K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 16:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

Už nevím ve které diskusi se zmiňoval ten Hummer od MP Praha, každopádně jednoho přesně takového celobílýho Hummera bez polepů a s modrými majáky a s pražskou registrací jsem viděl stát u "Štrougalovy trafiky" neboli takovýho toho prefabrikovanýho policejního domku u brněnské ZOO v Bystrci. Takže nakonec skončí někde tady?
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 16:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veru mělo to dopadnout takto:
1x HZS hl.m.Prahy
1x Policie ČR Správa hl.m.Prahy
1x Policie ČR Krajské ředitelství Středočeského kraje
Zda bude nějaký převeden v rámci Policie jinam se uvidí. Každopádně náš to nebyl, aktuálně je ve své originální modré metalíze.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 10:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se Vám líbí nový Transit? za mě musím říci, že se mi líbí více, než ten s označením ,,custom". Toho jsem moc za Transita ani nepovažoval a v prodejnosti asi moc nevede. Tenhle je povedenější, přesto se mi nejvíce líbily starší generace.

http://auto.idnes.cz/ford-transit-c9w-/ak_aktual.aspx?c=A131119_1 83530_ak_aktual_fdv

http://1.bp.blogspot.com/-vT0nURKJRVs/UGAlEdWGasI/AAAAAAAADEQ/XOh LgePV2sA/s1600/New+Ford+Transit+2012a.jpeg
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 10:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: No určitě je hezčí, než ten custom. Tohle je první novej Ford po dlouhý době, kterej nevypadá jako kdyby ho dělali šikmovoký a docela se mi líbí.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 10:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se asi nejvíce líbila tahle generace: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Ford_Transit_f ront_20071231.jpg

Tzn.ta předpředposlední [happy]. Táta ho poměrně dlouho taky měl, oproti VW Transporteru je v něm královsky místa.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 13:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Presne tebou spominanu generaciu Transitu povazujem tiez za najkrajsiu. [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2011
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 21:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně osobně se nejvíce líbila vzhledově tato generace Transita. Foto pouze dokumentační, tehdá jsem fotil barák.

Auto patřilo rodičům a dnes už to má za sebou. Totálně zrezlo, ale najelo něco kolem 680 tkm, takže nakonec spokojenost.
Nejlépe se mi jezdilo s tím stříbrným Transitem na následující fotce.

Dnes už je to bída. Auto strašně zlenivělo. Jinak je to docela problémové auto. Po cca 10ti letech provozu najeto cca 500tkm, má 2x měněnou převodovku, 1x zadní nápravu, nevím kolikátou spojku, několikrát opravované vstřikovací čerpadlo, navíc ho hlodá koroze. Spíše nespokojenost. Ten novější už je předohrab, najeto cca 250tkm a zatím se měnil jen asi 3xEGR, jinak jezdí. Ale koroze už ho také nahlodává.
Jinak z dodávek jsem měl nejradši stříbrné Ducato (rv1989).

Řazení pod volantem chodilo zlehka a bylo při ruce. Takové ty „joisticky" mě nějak nechytly. Obvykle to chodí ztuha a ještě mě ten hrb na přístrojovce tlačí do kolene. Jinak auto na fotce už mělo za sebou 15 let, přes 500 tkm, a také jedno salto, a před sebou ani né rok života. Ještě jsme svého času měli doma modré Ducato (1991), pak několik Boxerů (1996), Jumperů (1997, 2003), Š1203 (1968,1985) , a také Renault Trafic (1990). Některá z těchto aut se nevyfotila.
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 16:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Když jsi vzpomněl staré Ducato a řazení po volantem. Když jsem ho vyfasoval, že s tím mám jet do Olomouce tak jsem se tomu chtěl vyhnout jak čert kříži. Ale po páru ujetých km jsem si na to tak zvykl, že mi to ani nepřišlo.

Šlo o Ducato z roku 1989 v provedení obytného vozu. Takže žádný závoďak, ale svezení parádní

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 08:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však nový Transit je Iveco Daily, má to akorát jiný předek... Nevýhodou koncepce Iveco oproti starému Fordu Transit je velký zadní převis u nejdelší varianty - Transit měl zadní nápravu více vzadu, tohle je dost náchylné na rozložení nákladu... Za mě jak Custom, tak nový Transit velké -. To už je lepší dvojče Crafter/Sprinter...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 09:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To má podvozek z Iveca? tak to čumím, že by Ford neměl vlastní koncepci. Z Daily sem jezdil s oběma generacema, ta druhá je dobrá, ale ta první nic moc. Myslím, že tam byl dvoulitr motor, nebo dokonce 2,5, teď nevím, ale bylo to neskutečně ale opravdu neskutečně líný. Neustále tomu praskají žárovky. Zase ale uveze opravdu hodně. To ta druhá generace je pohodlná, svižná, provedení s větším nákladovým prostorem, ale je na tom znát každá přepravka. Strašně rychle si to vzadu sedá. Když jsme s tím jeli poprvé a zástěrky jsme tahali po zemi, tak jsme mysleli, že jsou prázdná kola, ale prostě to tak jen sedělo.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 12:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si dnes vyzvedl nový řidičský průkaz. Podlehl jsem rafinované kampani našeho skvělého státu (viz zde: http://www.vymentesiridicak.cz/files/nevymenis-nepojedes.jpg) a uvěřil jim, že nebýt našeho čackého úřednictva, prvního ledna bych nechápavě zíral na volant, k čemu že asi to kolo v autě je a marně přemýšlel, po které straně se mám asi vydat na cestu. Tedy předpokládám, že onen průkaz osvědčuje moji schopnost ovládat vozidlo a pohybovat se v provozu a že tudíž s koncem jeho platnosti tyto schopnosti pozbývám. Naštěstí mám teď nový, takže svět je po prvním lednu zachráněn - budu umět řídit i nadále.

Největší překvapení u nového průkazu je pro mne doba platnosti 5 let. Copak tím asi sledují? Předpokládají, že do té doby z nich opravdu zešedivím a nebudu si podobný? Nebo je to prorůstové opatření, abychom mohli zaměstnávat a platit více úředníků? Kam se na to hrabe ČNB.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6064
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 12:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedivil bych se, kdyby to bylo unifikováno s řidičáky pro profíky, kde je platnost profesního osvědčení taky pětiletá.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6565
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 13:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pětiletá platnost by měla být nejen u "profesákových" řidičáků, ale u všech se skupinami C a D, i když profesák nemáš. Mně ta platnost nevadí, stejně bych si měnil profesák, takhle to mám na jedné kartičce. Ale v podstatě je otázka proč to zkracují i neprofesákových majitelům céčka a déčka.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, to bude ono. Holt normální občan nemá co jezdit s velkýma autama. Nepotřebuje to a basta. Nechejme to prefesionálům. Vzpomeňte, jak to bylo s Hepnarovou. Kdyby si bývala zaplatila správné školení, mohlo to dopadnout mnohem líp.

Stejně ale pořád nevím, k čemu jsou výměny řidičáků dobré. Díval jsem se na ten web http://www.vymentesiridicak.cz/, že jsou tam "Nejčastější otázky a odpovědi!" (ano, položka menu je opravdu i s vykřičníkem), a tak jsem si říkal, že otázka "proč to všechno" bude mezi nimi. Ale opět jsem se zmýlil. Asi se takto ptá málokdo.

Přitom to stojí obrovské peníze, i když počítám jen náklady státu a nepočítám náklady všech těch lidí, kteří kvůli tomu musí dvakrát na úřad. Já myslím, že když už nikým nevolení úředníci usoudí, že potřebuji novou kartičku, mají mi ji prostě poslat poštou podobně jako banky posílají nové platební karty po vypršení jejich platnosti. Stejně všechny údaje potřebné k vyhotovení průkazu mají. A možná, že rozeslat kartičky za paušalované poštovné by bylo levnější než živit ty úřednice a přepážky a lkát v televizi, jak se to nestihne a jak lidi nechávají všechno na poslední chvíli - považte, taková příjemná věc a lidem se do toho nechce!

Jenže to oni ne. Abych pocítil jejich moc, musím před jejich zraky vyplnit a podepsat žádost (dopředu si ji připravit nelze) o povinnou výměnu. Žádám tedy stát o věc, která mi byla samotným státem nařízena. A když hezky poníženě nepřilezu k přepážce a nepožádám, tak nesmím od ledna jezdit. A když požádám, můžu za odměnu za tři týdny k přepážce znovu. To je podle mne čirá zlomyslnost. Vymýšlí takové drahé kraviny a ještě mají tu drzost říkat, že nejsou peníze.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 9-2012

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychnov nad Kněžnou 7.11.2013,Dokonce ještě ta původní komunistická [wink]

Rychnov nad Kněžnou 25.11.2013

Na obě ta auta jsem si brousil zuby dlouho,že je potkám ve stejný den jsem netušil.Ta bílá lada byla už ta novější a foto se bohužel nepovedlo,byla rychlejší než můj fotoaparát,na opak zdálo se mi,že ta černá dokonce kůli mě přibrzdila..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3309
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: [ok] Jen podepsat.
Důvod výměny bude asi ten, že předchozí průkazy nebyly evropské, tedy chybí srp a kladivo (pardon, hvězdičky) a pravděpodobně přibyly desítky ochranných prvků. A taky mají velikost platební karty, což každý ovčan jistě ocení, jelikož je průkaz mnohem lépe přenositelný.
Posílání poštou je taky nesmysl, jelikož člověk musí o státu vědět. To by se ti tak líbilo sedět doma, jen si vybrat poštu a nevidět tu poctivou evropskou práci naživo.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
Analýza arciatypů Středočeského kraje (typ 118+)
AGROanalýza
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 15:11:21    Odkaz na tento příspěvek  

Risan - naprosto sdílím tvoji nasranost s celým tímhle systémem. I když při všem tom musím říct, že díky tomu mám o jednu kartičku míň a naštěstí výměna profesáku se mi kryla s výměnou řidičáku = zapsáním profesáku do řidičáku. Co se musím vždycky ptát - proč vlastně ten profesák je. Na co to je. Proč se člověk učí na školeních milion legislativních věcí, který pak do druhýho dne zapomene. Proč existuje nějaký D1, C1, nebo různý ty motorkový kategorie, ani sám z hlavy nevím jakej fechtl nefechtl můžu a nemůžu se svým BD řidičákem řídit; naštestí je mi to jedno, protože se bojím i Babety. Nebo ten zmatek s tažením přívěsů za osobákama a jaký je na to do jaké hmotnosti potřeba oprávnění. Do toho papíry na trolejbus, dvoupedálovej třípedálovej, taky už si říkám ať už proboha ten autobus s fajema, co je místo spalováku poháněnej elektromotorem, je normální silniční vozidlo s řidičákem kategorie TR a hotovo. Taky přece nečiníme rozdíly jestli mám auto s automatem nebo manuálem nebo jestli je dlouhý 3 metry nebo 7.
Nedejbože tady v tom státě zapřáhnout vlečku - silniční vozidlo - za trolejbus, nedejbože ještě vedenej jako historickej. Hotový legislativní orgie, dodneska vlastně nikdo neví, jestli to takto vůbec je možno provozovat a jestli na to stačí BDE a drážní průkaz nebo je na to potřeba průkaz zahrádkářskýho svazu nebo permanentka na Kometu...

Doplním jak jsem zmiňoval toho expražskýho Hummera co stojí v Bystrcu - je to 1AJ 1660
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 15:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risane Fitře, přesně toto si říkám pokaždé, když musím na úřad. A řeknu Vám, říčanský úřad opravdu stojí za to (mimochodem, je to ten úřad, který je vždy v televizi, protože kolabuje kdykoliv je nějaká změna - ovšem ne návalem žadatelů, ale neschopností úřadu, je to ten úřad, který nefungoval ještě týden po té, co jinde už alespoň provizorně zprovoznili registr vozidel a je ten stejný úřad, jehož úředník nedávno zakázal řídit panu Zajíčkovi/ Králíčkovi nebo jak se jmenoval za to, že jel s prázdným vlekem, ale hmotnost soupravy převýšila pravomoc jeho řidičského oprávnění. Jít na náš úřad jen pro pitomé razítko je stejně zábavné, jako jít likvidovat sršní hnízdo bez ochranných pomůcek. Nedávno jsem byl registrovat vozidlo, musel jsem si vzít dovolenou. Jinde by asi člověk šel a za dvě hodiny (kromě Prahy) by se i s novou SPZ vrátil do práce a nikomu by to nevadilo. U nás jde člověk v sedm ráno, při čemž tam už čeká dav naštvaných lidí, náhle zjistíte, že po pátém odebraném lístku se vydávání zastavilo, protože co kdyby dvě přepážky nestihly do oběda těch pět žadatelů vyřídit. A takhle tam člověk prosedí celý den s nejistotou, jestli se na něho vůbec dostane. Sice vítězoslavně zavedli internetové hlídání pořadníku, ale v praxi je to absolutně k ničemu. Při tom 70% administrativy by se dalo řešit poštou, 50% by se nemuselo řešit vůbec a vydělal by na tom občan i stát. Denně to vidím ve firmě, prakticky jeden člověk se místo vydělávání peněz pro firmu věnuje administrativě a buzeraci státu. Výměnu řidičáku taky nechápu. Ještě, že jsem nedávno ztratil peněženku a musel jsem si dělat nové doklady. Teď mám na pár let klid (peněženku sice nějaká paní našla a předala mě jí, jenže jednou už jsem to nahlásil, tak jsou doklady tím pádem neplatné).
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6566
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 17:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je tedy pořádně euroskeptická diskuse [sad]. Důvod je jen jeden, sjednocení pravidel pro řidičáky v celé EU. Všude stejné formáty řidičáků, všude stejné skupiny (viz nedávno debata o sjednocení B+E). Není to tak dávno, co náš řidičák neplatil skoro nikde, dokonce i do Polska jste oficiálně měli celou mít ještě nějakou bumážku (ač to málokdo věděl).
Já bych se spíš ptal, proč ČR musela ty řidičáky po roce 1989 měnit tolikrát, než se trefila do evropského vzoru. Stejně se se vstupem do EU počítalo...

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-10_cs.htm

Ale klidně si tady brblejte dál. Pokud někdo z vás pamatuje minulý režim, tak je mi jasné že vás ty výměny se*ou, přece průkazy ROH, KSČ nebo SČSP se tak často neměnily. A v občance jste i v důchodu měli fotku z tanečních. A pokud to nepamatujete, tak argumentujte trochu něčím jiným než zlou tou EU...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 18:17:47    Odkaz na tento příspěvek  

353 - já komunisty nepamatuju, jsem ročník 82 a nestihl jsem se státi ani pionýrem. Ale jestli tohle není tou zlou EU, ten legislativní bordel pomalu ve všem na co si vzpomeneme, tak v čem teda? Jedině snad vlastnoruční podlézavostí českého aparátu, který si už tak debilní pravidla EU, zákony na všechno, upravuje ještě blíže k hrůze hrůzoucí. Správně ostatně zmiňiješ tu několikerou výměnu, taky to nechápu[ok]. Stejně jako nechápu odvození povinnýho ručení od kubatury, resp vůbec odstupňování tohoto ručení, nebo proč není dálniční známka přendatelná z auta na auto. To vlastně chápu, bylo by to levnější pro lidi a stát by neměl tolik desátků [happy]

Výměna dokladů jako taková mi nevadí v nějakém časovém horizontu, chápu že člověk se ve ksichtě mění a že není žádoucí mít na řidičáku fotku z páté třídy ZŠ. Jen nějak nechápu, proč těch dokladů musíme mít tolik. Nerad se oháním všeobecně debilní amerikou, opravdu z ní mám rád snad jenom ty auta, ale líbí se mi ten jejich systém řidičáku jako snad jedinýho dokladu, kde i ten, kdo řídit nemůže, má řidičák, pouze v něm má uvedeno, že nesmí řídit a funguje mu jako občanka. Trochu sice zase nechápu, jak tam může řídit každej mongol co má do zadku díru a náklaďák tam považujou za trochu delší osobák, u nás ale zase nechápu tu komplikovanost.

Donedávna jsem si třeba mmyslel, že všeobecně nejlepšími pravidly a zákony oplývají země typu Švajc, ale poté, co jsem někde četl, že autu tam nesmíš na ulici zvednout kapotu, protože je to povážováno za neodbornou opravu a to je zakázáno, se mi udělalo blivno i tímto směrem.
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 18:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

mimochodem s výměnou řidičáku se mi nějak záhadně svévolně změnila kolonka harmonizačních kódů. Měl jsem 01.06. což jsou brejle nebo čočky, najednou mám 01.01. což jsou jenom brejle. Neřeším to, protože čočky nepoužívám a ani o tom neuvažuju, ale to se jako změnilo automaticky, asi stát nějakým dalkohledem viděl že tady ten blbec stejně používá jenom brejle a rozhodl to za mě, nebo jsem se opět stal obětí omylu, podobně jako mi do velkýho techničáku kdysi zapsali na Camaro retardér a pohon na přední kola?
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 20:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra: teď se dívám, že tam mám taky 01.01. Taky čočky nepoužívám, ale asi si usnadňují kontrolu nebo připravují prostor na zlepšení příjmové stránky rozpočtů. Většina lidí asi nebude tušit, že po úžasné výměně "zdarma" se s čočkama stávají hnusnými piráty. A kontrolovat se musí, to je jasný. Nedávno zrovna jela kampaň, jak lidi jezdí se starýma brýlema nebo bez brýlí. Možná to nějak souviselo s tím krutopřísným novým mladým šéfem dopravky, co potřeboval ukázat, jak to po Leošovi vezme do ruky a udělá pořádek.

Pokud jde o US, jak vidno, ona ta mánie po kodifikování a vymáhání oprávnění na kdejakou blbost asi není tak zásadní, jako se nám předkládá. A nejde jenom o auta. Třeba i takové letectví je tam mnohem, mnohem volnější než v Evropě. A hromady mrtvol se tam na silnicích ani kolem letišť nevrší. Možná je to dokonce i naopak, ale nechci odbíhat od tématu.

Obměňování fotek - když ještě Huml sloužil, stáří fotky v dokladech se tak neřešilo a to měl k dispozici pro identifikaci oproti dnešním četníků vlastně jenom tu fotku.

353: Moc jsem to nepochopil s tím srovnáním starého a současného bolševismu. Stát buzeroval více přímočaře. Dneska je to jemnější, takže většině lidí to ani nedochází, působí to hlavně podvědomě. To je ten pokrok.

Ten dokument, který odkazuješ, obsahuje zajímavý náznak, že asi snad budu muset každých pět let minimálně na prohlídku a kdo ví co ještě budu muset zacvakat a prodělat, abych o papíry nepřišel. Když k tomu připočtu, kolik ještě dalších průkazů vyžaduje také lékařské prohlídky a že i v zaměstnání se to teď pořád vyžaduje, budu sedět v čekárně kvůli bumážce každého půl roku. Prý to "zvýší moji právní jistotu". To jsem se teda zasmál. Jestli to nejsou stejně blbý kecy jako za komunistů.

Další zajímavá informace je, že ten nový ŘP může prý být používán jako průkaz totožnosti. To jsem zvědav, co mi řekne policajt, když mu nebudu při silniční kontrole ukazovat občanku. A vůbec - znamená to, že už občanku nemusím mít a stačí řidičák?

Poslední věc, která mě v tom dokumentu pobavila, je, že nový průkaz musím mít nejpozději do roku 2033 a do té doby můžu používat platný národní. Jenže "země Česká domov můj" vyhlásila, že můj bývalý platný ŘP už nebude platný (viz kampaň s arogantním sloganem "nevyměníš-nepojedeš," ke které byly kdovíproč zneužity ty surikaty) a tím "se to vyřešilo." V tomto smyslu je v tom EU skutečně nevinně. Jen by mě zajímalo, jestli tento průkaz mi vydrží alespoň do toho roku 2033. Za moji nedlouhou řidičskou kariéru je toto již můj čtvrtý ŘP a každý byl jiný.

Mimochodem, ta kartička je tedy pěkně nepraktická. Starý průkaz byl sice větší, ale tenší. A jestli mi něco vadí, tak právě tloušťka všech těch plastových blbostí. Formát peněženky stejně nezmenším, ale díky těm kartičkám dost nepříjemně kyne na tloušťku.

Mirous: internetové přihlašování k výměně ŘP je tady v Brně taky lahůdka. Jde o jednu vybranou přepážku, na tu se lze přihlásit jen na pár dní dopředu, víc dopředu to nejde. Ovšem je to permanentně obsazené. Zkoušel jsem se párkrát dívat v šest ráno, jestli když otevřeli další den, nebude tam místo, ale nikdy nebylo. Buď perverzně chtějí, aby si lidi kvůli výměně nařídili budík na půlnoc, nebo je to jen pro kamarády a za úplatek. Nepochopil jsem, proč to rovnou neotevřou až do konce roku, aby měl člověk hned jasno, jestli to internetově stihne nebo má smůlu.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5410
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Měl jsem to úplně stejně jen s tím rozdílem, že jsem o čočky přišel už při výměně kvůli krádeži dokladů v roce 2008. Čočky používám, ale odmítl jsem další buzeraci v podobě vyšetření a dopisování na úřadě, takže s sebou vozím jen průkaz nositele kontaktních čoček v salátovém stavu, ale nikdo ho po mě nikdy nechtěl. A to mě za tu dobu kontrolovali aspoň 5x.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6569
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 21:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten dokument, který odkazuješ, obsahuje zajímavý náznak, že asi snad budu muset každých pět let minimálně na prohlídku

Jako majitel profesáku, chodící na prohlídky podstatně častěji bych byl jen pro. A taktéž pro povinné přezkušování ne-profesionálů třeba jednou za deset let. Ale ani já si nedovedu představit, jak by se to dalo udělat "neojebatelné" a přitom za rozumné peníze. U nás by pravděpodobně procházeli v pohodě přezkoušením dál i největší pitomci.

Mně na těch nespokojených řečech tady ani tak nevadí to že kritizujete co se s řidičáky děje, ale takovéto "za to může unie, bez ní by to bylo jinak (a líp samozřejmě)". Asi jsem divnej, ale já jsem v EU rád. Tak mi to prosím promiňte a už se k tomu vracet nebudu.

EDIT: oprava překlepů

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 22:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: U nás by pravděpodobně procházeli v pohodě přezkoušením dál i největší pitomci.

A cílem by mělo být co? Aby řidiče dělali intelignentní lidé a pitomci se věnovali třeba medicíně? Nebo prostě omezení počtu řidičů? A kdo to všechno, co se vozí, bude vozit?

OK, měli bychom zavést také co pět let přezkoušení maturity, to bychom se koukali, kolik lidí by ji najednou nemělo (a řidiče by taky dělat nemohli [wink]). No a taky samozřejmě co pět let přezkoušení vysokoškoláků, jestli ještě můžou mít diplom. To by se mi líbilo, konečně bych si taky vydělal (a ne pořád jen učitelé autoškol). Jen by mě pak zajímalo, kolik by zbylo felčarů a kdo by všechny ty pány "pořádek musí být" na starý kolena kurýroval. Asi báby kořenářky, těm by stačilo jen malé přezkoušení co pět let na certifikát.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6570
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 22:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cílem by bylo omezení počtu nejen kreténů, ale i lidí čistě předpisy neznajících sedících legálně za volantem. Strojvedoucí, piloti, ale i mnozí další si svoje schopnosti a znalosti rozšiřují a obhajují pravidelně. A když to dělají i řidiči z povolání, nevidím důvod, proč ty ostatní by to dělat neměli.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5411
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 23:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když to dělají i řidiči z povolání, nevidím důvod, proč ty ostatní by to dělat neměli.

Takže další utahování šroubu? [nene]

Rišan: [ok]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 07:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle mého mínění je problém v tom, že ty věci, které je potřeba umět, stejně dost dobře měřit=zkoušet=ohodnotit nejdou. Viz fraška "autoškola národa," kde na základě odpovědí na problematické otázky provázené problematickými obrázky jen vzdáleně simulujícími realitu dochází k vyvozování závěrů o populaci a je marketingově účelově vzbuzován jakýsi dojem. A tak zbývá opravdu jen to zkoušení, jestli si chudák opravdu nabifloval předpisy, které jsou čím dál složitější a nepřehlednější, jak se neustále snaží postihovat nejrůznější marginální situace a zavděčit se různým lobbistům.

A dostávám se opět k zobecnění problému, kdy se dělají věci, jejichž smysl, dopad a reálný užitek v poměru k nákladům (i nefinančním) nikdo pořádně nevyhodnotil a prosazují se na základě dojmů, "že to přece pomůže." A ani dopad pak nikdo nevyhodnocuje a na základě toho nekoriguje zásah. Pak se můžeme donekonečna divit, proč to řízení státu (unie) nefunguje. Tímto také neustále dělají úředníci unii jako původně rozumnému projektu medvědí službu. A tento nešťastný způsob řízení/neřízení států je problém národní, evropský i celosvětový.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 10:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add občanka při silniční kontrole - občanka už dávno není mezi doklady potřebnými k řízení vozidla (stačí řidičák, OTP + zelená karta), předložit ji příslušníkovi musíte pouze pokud si o ní řekne, tedy pokud si chce udělat "KOčko" (kontrolu občana), případně pokud je podezření na spáchání přestupku. Při běžné silniční kontrole však občanku vůbec nevyndavám. Jinak souhlas se vším, co tu kolegové Risan, Onda a další píšou...
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.63.221
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 12:33:24    Odkaz na tento příspěvek  

353: Asi jsem divnej, ale já jsem v EU rád

[ok] Konečně někdo rozumný...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 19:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také kolegu 353 podpořím.
Lépe v EU, než se zkurveným bolševikem. Ta výměna řidičáků je snad dostatečně názorná a výše dostatečně popsaná. Bordel v tom učinili CZ úředníci a ne EU. Ostatně vzpomeňme na blbskou fabulaci cca 8 let zpět. Tehdy si CZ úředníci vymýšleli, že se čerstvé voňavé koblihy budou muset prodávat pouze balené, protože to ta prý zlá únyje nařídila. Jak se po letech ukázalo, bylo to CZ-blbství a nikoliv nařízení EU. A obdobně to je i v jiných případech.
Takže alespoň za sebe: EU = [ok].
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 22:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad že_by: Souhlasím. Ona to výměna dokladů (ať už OP či řidičáků) má hlavní smysl v tom, že se sjednotí doklady v rámci celé EU.
Evropská unie má dneska 28 států a představme si kolik různých dokladů, v nich v různých dobách musí či muselo být v platnosti.
A jestliže se to tomu dá jedna forma, tak pro mě jako řidiče a občana jenom dobře.
Zkrátka chci, aby policista třeba v Lotyšsku či Rumunsku akceptoval můj doklad k řízení či doklad totožnosti i když jsem pro něj příslušník z jeho pohledu "exotičtější" země EU.
A já nebudu vystaven zbytečné lustraci či podezření.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 19:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil_l: Zkrátka chci, aby policista třeba v Lotyšsku či Rumunsku akceptoval můj doklad k řízení či doklad totožnosti...

Po ... když to dělají i řidiči z povolání, nevidím důvod, proč ty ostatní by to dělat neměli ... další vlasy vztyčující pohled na řízení osudů lidí, charakteristický pro moderní postdemokracie.

Myslím, že rozdíly mezi "já bych chtěl mít pěknou světoobčanskou legitimaci" a "všichni musí mít krásnou světoobčanskou legitimaci, ať jim to k něčemu je nebo není" by neměly být takto šmahem přehlíženy.

O nákladech na realizaci takto ušlechtilých myšlenek v době, kdy nejsou prachy na opravdu důležité věci, jsem už psal, nebudu se opakovat. Snad jenom doplním, že představa, že forma dokladů zůstane stejná alespoň po dobu, než se všude a všem podaří vyměnit, je těžká utopie hraničící s naivitou. Nějaký veledůležitý a užitečný úředník vymyslí změnu daleko dřív.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4510
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 06:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda euroentusiasmus nesdílím ale uznávám že na opuštění tutoho paktu je už pozdě a nezbejva než čekat až to celý krachne samo od sebe.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
ner, OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 15:57:05    Odkaz na tento příspěvek  

Já tomu náhodou rozumím. Samosebou že všichni chceme svobodně jezdit minimálně po blízkých státech a nemít problém s tím, že tamhle neplatí jedna občanka a támhle neplatí druhej řidičák. Ostatně snad PROTO vznikla kdysi EU a pokud by byla jen taková, tak bych si řekl, ano, je skvělé že v ní jsme.
Jenže ona mi ta EU zakazuje svítit si doma žárovkama atd atd, nedivil bych se že brzy budu muset dítě oblíkat dle nějaké normy a bude mít stejnokroj jak v nějakým Jelimanistánu. K tomu další podobný represe a nesmysle, ohraničený různýma ekopíčovinama jako například že v Brně se chystá emisní zónováni, takže se svojí 25 let starou hajtrou jménem Camaro, jaká hrůza třílitr a dva vejfuky, si budu moct jezdit leda tak tady okolo rybníku a možná za město na pole.
Asi jsem idealista, ale to prostě nemůže všechno fungovat tak nějak normálně? Nebýt všechno tak svázaný ad absurdum?

Od začátku, kdy jsem při referendu šel vhodit svoje NE vstupu do EU, mě napadá vždycky jenom ta jedna myšlenka. Neumíme se domluvit ani mezi sebou, vždyť i mezi moraváky a čechy jsou rozdíly, povahové, tradiční, názorové, materiální, místopisné a kdovíjaké. Tak jak se chceme domluvit s ostatníma státama?
A to přirovnání s RVHP taky docela sedí. Zdražení salámu se vyrovnává slevněním helikoptér. My sice nevíme nic, ale zato to víme správně. A šetřit se musí, i kdyby se pětikoruny měly prodávat za korunu.
A co mi vadí, tak když někdo automaticky toho, kdo nechce být v EU, považuje za někoho, kdo chce zpátky do RVHP. Kurva já nechci nikam, já chci aby nás tady ten dementní úřednickej aparát přestal buzerovat a nechal nás normálně bejt, kupovat si žárovku jakou chci, vysavač klidně osmikilowatovej, bazény si čistit třeba acetonem když nám to bude vyhovovat a jezdit s autem na benzín. A aby moje děcko nakonec nemuselo mít nějakej certifikát, že po sobě umí spláchnout na záchodě.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 16:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do debaty o EU bych se opravdu nerad pouštěl, mohli bychom snadno ujet a asi bychom se i ošklivě pohádali. Já sám cítím, že bych na toto téma nedokázal generovat dostatečně konformní příspěvky a tak naopak potěším oko příznivců obou atlantických unií dvěma snímky docela milého vozu, který je sice původem z té stabilnější, ale v současné době je vystaven v srdci té naší (pořídil jsem onehdy mobilním telefonem, prosím, omluvte kvalitu):



Ano, asi by se to hodilo více vedle, ale když já si na to vzpomněl zrovna teď a tady.

Chci však všem zúčastněným poděkovat za debatu o řidičských průkazech, která byla zajímavá a živá i přesto, že se v ní neobjevil žádný snímek vozidla z ulice.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 18:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neumíme se domluvit ani mezi sebou, vždyť i mezi moraváky a čechy jsou rozdíly, povahové, tradiční, názorové, materiální, místopisné a kdovíjaké. Tak jak se chceme domluvit s ostatníma státama?

A je ta hranice fakt Morava x Čechy, případně jeden stát x druhej? Nehádáme se v týhle zemi náhodou skoro všichni většinou nejvíc s těma, co bydlí hned vedle, a v mnoha případech úplně nejvíc v rámci příbuzenstva?[proud]
Ono je obecně těžké se dohodnout a nemyslím si, že zrovna národnost je obecně hlavní překážka.

V rámci Evropy se až do půlky 20. století vždycky každých pár desítek let nějaké větší státy rozhodly se s okolními pomlátit. Ve 20. století tu snahu pobít zbytek Evropy dovedli Němci až skoro k úspěchu, tak se holt hledalo nějaké udržitelné uspořádání... tak máme Unii se spoustou problémů a nedostatků, ale státy si teď dělají naschvály spíš na její půdě, než že by si škodily nějak mnohem hůř.

Co by se navíc mohlo líbit právě různým Moravistům a spol., EU taky zdůrazňuje heslo o "Evropě regionů". On se ne každý ztotožňuje s národním státem, ve kterém se jeho kraj shodou historických okolností octnul... v zemích jako Španělsko, Itálie nebo i Belgie by se už možná bez EU dávno mlátili navzájem.


Jinak jsem ale ani nečekal, že se tady budu zastávat EU, obecně z ní nadšený nejsem. Nemám důvod si dělat iluze o bruselském úřednictvu, poznal jsem až dost lidí, co tam dělali nebo aspoň třeba byli na rok na stáži nebo něco takového. Takže vím různé detaily, jaké se tam řeší absurdity a celkově se tam nepředřou, kantýny že mají plné v 10:30 i ve 14:30 a pak už se ty kancelářské budovy začnou vyprazdňovat. Kromě detailů bije do očí i řada "makrohovadin", třeba že se europoslanci komplet se vším svým cirkusem a tunami lejster přesouvají dvakrát měsíčně z Bruselu na pár dnů do Štrasburku, aby se náhodou Francouzi neurazili...

Na druhou stranu od českých "euroskeptiků" mezi politiky, v čele s tím donedávna nejvyšším, tak nějak cítím hlavně ten odpor k tomu, že jim někdo kouká pod ruce, že si nemůžou dělat, co chtějí... což já jim zase, při všech popsaných výhradách k Bruselu, přeju[wink]. By to tady myslím vypadalo ještě hůř, kdyby zdejším mocným neviděl pod ruce vůbec nikdo. Asi proto se tady taky Evropou pořád straší - ošklivá únyje vyžaduje balení koblížků, bezdotykové baterie, omezuje nás s těmi žárovkami i s málo zahnutými banány...

Každopádně ale pro nás není "pozdě vystoupit" z EU, podle mě pro nás je účast v ní prostě jediné udržitelné řešení. Obchodujeme převážně s EU, je všude kolem a stejně bychom se jí museli přizpůsobovat. Tak ať se na tom (aspoň trochu) podílíme - jinak bychom se už vůbec nemohli ozvat. A vůbec na mě nezkoušejte srovnávání s Norskem nebo Švýcarskem, které v EU nejsou. Každý z těch států z jiných důvodů, ale oba jsou "těžce za vodou" a můžou si dovolit mnohem víc, než my nebo taková Litva. (ta má Rusy za dveřmi ještě o dost víc než my, ale stejně[wink])

No tak už sem asi radši dám zase nějakou tu fotku z ulice[proud].
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 19:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako Moravan Ti, Jefe, dávám palec nahoru. [ok]
Napsal jsi to dobře, takže v tomto se asi my dva domluvit umíme. Když nás zlou únyjí strašil Ješita I. a jeho bývalí kmotrovští souputníci, tak to byl dost jasný signál, že_by nám bez unie bylo mnohem hůř.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 19:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jefe, nezlob se, ale populistický hospodský kecy o tom, že našim politikům se nelíbí, že jim z Brusele koukají pod prsty, sis mohl odpustit. Teď bys měl vysvětlit, kdo kouká pod prsty těm Bruselským, aby to dávalo opravdu smysl.

Pokud jde o to, že ve 20. století se nějaké velké státy rozhodly pomlátit s okolím, myslím, že vždycky šlo o myšlenku sjednocování. Že jde stejného efektu dosáhnout i jinými prostředky, není zásluha ani vynález unie.

No a pokud jde o "Evropu regionů" a podobné věci, hesla jsou krásná, ale kdyby jim to z huby do skutků vejíti ráčilo. Zatím pozorujeme spíš centralizaci. Centralizace rozhodně neznamená efektivnější řízení rozmanitého celku. Znamená jen, že peníze se dávají na větší hromadu. A vzhledem k tomu, že stát je nejhorší hospodář, nic dobrého z toho nevzejde.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4609
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 20:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Bruselu se snad hlídají různé země tak trochu navzájem, nevím. Zdá se mi lepší, když není jedno jediné mocenské centrum. EU se možná centralizuje, ale všechno se z ní neřídí. K proklamavcím o regionech si pořád myslím, že všelijaké třeba jazykové menšiny se mají v EU mnohem líp, než se kdy měli v silném národním státě.

Spousta lidí tady nadává, že "ti nahoře se pořád hádají". Ano, je to u nás někdy až extrémní s těmi žabomyšími spory, ale mně přijde pořád lepší, když se politici vzájemně hlídají, než kdyby se najednou snadno dohodli (tj. zřejmě si ve vzájemné shodě rozdělili mocenské sféry nebo co já vím, co ještě).

A o Klausovi si opravdu myslím, že by se mu líbila ničím neomezovaná moc. Že mu imponují silní vůdci (zemí i třeba politických stran), co si nenechají do ničeho moc mluvit. A že to nadávání na EU úplně za všechno, byť v mnoha oblastech oprávněné, pramení i z tohohle.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 10:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Bruselu se snad hlídají různé země tak trochu navzájem, nevím.
Nehlídají. A i kdyby chtěly, páky na to nemají.

Zdá se mi lepší, když není jedno jediné mocenské centrum.
Ale ono je jedno mocenské centrum.

EU se možná centralizuje, ale všechno se z ní neřídí.
Poněkud protimluv, ne? Bohužel řídí a bude toho s postupující centralizací čím dál víc.

Chápání EU jako instituce s posláním "koukat pod prsty" národním politikům je lehce úsměvné. No mám-li reagovat v duchu tohoto smýšlení, pak se to EU moc nedaří, když je tu "takovej bordel".

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 10:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef:[ok][ok][ok] za poslední dva příspěvky.
Ona EU není bez chyb, někdy docela velkých, ale na druhou stranu je tdy plno lidí, kerým vadí právě to, co je na ní pozitivní. Vzhledem k vyspělosti naší politické scény rozhodně není od věci, když ji někdo občas srovná do latě a okrouhá ty největší hovadiny. Příklad Klause je jen špička ledovce.
Na druhé straně se za EU schová kdejaká lokální kravina nebo zlodějna tuzemských hovad (balení koblih nebo bezdotykové baterie v restauracích například), plno tuzemských debilních vyhlášek jde daleko za rámec toho, co po nás požaduje EU atd...Za to, že v Pobaltí lze založit firmu za den a u nás za tuším 40 dnů, opravdu EU nemůže. Ransdorfa taky nikdo z bruselskch byrokratů nenutí píchnout si a zdrhnout domů...

Na druhou stranu debility EU typu žárovky jsou nádherným vděčným cílem kritiky ...Ostatně jestli se moc nepletu, asi i ti naši soudruzi tam museli proti těm žárovkám zvednout pracky, ne?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4659
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 10:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..a zkusím to vrátit k autům: zná někdo odpověď na to, jaká pravidla platí na podzenmích parkovištích obchodních center? Konkrétně jestli je síla, která by tam měla právo přijet a vynutit třeba respektování invalidních stání?

A druhá otázka - jak je na tom na těchto parkovištích s právem parkování místo vyhrazené symbolem rodiny s kočárkem? Je to vynutitelné nebo je přestupkem tam parkovat? Jaká je definice rodiny pro tento případ?

Mimochodem, když jsme tady nedávno diskutovali o obouchávání dveří matkami naloďujícími a vyloďujícími dítě, napadlo mne - tahle vyhrazená místa jsou širší přesně z důvodu snazší manipulace, takže kretén pakující tam se svým cayennem Vám taky pomáhá otloukat Vaše dveře jinde...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4611
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 11:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor:

Že se EU (asi) centralizuje, to není v rozporu s tím, že v ní nevidím jediné mocenské centrum světa kolem mě.
Mám pocit, že se toho pořád strašně moc rozhoduje na úrovni orgánů ČR, občas dokonce na úrovni krajské a obecní. A jsou to věci mnohem důležitější než pořád diskutované omezení prodeje klasických žárovek. S hláškami typu "jak dřív z Moskvy, tak teď z Bruselu" prostě souhlasit nemůžu.

A vidím protimluv spíš ve vašem "Ale ono je jedno mocenské centrum. " vs "Chápání EU jako instituce s posláním "koukat pod prsty" národním politikům je lehce úsměvné"
Jak to teda je - jestli máme jen jedno mocenské centrum, v EU, tak jsou národní politici jen loutky, které musí před Bruselem sklapnout? Nebo si na ně a jejich kšeftíky ten Brusel došlápnout nemůže a jen se dívá na to, jak si budují své lokální pašaliky? Pokud platí to druhé, tak v čem spočívá ta centralizovaná moc EU?[wink]

(znovu musím říct, že jsem překvapen, že zrovna já tady jsem za eurooptimistu[lame])

(Příspěvek byl editován uživatelem jef.)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 11:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime, v podzemních parkovištích obchodních center, jsou-li soukromými pozemky, je vynutitelnost respektování vyhrazených míst pro invalidy, resp. postih za nerespektování, v podstatě nulová. Policajti, ani ti, co si na ně jen hrají, zde botičku nenasadí, neboť soukromý pozemek a místní ochranka by si tím koledovala o postih za neoprávněné zadržování věci. Odtah dtto. Vyhrazené místo pro rodiny (symbol s kočárkem) legislativa nezná, respektování tohoto je jen v mezích slušnosti. Ještě připomenu - aby bylo vyhrazené místo pro invalidy lege artis, musí být označeno jak vodorovným značením, tak svislou dopravní značkou.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 12:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jefe, ona problematika EU, centralizace moci apod. není jen o zjednodušených schématech typu zákaz žárovek. Byť i tato, pro leckoho prkotina, v mnohém princip fungování EU vystihuje - kdo a na základě čeho má právo nařizovat mi, čím si budu doma svítit. Jde o centralizaci moci, neprůhlednost mocenských struktur a nemožnost jejich kontroly, kdy se nikomu nezodpovídají. Je to obsáhlé téma, téma překračující rámec této diskuze i mého momentálního času, tak jen krátce k obsahu tvého příspěvku.

Ano, rozhoduje se na úrovni národní, krajské či obecní. Ale tato rozhodnutí musí být v souladu s právem. A do českého právního řádu se implementují právní předpisy přijaté EU. Ve zkratce - státy, kraje či obce mohou rozhodovat samostatně, no v mezích, které právními předpisy vytyčuje EU.

Lokální politici, rozumějme národní, dtto. Mohou se pohybovat jen v mantinelech stanovených právním řádem EU. Nepřipadá v úvahu, že by některý ze států EU přijal zákon, který by byl v rozporu s unijním právním řádem či naopak, odmítl by implementaci v Bruselu přijatého právního předpisu do národního právního řádu. Způsob vytváření a schvalování unijních právních předpisů je kapitola sama pro sebe.

Ad kšeftíky politiků. Když se podíváme, čeho se týkaly rozličné skandály politiků, rozuměj skandály spojené s hospodařením, jsou to dvě hlavní oblasti - veřejné zakázky a rozdělování evropských dotací, kdy leckdy dochází k průniku těchto množin. Dotační politika EU je další kapitolou. Nejde jen o přidělování dotací na nesmyslné projekty, kdy peníze jsou obrazně řečeno vyhazovány oknem, ale o celý systém, pokřivení vztahů na trhu.

A to jsme zatím vynechávali bankovní instituce a finanční politiku EU. Tam by se toho taky našlo.

Závěrem zopakuji Risanem vznesenou otázku - kdo kouká pod prsty těm Bruselským?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 9-2012

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 12:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychnov nad Kněžnou 29.11.2013

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
ner, OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.180.245
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 13:13:56    Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 13:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ner. OndraS: Nejvíc se mi líbí ten komentář pod článkem, kterej naprosto shrnuje můj názor:

Němci prohlásí škodovky za nej auta z dovozu, Škodě se daří v západní Evropě i jinde, jen pár lidí se bude do krve bít a tvrdit, že jsou to krámy a ještě předražený.

Asi dle nich je většina lidí nesvéprávných, jen oni jsou v obraze.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4662
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 16:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MikOcz:
[ok]

Dokor: Díky, s tím parkováním jsem si to přesně takhle myslel. Přesto mi teče voda ze zubů, když denně v šest ráno vidím, jak na naprosto prázdném podzemním parkovišti zaparkují tři auta (Cayenne, X5 a Passat, z toho dvě s ostravskou značkou) neomylně na invalidních místech, páč je nich nejblíž na travelátor.
A ještě k té EU - ono to, že naše zákony se musejí pohybovat v mantinelech vymezených EU, může být jednou plus, jednou minus...si představte, že by volby dopadly tak, jak se všeobecně očekávalo...On nějaký znárodňovací dekret (nadsázka, prosím!) nebo stěhování Cikánů do Indie by díky tomu asi neprošel...

U těch žárovek není problém EU, že je zakázala, tam je problém obecný, kdo a jak moc může za člověka o takových věcech rozhodovat. Pokud neseženu žárovku, může mi být fuk, kdo to způsobil. U nás zase od Nového roku ručím při platbě dodavateli za to, že on platí DPH, a když ne, zamáznu ji za něj. Hovadina desetiletí (minimálně) a přitom to s EU naprosto nesouvisí. Když si představím, že bych zaplatil znovu DPH za všechny svoje zakázku ve zkrachovalém servisu Auto Hase, je proti tomu žárovka prd.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 19:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime, už jsem Vám to psal mnohokrát - staré hrozby se ve stejné podobě nevrátí, ale vrátí se jinde a jinak. Přeji si, abyste měl pravdu, že ty smutné časy jsou již za námi. Ale respektuji ty, kteří bijí na poplach, protože touha po moci zdaleka není ani v Evropě mrtvá, a bez nich by to měli snadnější.

Při Vaší zmínce o znárodňovacím dekretu (s nadsázkou) jsem si vzpomněl na kyperské střadatele (bez nadsázky), jak byli ochráněni.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6603
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 22:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<ot>Ondra - "Já tomu náhodou rozumím. Samosebou že všichni chceme svobodně jezdit minimálně po blízkých státech a nemít problém s tím, že tamhle neplatí jedna občanka a támhle neplatí druhej řidičák. Ostatně snad PROTO vznikla kdysi EU "

Ale kdepak. Úplný prazáklad EU byl čistě obchodní - jmenoval se Evropské společenství uhlí a oceli. Pak se to sloučilo do EHS a postupně to sjednocování (stále ještě jen na západě) pak došlo až k EU. Kdo che ať si na netu najde víc.

Pro ilustraci, že ta integrace opravdu není nějaký výmysl posledních let obrázeček z wikipedie. Už od začátku ty jednotlivé společenství a smlouvy sloužily k tomu, že se snažili sjednocovat různé věci v různých zemích.

</ot>

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 23:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 353:
Musím lechce zareagovat/či spíše doplnit info/ na tvůj příspěvek ohledně EU, ale z pohledu studenta. (Neboj, nebudu pitvat, že ti tam před esuem chybí Schumanova deklarace, ale z té to vlastně vzniklo [happy] ).
Dříve narození a vzdělaní na Vš měli předmět Marxismus, a Leninismus, kde se učili vesměs bláboly. Ten předmět na školách přežil dodnes, akorát v tomto tisíciletí se jmenuje "evroposká integrace" [uhoh][angry]
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 00:43:11    Odkaz na tento příspěvek  

Vidím že psaní jako neregistrovaný s sebou nese (už zase) jednu podstatnou nevýhodu - ten odkaz jsem nedával já, tzn někdo píše "pode mnou", nebo má stejnej "nicků [happy] Odkaz na Škodovky bych sem snad ani nikdy nedal.
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 6-2011
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 14:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné odpoledne. Chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s Ford Mondeem modelového roku 2007 -> s motorem TDCI 103 kw. Trpí taky na vstřiky jako předchozí generace? Díky.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 16:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: [ok]
A jakožto další student souhlasím a doplňuji, že je to nemlich to samý jako RVHP, potažmo věčné přátelství se SSSR. Jak jinak si vysvětlit, že při imatrikulaci jsme byli donuceni stát v pozoru při tónech hymny EU (Bétoven musí v hrobě rotovat), v aule nám visí po boku naší vlajky vlajka modrá se žlutejma beďarama v kruhu (takhle visívaly vlajky rudé taky, ať už ty s háknkrojcem nebo se srpem a kladivem) a jako bonus máme informaci o tom, že "toto je sponzorováno z fondů EU" snad i na hajzlpapíru. Takže tak. O předmětu evropská integrace ani nemluvím. Já v EU nejsem rád.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 18:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: rozdíl bude asi v tom, že v EU opravdu jsme a proto hymna a vlajka je naše, neviděl bych problém v tom, že jsou tyto symboly připomínány na akademických ceremoniálech. Hrát hymnu EU a věšet vlajku EU na imatrikulaci rozhodně není povinné a pokud to neuděláš, problémy nikdo nedělá.

Povinné je lepit loga s vlaječkama na věci, které EU zaplatila. Problém ovšem není v tom, že by se měla ta loga lepit - kdo platí, ten si to logicky může vymínit. Problém je v těch dotacích samotných a všem okolo. Ale to by bylo na dlouhé vyprávění.

Problém tedy není v symbolech (které jsou opravdu naše), ale v tom, jak se ten superstát řídí a jak intenzivně se přitom dláždí ona pomyslná cesta těmi dobrými úmysly. Rozdíl mezi příznivci a odpůrci EU na tomto fóru vidím v tom, že zatímco příznivci hodnotí kladně ty úmysly, odpůrci hodnotí negativně tu cestu a především to, že čím více dobrých úmyslů na naší cestě položíme, tím blíže jsme peklu. Byl bych spokojenější, kdyby EU přestala konat dobro a soustředila se na "pouhý" provoz úsporného státu.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4613
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 19:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to nemlich to samý jako RVHP, potažmo věčné přátelství se SSSR

No tak kvůli takovým rozumům jsem se tu právě stal tím obhájcem EU[wink].
Tu vnější podobnost chápu, ale zbytek se snad srovnávat nedá. Už právě tím, jak si na tu Únii vesele nadáváme - v návaznosti na veřejný hovor na téma "bylo by nám líp mimo RVHP" nebo na kritiku přátelství se SSSR byste těmi studenty pravděpodobně rychle být přestali (ani nemluvě o hovoru na téma "bylo by nám líp bez Tisícileté říše", když už to tu zaznělo).
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Ale aby nedošlo k mýlce. Možnost remcat (i veřejně, v médiích) teď nemáme proto, že by snad režim unie připouštěl možnost odklonu od vytýčené cesty, kdyby náhodou nevyhovovala (viz irské referendum atd.) Jen už vědí, že to na nic nemá vliv, spíš to v mnoha směrech pomůže k upevnění.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 23:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda, za kriticke nazory na EU a jeji politiku postihovani nejsme. Zatim budeme jen monitorovani. Ale treba jsem jen oportunista a odkazovany clanek je dilem stvavych reakcionarskych sil rozvracejicich budovani spolecne a jednotne Evropy.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org