K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jsmb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.144.106.218
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 14:53:31    Odkaz na tento příspěvek  

Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1478
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 14:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne je to Mondeo 2,2.Vozejk ma 400kg plus naklad cca pul tuny. Ridicak mam 8 let,ale je to ve vyhlasce?kdyz me zastavi,mam jim rict,vite ja mam ridicak uz 8 let:-Dtakze mi jde i to jestli by to tak melo byt nebo to tak je:-) ty vyhlasky jsou psany,ze se v tom clovek bez pravnickeho vzdelani snad nemuze vyznat
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 15:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase debata [proud] Musím říct manželce, ať už nic neřeší a čeká, až přijde konec. To se jí bude líbit. Já si třeba myslím, že Fabia II je docela povedené auto. Mám výhradu k tomu, jak vypadají některé části, ale k funkci žádnou. Samotného by mne to asi koupit nenapadlo, ale něco jsem s tím najedzil a dojem z toho mám teda docela dobrý. Osobně bych třeba řekl, že trabant není auto (jel jsem v tom asi dvakrát a hrůza mě jímala), ze současných Smart nebo Aston Martin Cygnet není auto, ale Fabia II auto podle mého mínění je. Odveze to dost a plno lidí v "opravdových" autech mě na silnici zdržuje.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 18:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono u Martina je to podmíněno jeho odporem vůči novým Škodovkám, tam se s tím celkem počítalo [proud]

Vřele bych doporučil zkusmo si nacpat a připoutat na takovém parkovišti dítě do dětské sedačky, případně nacpat a připoutat košík - vajíčko, v některých případech ještě narvat na vedlejší sedadlo složený kočárek, a přitom velmi dbát na to, abyste se nedotkli dveří debila parkujícího tak, aby on pohodlně vystoupil a ostatní si klidně trhli nohou.

To je sice moc hezký, ale co je mi do něčího kočárku (krabic, rozložité postavy...)? Já zásadně parkuju veprostřed vyhrazeného místa a pokaždý se najde nějakej debil (kráva), kterej/á mezerou mezi autama něco táhne (v tom "lepším" případě ještě zaparkuje našikmo a blíž k mýmu autu) nebo používá moje auto jako zarážedlo na dveře. Sorry, ale kočárek, capart nebo cokoli jinýho pro mě není důvod ani omluva.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8882
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 18:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabie II je dobrá opravdu tak pro lidi co už nic neřeší a čekají až přijde konec.

No, nevím. Já třeba konec neočekávám... Za dobu čtyř let a 80 000 km jsem do auta krom benzínu a oleje nic neinvestoval. Takže pravda bude někde jinde. Kdyby to bylo tak mizerné auto, tak se neprodává v počtu 600-700 aut za měsíc. A to je ještě to auto na pohled hnusné [wink]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 19:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tento týden jsem si vzal "Feluš" zase do parády:

V úterý byl veletrh u nás na škole, tak jsem se chytil příležitosi aspoň na den se vrátit do školních dílen a zvednout si Feldu na zvedák, přezout kola na zimáky a připravit si ji na zimu.

Tak jsem spodek nastříkal "asfaltovým" nástřikem a na výfuk použil sprej tomu určený.

Hold zima se nám už pomalu blíží a já se radši připravil trochu dopředu, než kdyby bylo pozdě [andel]

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 19:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Pro přívěs nad 750 kg bylo potřeba B+E už v době, kdy jsem dělal řidičák, a to je nějakých 5 let zpátky.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 21:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemam chut riestit Fabiu II. ale dnes som videl prvy krat v premavke Rapid Spaceback a keby som uvazoval nad kupou novej (mensej) Skody automaticky Fabiu preskakujem a idem do Rapidu Spaceback.
Fabia II. nie je zle auto (mame jednu vo firme s 1.2 TSi), ale ked ju vidim stat pri prvej generacii vnimam ju ako preslapovanie na mieste. Dizajn nechcem hodnotit je to subjektivna vec.
Plus voci prvej generacii mam tendenciu byt sentimentalny, kedze moj otec ju objednaval hned v roku 1999 (napr. farbu som navrhol ja a ujala sa) a doteraz mu sluzi.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7965
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. října 2013 - 12:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím znalce o upřesnění typu vozidla (foceno loni v Černé Hoře):

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2013
Bagr_poclain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. října 2013 - 15:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul
Fiat v licenci Zastava AR 55
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7967
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. října 2013 - 17:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bagr_Poclain (35):

[ok]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.9.2013
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3115
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 11:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz a vsetci Skodovkari:
Dovolim si odprezentovat krasku mojho mladsieho brasku. Dokonca sa to aj rymuje.

Na upresnenie mozem uviest, ze sa jedna o rocnik 2006 s motorom 1.4 16V 55kW v povodnom stave.
Netusim ako sa vola vybava. Je to uz asi jedna z tych "rozluckovych edicii". Tvari sa ako Elegance, ale nema sedacky s tym vzorom ale taketo tmave/cierne.
Plus kozeny volat, riadiaca paka a rucna brzda. Pod radiom nie je "diera" ale suflicek, ma chromove cupliky na dverach atd...

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 17:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

jen mám takovou prozbu. Nemáte někdo zkušenosti s Biodieslem B100? U Borsu na to jezdí všechny autobusy (tak to asi nějaký šunt nebude)- já to teda na zkoušku vzal taky. Musím říct, že nevím, jak je to možný, ale mám dokonce pocit, že motor má mnohem hladší chod - ale nedokážu si to vysvětlit. Auto jede docela pěkně.

Spíš mi jde o to, jestli u této Bionafty je potřeba (jak je u jiných známo) 2x častěji měnit olej a filtry. Také o bionaftách vím, že je tam nějaká složka, která rozežírá gumu (gumové těsnění) - tak je tedy otázka, zda to teda brát nebo ne. Přecijenom cena 27,90 za litr je docela lákavá. Ani auto nesmrdí po hranolkách, jak je u ostatních bionaft typické. Víte o tomto něco víc?

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 17:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Krásná leštěnka. Koukám, že brácha se taky zbavil těch hnusnejch rámečků SPZ, to je dobře. Akorát ať koukám jak koukám, šroubky nevidím, to tam má přilepený oboustrankou? Jinak jsem ani nevěděl, že se do faceliftovanejch Fábií dával taky motor 1.4, myslel jsem, že tyhle motory skončily s nástupem jednadvojek.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 17:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj znacky su prilepene obojstrannou paskou.
S prichodom motoru 1.2 HTP skocili skodovacke 1.4MPI ale 1.4 od VW ostali v ponuke aj dalej.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 18:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: já si jen nedokážu představit, že předepsaný interval výměny oleje 7500 km ještě zkrátíš na polovinu.
Tím, že na to jezdí nějaký dopravce, se nenechej ukolébat. Jde o cenu až na prvním místě.
Pokud bys měl klasický komůrkáč s čerpadlem Bosch (Golf III, Ibiza...), tak ti s klidem řeknu jezdi na to. Ale protože máš klasický komůrkáč s neklasickým krámem Lucas, tak se na to vykašli. Nevím, kolik najezdíš, ale aby ti ta úspora vydělala na problémy, kterým jdeš s bionaftou vstříc poněkud rychleji.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 20:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: právěže najezdím dost. Od začátku Dubna už mám přes 11 700 kilometrů a představa, že bych měl měnit olej každých 5 tisíc kilometrů je hrozná. (Ono se uvádí, že výměna oleje by měla být 7,5 až 10 tisíc kilometrů) - jenže já jezdím hodně dlouhý vzdálenosti a za studena moc motor neženu (tak těch 2300 otáček...) - s tím mím zaobcházením by ten olej měl vydržet dýl, ale radši se budu držet toho intervalu 10 tisíc.

Raději teda budu tankovat naftu u Žarošic za 34,30, než si teda tak ničit auto. I když teď vyjít s penězma je dost složité.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 21:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To že na to jezdí autobusy neber jako bernou minci. U nás jezdí čsad na hranolky a co sem se tak bavil s řidičema tak tim busy docela trpí.
Jenže u velkých podniků jdou prachy na palivo z jiný hromady peněž než prachy na servis takže to tak praktikujou.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 22:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počasí se nám vydařilo, tak jsem si dnes pohormadě vyfotil své vozítka, stejně mé srdce (kromě přítelkyně) tluče více pro Feldu než Forda, i když v něm je krásné svezení [happy]. Ale Felda, to je citovka. Když vidím ty Vaše fotky aut bez rámečků SPZ, budu se opičit a udělám si to taky, chtěl jsem už teď o víkendu, ale nesehnal sem ty bílé cvočky na šrouby.

Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4479
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 28. října 2013 - 22:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jo to mondié je prostě nádherný! [jidlo]

jo feličita taky ujde [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 00:31:58    Odkaz na tento příspěvek  

To Mondeo je nějaká dvoubarevný, nebo se mi to zdá? Druhá fotka, blatník a A sloupek vs. dveře?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 09:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: prej ujde..ta je lepší :D. Ale dík.
OndraS: na fotce to tak vážně vypadá, ve skutečnosti je barva všude stejná, asi nějaký špatný násvit, nejsem dobrý fotograf [happy].
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 10:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Náhodou, božská je Felda [proud]. Já jsem kupoval šroubky i s krytkama, asi osum korun za kus (mimochodem, krytky se prodávají v barvách bílá, modrá, žlutá, aby se nechaly použít i pro nákladní a EU značky, podle zákona nesmí barvu RZ narušovat barva šroubu). Když už jsme u toho, šmolko, jakou oboustranku brácha použil? Já bych se docela bál, že ty SPZtky ztratim, přecejen mám krásný číslo, navíc bez EUproužku, takže se je snažim chránit jako oko v hlavě.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5400
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 10:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem kupoval oboustranku od Pattexu. Vzadu drží jako přibitá, ale vpředu jsem ji už přelepoval - holt jsou lidi, kteří používají místo zrcátek kouli. [angry]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3118
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 11:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Pouzili sme PATTEX FIX PÁSKA 120 KG, kt je vhodna aj na pouzitie v exterieri.
Nerobim im reklamu, ale touto paskou mam prilepene znacky ja, priatelka, brasko, dokonca aj kamos na svojom aute.
Mozem ti povedat, ze tych dokopy 8 znaciek drzi na autach ako [satan]!

Stanley: Na druhy den ako som si nalepil znacky som prisiel po praci k autu a pozeram, ze mi do nej buchli taznym zariadenim. [angry]
Kazdopadne neodpadla a ani po zime sa neodliepala.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5401
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 11:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Já to měl to stejné. V neděli jsme značky nalepil a hned v pondělí do mě někdo nacouval. Samozřejmě i se zásekem do spojleru. [angry]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4484
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 11:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle zákona nesmí barvu RZ narušovat barva šroubu
Tak to slyšim prvně.... v tom případě už leta rebeluju páč nejdříve šroubky narušujou stříbřitou barvou která časem vyzraje v krásnou hnědo oranžovou [biggrin] akorát u T3 jsem tabulky nanejtoval a tam je barva relativně stálá.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3781
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 18:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Funkční vzorek ... [wink]
29.10.2013
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 18:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man
Pro přívěs nad 750 kg bylo potřeba B+E už v době, kdy jsem dělal řidičák, a to je nějakých 5 let zpátky.

Ne v případě, který jsem popsal já, tedy pokud celá souprava má do 3,5t...
Například zdehle je znění z roku cca 2005 (ale něco podobného platilo i v roce 2012)
http://i.iinfo.cz/urs-att/p_361-00-112398076662600.htm
Račte popatřit §81, odst. 4, písm c)

P.S. Možná Vám v autoškole tvrdili něco jiného, ale ono je důležité si ty zákony přečíst sám, většina policejní pakáže také neví, která bije a je schopná vyžadovat nesmysly

Edit: tak dle toho odkazu MDČR to vysvětlují stejně i v roce 2013, tedy že lze mít vlek >750kg za podmínek jako výše.
Ovšem úplné znění zákona - viz zde
http://www.autoklub.cz/dokument/4122-uplne-zneni-zakona-c-3612000 -sb-o-silnicnim-provozu-ucinne-od-1-rijna-2013.html
se jeví fakt jinak - §80a odst 1 písm f) se tam toto opravdu nepíše a jak z toho MDČR vymyslelo tu soupravu s těžším vlekem, to by mne tedy zajímalo.

Tak či onak, tazateli tedy odpovídám, že pokud má spřažitelnost soupravy OK, pokud vlek (při Mondeu 2,2t max hmotnosti) nemá celkovou vyšší než 1300kg a pokud je vlek bržděný (což při své hmotnosti 400kg bude), tak ho tahat může.

(Příspěvek byl editován uživatelem jbb.)
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3051
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 20:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Na tom odkazu je v §81, odst. 4 napsáno následující:

(4) Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení
a) motorových vozidel, s výjimkou vozidel uvedených v odstavcích 2, 3 a 15 a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyující 750 kg,
b) traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž; maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
c) jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.


Podle tohohle se nesmí se samotným B připojit za auto přívěs těžší než 750 kg a zároveň nesmí hmotnost celé soupravy překročit 3 500 kg. V c) se zároveň nikde nepíše o tom, že by neplatilo a), pouze, že nesmí být přívěs těžší než tažné vozidlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 21:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle letošního školení řidičů (školí nás chlapík od Horázného - šéf asociace autoškol, což by snad měla být garance kvality) nesmíš bez E tahat cokoli těžšího 750 kg...
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 22:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si to dobře pamatuji ze školení řidičů, tak podle posledního znění bez E nemůže mít souprava přes 3500kg. Takže s třítunovým ofroudem/dodávkou můžu bez E tahat přívěs max 500kg. Dá se však dodělat školení na vlek, kde to je sice do
750kg, ale souprava přes 3500. Do ŘP se dopíše harmonizační kód.
okolohopsající
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.143.191.164
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 22:49:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to ale opravdu jinak. Situace se má tak, že podle směrnice EU máme povinnost do našeho práva převést zákon, který jasně říká, že s B můžu řídít soupravu do 3,5t, např. 2t auto + 1,5t vlek. Bohužel naši zákonodárci jsou matláci a přeložili to špatně. Tzn. jedná se o chybný zákon a již je v jednání oprava, bohužel se to asi protáhne kvůli aktuální politické situaci. ALE! Jelikož platí nadřazenost EU práva nad vnitrostátním, je tento zákon již platný.

Hynek: Mluvíte o asociaci autoškol, nedalo mi to (protože mi to bylo divné) a prohledal jsem jejich web, můžete si to přečíst i u nich (pdf).
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 23:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Super!! To je přesně, co jsem potřeboval vedět. Ještě, aby to veděli i příslušníci PČR. To abych si toto vytiskl a jezdil s tím :D
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 23:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man. Ale ono se tam nemusí v c) psát, že neplatí a). Prostě v a) se píše, že můžete mít cokoliv do 3,5t plus vlek do 750kg. A v c) se píše, že můžete mít cokoliv do 3,5t a jakýkoliv vlek, ovšem celková hmotnost supravy musí být do 3,5t.
Tohle je zrovna velmi srozumitelné a není tam žádný prostor na jiné výklady (teda, krom policajtů, ti jsou dost kreativní...)
A Hynku, na autoškoly se fakt vykašli, ti vědí to co policajti... Těch dohad třeba kvůli maximální vs. aktuální hmotnosti vleku, co jsem s nima měl. Dneska to mám pořešené papírem od ministerstva dopravy, kdybych potřeboval přesvědčit policajtská paka. A Ty víš, že nemluvím jen tak, protože velký vlek tahám pravidelně
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 00:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Ono je v tom novém znění víc zatraceností - mně třeba krká že B+E je nově omezeno na hmotnost vleku 3,5t, zatímco dříve to bylo neomezené (takže za menším traktorem do 3,5t se dalo vozit až 7t vleku, teoreticky...). Takže budu žádat o vysvětlení ministerstvo, jestli s dříve vydaným řidičákem mám výjimku (na kterou bych měl mít z povahy právní kontinuity nárok...).
P.P.S. A to už vůbec nehovořím o tom, že celé B+E je jen vyhazováním peněz a vede to jen k tomu, že místo abych jednu cestu s vlekem jel já a druhou manželka, tak já musím obě a ona může tak sedět vedle mne - jistě je to bezpečnější a mnohem humlovštější...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 15:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: To se tam píše, jenže musí platit všechny vyjmenované případy. To není, že platí jedna z možností. Tohle je jednoduchá výroková logika. V bodě c) se píše, že opravňuje k řízení vozidel podle bodu a) nebo b), a v bodě a) je napsáno, že za tím nesmí být vlek těžší než 750 kg, tudíž to platí i pro ty případy vyjmenované v bodě c).

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 16:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Ač vím, že je JBB v právu a jeho vykládání velmi zběhlý, v tomto případě si myslím to samé. U těch bodů neplatí "nebo", nýbrž "a" - čili konjunkce, nikoli disjunkce.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně to bude asi tak, jak napsal okolohopsající. Takže jsem snad o víkendu zákon neporušil [happy]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když sme u těch vozíků...
v TP u "Feluš" mám napsané, že můžu tahat přívěsy o hmotnosti 750kg (bržděného) a o hmotnosti 400kg (nebržděného).
To, co je bržděný a co ne jaksi chápu, ale co je tedy špatně v tomto případě?:
běžně jezdívám i s vozíkem o celkové hmostnosti 750kg bez toho, aniž by byl bržděný - což jsou asi všechny (obyč vozík "agados" nebo ěnco takovýho s kontrukční rychlostí 100km/h)
Buď su taký debil že to fakt nechápu, nebo porušuju zákon a nebo je v těch zákonech takový řádný bordel? [crazy]

Nehledě na problém s tou konstrukční rychlostí vozíků - dneska už se dělaj běžně pro rychlosti 130km/h - ale co jsem se bavil se známím, tak je to prej uplně zbytečný, nebo podle legislativy vůz s přívěsným vozíkem může i tak max 80km/h - a na tom je co pravdy?
Podle mě to bude zhruba stejný jak s náklaďákem - já jezdíval s Manem s kontrukční rychlostí 90km/h, ale podle vyhlášky jsme i tak nemohly jezdit víc jak 80km/h. Přecijenom ve skutečnosti těch 90km/h jezdí všichni a policajti to prý tolerujou (ale je to risk, záleží, jaký zrovna policajt...)

Podle mě je tohle docela jedna velká roblematika mezi zákonem, selským rozumem a zkutečností. Řeknu Vám, že o tomhle jsem se bavil s učitelem autoškoly a ani on sám mi nebyl schopný tohle vysvětlit - jediné, co mi řekl bylo to, co je ve vyhlášce, např co se týče toho náklaďáku tak 80km/h

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6001
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maximální rychlost soupravy je daná maximálkou nejpomalejší části soupravy. Nic víc, nic míň. Očekával bych, že to člověk, který prošel autoškolou, ví.

(Příspěvek byl editován uživatelem robert_08022.)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: no to zrovna vím - když mám vlek u traktoru na 25km/h, tak s tím nemůžu letět 50 [crazy] To je snad jasný....

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Musíš rozlišovat mezi maximální přípustnou a skutečnou hmotností. Skutečná hmotnost přívěsu nesmí v tomhle případě překročit danou hmotnost na kouli. Je to takhle jasné?

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: takže těch bžděných 750kg jde brát jako návěs nad 750kg - je tak? Např. větší karavan nebo něco obdobnýho (což je zapotřebí už řidičák skupiny B+E jestli to dobře chápu)? Já měl zato, že tažný mám sice pevný, ale vůbec jsem netušil, že bych mohl tahat i něco nad 750kg, kdybych měl i Ečko

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to spíš Hladíkovi vysvětlil tak, že samotný vozejk může mít max.400kg a náklad zbytek hmostnosti, v tomto případě 350 kg. Teda jestli nepíšu blbost. Právo jsem měl 3 roky, ale znění těch zákonů je psaný tak nesrozumitelně, žě moje nelogické myšlení s tím má občas problém :D

Hladík: nechápu trochu co tím druhým příspěvkem chceš říct, resp.nevím, jestli to chápu dobře, ale i na kouli máš hmotnost, kterou na ní smíš pověsit.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě za feldu nesmí připřáhnout nebrzděný vozík, který má v tu chvíli okamžitou hmotnost 400 kg - i když je papírově jeho celková 750 kg. Repsektive brzděný vlek, který má v tu chvíli okamžitou hmotnost 750 kg.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3054
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Píšeš, ale to nevadí... [happy]

Pokud je na kouli nějaká maximální hmotnost, tak ji nesmíš překročit, ať už se jedná o bržděný nebo nebržděný přívěs. V tu chvíli tě nezajímá, jaká je celková, ale skutečná hmotnost přívěsu, takže kolik váží samotný přívěs a kolik je na něm naloženo. Hmotnost přívěsu s nákladem nesmí být vyšší než maximální zatížení tažného zařízení.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 18:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo. Nějak se v tom ztrácím, takže abych si to ujasnil:

Celková hmotnost = hmotnost prázného přívesu?
Skutečná hmotnost = hmotnost přívěsu s nákladem?

V TP je pak u Feldy: pov.hmotnost přívěsu brzd/nebrzd: 900/400
u Mondea: 1800/750

Takže za Feldu můžu zapřáhnout nebrzěný přívěs, který má 400 i s nákladem? To je kravina ne? Co bych na něho dal? pytel brambor?
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 19:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celková = maximální přípustná = plně naložený přívěs
skutečná = hmotnost přívěsu s nákladem v konkrétním okamžiku

Jestli máš v TP maximální hmotnost nebržděného 400 kg, tak to tak fakt je... [happy] Provozní hmotnost menších přívěsů je tak okolo 150-200 kg, takže něco málo se na tom odvézt dá, aby se to i s nákladem vešlo do 400 kg, ale žádnej zázrak to není.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 19:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že v TP auta jsou hmotnosti i s nákladem, ne? Hmotnost samotného přívěsu je z pohledu auta celkem nepodstatná - auto se vždy musí poprat s celou tou hmotou a energií, kterou to s ohledem na rychlost reprezentuje.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 19:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli je to vážně 400 kg, tak jsem to zatím neporušil leda s prázdným :D. Doposud jsem za tím tahal běžně přívěs naloženej stavebním materiálem, štěrk, dlažba, cihly. Vozej má tak 150kg, to sem sakra přesáhl. A má na to vliv i hmotnost soupravy? protože ta je u Feldy 2300kg
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vliv hmotnosti soupravy na co? Já to chápu tak, že Felicie není traktor, je to malé osobní auto. Motor je slabý, brzdy nic moc a jestli je tažné zařízení dělané jako u Favorita, tak ani ten přenos síly na nosné prvky karoserie není nic extra.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous:
Pohotovostní hmotnost = hmotnost prázdného přívěsu
Celková hmotnost = maximální hmotnost naloženého přívěsu
Užitečná hmotnost = Kolik přívěs uveze (Celková mínus pohotovostní)
Okamžitá hmotnost = kolik přívěs váží v danou chvíli

Prostě pokud nebrzděný přívěs váží prázdný 150 kg, tak za hladíkovo feldou na něj smíš naložit pouze 250 kg nákladu. Už je to stravitelnější?
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: Díky za doplnění, nemohl jsem si vzpomenout na tu "okamžitou".

Jinak, v současné době se to nazývá ještě jinak:
Pohotovostní hmotnost byla nahrazena provozní hmotností a místo celkové se používá maximální přípustná, ale to je fakt už jenom slovíčkaření.

Když už to řešíme, tak tady máme jednu zprávu k tématu...

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Máš pravdu. Když já mám v kompu jen starší techničák [wink]

Add odkaz: Kde je ta doba, kdy za chybějící skupinu bylo jen pětikilo... Několikrát jsem jel z nouze kamionem s vlekem bez CE oprávnění (později jsem si ho samozřejmě dodělal). Jednou mě i ulovili - stálo to pětikilo a jel jsem dál... Ale to byla jiná doba. Naopak zneužití modrého majáku bylo jako bodový přestupek zcela zrušeno - to by byla většina řidičů převozových sanitek za týden bez papírů...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přestupek spočívající v tom, že v kartičce řidičáku neměl i skupinu BE, se na místě nevyřešil. Putoval do přestupkového řízení na Městském úřadě Říčany. A ten Králíčkovi, který má jinak „řidičský rejstřík“ čistý, nasolil pokutu 25 tisíc korun a roční zákaz řízení motorového vozidla.Z úředního zdůvodnění ale vyplývá, že vlastně může být ještě rád, jak dopadl. Podle úřadu, který se odvolává na silniční zákon, totiž dostal trest na spodní hranici. Pokuta mohla být dokonce padesátitisícová a zákaz dvouletý. "Ten úředník byl velmi horlivý mne dopadnout a potrestat. Tvrdil později, že pouze dodržuje a jedná dle zákona."

Je tu někdo, kdo nechce spravedlnost a dodržování zákonů? [proud] [proud] [proud] Já myslím, že takto to většina chce, je to demokratické rozhodnutí. Pan expříslušník Huml byl ve Středočeském kraji vyzvednut preferenčními hlasy z nevolitelného 12. místa na místo první. Sám k tomu říká: Celé dva měsíce, co jsem byl nezaměstnaný, jsem dělal, co se dalo. A lidé mi snad k dobru přičetli i to, jak jsem se choval a pracoval v minulé sněmovně."
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 21:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Říčanech bydlím a vyjadřovat se ke zdejším úřadům nemá snad smysl, nikde snad nemají tak dementní systém a neuvěřitelné úředníky, jako tady. Každopádně tu zprávu nechápu, měl vozík těžší než 750kg, nikde nepíšou, jestli souprava měla do 3500kg, každopádně jak to tedy je???? Pokud by měla souprava více než 3500kg, pak je to oprávněné, ale pokud neměla do 3500 kg tak platí tedy ten zákon z EU, jak jsem dával okolohopsající? nebo ne? Mimochodem, jak příslušník PČR na místě pozná, kolik to má?

Hynek: dík, srozumitelné [happy]
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodující pro skupinu řidičského oprávnění je součet celkových hmotností. I když táhnu prázdné plato na auta, musím mít BE. Ostatně mě takhle stavěla dálniční hlídka s Passatem, stáhli si mě na pumpu. Mám CE, takže žádný problém. Chvíli jsem tehdy s klukama kecal a říkali, že skoro nikdo, kdo tahá velké vleky za osobáky - a to i naložené - na to dones papíry nemá, proto mají úplně seshora pokyn to kontrolovat. Tahám každou chvíli něco na barák, půjčuju si různé vleky - od malého nebržděného 750 kg až po dvouosou bržděnou půldruhatunku a když už mě zastaví běžná silniční kontrola, zpravidla se spokojí s mým skoro úplně vyplněným řidičákem a nijak dál už nepátrají.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: to se mi nezdá. Pokud má plato na auta cca 400kg a nemám na tom auto, proč bych to nemohl táhnout? Mě připadá, že vlastně nikdo přesně neví jak to je. Podle toho jak píšete, je prostě limit 750 kg a na těžší přívěs už musí být B+E. To co sem ale dával okolohopsající, vyjádření asociace autoškol, ale vypadá celkem věrohodně a z toho chápu, že souprava musí být do 3,5t, ale může mít přívěs přes 750kg. Nezdá se mi, že bych nemohl táhnout prázný plaťák.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Ber to stejně, jako kdybys měl auto, co váží prázdné 2,5 tuny, ale maximální přípustná hmotnost je 5 tun. Bez C bys s tím prostě jet neměl, i když to auto nemáš naložené a tím pádem má okamžitou hmotnost pod 3,5 tuny. S přívěsem je to totéž... [wink]

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích