K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 17:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za druhé, pre mňa to nebude veterán ani za 10 rokov, ani za 20.
Naštěstí o tomto nerozhoduje ani Knuudl, ani my.
Je to typický "blok" - o kterém se zde dnes a denně bavíme. Pro každého "škatulka" veterán končí vozidly, jež potkával (jako dosluhující vraky) v době svého mládí...


http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 18:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarosa: Tse, kdyby si radši přivezl toho Cadillaca, než toho teploušskýho Mustanga.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 18:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_plecháček:
Naprosto s vámi souhlasím.
Rozmluvit mu to, jsme nedokázali [sad]...
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 20:57:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj pratele,
posilam fotky dvou Skod 120 LS a jednoho neznameho dzipa?, vse z okoli Zlina

Jedna ze skodovek mela otackomer, druha ne. Ja vlastnim Skodu 120L, ktera otackomer originalne nemela, ale nechal jsem jej tam namontovat dodatecne. Ahoj Kwasi
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 21:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten "džíp" je UAZ469. Pro milovníky těchto vozu jeden odkaz ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 12:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 12:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Něco od jižních sousedů.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 9-2012

Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 18:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor Jo ahá,já jen že jsem na slovansku před pár rokama byl,a škodovek co si pamatuju tam moc nebylo,nejstarší co tam byla byla asi 105...ale řešíme to zbytečně,Knuudl na to mám svůj názor,kterej mu asi nikdo nerozmluví..

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 22:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek 13: To první je Velorex druhé generace? [biggrin]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 15:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: ne, pi*a na baterky [lol]

Jen si stále říkám, že jsem váhal s výběrem auta... a dobře.
Vzduchové těsnění - 120 Kč
Palivový filtr - 240 Kč
Olejový filtr - 152 Kč
Těsnění vypoušťáku - 4 kačky [proud]
Ještě k tomu mot. olej Carlson 10W-40 4L - 330 Kč (+teda jednolitrovka, kterou už mám delší dobu)
To, kde běžně taková výměna oleje stojí i 10 tisíc (teda s výměnou všech filtrů) v aut. servisu. Já se se vším vlezu do tisícovky.
+ dobrý pocit z toho, že si to udělám a vím, že je to dobře udělaný je k nezaplacení [happy]

Když jenom od druhých spolužáků slyším, jak u ních v aut. servisech dělaj, tak jsem milerád, že si to můžu udělat sám... Sice Felda už je 14 roků stará holčina, ale nikdy bych ji nedal, aby mi ji zničily. Docela mě i zamrzelo, že něco takového se vůbec v koncernu VW vůbec děje (hlavně od nich jsem očekával kvalitu a solidní přístup). Ale co naděláme... co si člověk neudělá sám, to nemá.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8939
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 16:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku, 1000 Kč není nic extra...

Já si vedu také evidenci:
6.5.2011 jsem platil 1103 Kč (olej, brzdovka)
17.5.2012 jsem platil 2400 Kč při větší prohlídce 60 000 km (mj. svíčky, všechny možné filtry, klima)
15.5.2013 jsem platil 1260 Kč (olej, brzdovka)

Jinak od října 2010 nic. Auto je rok 2009, má najeto 80 000 km.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 16:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Ty měníš brzdovku po dvou letech? Mě to příjde zbytečně často... maximálně natáhne trochu vlhka a sníží se bod varu z 338 na 326 stupňu celsia. [happy] Nebo nemám pravdu? jaký zde přčevládá názor??
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 16:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: brzdovka by se měla správně vyměňovat co rok, ale běžně se udává 2 roky.

edit.: Mirous - já taky ne [lol] (od koupy je tam ta, co tam byla) - jen když jsem dělal bzdy tak jsem dolíval novou. Ale jako řidič (a majitel vozidla) odpovídáš za technický stav vozu (kdyby něco, můžeš za to ty)

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 16:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem brzdovku neměnil nikdy. To se má? :D
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8940
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 16:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: já se o to nestarám, takže nevím jaky je interval. Olej měním po roce, většinou po 13-14 tis. km.

Teď už ale nastanou náročnější výměny. V létě tipuju brzdičky, silentbloky ramen, v zimě pneu a prohlídka 90 000 km.

No co už. A ještě se budu od příštího roku od volantu dívat na novy model Fabie [happy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 17:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vím, že se má měnit, ale...když jsem měl ještě škodu 100, místo brzdovky tam kolovalo původní "kafe i s lógrem". Ale vše kupodivu fungovalo.

Takže proč výměnu? [happy]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 19:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám pár obrázků z Budapeště. Zarytí zastánci ,,škatulkování" aut, máte smůlu. Dám to vše sem, protože život je příliš krátký na to, abych ztrácel čas zbytečným selektováním veteránů, neveteránů, vraků, nevraků.

Ve zkratce napíšu poznatky z maďarského provozu, resp.z vozového parku. Auta zde jezdí převážně 10 let stará (průměr) až novější. Ovšem více ,,lidová". Samá Fabie, Octavie, Thalie, spousta Opelů atd. Sem tam se objevují stará auta z východního bloku, především Trabanty (ale ty z 90tých let s motorem VW, dvoutakty jsem viděl dva, těchto novějších nespočet) a Lady. Za Škodovky vyhrává Felicie a Fábie, kterých je vidět všude mraky. Jezdí zde spousta Felicií Vanplus a Pickup, většinou bez nástavby. Následuje Octavie a Favoritů jsem viděl taky dost. Dost jezdí těch ,,zabedněných" Roomesterů praktik. Prakticky jsem neviděl první Superby, Rapida žádného, Octavii III asi 3x. Dále jsem viděl asi pět Š120 ,,M", dvě ,,užovky" a jedno krásné, žluté Garde, zaparkované v garáži.
Největší kontrast Budapešť vs. Praha je v absolutní absenci drahých, nabubřelých limuzín a SUV. Asi se v Maďarsku méně tuneluje. Opravdu, sem tam je vidět Passat, Superb II, Audi. Ale ta drtivá převaha luxusních aut, jako je v Praze tady zkrátka není. Naopak, levnější vozy drtí ty luxusní. I vládní vozy jsou poměrně starších ročníků a hlavně skromější (hlavně Octavie, Passaty). Policejním vozům vévodí Octavia a Opel Astra. Běžně vedle prezidentského paláce stojí Maluchy a Trabanty.
Autobusům stále vévodí domácí značka Ikarus, mezi nákladními vozy je vidět i dost Tater. Především mimo Budapešť.
Vidět je také vliv mírnějších zim. Třeba jsem to pozoroval na ,,feldách". Sice jsou otlučené, omšelé, ale málokdy orezlé. Zato jsem tam viděl poprvé v životě výrazně zrezlou Fabii.
A teď obrázky:
Začnu nejčastějšími zástupci východního bloku:



Spatřit lze i nám známé západní vozy (brouků tu jezdí poměrně dost, takže váhám, jestli se nejedná o licenční výrobu v Jugoslávii).


Následují Škůdky:


Dle označení se jedná o vládní vozy (stály před prezidentským sídlem):

Frantíci v Maďarsku:

Následují busy:


A nakonec jedna Tatra:


Fotit by bylo furt co, ale času málo a přeci jen na kartu se musely vejít i památky [happy].

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 19:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous
Největší kontrast Budapešť vs. Praha je v absolutní absenci drahých, nabubřelých limuzín a SUV. Asi se v Maďarsku méně tuneluje.

Spíš bych řekl, že mají lepší vkus nebo si nepotřebují léčit malé čuráky.
Stačí se podívat i na západ Evropy do jiných velkých měst, také tam ty SUV sračky moc nejezdí.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 20:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš bych řekl, že mají lepší vkus nebo si nepotřebují léčit malé čuráky.
Stačí se podívat i na západ Evropy do jiných velkých měst, také tam ty SUV sračky moc nejezdí.


Tesat do kamene! [ok]
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4513
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 22:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za to v rusku. .......

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4432
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 23:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každe luxusne auto ktore som v Budapešti stretol malo talianske SPZ [lol]

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 10:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale třeba v Bratislavě je to, řekl bych, na výskyt drahých nabubřelých aut a SUV tak asi stejné jako v Praze, chování jejich řidičů možná ještě o krapet východnější.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 11:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavne v Bratislave vidiet Trabanta, Daciu, Malucha, ci stare embecky je maly zazrak.
Nase srotovne a prednym povinna preregistacia aut na EČV to tu celkom "preriedila" [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 12:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bych hodnotil vhodnost mého výběru aut podle stejných kritérií jak Hladík, tak jsem si také vybral moc dobře.
Minulý týden jsem kupoval na svou Alfu 156 1.9JTD následující díly:
Vzduchový filtr necelé 200Kč, olejový filtr cca 160Kč, olej 5W30 cena cca 150l, podložku pod zátku jsem nekupoval, ale našel v ponku. Také jsem měnil pravé zpětné zrcátko a to stálo cca 900Kč (elektricky ovládané + vyhřívané a s teplotním čidlem).


Ale chtěl bych být tak pevně přesvědčen o svých rozhodnutích jak Hladík v případě rozhodnutí koupit si Feldu v naftě. Já většinou o zpětně výhodnosti svých rozhodnutí něco někdy udělat a koupit tak přesvědčený nejsem.

Moje první auto bylo Fiat Tipo 1.7D, které jsem vyměnil za Alfu 33 (1.35 boxer). Tu jsem dostal od táty k 15tinám, dali jsme jí spolu trošku dokupy a pak jsem se nechal ukecat, ať jí prodám. Místo ní jsem koupil to dieselové Tipo. No jak já tu věc neměl rád, po té co jsem se trošku naučil jezdit. Tak absolutně necool věc. Líné, smradlavé… Proto obdivuji Hladíka, který je přesvědčen o tom, že mu stejně nadupaná Felicia stačí. Mimochodem, tenkrát se psal rok 2000 a kámoši měli tak maximálně Škody 120. Tak blbej jsem byl, protože Tipo bylo proti 120tce super kára. I když 120tka měla určitě větší funfactor na sněhu a ledu.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 12:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně si myslím, že Hladíkovo přesvědčení pramení zejména z faktu, že si všechno vždy nejlépe udělá sám. [lol]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3200
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 13:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Divim sa, ze si sa uchylil k tym ciernym smerovkam.
Zastavam nazor, ze toto zatmavovanie svetiel vyslo z mody spolu s odchodom serialu Knight Rider z televiznym obrazoviek.
A to je teda uz nejaky piatok. [biggrin]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 13:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Tako ono to už je 13let, tenkrát byla jiná móda a taky rozum. Kdoví jestli tenkrát Knight-Ridera v telce neopakovali. :-) Hlavně že na autě nebyly směrovky oranžové, to pro mě bylo tehdá důležité :-)
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 16:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak uplně první věc co jsem udělal, tak vyměnil boční oranžové blinkry za čiré bílé. Jenže tu módu černých světel teď objevily moji spolužáci a myslí si, že co není původní a je méně účinné, tak je cool [crazy]

Smrq: no vidiš, a já měl obě zrcáka v barvě laku za 350 Kč (ovšem bez el. ovládání a vyhřívání)

Stanley : nevím jak ty, ale rozhodně mě to baví... navíc mám dobrý pocit, že jsem si to dělal sám (sám si upravuju vůz k obrazu svému)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Milan13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 16:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík : Tu tvoji Feldu jsem nedávno zahlídnul při průjezdu Slavkovem. Vypadá pěkně, povedla se ti... [ok] [ok]
Sám jsem měl ještě loni podobnou...[happy]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 16:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že před 13 ti lety byly černé blinkry a podobné věci ještě v módě. Pamatuju u nás Ladu 2101, tmavě modrá, žluté disky kol, plechová ,,lízátka" pod nárazníky, kufrový křídlo, žaluzie na zadním okně a zadní světla a přední blinkry zatmavený. To byla kára. Tehdy takovej tuning frčel. Nějak mám pocit, jako by nám připadalo, že co je od roku 2000 je nedávná minulost. Resp.jako by to bylo včera. Ale ono za těch 13 let uplynulo mnoho vody, stalo se spousta věcí a je to opravdu dlouhá doba. Mě bylo 12 let. To jsem byl malej smrad.

Hladík: hm, mě před třemi lety stálo lakované, elektrické zrcátko na feldu 2500,-.
Hladíkovo přesvědčení je podle mě dáno taky nadšením z prvního auta. Taky jsem to zažil a taky s Feldou. Akorát, že mě to vydrželo dodnes :D.
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 21:41:25    Odkaz na tento příspěvek  

zatmavovanie svetiel vyslo z mody spolu s odchodom serialu Knight Rider

Jenže to originální zatmavení na Trans-Amu mělo proti tomuto JZD tuzingu jednu fíčuru - bylo to i přesto normálně vidět [happy]


foto by internet
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 22:27:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že originální blinkry byly trnem v oku nejen mně [lol] Neřešil jsem to však žádným JZD-tuningem, nýbrz koupí originálního dílu z Fabie RS, přes který je vidět (kupodivu) též. A na Knight-Ridera jsem se koukal jako malý taky, myslíte, že to mělo vliv? [kladivo] Mimochodem, nepřijde mi, že by to vyšlo z módy tehdy a tehdy, prostě buď to hezký je, nebo to hezký neni. Na Fábii to hezký je. Na Felicii je zase hezký to, co tam mají Mirous s Hladíkem [happy] Moc nemusím tohle členění do škatulek, co je a co není v módě. Buď to oku lahodí nebo nikoli [happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6669
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 22:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak zatmavené blinkry u Tipa ... když si vzpomenu jak jsem v devatenácti vrtal do Spartaka díry do palubky pro další kontrolky a vypínače a ještě jsem ji pak natřel na černo. No dneska bych si ruce urazil za takovýhle prasení. Ještě že nemám žádnou fotku z vnitřku toho auta, takže ani neukážu co jsem to byl za hovado [happy]. I když tady je ten černý štít kolem přístrojů trochu vidět [uhoh].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3591
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 00:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Gratuluju k pěkné Alfici[wink]. Než jsem koupil Felicii tak jsem koukal po 156kách a taky jsem se díval na Mareu. Ale nakonec jsem dal na starou českou klasiku s tou podle mě nejpovedenější motorizací co se do Felicií dávala [wink]. Určitě to není to nejdokonalejší auto na světě, ale nedám na ní dopustit-

Mirous: No já když si vzpomenu, na ty kolotočářské variace tuningu za mých mladých let tak se musím smát. Olepíme ze všech stran samolepkama a čím větší kýč tím víc se k autu hodí [lol]...Ono je to jak říkáš. Nadšení z prvního auta je nadšení z prvního auta[ok]. Sám na sobě to pozoruju. ale ono někdy není na škodu postavit se nohama na zem. Přeci jen auto pro každodenní ježdění je spotřebním zbožím.

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8941
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 08:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk si s přibývajícím věkem uvědomí, že auto má sloužit jemu a ne naopak. Takže ho už takový samorobo věci přejdou a přestanou bavit.. Taky jsem to měl tak.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 08:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: máš pravdu, a proto Felda spí naleštěná v garáži a jezdí se ní jen přes léto. K autu na denní jezdění tak hluboký vztah nemám. Mám ho rád a jsem s ním spokojen, ale Felda je láska. Akorát mi každý říká, že se ke mě ten Ford nehodí :D
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 09:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych tady rád zavzpomínal na rok 1971 a moje první vysněné auto ... bylo bílo-černé, protože khaki na hradeckém DI-SNB toho roku při přihlášení zkrátka neprošlo [nene][wink].


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 09:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Nějak mám pocit, jako by nám připadalo, že co je od roku 2000 je nedávná minulost. Resp.jako by to bylo včera.

Presne moja rec. Som na tom rovnako. [kladivo]

Feudal: Ten fesak so zachrannym kolesom si ty?

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 11:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Já jsem se snažil o to abych měl Fel pořád čistou naleštěnou, ale po půl roce co ji mám mě to přešlo. Po tom co vidím jak se parkuje u nás u baráku,jak ji mám oliskanou ze všech stran, minulý týden jsem řešil vymlácené zadní světlo. Když jsem koukal po garážích tak tady v téhle části města není nic volného a garáž na druhé straně města by můj problém neřešila... Jinak jak se ke komu auto hodí nebo nehodí. Mi říkají, že Felda se ke mě hodí dokonale že je taková škaredá jako já [lol]

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 13:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Šmolko (3202): Ten fesak so zachrannym kolesom si ty?

Ano, ten vysoký štíhlý „francouz” jsem já před více jak třiačtyřiceti lety ... [sad]. Při návratu z koupaliště v osadě Běleč u Hradce Králové jsem zastavil u kiosku (protože jeep byl často obdivované vozidlo) a já uviděl holčičku s kruhem, který jsem si půjčil, vylezl na kapotu a nechal se pak vyfotit ála známá soška vítěze od Šalouna, coby humornou reminiscenci na předchozí vůz Praga Piccolo (s karosérií Kellner) po dědovi, kde byla na chladiči.
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 14:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal: to si musel být dobrý babolap :D. Dobře vypadající a ještě takový fáro. Kde si k tomu přišel a jak skončilo? to mělo plátěnou střechu?

Axer: Felda se ke mě prý taky hodí, protože já jsem takový ten člověk, co se každý víkend sebere a jede na chalupu. Popř. někam na výlet. A kamarád mi říká, že s červenou Feldou, a ještě pokud za ní mám vlek, jsem typický chalupář :D.

Jinak včera mi došly nové zimní pneu, dnes jsem byl přezout. Minulý týden jsem totiž jel na chalupu, kde bylo 30 čísel sněhu a celý víkend chumelilo. Musím říci, že univerzální pneu Nangang jsou opravdu na ho***. I na sjetých zimákách se jezdí lépe. Večer v pátek jsem sháněl po Jilemnici řetězy, protože mám jen na Feldu, abych se vůbec dostal k baráku. Máme k němu dost blbou příjezdovku, do prudkého kopce, navíc bez možnosti rozjezdu, protože ze silnice se na ní odbočuje zrovna v zatáčce. Leč s Feldou když jsem nemohl vyjet, tak jsem to vycouval (efekt alá Š120). Ovšem s Mondeem na univerzálkách jsem se nerozjel ani na té silnici :D. Řetězy jsem naštěstí sehnal na benzínce a druhý den s nima jel i na nákup do města. Bez nich jsem nemohl cestu ani sjez. Zabrzdil jsem auto, ale ty gumy natolik nedržely, že zabrzděné auto mi začalo sjíždět. A to byl jen sníh, nikoliv led. Dneska jsem nazul Nokiany se šípovým vzorkem, tak snad budou dobrý a dojedu dál, než 2 metry od silnice :D. Upřímně, nečekal jsem od univerzálních gum nic, ale takovou katastrofu taky ne. Nebo jestli je to těžkým autem? přeci jen, v zimě na chalupě jsem byl vždy buď Feldou, Favoritem nebo Corsou, ale taky Octavií, a tak hrozné to nebylo. I když bez vší pochybností, s lehčím autem se tam vyjíždí lépe, s lepší manévrovatelností a většinou úspěšně. Transit či Berlingo taky úspěch s vyjetím neměly.

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 15:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nokiany (WR D3) mám na Focusu druhou sezónu a a nemůžu si stěžovat. Akorát mi teď přijdou trošku hlučnější než když byly nové, ale na zimáky dobrý. [happy]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 15:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou přesně ony [happy] Tak snad budou dobrý. Vzorek zimáků, jako měly Š120 už dnes nejsou :D. Vše se předhání ve spotřebě a hlučnosti. Je mi šumafuk, kolik decibelů to má, hlavně když to má pořádný vzorek.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 15:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem chtěl původně GY UG8, ale cenový rozdíl byl před rokem skoro 1000 Kč na pneumatice a v mém rozměru 205/55 R16 je Nokiany v testech dokonce předběhly.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 16:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vše se předhání ve spotřebě a hlučnosti. Je mi šumafuk, kolik decibelů to má, hlavně když to má pořádný vzorek.

Rozumím tomu správně, že to je ironie?
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 16:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Vždycky, když koukám na to tvý Mondeo (zřejmě je to tim, že je světlý, tudíž hodně vylejzaj tvary auta), tak mě hrozně trknou do oka zpětný zrcátka. Přijdou mi hrozně malý, je to tak, nebo se mi to jenom zdá? [happy]

Feudal: U khaki džípu by lidi nevěděli, jestli jste imperialistický agresor nebo pozůstatek z května 45 [lol] Ba ne, jakto, že to neprošlo? Můj učitel na autoškolu mi tenkrát vyprávěl, že ho měl taky, a dokonce v originální olivový zeleni, jenom musel samozřejmě přemalovat hvězdy a původní označení [happy]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 16:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: máme stejný rozměr. Chtělo by to ale R15. ,,Šestnáctky" jsou už moc drahý a ještě je všemu i v pneuservise chtějí za výměnu pneu od 16 palců více penízků. Musím pořídit plecháče. Kamarád má Nokiany na Mondeu taky a prý jsou dobrý, hlavně prý docela vydrží, než se sjedou.

Risan: ne, bylo to myšleno vážně. Na hučící zimáky jsem celkem zvyklý. Pokud to opravdu nedělá kravál jako budapeštské metro, tak je mi to jedno. Pro mě je důležité, abych vyjel v zimě k baráku. Jestli mají pneu 75 decibelů nebo 72 decibelů, to opravdu nikdo nepozná.

Mik: je to tak. Auto jako ,,kráva", ale zrcátka to má malý. Jsem zvyklý couvat podle zrcátek a na tak velké auto jsou dost malý. Navíc, ty zadní folie jsou dost tmavý a v noci vidím při couvání opravdi velké nic. Přirovnal bych je velikostí k Felicii. Ale furt lepší, než děcké zrcátko na Fábiích. Nejvíce mi zatím pasují zrcátka na Octavii II, kterou jezdím v práci. To jsou poměrně velký zrcátka. Dávaly se pak i na jedničkový Octavie (Tour).
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 16:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Jo, ty myslíš z Octavie II FL. Ty se ale na jedničkový tourky nedávaly, to až na dvojkový. Ty z jedničkový tourky jsou shodný s těma na druhý Fábii. Jinak to malý postižácký zrcátko na mým autě nebylo ani tak špatný tim, že v něm nebylo vidět, to zrcadlo bylo "zprohýbaný" tak, že to bylo celkem ucházející. Co mi vadilo a co mě donutilo ho vyměnit byl vzhled, vypadalo to strašně.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 17:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: A si schopny dat Mondeo na 15" disky?
Lebo napriklad pri dvojlitrovych C-Maxoch su vacsie kotucove brzdy nez pri 1.6 ci 1.8 a najmensi disk mozem pouzit 16".

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 18:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak. Já nic menšího než 16" dát nemůžu a ani mi to nevadí. Zároveň bych popřemýšlel o tom, jestli se vyplatí kupovat plecháče nebo zainvestovat do levnějších liťáků. Cenový rozdíl nebude nijak zásadní, designový obrovský a nikdo ti nešlohne poklice. [happy]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 19:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mirous (1600): Kde si k tomu přišel a jak skončilo?
Ad Mik0cz (405): Ba ne, jak to, že to neprošlo?

Já myslím, že odpovědi nejspíše naleznete v řádcích nostalgické zpovědi můj první automobil ... na mých webových stránkách [wink].
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8943
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 19:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirousi: to na té fotce je ten kopec :-)

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 19:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Já mám tyhle Nokiany i na Ladě 2105. [biggrin]

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 21102, VAZ 2105 a VAZ 2101!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 20:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: to nejsem, 16" jsou minimum.

stanley: to je pravda. Liťáky jsou dobrý řešení.

3260: i tohle je v kopci. Fotka zkresluje, ale není to ten kopec, který jsem myslel. Tohle je téměř už na vrcholu (cesta pak pokračuje dalších 100m). Ta první fotka je silnice. Nahoru je to pěknej kopec, i když z fotky se to tak nemusí zdát. V létě se to vyjíží na jedničku, bez rozjezdu, pokud nechce člověk urvat trubky od serva a podobně. V zimě na dvojku (nebo zpátečku) trochu s rozjezdem, ale je to o 90°ze silnice, takže s tím rozjezdem se to nesmí přehnat, nebo hup do potoka, popřípadě do schránek [happy]. Pokud není cesta protažená tak je 20cm už opravdu hodně na to, aby se tam auto s předním náhodem dostalo. Pokud je protažená, je to většinou uklouzaný a to je naprosto bez šance. Nejlepší je to po protažení plus poprašek sněhu. Sousedi mají obě auta 4x4, ty jsou v pohodě. Š120 byla taky v pohodě. Výjezd s Feldou mám za ty roky v ruce, vyjížděl jsem i s autama kamarádů, ale většinou to byly menší auta. Na tuhle krávu velkou jsem zvědavý. Mimochodem, prudkost toho kopce si lze představit tak, že v létě na suchu to nevyjelo Berlingo 1,6 s míchačkou na vleku. Ale to je spíš tím, že je tam štěrk a při více plynu to začne prokluzovat. Protože Felda to pak vytáhla, ale to zase bude tím, že je to nejlepší auto na světě :D


Vodis: a betonový panel v kufru taky? :D

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 20:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neeee, nádrž na 50 litrů plynu a plnou nádrž benzínu. A plnou tašku vercajku a velkej hever. [happy]

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 21102, VAZ 2105 a VAZ 2101!
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 21:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení diskutující,
Potřebuji se zeptat, zda někdo nevíte o nějakém pěkném fóru, či webovkách věnujících se automobilům Saab. Potřeboval bych si počíst a zmapovat si vývoj ( hlavně cca r. 1950 - 2000 ) tohoto automobilu podle jednotlivých typů.
Předem díky za reakce.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 22:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: Já, když chci načerpat informace o autech, chodím sem: http://auta5p.eu/ [happy]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 09:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz.Mik, to je asi nejlepší odkaz. Máš tam snad všechny auta. Jinak bych hledal nějaký saab klub, určitě Ti poradí i na volvoklub.cz.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 10:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://auto.idnes.cz/policejni-skoda-superb-07e-/automoto.aspx?c= A131211_185038_automoto_fdv

Tak mají další limuzíny. Pravda, tyhle už lze poznat hůře. Zajímalo by mě, jaký máte názor na koupi těchto vozů. Nevím, jestli by třeba nevyšla levněji Octavia RS, kterou běžně používají dálniční hlídky v zahraničí.
Víceméně ale celkově s těmito civilními policejními vozy nesouhlasím. Resp.s jejich politikou. Je to jen zbraň na to, jak vybírat peníze za rychlost. Místo aby se soustředily i na jiné a mnohem horší nešvary na dálnicích. To že někdo jede 150 místo 130 mí dnes nepřijde hrozné. To že někdo předjíždí zprava, oslňuje zadní mlhovkou, nedává blinkry, kličkuje si jak na slalomu, to mi přijde horší. Někde sem četl názor, který se mi líbil, a to ten, že pokud by na dálnicích jezdily auta v policejních barvách, mělo by to možná lepší preventivní efekt.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 10:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: k těm pneumatikám - doufal jsem, že je to legrace.

Pokud jde o hluk, překvapilo mne, jak sobecký názor máš. Ono přece nejde jen o to, co poslouchá pán, vezoucí se uvnitř dnes relativně dobře odhlučněného vozidla. Ten má možnost volby. Ale ostatní, kteří musí trpně snášet jeho právo dopravovat se, by si snad zasloužili také trochu ohledu. Hluk z dopravy je docela velký problém a způsobuje patrně také škody, ať je cynicky vyjadřujeme v penězích nebo v životech. Vzhledem k tomu, jak se dnes daří tlumit hluk spalování, začíná tvořit právě valivý hluk docela významnou složku hlukového znečištění.

Jsem schopen pochopit, že Tě nezajímají dopady Tvé jízdy na ostatní. To je plně v souladu se současnou kulturou a stavem společnosti. Ale přijde mi zvláštní se tím chlubit. Předpokládám, že by Tě nenapadlo napsat, že Tě nezajímá, kolik jsi po sobě na ulici zanechal odpadků. Ale u hluku to klidně prohlásíš. Jen proto, že není vidět?

Pokud jde o ten vzorek - který je ten pořádný? Špalky jako na traktorové pneumatice jsou ty správné? Jezdíš v oranici? Vzorek na pneumatice je přece vždycky kompromis. Musí zajišťovat adhezi na suché vozovce v podélném i příčném směru, odvádět vodu, nezanášet se blátem nebo sněhem. To jsou věci, které jdou silně proti sobě. A to zanedbávám valivý odpor (pokud Tě nezajímá, neřeš prosím spotřebu a cenu paliva) a ten hluk, který jak už víme, Tě taky nezajímá. Vzorek na pneumatice je proto vždycky kompromis a přijde mi pošetilé u auta na běžný provoz extrémně preferovat cokoliv kromě provozu na studené suché či mokré vozovce.