K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 13. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 13. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4442
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 17:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě nafta vyhovuje a to nenajezdim moc kolem tech 5tkm běžně a sem spokojenej. Auto stálo stejně jako s benzínovym motorem ale t3 s benzínem bere 14-18 na sto kdežto s naftou sem na cca 8. a přecijen když jedu na dovolenou tak je znát každá projetá koruna na rozpočtu. Je fakt že s t3 málokdy jezdim po městě páč je mi to líto hoblovat kolem komína. Na lítačku mam benzíňáky ale zas sou to obyč osobáky takže tak odpadá faktor aerodynamiky vržený tvárnice.
Ovšem když sme teď koupili s kamarádem connecta s naftalínem a on lítá za 5 litrů tak si říkam že by se mi něco takovýho taky asi hodilo... ale zas je mi líto zbavit se nadstandartního pohodlí fordu scorpio [satan] asi si koupim na slunný dni skůtra a fertig


Mirousi to mondié je fakt mooooc hezký slint slint [jidlo]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 21:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: to teda zírám co se dají ve Zlíně najít a potkat za skvosty [coze]

jinak když se nato tak dívám tak bych tipnul že by demontovatelná snad mohla být ikdyž těžko říct [happy]
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 05:07:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
nevite, co za auto je to zelene vlecene z reklamy na Citroen? http://akce.citroen.cz/80ta-leta/?utm_source=AdSense&utm_medium=o md-ppc&utm_term=10_2013&utm_content=80L_AdSense&utm_campaign=80L_ 10_13 Pripomina mi to parodii na Skodu 120. Nebo je to fotomontaz z vice aut? Diky Kwasi
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 09:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi
Vypadá to na fotomontáž. Řekl bych, že jako základ posloužil model Citroën Visa.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4546
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 10:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, sériový model to není určitě a jsem přesvědčen, že ani nic, co kdy fyzicky existovalo.

Oni do těch reklam jako kraksny rádi dávají všelijaké takovéhle montáže - aby nehaněli svou značku a zároveň aby neřvala konkurence...[proud]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 15:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: tak demontovatelný je to vždy. Jako základ je Nissan (np něco...) a je to určitě klasicky přichycený jako ta klasická nákladní plošina (pár šroubů k rámu). Jako žeby to bylo pro nějakou běžnou výměnu to rozhodně ne, ale sundat při troše práce a pár lidí by to rozhodně šlo.

a tak já se Vám teda pochválím... Feluš se dočká i střešního okna a časem snad i hagusy snad časem přibudou [happy]
O víkendu si dodělám druhé stropní světlo (dozadu, taky s LEDkama) - takže o zábavu já mám postaráno

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5918
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 16:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlab
Ty vole...

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 19:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: MMM: Tak to je určitě motor VW AEF 1.9D, který mám taky.
Tak to AEF určitě není. Je tam 1Y.
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 21:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous:Kolik to koštovalo? Jinak na xenony se vyprdni, já je mám a přijde mi že to svítí hůř než obyč(což mi bylo potvrzeno i ve značkovym servisu). Vyhřejvaný přední sklo je dost dobrá věc, taky mám. Co se týče výbavy tak je to uplně jedno, mám el. štelování sedačky řidiče, použil jsem jednou a další broskvoviny použiju většinou taky jen jednou (když to ladím podle sebe).
Jinak je to hoooodně pohodlný svezení. Já už se chlubil 2,5 V6, bohužel na denní ježdění.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 22:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám/ resp. budu mít ve výbavě kromě toho okna taky el.sedačku, el.všechny okna, zrcátka, aut.klimu, park.senzory a snad vyhřívaný sedačky. Ty si nechám předělat, žena je chce :D. Auto mám za 100 tisíc, ze známosti výrazná sleva a uvidím, co budou stát ty sedačky, podle toho bude mít žena smůlu nebo ne [happy]. Už se na něj těším, i když je to Ford :D
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5385
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 07:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase na obranu xenonů musím říct, že na mém autě svítí výborně a často se stane, že se tomu podivují i spolujezdci. [happy]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 08:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já o xenonech můžu říct to, že když mi s tim někdo posvítí do ksichtu, tak jsem na deset vteřin slepej.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5386
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 10:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To stejné můžu říct o někom, kdo si nedokáže seřídit sklon halogenový světel.

Holt když si někdo koupí xenony (HID) někde na burze, nacpe to místo halogenů do auta bez nivelace, tak se není čemu divit.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 12:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě xenony osvicují protijedoucí i když jsou na autě z výroby. Konkrétně na větších autech, která mají světla výše, tzn.SUV, popřípadě dodávky i když u nich výskyt xenonů výjimka. Já si kupuju žárovky od OSRAMu Cool Blue a jsem spokojen, svítí perfektně, oproti běžným žárovkám je rozdíl obrovský. Obzvlášť na Feldě je to znát. Stojí sice kolem 350,- kč ale pro lepší vidění je rád dám, jelikož já jezdím po tmě velmi často. Prý nemají tak dlouhou životnost, ale to nemůžu soudit, zatím mě praskly dvakrát a vždy vinou přebíjejícího alternátoru.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5927
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 12:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem konečně viděl Rapid Spaceback naživo, vypadá podle mě mnohem líp než na fotkách.

A když jsme u škodovek, jaká je obvyklá životnost volantu na Octavii II? Po necelých třech letech a 150 000 km se začíná drolit, velká část ploch je hladká jako u embéčka.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 12:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak píše Mirous, obzvlášť na těch pseudodžípech je to horor vždycky.

Robert: Máme jí deset let a nic, idyž my máme teda předFL, ta FL měla volant jinej.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 13:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky záleží, jestli koženej nebo normální. Známej má koeženej a je ohmatán úplně dohladka. Teď když jsem prolézal autobazary, tak mě překvapilo, že prakticky každý auto od VW mělo totálně ošoupanou manžetu kolem řadící páky a je jedno, jestli to byl Golf nebo Passat a jestli měl najeto údajnýh 160 tisíc nebo 260 tisíc. Ve Feldě mám taky kožený paket, ale vše je stále v perfektním stavu. Jen je ohmatané červené prošití na hlavici řadící páky.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5928
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 13:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obyčejný, základní.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10013
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 14:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Octavia 2 před FL, najeto 300 000 (přesně), kožený volant se nedrolí, je lesklejší, ale i podle mého mínění ve velmi dobrém stavu. Manžeta bez viditelného opotřebení. Na toto trpěl Passat r.v 2003 se světlejším interiérem.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5931
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 15:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase máme něco extra...

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4448
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 11:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Xenony na protijedoucích autech hlavně když je mokro a tma bych nejraděši vypínal pořádnym kladivem [kladivo] ... na vždy [satan]

O to větší škodolibou radost mam když se mi někdo z "xenonářů" pochlubí že mu odešla výbojka a nová je za bureše [biggrin] odpovídám stroze - "neměl sis tu kokotinu kupovat"

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 13:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže taková výbojka ti odejde někdy po 200 tis. km [happy]
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 14:53:50    Odkaz na tento příspěvek  

Když některej ten xenon svítí takovou tou načervenalou barvou, to znamená co? Že je těsně před odejitím?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 15:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pocit, že jsou xenony různých druhů, podle svítivosti. Každý má snad jiné zabarvení, jestli je to podle teploty? Někdo mě kdyžtak opravte..
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5388
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 16:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čím více do modra, tím nižší teplota světla. Jak stárne, tak zpravidla žloutne až zčervenává.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 17:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, řeším teď zimní pneu, na tom autě jsou nějaký univerzální gumy, co se prý hojně používají v Německu, nevíte jestli je to v ČR legální a jestli na tom lze bezpečně v zimě jezdit? [happy]
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 17:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

univerzální gumy - co vím, tak to je kompromis mezi leťnákama a zimákama. Jejich vlastností je, že nějak nevynikají v ani jednom ohledu. Ale pokud jsou to ty tzv"celoroční", tak by se s tím mohlo jezdit i v zimě...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8998
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 18:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už se chlubil 2,5 V6, bohužel na denní ježdění.
Jakej ten motor vlastně je, co se týče charakteristiky. Taky se po něm koukám, ale auto nemám na denní ježdění, spíše na víkendové občasné projížďky.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povšiml jsem si, že Škoda Auto se ve své nové kampani "Kult Rapidu" přihlásila nejenom k prvnímu vozu toho jména z meziválečného období (což je asi obvyklé, protože tato etapa a produkty z ní se už dlouho těší popularitě), ale velmi intenzivně i k tomu druhému. Připadá mi (kdyžak mne opravte) že to je poprvé za dobu od akvizice VW group, co Škoda Auto připouští minulost v podobě řady 742/743. Zřejmě usoudili, že tato řada už není u české veřejnosti vnímána tak negativně jako asi ještě před několika lety, retro je teď in minimálně jako první republika a taky asi ukazují to, co jejich nejostřejší konkurence na místním trhu prostě nemá - dlouhá a pestrá historie.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 21:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: Zrovna dneska nás vezl kolega (OII-FL, výbava classic), 2011, najeto cca 75tis. a volat má už pěkně odrolený, až jsem [coze].
Ono asi záleži na tělesné dispozici řidiče (agresivní pot?), stylem řízení (uchopení volantu)... Neb např. jiná ve firmě (89tis.) má volant relativné OK...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 21:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:já to měl původně taky tak. Mít neomezenou CCS tak je to luxus.Popojíždění v koloně bez plynu, od 2000 do 4000 klidná síla, pak se to pořádně otevře a vystřelí to. Jenomže když se to trochu vytočí tak se viditelně hejbe ručička ukazatele paliva. Okamžitou spotřebu to nemá (ani jí tam ve Fordu nedali). Po pPraze jezdim za 10,7 l mimo Prahu (Modřany - Očihovec) 10,1 l a to jsem jel celou cestu tak na 3000ot.
Je fakt že kdybych závodil tak jezdim nejmíň za 18 l. Když jsem míval Forda Scorpio (2.0 DOHC Efi) údajně nejlepší motor od Fordů tak jsem jezdil stejně a přišlo mi to že to žralo výrazně míň.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"univerzální gumy - co vím, tak to je kompromis mezi leťnákama a zimákama."

Tyyy krááávo, fakt? [coze] Škoda, že to k tobě mám tak daleko. Udělal bych z tebe mýho mechanika, je vidět, že víš!



Mirous: Bezpečný to je, ale druhej Colin McRae na švédský rally z tebe nebude. [proud] Osobně bych od toho nečekal zázraky a kouknul na bazos.cz. Však tam seženeš i parádní zimáky relativně za pár šupů.
Já jsem třeba minulej rok sehnal za 1600,- funglovky 2x Barum Polaris a 2x Continental ContiWinterConcact.


MMM:
No tak jestli víkendovku, měl bych jasno a něčeho takovýho bych rozhodně šel! Ten požitek za to stojí a nějaká slušná MK2(3) 2.5 V6 (nejlépe ST200), to je tak trošku můj sen.

Tohle - to je na tak nenápadný auto absolutně úchvatný. [jidlo] [ok]


(Příspěvek byl editován uživatelem Mr plecháček.)

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3072
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Par zaujimavych fotiek z dovolenky:
Peugeot 205 nejakeho srdcařa, ozaj v krasnom stave v porovnani s ostnymi vozidlami podobnych rocnikov.

A moje prve stretnutie so Spykerom.
Bola sranda sledovat, ako prichadzali na parkovisko dalsi chalani/chlapi a fotili si auto, pricom na nich priatelky/manzelky museli cakat a nechapali co sa deje. [biggrin]

Zpredu sa mi ho nedalo poriadne odfotit, lebo bol natlaceny na murik.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Abrum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celoroční pneumatiky
Jak název napovídá, jsou tyto pneumatiky určeny k celoročnímu použití. Celoroční pneumatiky kombinují letní a zimní profil. Jsou vhodné spíše pro občasné řidiče. Pokud jezdíte opravu často, pak pro vás celoroční pneumatika nebude úplně správná volba.)
Celoroční pneumatiky jsou ekonomicky výhodnější, ale testy prokázaly, že nedosahují kvalit letních ani zimních pneumatik. Před koupí celoročních pneumatik zvažte, zda jsou tyto pneumatiky vhodné pro vás styl jízdy.
Celoroční pneumatiky jsou značeny písmeny AW nebo A/S.Pro použití v zimních podmínkách je nutné označení M/S (M+S)

(Příspěvek byl editován uživatelem abrum.)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5389
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad spotřeba: Ač majitel 2.0 TDCi, vyrazili jsem letos na výlet do Makedonie s Focusem o dva roky starším než mám já (2005 vs. 2007), ale se stejným objemem, ale v benzínu a výsledná spotřeba byla 8,1l/100km a musím říct, že jsme ho vůbec nešetřili (zpátky často kolem 150 km/h na tacho) a na to jsme jeli v pěti a na střeše jsme měli rakev.

Ad OII: Včera jsem měl čest se svézt s firemní OII poFL s 90k km na tacho, a krom toho, že hučelo ložisko předního kola jako blázen, tak volant byl jako nový. [ok]

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 22:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko:
Tá 205ka je super [jidlo], ba povedal by som, že pre mňa ešte väčšia bomba, než ten Spyker [lol].

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4450
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 23:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George - mam ve škopkovi ten samej motor jakos měl ty a když jezdím rozumně tak to bere 8 litrů a pár kapek.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 00:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abrum: já je nekupuji, už na autě jsou a jelikož jsou nový tak řeším, jestli na nich tuhle zime odjezdit nebo koupit raději zimáky. Nejezdím na sněhu jako prase, ale jezdím denně a často na horách, takže mě jde o to, abych si na nich nerozflákal ciferník na břečkovité dálnici či v zasněžené zatáčce. Počítám s tím, že se asi budou méně chytat ve sněhu, nadruhou stranu když jsem kupoval před lety svoje první auto, bylo to v zimě a na téměř vrozku letních pneumatik sem s tím projel celý Alpy a ještě s tím jezdil domů do Krkonoš a snad jen jednou sem musel použít řetězy. Byl to dobrej cvik, tehdy jsem si ze studenstkého platu nemohl z fleku koupit nový. Ale festovní zimáky jsou opravdu rozdíl. Pamatuju když v kopci za Jilemnicí uvázly kamiony a já taky, protože sem se za nima nerozjel. Takže celej kopec scouvat a pěkně s rozjezdem. Příjezdovku k baráku máme do kopce po takové lesní cestě, na horších gumách leda na couvačku, se štěstím a s praxí. Tak uvidíme, nechám je tam a poznám co to udělá na prvním sněhu.
Mimochodem, nevadí nějak extra sůl liťákům?
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 01:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko (3072)
Veľký [ok] asi tušíš za čo. [happy] Myslím si niečo podobného ako Eross. Mne ten Spyker príde napríklad hnusný...
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 01:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne ten Spyker nepripadá priamo hnusný, skôr "preplácaný". Kopec všemožných lesklých detailov, prieduchy na blatníkoch alebo interiér.
Na prvý pohľad ma zaujala tá páka prevodovky s odkrytým kĺbom, ale v praxi by ma štvalo, že si nemám kam odložiť peňaženku, mobil a foťák [biggrin].
Oproti tomu tú 205ku by som bral hneď [lol].


(Příspěvek byl editován uživatelem Eross.)

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1431
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 02:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja by som u tej 205-ke ani neuvažoval... Model GTi sa ešte dá občas stretnúť v uchádzajúcom stave, ale model Rallye je fakt rarita a ešte v takomto krásnom stave. GTi je ikona, ale Rallye je auto pre fajnšmekrov - skoro nikto medzi tým dneska už nevie urobiť rozdiel, ale Rallye je ešte väčšia "řežba" ako GTi.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9000
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 09:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale v benzínu a výsledná spotřeba byla 8,1l/100km a musím říct, že jsme ho vůbec nešetřili (zpátky často kolem 150 km/h na tacho) a na to jsme jeli v pěti
Na silnějším HTP cesta Plzeň - Berlín a zpět se spotřebou 8,5 při podobném jízdním stylu se čtyřmi lidmi na palubě a plným kufrem.

9000! [happy]

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4451
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 09:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě nevadí pokud je po zimě dobře uměješ. Taky letos obuju na zimu borbety.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3073
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 10:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi som rad, ze vam ta 205 spravila taka radost. Mne tiez udrela do oci, lebo svitila na tej ulici k moru uz z dialky.
Co som bol prekvapeny tak na Mallorke som vela takychto youngtimerov nevidel.
Ked tam boli starsie auta, ako povedzme Peugeot 405, Renault 19 atd boli to take unavene auta, mozno stale sluziace prvemu majitelovi.

Apropo, neviem ako je to v pevninskom Spanielsku, ale ja som isiel v ocakavani, ze tak je v CR popularna Skoda (ako domaca automobilka) bude na Spanielskom uzemi (hoci ostrovnom) popularny Seat.
Mam pocit, ze na Slovensku beha hadam viac Seatov nez tam.
Vidiet tam Leony a Altea-y ale zanedbatelne % z celkoveho mnozstva. Na druhu stranu musim uviest, ze velke mnostvo aut su auta autopozicovni takze to moze skreslovat. Rozhodne vedie Ford Fiesta, Fiat 500 atd. Co som bol divak, tak neskutocne popularny bol Nissan Juke!

Co sa tyka vozidiel taxisluzby, najpopularnejsia trojica vozdiel bola Opel Zafira, Citroen C4 Picasso a Dacia Lodgy.
Nasledne tak Toyota Corolla Verso/Toyota Prius V a Skoda Superb combi.
Vsetky taxiky su snehovobiele a maju cez kapotu taky pruh. A este jedna vec, vela zien bolo taxikarok. Uplne som kukal...

Pokial by zaujimali este niekoho poznatky z tohto ostrova mozem este nieco popisat, ale nechcem to tu zahlcovat dlhym prispevkom.
Navyse po precitani Mirovho skveleho cestopisu, bude asi problem udrzat latku.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 12:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Španělsko už moc není na stará auta - bývalo, ale bylo to spíš z ekonomických než fandovských důvodů. Na jihu Evropy se auto bere jako dost spotřební věc (i když v takové Itálii je to myslím se staršími auty pořád přece jen lepší, ale tam už jsem dlouho nebyl...) a jak se Španělé trochu zmohli, tak si koupili něco nového. V tom je podpořilo i dlouhou dobu nabízené šrotovné[sad], které je ale před současným nízkým odbytem pochopitelně stejně neochránilo.

SEATů mi třeba v Madridu přišel docela velký podíl, ale ono to tam nikdy nebylo tak úplně "národní vozidlo" jako u nás Škoda. Španělský trh býval dost uzavřený, ale vždycky tam měli montážní závody (všechny) francouzské automobilky a jejich modely byly často stejně oblíbené jako SEATy.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 13:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Ovšem je taky nutné se podívat co za těch svých 8,5l dostaneš. 107 kW a 185 Nm to určitě nebude...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 14:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: to asi není úplně fér výpočet, vzhledem k tomu, že nejspíš nikdo nejezdí na plný plyn při maximálních otáčkách celou cestu. Správný pohled je asi spíš jakou hmotu za těch 8,5l na sto přetransportuju.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5392
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 14:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu, to dává smysl. Ale i přesto se myslím, že by FFII s 2.0i a pět lidmi na palubě, plným kufrem a rakví na střeše váhově překonal Fabii I s 1.2 HTP se čtyřmi pasažéry a plným kufrem a pravděpodobně jel s +/- stejnou spotřebou a nesrovnatelně jinou dynamikou, zejména v rychlostech nad 100 km/h.

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 16:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě ano, na takové cesty je ten větší motor užitečnější.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9006
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. října 2013 - 16:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

107 kW a 185 Nm to určitě nebude...
Jistěže ne. Větší motor je při tomhle lepší [happy] já to sem napsal spíše jen tak pro srovnání.
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 09:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, tak si dovolím malé srovnání mé Feldy. V den kdy jsem jí dovezl(viz.první foto) a dnes.



Vím není to žádná hitparáda, ale detaily dělají taky auto[wink]

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4458
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 09:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkná je to jo ale to plastový zakrytí shnilých lemů sundej a lemy oprav jinak ti to dohnije celý až po střechu.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3576
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 10:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No setkal jsem se s tím prvně, ty lemy plastové nejsou, je to lepená guma.

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4459
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 10:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha já myslel že ti to tam začlo hnít tak si to "opravil" jako to dělá spousta dovedů a za 2 roky se diví.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3577
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 11:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne koupil jsem to s tím, je to lepené přímo na blatnících. Když jsem měl kola dole tak jsem se díval zevnitř a ten blatník je zdravý. Děda od kterého jsem to bral, tak říkal, že to tam dal, protože pod tím není profi lak.

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9008
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 12:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, srovnání celoročních pneumatik s letními a zimními je v aktuálním čísle Auto Tipu.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 9-2012

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 12:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychnov nad Kněžnou 12.10.2013
Aspon pro mě docela zajímavé auto,pokud se to sem nehodí tak to bez komentářů smažte.

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupně přidávám svoje fotky Youngtimerů a někdy i Veteránů..
V Každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj mě [proud]
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9011
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 12:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ha, Lada řady 110. Pamatuji dobové testy, kde ji srovnávali tak nanejvýš s Favoritem, nejhorší prý bylo tuhé těžké řízení a nespolehlivé brzdy. Od doby prodeje jsem jich neviděl více než 10 a z toho dvě až tři na autosalonech.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4462
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 13:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem byl před lety na praxi v citroen servisu (bejvalá lada) objednal si jeden člověk 110 sedana. Zaplatil zálohu 20 tisíc. Auto přišlo a začala týdení práce. Rozchodit všechny elektrický stahovačky oken... nešla ani jedna ze 4 podotahovat a případně doplnit chybějící šrouby na celym autě. Sundat ruskou lisovanou tmu a obout normální pneumatiky. po týdnu příprav zákazník přišel auto prohlíd svezl se a s díky bez zálohy i vozu odešel. rok to pak stálo na bazaru s najetýma cca 200 km než se toho nějakej ubožák ujmul.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 13:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napíšu sem jako jeden ubožák, co se ujmul ojetý Lady 110. Za dva a půl roku jsem s autem najel přes 45000 kilometrů bez vážnější závady. Mimo olejů a filtrů jsem měl ventil absorbéru, krokový motorek volnoběhu a čidlo polohy vačky. Všechny závady jsem poznal díky mnou dosazeném palubáku, který umí i diagnostiku. Mimo to jsem ještě měnil nádobku chladicí kapaliny, vnější hnací kloub, zadní díl výfuku (po 10 letech provozu, stál 650 korun) a spodní čep. Výhodou je to, že díly jsou za pár šupů a většinu věcí člověk udělá sám. Dalším plusem je spotřeba, s motorem 1,5 8V je dlouhodobý průměr 5,8 litru. Takže spokojenost velká a poměr cena/výkon je super. [ok]

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 21102, VAZ 2105 a VAZ 2101!