K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 06. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 06. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 23:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedý pánové, já zírám... Odborníci na auta a mají hokej v tom, co je celková a co okamžitá hmotnost vozidla?[lol]
Tr_man Ano, je to elementární výroková logika. A v zákoně se nic o tom, že by něco z a)-b)-c) muselo platit najednou - což tvrdíte - nepíše. Logicky a) a b) neplatí najednou (v b) se hovořilo o traktorech, že?). V c) se hovoří o motorovém vozidle z a), ale již ne o přípojném vozidle z a). Jasné? Jestli ne, lépe Vám to už nevysvětlím, myslet si můžete, co chcete (moje matka právník tomu ovšem říká právní kutilství a ze zásady laiky o ničem nepřesvědčuje - obzvláště ne zadarmo...)
Mirous - "vlastně nikdo přesně neví...". Ehm, co je na tom složitého? V mém okolí jezdíme s velkými vleky všichni a všichni samozřejmě tušíme, že je zcela jedno, jestli táhneme prázdných 700kg, nebo zda-li tam přihodíme další tunu v živé váze. V obou případech je prostě to BE nutné mít a silniční mor (paka dopravácká) to ví sakra dobře taky - proto jsme pro ně žádaným cílem...
P.S. Ale znovu zopakuji - považuju ono dělení na různé skupiny jako zcela hloupé a zbytečné - BE je k ničemu, ale dovedl bych si představit i zrušení dalších skupin. Prostě mít skupinu "jednostopá" a "dvoustopá" a hotovo. Ale to by autoškoly neměly vejvar a hlupci by křičeli něco o tom, že určitě bude spousta mrtvejch...

(Příspěvek byl editován uživatelem jbb.)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 23:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jbb: jedna věc je být odborníkem na auta (za což sám sebe nepovažuji) a druhá vyznat se v našich zákonech, se kterými mají často problémy i lidi, kteří se tím živí [happy].

Já Vaše argumenty chápu, stejně tak chápu co tím chcete říci, ALE zatím tu nikdo nevyvrátil toto: odkaz. Takže to podle Vás není pravda? Podle Vás tedy jakožto držitel B můžu jezdit s přívěsem do 750kg celkové hmotnosti a tečka. A je jedno jestli nepřesahuje 3500kg?. Ten dokument říká něco jiného, táta mě říkal, že na školení jim říkali totéž, co je v tom dokumentu. Tak sakra kde je pravda? Buď jsem totálně natvrdlej, nebo tady tu vyhlášku EU popíráte.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 23:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nechápu, kde vidíte problém a co vám není jasné... Z aktuálního zákona sice vyplývá to omezení na 750kg, ale podle EU (což jsem do včerejška taky nevěděl) platí to co dřív, takže při maximálce soupravy do 3,5t může mít vlek přes 750kg. Avšak jedná se pro účely ŘP vždy o celkovou hmotnost, ne o hmotnost aktuální (ta se zase bere v případě posouzení, zda-li je souprava sestavitelná).
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 23:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: všichni samozřejmě tušíme, že je zcela jedno, jestli táhneme prázdných 700kg, nebo zda-li tam přihodíme další tunu v živé váze. V obou případech je prostě to BE nutné mít a silniční...

To mě není jasné. Na jednu stranu píšeš, že je BE nutné mít, pokud je těžší než 750 kg. V zápětí ale BE mít nemusím, protože je tu ta směrnice EU. To si trochu protiřečíš ne?

Prostě to beru tak, že pokud součet největší technicky přípustné hmotnosti vozidla a vozíku nepřesáhne 3500kg, můžu to řídit jen s B.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 23:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous Přečtěte si znovu můj příspěvek 416. Pokud z něj nepochopíte jak je to s těmi 750kg, tak vám asi nemohu pomoci...
Vámi citovaný příspěvek 415 se týkal otázky B versus BE v situaci, kdy je vlek s maximálkou 2t aktuálně prázdný. Na takovouto hypotetickou soupravu s maximálkou 4,5t ovšem potřebujete BE vždy-tento fakt ovšem příspěvek 416 nijak nepopírá...
Hřib
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 07:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 09:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hřib: Ale Mlho, vždyť už o tom dobré čtvrt hodiny hovoříme... O čem byl asi příspěvek Tr_mana č. 3056, můj č. 1044 a Mirousův č. 1488?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 09:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: ok, chápu jak je to správně, jen mi přišlo, že si protiřečíte.

Hřib: to už jsme tu měli. Ale snaha se cení :D
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 09:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous - Jak jsem Vám dokumentoval, tak si neprotiřečím - to jste jen smíchal dvě mé argumentační linky do jedné...
Hřib - Jojo, nekompromisní postup silničního odpadu proti "pYrátům" me nepřekvapuje, jen mne překvapuje, že novinky v tomhle nadšeně nehýkají, ale straní motoristům. Ale třeba to zase vyváží nějakým článkem "jel 51km/h před mateřskou školou ve velkém buržoazním voze, bude po zásluze zastřelen..."
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.50
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 21:11:44    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, (a dámy také), také se vám stává, že dojedete domů před barák (v mém případě na Lesnou v Brně) a k zaparkování je volných několik MINI-míst? Nebo to mám jenom já před barákem? Musel bych mít tak auto, které by mělo šířku tak max 100cm, nebo 4kolku... Mě to připadá, jako kdyby to všici tak parkovali schválně..[ko]
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 22:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se stávají tři věci: jednak máme za domem základní školu a jak to v dnešní době chodí, smradi se vozí a pěšky nikdo nechodí. Takže jsou tu ráno věčně kolony a pokud jsou třídní schůzky či nějaké školní přehlídky, tak parkují rodiče smradů na trávníku a div nezablokují residenty. Neuvěřitelné, čeho jsou schopni jen aby nemuseli jít 300m pěšky. Druhak jsou nejlepší návštěvy nebo kdo to je, kdo se postaví totálně debilně, nejlépe na moje oblíbené místo a pak tu stojí třeba týden. A poslední skupinou jsou majitelé SUV a luxusnějších vozů, kteří automaticky parkují přes dvě místa. Popřípadě přes jedno, ale tak šikmo, že už se stejně nikdo nepostaví vedle nich. Tito lidé si zřejmě k tomu autu koupily i předplatné na dvě místa :D
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 22:02:51    Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml. ne to ti nepřipadá, a ano, parkují tak schválně, vč. mě, protože z těch aut potřebují lidi většinou i vystoupit nebo vyndat autosedačku atp. Bohužel parkovací místa jsou všude dělaný asi tak na Renault Twingo, maximálně na Tigru, co má přítelkyně. Resp půdorysně to třeba odpovídá docela přesně mýmu Camaru nebo jiné menší americe; akorát se nepočítá že by člověk v příčným stání otevíral dveře a do auta nastupoval, a v podélným stání se zase nepočítá s tím, že kola se nedají vytočit o 90° vlevo/vpravo.
Za sebe doporučuju všechno to zabrat vlastníma autama a udělat si mezi nima dostatečný rozestupy dle své představy:



Zvlášť u některých supermarketů ovšem nemůžu doporučit nic jinýho, než zaparkovat přes dvě místa jako prase. Zvlášť nesnáším, když zaparkuju schválně v nějaké odlehlejší části parkoviště, abych tam byl sám, a po návratu z obchodu přesně vedle mých dveří stojí nějakej idiot, i když vedle je dvacet na sebe navazujících volných míst.
Pokud jde o kapacitu sídlištních parkovišť, tak nejen starší, ale i nová sídliště jako třeba u nás Kamechy, počítají spíš s tím, že jedna rodina má tak 1/4, maximálně půlku auta. Že by si někdo žil tak kapitalisticky, jako třeba já s přítelkyní, kdy oba máme svoje vlastní auto, se nepředpokládá.
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 22:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden z posledních "binárních" stavů tachometru v mém vozítku...
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 22:17:45    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem:
Parkovací místo pro maluchy: Tesco NC Kr. Pole: abych vylezl, musel jsem zaparkovat mimo střed "chlívku", a tímpádem už se nedá nastoupit do Camara vpravo:



Pardubice, Road Café Bar. Vylézání z aut zde připomíná koordinaci pohybů pohybově postižených jedinců, situaci ulehčuje pouze přítomnost úzkého Jeepu:



a kontrast - Globus Brno - super:

ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 22:27:00    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedno super parkování, nicméně to už je takový logistický oříšek; dal by se nazvat "jak se trolejbusem dostat do vozovny Husovice"


fotil kolega, nakonec prý nějak nadesetkrát couváním a různým popojížděním projel (25Tr za ním už samosebou ne), škoda že fotka neobsahuje ještě to auto, co zavazí u PP rohu kastle
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6497
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 05:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si k tomu éčku. Právě kvůli BE a tahání aut na podvalu jsem si dělal před pár lety éčko (a samozřejmě rovnou BE+CE+DE). Oni mají stále mnozí hokej nejen v limitech pro jednotlivé skupiny, ale motá se jim také aktuální hmotnost a povolené zatížení tažného. Takže aktuálně je to tak, že opravdu pro vlek s papírově vyšší hmotností než 750 kg musím mít éčko, ale třeba prázdný plaťák vážící v tu chvíli 350 kg můžu táhnout i za autem s tažným jen na 400 kg. Ovšem éčko mít musím...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: není [happy] Psal jsem schválně na místní úřad na přestupky. Je to opravdu tak, že můžu s B táhnout těžší přívěs, avšak součet maximálních přípustných hmotností vozu a přívěsu nesmí být více, než 3500kg.

OndraS: jo s tím supermarketem je to trefné, taky vždy parkuji na druhém, prázdném konci parkoviště. A většinou přijdu a je na mě nalepený nějaký pablb. U baráku taky parkuji vedle sebe auta, pokud to jde, vracíme se mnohdy oba později z práce a naše obvyklá místa jsou většinou zabraná. Pak je ještě dobré, když vedle mě parkuje chlapík s Dacií, má k tomu autu evidentně také vztah a dveře mi neomlátí. Jinak jsou u nás místa široká tak na stodvacítku. A to jsou ale nový místa, těžce poddimenzovaný. Kdo dnes nemá dvě a více aut??
Kolik máš vůbec těch Amerik? jsou to pěkné koráby, líbí se mi to modrý vedle těch Camar, co to je? Není to Chevrolet Monte Carlo? Jak jsou na tom vůbec americká auta se spolehlivostí vs. evropská (i když to je těžko porovnatelný údaj)? reznou třeba? Dají se sehnat díly? Absolutně nic o nich nevím, kromě toho, že jsou to pěkný koráby [happy]
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 09:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také parkuju u supermarketů v odlehlé brázdě - pro sichr stávám auto šikmo přes 2 chlívky v jinak zcela prázdné řadě. I tak mám auto omlácené od kokotů, kteří mají ty své popelnice jako spotřební zboží a ne rodinného mazlíka...
Problém je přítomnost Octavie v sousedství, obzvlášť s nějakou bábou s tlustou [zadnice] na zadním sedadle. Taková kráva mi omlátila auto v Brně na sídlišti. K postrachům sídlištních parkovišť patří obecně řidiči Renaultů Thalia, to jsou vesměs vozy s řidiči zvládajícími tak max. 5 parkovacích úkonů za měsíc. U tohoto auta je téměř jistota, že zaparkuje blbě a pokud možno tak, aby vedle zůstalo místo na 3/4 auta...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 10:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k tématu parkování:
http://www.youtube.com/watch?v=m5C8Y3a41Pw

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 10:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou prostě moderní trendy. Stejně jako si návrháři nevšimli, že se auta rozšířila a že je o dost silnější i výplň dveří, která při nastupování překáží, tak si zatím při návrzích nových zastávek nikdo nevšiml, že moderní trolejbusy a autobusy nemají světlou výšku půl metru jako erťák a 9Tr a vznikají tak bezbariérové zastávky, že se autobusy blíž než půl metru k obrubníku nedostanou... [happy]

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 10:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo otloukání to je neřest. Onehdá jsem přišel k autu a ve dveřích důlek i s barvou - kouknu vedle a přesně jak to vyšlo na jeho hraně dveří kus mojí barvy. Inu nevydržel jsem s svýma dveřma mu v jeho vyrobil takovou brázdu že to měl chlapec na vyklepání. Třeba se tim poučil... a já uiž vím že dveře 23 let starýho forda jsou podstatně pevnějsí než na astře [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl na Feldě lak netknutý, co parkuji na sídlišti tak mám zadní dveře obouchaný a to dost. Vraždil bych za to.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 14:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To obouchání otevíranými dveřmi mi nepřijde zase tak neuvěřitelný. Každé dveře u auta mají dneska brzdičku s několika stupni otevření. No a ono to většinou vychází tak, že na první zarážku se z toho člověk nevysouká a když si to otevírá víc, stačí do toho drbout a nepodržet a dveře si přitáhne druhá zarážka, což většinou je už v kolizi s vedle stojícím vozidlem.

Připadá mi, že v těch nářcích na obouchané dveře se skrývá trochu schizofrenní představa. Na jedné straně se s tím autem s naprostou samozřejmostí vevalíte do veřejného prostoru a necháte je tam, na druhé straně očekáváte, že tím kolem auta vznikne automaticky nedotknutelný soukromý prostor. Jenže fakt je takový, že rozhraní tvoří právě ta hmota a její povrch bude nepřízni okolí vystaven. Nechci tím obhajovat neurvalost a neohleduplnost lidí. Jen to prostě někdy taky může být nešťastná náhoda.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 14:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel drtivá většina dnešních lidí, má auto jako spotřební zboží. Pryč jsou doby, kdy bylo jedno auto v rodině opečovávané jako královské klenoty. Odhadem polovina auto, který jezdí (alespoň po Praze) jsou služební auta. To jak se k nim lidi chovají netřeba rozebírat. Pak jim je úplně jedno, jestli do někoho někde drknou nebo ne. Nedávno jsem parkoval v podzemních garážích se služebním Focusem. Nutno říci, že i V3S u táty na firmě je v lepším stavu, než tento polovrak. Když jsem se vrátil, stála vedle mě Audi SUV (Q7 myslím). Stál tak nakřivo, že jsem absolutně nemohl vlézt do auta. V tu chvíli jsem si také řekl ,,omlátím mu to za trest, na tom služebáku už to stejně je jedno". Nakonec vyhrálo moje slušné vychování a prostě sem se tam nasoukal a odjel, ale věřím, že půlka lidí by do těch dveří drbla, aniž by si to uvědomily. Lidi jsou neopatrní, nepřemýšlí a je jim to úplně jedno. Matky vidí jen svoje dítě, chlapi mají služebák a ten se stejně brzo odepíše. Neváží si majetku druhých. Jenže mě moje auta stály těžce vydělaný peníze, je to zároveň můj koníček a nikdo mi na ně nesmí sáhnout. Včera mi kamarád řekl, že obtěžuji okolí svou auto-úchylkou, tím, když nechci aby se v mém autě jedlo a že mi vadí, když mi lidi okopávají plasty kolem prostoru pro nohy. No to lehce vytočilo, tak sem mu taky řek, že koho tím omezuju, ať jezdí busem. Nikoho nenutím, aby mě žádal o odvoz a podobně. Moje auto, moje pravidla. Kamarád chtěl po lidech, aby si nasadili návleky na boty, tak daleko zase ještě nejsem :D
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10033
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 14:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Mirous: Tak u návleků taky nejsem, ale přesně vím, o čem píšeš [happy][biggrin]

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4492
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejvíc miluju lidi co stále nepochopili že nemám škodu 1202 STW a že vzadu jsou dveře na obou stranách auta. Takový lidi vlezou pravýma dveřma a prolejzají celym autem na místo za řidiče. V cestě jim stojí ovšem poměrně vysokej masivní středovej tunel (jo ten kardan se někam narvat musí), sklopená loketka (taky dost velká) pod ní nacpanej polštář a na ní sedí veliká plyšová myš. To pak rostu a rostu a rostu [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:05:14    Odkaz na tento příspěvek  

Mirous - to modrý je, teda správněji řečeno byl, Oldsmobile Cutlass Calais rok 1979. V červenci kompletně vyhořel, od zkratu zapalovací jednotky v rozdělovači. Událost jest popsána v archivu, Historická vozidla, stalo se to 23.7.

My těch amerik zase tak moc nemáme, tohle bylo bráchy, ale pak i tak trochu moje, protože jsem na tom nechal spousty práce. Brácha má ještě toho Lincolna, v renovaci Camaro LT 1979 a teď dokončuje renovaci Chevroletu Monte Carlo 1972. Já mám jenom to bílý Camaro. To černý čtverkový Camaro na té fotce je kámošovo [happy]
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:23:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem to odeslal nějak rychle. Ten černej fajrák je kolegy z práce, starám se o to jako o vlastní, občas to mám za odměnu půjčeno.

Já myslím, že o amerikách koluje spousta mýtů. Klasicky, že to žere. No jo žere, ten Lincoln používá brácha a občas i já, jenom po městě a dlouhodobá průměrná spotřeba (má to palubní počítač) je 14,7 litru. Jenomže on je to atmosférickej pětilitr Ford V8 HO (high output) , vstřikování, má už z výroby laděný svody a je nastavenej na 220 koní, což má dneska kdejaká plečka, ale píše se rok 1988 [ok], navíc té spotřebe nepřispívá automat. Moje Camaro jezdí o dost levněji, v podstatě za deset, je to V6 a 2.8, má jenom 140 koní. Ten Oldsmobile jezdil zase za cca 17, je tam karbec a taky to byla V8.

Ameriky reznou, jako všechno, ale mají tu výhodu, že v Americe se nesolí nebo tam vůbec není sníh, třeba z Kalifornie jsou auta víc zaprášený než rezavý. A třeba ten Olds je rámovka, a všechno je to takový oversize a heavy duty, proti evropským plíškům je tohle všechno z ingotu. I kdyby to nakonec prorezlo, stejně to drží pohromadě na tom rámu. Jinak standart, tlumiče, čepy, občas nějaký čidlo, nebo startér, blbůstky. Málokdy na těch starších autech, tzn rok 1990 a níž, odejde něco zásadního předčasně. Opravdu hodně věcí se dá sehnat přes internet, mě zachraňuje hlavně http://rockauto.com. Vybereš, zaplatíš, do týdne přijde. Sehnatelný i věci na 20 - 30 - 40 let starý auta.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Nikoho nenutím, aby mě žádal o odvoz a podobně. Moje auto, moje pravidla. [ok]

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on takový developer když staví hypermarket i sídliště (dnes obytný soubor), musí vykázat určitý počet pakovacích míst, a kdyby byla místa velká, potřeboval by větší pozemek...takže přesně podle normy a ani o centimetr víc...

Martin 100:
svýma dveřma mu v jeho vyrobil takovou brázdu že to měl chlapec na vyklepání. Třeba se tim poučil

A třeba ne, protože si toho ani nevšiml a každopádně to asi neudělal schválně...řečeno s jednoročním dobrovolníkem Markem Jeví se v tom jistě vaše veliká duševní vyspělost a neobyčejná delikátnost

Risan:[ok] Přesně. Kdo z lidí tady dštících síru nikdy nechtěně nepraštil vedle parkujícímu do dveří, ať se přihlásí.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to V6 a 2.8, má jenom 140 koní vs. nejnovější koncernový V4 1,4 a 138 koní. Co bude dál? [kladivo].
Donedávna byla v USA spotřeba údaj asi na úrovni maximálního zatížení střechy[biggrin].

Problém je v tom, že dnes je sice v autě vše doživotní (ale nikde se nedovíte, že díl má max. plánovanou životnost 5let, a auto jako celek 10let, nebo 250tis km). Takže nás k tomuto přístupu učí samy automobilky.
Protože na co mít auto jako za škatulky (lak, interiér), když mi po 10 letech odejde součástka v motoru, jejíž cena převyšuje (zbytkovou) hodnotu auta = a je z něj stejně neprodejné/nepojízdné, jako sousedovo, jež ho má otřískané jak starý hrnec a uvnitř chlívek...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 16:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin: a právě proto bych si nekoupil nový auto, i kdybych na něho měl. Koupil jsem teď Mondeo Mk III. a následnou generaci bych si už nekoupil. U tohoto Mondea už se může pokazit hodně věcí, ale správným přístupem, údržbou a litím kvalitní nafty by to chvíli vydržet mohlo. Týká se to asi nejnáchylnějších vstřikovačů. Jenže následující Mondeo má už filtr pevných částic a u toho se nedoporučuje jezdit krátký vzdálenosti. Co to je?? Já denně potřebuju dojíždět do práce a cestou tam (je to z kopce) se mi v zimě ani motor nezahřeje. Koupím to za strašný prachy a pak jsem omezen v používání, popřípadě neomezen, ale pak se dostáváme k tomu co píšeš, nevydrží a opravy se nevyplatí. Nehledě na to, že se mi absolutně nelíbí.
Už tohle Mondeo je pro mě vrchol toho, co sem chtěl koupit. Asi to bude tím, že doposud jsem vlastnil jen Felicii a chvíli Octavii. Jenže spousta aut, kterými jsem jezdil a nebyly moje, jezdily poměrné lépe a levněji. Zkrátka jsem chtěl taky jednou mít auto, které bude trochu reprezentativně vypadat, bude bezpečné, výkonné, pohodlné a úsporné (úspornost bohužel nevyšla). A teď má to auto cca pět let na to, aby mě sloužilo a uvidíme, jestli mě přesvědčí o tom, že i novější auto než je Felda bude stejně spolehlivé a finančně nenáročné. Teď má najeto 150 tisíc, za rok 20 tisíc najedu. Když vydrží jednou tolik co Felda (což od auta které mě jednou tolik stálo, je o 7 let novější a o dvě třídy výš očekávám), tak pak budu spokojen. Jestli tohle zklame (Octavia spolehlivostí zklamala na plné čáře) tak půjde pryč a prostě si podobné auto už nekoupím. Raději koupím za polovic zachovalejší starý auto, nějaký Volvo, Ford, Chrysler - Simcu (můj sen), cokoliv co bude větší, člověk se v tom bude cítit jakš takž bezpečně, pojede to a opravy budou stát pár korun. Hlavně si je budu moct udělat doma v garáži. Druhou půlku vrazím do počátečních oprav a vsadím se, že takové auto mi vydrží déle než plastový krabice s filtrama pevných částic splňující Euro 20.
Taková Felda je pro mě zlatý auto. Někdo se mi směje, že mám raději jí než Forda a že z toho dělám nadauto, když je to jen obyčejná Felda bez silného motoru s bezpečností skořápky od vajíčka. Nadruhou stranu jsem s ní odtahal nespočet (jak jsem právě zjistil nepředpisově) přetížených přívěsů, huntoval jí v zimě na horách, tahal za ní klády z lesa, na silnici si jí občas spletl se závoďákem a dával jí co proto, tankoval nejlevnější benzín, v garáži stojí možná měsíc za rok. Přesto přes všechno se mi jí podařilo udržet v celkem pěkném stavu, slouží bez jediné poruchy a nebál bych se s ní jet na druhej konec Evropy, vždy mě všude dovezla, projel jsem s ní sousední země, celou ČR, jezdil s ní dálky i denně krátký vzdálenosti. Ale při pravidelné výměně oleje a běžné údržby, která je ale cenou furt poloviční je to prostě nesmrtelný auto. Možná mě štve boj s korozí, ale po tom co jsem viděl orezlé Passaty a BMW v bazarech, je na tom ta moje Felda ještě krásné a rez pátých dveří vyřeší laminátové páté dveře. Jediné nevýhody jsou v prostotu, přeci jen měřím 190 a je to menší auto (ale furt větší než Fobie), bezpečnosti - raději nebourat ani do prázdné popelnice a ve výkonu, 50 kw skutečně není dnes mnoho a v porovnání před 70 tis. km jezdí výrazně líněji. Přesto to auto miluju a nikdy ho nedám z ruky.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 18:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Podepisuju do puntíku. Jenom pár připomínek: Neříkej prosím Fábii Fóbie, já si pak přídu méněcennej [lol]. Ford Mondeo je bezesporu kvalitní, bezpečný a výkonný auto. Ale že by vypadalo reprezentativně? Mně to spíš příde jako obyčejná tuctová krabice s moc hezkým čumákem a hrozně ošklivým interiérem (absolutně bez urážky a jenom v dobrým, chtěl jsem ti přiblížit můj pohled na to auto). Asi na to koukám jinak. A za třetí, to nejdůležitější... Obávám se, že tvůj (náš, plánuju to podobně) sen o starým autě je hodně ohroženej, troufám si tvrdit, že EUrokokoti jsou schopný majitele starých aut postupně šikanovat tak, až provoz aut starších deseti let úplně zakážou. [lame]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6500
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 19:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy čtu to tady na přeskáčku, ale ještě k tomu B+E - já se neptal na úřadě, ale přímo v našem školícím středisku, kde se školí i profesáky a tohle níže uvedené je pravda. Prostě s B NEMŮŽEŠ táhnout přívěs nad 750 kg.

Tohle je platné znění zákona a je to tam celkem jasně. Že si kdejaký úředník vykládá ledacos jinak je věc jiná.

§ 80a
Skupiny vozidel

§80a (1) Do skupiny

a) AM jsou zařazena motorová vozidla s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km.h-1

1. dvoukolová se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo s výkonem elektrického motoru do 4 kW,

2. tříkolová se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW,

3. čtyřkolová o hmotnosti v nenaloženém stavu nejvýše 350 kg se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW,

b) A1 jsou zařazeny

1. lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3,

2. tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW,

c) A2 jsou zařazeny motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem,

d) A jsou zařazeny

1. motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj,

2. tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW,

e) B1 jsou zařazena čtyřkolová motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmeni a), jejichž výkon nepřevyšuje 15 kW a hmotnost v nenaloženém stavu nepřevyšuje 400 kg nebo 550 kg u vozidel určených k přepravě zboží,

f) B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a) až e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg nebo v případě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4 250 kg,

g) C1 jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou traktorů, jejichž největší povolená hmotnost převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 7 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,

h) C jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou traktorů a vozidel uvedených v písmeni g), jejichž největší povolená hmotnost převyšuje 3 500 kg s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,

i) D1 jsou zařazena motorová vozidla, jejichž délka nepřesahuje 8 metrů, s více než 8, ale nejvýše 16 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,

j) D jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmeni i) s více než 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,

k) B+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni f) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg,

l) C1+E jsou zařazeny jízdní soupravy, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 12 000 kg, složené

1. z vozidla uvedeného v písmeni g) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg, nebo

2. z vozidla uvedeného v písmeni f) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 3 500 kg,

m) C+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni h) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg,

n) D1+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni i) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg,

o) D+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni j) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti vyšší než 750 kg.

§80a (2) Do skupiny T jsou zařazeny traktory a pracovní stroje samojízdné, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo.


(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6501
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 19:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A doporučuji si přečíst tohle: http://www.agados.cz/file/93/
Je tam odkaz přímo na vyjádření ministerstva dopravy z letošního roku.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6502
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 19:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAK SI SYPU POPEL NA HLAVU A OMLOUVÁM SE. V tom vyjádření je nakonec napsáno, že se má aplikovat unijní legislativa a tedy že platí:

f) B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a) až
e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě
místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo
1. o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
2. o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této
jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo
{3. o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této
jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávněnív rozšířeném rozsahu,“

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 20:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: pleteš nám tu hlavu [happy] je to zákon postavenej na hlavu. Prostě chci odvézt sousedovi prázdný vozík, prázdný má 400kg, naložit můžu 1500kg, do auta 2500kg už musím mít i s prádzným vozíkem B+E. To vymýšlel nějaký ,,odborník".

Mik: promiň, ale ta Fóbie tomu přímo svádí :D Co se Mondea týká, tu reprezentativnost jsem myslel ve srovnání třeba s Octavií nebo Felicií (resp.autama, která jsem vlastnil). Nejsem manager a nepotřebuji tudíž BMW. Každopádně mé vysněné Volvo by jistě bylo reprezentativnější. Ale na obhajobu Mondea, exteriér se mi líbí víc než třeba Passat, kterého jsem měl v hledáčku. Interiér prostě Ford dělat neumí, taky se mi extra nejprve nelíbil. Ale naopak teď už jsem si zvykl a opět se mi líbí více, než u Passatu. VW má zase lepší dílenské zpracování, ale třeba materiál si myslím, že má lepší Ford. Konkrétně interiér jsem u VW viděl většinou v hrozném stavu, u Fordu většinou v pohodě (možná je to tím, že Passaty byly skoro všechny stočeny). U mě třeba lepší dojem dělá display rádia + navigace, bez něj to vypadá hodně blbě a prázdně.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 20:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Jenže následující Mondeo má už filtr pevných částic a u toho se nedoporučuje jezdit krátký vzdálenosti. Co to je?? Já denně potřebuju dojíždět do práce a cestou tam (je to z kopce) se mi v zimě ani motor nezahřeje. Koupím to za strašný prachy a pak jsem omezen v používání, popřípadě neomezen, ale pak se dostáváme k tomu co píšeš, nevydrží a opravy se nevyplatí. Nehledě na to, že se mi absolutně nelíbí.

Ty jsi vážně nečetl, co jsem tu psal o naftových motorech? Nebo jsi tomu prostě neuvěřil a uvěřil hlasatelům práva na levnou dopravu? Nebo Tě omezení zabíjení lidí provozováním generátoru svinstva fakt tak moc omezuje na Tvých právech? Jsme si nějak vyměnili role, když Ty odsuzuješ státní regulace a já je obhajuju? Jsem rád, že mám zase o kolegu "anarchistu" víc.

"Omezení" používání vychází z technického řešení. Taky by se dalo stěžovat si, že předchozí model jezdil i na použitý fritovací olej a následující už nemůže, protože výrobce to zbytečně zkomplikoval a není tam už čerpadlo z V3Sky. Nepřípustné omezení!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 21:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: četl. Jsem člověk, který chrání přírodu v rámci svých možností. V životě nevyhodím na ulici ani papírek, rád odjíždím každý víkend do hor, které bych nevyměnil za jediné město na světě. Dá se říci, že v mnoha věcech souhlasím s ekology, na změny klimatu a podobné mám svůj názor. Také mám ale názory na tyhle eko-nesmysly z EU. Věřím tomu, že z větší části se jedná o těžké lobby autoprůmyslu. Proč by měla mít rodina 10 let auto, když automobilka potřebuje chrlit auta a prodávat je. Věřím tomu, že ta továrna na auta a její veškeří subdodavatelé komponent (výrobci plastů a pod.) chrlí mnohem více škodlivin než těch pár dieslů. Nebudu tu argumentovat čísly a ani je hledat. Nejsem vzdělaný v oboru ekologie a v podstatě o tom nic nevím. Ale furt jezdí víc benzínových aut oproti dieslovým, akorát v ČR je to tuším plus mínus vyrovnané. Již dnes vykazují motory opravdu nízké emise,když si to člověk srovná s dieslovým dvojkovým Golfem nebo nějakým starým Mercedesem. Takže si myslím, že nás zabíjí daleko více věcí, než ty dnešní diesly. Jíme potraviny plné chemie, dýcháme ovzduší jaké dýcháme (jistě i diesly tomu přispívají, ale benzínové motory o nic méně), žijeme ve stresu a spěchu atd. Možná, že kdyby se omezila naprosto zbytečná výroba, vyrovnalo by to alespoň půlku dieslů, co jezdí. Věřím, že v dobách minulých, kdy jezdily samé stodvacítky, Avie, Liazky, Trabanty, továrny neměly všelijaké filtry, bylo ovzduší mnohem horší. Jen nebyla taková lobby jako dnes a nebylo tak ,,in" říkat, že je něco neekologické.

"Omezení" používání vychází z technického řešení. Taky by se dalo stěžovat si, že předchozí model jezdil i na použitý fritovací olej a následující už nemůže, protože výrobce to zbytečně zkomplikoval a není tam už čerpadlo z V3Sky. Nepřípustné omezení!

Stěžovat by se dalo, ale já si stěžovat nebudu. Já si to prostě nekoupím a budu udržovat vozidlo, které mám, dokud to půjde, popř.dokud všemohoucí lobby spolu s přisluhovačem EU demokraticky ve svobodné zemi dovolí. A bohužel se bojím toho stejného čeho Mik (346).
Mimochodem, já státní regulace odsuzuju poměrně často. Nemyslím, že jsem anarchista, jen logicky a svobodně smýšlející člověk. Ale neříkám, že mé názory jsou správné a protiargumenty vítám.

P.S.:mimochodem se dívám, že jsem měl kulaté číslo příspěvku. To chce zapít, tak si jdu dát ekologickou vodu z kohoutku :D
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6505
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 14:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous a ostatní: omlouvám se za blbnutí hlavy, ale vím že se náš zákon od roku 2009 kdy jsem éčko dělal nezměnil a docela mne překvapilo to, že tentokrát je unijní definice benevolentnější než ta naše. Mně se ta naše formulace zase nezdála tolik nelogická, protože s velkým vlekem (i když má aktuální hmotnost do 750 kg) se jezdí prostě jinak než s nějakým stopadesátikilovým kempíkem ...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 14:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: připadá mi, že jsi prostě hodil extrémně malé saze, o kterých jsem mluvil a které má pohlcovat DPF, dohromady se všemi dalšími ekologickými regulacemi podle vzoru "vymysleli jednu blbost, tak jsou to všechno blbosti." Rovněž tak tlak na rychlou obměnu vozového parku (ať už se hodí komukoliv) je také jiná věc.

Sám píšeš, že nemáš čísla a ani je nebudeš hledat, ale názor je už hotový. A možná by ani čísel nebylo potřeba, spíš si uvědomit rozdíl mezi chováním a vlivem na lidský organismus pevných částic frakce, jaké generují moderní dieselové motory, a plynných exhalací benzínových motorů, sazí z topenišť na pevná paliva atd.

Mimochodem, taková Avia nebo staré diesely v osobních autech, které měly předkomůrku, byly z pohledu produkce sazí daleko příznivější, než třeba legendární 1,9 TDi od VW. Nafta vstříknutá přes komůrku se líp rozptýlila a nevznikala místa s lokálně bohatou směsí, což je předpoklad pro vznik tady těch svinstev.

Argumentace "jiní kradou ve velkém, tak já můžu trošku, to proti velkým nic není" taky stojí za zamyšlení.
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 15:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám otazku: keď vznetový motor nemá ťah a na voľnobeh veľmi dymí (modro-šedý dym) a má "nejaký divný" zvuk, kde by mohol byť problém? Konkrétne ide o motor z Fiatu Tipo.

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 15:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fero: Modro-šedý? To by mi spíš sedělo na spalování mot. oleje

Jinak takhle dopadl můj středeční střet se srncem - já to ubrzdil, no jen ten blbec do mě skočil [crazy] - tak to obsral blatník, blinkr a pohl mi i s hlavním světlem, které mi teď drží na 2 ze 4 šroubů. Blatník jsem si vyklepal zpátky, blinkr koupil nový za "stovku" a světlo jsem musel nějak provizorně upevnit. Jakmile budou možnosti a peníze, budu muset sehnat nový.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: to hej, môže to byť ale dym mal taku farbu aj predtým, ale iba krátko po naštartovaní, potom nebolo vidno nič, teraz to na voľnobeh dymí furt.

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fero: píst nemá "přesný kruhový tvar" kvůli tepelné roztažnosti kovu. Proto je možné, že než se píst rozáhl (krátce po nastartování) tak se do spalovacího prostoru dostával motorový olej. - ono normálně by se to dít nemělo, ale už to je tak trochu "příznak" nestěnosti. Pokud už je to tak furt, tak je to už "asi" moc vychozený no... nevím, jak to jinak popsat. Rozhodně to bude asi na generálku motoru.

Jinak tak jsem se s tím pohrál a na to, že jsem to dělal "já", tak to vypadá hódně dobře [biggrin]


edit: Fero - a co hladina toho oleje?

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 18:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nemusí být jen pístem - pokud je to turbomotor, dost často to dělá turbo respektive netěsnosti kolem jeho hřídelky - nebo třeba netěsnosti kolem ventilů, příčin může být daleko víc.

Add 353: Podle mě není správně, že takhlůe velký vlek lze tahat bez éčka - je to širší jak auto, jezdí se s tím zcela jinak, stačí na křižovatce jednou blbě (moc) zatočit a zmrzačíš tím lidi na chodníku jak nic...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4494
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 20:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynku já ti nevim ale co sem tak viděl tak autoškola na skupinu BE vypadá jinak než velký plato. povětšinou je to vlek běžných rozměrů jen s plachtou aby za něj nebylo vidět a tim to končí. Pak dostaneš slavný papíry připojíš velký plato na dvě auta a ejhle chová se to úplně jinak ale máš papír tak si z obliga? Podle mě je skupina BE tbytečná a mělo by to bejt automaticky dopisovaný stejně jako malej motocykl.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5405
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 20:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to hodně podobné jako jezdit se skříní (dodávkou), která má celkovou hmotnost 3,5t. Dle TP je už nákladní automobil a i chováním to má blíž k náklaďáku než osobáku. A legislativně je to v pořádku, sám jsem tak jezdil pět let...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 20:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: máš pravdu... není to nedávno, co sem rozebíral celého Pathfindera V6 na rám jen kvůli turbu [uhoh] - hold dneska se dělaj auta hlavně na vzhled, jak na praktičnost a údržbu. Tak je pravda, že ten olej se může dostávat odkudkoli - to asi nijak jinak zjsitit nejde, než rozebráním motoru, ne?

Vem si to, že já takové Ečko nemám, ale s velkýma vlekama jezdit umím - nebo mám Tčko (to má neomezenou hmotnost přívěsu). Když už má člověk Tčko, tak by Ečko mohlo být automaticky k Bčku (ne-li třeba k Cčku). Co vím, tak takhle to je jen v případě, že máš C+E a když so doděláš Dčko, tak k tomu D+E je automaticky, jinak o podobných výhodách nevím. Člověk aby dělal řidičáky kvůli každý blbsti [crazy] Teď mám T, B a C - Cčko je mi tak na 2 věci, když nemám C+E a nemám ani profesák. Navíc teď si ani C+E dodělat nemůžu, nebo nesplňuju věk 21 let.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2011
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 00:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fero: Šedý dým, divný zvuk a malý výkon by spíš ukazoval na problém se vstřikováním. Buď špatně nastavený okamžik začátku vtřiku (motor má zvonivý zvuk a nejede), nebo vadný vstřik (nerozprašuje se správně palivo, motor má klepavý zvuk a nejede). Podobně se projevuje i španá vačka - u Fiata také častá závada. Nebo nějaká totální závada jak psal Hladík - KO kroužky, ale to by na výkon a hluk nemělo mít úplně zásadní vliv a kouř by byl víc do modra a buď jen do zahřátí a nebo pořád a spíš víc v otáčkách než na volnoběh.
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 12:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vďaka všetkým za odpovede. (P.S. Motor je bez turba)

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6508
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 13:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona je ve své podstatě pofidérní i skupina C+E. Co mi autoškola na tomhle (odkaz) dala třeba k ježdění s návěsem? Asi nic že jo ...

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 14:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: To máš asi pravdu - nic. Já jezdil CE s klasickým točnicovým dvouosákem... I když zase to na fotce je chování návěsu blíž jak točnicák...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6509
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 17:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek - no tak klasický vlek jsem měl naposled před patnácti lety za traktorem.

Ještě že není žádná speciální skupina pro řízení vozidla taženého na tyči ... mám takhle najeto několik set kilometrů při přesunech trolejbusů na akce. A řeknu vám třeba koukat z Pardubic do Zlína na zadní čelo tahače a přitom být furt ve střehu co se bude dít, tak to je fakt vopruz [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 17:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně na couvání je točničák oříšek. Ten jednoosý je lahůdka [happy]. To je pak rozdíl v učení...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 19:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 21:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ, máme točničák v práci - Schwarzmüller na natahovací kontejner. Nedávno jsem dával fotku do nákladních... Naučit se s tím couvat byla fakt [zadnice]...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 22:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: díky pěkný článek a dosti pravdivý. Zatím se měl štěstí, že mě nikdy nechytly, ale já bych nemlčel jako pan Králíček [happy]
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 20:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, zajímalo by mě, jak to je s auty z bazaru.
Platí se i za přepis vozu? Já totiž někde slyšel, že ano, a že to je kolem 10 000.
Takže, když má člověk našetřeno dejme tomu 20 000 na nějaké auto z auzobazaru, tak musí mít našetřeno 30 000, aby měl i na přepis. Je to tak? Nebo to funguje jinak? V tom mám nějak zmatek a rád bych věděl, jak to doopravdy je.

Punk's not dead! blesk happy
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 20:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ross: přepis na "ouřadě" stojí asi 800Kč (už si nepamatuju kolik jsem dával) - k tomu je ještě potřeba evidenční kontrola (to taky něco stojí)
Těch 10 000 je ekodaň za auto, které nesplňuje evropské emisní limity - tedy Euro 0.
Tento poplatek se platí jednorázově a zapisuje se do velkého TP. Pokud už tady tato částak už je uhrazena, tak se víc už neplatí.
To stejný u Euro1 - 5 000 Kč a u Euro2 3- 3 000 Kč

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...