nutných investic do dalšího provozu.

To bych si mohl stěžovat že mi v bazaru neřekli, že to bude rezavět (ba dokonce i korodovat), že gumy mi dalších 50 tisíc kilometrů nevydrží atd. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7819
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 17:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, byl jsem tento týden s výše vyobrazeným autem na evidenčce a zrovna tam dostával kartáč majitel nějakého Hyundaie, že mu nesvítí světlo a má v háji brzdový kotouče... Majitel tam lámal rukama a dušoval se, že to není možné, protože auto je teprve 5 let staré a že byl 2 roky zpět na servisu a že s tím skoro nejezdí, takže to přece musí být v pořádku...

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4212
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 22:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v pátek jsem si koupil auto z roku 90 za 6 litrů s vyřešenou ekozlodějinou a nestačim se divit kulák v háji lehce kape chladič 2 žárovky prasklý a jedna guma kvůli tomu čepu nepravidelně sjetá a těsnění pod palicí si nenápadně říká o výměnu!

jé asi to budu muset reklamovat páč nejsem blbej abych do toho cpal ty 3 tisíce :-)
:-)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 23:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lukas5: Přesně jak říká Swe. Za tu cenu si moc velkou hitparádu čekat vážně nemohl. Za ty prachy bych jí dojezdil "do mrtě", dokud by to neodpískala sama, a pak bych se porozhlídl po něčem jiným. Do auta za takovýhle ceny nemá cenu investovat, nepočítaje skutečně nejnutnější opravy, ani korunu.


Petruš_opava: Dovolím si .... 68 tisíc? Za co?! Proboha, vždyť je to obyčejná, seškrcená, 13 let stará Fabia. Na to, že Vám doma přebývá si za ní nebojíte říct celkem dost peněz. Ale jo, von si jí nějakej přitroublej Čecháček koupí, hodně štěstí při prodeji. "Mámo, hele, našel jsem tady eňo ňuňo Fabii, se sedmdesáti koňma, za sedmdesát tisíc, to máš jednoho koně za tisícovku (ohlušující smích), ta by se nám hodila na nákupy, co?" ... Češi zaprděný, blbý, nudný až to bolí...

(Příspěvek byl editován uživatelem mr plecháček.)

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789