K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 10:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Na mojom Forde boli pri kupe na original 17" zimne pneumatiky.
Co by nebolo nic zvlastne, keby nebolo povodne registrovane a jazdene v Taliansku v oblasti Rima.
A nic nenasvecuje tomu, ze boli na tesne pred kupou vymenene, kedze boli asymetricky zjazdene a auto malo skutocne blbu geometriu.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 11:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: možná tam měl Němec něco jinýho - lepšího, a někomu se to v řetězu od něj k Tobě líbilo, tak je v tom nevinně. A možná to byl skutečně ten příslovečný důchodce, co neměl potřebu blbnout. Podle nabídek dovezených ojetin takových musí být plné Německo [proud].

Jinak když čtu ty nářky na univerzální gumy, tak si pořád říkám, jak mohli dřív ti lidi vůbec jezdit, když nebyla všechna ta dobrodiní moderních speciálních pneumatik. A přitom taky všude dojeli a ani netušili, jak jsou na tom chudáci špatně.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 11:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vloni nebo před loni se i v Římě chodilo na běžkách :D. Třeba jsou italové svědomití a raději přezují, než se pak divit. Mimochodem, v jakém stavu je auto z itálie? říká se, že auto dost ničí, ale třeba kamarádka má z Itálie Opela Corsu a bez problému.

Risan: jsem si jist, že u mě jsou ty gumy opravdu z Německa. Pravda je, že tam se používají docela dost, vyjma horských oblastí. A ten řetěz nebyl tak dlouhý, aby měl někdo možnost si je vzít.
Jen by mě zajímalo, co myslíš tím dříve, tedy tou dobou, kdy takové pneu nebyly. Protože třeba na stodvacítce jsme mívali pomalu traktorový vzorek, kam se hrabou ty dnešní. Naopak dnes mě přijde, že ten vzorek je nic moc.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 13:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: O auto sa starali v Taliansku velmi dobre, ziadne prislovecne skrtance na laku a tukance (to som v BA schytal ovela viac), interier bez nejakych znamok opotrebenia.
Dokonca mam pocit, ze vzadu za tie necele 4 roky snad ani nikto poriadne nesedel.
Jedinou nevyhodou tychto vozidiel moze byt, ze tam chybaju vyhrievane celne sklo/sedadla. Co naopak v nasich zemepisnych sirkach dokazeme ocenit.

Na margo tvrdenia z akej krajiny by som vozidlo nechcel, tak po tohto rocnej dovolenke si dovolim povedat ze Spanielsko. Ale nechem pausalizovat. [nene]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3293
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:23:05    Odkaz na tento příspěvek  

Vždycky mě napadá, proč se naše veleslavná Škodovka vlastně ve své novodobé historie nepustí do nějakého kupé sama, nevužije odkaz na bohatou sportovní historii značky a furt nám servíruje nějaký simply clever modely, kde největší odvaz nabízí sedany ve verzi RS. Odpovím si sám, protože v hierarchii VW group je na pozici výroby¨běžných aut pro běžné lidi. Ale určitě i běžní lidi by kupovali kupé.
Tomuhle nicméně moc šancí na úspěch nedávám, a) platforma R8 se mi zdá poněkud zbytečně supersportovní b) nevěřím ten investor se najde v naší zemi c) nicméně jako záměru tomu fandím
Design záměrně nehodnotím.
no dobře, zadek a bok jsou hezké; předek je takovej nějakej moc nabobtnalej, hlavně když si člověk uvědomí reálné tvary R8 si myslím, že by to mohlo být trochu nižší
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase výmysl. Na to proč Škodovka nevyrábí coupé sis odpověděl sám, protože VW to nedovolí. Moc se mi nelíbil první suberb, ale prototyp Tudor byl pěkný. To je kupé, které mohlo být dobré. Jenže je tu VW a tak to nedovolil. Běžní lidé by si to možná koupili, kdyby to stálo jako Fábie. Nevěřím tomu, že by to dnes mělo nějak velký úspěch. Úspěch mají kupéčka, které opravdu pro běžné lidi není. Další věc, ,,erko" je ,,erko" a nikdy ho nic nemůže nahradit a vyrovnat se jeho slávě. A nejde jen o to auto samotné, jakožto věc, která se mezi tehdejšími hranatými škodovkami vychylovala z řady. Ale už historie samotná, sportovní úspěchy. A mám-li soudit podle vzhledu, byla to prostě líbivá škodovka. Tohle se mě absolutně nelíbí. Erko nenahradí, stejně jako nikdo nenahradí Tatru 87.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: [ok]

Mimochodem, nevíte prosimvás náhodou někdo, jestli pasujou kryty zrcátek z Golfa/Arrosy/Passata/Superba na Fábii/Octavii? Podle mě jo, tvar zrcátka je pořád stejnej, jenom ty neškodovky a Superb tam mají takovej prolis. Mám možnost je za pár kaček mít, jednak jsou v základním laku a jednak se mi ten prolis docela líbí. Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mik0cz.)
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:47:46    Odkaz na tento příspěvek  

No a ještě by mě zajímalo, jestli někdo vzal maketu tohodle auta do větrnýho tunelu a zkusil s tím "jet" rychlostí, kterou umí R8. Ten předek mi už od pohledu připadá jako aerodynamická blbost, no snad se pletu.
ad Mirous - právě proto mě napadá, proč to někdo cpe na podvozek hned R8. Určitě existuje v rámci VW koncernu jinej, daleko levnější a přitom dost dobrej podvozek. Takhle mi to připadá jako dělat reinkarnaci Warburgu, se kterým se taky závodilo, na platformě Panamery [lol]
No asi máš pravdu, že je spousta kultovních aut, který se pokračování neměly dočkat. Vzejde z toho čtyřdvéřovej Dodge Charger, milióntá verze Mini, který už není vůbec Mini...
Někde visel článek, že Mustang se bude dělat se čtyřválcem [happy] Asi odkaz na osmdesátý léta a oturbený 2.3 [uhoh]
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 23:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potkal jsem v Praze takovouto sanitku. Zajimalo by mě, pro koho je určená [wink]


No jo, Zlíňáci, trčí jim sláma z bot a ještě by si chtěli vyskakovat.
LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 09:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky už jsem jí viděl. Zřejmě to bude nějaké soukromé firmy. Transhospital je má také. Může sloužit klidně jako převozka. Po revoluci ještě pár let byly v takovém provedení sanitky celkem běžné.
Martin_z_ostravy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 15:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sanitka Ministerstva vnitra.Kdysi sloužila ve vládní koloně.Dneska jí zastoupil VW T5 ve stejných barvách.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8927
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 16:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale určitě i běžní lidi by kupovali kupé.

No, nevím, nevím... Potřebují prodávat po stotisících ne po desetitisících jako kdysi. A obávám se, že o kupé by zájem ve stotisících nebyl.

Citigo-Fabia-Rapid-Octavia-Superb je taková logická velikostní konfekce (XS-S-M-L-XL). Pak je tam Roomster, o jehož zařazení dodnes pochybujeme, ale své kupce má. A Yeti jako reakce na módní vlnu SUV/MPV. Kabriolet nebo kupé jako výraz životního stylu moc nefrčí. Pro mě jsou tyto kategorie symbolem minulých dob - poklidné putování krajinou s minimem věcí.

Tím odrazem dnešní doby jsou SUV: naložit náklad, cítit se bezpečně, rozdrbané silnice, velké ego, děcko do školky, na nákup do Lídla, na dovolenou do Chorvatska, na dovolenou do hor.

Já myslím, že doba není na Erko zralá... [happy] Ale jinak se mi ten nový koncept ERKA líbí.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 9-2012

Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 17:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě Emková karosérie na Užovkovém podvozku? jinak nechápu tu RZ a přední lemy [crazy]

A mám pocit že to je tahleta škodovka,kterou jsem v létě potkal, a ještě říkal jak je zachovalá..

Omlouvám se za to jak je auto vyfoceno,mohlo být vyfoceno zepředu ale omylem jsem měl zaplou takovou tu kameru jak bývá na fotoaparátech,takže mám asi 3 sekundový filmík,jak škodovka jede po spomalovači [crazy]ale na 95% je to ona..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 18:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to užovka s novou plechařinou, ale dveře (kliky) má původní. Kola také vypadají, že jsou čtrnáctipalcová - ráfek se čtyřma dírama, resp. s chromovanýma poklicema.
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 21:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co nechápeš na té SPZ? SPZ!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 10. prosince 2013 - 23:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohnyTDI: Asi, že RKA nesedí časově na eMko. Jestli je to ale pravda, to nevím.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4627
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 09:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska je to těžko představitelné, ale v 80. letech si majitelé užovek poměrně masově přestavovali své stroje na "moderní" aktuální verzi.
Takže jsem jsem své doby jako kluk často právě podle těch klik třeba i zdálky poznával takovéhle úpravy. Čímž dává hned smysl i ta SPZ...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 11:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych podepsal, co píše 3260. I ta charakteristika doby sedí. Navržené auto se mi taky celkem líbí, proč autor použil jako základ RS8 snad vysvětlil. Očekávám, že to bude (pokud se tedy najdou prachy) kusová záležitost a to je v pořádku.

Problém asi pořád spočívá v tom, že ta naše škodovka už jaksi není naše. A že takový podnik se holt řídí poněkud složitěji a kdo do toho napatlá emoce, toho převálcuje konkurence.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 11:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohndyTDI Co nechápu na té RZ?( a není to SPZ..) těžko uvidíš RKA na emku ,to tak RKB,RKC ... Jinak přestavba je to určitě..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8931
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 14:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A že takový podnik se holt řídí poněkud složitěji a kdo do toho napatlá emoce, toho převálcuje konkurence

Podle mého i pokus o Kult Rapidu s emotivním nábojem nevyznívá tak nějak, že by se člověk u toho chytl nebo sednul na prdel. Současný Rapid má z Rapida jen to jméno a dostal ho ne proto, že_by v tom byl bůhvíjaký ušlechtilý zájem, ale prostě proto, že už jaksi nebylo moc kde v názvech lovit. Já osobně považuji Rapid 80. let jako takový úpadek erka...

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9103
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 17:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl Citroen nějakou základnu poblíž Nepomuku? Dnes jsem tam během hodinové pauzy spočítal 4 Xantie parkující tak v 20 metrových odstupech, dále dvě Xsary a jedno Saxo. Mít foťák s sebou, tak to snad i vyfotím.
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 17:13:10    Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, dotaz. Na Šmoulibusu 3045, teda pro nezasvěcené Škoda 21Tr, se nám po generálce objevil levej světlomet, u kterýho si nevím rady. Během seřizování světlometů, jinak bezproblémového, neboť na to máme v DP regloskop, jsem zjistil, že tento světlomet tvoří na té měřící ploše regloskopu opačný obrazec. Zkrátka evropské světlomety dělají rovinu; od středu doprava se tato rovina zvedá, díky tomu vůz neoslňuje a přitom svítí na pravou krajnici vozovky. Ale na tom levým světlometu jsem zjistil, že je to opačně. Nikdy s tím problém nebyl. Jsou to světla made in russia, pro VAZ 2015 jak znám, a jsou zcela nová. Není možné, že to není zmetkový světlomet, ale že je to anglická verze třeba pro žiguly vyvážený do UK? Existují takové žiguly a resp, svítí anglická světla opačně než ty naše?
Díky za osvětlení (osvětlení lze brát doslovně [happy] ) problému
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5419
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 17:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anglická světla opravdu opačně svítí. Vím, že u některý světel je to jen o tom, jak se nastaví clona, takže jsou v podstatě univerzální (třeba Focus II), ale nevím jestli to i případ VAZu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 19:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 19:36:56    Odkaz na tento příspěvek  

Stanley - to se bude týkat asi jenom bodovek. Nastavitelnou clonu EU / USA máme na Helláckých bodovkách s žárovkou H7 na vozech 25Tr.

To světlo budu tak jako tak vyměňovat a následně reklamovat jako špatně dodané; mě jen zajímalo, jak se věc má. Díky za objasnění ;které mi přišlo logické, ale hledal jsem v tom (zbytečně) záludnost.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8934
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 09:10:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My o vlku, a vlk možná v trochu jiné podobě spatří světlo světa

Pokud to bude mít 4 dveře a B-sloupek, tak je to jen trošku upravený sedan [happy].

Když to bude vypadat aspoň takto:
odkaz

tak pak jo

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 11:04:38    Odkaz na tento příspěvek  

Já pořád nevím, proč se kupé jmenuje něco, co má čtyři dveře. Přitom se musím přiznat že třeba Passat CC se mi velice líbí - předpokládám že to nový škodo"kupé" by se mohlo tvářit tak nějak.

No já mám u dvoudvéřovýho Camara v TP napsaný: karoserie typ: tudor [lol], což odpovídá, že, two door [happy]
No a kupé ve vlaku má jenom jedny dveře. Co s tím?
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 14:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondro, konkurovat můžeš v zásadě dvěma způsoby. Buď nabídneš nižší cenu, nebo přesvědčíš zákazníka, že za víc peněz dostane něco lepšího, než u konkurence. Například rodinné auto a sporťák v jednom.

S těmi anglickými světly do žigula - mělo by to být vidět i na samotném skle. Pokud to nemá čirou optiku (jako že asi ne), tak ty zlomy toho šrafování by měly být obráceně než na ostatních. Kdysi jsme to řešili, když kamarád sháněl světla na restaurované 613 kupé (už zase kupé?) Tam tedy nebyla světla ze žigulíka, ale problém LHD/RHD tam u těch světel byl taky a rozlišit to šlo právě podle zlomů rastrů na skle.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 17:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8935
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 18:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že třeba Passat CC se mi velice líbí

mě víc než „klasický“ Passat.

A z kupé se mi líbí malé peugeoty (206, 207 nebo jak to mají), ale jen líbí, nic víc. [happy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 19:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Add Restaurované kupé T613 - tím myslíš to beznadějně zničené originální červené kupé z Kopřivnice přebastlené na zelené jakoprototypové jakoVignale které v podstatě vůbec neodpovídá předloze? Já bych to nenazval restaurováním, ale likvidací originálního unikátu za vzniku bastlu jen vzdáleně podobného předloze. [uhoh]
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 20:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: to máš od koho? Já tomu, co píšeš, moc nevěřím.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. prosince 2013 - 22:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale já to vím. To červené před zbastlením bylo postaveno v Kopřivnici jako prototyp kupátka za použití většiny chromkových dílů a několika málo použitelných komponent z totálně rozstřeleného a zničeného kupé Vignale. To že z něj současný majitel udělal pokus o Vingale považuji za svatokrádež, protože to auto bylo dochováno v podstatě v totožném stavu, v jakém bylo v Kopřivnici vyrobeno. Bohužel současný stav ani neodpovídá své předloze, je to ani ryba ani rak. Stačí porovnat dobové a současné fotky těch dvou vozů. Jsem zvědav, jakou legendu o tom autě se někde dozvíme...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 09:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom jestli jsme se tady jednu legendu právě nedočetli. Já jsem bohužel nebyl u toho, když se z rozbitého původního kupé stavělo červené, takže nemohu bohužel říct "já to vím." Viděl jsem ale těch "několik málo použitých komponent." Je otázka, jestli to počítáme na kusy (a jistě počet nových šroubků převýší počet starých skeletů, sedaček, skel a čalounění) nebo na kila. Současný majitel kupé hodně dlouho přemýšlel o tom, co s autem udělat, hodně pátral v historii a mluvil s hodně pamětníky, než se rozhodl, jak se rozhodl. Mohli jsme jej s červeným kupé vidět například už v roce 1997 na akci Wien-Zlín-Kopřivnice. Ona se ta historie jistě dá vykládat různě. A protože se pohybuju v tatrovkářské komunitě již mnoho let, je mi jasné, že legenda o zbastleném autě, podporujícím představu, že kupé je nyní bezcenné, se může jistě pár lidem hodit.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4511
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 10:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez obrázků jen melete na prázdno

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 11:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mě se to do krámu nehodí, je mi to svým způsobem celkem jedno. Nicméně považuji za obrovskou škodu továrně postavený prototyp docovaný v původním stavu obětovat něčemu, co svou předlohu prostě jenom připomíná... Fotky sem vložit nemůžu, neb nejsem jejich autorem.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 14:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na internetu je spousta fotografií: http://www.google.cz/search?q=613+kup%C3%A9&rlz=1T4ADBF_enCZ234CZ 239&prmd=ivnsfd&source=lnms&tbm=isc

Hynku, já neříkám, že se to hodí Tobě. Ale pár podivných jedinců jsem už bohužel v tatrasvětě potkal.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 9-2012

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 16:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na podívání z HK..
Celkem zachovalá 120(až na to přední čelo) a BMW..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 21:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdá se mi to,nebo to dáváš do špatné sekce?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4512
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 22:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

105 [wink]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 22:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bůhví, co to je. Zrcátka to má dvě a jenom podle masky a světel těžko soudit.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 23:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá ani smerovky v blatníkoch, ale opierky hlavy hej...

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Jirka_R.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2013
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 13:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tady o tom bavíte, jak se od sebe dá rozeznat Škodovka 105, 120, 130? Prostě mám na mysli všechny ty Škodovky s číselným označením. Díky [happy]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snad to dávám do správné sekce,když ne tak to prosím někdo přesuňte

kamarád vyfotil dneska v Praze tohoto Hummeříka


Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_R.: V zásadě platí, že 105 má menší světla (z "užovky"), jako je na transitově fotce, chybí blinkry v blatnících a má jenom jedno zpětné zrcátko. A 120/125/135 rozeznáš hlavně podle masky a označení (a pak samozřejmě taky podle počtu kvaltů na šaltpáce). Jinak samozřejmě 125/135 měly jinej volant, nějakou lepší výbavu (zejména v interiéru) atd atd. Takhle to aspoň odjakživa rozlišuju já.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 9-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 14:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím co se johnymu nezdá..Tahle sekce je o autech všeobecně,Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. takže sem patří zcela oprávněně..
Jinak podle rozmazané fotky zezadu je to 120L(štítek)
E: Tak právě jsem se koukal na Mobil,kde jí mám vyfocenou když jsem byl v HK na tom samém místě v létě(Bez fotoaparátu) a je opravdu 120L,fotky sem nedám mobil má neustále problémy se stahováním fotek do notebooku..

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 15:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01: Johny asi myslel, abys to dal do sekce "historická vozidla". Jenže tam tě s tim vyhodí a budou si tam dál chrochtat nad veksláckejma kárama z devadesátejch let, protože jedině to je ta správná historie [happy]
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 9-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 16:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, do historických vozidel už 120 nikdy [biggrin] nebudu to tam potom zase číst,pro mě už to historie je..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 17:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ako vravíš, história to je, ale veterán ani omylom

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Jirka_R.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2013
Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 17:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohnyTDI:
Díky. To je, ale kára[jidlo] Začínám mít pro tady takový káry slabost [happy]. Všude plno chromu, světel... Doufám, že zde slovo kára neznamená to stejné, co v Albánii [proud]

Mik0cz:
Díky. Z mého pohledu vypadají všechny tyto číselné označené Škodovky stejně (stejný světla, skoro stejná přední maska, úplně stejná zaní část...)}

Knuudl:
Pokud správně počítám, ty nejstarší z takovýchto Škodovek, by už měly mít stáří na to, aby z nich mohly být veterány... Jaký je vlastně limit na to aby auto mohlo být veteránem? 30 let?
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 18:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veterán nezáleží od veku, ale aj od zachovalosti a dostupnosti, 105/120/125/130 sa dá pomerne ľahko zohnať, preto z toho dlho nebude veterán.

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 18:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 18:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knuudl: Veterán nezáleží od veku, ale aj od zachovalosti a dostupnosti, 105/120/125/130 sa dá pomerne ľahko zohnať, preto z toho dlho nebude veterán.

To jsme si ještě před pár lety říkali o Trabantech a embéčkách taky [happy]
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 9-2012

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 08:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knuudl: Nesouhlasím, v dnešní době je zázrak běžně sehnat zachovalou 120 .. Ale upřímně,škodovky už fakt vymizeli, Tady v RK nějak extra nejsou jako třeba v HK(kde jích je ranec.) Tady už jsou jenom takové ty stalice..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 14:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veterán to nie je, a dlho nebude, Ani 1000MB nie je ešte plnohodnotný veterán... je to taký "baby" veterán. Aj keď to auto uznávam, určite by som ho nebral ako veterán. Dokonca ti na MB nedajú legálne atestáciu. Na Feliciu v zachovalom stave (rozumej hodnotenie 2 a 3, čiže prevádzkuschopný, avšak značne používaný), ale Octáviu musíš mať vo výbornom stave aby dostala Atest.

Škody s číselným označením dlho nebudú brané ako veterány, možno tak malosérie, ako Rapid Cabrio, rôzne špecializácie pre zahraničné trhy (Kanada, Severské Krajiny, Malta)

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 17:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Transite01, ber v potaz, že Knuudl je ze Slovenska a kdybys někdy zajel na toulky po Slovensku, zjistil bys, že Škodovky 105/120 jsou tam stále poměrně rozšířené :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 17:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za prvé, som z Bratislavy, a tá je úplne odlišná od Slovenska. V Bratislave sa ich už moc nenachádza, ale východ je nimi posadnutý.

Za druhé, pre mňa to nebude veterán ani za 10 rokov, ani za 20.

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A východ začíná hned za hranicemi Blavy :-) Ale je fakt, že ta "nebratislavská" část Slovenska říká totéž - Blava není Slovensko :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 15. prosince 2013 - 17:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamarád co byl pár let pracovat v Americkem "Detroit" si tam pořídil tyhle dvě káry:




Letos tam končí a zpátky si veze domu toho "Mustanga".
Holt... Někteří si užívají [happy].