K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 21:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to, jak se k tomu postaví likvidátor pojistné události, ale myslím, že pokud je auto opravitelné, pak by mohla pojišťovna plnit...
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.191
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 22:06:20    Odkaz na tento příspěvek  

Markyman: Já měl zaparkované auto před barákem (octavia Tdi 2002) a nabořil mě to tak nešikovně, že se musela měnit celá zadní náprava.Plechařina byla v celku minimálně poničená. Ale přesto ve škodovce si zaúčtovali skoro 70tisic ale z viníkovy povinného ručení šlo jen asi 58tisíc! pojišťovna nezaplatila plnou výši servisu kvůli tomu, že by právě cena mojeho auta se mohla po téhle opravě mírně zvýšit.. Tak jsem těch asi 12tisíc musel ještě zaplatit ze svého, abych dostal auto po asi 4týdnech. Skoro 2týdny trvala oprava a pak se ještě čekalo 2týdny na pojišťovnu!!
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 22:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman81: Kdy to bylo? Nějak nedávno snad vyšlo nařízení, že má poškozený nárok na úhradu plné částky za opravu, nebo se pletu?

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 01:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman81: Jak píše Trman - nedávno vyhrál kdosi soud o úhradu úplné výše škody a na základě toho teď plní pojišťovny vše. Dokonce se to dá dostat zpětně, ale jen do určitého roku...
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.191
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 18:14:58    Odkaz na tento příspěvek  

Já se nechtěl tahat po soudech a právnících. Bylo to tak kolem r.2008
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 16:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle "RO" Transport by naučil respektovat bezpečnostní vzdálenost snad každému :

Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 12:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přátelé, kdo sledoval moji kauzu s VIN od roadstera na štítku, po několika měsících boje s úřady se dostavil výsledek:



Úřad přesvědčil až dopis z ministerstva dopravy, samotné sdělení výrobce, že to tak bylo schváleno a vyrobeno, nestačilo.

Mimochodem, jak se tu někdo ptal (myslím Study?), jestli registrační místa archivují staré TP, tak asi ano. Původní popsaný TP (knížka) od mého auta, za který byl vystaven aktuálně platný duplikát (skládačka), je stále ve spise, který k mému autu vede místní úřad.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7769
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 12:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://atmosferaci.wbs.cz/
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3955
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 13:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rišane, blahopřeji k úspěšnému vítězství nad tlupou úřednických debilů.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 22:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám ouřad zase přitáhl šrouby v oblasti řidičských průkazů (ještě že už mám B a B+E a tudíž se mne to netýká, platí to naštěstí až pro řidičáky získané po 19.1)...

Skupiny B a B+E doznávají zásadních změn, pokud jde o oprávnění k řízení jízdních souprav, přičemž:
- se skupinou B (v základním rozsahu) bude možné řídit pouze soupravy s přípojným vozidlem o celkové hmotnosti do 750 kg a celková hmotnost jízdní soupravy nebude smět překročit 3,5 tuny;
- zavádí se možnost rozšíření řidičského oprávnění skupiny B tzv. doplňovací zkouškou z praktické jízdy, díky které bude s oprávněním skupiny B (v rozšířeném rozsahu) možné řídit s přípojným vozidlem o celkové hmotnosti do 750 kg i jízdní soupravu, jejíž celková hmotnost překročí 3,5 tuny; rozšířený rozsah řidičského oprávnění se v řidičském průkazu vyznačí pomocí unijního harmonizovaného kódu 96;
- pro řízení soupravy s přípojným vozidel o celkové hmotnosti nad 750 kg již bude nutné řidičské oprávnění skupiny B+E;
- pokud by však měla celková hmotnost přípojného vozidla překročit 3,5 tuny, bude již nutné alespoň řidičské oprávnění skupiny C1+E, ačkoliv samotné tažné vozidlo bude spadat do skupiny B.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2013 - 20:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna starší z "krabice" ....

Praha 18.5.1999
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2013 - 23:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ou, "dvojité" stěrače. Jeden čas to byl celkem hit, asi jak nyní ty flat stěrače (zejména ty za 100 kč, které vůbec nestírají nebo stírají jen uprostřed, protože jinde nemají opěrnou plochu ).

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 00:33:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si pamätám na škodovkách, je tu niekto kto má s tymto vylepšovákom skúsenosť?

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 03:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolutně nedoporučuji. Jak píše Mr_plecháček - stíralo to hrozně blbě. Gumičky byly moc tvrdé a na skle se zadrhávaly.

our comMUNIty
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Z5 0409: Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 16:45:26
Delší dobu mám zálusk na hranaté bílé Volvo kombi (nevím přesné označení) KMD 14-10. Pěknej kočár 90tých let, bohužel né a né jej znovu potkat..

https://www.k-report.net/discus/messages/54342/228472.html?1328112 043
Dnes je 25. ledna 2013, konečně.. Trvalo to bez dvou dnů rok
To Volvo je nááádhernééé, to je kočár jak prase:-)




Nejvíc se mi líbí že má původní okresní značky z roku 1992, je to takové dobové
Kde auto bydlí, nebo kde v okrese se pohybuje vůbec nevím.. Za ten rok čekání jsem ho viděl až dnes..
Ještě bych ho chtěl vidět za jízdy, jak pěkně pluje jako loď a taky bych si moc rád poslech ten turbodiesel co má pod kapotou..

To auto mě fascinuje, sice ani nevím co, když je to taková krabice, ale je to prostě náádhernej kočár

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 20:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tak proč ne, to jsou pěkná a zajímavá auta. A ty starší jsou myslím ještě zajímavější. Mám pár kamarádů v brněnském Volvo klubu a skoro všichni mají kromě auta podobného jako na obrázku "na běžné ježdění" ještě o generaci nebo dvě starší "leštěnku." 2Z5, přijď někdy na Motortechnu, brněnský Volvo klub tam pravidelně minimálně pět aut vystavuje.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne sa tieto Volvá vždy páčili a stále páčia. Mňa fascinuje práve to, že je to taká krabica .
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to fakt, že Volvo má něco do sebe.. Má, nebo mělo takovej ten svůj osobitej, hranato-krabicovej design.. Prostě Volvo:-)

A když už jsem u Volva, nedávno byl na bazošu inzerát na tady tohodle krasavce
Majitel za něj chtěl 110 tisíc, nalítaných má 250 tis. a prej je ve výborném stavu..
Říkal sem si že mít ty prachy jen tak zbytečné na učtě, bylo by moje:-) Lákalo mě jak svým vzhledem tak i pěknou registrační značkou..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 09:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si, že taková registrační značka je už v dnešní době znakem nevkusného hlupáka, podobně jako fialové sako a bílé ponožky a nikdo už po něčem takovém netouží. A ono to ještě nevyšlo z módy?
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3635
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 10:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mě ne:-) Já jsem byl na pěkná čísla vždy vysazenej, ale nikdy jsem na svém autě žádné neměl..


Myslíš/myslíte že to Volvo bylo za přijatelné prachy? Když mělo nalítaných 250 tisíc..? Já nejsem až takovej znalec..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10360
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 11:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mira_2z5:
podívej se na inzeráty sauto.cz, yauto.cz a uděláš si představu
to bych viděl jako základní vodítko.

Risan:
pěkná značka je prostě pěkná značka, stejně jako je lepší být zdravej a ve vatě než chudej a mrzák :-), s tím zkrátka nikdo nic nenadělá.

je každýho věc, co na autě chce mít, jestli chce být hodně na ráně, vždycky všude první atp. anebo mu vyhovuje více nebo méně splynout s davem.

já bych pro tohleto okatý čtyřčíslo na registr vozidel nešel, ale když už by to na autě bylo, asi bych to hned neměnil. třeba by se časem ukázalo, jestli je to spíš plus nebo spíš mínus.

když mám ve sbírce dvě podobný značky ve slušným stavu, vždycky bude víc ceněná ta s pěknou číselnou kombinací.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 15:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Koukal jsem na ty inzeráty a asi bylo za dobrou cenu:-) ..škoda že sem neměl ty zbytečné prachy na účtě:-)
Jako základní vozitko bych ho měl, nedělní nepotřebuji.. Nalítal bych s ním každodenně další tísíce kilometrů:-)


pěkná značka je prostě pěkná značka, stejně jako je lepší být zdravej a ve vatě než chudej a mrzák
To píšeš dobře Docela rád bych okusil jak se jezdí s pěkným číslem, možná stejně jako s normálním, nebo možná hůř, s tím že je člověk pořád na očích.. By se vidělo časem, možná bych pak změnil názor na pěkná čísla:-)


3636:-)

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 16:35:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ma Skoda 120 pred odjezdem s papirem do srotu (Drez jsem nasel chvili pred odjezdem a vzal jej tam take :-) a Jaguar na parkovisti obchodniho centra Zlin. Podobny Jaguar jsem fotil kdysi davno na sidlisti Jizni Svahy Zlin
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 20:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěkná značka je prostě pěkná značka, stejně jako je lepší být zdravej a ve vatě než chudej a mrzák

Zatímco problémy člověka, který je chudý nebo zmrzačený jsou objektivně zřejmé, problémy člověka, který má numerologicky nevýznamnou kombinaci na RZ tedy vůbec zřejmé nejsou. Myslím, že čísílka na značce jsou v životě člověka naprostá kravina a takové srovnání musí všechny chudé a zmrzačené lidi urazit.

Podle mne není takové číslo znakem někoho lepšího, ale hlupáků, co kvůli přidělení "hezčího" cejchu jsou ochotni uplácet úředníka. To snad není hodno obdivu. Na to, že na někoho takové číslo vyjde náhodou, už v této zemi věří snad jen největší prosťáčci. Taková čísla si na auta kupují buď členové lokálních "mafií" napojených na samosprávu nebo lidé, kteří by za ně chtěli být považováni. Co je na tom pěkného?

Mít takové číslo na autě není rozhodně znakem dobrého vkusu, dobrý vkus se projevuje mnohem rafinovaněji.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7776
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 20:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://atmosferaci.wbs.cz/
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2604
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 20:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Mám pár kamarádů v brněnském Volvo klubu a skoro všichni mají kromě auta podobného jako na obrázku "na běžné ježdění" ještě o generaci nebo dvě starší "leštěnku."

Zial kombiky radu 700 skoncili v poslednej faze ako auta pre ludi, ktory nosia material na stavby, nejaky zivnostnici a podobne, takze zohnat schopny, nie to zachovali kusok je pomaly nadludsky vykon.
Pri sedanoch je to trosicku lepsie, jedna velmi pekna 740 sa nedavno predavala na autobazar.eu
Ked sme pri tych lestenkach, tak prave moj sused ma Volvo 760 GLE ako lestenku a je to asi najpovodnejsie kombi radu 700 siroko daleko!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: parádna leštenka
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8398
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už jsem u Volva, nedávno byl na bazošu inzerát na tady tohodle krasavce
Majitel za něj chtěl 110 tisíc, nalítaných má 250 tis. a prej je ve výborném stavu..
Kruci, to vypadá pěkně, ale nejdřív v létě...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Že jo:-)
Já když jsem ten inzerát viděl, několik dnů jsem na nic jiného nemyslel..
Inzerát už na bazošu není.. Což je dobře, aspoň mám od toho ne/příjemného dumání (jak by bylo skvělé to auto mít) klid:-)

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10361
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 23:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:
pochopil jsi mě naprosto špatně. samozřejmě, že je hezký číslo bezvýznamná kravina a já bych za něj rozhodně nikomu nevnucoval pozornost v hodnotě větší než dejme tomu pět stovek, ale když máš možnost vybrat si zadarmo ze 4672, 4751, 4683, 4732, 4709, 4747, 4774, 4674, 4777 čemu dáš přednost? mě by úplně stačilo 4747, 4674 bych taky bral, ale prostě nemám rád obtížně zapamatovatelný shluky náhodných číslic (každá jiná), 4777 mít nemusím. proč vozit na autě hnusný číslo, když můžu mít pro mě snesitelný a přitom ne úplně okatý a nápadný? na mafiána si hrát nehodlám , to není můj šálek čaje.

že by hezký číslo znamenalo osobnost za volantem v žádným případě u nás neplatí, spíš právě naopak - a musím říct bohužel. právě proto, že úředníci se uplácet nechávají, systém výdeje je pro běžný lidi neprůhlednej, státní správa pro to úplně jednotný a jednoznačný pravidla (+sankce za porušování) nemá a poptávka po hezčích kombinacích tu tak jako tak je. problém je v tom, že když někdo má zdroje, je schopen třeba za čtyřčíslo vydat desetitisíce, protože jsou to (i v porovnání s hodnotou auta) pro něj drobný jako pro mě dejme tomu dvaceti- nebo padesátikoruna.

btw nikde jsem neřekl, že by hezký číslo bylo poznávacím znamením dobrýho vkusu nebo snad osobnosti majitele. kdyby byly hezký čísla dostupný i pro normální lidi, tenhle mýtus pěkný číslo - pan NĚKDO by padl. stát se bohužel tuhle zvrácenou praxi nesnaží nikterak vrátit do normálu. naopak je tak praštěnej, že si je zavedením čísel na přání schopen sám zamotat palici a notně zkomplikovat život - asi do těch pravidel kecá moc pitomců a je otázka, jestli se to neděje snad dokonce záměrně.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8399
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 09:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inzerát už na bazošu není.. Což je dobře, aspoň mám od toho ne/příjemného dumání (jak by bylo skvělé to auto mít) klid
Já jsem minulý týden narazil v bazaru na Volvo S60 2.4 za 120 tisíc a mám brouka v hlavě taky

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8400
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 12:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zámořský Ford Focus:

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 14:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: OK, já jsem nikdy nebyl v situaci, že bych si potřeboval pamatovat značku svého auta (a přesto nemám celkem problém si je u některých svých sut pamatovat, i když naštěstí žádnou numerologicky významnou nemám) a navíc mám k těmto cejchům, stejně jako ke státní registraci čehokoliv, celkem averzi. Takže je pro mne těžko pochopitelné, na co to komu k čemu může být.

Na druhou stranu, systém s korupcí kolem numerologicky významných čísel alespoň hned každému při pohledu na auto ukáže, s kým má tu čest. Hlupáci se sami odkopávají. Kdyby se za ně platilo oficiálně, kus informace, kterou by "zajímavá" RZ nesla, by se ztratilo.
nereg. Verusha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 16:02:20    Odkaz na tento příspěvek  

Po dlouhým dlouhým dlouhým stání konečně zase vyhnaní pavouci:

kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 18:49:53    Odkaz na tento příspěvek  

Reklama na autobazar paroduje me oblibene auto :-)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10362
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 21:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:
značky svých aut si potřebuješ pamatovat při mnoha různých příležitostech: když ji vypisuješ na dálniční známku, když zařizuješ povinný ručení nebo havarijní pojištění, když jdeš na STK nebo evidenčku, když jí píšeš do nějakých papírů k nákladu/autu (kamioňáci by mohli vyprávět) atd. já třeba s firemním jezdím do jedný fy, kde na dodací list striktně vyžadujou vyplnění čitelnýho jména řidiče, jeho podpisu, datumu převzetí zakázky a SPZ/RZ. tudíž se stává, že při jedný návštěvě tohodle podniku tuto vyplňuju i šestkrát, protože mám 6 zakázek. takže zkazky o tom, že si někdo nepotřebuje SPZ/RZ svých aut pamatovat zase moc nechápu já :-)
to vždycky vylezeš od volantu a jdeš se podívat?

i z výše uvedených důvodů se častokrát hezčí kombinace objevujou i na náklaďákách. třeba teď jsem viděl tahač se sklápěcím návěsem a ten měl 4P6 6200 + 4P1 2500, tedy asi maximum možnýho, co v daný chvíli bylo v místě registrace možný (vidlákov Přeštice, který berou malý bloky čísel). protože prostě je pohodlnější do papírů vypisovat tohleto než např. 4P6 6348 + 4P1 2435, to si skoro nikdo nezapamatuje. a ještě větší sranda nastává, když máš na dvoře 10 aut a střídáš je třeba po týdnu. to abys měl hlavu jako balón

ono je to totiž i tak, že hezčí čísla vyfasujou ti, kteří na úřadě registrujou víc aut než běžnej jouda, kterej tam jde třeba 1x za 5 let. tedy typicky majitelé dopravních firem, správci autoparků, maníci ze servisů, bazarů atp. čtyřčísla často bejvá jiný kafe, zvlášť asi ve velkých městech, který už jsou pro jinou sortu lidí. a troufám si tvrdit, že v řadě ORP je zaběhlá praxe, kdy po převzetí krabic s novýma tabulkama do nich vleze nějakej šotek, ty nejhezčí čísla odloží stranou a zbytek těch obyčejnějších se posléze přes sklad dostane k okýnku, kde to slepička za přepážkou vydá běžnýmu kaštanovi. čtyřčísla a spol. bych hledal u pana vedoucího, u okýnka těžko

z čehož plyne, že lepší číslo nemusí hned znamenat "mafiána", ale opravdu hezký číslo v 95% případů nemá jen tak někdo. není to jednobarevný (hezký číslo = mafián), ale má to mnoho vrstev. např. naleštěnej pražskej Mercedes S-klasse s 3AF 3333 je jasnej, středočeská oktávka 2SB 3223 už je trochu jiná kategorie, pak reálně existujou auta jako kralovická sanitka VW T4 1P8 0506, hasičskej nosič kontejnerů Scania 1P8 4241 z Plzně, Fabia 2P1 0022 před úřadovnou ORP v Blovicích. vždycky záleží jaký číslo na jakým autě vidíš, v jakým stavu auto je, třeba i kde ho potkáš a až podle toho můžeš zhruba usuzovat, jakým způsobem se asi majitel mohl dostat k hezčí číselný kombinaci a jestli máš tedy čest s arogantním namyšleným pablbem nebo s normálním člověkem. ale samozřejmě to není všespásný ani nikdy stoprocentní, i z Jaguaru 7T7 7777 může vylézt nekonfliktní, slušnej a pohodovej člověk, stejně jako vůl může pilotovat Felicii 3J5 1879 :-)

pro majitele bavoráka může být zajímavá na první pohled úplně obyčejná kombinace 2P5 0318, klasický porsche (nemyslím Cayenny a Panamery) mívají na značkách 911, někomu může udělat radost 5P1 1975, protože je to rok jeho narození, jinýho zas potěší 2S3 2810, protože je to datum státního svátku/vzniku republiky a tak se to dobře pamatuje.

no a pak jsou holt lidi jako ty, kterým je to úplně buřt :-)

verusha:
máš to/brácha(?) pěkný

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 23:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 2: Mně to přes tvoje komplexní vědecké pojednání poslední dobou přišlo spíš tak, že držitelům čtyřčísel dává pocit nadčlověka spíš fakt to "protekční číslo" než to, jaké mají auto - viz dvě náhodná fota z Prahy koncem roku:



(ale jasně, když třeba jen slušně a nenápadně projede, tak si možná ani čtyřčísla nevšimnu)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10366
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 00:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obecně se dá konstatovat, že čtyřčíslo většinou znamená základní kvalifikaci k prasení libovolnýho druhu, přestože to nemusí být pravidlo...

a Felpiko s náznakem tuningu je nebezpečná kombinace i s obyčejným číslem, kor pak s tímhletím

já měl před časem incident s pablbem v S-merglu myslím 4P9 3330. a státní policajt mě pak na služebně rozsekal otázkou, kde jsem vzal to přesvědčení, že tam ten zaměstnanec Škody Transportation skutečně nic nezásoboval

holt někteří jsme si rovnější, s tím se musí počítat.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 12:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: SPZ/RZ po mně chtěli snad jednou, když jsem jel do galvanovny v Kopřivnici, protože tam se propustka do fabriky vypisovala v jakémsi kanclíku a teprv pak se mohlo na bránu. To je už dost let. Jinak si nevzpomínám, že bych to někde musel vysypat z paměti. Na STK, evidenčce či v pojišťovně chtějí po mně stejně TP a tam to vždycky je napsané, takže nač si pamatovat. Pokud jsem jinak někde vjížděl nebo vyjížděl s autem, tak si to opsal vrátný, který stál venku. Jsem ochoten uvěřit, že u nákladních aut je to potřeba častěji, ale o tom tady až tak řeč nebyla.

Že z jaguáru 7T7 7777 může vylézt slušnej a pohodovej člověk, to si právě myslím, že je nesmysl. Teoreticky je to samozřejmě možné, ovšem jen do chvíle, pokud nevezmeme v úvahu všechny okolnosti. Totiž kdo má takové číslo na autě, ten nemá v pořádku žebříček hodnot. Inteligentního člověka, který dovede odlišit prvoplánovou malichernou kravinku od rafinované elegance, by ani nenapadlo něco takového na autě chtít, zvláště když je za to třeba zaplatit nejen penězi, ale i svědomím. Chlap s 7T7 7777 bude týpek ve stylu jednoho nejmenovaného zakladatele jedné nejmenované relativně nové strany, který považuje za elegantní mít kravatu a kapesníček ze stejné látky. Přitom je to stejně buranské jako mít na autě samé sedmičky. Hranici mezi vkusem a kýčem to již bohužel překročilo.

Pokud jde o maníky, co chtějí na porsche kombinaci 911 na značku, měl jsem už dříve nedorozumění s pár lidma, kteří považovali za úžasné mít na RZ tatrovky kombinaci 613. Taky mi nedokázali vysvětlit, jaký to má smysl. Nevím to doteď. Pro mně je to jako udělat modré auto s modrýma sklama a modrýma kolama. Prvoplánový kýč. Kdyby měli alespoň na tatrovce v RZ kombinaci odpovídající PSČ okresu Nový Jičín, řeknu si: to je mazané. I ten rok výroby řidiče nebo vozu bych jim ještě prominul. Dětinské, ale ať, takoví už my autíčkáři jsme.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 13:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

též jsem na jednoho ze svých 4 trabantů chtěl mít kombinaci 0601 (typ 601) nebo 6015 (601S) leč i přes známýho na inspektorátu to nevyšlo.
kamarád s alfou 75 čekal snad 4 roky na kombinaci 7575.

nikterak mi to nevadí a na 125L jsem si vozil DOB 52-53 a moc se mi ty tabulky líbily.
100L měla PBB 13-00 bohužel přeregistrace mi kombinaci vzala stejně jako z fichtla RO 15-00
focuse jsem koupil a do teď vozí tabulky 3P2 0027.
a na fiata mi známej nabíd 4P4 8747 takovou pěknou kombinaci jsem neodmít.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 13:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já měl na trabantu 7S2 6010, na fabce 4S6 9737, na meganu 9S1 2662, na samaře mám 9S4 0096 a na desítce pak 1SL 9690 a neplatil jsem za nic navíc. Dětinskej, ale líbí se mi to. Švára měl stejně na svých autech 5U5 5000 a 6U2 2222. Je to normální člověk a ty jeho vozy měly cenu tak 10000 korun...

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 13:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Totiž kdo má takové číslo na autě, ten nemá v pořádku žebříček hodnot.

Souhlasím, i když tedy "vylézt" může i někdo, komu vůz přímo nepatří nebo ho minimálně sám neregistroval... jak jsem už někdy psal do značkové diskuse, třeba úplně nové mercedesy se před pár lety v Praze vyskytovaly pouze s "pěknými" čísly a předpokládám, že jim to musel zařizovat už prodejce (jinak by se aspoň nějaký "normální" musel vyskytnout).
Nebo když byly před lety nové Saaby 9-5, tak měly najednou snad všechny ve značce znaky 9 a 5, typicky kolem pomlčky (což spadá do té kategorie 0911/0603, s jejímž hodnocením jako prvoplánový kýč jinak souhlasím).


No a s tím jaguárem - je to sice drahá značka, ale mimochodem ji (tak nějak statisticky, ve srovnání s mnohými značkami a typy mnohem méně prstižními...) vůbec nepočítám mezi typický znak namachrovaných buranů toužících po maximální prestiži ani ji, zase tak nějak statisticky, vůbec neshledávám jako typický nástroj pro agresívní jízdu...
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 13:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škodovkári poraďte. Mám Octaviu 1.6 101ps Tour, čiže I. Octavia vyrobená v roku 2006. Výbavená je prednými el. oknami, el. zrkadlá, DO a mech. klíma. Tak sa chcem opýtať či je normálne v nej mať 44Ah akumulátor. Auto som kupoval cca pred rokom v AAA Auto v Nitre.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 14:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro: Na tejto stranke mi pri tvojom motore vyhadzuje bud 63Ah - 610A, alebo 52Ah - 470A.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 14:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Dík za dobrú stránku, docela fajn ceny tam majú.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 15:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro: Za malo. V decembri som z toho obchodu kupoval autobateriu pre seba.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4053
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 16:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se to tu před časem řešilo o těch vozech s pravostranným řízením? Že to u nás registrovat jde, pokud si to přiveze někdo, kdo to auto nějaký čas vlastnil v cizině / zemi, kde se jezdí vlevo?

Mně dneska překvapil černý VW Fox s nálepkou dealera na zadním okně z Kilkenny (Irsko), tak koukám, že i pod značkou (běžná 6U8 0xxx) má podložku s odkazem ně webové stránky končící .ie .

Stál na semaforu, tak jsem se podíval dovnitř - a chlapík opravdu seděl na straně k chodníku...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5203
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 18:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás už nějakou dobu (RZ začíná 6B6 jezdí pravostranné Audi A4.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10373
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 19:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jef:
heh, a jak je to v UK s registrací vozů s řízením levostranným? na kontinentě se dá potkat řada aut na britských značkách, ale s volantem na "naší" straně. v tý ostrovní zemi bych ale nechtěl jezdit v autě s jiným než pravostranným řízením... na kruhákách a některých křižovatkách je to za trest.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8692
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 20:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P2 - ale jo, jde to. Britové jsou s výjimkou Londýna (neorganizovanej brajgl) hodně slušní řidiči.

Auta (hlavně ta velká) s řízením na levé straně mívají v UK cedulku "Left hand drive vehicle".

"Hloupost světem netáhne. Někde se tu usadila a škodí."
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 20:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Tak jsi mi připoměl že jsem nedávno potkal naši pravostranou kroměřížskou Hondu Accord 4Z5 3333 a řídila jí žena.. Což mě docela dostalo, já myslel že to patří nějakému chlápkovi, že by žena do takového auta nesedla:-)
Fotky jsem dával tady 23.října 2012:
https://www.k-report.net/discus/messages/54342/238497.html?1351350 265
Super pohled, do protisměru jede auto a na místě řidiče nikdo nesedí..
Konečně se mi to auto podařilo vidět za jízdy, předtím vždy někde stálo zaparkované.. Ještě jí chci potkat za deště, jsem zvědavej na stěrače jak budou stírat opačně..:-)


Petr K: To s tou nálepkou je dobré, mají to dobře vymyšlené Levoručně řízené vozidlo..:-)


Kolik takových aut může být v ČR, o kolika víme? Já vím o jednom z mého okolí.. Co vy ostatní?

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4604
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 08:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P2: Hlavně při předjíždění je to trošičku handicap.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 09:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miro ja som na slovenskych znackach pravostranne auto videl len jediny krat a to tento diplomaticky Austin.
Co je mozno specifikum samo o sebe.
Samozrejme gro pravostrannych vozidiel sa nachadza na vychodnom Slovensku, len tie nie su na slovenskych ECV.

Raz sa tu objavila aj pravostranna cervena Octavia RS I. generacie, z nejakeho zrazu.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10375
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 09:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

robert:
vidíš, to mě nenapadlo, já byl v UK kamiónem jen jako spolujezdec :-)

a na dálnici zase tolik nepotřebuješ vidět před předjížděný auto, navíc přes osobáky i dodávky vidíš. a po menších silnicích jsme ujeli málo km a předjíždět nebylo třeba.

stejně by mě zajímalo, jak se k tutěm specifikům volantu na špatný straně staví hnědočeši za volantama sem dotažených aut na UK značkách. ale zase dlužno dodat, že to období, kdy se jich tady v plzni objevovalo víc, už zřejmě odeznělo.

k tomu se váže další otázka - lze v UK provozovat vozidlo bez povinnýho ručení? jinými slovy když mě v cz nabourá cikán s autem na britských značkách, mám mít obavu o náhradu škody?

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 12:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Spojeném království je nepojištěné auto hodně velký problém (viz třeba https://www.gov.uk/vehicle-insurance/uninsured-vehicles - pokuta 100 liber, zadržení vozidla a předvolání k soudu).

Postarší vozidlo jezdící už nějakou dobu u nás na britských značkách bude podle mě mít propadlé povinné ručení s velmi velkou pravděpodobností. Řidiči takových aut zřejmě doufají, že český policajt nebude chtít řešit "nějaký cizí divný papíry", který ani nejsou v češtině, a vyšetřovat nějaké detaily bez vážného důvodu... co se ale stane v případě nehody, to by mě upřímně zajímalo. Poškozenému to určitě nezávidím...
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 12:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poškozený by naštěstí neměl mít problém, protože škodu by měla uhradit Česká kancelář pojistitelů a pak ji vymáhat po nepojištěném.
Je samozřejme otázka, jak moc úspěšně.
Etnikum, které u nás ve větší míře provozuje auta na britských značkách určitě dobře umí větu: "Nyyy, pane pojišťovací je razysmus".
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 13:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastimil_l: Poškozený by naštěstí neměl mít problém, protože škodu by měla uhradit Česká kancelář pojistitelů a pak ji vymáhat po nepojištěném.
jj Vlastimile, nastastie pre poskodeneho to dopadne aspon takto "dobre".

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 14:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja si spomeniem na pravostranné riadené dve Škodovky, jedna bola 110R z NM krémová, pekne porobená v tuningu a druhá bola 105L užovka, ktorá k nám v NR chodievala na Stredisko praktického vyučovania so starým pánom, ktorý mal handicap na pravej ruke.
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 14:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro:Ja si z detstva pamätám na pravostrannú 1000MB, stála nepohnute vo dvore rodinného domu vedľa plavárne VŠP.Viem že mala NR čísla ale nepamätám aké.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 15:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja si pamätám na Š 130LSE Estelle - ružovú so žltými bodkami , ktorá stála okolo roku 96-98 pred blokom na jednom prešovskom sídlisku. Tú NM 110R mám v jednom staršom časopise.