K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 06:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby to radši udělali v kombíku... Trojková oktávka už je moc velký koráb

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7935
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 06:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že neumím česky
Tak piš třeba anglicky, nám to vlastně vůbec nevadí.

+ jsem dys
Zajímavé, že já s pravopisem až tak problém nemám... I proto jsem už delší dobu toho názoru, že dys je jen výmluva, aby se člověk nemusel snažit. Tak se snaž.

http://atmosferaci.wbs.cz/
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 9-2012

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 17:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna FUNKA od teska v RK ..

Vím kde parkuje, takže někdy zajdu pofotit líp..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 18:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Spaceback: Otázka je, jestli zůstává prostor pro Fabiu Combi III ?
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 19:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: pokud bude Fabia Combi III - tak podle mě bude s tím Rapidem s kufrem tak zhruba na stejno.
Nevím proč, ale ten Spaceback mi "tvarem a částečně i velikostí kufru" dost připomíná I Fábii.

Abych nebyl od tématu, tak přihodím ještě jednu škodověnku:

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7936
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ve Vyškově

http://atmosferaci.wbs.cz/
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5517
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rapid SB je po dlouhé době ošípené (pro bratry - ne ošípané!) auto, ze kterého mám dost rozporuplné pocity, co se designu týče.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si také myslím, že nová Fabia Combi nemá při tomhle Rapidu SB smysl. Otázkou ovšem zůstává, jestli to takhle myslí i výrobce - potažmo, co chtěl touhle novou verzí Rapidu říct?
Nejsem ten typický zákazník zbožňující kombíky a prahnoucí po co největším objemu kufru, ale pak se ptám, k čemu je Rapid SB, když ten klasický Rapid nabízí o kus větší kufr (a dle mého soudu vypadá i nesrovnatelně lépe)?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5523
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 22:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. P.: Tuto otázku si kladu taky (i se závorkou).

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na FCB sem viděl reakce, jak se to každýmu strašně líbilo a jak psali jak je to nejpovedenější Škoda a pod. Mě osobně se moc nelíbí. Není to ani sportovní, ani praktický. Nekoupil bych si ho.
n. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:30:26    Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně nechápu ty soudobé škodovácké prolisy pro RZ. Je to jak kus plechu pozvohýbanej u nás ve dílnách na ohýbačce. Strašný.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8794
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 10:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se Rapid Spaceback líbí, je to myšleno jako lifestylové kombi, tj ne pro ty, co honí litry v kufru.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 13:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Ale v tom případě to auto podle mě nemá smysl - alespoň ne na českém trhu. Takové auto je většině lidí potřebujících kombi k ničemu. Doufal jsem v kloudný kufr, abych měl jednou náhradu za svou oktávku I. Takhle pravděpodobně výhledově opustím řady ortodoxních škodováků, protože nebude auto, které by mi vyhovovalo - Fabia combi je malá a neutáhne velký vlek (občas tahám plato na auta) a nová Octavia je zase moc velký koráb, takže problémy s parkováním Combi odvozené z Rapida by bývale přesně nahradilo velikostí a kufrem Octavii I... Škoda
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8795
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 13:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: Já si také nemyslím, že auto je primárně určený pro chalupářský český trh. Prostě auto pro ty, kteří potřebujou sem tam větší kufr, ale nechtěj Fabii a Octavia je jim velká. Nebo nechtěj sedan. Stejně by pak neměl smysl takový Jaguar XF Sportbrake (byť porovnávat Jaguar XF a Rapida není přesný). A navíc je tu ještě prostorný Roomster.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9172
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 14:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prostorný Roomster? Je moc úzký. A mě připadá strašně stísněný...

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 14:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Pěknej odchyt toho eMBéčka
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 16:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: tak si počkej, za nějakou dobu by se měl ve Škodovce dělat i VW Sharan s jménem Škoda Roomster - ale to je podle mě až sakramenský velký skok.
Podle škody ten Spaceback je Hatchback, ale s poněkud větším kufrem. Rapid je podlemě povedený auto - hlavně jako "velikostní" nástupce 1. Octávy. Ale pokud budou dělat tento "větší Hatchback" místo Combíků, tak mě tím škodovka naštve... já měl škodovku za výjmečnou značku, která ve svých kategoriích nabízela největší rozměry.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8796
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 17:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr K: Roomster je uzší, ale zas taková tragédie to není. Prostorově je mezi Fabií a Octavkou. Až přijde nový Roomster, tak to bude spíše obdoba Touranu než Sharanu - ten už svojí kopii má u Seatu v Alhambře.
Rapid není nástupce Octavie I, protože ta měla nástupce jako Octavia II. Rapid cílí na uživatele levnější Octavie Tour s cílem třeba trochu odlákat zákazníky Dacie.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9175
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 18:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro pravidelné uživatele prostorově lépe řešených vozidel je růmstr strašně úzkej a stísněnej. Navíc výhled jak z bévépéčka... Ale chápu, že někomu může připadat velkej, ale to má nedostatek jen v tom, že se to srovnává s fóbijí. Z tý je ale alespoň vidět

Hladík - šáde není moje oblíbená značka, takže je mi buřt, na jaký koncernový s*áč se nalepí jaký jméno.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5524
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 18:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roomstera miluje moje dvouletá dcera, díky větším oknům v zadních dveřích vidí perfektně ven. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9936
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 19:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roomstera milují všechny děti podobného a staršího věku. Je to snad jediné auto, ze kterého ze sedačky perfektně vidí všude. Navíc je opravdu vzhledem na venkovní velikost uvnitř překvapivě prostorný.
A ještě doplním ze zkušeností "Roomstergangu" v naší firmě - je to jedno z mála aut, ve kterém se více jak dvoumetrový kolega nedotýká stropu . A jiný člen asi tak "o metr" menší z něho vidí ven taky

(Příspěvek byl editován uživatelem Magiq.)

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5527
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 19:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Ano, i tohle potvrzuji, kolega má taky 2 metry a vejde se bez problémů, aniž by musel sedět na zadní sedačce nebo v poloze turistické atrakce z Pisy.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8797
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale chápu, že někomu může připadat velkej, ale to má nedostatek jen v tom, že se to srovnává s fóbijí. Z tý je ale alespoň vidět
Můžu to porovnávat i třeba s Octavií - oproti ní mi Roomster přišel vzdušnější

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 20:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Roomstera máme ve firmě a já se ho vždy rád zbavím. Prostorově je to OK, ale díky tomu, že je do kufru vždy vidět si radši vezmu Fóbii II. Tento kříženec mi nikdy moc nesedl. Motorově je i hlučnější (1,4 a 16V) a řekl bych línější než motorově stejná Fabka II.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 23:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 01:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku:
Co na to říct? Je krásnááááá...

Já zas lámám rekordy ,
za 22 hodin Alfou Romeo , 1.9 JTD , 1470 km v kuse s max.10.min.přestávkama,mam jazyk na vestě,ale Alfa furt jede...

I LOVE ALFA ROMEO
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 01:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k:
Roomster je utulnej,mě příjde v klidu,
v čem jezdíte vy?

šáde není moje oblíbená značka, takže je mi buřt, na jaký koncernový s*áč se nalepí jaký jméno.

Budu hádat, VW ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martass87.)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 06:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roomster mi nikdy nesedl, proto ho ani nezahrnuju do potenciálního výběru. Máme ho v práci - vidět z toho není - speciálně na semafory, tragicky vyřešená páka výškového nastavení sedadla, kterou při nasedání vždy přimáčknu a můžu štelovat znovu, nezakrytý kufr, šílené brzdy... Kdepak - Rapid v kombíku by bylo parádní auto - a Octavia tour, neboli Octavia II není nástupce Octavie I, protože je prostě taky větší...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7941
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 06:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v čem jezdíte vy?
V SORce?

http://atmosferaci.wbs.cz/
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 07:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v čem jezdíte vy?
V práci Fabka II, Roomster, KIA Ceed, doma Felda, Fabka I
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 08:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, v roomsteru jsem v životě neseděl, ale z chytrých knih vím, že to auto je až po přední dveře shodné s fabií, tak by se asi měl porovnávat s autem této kalegorie, ne?

Jinak k tomu Rapidu f kombíku - nutno si uvědomit, zde škodovka má obrovský podíl prodejů do firemních flotil (oktávie cca 65%, jak jsem nedávno četl) a rapid v kombíku je ideální auto pro obchodní zástupce, pro které je Fabia už malá/slabá/ nedostatečně reprezentativní. Takový obchodní zástupce potřebuje jednou za čas odvézt výstavní displej a vzorky, navíc přiznejme si, že když mu bude stát před barákem tohle, prodlouží mu to penis víc než Fabia...
Zase mi trochu připadá, že je tady chytřejší tým než marketingoví stratégové firmy, která do něčeho nalila miliardy a asi teda úplně blbě...nakonec i o toho roomstera se furt nachází dost zájemců než jak by nasvědčovala zdejší zdrcující kritika...
Mmm má pravdu, rapid je cílen na zákazníky aut typu dacie a v tomto ohledu je to pro dacií konkurent víc než nepříjemný.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 10:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rapid a Rapid


Jinak mě se líbí (věc názoru) a vyhovoval by mi (věc potřeb).
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8714
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 17:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe:

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 19:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roomster je divný, ale hlavně Roomster Praktik nikdy neměl spatřit světlo světa! Nevejde se do něj obyč 3x7 žebřík (ani na štorc), je v něm v zimě zima, protože ta klec, co je vzadu, není izolovaná a v kufru nejsou výplně. Topení je ale z normal roomstera a tak to nevytopí.

Přes zaplechovaná okna není vůbec nikam vidět. A v naší verzi (nejlevnější) není ani na zadním proskleném okně stěrač :-D

Fuj a hnus.

P.S. Dá se ale zase hezky polepit :-D



(Příspěvek byl editován uživatelem soooc.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 08:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sooc: No a vono není na trhu jiný auto, do kterýho se ten žebřík vejde? Nebo je umístění toho žebříku podmínkou po vznik takového auta? A ta zaplechovaná okna - z takový avie furgon nebo jakýkoliv jiný dodávky je vidět líp? Ideální je nekupovat si auto, které mi nevyhovuje, a koupit si takové, které splňuje moje představy. A pokud je to auto firemní - proč Ti zaměstnavatel kupuje auto, do kterého se nevejde žebřík, který potřebuješ k práci? To je chyba Roomstera?Zakázat věci, které nám nevyhovují, na to tady byli jedni vodborníci...ale skončili před 23 lety...taky uměli dobře popravovat lidi, co jim nevyhovovali...
Mimochodem já mám Forda S-Maxe a vytopit se v zimě nedá taky...asi neměl nikdy spatřit svělo světa.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 10:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je dobře, že skončili. Jenom je to už déle než 23 let, co nepopravujou lidi, kteří jim nevyhovovali. Ony se jaksi ty metody, jak se zbavit nevyhovujících, vyvíjely evolučně, nikoliv revolučně. Takže když někdo před 25 lety nevyhovoval, nebyl už popraven, "jen" dostal nálepku pravicového extrémisty a stal se tak veřejným nepřítelem a byl buzerován silovými složkami státu. Ještě, že už skončili, a dneska se to stát nemůže.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 11:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně...dneska si každej může mít názor jaký chce a každý může vyrábět auto jaký chce a je jen na zákaznících, který si takový auto najde nebo nenajde...a pokud se nelíbí jednomu, neohrozí ho to, pokud se nelíbí většině, holt ho to položí. Roomster se zatím na položení netváří, tak asi ne všichni vozí denně 3x7 žebříky...Já jsem jen chtěl poukázat na to, že tvrzení, že nějaký auto nemělo vůbec vzniknout, je velmi omezený, potože mně se do porsche taky nevejde dětský kočárek, tak holt musel přijít ten S-Max.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 9-2012

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 11:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Renault 21, nevím jestli ho potkáváte nějak často ale mě docela potěšil, protože tady v HK kraji už skoro žádní nejsou..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8800
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 12:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roomster Praktik byl dlouho očekávanou náhradou za Felicii VanPlus (nebo jak se jmenovala), protože Fabia Praktik byla nepraktická. Problém trochu byl, že mezitím spousta uživatelů přešla na Berlinga, Kangoo, Partnera a další mini dodávky. Proto ani moc Roomsterů Praktik není vidět.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 12:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: tak to jsem nečekal, že budete se mnou souhlasit. Ledaže byste přehlédl zjevnou narážku na současnou praxi likvidace nevyhovujících. Asi jsem byl málo ironický.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 13:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás evidujem minimálne dva R21 Nevada, jeden starší, druhý novší model, sused mal kedysi starý sedan a niekedy stetnem aj FL liftback. Naposledy som fotil tieto dva:

EČV PO 1.4.1997 - Analýza prešovských EČV a ŠPZ
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 13:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: No přiznám se, že po odklepnutí svého příspěvku jsem ucítil lehký náznak ironie v té Vaší poslední větě. Ale protože z lásky k tomu režimu před 23 lety Vás opravdu nepodezírám, přišlo mi reálné, že to lze napsat takto i bez ironie...Současná praxe je sice sofistikovanější, ale furt máte možnost to rozvrtat v médiích, soudit se, a když už nic jiného, tak jako nevyhovující u jedné fimy odejít k jiné, kam se to za Vámi nepotáhne (tedy pokud skutečná příčina není ve Vás). Právě díky tomuhle vidím zásadní rozdíl v likvidaci a likvidaci tenkrát, kdy třeba jedné mé exkolegyni u piva vožralej ideologickej tajemník OV KSČ řekl - "zvednu telefon a v celým vokrese neseženeš místo!" A nesehnala. Ale to jsme zase už daleko od aut...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 15:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, nerozviřujme politickou debatu, chválit předlistopadový režim nemám v úmyslu, jen jsem se prostě neudržel, když jste tak (po právu) rozhořčeně zmínil praxi jedné totality (která ovšem už před 23 lety zase tak totalitní nebyla, jak jsem si dovolil poukázat) a konstatoval, že to již skončilo. Já mám strach, že se nám to oklikou plíživě vrací.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 15:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v posledních týdnech nikoliv oklikou.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 17:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stěžovat si u růmstra praktik že nemá zadní stěrač a má plechy místo oken mi přijde humorné. Přecijen se počítá že vzadu bude zaplněno nákladem tak stejně nebude kam hledět. To je auto pro lidi co s nim budou jezdit a budou to umět né pro dylinky co nejsou schopný umístit matize do díry po transitu.

Rapid ať už ten oktávkovej nebo tuto polokombi mi přijde jako naprosto zbytečná modelová řada. Já hlavně nevidim žádnej rozdíl mezi oktávkou a rapidem ... teda krom toho vocásku co má oktávka na zadních bočních dveřích jinak mi ty auta přijdou stejný... asi se budou lišit technikou a výbavou... ale tak to snad neni důvod mít dva modely.

Jediný co se mi od dob felicie u škodů zalíbilo je jety a citigou to jsou auta co maj nějaký určení. Citigou je malý pro nenáročný řidiče hlavně do města. Jety supr na zimu a na vesnici kde využije vyšší stavbu a náhon na všechny kola. Alerapida s oktávkou nechápu. Češi honí hektolitrový kufry aby v tom jednou za rok odvezli 3 batohy na dovolenou...


Co tak nějakej pěknej poctivej sedan nebo kupátko co by chytlo za srdce? Za komančů sme měli erko garde rapida a možná by se dala počítat i embéxka ale teď dělá šádewerk prdlajs.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 19:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: Stěžovat si u růmstra praktik že nemá zadní stěrač a má plechy místo oken mi přijde humorné. Přecijen se počítá že vzadu bude zaplněno nákladem tak stejně nebude kam hledět. To je auto pro lidi co s nim budou jezdit a budou to umět né pro dylinky co nejsou schopný umístit matize do díry po transitu.
Vřelý souhlas.

Rapid ať už ten oktávkovej nebo tuto polokombi mi přijde jako naprosto zbytečná modelová řada. Já hlavně nevidim žádnej rozdíl mezi oktávkou a rapidem ...
No naštěstí po firmu je víc těch, co si to nemyslí. Ten rozdíl je mimo ulici vidět třeba i v ceníku.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 19:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, to víš, marketing je tak trochu věda, hodně umění a trochu taky magie. Vezmi to tak, že marketéři VW group mají nepředstavitelně víc informací o trhu a stejně si nemůžou být jistí na 100% žádným rozhodnutím. Třeba to bude propadák a třeba taky bomba.

Že nedělá Škoda auto třeba nějaké kupé, to mne taky osobně sice mrzí, ale holt jim koncern přišil zaměření na rodiny, tak chápu, že nechtějí, aby se jim značky moc kanibalizovaly, to by se jim do budoucna nemuselo vyplatit.

Spíš mne mrzí, že už nefungují různí malosérioví úpravci jako byl Metalex a podobně, kteří by mohli nabídnout zajímavé modely. Taky ale chápu, že při současné legislativě se to nevyplatí.
Soooc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 21:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je ten, že zaměstnavatel nám koupil tuhle krásu jménem Škoda Roomster Praktik jako náhradu za doslouživší Feliciu Combi. Přiznávám, zde to celé utrpení začalo. A jelikož, jak tu někdo psal, je věrný značce, tak koupil, co Škoda nabízela. A Škoda bohužel tvrdí, že Praktik je PRAKTICKÉ auto pro řemeslníky, což bych v klidu mohl rozporovat :-)

Mimochodem - to zaplechování nevadí při couvání, ale zkuste si s tímhle krámem vyjet odněkud, kde nestojíte kolmo k cestě. Přes ty všechny okrasy a mohutné sloupky a plech v bočních oknech není vidět vůbec nic.

A na couvání to má obyč zrcátka, takže v nich je vidět celkem houby. Ale to je obecně problém všech těchto kříženců - osobáková zrcádka, dodávkové rozměry.

Perlička na závěr - koumali jste v Praktiku tu "rovnou" podlahu? Teňoučká dřevotřiska a rovná stejně není :-)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8718
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 21:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám strach, že se nám to oklikou plíživě vrací.

Vrací, stačí se podívat na 17 % volebních preferencí KSČM. 23 let po revoluci - to jsme si mysleli, že jejich voliči postupně vymřou...

Nutno ovšem podotknout, že současná vláda, která měla dobrý úmysl začít spořit a konat reformy, to projela neschopností věci dotáhnout do zdárného konce a vysvětlit jejich nutnost a hlavně neschopností dohodnout se mezi sebou (právě ta neschopnost dohodnout se byla vděčným věčným mediálním tématem zastiňujícím podstatnější věci). To co tu ještě bude do konce volebního období, bude už jen agónie (řečeno řečí Rudolfa II: Tak my se jdeme historicky znemožnit).

No co už, nějak bylo, nějak bude... clipart{happy}

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7942
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 21:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám strach, že se nám to oklikou plíživě vrací.
Bohužel opravdu jen velmi plíživě.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8802
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 06:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel opravdu jen velmi plíživě.
Já si myslím, že to zas tak plíživé není. K instalaci ČSR podle Masaryka mělo stačit 40 let a dostalo se nám jich jen 20. K reinstalaci demokracie po období vlád totality v letech 38 - 89 by byla potřeba těch let alespoň 80, aby lidé zblblí rudou propagandou a slovy o blahobytném státě a) vymřeli b) tomu přestali věřit, ale mám pocit, že se lůza zaktivuje a potáhneme se zpátky do , teda doleva.... ale dost o politice, nebo tu zase bude dlooooouuuhá debata.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7943
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 07:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do se táhneme posledních 24 let. Na levicově zaměřeném státu nevidím nic špatného, je-li to vhodně nastaveno. A vzhledem k velké nechuti lidí k demokratickému zřízení, za které si ovšem můžou velkou měrou sami, je myslím teď vhodná doba na to, aby se konečně opět začalo něco dít.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 11:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já neměl na mysli návrat starých pořádků, to se určitě nestane, on přece jen nějaký pokrok nastal, takže to bude všechno zase o vroubek jemnější a bude se to tvářit zase o něco přátelštěji. Taky jsou k dispozici technologie, o kterých se bolševikům všech barev v minulosti ani nesnilo. Nesdílím optimismus MMM, že to chce čas a že se navrátí demokracie, jak ji známe, na to se příliš změnily podmínky (kdepak by se asi vzali voliči s vlastním názorem na chod státu, když si neumí spočítat ani ekonomiku vlastního života a do hlav je jim tlačeno, že všechno musí být hlavně v pohodě a zábava a není třeba si nic odříkat a že mají práva - na kde co). Nesdílím ani nadšení Mauricia pro levicově zaměřený stát (ať už si představuje cokoliv), protože to je neufinancovatelné a nedovedu si představit, co tak ještě ošklivého lze vymyslet, až se to provalí, místo občanské války o zdroje. Ohledně té nechuti lidí k demokratickému zřízení - kdybych byl ještě trochu víc paranoidní, myslel bych si, že nám poslední dobou někdo dovedně servíruje ukázky toho, jak volby produkují špatná řešení, aby se veřejné mínění připravilo na nějakou chytrou a vše řešící změnu. Problém nevidím ani v tom, že se volí, ani v tom, kdo volí, ale v tom, co mají voliči do hlav nalito a co tak asi na základě toho jsou schopni vymyslet. A to nikdo neřeší a řešit nebude, naopak - bude se to využívat dál a lépe.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5532
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 11:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem - to zaplechování nevadí při couvání, ale zkuste si s tímhle krámem vyjet odněkud, kde nestojíte kolmo k cestě. Přes ty všechny okrasy a mohutné sloupky a plech v bočních oknech není vidět vůbec nic.

A jak je to u jiných furgonů typu Boxer, Jumpy, Dobló, Transit? Úplně stejné. A podlaha je, minimálně u Jumpyho a Boxera při dodání plechová, bez dřevotřísky či čehokoli dalšího, takže je pootřeba ji tam dodělat.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 11:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Není co dodat, jen podepsat.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7749
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 11:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postřehy z Google SV:

Ford Sierra na diplomatických značkách už dnes docela vzácnost (řecké velvyslanectví v Zagrebu).
Vrakoidní Volvo 460 SL také na diplo značkách (albánské velvyslanectví v Zagrebu).
A toto parkoviště není z NYC, ale taky ze Zagrebu.
LR Discovery 3 u italské ambasády v ZG.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.6.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.6.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.6.2013
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 12:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Parkovisko US ambasady nema chybu.
Podla vsetkeho im asi "nevonaju" europske dodavky ci osobaky. Ale naco dotiahnut US spec auta, ktore sa da kupit aj v danom state, to nepochopim.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7750
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 13:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko (2939):

Oni Američani jsou nacionalisté a vše co není jejich, tak je shit.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.6.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.6.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.6.2013
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 14:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že naopak evropská auta jsou tam považovaná za reprezentativnější (speciálně německá), nežli domácí, alespoň u soukromých osob. Možná stát ale preferuje domácí výrobce, aby je podpořil a aby reprezentoval USA i vlastními výrobky, což pro ambasády platí jistě dvojnásob. No a věřím, že svoji roli v tom hraje i bezpečnostní politika - svoje servisy, svoje díly, aby jim někdo něco neprovedl. Třeba v Praze mají na ambasádě i svoje kličky na oknech a dveřích, svoje hasičáky, svoje kohoutky na záchodech atd. Takže nejenom auta, ale i budovy dělají svýma lidma ze svého materiálu, aby to bylo pod kontrolou.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5538
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 14:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to přijde přirozené, že diplomaté jezdí ve vozech původem ze své země.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)