K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 09. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 09. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 13:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I kdyz, v navaznosti na predchozi prispevek, muzu uvest jedno jmeno, kdy byl jeho nositel ostrakizovan za verejnou prezentaci svych nazoru, ktere nejsou v souladu s nazorovou linii prosazovanou EU. To jmeno je - Thilo Sarrazin.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
V____F
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 18:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: My tedy při imatrikulaci znělku EU (jestli myslíme stejného Beethovena) neslyšeli a vlajka EU tam taky chyběla. Studuji velkou veřejnou VŠ, takže státem to nařízené nebude.
Doktor: A s dovolením, odkazovat na zprávy z AC24.cz...[crazy]
A já vim, že Eu je zábavný téma, ale chodim sem spíš číst moudra o autech
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9086
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 21:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nám na ZČU hymna EU nezněla a vlajka EU nevisela. Cedulky o podpoře z fondů EU chápu, když budu sponzorovat výstavbu XY, tak budu chtít tam být zveřejněn.
Btw. máte někdo zkušenosti se spolehlivostí systému 4MATIC u Mercedesu?
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 21:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nám na JČU jo. Asi jsou tam tedy nějaký moc prounijní. Mimochodem, je hezký, že je to z EU fondů, ale kdo do nich přispívá? My. Za to, kolik jsme tam dali peněz, bysme možná měli dvojnásobek toho, co bylo sponzorováno z fondů EU.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9087
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 21:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Česká republika dává do fondů stále ještě méně, než kolik z nich celkově dostane. Mnohem hůře jsou na tom západní státy, které EU dotují.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 21:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prumerne bystry diskutujici vi, ze prispevky o EU jsou mimo tema tohoto vlakna. Presto se vzdy najde nekdo, kdo na to musi poukazat. Prumerne bystry diskutujici vi, ze kazda diskuze mimo tema se vycerpa a vrati se prispevky k tematu. Presto se vzdy najde nekdo, kdo musi vyzyvat k navratu k tematu. Vetsinou se tak deje ve chvili, kdy je mimotematicka diskuze jiz vyhasinajici a aniz by nadhodil smer dikuze v mezich tematu. V____F, s autory odkazovaneho serveru bych spolecnou rec pravdepodobne nenasel, no chtel jsem odkazat na jistou vec a na osvedcenem serveru Novinky.cz jsem k tomu nic nenasel.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 22:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Od doby, co mi bylo vynadáno za to, že nepovažuju ohnilej Nissan z devadesátejch let za veterána a podle všech tudíž patří do komory o historických vozidlech, si myslím, že i kdybychom tu řešili velikost prsou Lucie Borhyový, tak je to k tématu. Nehledě k tomu, že tato diskuze vykrystalizovala z automobilového problému, takže - proč ne?

Edit: nějak mi to k večeru nemyslí a nepostřehl jsem tu ironii, takže Doktore sorry, nicméně tento příspěvek se dá vztáhnout na ty z nás, kteří na ono vracení se k tématu poukazují.

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 09:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kontroluje niekto na slovenskej STK ci auto povodne urcene na americky trh blika na oranzovo, ci na cerveno?
Rano si veselo na cerveno blikal predomnou stojaci Cadillac SRX a vcera som zas isiel za Mercury Marauder-om tiez bez oranzovej smerovky.
Na paradu... [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 20:23:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to funguje jako u nás, tak by amerika měla blikat oranžově, ovšem za předpokladu, že na to nemá vyjímku zapsanou v TP. Což klidně mít může.
A v ČR se to samosebou kontroluje a to dokonce jako jedna z vůbec prvních věcí když na STK přijedeš. Já kvůli tomu předělával za nemalého úsilí Lincolna :/ čímž přišel o svoji pěkně svítíci prcinu.
K amerikám je docela složitá legislativa, která je výrazně jednodušší jen v případě, že máš vozidlo registrováno v ČR dříve než v roce 2001. Na auto přihlášené do té doby se naštestí zpětně nevztahuje buzerace za DOT normy na sklech a různé jiné vyjímky, patrně z toho důvodu, že v té době bylo přihlašování takových aut v podstatě jeden velikej bordel a zpětně se v tom š'tourat nemá cenu. Nicméně blikat musí oranžově i vozy registrované před r. 2001; tento problém je ostatně základní mantrou, která trápí všechny "ameriky" už leta letoucí, na což může být několik názorů. Já třeba osobně si myslím že blikání červeně je mezi dnešními svítilnami z PLR, co svítí růžově, nebo vypálenými oranžovými žárovkami v blinkrech svítících bíle, či svícením denními světly v noci nebo denními světly společně s parkovačkami docela zanedbatelná věc.
Mimochodem ameriky používají žárovky 7/29W a rozhodně i po letech jsou vidět víc než na kdejakým chrchlometu s vybledlýma pidilampama.
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 20:27:11    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem ten SRX, to je příšerná obluda. Vůbec tak nějak zjišťuju, že ty ameriky od devadesátých let vejš jsou buď víceméně "evropský", nebo obludný, případně nevkusný :D Jak já mám rád svý Camaro. Jo a blikám oranžově z výroby [happy]
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 22:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner. OndraS: Jo jo, jsme ochuzeni o efekty[kladivo]
http://www.youtube.com/watch?v=55XXIgRMK9k

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 23:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner. OndraS: jj ked vidim povodne oranzove ziarovky blikajuce na bielo otvara sa mi nozik vo vrecku! [satan]
Biju mi do oci vsetky tie domontovane hmlovky a cuvacky, ale sa divil sa, ze pri tom Cadillacu SRX, nevyuzili tu zaslepku ci zdvojenu ziarovku pre cuvacie svetlo na smerovku.
Vid obrazok.
Mozno je to obluda, ale beriem to ako mile osviezenie vozoveho parku.
V okoli mojho bydliska je podla vsetkeho nejaky fanda amerik.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 07:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mercury Marauder jakoby z [zadnice] Fordu Crown Vic vypadla! [happy]

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 09:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_plecháček: Crown Vic a Grand Marquis/Marauder su fakticky dvojcata, takze podobnost nie je nahodna. [proud]

Zlin__24tr: V USA sa idu po tom sekvecnom blikani smerovky zblaznit, ale ja som tomu neprisiel na chut.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Xik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 12:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u Fordu Crown Victoria, jaké by byly problémy/náklady s přihlášením tohoto? Bude to složitější tím, že se jedná o ex-policejní auto?



Zrovna tenhle je zatraceně cool, třeba si ho někdy pořídím [happy]

P.S.: To, že je dávno prodaný, vím.

(Příspěvek byl editován uživatelem xik.)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 18:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xik: Tento kus som zaznamenal tiez. Vyzera odstrojena od policajnej vybavy tak snad by tam nemal byt ziaden zadrhel.
Co sa tyka US aut, tak som narozdiel od povedzme OndraS len teoretik. [uhoh]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 20:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně je třeba namontovat na tu viktorku žlutý směrovky, jinak se Ti budou kolem garáže vršit mrtvoly, protože bez žlutých směrovek je to děsně nebezpečný.
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 07:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, co je na červených směrovkách tak děsně nebezpečného? V USA jsem něco najezdil, zluté a červené směrovky tam jsou v současné době tak půl na půl, ale nebezpečné mi to nepřišlo ani za mák... A navršené mrtvoly kolem garáží jsem tam teda neviděl.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 08:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xik: [coze] Uau, 130 tisíc? Já jí tu nemohl za boha najít pod 200.
Aby bylo jasno, do Fordu Crown Victoria jsem blázen, šetřim šetřim a jednoho krásnýho dne (pokud nedejbože nebude rodina a nebudu si muset koupit Voktáfku nebo Mondejo f tédéíčků f kombi [lol]) si jí chci rozhodně pořídit .. společně s nějakým skútrem na běžný dojíždění do arbeitu.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 08:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skoro vsetky krajiny okrem USA a Kanady vyzaduju oranzove smerovky.
Zadne cervene smerovky su viac menej pozostatky z dob minulych.
Teraz info z netu:
Uz v 60-tych rokoch sa zistilo, ze blikajuce oranzove svetlo si ludia skor vsimnu nez cervene.
Navyse v roku 2009 NHTSA opakovane potvrdila toto tvrdenie tym, ze vozidla s oranzovou smerovkou maju o 28% menej kolizii suvisiacich s odbocovanim.

Osobne by mi ani nevadilo, keby blikala na cerveno odlisna cast svetla popri zadnom svetle.
Ale zavadzajuce mi pride, ked blika cele zadne svetlo "akoze smerovka". Ale to je moj skromny nazor.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 10:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobne by mi ani nevadilo, keby blikala na cerveno odlisna cast svetla popri zadnom svetle.
Ale zavadzajuce mi pride, ked blika cele zadne svetlo "akoze smerovka". Ale to je moj skromny nazor.


Přesně tak, souhlasím - já taky nevidím problém v barvě, ale určitý smysl bych viděl v tom, že jiné světýlko má funkci světla koncového, jiné brzdového a jiné směrovky.
Na starých amerických autech (nebo i neamerických v provedení pro Severní Ameriku) svítí i bliká většinou všechno, co může - vzadu mají třeba několik červených světel (pro Chevrolet Impala byly léta charakteristické tři samostatné) nebo jedno složené, ale při svícení celá paleta svítí, při brzdění se všechno rozsvítí ještě víc a při blikání všechno rozbliká (tj. třeba sešlápnutí brzdy je při blikání patrné jen na jedné straně auta). Dokonce i přední blinkry často svítí jako jakési pozičky (třeba i u klasického VW Brouk na nárazníku), to už mi přijde zvláštní.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 10:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oddelena cervena smerovka je relativne ok, ale Crown Victoria blika takto a to je podla mna ozaj blbe.

A to som zas fanda oranzovych pozicnych svetiel.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 12:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A opravdu to má takový význam, jestli bliká oddělená část světla nebo světlo samotné? V kontextu toho průzkumu "blikajícího oranžového světla si lidé všimnou dříve než červeného" mi to přijde jako nepodstatné, rozlišovat, co přesně vlastně bliká.

Přijde mi to jako ten průzkum, kdy vědci zjišťovali, jestli víc bolí porod nebo kopnutí do koulí. A závěr výzkumu byl, že kopnutí do koulí, protože když žena porodí, tak většina za nějaký čas chce ještě jednou, kdežto u chlapů není znám případ, kdy by chtěl to kopnutí někdo opakovat.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 14:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kmotrovské značky na idnes.

Tak kromě toho, že tomu lupa i po tolika letech říká SPZ, jsem kmotr já i můj otec. Jenom ty naše Mercedesy jsou nějaký divný, místo hvězdy máme ve znaku šíp.

To jsou zase průzkumy a výzkumy tyvole. Všude to jde, mít značku na přání, jenom u nás na to zase přišli až teď, tak si holt lidi pomáhaj jinak. Přirozený. [crazy]
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 15:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co, zřejmě je zajímavých kombinací víc než drahých aut, tak musí uředníci občas vzít úplateček i od plebsu, jinak by si nevydělali [biggrin]. Osobně mi přišel jako potěšující ten údaj, že z drahých aut má "prémiovou" značku jen třetina. Měl jsem za to, že hlupáci mají mezi našimi zbohatlíky podstatně větší podíl. Možná jde ale zase jen o špatně nastavené parametry výzkumu.

Taky zajímavý je v článku ten trolejbus s kmotrovskou RZ. Netušil jsem, že trolejbus lze zapsat do registru silničních vozidel.

Jinak mně osobně zaměňování pojmů SPZ a RZ tedy vůbec nevadí. Obojí je jen úřednický výmysl, tak nač se tím stresovat. Až si vymyslí, že odteď se to bude jmenovat "Tabulka s klíčem do databáze registru vozidel" (zkratka TKDRV), tak se budeme zase všichni přeučovat na nový název?
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 19:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zejména Ondra: Myslím, že je to správný krok

ad RZ: kdysi jsem podědil RZ ... 6363. Vyjimečnost jsem z toho necítil.

Na druhou stranu, pracuji v místě, kam se sjíždí, mimo jiné, placatá vozítka s motorem vzadu a spousta z nich má v RZ x911 a 911x. Asi náhoda.

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 20:59:39    Odkaz na tento příspěvek  

Swe - já se přiznám že tady těm finančním a tržním věcem moc nerozumím. Takhle laicky bych řekl, že každý prodaný auto, byť by to bylo na antarktidě, dobrý. Ale pokud se jim tím nezaplatí režie, pracovníci v servisech, náklady na provozy dealerství apod, tak to tak asi má bejt.
Jestli to je dobře nebo špatně, to nevím, třeba mý Camaro nemá se současným Chevroletem vůbec nic společného, takže pro mě to není vůbec žádná ztráta. V životě by mě nenapadlo si nechat od Chevroletího dealerství hrabat na svůj Chevrolet [lol]
Z těch obyčejných aut se mi docela líbí Cruze sedan, ale posuzuju to podle vzhledu. Naopak třeba Spark, no já nevím, hnusnějšího auta aby člověk pohledal, a nejvíc vždycky žasnu, jak ta krabice může být psaná jako 5místná když se dozadu nevejdou dva dospělí lidi bez toho, aby do sebe šťouchali loktama.
Docela mě fascinuje, že nechají na trhu Corvette, zatímco třeba Camaro ne. Nakonec to dopadne ještě tak, že se tady bude sedmičková Corvette prodávat s nějakou opravenou vizáží jako druhá generace Opelu Calibra [happy]
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 06:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně Spark je papírák a ne auto, kamarádka tefila v malé rychlosti (kolem 40 km/h) strom a dost šeredně to odskákala...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 09:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynku tak takový strom je snad jistota zranění vždy. Ten se bohužel ani nehne. Před rokem mě předjížděl týpek na letních pneu někdy v únoru. Dostal smyk, otočil se a zadkem nalít do pařezu od obrovské lípy. Nový auto totálně na šrot, on měl rozraženou hlavu a zlomený nos. Každopádně kdyby tam ten strom byl, odnesl by to daleko víc. Jel cca 60 km/h. Bylo to na výjezdu z obce a já ho svou ,,padesátkou" zřejmě zdržoval. Paradox byl, že to byl zaměstnanec jedné velké firmy, která u nás staví silnice. Mohl by vědět, že asfalt v zimě klouže [happy].

Ad.Chevrolet: známí si koupili Chevrolet a strašně na něho nadávají. Neustále jsou v servise na záruční opravě. Pořád se na tom autě něco se**. Mě se třeba tyhle novodobý Chevrolety absolutně nelíbí.

Ad. SPZ: on je nějaký rozdíl mezi RZ a SPZ? já myslel, že je to totéž.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 10:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co dostaneš na auto teď, tedy s písmenem kraje, to je RZ, SPZ bylo to před tím, dle okresů. Novodobý, korejský Chevrolet je Daewoo,.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 10:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: tipuju si, že ouřadu, co psal ten zákon o tom, že značky už nebudou okresní, ale krajské, tak nějak napadlo, že se zapíše do dějin a zavede nám nový a výstižnější pojem. Nadšenci do těch ohavných tabulek nyní soudí, že SPZ je ta stará značka, která začíná písmenem a RZ je ta nová značka, co začíná číslicí (omlouvám se všem nadšencům za zobecnění, vím, že byly a jsou jakési vojenské atd).
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 10:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vojenske se pro zmateni nepritele oznacuji jako VPZ ;-) Slovaci s prechodem z okresu na jeste vic okresu zacali nove tabulky na autech oznacovat jako ECV (evidencni cislo vozidla).

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 10:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jasně, proč to v tomhle absurdistánu dělat jednoduše, když to jde složitě. Staré okresní značky byly stejně nejlepší. Až jednou vyhraju ty miliony a až půjde mít značku na přání, tak si nechám udělat starou okresní [happy]. I když já mám na obou autech celkem pěkné a to jsem ani nemusel uplácet [happy].
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 10:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou SPZ a RZ je to ještě trochu složitější. U SPZ jsou klíčová dvě slova, jednak státní a druhak poznávací. Neumím přesně definovat, zda už došlo nebo nedošlo k "odstátnění" značek. Jisté však je, že ve tvaru písmen definujících okres + dvě dvojčíslí byla ta značka opravdu poznávací, tedy relativně zapamatovatelná, např. při dopravní nehodě, když viník ujíždí.
Krajské značky už jsou jen registrační, tedy je to registrační nezapamatovatelný kód podobně jako je změť písmen a číslic např. u kódu bankovní operace. Od poznávací fce značky se patrně záměrně její tvůrci odvrátili. Tím jsme se v CZ odklonili od středoevropského vnímání značek na autech (viz D, A, SK), ale šli k čemusi pro střední Evropu podivnému (USA, Bosna a Hercegovina). Více se o tom dlouhodobě píše v příslušné komoře K-r.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 11:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až jednou vyhraju ty miliony a až půjde mít značku na přání, tak si nechám udělat starou okresní

To mám v plánu taky. Seženu si nějakou starou okresní O94ku (to je ta reflexní, ale pořád eště s okresním kódem), dejme tomu PII 71-17 (pro příklad), nechám si ji zaregistrovat jako PII 7117 (v těch novejch tabulkách na přání pomlčka dle mě nebude, tipuju, že to bude mít stejný rozložení jako dnešní RZ) a nahodim tam ty starý bez eurokokotiny a s pomlčkama a budu vesele jezdit. A policajti mi budou moct houby, protože v techničáku se to píše někdy s pomlčkou, někdy bez, zřejmě jaxe úřednice vyspí (na přívěsu máme 04-PI-76, ale v techničáku máme 04PI76) a to, co budu mít na autě bude platný.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 13:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je vyčůraný, ale budeš muset nějak přehodit známku z STK a to není tak lehké aby se neponičila.
Já sice SPZ nesbírám a ani se v nich neorientuju, ta komora kde píšete značky je pro mě španělská vesnice, ale jednu pěknou taky mám. Měl jí děda někdy v roce 1964 na ,,embéčku".

Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4620
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Fakt měl někdo tohle na embéčku?[uhoh] A to nejen pro účely třeba filmování?[wink]

AL-74-95 by byla opravdu pražská značka někdy z roku 1967, ale písmem a grafickým provedením by vypadala úplně jinak - viz vozy s dobovými značkami v komoře o historii SPZ.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná ještě doplním - vypadat to má přibližně takto:

Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: opravdu je to značka z embéčka [happy]. V grafickém provedení se nevyznám, ale klidně Ti po víkendu oskenuju fotku toho embéčka s touto značkou [happy]Popřípadě je možný, že sem si to spletl a je ze stovky nebo ještě před embéčkem z Minora, ale to by nesedělo datově. Jinak už jenom to omlácení svědčí o tom, že byla používaná :D
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5984
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Co dostaneš na auto teď, tedy s písmenem kraje, to je RZ, SPZ bylo to před tím, dle okresů.

[nene] RZ jsou všechny značky, jak krajské, tak okresní. Změnil se název té alfanumerické kombinace, přičemž to platí i pro všechny dříve vydané. Je to podobné jako když se celý Gottwaldov přejmenoval na Zlín. Také to neplatí jen pro domy postavené po roce 1990[wink]. To, že k té změně došlo právě s přechodem s okresů na kraje v lidech zakořenilo to, že RZ=nová, SPZ=stará, ale tak tomu není.

Risan: Jinak mně osobně zaměňování pojmů SPZ a RZ tedy vůbec nevadí. Obojí je jen úřednický výmysl, tak nač se tím stresovat. Až si vymyslí, že odteď se to bude jmenovat "Tabulka s klíčem do databáze registru vozidel" (zkratka TKDRV), tak se budeme zase všichni přeučovat na nový název?

Ono je třeba rozlišovat mezi zkratkou SPZ a pojmem "espézetka". To první je oficiální úřední zkratka, jejíž používání v tomto smyslu skončilo v červenci 2001. Nemělo by se tedy objevovat ani v novinových článcích. To druhé je slovo, které se mezi lidmi pro tento pojem vžilo, je běžnou součástí jazyka a lze ho klidně psát i do novin. Nicméně pokud chci uvést zkratku, musím vždy hovořit o RZ. Analogicky je to i s doklady k autu - hovoříme o malém a velkém techničáku, což bylo dříve OTP a TP. Dnes je to ORV I a ORV II. Takže je třeba rozlišovat úřední zkratku a slovo, které na základě této zkratky v jazyce vzniklo.

Mik0cz: Seženu si nějakou starou okresní O94ku (to je ta reflexní, ale pořád eště s okresním kódem), dejme tomu PII 71-17 (pro příklad), nechám si ji zaregistrovat jako PII 7117 (v těch novejch tabulkách na přání pomlčka dle mě nebude, tipuju, že to bude mít stejný rozložení jako dnešní RZ) a nahodim tam ty starý bez eurokokotiny a s pomlčkama a budu vesele jezdit.

Pokud si seženeš nějakou O94, tak stejnou kombinaci si určitě nebudeš moci pořídit jako značku na přání, protože již bude vedena jako ztracená nebo ukradená. Ale budeš si moci objednat nějakou ve zdánlivě okresním formátu, která ale nikdy nebyla vydána (třeba PIJ 0001), s tím, že dostaneš tabulky s europroužkem a bez pomlčky. Pokud s tím máš zásadní osobnostní problém, můžeš si takové značky nechat doma a na auto pověsit neoficiální náhrady za O94 od některého z alternativních výrobců a čekat, že případná kontrola to neodliší od starých původních okresních značek. To je sice postup nelegální, ale pokud budeš mít značky reflexní, čitelné a v podobě odpovídající původnímu vzoru, tak to nikdo nepozná a ničemu to neuškodí.
Mimochodem, nebudou na to potřeba miliony, ale 10 000 korun. Značka (na přání) ti zůstane "na doživotí", tedy dokud ji neztratíš nebo ti ji neukradnou, tak si ji budeš moci přemísťovat na nová auta. Půjde to od 1.1.2015.

Tuto debatu doporučuju přemístit do příslušné komory. I když se může zdát, že se tam bavíme už jen ve zkratkách a v takových detailech, které jsou pro někoho nepřehledné, vznese-li někdo naprosto laický dotaz, tak mu hlavu neukousneme a určitě odpovíme[wink].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 15:17:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, tak to si sypu popel na hlavu. Žil jsem v zakořeněném omylu :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 15:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l: On bude rozdíl mezi Zlín/Gottwaldov a RZ/SPZ hlavně v tom, že když napíšu na dopis adresu "Gottwaldov," nemůžu se divit, když pošta dopis nedoručí. Když ale napíšu SPZ nebo OTP, stane se co? Vůbec nic. Jen nějaký úředníček se bude vztekat, že si dostatečně nevážím jeho práce na vymýšlení nových pojmů a lejster a milovníci značek budou nechápavě kroutit hlavou, proč většina lidí jsou takoví ignoranti a nenaučí se rozdíly v takových podstatných věcech.

Jinak tuto debatu bych nikam nepřesouval, tyhle přesuny nadělají na diskusi víc škody než užitku. Pedanticky trvat na zařazení této diskuse do správné škatulky, z toho vane stejný puch klotových rukávů jako z důrazu na rozlišování úřednických zkratek. Důsledky též bývají podobné - absurdní.
šiml
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.13.3
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 16:07:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ona každá taková úředně určená, umělá změna projevuje následně ve svém praktickém (ne)užívání určitou tržní hodnotu.
Naštěstí má (laická) veřejnost stále ještě více rozumu než nastupující generace úřednicky akurátně smýšlejících a praxi ignorujících nýmandů, jehož je prázdné a falešné internetové žvanění pana nedávno -náctiletého ML dokladem.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5986
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 16:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Pedanticky trvat na zařazení této diskuse do správné škatulky, z toho vane stejný puch klotových rukávů jako z důrazu na rozlišování úřednických zkratek.

Z toho vane jediné: Do komory o značkách chodí lidé, kteří se o ně zajímají a něco o nich vědí, častěji, než sem. Případné dotazy se tak dočkají rychlejší a pravděpodobně i přesnější odpovědi, než tady.

Když ale napíšu SPZ nebo OTP, stane se co? Vůbec nic.

Když nazvu určitou verzi VW Caddy Škodou Pick-up (abychom použili příklad z automobilové oblasti), tak se taky nic nestane. Je to technicky (až na masku), rozměrově a funkčně zcela shodné vozidlo, takže to vlastně netřeba rozlišovat ani v dokladech. Jde ale spíše o celkové vidění světa. Já si nemyslím, že když budeme provozovat bordel a anarchii v drobnostech (jako je třeba rozlišení SPZ/RZ), takže nám bordel a anarchie nepřerostou i do věcí důležitých a zásadních. A v tom se předpokládám, vůbec neshodneme[wink].

šiml mohl své prázdné a falešné internetové žvanění klidně podepsat jedním ze svých uživatelských jmen, beztak je zřetelné, o koho jde.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 16:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l: opravdu se neshodneme, protože štěstí a úspěch je v tom, že se věci dělají přiměřeně jejich významu a rizikům, nikoliv dokonale. Platí to pro osobní život, řízení firem i států. Představa, že pokud nebudeme lpět na dokonalém používání bezvýznamných zkratek a pojmů všemi lidmi, důsledkem bude bordel a anarchie, je pro mne směšná. Naopak, zatím vždycky lpění na absurditách vedlo k větším problémům. Zatím všechny příklady záměn pojmů, které jsi uvedl, mají jako důsledek větší či menší škody (jméno města, typ vozidla v dokladech), ovšem u záměny zkratek RZ a SPZ žádné škody nevidím. Všichni vědí, o co jde, ať se napíše RZ nebo SPZ, jen nějaký úředník měl nutkání udělat svět zmatenější novým pojmem. Stavět tedy tyto věci na jednu úroveň pod heslem "pořádek musí být" je podstatou karikování tohoto hesla a všech, kteří je jen slepě používají.

A to přesunutí - vysvětlení z příspěvku 5986 rovněž nezní důvěryhodně. On zde totiž žádný dotaz nepadl. Jen jsme si povídali o článku a vzájemně si upřesňovali svoje představy o značkách. Rozhodně nešlo o odbornou diskusi. A když už zde přesto ty "odpovědi" padly, tím spíše není třeba diskusi přesouvat tam. Ostatně odborníky bychom neradi pohoršovali svojí ignorancí.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 21:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, konečně nám napadl zase snížek a já se musel chytit příležitosti a hned jsem si zajel na slovenské Záhorí

Je to rok, co jsem dělal autoškolu na sněhu a ledu. Tak to byla krásná příležitost zavzpomínat si na tyto časy, kdy sem musel jedzit autem pomalu a "plynule opatrně" [andel]

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 00:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to rok, co jsem dělal autoškolu na sněhu a ledu. Tak to byla krásná příležitost zavzpomínat si na tyto časy, kdy sem musel jedzit autem pomalu a "plynule opatrně"

Myslíš "požaduji po Vás bezpečnou, plynulou a ekonomickou jízdu" ? [lol]

A ty máš řidičák teprve rok, jo? To bych zrovna neřek, každopádně gratulace k výročí [happy]

P.S.: Nemám stříbrný auta rád, nesnášim je, nemám rád ani felicie po fejsliftu, ale na tvoje auto se vždycky rád podívám. Je na něm vidět ta péče a láska [wink]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 00:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: no v podstatě něco podobného bylo po nás vyžadováno [lol]
"tak řidičák rok nemám. Touto dobou jsem dělával jízdy a začínal jízdy s náklaďákem (před rokem). Na závěrečnou zkoušku s osobákem/náklaďákem jsem šel právě 17. Ledna (tudiš jsem ještě dostal velké "C" bez omezení) - řidičák jsem dostal až začátem dubna. No za tu dobu už jsem stihl nalétat přes 13 tisíc kilometrů.
Jinak děkuju [happy]

Edit: no vlastně v říjnu jsem měl výročí od ZZ traktoru. Jenže od té doby jsem v traktoru neseděl (možná párkrát ve školy, když bylo potřeba, jinak ne).
V řidičáku mám u všeho zapsaný 18. Březen 2013, takže tak [proud]

Navíc tento měsíc slaví "Feluš" 14cté výročí [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6085
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 00:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně zkušeností jsi už nasbíral víc jak my všichni dohromady, jak to tu občas čtu.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5992
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 01:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: On zde totiž žádný dotaz nepadl.

Tak nevím, ale věta on je nějaký rozdíl mezi RZ a SPZ? (Mirous, 1575) se mi jeví poměrně jednoznačně jako dotaz...

Ostatně odborníky bychom neradi pohoršovali svojí ignorancí.

On někdo mluvil o odbornících?

Představa, že pokud nebudeme lpět na dokonalém používání bezvýznamných zkratek a pojmů všemi lidmi, důsledkem bude bordel a anarchie, je pro mne směšná (...) Zatím všechny příklady záměn pojmů, které jsi uvedl, mají jako důsledek větší či menší škody (jméno města, typ vozidla v dokladech), ovšem u záměny zkratek RZ a SPZ žádné škody nevidím.

Ano, lpění na bezvýznamných zkratkách je směšné a záměna pojmů RZ a SPZ žádné reálné škody nezpůsobí, stejně jako mnoho dalších. Potíž je ale v tom, že od určité chvíle už tyto nepřesnosti působí škody a mám dojem, že naprostá většina lidí není schopna rozlišit, kde je ta hranice mezi směšným lpěním a bezpodmínečnou nutností být přesný. A právě ta neschopnost to rozlišit vede v konečném důsledku k tomu bordelu a anarchii. Když spadne strop, začíná to milimetrovou trhlinkou. A také platí, že státy, které mají pořádek v zásadních věcech, jej mají i v na první pohled bezvýznamných detailech (SRN), což funguje i naopak...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 08:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ford Fusion z Warszawy [fotic]

Radio Egrensis - nejlepší hudba na západě! [wink]
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 09:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, vykašli se na něj, všichni přeci vědí, co je pan Risan zač ... demagog a nebetyčný rejpal, libující si v takovýchto plytkých, nic nevytěžujících diskusích. Jsou tací, kteří mu zde ještě hrnou vodu na mlýn, ale ani já, a domnívám se, že ani ty, to nemáme zapotřebí [lame]. Jenom se teď ještě dozvíš, jak mne nemá hrozně rád [wink].
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 16:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal: vždy jsem obdivoval a záviděl Vám, jak přesně dokážete odhadnout lidi. Já mít takový odhad na lidi jako Vy, jsem už dávno nechutně bohat.
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: A říká snad někdo, že nejsem? Takovou spoustu bohatých životních zkušeností hned tak někdo zase nemá ... a do hrobu, jak vidno, si je s sebou nevezmu [wink][proud] ...
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Tvou averzi vůči stříbrným autům celkem chápu. Taky je zrovna dvakrát nemusím. Jinak jednu dobu jsem taky nemusel faceliftované Feldy a nakonec jsem si jednu koupil [lol].

Hladík: No já mám za tu dobu co mám řidičák přes 200tkm nakrouceno. Ale konkrétně s mojí Fel, kterou mám půl roku, jsem stihl už skoro 12tkm[wink]

Nu a tady malý průřez jak se Felda měnila (jen detaily nic zásadního)

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 19:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal: O Vašem bohatství nic nevím a ani jsem o něm nic nenapsal. Ale díky, budu se těšit, že mi třeba za dvacet let taky dojde, proč je dobré na lidi v internetové diskusi občas vyletět a nadávat jim.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také nemám rád stříbrná auta. Má je každej ,,vocas". Vždycky sem říkal, že si nikdy, nikdy, nikdy nekoupím stříbrné auta a už vůbec ne Forda. A jak to dopadlo? koupil jsem Forda a ještě ke všemu skoro stříbrného. Píšu skoro, protože ve skutečnosti je to šedá-metalíza, ale všichni se mi smějí, že je to stříbrný [happy]. Ale je to fakt šedá, pro srovnání foto s kamarádovým stříbrným Focusem.


A dám Vám dobrou radu do života, nikdy nejezděte v zimě na univerzálních gumách. Měl jsem je a autě od koupi, tak jsem je tam nechal. V pátek jsem vyrazil na chalupu do Krkonoš a musím říct, že takový adrenanil jsem nezažil. V noci jsem po benzínkách (naštěstí úspěšně) sháněl řetězy, neboť se to nerozjelo ani na rovince, natož na naší štěrkové příjezdovce k domu, která je do prudkého kopce a navíc pluhovaná jen občas. Následuje okamžitá koupě zimních gum, bez nich už ani ránu.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždycky sem říkal, že si nikdy, nikdy, nikdy nekoupím stříbrné auta a už vůbec ne Forda. A jak to dopadlo?

Prosimtě nestraš, nerad bych dopad stejně [lol] Ale hlavní je, že ti auto dělá radost. A já si hned řikal, už kdyžs nám to tu ukazoval poprvý, že to neni "echt" stříbrný. [happy]

Mimochodem, včera jsem konečně namontoval dospělácký zrcátko ke spolujezdci u svý fábie. To auto hned vypadá úplně jinak.
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 07:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Jak jedno moudro praví "Nikdy neříkej nikdy"[wink]. Jinak k těm univerzálům, to je guma která není dobrá ani za sucha, ani za mokra a na sněhu už vůbec ne. Je to kompromis mezi vším a výsledek nestojí za nic[ko]. Jinak Mondeo máš opravdu pěkné i ta tmavě stříbrná mu sluší[lol]

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 08:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky. Stejně mám raději Feldu :D Asi sem divnej. Ta teď spí zazimovaná v garáži.

Mě zaráží, že Němec si koupí takto poměrně drahé a výkonně auto, ale obuje na něho jakýsi univerzální Nankangy či jak se ty pneumatiky jmenují. No mě jich bylo líto vyhodit, protože jsou téměř nový, ale zabít se nechci, takže pryč s nima. Ono ale i tak to nebude sranda s tímhle autem v zimě, je těžký, výkon velkej, kola velký a to na sněhu není nic moc. Alespoň co se vyjetí kopců týká. Já věděl, proč chci 4x4.

MiK: že někdo dal na Fábie malý zrcátko je nepochopitelné, že to ale někdo dal i na Octavii..k tomu snad se netřeba vyjadřovat.