K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4452
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 18:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vstřícnost a přístup servisů volvo je bez výjimky excelentní, přesně opačný než zrovna u toho forda...

Jako spokojený majitel stárnoucího fokusu tady už delší dobu hájím Fordy před hláškami jako "Fordem tam a pěšky zpátky" a koukám, že bych asi mohl začít hájit ještě fordí servisywink.

Ale moc jich vlastně neznám a ono to asi bude podnik od podniku jinak. Každopádně se svojí už jedenáct let starou šunkou dotaženou ze severní Itálie jezdím v podstatě vždycky (statisticky tak jednou za rok a půl...) do jednoho značkového zařízení na jihu Prahy - a jsou tam rychlí, profesionálně vystupující, nejsou drazí (na začátku dají přijatelný rozpočet a pak ho ani nevyčerpají), ochotní, vůbec člověka netlačí do dražších řešení...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 19:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: V40 nikdy Renault nebylo. První generace používala jen naftové agregáty, zbytek byl společný s Carismou. Druhá generace sdílí základ s Focusem II.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8837
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: V40 z devadesátek nebo aktuální V40?
Tu původní V40 měl vedle soused a dost se mu to s*alo. Nevím, prý V40, S40 byla dvojice nejnespolehlivějších Volv, ostatní typy jsou zlatý.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to z těch devadesátek, r.v.kolem 2000-2003. Já jsem slyšel oba názory, někde jsem četl, že jsou nespolehlivá, jinde zase tvrdí, že jsou často opomíjená a přitom byly senzační. Já bych chtěl právě diesla, trošku se furt bojím toho servisu, jsem průměrný občan bydlící s přítelkyní v pronajatém bytě s příjmem hodného člověku rok po škole :-) Nebo je varianta opravit Oktávku, vrazit do ní 20 tisíc a doufat, že se vše vychytalo. Jenže je to debilní motor, 1,6i, kterej v kopci nemůže a když může tak žere i trávu kolem silnice
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Diesel z roku 2000 bude mít zcela pravděpodobně taky již několikrát objetu zeměkouli...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hladík: Co slovo, to perla do archiv K-repu. biggrin

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 09:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pravda, ale výjimky existují. Jenže to je problém všech dieslů. A prakticky kromě Volva bych snad bral jen Octavii TDI, jenže sehnat Octavii v dobrém stavu, najeto rozumné km a za dobrou cenu, to s větší pravděpodobností seženu Volvo, které měl nějaký důchodce v garáži :D.
Mám už dvě vybraná, ještě ale udělat to rozhodnutí, jestli Octavii prodat nebo ne. Ani nevím, za kolik bych jí měl prodat, ceny jsou kolem sto tisíc za podobné, ale to se mi zdá moc. Mimochodem, dá se přes diagnostiku zjistit, jestli někdo stočil kilometry?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5634
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 10:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous. Když vydržíš do konce roku, bude se prodávat moje služební Octavia, najeto bude kolem 150 000, r.v. 2010, 1,9 TDi Common Rail, po celou dobu dva řidiči, pravidelný servis, bílá barva, výbava Ambiente. Cenu bohužel netuším, ale odhaduji ji kolem 200 000.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5346
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 10:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Jediné jakžtakž spolehlivé řešení je obvolat servisy, kam auto jezdilo a potvrdit si to, co je v servisní knížce nebo říká majitel.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 11:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roberte díky za nabídku, ale 200 tisíc je moc na mě momentálně moc a bílá s modrou jsou asi poslední dvě barvy, které bych chtěl. Sice na barvu to nejezdí, ale auto se mi musí i líbit :-). Stejně jako dost vybírám i podle interiéru, proto jsem zavrhl japonská auta, protože se mi nelíbí uvnitř, místo kde člověk tráví nejvíce času musí být dle mých představ. Já nejsem člověk, který auto střídá po roce, takže musí plně odpovídat mým požadavkům. I když vždy je nějaký kompromis nutný, před pěti lety jsem chtěl taky Feldu kombíka ale s těmi požadavky to splňovala jen krátká verze.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5637
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 11:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, bílá a modrá jsou u nás jediné povolené barvy. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
jsmb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.144.106.218
Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 14:20:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak v této barvě bych ho nedal ...
Náhodně vyfotil kolega v Praze. Tuší zde někdo, zda se tato barva objevila v oficiální nabídce ? crazy
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2965
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 14:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsmb: Vidim to na foliu.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
jsmb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.144.106.218
Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 14:32:54    Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko : jo, na 99,99% fólie. Kolega ale přísahá, že to v reálu vypadalo až příliš moc jako lak.
Mno, nevím, zřejmě nějaká "Kiki" ladila vůz ke kabelce ... Toto by mi domů nesmělo.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4459
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 15:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladá Kočková...?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4460
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 16:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladá Kočková...?
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 16:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: uprav si tu kubatůru wink
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5641
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 19:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sakra. Jasně, 1.6blush

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9224
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 21:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim - spíš Dara Rolins wink

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 19:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle se teď v Rybitví upozorňuje na měřící MPLB. :-)

Bus-mafiaKiss Delta
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 9-2012

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 08:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_B731lol

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6297
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 19:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze soukromého imaginárního alba "Moje auto pod hradem focené z hradu" :-) dnešní nová fotka z Lipnice nad Sázavou. Asi to album budu muset někdy opravdu vytvořit, těch fotek už bude určitě několik desítek .).

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8838
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 21:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu se nepodělit o svůj poslední zážitek, tj. že jsem byl poprvé na vlastní triko s autem za hranicema, v Berlíně. Osobně mě překvapilo, jak pohodově a krásně se jede po německé dálnici. Většina aut sviští kolem 150 - 160 (při tomto tempu si mimochodem HTP bere cca 8,5l), ale člověk si přijde bezpečněji než u nás ve stovce. Levý pruh je volný, jen párkrát tam tvrdnul kamion (ale s polskou RZ), častokrát mě někdo pustil při předjíždění před sebe (rozjet plně naloženou Fabii z 130 na 160 dá zabrat), žádný myšky, nic. Oproti tomu jízda po D8 a D5 byla mnohem více náročná. To samé platí ve městech, v Berlíně jsem prakticky neslyšel troubení, všecko v pohodě, až na cyklisty, ty se pletou opravdu všude. Moc by mě zajímalo, jestli se někdy v tomto vyhoupnem na jejich úroveň.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 21:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM
Moje postřehy z německých silnic jsou velice podobné. Před několika dny jsem byl na výletě v Mníchově a okolí. Musím říct, že jejich a naše úroveň toho jak to vypadá na silnici jsou nebe a dudy. U nás člověk ujede 50km na dálnici a někdy z toho málem zešediví, u nich udělá 500km úplně v pohodě.
Přesně jak píšeš, nikdo netroubí, pokud se za tebou objeví v levém pruhu rychlejší auto, tak si přibrzdí a počká (ne jak u nás, že bliká a může se posr... jen abys ho pustil dopředu). Já osobně si myslím, že na našich silnicích tohle nikdy neuvidíme - bohužel.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 21:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda jezdím do Německa po dálnici několikrát ročně (z Brna, tedy po D1) a že bych měl po přejetí hranic jako řidič nějaké kulturní šoky, to tedy nemám (asi si to tak neberu nebo lidem v ČR tolik nepřekážím, nevím). Spíš si ale myslím, že se v budoucnu nepřiblížíme jen my jim, ale taky oni nám.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8840
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 22:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Ne že bych měl úplnej kulturní šok, některá pravidla se tam také nedodržují (kde je 120, tak se jede 140, kde 80, tak 100). Na dálnici to nebylo poznat, ale v Berlíně ano a jako prasata nejezdí místní domorodci, ale přistěhovalci typu Arabů atd. (čímž neříkám, že všichni, ale když už někdo jel opravdu jak prase, tak rozhodně člověk tohoto typu).

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4456
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 08:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně právě překvapuje, že i když v Německu je taková spousta Turků, Arabů, Balkánců, Rusů, Poláků, Čechů a dalších lidí ze zemí, kde se pravidla moc nedodržují a jezdí se stylem "teď jedu já, tak všichni uhněte!", tak to tam v provozu všechno dohromady většinou dobře funguje.

Protože mám podobné zkušenosti, jako tady zaznělo - na dálnici sice jezdí někteří rychle a řada aut "jen" kolem 130, ale nevidí se lepení na zadek, myšky, natož vytlačování a podobné zhůvěřilosti. Člověk potká dost silných aut, ale mnozí jejich řidiči používají blinkrywink nebo dokonce ani nemají problém se zařadit, pustit "obyčejné" auto a nemají takouvou potřebu předjíždět za každou cenu.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 09:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němci byli vždycky národ, co jel podle pravidel, podle řádu. Mají taky všude pořádek, upravené domy, servisovaná auta. Dodržovat rychlosti s dnešními vozy se vymyká i tomu řádu, ale nedělají takové prasárny jako u nás. To stejné je v Rakousku, Německo jsem autem moc neprojížděl, ale Rakousko mám sjeté celé, a pokud někde bylo dopravní omezení, práce na silnici (zpravidla v noci), tak všichni slušně jedou v koloně předepsanou rychlostí, jen pár blbečků s velkými černými auty a českou SPZ netrpělivě všechny předjíždí. Od nás na východ je to katastrofa. Ale všude trochu jiná. Třeba na Krétě jsou nepsaná pravidla, kdo je pomalejší drží se u krajnice, ostatní ho objedou. Jezdí tam auta, že člověk až žasne, jak to může ještě jezdit. Místní jezdí taky jako prasata, ale tak nějak kultivovaně. Ve městech je příšerný zmatek, kolikrát se na mě vyřítil autobus v jednosměrce nebo na kruháku v protisměru. Ale funguje to tam, najel jsem tam přes 1000 km a nikde ani ťukanec. Jezděj pod vlivem a stejně to funguje. Protože možná jezdí podle svých pravidel, ale ohleduplně. U nás se jezdí agresivně, arogantně. Každý strašně spěchá. Taky byly doby, kdy jsem jezdíval rychle. Ale kolikrát jsem někoho musel předjet s umělým pocitem, že tam přeci budu dříve, pak jsem pouštěl třeba babičku na přechodu a to auto, který jsem před pěti km předjel mě dojelo. Člověk čas tímto neušetří, možná minutu, spotřebuje jednou tolik benzínu a ještě se možná zabije nebo zabije někoho kolem. Pokud jedu třeba trasu domov - chalupa, což je 100km po krásné prakticky stále široké a rovné silnici, klidně jedu 110km/h, takže rychlosti taky nějak nedodržuji, ale je rozdíl jet rychleji než 90 a jet klidně 90, ale zato arogantně a agresivně. Což je v našich podmínkách velmi, velmi časté. Konkrétně na dálnicích je to standart.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8843
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 10:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo dokonce ani nemají problém se zařadit, pustit "obyčejné" auto a nemají takouvou potřebu předjíždět za každou cenu.
Přesně tak, nebyl problém, aby mě s Fabií pustil majitel BMW X6 nebo Audi S8, když jsem zase já před sebe u Drážďan pouštěl kohosi v Panameře, slušně poděkoval dvojblikem. Prostě pohodička :-) jak v pekle si pak člověk připadá, když jede po D8 a musí sjet u Teplic a pokračovat po silnici I. třídy kvůli ekologistům...

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4457
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 10:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jede po D8 a musí sjet u Teplic a pokračovat po silnici I. třídy kvůli ekologistům...

Hele, tohle házení všeho na "ekologisty" je moje oblíbené témawink
Je sice fakt, že zrovna D8 si o to říká, když tam skutečně aktivisti blokují dostavbu poslední dobou spíš už jen tak natruc, ale není to celé náááhodou v první řadě spíš vina zkorumpovaného ŘSD a spol.? Žádný aktivista by si u žádného soudu ani úřadu vůbec neškrtnul, kdyby měli stavebníci v pořádku aspoň základní papíry.

Civilizovaná země se podle mě pozná nejen třeba podle toho méně agresivního ježdění, ale právě i ochranou vzácných biotopů a posledních zbytků přírody, co v hustě zalidněných částech světa máme. Když se někde vyhlásí chráněné území, tak to mimo jiné znamená, že se tam nemají stavět megastavby typu dálnice. To je dané i zákonem, každý to věděl, podle mě je to jediná možná cesta, jak nemít úplně všechno vybetonované a zastavěné.

Organizace typu ŘSD se právními předpisy zvlášť nezdržují, protože "dálnici všichni chtějí, tak se to nějak vyřeší". Kdo je pak větší viník - ten kdo postaví D8 z obou stran až k CHKO a začne se divit, že mu někdo brání dokončit zbytek, nebo ten, kdo poukáže na problematický projekt a nedodržení zákonných požadavků?
Že pak začali stavebníci (a město Ústí atd.) řvát "podívejte, oni nám brání dostavět poslední kousek, to oni můžou za smrad ve Velešíně a Bořislavi a v těch stoupácích, oni asi chtějí nehody a kolony", to je jen zneužití a posílení dost rozšířené "budovatelské" a protienvironmentální nálady podporované třeba i bývalým prezidentem. Ale prvotní a hlavní příčinou tam prostě bylo naprosté zanedbání základních legislativních požadavků a principů.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 11:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: ok Lépe bych to nenapsal. Je to svatá pravda. Dnes se betonuje a staví na takových místech, že mi zůstává rozum stát. Jeden příklad za všechny, jestli někdo víte, co vyrostlo za sídliště na Horních Mísečkách, to je naprostá chyba naší legislativy, ukázka korupčního prostředí, vyšší moci (viz.náš bývalý prezident) a ukázka, že ani ekologové z KRNAPu nezmůžou zbla nic. Tohle by si v Rakousku nebo Německu sotva někdo dovolil.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8846
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 12:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, tohle házení všeho na "ekologisty" je moje oblíbené téma
:-) neříkám, že nepíšu blbost, protože čerpám info z médií a doopravdy to může být trochu jinak...

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 14:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky bezvýhradně souhlasím s Jefem, je to tak na celé řadě míst, i tady kolem Brna, že investor a také samosprávy (kraje, obce a jejich odbory územního plánování) velmi silně odfláknou proces plánování a schvalování stavby. Typicky se vliv dopravních staveb na životní prostředí posuzuje podle starých a již neplatných předpisů (podle nových by to nevyšlo), stavba se posuzuje po částech (tzv. salámovou metodou, když každý kousíček modelovaný zvlášť by vyšel, ale jako celek to nevychází), posuzuje se bez křižovatek (jen souvislý proud aut jedoucí konstantní rychlostí), vychází se ze starých nebo silně podceněných (sem-tam něco zanedbáme) modelů dopravní zátěže atd. Měl jsem možnost nahlédnout do několika staveb ne jen přes média, a je to tak téměř u všech. Když pak někdo hájí svůj zájem, který je odlišný od zájmu radnice (kraje, státu a na ně napojených šedých struktur), postačí mu kupodivu naprosto zákonné prostředky k tomu, aby tu stavbu úspěšně napadl a každý soud mu dá za pravdu. V médiích je pak ovšem (na rozdíl od zkorumpovaných a neschopných úředníků, kteří v tom mají bordel, případně jednají v zájmu nějaké lobby a švindlovat prostě musí, jinak by to podle jejich představ prostě nevyšlo) označen za zlého zpátečníka, který chce zastavit pokrok. Takže občanská společnost ano, ale jen když aktivisti podporují zájmy toho, kdo drží moc v tomto státě (ať už je to kdokoliv). Jinak proti nim snadno postavíme veřejnost a uděláme z nich padouchy, protože veřejnost bude jednat podle toho, co se dozví v médiích.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 07:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera u Lidlu v RK luxusní favorit, nikde žádná rez (aspon jsem si nevšiml) majitel postarší pán si povídal s majitelem favorita vedle,
ten byl taky hezkej ale nějakou rez jsem našel..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4374
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 08:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 12:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak čtu, tak to sem ještě nikdo nedal... Nová Škoda Yeti
Mě se líbí, a moc! Nevím proč, ale největší krása auta uplně vynikne až s faceliftem, ale u škodovky to platí dvojnásob (stejně tak nový Superb).
Škodovky mám rád, ale faceliftované verze ještě víc. Možná proto mám newface Feldu.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 12:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Ja hlavne nerozumiem, preco sa rozputal taky flame ohladom ten zmiznutej kruhovej hmlovky.
Jednoducho tam nie je a basta. Klasicke zjednocovanie dizajnu.

BTW najlepsi facelift u Skody bol pri jednotkovej Octavii. kladivo

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 12:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba mě se to absolutně nelíbí. Stejně jako se mi absolutně nelíbí FL Superbu. Příjde mi, že to nový čelo dělá ty auta ze předu nebo takhle z profilu takový nesymetrický. Úzké, ploché, nízké nebo jak to nazvat čelo a k tomu zbytek moc velký. Stejný dojem mám i u Superbu. Nějak nenacházím ta správná slova, kterými bych to vystihl. Příjde mi to jako nějaký asijský splácaniny.

Souhlasím se Šmolkou, že nejlepší facelift byl u jedničkový Octavie. U Feldy bylo ku prospěchu lakování nárazníků, světlejší interiér, ale ta maska má taky spoustu odpůrců. O trošku víc se mi líbí asi ta první verze, ale ani facelift mi nevadí, asi už z toho důvodu, že jí sám mám. U Feldy byly pěkné obě verze. Zato nejhnusnější je facelift dvojkové Octavie a teď tohoto. Alespoň to je můj názor. Podle mě je většinou hezčí originál. I když třeba takové Volvo V40 je mnohem hezčí po faceliftu. Zkrátka zrovna u Škodovek se mi většinou nelíbí.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 13:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem měl zatím u FL Felicie, Octavie II i Focusu II stejné pocity. Po uvedení se mi moc líbili a postupem času jsem našel zalíbení ve tvarech předFL modelů. Přijdou mi celkově vyváženější a nepůsobí naroubovaně. U Yetiho je to podtrženo ještě oblými bočními liniemi vs. ostře řezaná přední světla a vzadu zase ty "skvělé" prolisy o oblá zadní světla...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 14:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pri všetkej úcte, zase to dosrali, silou mocou nalepili nekompatibilný hranatý predok na oblú karosériu a ako bonus odobrali výrazný prvok typický práve pre Yetiko. Podľa mňa tretí najhorší FL po Superbe II a Octavii II.

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 15:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BTW najlepsi facelift u Skody bol pri jednotkovej Octavii.

Že jo. :-)

Bus-mafiaKiss Delta
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 16:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko: taky to divadlo kolem mlhovek nechapu. Prichazi tim sice o vylucnost, ale to je tak asi vsechno. Jejich poloha byla vhodna spise na dalkova svetla, nez na mlhovky. Pri poskozeni se navic meni s celym hlavnim svetlem, coz neni ani jednoduche, ani levne.
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 16:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se to "nové" Yeti také nelíbí. To, že z něj zmizely mlhovky, podle kterých to auto většina lidí poznala, je jedna věc, ale já spíš nechápu proč v dnešní době musí každý model od jednoho výrobce vypadat stejně. Abychom zůstali jen u příkladu škodovek. Udělají jeden-dva zbrusu nové modely a pak musí při modernizaci vnějších tvarů násilně do té podoby převtělit i ostatní modely, které jsou na trhu již několik let a mají prostě jiný výchozí dizajn.
Takhle to funguje ale teď snad u všech automobilek. Někdy z nich mám pocit, že mají zákazníky za úplné imbecily, kteří ani nejsou schopní rozeznat jedno auto od druhého...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4473
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 16:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nic proti Vašemu mínění, ale myslím, že výraz "mně se to nelíbí" je daleko vhodnější než "je to absolutně hrozný a hnusný." Na vynášení absolutních soudů tady máme boha a nedávno ještě Václava Klause...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 16:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dá se říci, že tato politika se začala prosazovat už u té Felicie, taky sjednotili masky Felicia/Octavia/Fabia/Superb. Ale přesto si auta zachovala svůj ráz a styl.

Slim: no vždyť tu snad zatím napsal každý, že se mu to nelíbí. Né, že je to hnusný :-). Ale třeba jsem přehlídl.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10303
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz. Je výjezd z parkoviště křižovatkou? Ptám se kvůli přednosti zprava. Podle mě není, tudíž tam přednost zprava neplatí a přednost musí dávat vyjíždějící z parkoviště.

Ukázková situace např. tady nebo tady
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 17:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to výjezd z místa mimo pozemní komunikaci.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 19:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železná Ruda 13.6.2013
Tvářilo se to jako opravdový taxíkcoze


Váhal jsem, zda to dát sem nebo do sousedních historických vozidel. Tam ale vládne řekněme nelibost k takovýmhle (ne)veteránům. Já sice auta nějak moc neprožívám, jen si občas vyfotím něco, co mě zaujme, ale řekl bych že tu nějak chybí skupina, kde by se řešily auta, které sice ještě nejsou historická v pravém slova smyslu, ale zároveň už nejsou úplně běžnou součástí provozu, nebo různé kuriozity jako tenhle taxík...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 19:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes veškerou snahu se mi vůbec neudělal názor na faceift yetiho. Je mi to pořád tak nějak jedno. Co mám dělat?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 20:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: parkoviště není pozemní komunikace?

Rb: tak to je masakr a hodně dobrej úlovek. To teda palec na horu.
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 22:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Tak to je bomba.ok Jinak měl bych dotaz. U nás ve městě má někdo zelenou Škodovku 120 LS, předek je emkový a zadní světla jsou z užovky. To je stav z výroby nebo je to nějaká samo-doma přestavba?

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 07:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Ano.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 07:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b Tak to je luxus biggrin Co se týče komory historická vozidla tak tam bych 120 z vlastní zkušenosti nedávalwink

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5350
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 08:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně breč ještě tady... uhoh

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 09:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: a platí to o všech parkovištích? tedy na sídlištích? To mě nikdy nenapadlo. Člověk jezdí tak nějak automaticky a teorie pokulhává.

Marek Kubík: sousedi babičky kdysi měli úplně stejnou Škodovku, předek z emka, zadek z užovky. Byla bílá a někdo mi říkal, že to byla přestavba, někdo mi zas říkal, že přechodový model a prostě se tam dalo, co bylo. Jaká je skutečnost nevím. Spíš ale nevěřím tý přestavbě, měli to auto jako první, musel by je jen někdo nabourat aby měl důvod to předělat.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5351
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 09:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Selský rozum (v zákon to snad není ani nijak pořádně konkretizováno) mi říká, že tam, kde není osazena dopravní značka s označením křižovatky, jde o výjezd z místa mimo pozemní komunikaci. Stejně tak například na velkých parkovištích u obchodních center nebo třeba v areálech firem "neplatí" zákon o provozu na pozemních komunikacíh.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4475
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 09:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: je to určitě přestavba, emko začalo z jedný vody načisto bez nějakých přechodových typů.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 10:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že snímek zde zveřejněný R_b se dosti podstatně liší od snímků stodvacítek zveřejňovaných vedle. Totiž tím, že nese pro řadu lidí zajímavou informaci - někde existuje stodvacítka, zbarvená jako současný taxík. Protože toto řada lidí nečekala, má snímek docela slušnou informační hodnotu (jak říkával už starý Shannon, informace je tím hodnotnější, čím je její obsah nepravděpodobnější). Nyní můžeme diskutovat, jestli opravdu slouží nebo je to jen nějaká příležitostná věc (marketingová kampaň například). Někdo může přijít s tím, že o tom něco ví nebo o tom něco zjistil. To je také důvod, proč tento snímek nevadí téměř nikomu zde a nevadil by nejspíš ani vedle.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4376
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 10:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jou jou taky sem tu stodvácu obdivoval. Majitel tamní taxislužby si to udělal jako dobrej poutač ale má to stk a jezdí to takže další plusový body. Rozhodně je to důstojnější reklama než totálně shnilá W124 kterou tam měl postavenou celou zimu páč mu zdechla asi na vždy.

Yeti - no domrdali to jak zákon káže. Byla to jediná současná škodovka co se mi fakt líbila. Ale aby Slim neprskal tak napíšu - Nelíbí se mi to, páč to je hnusný jak prdel. crazy Inu když auta navrhuje banda píčusů tak je to pak těžký biggrin

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)