K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 18. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 18. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak mě začalo bavit skenovat fotky, takže mi dovolte přivítat Vás na krátké exkurze do let devadesátých. Předesílám, že mi tehdy bylo pět, sedm let, takže fotografie neoplývají kvalitou obrazovou ani kompoziční, nicméně možná právě proto dokumentují tuto dobu nedávnou a přitom už dávno odeznělou celkem obstojně.

Tak tedy:





+ nějaký už tehdy silniční humus, tenkrát ještě hojně okupující všelijaká odlehlá parkoviště. Zlaté předEkočasy.





(Omlouvám se, že jsem to naházel všechno sem, i když jsou tam vozidla historická i vraky, ale nechtělo se mi dělit ten příspěvek)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik: z náhledů jsem si to zařadil někam do období roků 94-97. A najednou koukám, druhá fotka a hned Fabie :D. Tak to jsem se seknul. Pěkné fotky, už jen ta rozebraná Felda, kterej je to asi rok? to přece muselo být zánovní auto? Mimochodem, v Písku mám část rodiny, do dnes tam jsou k potkání pěkné kousky a v drtivé většině na starých SPZ.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Tam na tý sedmý fotce mezi těma Warťasama a Schadema ten Passat. To musel bejt vatař! [lol]

Jo no jo. [coze] Mirous má pravdu. Na první fotce twingo, na dalších Fabia a Opel Astra. Tak to jsem se s letopočtem taky sekl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mr plecháček.)

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous, Mr. Plecháček: Až na ty fotky Spartaka a hnědé 105, které jsou tak z roku 2002, 3, ste se trefili, je to focený od roku '97 do roku '99. Jinak ta Felda byla, přesně jak říká Mirous, tehdy zánovní auto. Rok 97 (!). Jo a v Písku je spousta skvostů, chystám se je postupně vyfotit, i kvůli těm SPZ, ale zatím nějak schází čas [lame]

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 22:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz:
No to je bomba [ok]. Takisto ma tam dosť prekvapila tá Fabia a Astra - teda roky 1999/2000+, tiež som to odhadoval tak na rok max 1998. A pri tom Passate mi napadlo podobne To musel bejt vatař! [lol]

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 22:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Tak jo, díky za vysvětlení [happy]
Nějaká nabízená auta v bazarech mají zaplaceno tu Euro X [auto]

Punk's not dead! blesk happy
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4010
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 04:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: To je bomba[jidlo] Tyhle fotky doslova žeru.. Přesně jak píšeš, doba nedávná a přitom už dávno odeznělá, dnešní vozovej park je už úplně někde jinde..

Fotka Passatu je bomba[rofl] Ten na tom parkovišti doslova svítí.. Wartburg vedle vypadá jako by byl vyrobenej z papíru..
V tomhle mi příjdou 90. léta typická, míchání českého zastaralého vozového parku s různými ojetinami ze západu..

Když byl konec 90. let, já byl těsně před pubertou.. Moc dobře si pamatuji jak jsem náš vozovej park nesnášel, hromada aut zastaralá, do toho zastaralé spz, pak i okolí jako paneláky, vesnice.. Co bych za to dal se teď do těch dob vrátit i s foťákem, to by byla nádhera..[happy]

Doma máme dodnes vhs kazety když nás taťka natáčel, někdy kolem let 97-99.. Xkrát jsem si říkal že někde seženu video a podívám se co všechno taťka natočil, vím že nás třeba natáčel na kroměřížském velkém náměstí jak jsme běželi přes celé náměstí atd.. Určitě by tam byla nějaká auta vidět.. Někdy v budoucnu ty kazety určitě projedu.. Tvůj příspěvek mě na ně doslova nalákal..[happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mám takové fotky rád. I když tvoje fotky dělají rok 2000 opticky skutečně na rok 93 [happy]. I když zase rok 2000 je už bezmála 14 let zpátky. To mě bylo nějakých 12 let, což si člověk absolutně neuvědomuje. Nevím proč, ale roky od roku 2000 beru už tak nějak jako novou éru, éru, kdy jsem byl už dospělý a kdy už se běžně používaly dnešní moderní technologie, počítače, digitální foťáky. Jezdily lepší auta. Jenže ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Felicia byla stále ještě dobrý český auto, Octavia vrchol ledovce. Mě bylo 12, počítač jsem neměl, digitální foťák jsem taky neměl, doma jsme měli slušně vypadajícího Favorita, kterých jezdila spousta. Bože, ten čas letí. Díky za ty fotky, potěšily mě. Mám rád tuhle nostalgii a nejraději bych se tam vrátil. Do doby, kdy moje neoblíbenější hračka byla oranžová plastová Tatra 148 na písek. Kromě vozového parku je na fotkách vidět, jak se mění i okolí. Zašlá sídliště dnes většinou hýří barvami. Rozpadlých vraků, kolem kterých se válí vysypané sklo a tuna součástek a odpadu, na rozpadlých a zarostlých chodnících jak naznačuje ten Fiat 125P se dnes už také moc nevidí (mimochodem, takového jsme měli, resp.děda v Písku. Bylo to pěkné a pohodlné auto). Na každém sídlišti stálo hned několik odložených aut, buď ve stadiu vraku a nebo jen patřilo lidem, kteří s ním jeli jednou za rok. U nás to byla třeba jedna ,,užovka". Tmavě zelená s vinylovou střechou, obrostlá travou, patřila jednomu důchodci. To byl vždy svátek, když jsem přišel ze školy a škodovka byla pryč. Večer se zase vrátila na stejné místo, kde stála dalších 5 měsíců..až jednou pán umřel a tím se zpečetil i život zachovalé, byť prakticky nepoužívané Škodovky. A takových aut s příběhem, bylo u nás více než dost. Jako kluk ze sídliště, jsem znal každý auto, které tam kdo měl. Dnes se tam střídá lidí, že už ani neznám lidi v domě, natož jaká mají auta.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Pěkně napsaný [happy]

Teď jsem si tak všiml a docela jsem na tento pohled i zapomněl.. Na těch fotkách je vždy nějaká "škodovka" (100, 105, 120).. To je dnes už nereálnej pohled[happy]
Hodně se toho do roku 2000 změnilo..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6518
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si pamatuju, jak jsem si v osmdesátých letech krátil dlouhou chvíli na průmce koukáním z okna a počítáním, za kolik aut pojede stará oktávka nebo třeba zástava ... a vždycky jsem se během té hodiny dočkal [happy].

Ale je to opravdu jen nostalgie po těch autech, já bych se před rok 89 vracet nechtěl. Tedy nejen po autech, ale taky jsme byli mladší a rodiče nás právě těmi auty vozili třeba na prázdniny ...


A mladší jsme byli nejen my, ale i třeba naše současné partnerky, které jsme takovými auty vozili na výlety [happy].


Už jsem sem obě ty fotky určitě dával, ale nedalo mi to ...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4579
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 13:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč, ale roky od roku 2000 beru už tak nějak jako novou éru, éru, kdy jsem byl už dospělý a kdy už se běžně používaly dnešní moderní technologie, počítače, digitální foťáky. Jezdily lepší auta.

Mně bylo v roce 2000 dvakrát tolik co tobě, ale vnímám to kdovíproč velice podobně. Na dobu řekněme let 1995, 6, 7 si taky moc dobře pamatuju a beru to už jako takovou "moderní dobu", ale letopočty začínající dvojkou, to mám jako "současnost"[happy]
...kdežto v dětství člověk vidí rozdíl roku nebo dvou jako hrozně dlouhou dobu[wink]



Na těch fotkách je vždy nějaká "škodovka" (100, 105, 120)..

Pamatuju si, jak jsem někdy 1996-7 v jednom malém městě viděl velké parkoviště mezi paneláky, na kterém se sešly pouze a výlučně vozy Škoda.
Bylo jich tam řekněme přes třicet - tehdy ještě pořád většinou různé 105/120, dost favoritů/formanů, semtam nějaká 100/110, jedno embéčko... a asi dvě "moderní" Felicie[proud]. Náhodou to tak vyšlo, že tam nebylo vůbec nic jiného, ale ani jinak ten vozový park nebyl zvlášť pestrý.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to podobně vypadalo asi ve všech městech po celém tehdejším Československu, potažmo Slovensku. V mém rodném Komárně to bylo to samé. Já sice bydlel v rodinném baráku v centru města, ale tam těch škodovek bylo také požehnaně (my měli také bílou 120-cu L - to byla stříbrná Octavia před 20 lety [lol]).
V naší ulici ale stály i vozy jako Nissan Bluebird U11, Renault 9, či několik Mercedesů W123. V sousední ulici byl Fiat 127 mk1, Fiat 131 Supermirafiori - a takhle bych mohl pokračovat. Mít tu možnost, tak se také vrátím v čase a chodím po městě s foťákem. Dodnes si přesně pamatuji kde které auto stálo, je to všechno pryč...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4580
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V naší ulici ale stály i vozy jako Nissan Bluebird U11, Renault 9, či několik Mercedesů W123. V sousední ulici byl Fiat 127 mk1, Fiat 131 Supermirafiori

Tak to mi silně připomíná čerstvé zážitky z uliček Lisabonu minulý týden[proud]. Až na to, že F 127 jsem tam potkal jen MkIII, ale jinak se tam všechno popsané vyskytuje, spolu se spoustou dalšího... dám nějaké fotky do SPZ a možná i sem (pokud nebudu s vozidly ze 70. a 80. let chtít budit kontroverze v historické komoře[lame])
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Na druhom obrázku pod snehom Š 120L model 84, vpravo Fiat Tipo

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4581
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vpravo Fiat Tipo

Fiat Croma[wink]
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Croma hej, ale úplne vpravo je Tipo [lol]

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 15:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eross: Felda FL, to jste byly pěkný snobové :D :D. Vypadá nově [happy]. A toho sněhu co bylo..

Fiaty taky pěkně zmizely. Takovou Regatu jsem neviděl snad několik let, přitom jich jezdilo. Sousedi měli hned dvě. Tipa, Una, Rytma, co jich bylo. U nás na sídlišti dodnes alespoň je jedno orezlé Tipo.

Když děda prodal Fiata 125P, koupil Renaulta 18. Tehdy to u baráku bylo pomalu nejluxusnější auto. Hezčí měli snad jen jedni lidi, kteří měli krásného Favorita Sport Line. Jenže náš Renault měl elektrická okna, no kdo to tehdy měl? :D Jedinej problém byl, že to auto velmi zřídka kdy dojelo do cíle [happy]. Ale bylo neuvěřitelně pohodlný, snad ani jeho fotku nemám. Dodnes si pamatuju, jak měli lidi u nás v baráku rozebraný parkovací místa, automaticky byly jejich bez jakéhokoliv reservé. Všichni měli kde parkovat a tak se nestalo, že někdo někomu stoupl na místo. A když se přihnal nějaký přespolní a zaparkoval na něčím místě, tak ho dotyčný prostě zablokoval. Jako by to bylo včera, vidím to složení autoparku před domem: krásnej, bílej Oltcit, který se vždy lesknul na dálku, taky jezdil zřídka kdy, pak tmavě modrá 120, bleděmodrá 120, zelená užovka, modrý Rytmo a následovaly dvě, pro změnu modré, stodvacítky [happy]. Schválně zkusím večer pohledat fotky.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felda FL, to jste byly pěkný snobové :D :D. Vypadá nově . A toho sněhu co bylo..

Deň predtým (16.2.2000) snehu vôbec nebolo, na druhý deň, keď sa šlo do Bardejova po Feliciu, nasypalo toľko, že sa bol problém dostať z vchodu na ulicu.[lol]
Z obdobia tak 95-96 pamätám tiež od nás jednu Regatu, hneď potom ju majiteľ vymenil za Feliciu, do roka mu ju niekto podpálil, tak si kúpil strieborný Passat [lol].

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiaty mizí velmi rychle, aspoň ty větší modely určitě...
Jednu poměrně slušnou Regatu ale vídám pár ulic od nás, tuším, že tím jezdí nějací řemeslníci na stavbu. A asi není náhoda, že má trutnovskou značku, protože, jak jsem tu nedávno psal, v Trutnově vždycky nějakou Regatu potkám.

Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Croma hej, ale úplne vpravo je Tipo

Aha, pravda, ten bílej trojúhelníček... tak to se omlouvám[biggrin]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kruci, minulý týden sem jednu Regatu potkal u Jičína, dal bych ruku do ohně, že to byla tahle. Nebo alespoň měla také stejně vínové nárazníky.

Eross: u nás tehdy zapálily Š120, údajně při každodenní krádeži benzínu. Všichni jsme ty lidi litovali, div jim sousedé nechtěli přispět na nové auto. Shořela půlka auta, hasiči to nejdříve přejeli :D. Pak ten soused z toho ještě vytáhl rybářské pruty. No každopádně dva dny na to, přijeli s fungl novou Felicii v akční verzi Pacific. Hned bylo po sousedské lítosti a nastalo podezřívání o pojistném podvodu :D.
lumikus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2013
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, neví někdo co to je za auto na obrázku? Potkali jsme na safari v Jihoafrické republice a nikde nemůžu najít co je to zač.

Děkuji všem za odpověď
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 16:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hned bylo po sousedské lítosti a nastalo podezřívání o pojistném podvodu :D
Či ten náš sused nezvolil podobný postup[biggrin].

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 20:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 20:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vaše vzpomínání, na jaká auta jste koukali z okna v mládí, mi připomnělo tento obrázek:

http://www.racingsportscars.com/etcc/1985/Brno-1985-06-09-012.jpg

Musel to někdo vyfotit z chodníku před domem, tohle je pohled, který se mi tehdy naskýtal z okna. Fotívala tam spousta lidí. Nedokážu říct, jestli jsem autora při tom viděl nebo ne. Každopádně já jsem ani tehdy, stejně jako dnes, auta na ulici nefotil. Ale někde bych měl mít snad pár svých fotek, které jsem udělal v depu. Zkusím někdy pohledat.
Paveljosef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 21:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353-ta fotka se škodou 100 mi úplně připoměla naše rodinné výlety k vodě,na dovču a tak různě.No úplně mi to vyrazilo dech,jako přes kopírák.Takové fotky už jsou rarita a možná doma někde i podobné mám.Připadá mi to jako včera a přitom je to tak dávno.Pamatuju jak jsme se mačkali čtyři děcka vzadu.No tehdy to byla hrůza ale dneska bych za to dal nevím co abych se mohl do těch časů na chvilku vrátit.Těsně před zavedením ekodaně mi soused nabízel stovku za cenu nových pneumatik-cca 3-4tisíce.Já měl zrovna oktávku-1962 tak jsem s díky odmítnul.Dodneška lituju toho rozhodnutí.Oktávku jsem rok na to prodal kvůli nedostatku času na renovaci a koupil skůtr čezeta s kterým vymetu každou akci a nelituju té výměny.Ale ta sousedovic stovka mě mrzí a bude mrzet ještě dlouho.Ta byla denně v provozu a byla hned k ježdění.No jo za blbost se platí.Bohužel skončily časy kdy se člověk po cestě do města pokochal na ulicích pěknejma autama.Dneska když chci vidět pěkný auto-musím na internet- to je smutný.Zdraví Pavel
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 21:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na rychlo co jsem našel fotky ke skenování /skenovat neumím a ani nevím, jestli jde můj sken nastavit, tak jsou takové vypálené ty fotky/:

Dědův ,,polák", bílá barva, vzadu starý typ světel, po bouračce, překulil se přes střechu:

Následuje ten stejný ,,polák", opraven po bouračce. Komplet vyměměna kastle za novější model "75, hnědá barva:


Ještě jako malej si ho pamatuju, pohodlné auto. Všimětě si pěkných liťáků na ,,embéčku".

Následuje naše druhé auto (mých rodičů). První byl Trabant, jehož fotku někde taky mám, ale nevím kde. Tohle je fotka z roku cca 1998. To už byla na pokraji smrti, rok na to definitivně neprošla STK. U nás se bohužel péči o auto nikdy moc nikdo nevěnoval. Mimochodem, dnes by na pozadí fotky byla moderněji přestavěná Benzina a místo pole zástavba:

Souběžně s ní jsme měli ,,malucha". To jsme byla pěkná honorace, když jsme měli dvě auta, ale tehdy už začínala doba, kdy byly v rodině dvě, před tímto jsme krátce měli Fiata 600, ale ten málo brzdil a reznul tak šel pryč. Jeho foto nemáme, v pozadí sídlištní parkoviště.

A náhodou jsem našel i sousedův traktor, rok cca 98. Jedinej z těch fotek stále ,,žije" a ke spokojenosti majitele stále slouží, spolehlivě a prakticky denně, jen v jiném laku:


Děda byl vášnivý fotograf, mají desítky albumů s fotofrafiemi, najde se tam i spousta aut. Až budou dlouhé zimní večery, tak něco oskenuju [happy].
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 22:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Polák po bouračce je focenej u garáží na nádraží u slévárny, hádám správně?

Jinak fotky taky moc hezký, já mám vždycky až dětskou radost z toho, když někde vidím fotky z Písku...[lol]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 22:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ti fakt nepovím, dnes má děda garáž u Otavy a tam jí má, co jsem na světě, kde to bylo tehdy nevím, ale v sobotu se zeptám [happy]
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 23:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Otavy myslíš takovýty zděný garáže, dvě nad sebou, naproti portyčským skalám, kousek od Jiráskova mostu (takováta modrá lávka přes řeku, jak se jde k Sulanovi)? Protože o těchhle plechovejch garážích vím akorát na dvou místech tady u nás - na dvoře vedle toho seniorského domu na Čechovce a pak právě na nádraží. Ne že by to bylo životně důležitý, ale jenom mě to zaujalo [happy]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 00:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně ty myslím. Prakticky jsou na druhém konci města [happy]
Admin
Administrátor

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 01:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obnova části chybějících příspěvků (bez části obrázků a odkazů):

Luk - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 09:27:18
Po kauze Králíček & vozíček je tady další zajímavý případ http://auto.idnes.cz/prednost-v-jizde-0kk-/automoto.aspx?c=A13103 1_121910_automoto_fdv

Risan - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 10:21:05
Mirous: chtěl jsem, abys si povšiml, jak stát dovede perfektně fungovat a nekompromisně postihovat piráty dle zákona, když mu o to jde (jde o prachy, o nic jiného). Luk: no, tento případ vnáší trochu nejistoty do způsobu, jakým se používají připojovací pruhy. Tak se mi zdá, že připojovací pruhy právě ztratily smysl.

Martin_100 - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 11:26:06
No asi bych na místě ty policajty umlátil heverem.

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 13:04:32
Risan: tento stát trestá jen to, co se mu hodí, resp.případy, u kterých je jasné, že dotyčný nikde nebude lobbovat, bránit se.. Další případ je opět ukázka toho, jak tupé zákony tu jsou, jak Policie trestá podle toho, co si myslím, že je správné. Nejvíce se mi líbí, že pan XY neměl platit pokutu a bránit se dál, že by ho právník vysekal. Zaprvé, v tu chvíli určitě každý ví, jak je to vlastně v zákoně, člověk většinou spoléhá, že policista to ví, za druhé, kdo platí právníka, v případě, že to jde do správního řízení a vyhraje ho ,,poškozený"? Platí to on, nebo stejně jako při soudu strana, která prohrála? Každopádně tohle je opět postavené na hlavu. Dle laického pohledu chyba kamionu. Neměl tam co dělat. Jak píše Risan, připojovací pruh pak ztrácí smysl.

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 13:44:04
Tohle je sice mimo téma auta, ale je na tom krásně vidět, že už to není daleko k tomu, aby EU definitivně zatrhla i stará auta [happy]. Jen tak dál, a budeme o 20 let zpět (s rozdílem, že tentokrát s tím i západní Evropa). http://www.novinky.cz/ekonomika/318100-brusel-zatrhne-vykonne-vys avace-v-nemecku-uz-mluvi-o-zakazovaci-vztekline.html

Eross - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 14:58:13
Luk 1130: Pán Tomáš mal rozhodne trvať na svojom a neplatiť pokutu [nene]...

Martin_100 - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 15:28:06
aby EU definitivně zatrhla i stará auta v tu chíli si legálně pořídím střelnou zbraň a kdokoli bude v přímý konfrontaci se mnou požadovat abych takovou směrnici dodržoval dostane jasnej vzkaz mezi oči a to kdokoli od úředníka přes policajta po soudce.

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 15:35:23
Martin 100: nedoporučuji, až bys vylezl (jestli vůbec), tak by z tvých aut byl jen prach, popřípadě konzerva na paštiky [happy]. Teda pokud EU nezakáže dělat paštiky :D.

Martin_100 - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 15:43:33
Jo holt bych musel mít dost munice aby vyzbylo na všechny pak by se vězení nekonalo.... jen by se republice ulevilo o spoustu členů represivních složek [satan]

Risan - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 18:05:42
Martin_100: no pozor, zákaz legálního držení zbraní EU plánuje rozhodně před těmi auty, abys nemohl klást odpor. To není vtip. Klíčové slovo pro google je eurokomisařka Malmströmová.

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 18:57:34
To je super. Nevím proč, ale mám nutkání se odstěhovat na jinou planetu. Jak tohle skončí? budeme chodit i na záchod dle toho, jak nám eurosráči přikážou?

Risan - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 19:23:31
Třeba jim dřív dojdou prachy. A třeba je všechno jinak - všechny tyhle návrhy jsou zatím jen výkřiky do tmy. Možná nás připravujou postupně, možná testují, jak lidi na co reagujou a ladí si model, možná nás zaměstnávají takovými kontroverzními návrhy schválně, abychom se nad nimi vztekali a nepřemýšleli nad něčím jiným.

Pvvs - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 19:24:53
Mirous: Uhodl jsi : http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/317778-evropska-komise-ch ysta-revoluci-ve-splachovani.html

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 19:38:50
Risan: možná to tak je, možná si nás připravují postupným vymýváním hlav.. Pvvs: no vidíš, na to jsem zapomněl, ale teď si vzpomínám, že jsem to četl :D.

3260 - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 22:15:47
Mimochodem, pánové, sáhněte si do svědomí jak jste hlasovali v referendu? Já třeba byl proti vstupu (ačkoliv jsem teď oproti vám eurooptimista)

Mirous - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 23:32:50
Mně v květnu 2004 chyběly 4 měsíce do získání volebního práva [happy] Tedy 18 let. Jak bych volil těžko říct. Narozdíl od dnešních 18 letých, kteří volí ,,Karla, protože je nejlepší", jsem se tehdy o politiku nezajímal a nic jsem o tom nevěděl. Dnes bych i přes velké výhody EU volil proti. Když už jednou ta revoluce za svobodu byla, byla-by škoda, aby se ta svoboda znovu vytrácela. Navíc to, že se nám po dálnicích prohání nekontrolovaný rumunský, polský a jiný kamiony, se mi moc nelíbí.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 09:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Souběžně s ní jsme měli ,,malucha".
Tohle jsou typická 90. léta, alespoň pro mě.. Z mého dětského pohledu.. Všude zastaralá auta, různě zmršená.. Něco jako ta Š100 s jinými dveřmi, nebo ta Š105 s jinou kapotou.. A taky ještě 1203 kterou dnes už není možné potkat, přitom jich jezdilo mraky.. Jo, jo, devadesátky[happy]

Mmch, fakt má ta Š1000 moc pěkné liťáčky, na tu dobu..[happy]


Mik0cz: fotky taky moc hezký, já mám vždycky až dětskou radost z toho, když někde vidím fotky z Písku...
Mi povídej, úplně stejně jsem na tom s Kroměříží..[biggrin]



Ještě nějaké fotky..[jidlo]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 9-2012

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 14:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno zakoutí,pogumovat auta v pozadí pohrát si s grafikou fotky a fotka jak za komunismu jak vyšitá [biggrin]

Na ty zákoutí mám opravdu nějaké štěstí,nebo majitele parkují své kočáry naschvál takhle u sebe? [proud][biggrin]

škoda toho soplu mezi níma..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6522
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 16:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle auto se asi nestane vyhledávaným yougtimerem. Ale taky je pravda že jich u nás dneska moc provozních nepotkáte:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7418
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 16:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotazek.
Mam Citroen XM 2.0 benzín a zajímalo by mě kdy se zapne palivové čerpadlo. Zda při otočením klíčku do druhé polohy,nebo až při startu?
Comfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 08. listopadu 2013 - 17:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Asi 10 rokov dozadu sme mali 2 takéto Seaty súčasne - 1 pojazdná (svetlomodrá) a druhá na diely, takáto biela.. fotky žiaľ nemám.. [sad]


Senza cuore saremmo solo macchine.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 13:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tady probírají rodinné archivy...
do roku 1990 byla u nás doma Octavia,
poté až do roku 2000 několik (5?) Š1000MB.

Poté se podařilo zlomit tátu ke koupi auta - Š-Forman (2000-2007). Ten byl několikrát lehce poznamenán...



A pak také více do historie (alespoň na fotkách nezavazím[proud]).

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 13:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 21:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin: tak značku GTA jsem fakt nikdy neviděl [happy].
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 21:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Knuudlom sme stretli zaujimavy tandem, kde Dodge pick-up dotiahol machom obrastene pianko.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 21:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkná souprava.

Nová auta se mi moc nelíbí, ale jedno za poslední dobu mě zaujalo, když jsem kupoval Mondeo, Focus ST, to bych si nechal líbit. Možná ale ještě více v pozadí toho Escorta:


A taky přidávám jednu kvalitní dopravní značku [crazy]:
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5406
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 09. listopadu 2013 - 22:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, STčko bych si nechal líbit, ale při mém nájezdu by mě sežralo, tak mám jen S. [lol]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4586
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 00:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem projednou taky zkusil prohrábnout rodinný archiv...
A posílám to nejstarší, dva první vozy mého otce. Ten první (Aero 662) si pořídil ještě na škole a byl to v tu dobu už veterán, v tom druhém nás ještě vozil, ale už to taky nebyla žádná novinka (i když to byla oktávka hodně pozdní, kombík z roku 1968):


Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 10:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde já jsem ho jenom viděl? [happy]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 11:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ to je on, výjimečně prý inzerují mimo své stránky. Vloni měli i RS, v té zelené barvě je to hodně vyzývavá kára. Jen bych raději pětidvéřové, je to takový rodinný auto, ale zároveň na pořádné vyblbnutí. Kamarád má 3 dv. Fosuce a to jsem nevěřil, kolik je v tom místa. Tváří se to jako malé auto, ale když to stojí i vedle nějakého většího sedanu, tak je mnohem ,,bachratější".
Mimochodem nechci dělat někomu reklamu a nikdy jsem to nedělal, ale s přístupem jaký v tomto servisu a prodejně je, jsem se setkal jen v Rakousku. Byl jsem fakt mile překvapen.
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 21:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdar přátelé, mám na Vás dotaz. Mám mondeo kombíka 1997 1.8benzín. Když jedu trochu víc vteřin na 4tisíce otáček (do dlouhého kopce zvaném Babák před Novou Pakou), auto začne cukat. Čím to může být? Palivovej filtr? Zanesenej košíček před čerpadlem?
Jinak jakými způsoby byste se pokusili trochu oživit a zvýšit výkon? Má to najeto poctivých 193, takže do šrotu pár let ještě nepůjde. Nemáte zkušenost, jestli v servisu vyčistí tu síťku před palivovým čerpadlem nebo se na to vy...? Páč to bývá často důvod zahoření palivového čerpadla...Díky moc za Vaše názory.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 11. listopadu 2013 - 23:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začal bych výměnou všech filtrů + svíček, pokud se neměnily. Tím nic nezkazíš, ba naopak a příčina to klidně být může. Pokud by to nepomohlo, dal bych to na diagnostiku, příčin může být pak hodně. Někdy pomůže vyčistit škrtící klapku, ale to si myslím, že by cukalo spíše při rozjezdech.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 12. listopadu 2013 - 00:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravdu díš,Mirouši.
Zanesené svíce,to je to co Úpovo Mondié trápí.[wink]
Filtry jsou další věc,to už je pak o udržbě.
Diagnostika a zàsahy do palivového systému jsou už pak ty nejnákladnější,které je lepší neřešit.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3828
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 13. listopadu 2013 - 14:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Soběslav 13.11.2013
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3967
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. listopadu 2013 - 19:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Setkání škodováků v práci. [happy]

a ani ne kompletní

Bus-mafiaKiss Delta
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. listopadu 2013 - 21:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku blbé vyfotceno :




Ale zajímavý mi to připadlo...(N.Y.C. Taxik na cestě do neznáma v Paríži.)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. listopadu 2013 - 23:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám pár dalších přírůstků do sbírky SPZ. Foto dám do vedlejší komory někdy až toho bude víc, o to nejde, stejně jsou to jenom krajský tuctovky. Co mě ale děsí je fakt, že KAŽDÁ z těch čtyř dvojic (plus když k tomu připočítám ještě další dvě přední RZ, co mám doma) je promačkaná (někdy i několikrát!) od tažného zařízení. Ty lidi jsou normální dobytek, to není možný. Nikdo si neváží věcí svejch, natožpak cizích, auto se bere jako tuctovka a nějaká značka... Pche!
*chybí zvracející smajlík*
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 15. listopadu 2013 - 01:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Karosa_B731: Ještě chybí bílá škoda 125L, že [happy]
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 15. listopadu 2013 - 11:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P358: Ta je jinde [happy]

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8900
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 16. listopadu 2013 - 12:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miko ono to je těžké, v městském parkovani se to casto bez doteku neobejde. Ostatne nárazniky jsou k tomu i určené. Bohužel přední znacka je díky dnešnímu vzhledu aut první na raně. většina z nas do nikoho úmyslně kouli nenajizdi.

8900

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 16. listopadu 2013 - 16:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honda Fit (u nás pod názvem Jazz) z plzeňské D5 [fotic]
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 16. listopadu 2013 - 16:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam Citroen XM 2.0 benzín
U XM nevím, ale prošel jsem si několika BX a u všech se po otočení klíčku do druhé polohy palivové čerpadlo rozeběhlo na několik vteřin. Jestli se ještě jednou spouštělo při startování to už jsem neslyšel.

Pozor! Pokud máš elektrotechnické vzdělání nabízím ti volné pracovní místo v oblasti servisu zab.zař. v Praze a Středních Čechách.
Stačí být kamarád s pájkou a taky trochu s počítačem a mít snahu příjít na to, jak některé věci fungují nebo proč nefungují. Praxe není nutná, vztah k železnici vítán! Napiš na mail pod nickem.
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Sobota, 16. listopadu 2013 - 18:08:51    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 15.11.2013 jsem ve Zline nafotil Daihatsu se zajimavymi bocnimi blinkry :-) a Wartburga na prodej. Obe vozidla jsou v horsim technickem stavu.

transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 9-2012

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 16:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem potkal 100,stav nic moc ale i tak se mi líbí,tak posílám na podívání [happy]

Omlouvám se a kvalitu,první fotka focena z 3 patra,a poslední dvě za přítomnosti vedle štěkajícího psa [proud]
Chtěl jsem jí vyfotit ze předu a i detailně tu Avii ale bál jsem se že by se zase někdo od někud vynořil a nadával..

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]