K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 18. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 18. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 21:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Tak ta moje zase taková leštěnka není, ale až se na ní dodělá pár věcí tak to bude fajn přibližovadlo

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 21:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: původně ta moje byla zhruba ve výbavě jako ta tvoje, vše jsem si musel dodělat.

Když sem ji kupoval, měla jen 2. airbag a tažné. Už jsem dodělával centrál, LEDky, montoval druhé zrcátka v laku, lepil ochrané lišty na bok, koupil originál poklice, z Formanu jsem si tam dal středový panel a z jednoho vraku panel kolem ručky, loketní opěrku a mnoho a mnoho další...

Teď v pátek sem si dělal ozdobnou koncovku výfuku. Ta původní byla hnilá a rozpadala se. Nejen, že je o něco malinko větší než původní a tato jde dokonce i vidět, ale celkově i auto není už tak moc hlučné (ale jen o trošičku) - přecijen mi zvuk toho nafťáku nepřehluší ani 8 reproduktorů


Momentálně musím šetřit na profesák ale jakmile budou finance, rozhodně bych aspoň udělal přední okna do elektriky.

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 21:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Tak ta moje mám akorát centrál a to je vše. Práce je na tom dost, zase oproti té co si koupil kolega to bude hračka

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8693
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 22:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momentálně musím šetřit na profesák ale jakmile budou finance, rozhodně bych aspoň udělal přední okna do elektriky.
Zrovna nám ve Fabii odešlo stahování předních okýnek, podle techniků je v háji řídící jednotka...

Axer: Pěkná Felicie. Já se za týden a kousek možná budu chlubit také novým kousek, čili kdyby měl někdo nějaké postřehy a tipy ohledně Lancia Lybra, ať je napíše

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 22:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: tak ony jdou koupit speciální sady na úpravu oken mechanických - jen se místo kličky dosadí elektromotorek. Ono úprava zpátky na kličku v případě poruchy by byla možná. Spíš jde o to, jestli budu ochotný za takovou frajeřinku si připlatit.

Ono upravovat si to obrazu svému mě docela baví - jen už ostatní čekají, že z toho udělám perpetum mobile, když se v tom montuju pořád

edit: Lancia Lybra? Řeknu ti, že to může být docela dobrý a pohodlný auto, ale jen do doby, dokud se na tom něco nepo**re. Je to Ital jako každý jiný a přirovnávám ho k Alfám - díly se musí objednávat a to za velké peníze. Stejně myslím, že si to nebudeš opravovat sám ale necháš to servisům ale zaručuji ti, že se nedoplatíš. Známí Lybru má a když jsem to viděl, jak je technicky řešená celá konstrukce tak spánem bohem... na tom si člověk sám fakt nic neudělá. Itala bych vžádném případě nebral - ještě tak možná Fiata, ale ne Alfu nebo dokonce Lanciu. Ale pokud nevíš co s penězma, tak to je tvoje věc. Italové a Renaulty i s Dáčií jsou nejhorší mrdky co můžou být.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 00:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyšeli jsme slovo Boží.

FLICKR 11.8.2012 aktualizace.
RAJČE 27.3.2012 aktualizace.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 09:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slovo Boží, které má něco do sebe. Já s těma autama mám taky svoje zkušenosti.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8694
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 12:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku, Hladíku, já jsem chtěl slyšet něco relevantního a ne hospodské kidy.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 13:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku, ty jseš dementek, vážně. Kup si Golfa TDI z roku 1998 za 85 tisíc s 480 000km na hrbu. Je to přece fajn technika a servis stojí pakatel. Já si za ty prachy koupim Alfu 156 1.9 JTD Sportwagon z roku 2006, která má najeto opravdových 130 000 a je po servise doloženým fakturama v hodnotě 50 tisíc. A piš si, když víš kam zajít nebo na koho se obrátit, je ten servis prakticky stejnej, jako ty tvoje koncernový *****.

A proč bych si radši koupil Alfu nebo Lancii? Protože ty auta si kupujou srdcaři, co jim nevadí dát nějakou tu korunu navíc za servis. A jako bonus - u zmíněných Italů se nemusím každou noc bát, že mi jí někdo vodtáhne a za pár šupů támhle někde rozřeže na díly.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8695
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 13:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, zrovna na tu Lybru servisy pějou celkem fajn, protože to není přestavěná Marea. Něco podobného je prý Thesis. Asi nejporuchovější Lancia je Phedra, avšak to je jen upravený Fiat Ullyse/Citroen C8/Peugeot 807.
Alfu 156 kupovat až ty modely po faceliftu.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 13:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: jako to auto nevlastním - ani nevím, jak je na tom se spolehlivostí. Ale když sem to viděl, tak jsem pěkně čučal. Rozhodně je to složitější než I Octáva ale pořád jednodužší než II - tam pokud člověk neví jak, tak sám nevymění ani žárovku. Ale už jsem taky několikrát dělal na Alfě 156 a vždy jsou problémy s dílama - ale vždy! Pokud to má být po slušném majiteli, tak v tom až takový problém nevidím. Jenže většinou vidím takové kusy, které si pořídí mladí frajírci a to auto je po chvilce totálně zhuntovaný.
Už mi prošlo rukama X aut X značek a pro normálního člověka na obyčejné ježdění bych dal radši na koncern VW - díly jsou vždy dostupné a za přijatelnou cenu.
Ne pro srnadu mám Felícii s 1.9D od VW - naprosto jednoduchý a spolehlivý motor a s velmi dobrou dostupností dílů za hubičku. Není to žádný super auto, ale rozhodně podle mě po technické stránce to nejlepší, co jsem mohl udělat. Nedokážu si představit, že bych něco takového mohl dělat s jiným autem.

edit: Mr_plecháček - já s tím mím nikdy nevjedu do autorizovaného servisu. Vše si na tom dělám sám vrámci školní praxe. To bych chtěl vidět, jak já se hrabu v Alfě To by u mě dopadlo asi jak ten mechanik z Bobulí

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 13:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Vzdy ma to zaujimalo a ked vidim tvoju Feliciu neda mi to nespytat sa:
Co prosim ta vedie obycajneho cloveka davat aerotwin stierace na auto, kde tie ramienka s nimi nepocitali a akurat to bije do oci.
Samozrejme nic proti tebe, ani nic v zlom, kludne moze odpovedat aj niekto iny kto ma tento "zlepsovak".

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5303
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 14:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To zase vypadá na pěkný flame.

Mr_Plecháček: Kde je taková Alfa k mání? Kouknul jsem teď v rychlosti na tipcars a jsou ta naftě nejmladší tři kousky z r. 2005, jeden za 95, další za 130 a poslední za 145 tis. Kč, tak nevím. A srdcaři jsou takový Ti, co okolo auta lítají s jelenicí a tempem?

šmolko: Aerotwin mám na Seatu a protože už to není auto na krásu, tak jsem ocenil jejich větší účinek oproti ramínkovým stěračům.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8697
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 17:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednodužší než II - tam pokud člověk neví jak, tak sám nevymění ani žárovku.
Já tedy nevím, ale zrovna u Octavie II prý jdou přední žárovky vyměnit velmi dobře - pamatuji si, že se na to upozorňovalo jako "simple clever".

Ale když sem to viděl, tak jsem pěkně čučal.
U Lybry? A na co? Ať vím, na co se tedy zaměřit.

Ne pro srnadu mám Felícii s 1.9D od VW - naprosto jednoduchý a spolehlivý motor a s velmi dobrou dostupností dílů za hubičku.
Ale jistě, starší auta jsou vždycky jednodušší. Ale kdyby každý chtěl jednoduchý vozítko, tak všichni jezdíme ve Fordu T. Mimochodem, zrovna SDI (D) jsou složitější než klasická MPi, byť MPi a SDI jsou podle mnohých poslední nezničitelné motory od VW.

Jinak Lancie jsou v mnohém odlišné od Fiatů, už díky tomu, že to platí (nebo spíše platilo) jako premiová značka Fiatu.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 18:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM má pravdu, vyměnit žárovky u Oktávky je záležitost několika chvil, pomocí takový páčky vyndáš celou lucernu a máš to. To když jsem viděl výměnu žárovek u Pežotů... Brrr
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 19:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Ano, ale kym som na firemnej Octavii prisiel na tento "patent" s touto packou, chvilku som sa potrapil.
Stale je existuje plejada aut, kde je vymena ziarovky zlozitejsia, ale ze by to islo sup-sup to tiez nie.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 19:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což flame ohledně klasických předsudků, ale přišlo mi legrační, jak dneska vypadají ti učni:

já s tím mím nikdy nevjedu do autorizovaného servisu. Vše si na tom dělám sám vrámci školní praxe. To bych chtěl vidět, jak já se hrabu v Alfě To by u mě dopadlo asi jak ten mechanik z Bobulí

A já bych býval řekl, že když už se člověk na něco takového učí, měl by zvládnout opravit všechno. Pak to nemá tak vypadat, že někteří takymechanici šíří ty zaručené odborné fámy o tom, která auta jsou ta správná a která špatná a zde se to pak používá jako argument (mechanici to říkaj, tak je to pravda, protože ti tomu přece rozuměj). Ale tak co, bude šoférem a pak technikem na STK.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 20:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku:Měl jsem tě za rozumného člověka,ale jestli dokážeš napsat tohle:
Italové a Renaulty i s Dáčií jsou nejhorší mrdky co můžou být.
Víš o Italech hovno tak je nekritizuj,taky se nevyjadřuju k tvému prvnímu dieselovýmu motoru v škodovkách.Dokonalost sama
A jestli ty seš mechanik,tak Ti přeju hodně štestí at se uživíš.

Martinmarilynmanson: Asi nejporuchovější Lancia je Phedra
Neni!!!!!!Titul nejnespolihlevějšího auta získala Lancia Gamma.
Známej tenhle skvost minulosti vlastní a otočil s tim Miláno,bez jediné závady
Jinak Lancie jsou v mnohém odlišné od Fiatů, už díky tomu, že to platí (nebo spíše platilo) jako premiová značka Fiatu.
Od roku 1985 jsou prémiové vozy koncernu FIAT Fiati.
To co se pak v tomhle koncernu vyrábí s láskou jsou Alfičky.Lancia už má doby své slávy za sebou.Bohužel...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8698
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 20:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od roku 1985 jsou prémiové vozy koncernu FIAT Fiati.
To co se pak v tomhle koncernu vyrábí s láskou jsou Alfičky.Lancia už má doby své slávy za sebou.Bohužel...
Dovolím si nesouhlasit. Lancie v rámci koncernu přebírají většinou jen to nejnutnější (motory), část věcí jsou originály pro Lancie. Co se týče s láskou vyráběných Alfiček, tak možná teď, generace tlusté Brery, první 156, 166 a 147 byly na tom opravdu bídně. U Fiatu jsou nejspolehlivějjší Panda (II. generace vyráběná v Polsku) a Croma (tak trochu jiná Vectra a 9-3).

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 20:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pán je znalec
Rozhořčila mě ta diskuze nahoooře,lidi maj opravdu předsudky.
Kupuješ Lancii v dieselu?
Na Breru mi nešahej!,jestli si s ní nejel,nevíš
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 5-2011
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 21:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Titul nejnespolihlevějšího auta získala Lancia Gamma.
A já jsem si toteď myslel, že nejnespolehlivější byla Lancia Beta Alespoň to vždy tvrdil Jeremy Clarkson.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 21:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: jestlipak víš, že tvrzení o tom, že felicia byla první škodovka s dieselem, je nepravdivé?
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: no když jsem to kupoval, tak ty původní sotva držely pohromadě (a samozřejmě nestíraly). Potom když sme byly na cestě s autem dom (to si dobře pamatuju - bylo 28. Března a v okolí Brna sněžilo jak divé a v Rosicích bylo sněhu fest)tak v Břeclavě v tescu jsem si chtěl koupit nové stěrače. Měly tam i speciální sadu předních stěračů pro Favority a Felície za 199Kč - no vedle nich byly ty Aerotwin jedno za 89Kč. Volba tedy byla jasná. Chtěl jsem si trošku nějak omladit vzhled. Sice přiznávám, že to vypadalo hrozně, ale jakmile jsem tu Feldu postupně doupravil, tak tam i docela ladí.

Co se týče těch světel u II octávy... měl jsem vyměnit žárovku. Už jsem byl zhruba v půli cesty, jen jsem nevěděl, jak to světlo vybrat. Nerad bych něco ulomil, tak jsem se na to radši vykašlal.

Bohužel k těm italským autům mám odpor (a taky k Renaultu) - původně se mi ty auta co se týče vzhledu líbily, ale jakmile mám tu čest je poznat, tak ne. Nevím, jak jsou na tom uplně nové auta, rozhodně určitě mnohem líp než kdysi, ale pořád se motám kolem těch starých zhuntovaných Alf 156, dodrbanýho Renaulta Espace s tolika závadami v elektronice, že by se člověk z toho potentoc a nemluvě o tom krásným boucháním v klikovce.

To je asi stejné jako když někdo tvrdí, že Feldy moc hnijou... a přitom tvrdí, že Fábie a Oktávy ne, že jsou z pozinku. Pokud se člověk o auto stará a nezanedbává ho, tak mu dlouho vydrží, ale když na to háže bobek, tak i ten pozink mu zhnije (a že já už viděl festovně zhnilé oktávy s Fábiema)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:nevím,uved příklad...

Smrq:Jo Jeremy...,a Beta,s Gamou asi ještě nejel.
Ona spolehlivost je strašně relativní pojem
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Dik za vysvetlenie :-)
Osobne som na Octavii I mal vzdy povodny typ stieracov a stierali fajn. A to som celkom "uchyl" na to aby bolo okno vzdy dokonale zotrete!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4342
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku taková hezká felina a ty jí dojebeš diodovym vánočnim stromečkem. Přitom na fejslift dělá pan wessem z polska krásný žárovkový denní svícení který zapadne do origo držáků mlhovek a dokonce i do jejich mřížek a vypadá to hezky a ještě to funguje narozdíl od trapáckých diod

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík:
Co se týče těch světel u II octávy... měl jsem vyměnit žárovku. Už jsem byl zhruba v půli cesty, jen jsem nevěděl, jak to světlo vybrat. Nerad bych něco ulomil, tak jsem se na to radši vykašlal.

Neměl z tebe bejt pekař?

nemluvě o tom krásným boucháním v klikovce.
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyměnit žárovky u Oktávky je záležitost několika chvil, pomocí takový páčky vyndáš celou lucernu a máš to. To když jsem viděl výměnu žárovek u Pežotů... Brrr

To u Octavie I s xenony bohužel neplatí. Zatim mi naštěstí praskla jen jedna výbojka a pěkně celý světlo vyšroubovat ven a celý rozdělat. Fakt super. :-)

Co se týče těch světel u II octávy... měl jsem vyměnit žárovku. Už jsem byl zhruba v půli cesty, jen jsem nevěděl, jak to světlo vybrat. Nerad bych něco ulomil, tak jsem se na to radši vykašlal.

To je správný přístup mechanika! :-)

Bus-mafiaKiss Delta
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8700
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 22:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kupuješ Lancii v dieselu?
Nejspíše ne, vyhlídnutý mám 2.0 zážeh.

Na Breru mi nešahej!,jestli si s ní nejel,nevíš
Ale jo, auto hezký, ale prostě těžký, taková GT je na tom mnohem líp, nemluvě o dvojici GTV/Spider (ale Spider byl zase málo pevnej, dost se kroutil).

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5325
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 23:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepatrně se Hladíka zastanu. Mně se to už ulomit povedlo, je to tenký kus plastu a stačilo velmi málo. Jinak výměna H7 u Octavie II mě potkala už asi 10x, napoprvé jsem skončil i v servisu, protože jsem nebyl schopen vyndat žárovku (zpočátku ani mechanik, ale pak zabral a bylo to venku), a je to realitvně jednoduché, jen když je hodně utažená ta plastová matka, padá hodně sprostých slov, je totiž dost ostrá.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 00:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je asi stejné jako když někdo tvrdí, že Feldy moc hnijou... a přitom tvrdí, že Fábie a Oktávy ne, že jsou z pozinku. Pokud se člověk o auto stará a nezanedbává ho, tak mu dlouho vydrží, ale když na to háže bobek, tak i ten pozink mu zhnije (a že já už viděl festovně zhnilé oktávy s Fábiema)

Měli jsme v rodině dvě Felicie. Nehnila ani jedna, byly garážované. Potom se rozutekly do světa, ale jednu z nich mám pořád na očích, a přestože už garážovaná není, není na ní známka koroze. Fakt nechápu, na čem to závisí, asi na štěstí na kus? Ale shnilou Oktávku ani Fábii jsem v životě neviděl.

Jinak já se musím Hladíka zastat co se týče těch italskejch aut. Ano, Lancia a Alfa se kupuje srdcem, kór Alfy jsou auta nádherný, Italové design umí. Ale ta poruchovost, já Vám nevím, v tom bych s Hladíkem souhlasil. A Fiaty jsou taky hezký, ale kamarád má Ideu a to šílený dílenský zpracování a neustálý poruchy...
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 07:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Jo, to ale nesmíš koukat na předražený podvodníčky jako TipCars, AAA a podobný.

Zkus Bazoš.cz, tam je to od soukromníků, nestočený, poctivý (teda, rozhodně ne vždy a všude). Výběr je tam nekonečný. Můžeš mít Sparka 0.8 se švihadlama, ale taky Hondu Legend 3.5, čtyřlitrovýho Lexuse a jiný.

A co se týče srdcařů, to je asi zbytečný vysvětlovat. Když si myslíš o jelenici a tempu, nemá cenu cokoliv popisovat.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 09:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: dokonce v tom má prsty Itálie. Na počátku 80. let chtěla dělat přestavby škodovek 120 firma FNM, která měla zkušenosti s výrobou malolitrážních turbodieselů pro malá plavidla. Přestavěli několik aut, mezi nimi i stodvacítku. Prý to bylo fajn, jen auto bylo trochu hlučnější.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4167
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 09:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty vodborniky, co přesně vědí, že Ital je mrdka:
http://auto.idnes.cz/lancia-lybra-cyl-/auto_ojetiny.aspx?c=A13031 9_225712_auto_ojetiny_fdv

A z diskuze pod tím:

Bohuzel i zde v Italii Lybry pomalu ale jiste mizi za ticheho upeni v hydraulickych lisech srotist. Je to dano i tim, ze italove povazuji auto s najezdem kolem 120-150 tisic km za stare. (reklamy udelali take sve. Jiste, penez maji lide trochu vice nez v cechach, tak si udelaji radost casteji) My italove jsme patrioti bohuzel jen pokud jde o fotbal, olympijske hry, vojenske zahranicni mise, modu a italske jidlo. Jsme hrdi na italskou dizajnerskou skolu a italska auta se nam libi. Ale kdyz prjde moment vymeny auta, nakoupime casteji u VW, BMW, Mercedesu, Oplu, Renaultu a Peugeotu. A stale casteji i u Skody. Kdyz se podivam v tuto chvili z okna, napocitam asi 18 aut, z nichz je 10 nemeckych, 3 francouzska, a 5 italskych. To mluvi za vse. Pritom italska auta priblizne od roku '98 jsou uz nekde jinde nez ty Regaty, Cromy a Una z let osmdesatych ktere tak posramotili (dilem i pravem) FIATu povest. Z toho co dela dnes pan Sergio Marchionne je mi opravdu na zvraceni, protoze auta GM s emblemem FIATu proste FIATy nejsou a nebudou. A take dnesni nemecka produkce neni tim cim byvala pred 30-ti lety. Cut of costs i tam udelalo sve, a pripadne problemy se presunuly na zakaznika. (turba v BMW, vstrikovaci cerpadla ve VW atd...)
...
S naftovou Lybrou jsem sluzebne pred par lety najezdil za 2 roky asi 80 tisic,(prede mnou uz mela na hrbu asi 130 tisic km) a krome normalniho servisu, jednoho loziska v predni naprave a oprave spousteni predniho okna me nikdy nezklamala. Jizda v ni je opravdu pohodlna a, snad ted nikoho neurazim, kdybych si mel vybrat na kazdodenni jezdeni "starou" Lybru, nebo funglovou Fabii, volba bude jasna. Ale holt cesky prumerny vzorek sahne radsi po Simply Clever aute s levnymi plasty a opravdovou bombou pod kapotou v podobe 1.2 HTP. E allora buona fortuna...
...
To je tak, kdyz kazdy typicky Cech hned vsechno vi a zna a ku vsemu ma hned predsuky. (po vzoru nedavneho presidenta). Jeste nedavno se u nas rikavalo "Japonec az nakonec"! O tom, ze Lancia vyrabla i drzaky, ale nikdo neslysel. Nejvetsi z drzaku byvala slavna a legendarni Lancia Delta ! Sestinasobny vitez Rallye Monte Carlo ! A nikde jinde nedostane auto tak zabrat jako tam !


Jen bych dodal, že člověk,a který vzdá výměnu žárovky u oktávky II a III, je asi zbytečné komentovat.

Ale neodpustím si:
Už mi prošlo rukama X aut X značek
versus
Vše si na tom dělám sám vrámci školní praxe. To bych chtěl vidět, jak já se hrabu v Alfě To by u mě dopadlo asi jak ten mechanik z Bobulí

Není nad dostatek sebevědomí a pocit, že v devatenácti jsem sežral všechnu moudrost světa.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 10:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Pravda, dokonce o tom psal JUDr. jan Tulis tuším v Automobilu...prazážitky..;-)))

Přidávám něco pro srdcaře, trošku jsem včera oživil lak..;-) ostatní se snad nad Italkou nepoblejou.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 10:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim
Tak to je mazel přímo k sežrání
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5304
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 10:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to ale nesmíš koukat na předražený podvodníčky jako TipCars, AAA a podobný.

Zkus Bazoš.cz, tam je to od soukromníků, nestočený, poctivý (teda, rozhodně ne vždy a všude). Výběr je tam nekonečný. Můžeš mít Sparka 0.8 se švihadlama, ale taky Hondu Legend 3.5, čtyřlitrovýho Lexuse a jiný.


Takže srdcař se pozná podle toho, že prodává svoje auto o polovinu levněji než je "běžná cena" na trhu? Koukám na bazoš a je zvláštní, že někteří ti srdcaři prodávají ty auta ve větším než malém množství.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5339
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 10:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diddy: A to by zas byla škoda, kdyby to sežrala rez, ne? :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 12:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se ještě na výplody Hladíka někdo pozastavujete - ono mu třeba časem dojde, že v jeho věku skutečně šalamounovo h...o nesežral... Já už se jeho ubohým výkřikům jen směju
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4170
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 12:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022: Psssst...rez naslouchá..;-))
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 12:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě si chtěl říct "běžná BAZAROVÁ cena", niet? Ta se celkem dost liší od běžný ceny na trhu.
To, že si bazary dávaj na autě za 80 tisíc 20- troufnu si říct 50 tisíc přirážky, tak to hned neznamená, že je to "běžná cena".

Já, dejme tomu rozenej Alfista si hýčkám svojí Alfici a jednoho dne se rozhodnu koupit novější, lepší, rychlejší. Můžu tam prdnout cenu 130 tkč, ale každej mě vyfakuje (Koneckonců, za tyhlety prachy se kupujou leda tak Octavie, Bory a Golfy z roku 00). Dám jí za 85, doložím fakturama servisy a budu ještě doufat, že si to nějakej uvědomělej člověk koupí. Proč? Protože český pako jako je třeba Hladík, si radši zaplatí víc za starší, vojetější, vyběhlejší Octavii co má na tachometru "po prvním majiteli, ročník 1939, najetých 145 tisíc", opravdových 480 po dvanácti majitelích.

Co se týče těch lidí, co prodávaj větší jak malý množství, to je ale úplně jiná liga. To nejsou ani srdcaři, ani většinou obyčený lidi. To jsou prostý překupníčci, co si dotáhnou auto, naleští ho, udělaj nelegální TK, našroubujou "běžnou cenu" na max a prdnou to na bazoš jakožto eňoňuňo rodinýho mazlíka.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5305
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 14:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná jsem jen nedostatečně ekonomicky vzdělaný nebo prostě jen nejsem "dost srdcař", ale musím se ptát dál:

Proč někdo bude prodávat svoje opečovávané auto s doloženou historií o 50 tis. levněji než za kolik se prodává "stejné" v bazaru? Proč ho za tu cenu tedy nedá raději do výkupu v bazaru a nezbaví se tak zodpovědnosti za vady a starostí s prodejem?

Já pořád čekám, že se tu objeví nějaký konkrétní odkaz, který ty tvrzení podpoří a nic.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_plecháček: tak o mě víš tak akorád kuloví. Auto, co má nalítáno téměř půl mega bych si v životě nevzal. Je pravda, že dneska je to přímo BOOM s tím stáčením tachometrů, ale i tak beru za to, že bych koupil ojetinu s max 200 tisíci.
Když jsem kupoval tu svou Feldu, tak ta měla něco malinko před 190 000. Majitel předemnou byl mechanik, který se o to staral a při 186 000 dělal rozvody a výměnu oleje. Bohužel jsem už X krát měl rozdělanou palubku a dobře vím, jak jednoduché je se dostat k rychloměru, tak dneska tomu opravdu nejde věřit, jestli je to skutečné nebo ne. Ale aspoň jsem se měl od čeho odrazit (co se týče těch servisních údajů).
Na 13 let starý auto 190 000 mi připadá dosti málo. Za ten čtvrt rok (ani ne) co to mám už jsem s tím zvádl nalítat přes 3 a půl tisíce kilometrů. Auto je původem z Německa - v roce 2008 bylo dovezeno a nahlášeno na CZ značky a do té doby, než jsem ji koupil ji vlastnily 2 majitelé z Ivančic.

Až takový hlupák nejsem, jak si myslíš.
Chtěl sem jednoduchý, spolehlivý auto s nízkou spotřebou a levnýma ND - nic jiného mě nenapadlo. Podle mě Felda po faceliftu je poslední jednoduché auto s jakš-takš moderním vzhledem a bedám na něj nijak dopustit.

Pokud je někdo zamilovanej do Alfy, tak mu v tom nějak bránit nebudu - spíš mu přeju hodně štěstí, ať narazí na dobrý a spolehlivý kus.

ad. ty ledky pro feldy: já až takové finance nemám a jsem rád, že sem si ji vymazlil aspoň tak, jak ji mám. Samozřejmě bych dopřál lepší, kdybych na to měl. Prostě musím to dělat vrámci možností...

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felda je pro mladého, nevyježděného kluka bez peněz nejlepším řešením. Felda je taková prima kamarádka, která nezradí.
Prakticky pro mě je už nadbytečná, protože její místo zaujala Oktávka, ale dokud budu dýchat a mít alespoň nějaký koruny, tak to auto prostě pryč nedám a ať mě má třeba každej za blázna. Mám to auto rád, i když už zdaleka nejezdí jako když jsem jí kdysi kupoval a byl jako nová. Teď už je ve stadiu, kdy aby byla na 100% v kondici bych do ní musel dát tolik peněz, za který bych koupil Feldu jako novou. Ale já k ní mám vztah a nenechám si na ní sáhnout :-).

Ad.italská auta: já k nim mám také nedůvěru, i proto, že z okolí znám pár lidí, co je měli a cpali do toho akorát peníze. Konkrétně se jednalo o zánovní Stilo a a Alfu 145 - myslím, nevím přesně to typové číslo ale bylo to š dvéřko. Designově, především staré italské modely se mi líbí, asi pro svoje potřeby bych si italské a ani francouzské auto nekoupil.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
nereg. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:40:51    Odkaz na tento příspěvek  

ostatní se snad nad Italkou nepoblejou

Co bysme blili, dyť je to nádhera .

Ale malou výtku bych měl, není škoda těch zadních mlhovek, že jsou tak vystrčené? Já jsem na Oldsmobilu taky řešil, jak tam dát mlhovku, ale nechtěl jsem to auto kazit, a tak jsem ji zašoupl víc pod nárazník. Z běžného pohledu vidět není, je vidět až když stojím 5 a víc metrů za autem. Funkci, tzn. aby auťák byl vidět v mlze zezadu z jiného auta, to nebrání, a je to takový decentnější.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7903
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 17:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přestavěli několik aut, mezi nimi i stodvacítku.

Nebylo jich víc než jedna? Docela by mě to zajímalo, protože jsem viděl dva techničáky (resp.jejich kopie), kde byl originálně zapsaný diesel.
V prvním případě to byla myslím 1.9TD z koncernu Fiat na Š 120L někdy z roku 1985, ve druhém případě tam byly s tím motorem nějaké čachry (výmaz čísla apod.), tak kdo ví, jak to bylo, jestli origo nebo ne. Každopádně auto z roku 1988 a motor taktéž 1.9TD, ale nevím, jestli italskej. Originalitě by napovídalo to, že auto bylo v hrozném stavu a nikdo na něho nikdy nešáhl - tak proč by tam někdo dával jinej motor.

Jedna se nedávno někde prodávala na Slovensku, těžko ale říct, zda šlo o originální diesel nebo ne - podle majitele ano, ale kdo ví. Možná si na ni vzpomeneš, já si vybavuju jen to, že měla jakousi zelenošedou barvu.

A jinak jsem viděl i pár pokusů o domácí zástavbu 1.9D z Feldy nebo 1.5D z Peugeota, vše ale skončilo sice úspěšným pokusem, ale bez zlegalizování.


Zkus Bazoš.cz
Není mi úplně jasné, jak se liší bazoš od jiných serverů nebo bazarů. Pro mne osobně je bazoš stejný jak cokoliv jinýho - podvodníci jsou všude stjně tak, jako slušní lidé.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 7-2010

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 19:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022
To by byla velká škoda kdyby to sežrala rez,a když ta rez naslouchá jak píše Slim,tak už mlčím taky!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4174
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 20:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra S.:
http://www.google.cz/search?q=lancia+beta+HPE&tbm=isch&tbo=u&sour ce=univ&sa=X&ei=l1K_Ue7sA87DtAbV7oHoDw&ved=0CCsQsAQ&biw=1024&bih= 672#biv=i%7C136%3Bd%7C4-k6bD723r44zM%3A

Je to dodělané podle fotky z prospektu. Vygooglil jsem teď jen tuhle, ale existuje i prospekt s těmi čtvercovými, co tam mám. Ona taková připlácnutá zadní mlhovka asi žádné auto nezkrášlí, ale když to tam takhle dávali v originále, proč se za to stydět...já jinak nejsem přítelem ani dvou mlhovek vzadu.
Za to na ty přední jsem hrdej, to byla láska na první pohled na veletrhu v Padově...zajímavý, přední mlhovky jsou v příručce za příplatek, instalace připravená, ale tovární fotku s nimi jsem nikde nenašel. Takže tohle je už lidová tvořivost...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 20:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Půjčím si výňatek textu pana Hladíka pro ilusttraci:
Auto, co má nalítáno téměř půl mega bych si v životě nevzal

Typická česká věta. Auto s půl mega na hrbu nikdy ale když bude stočený na 150tkm tak ho beru všema deseti.

Pak má ten trh nějak slušně vypadat.
Sám jsem byl kdysi trhem přinucen shodit pár kiláků z budíku aby šlo auto v čechách prodat páč poctivých 200tkm bylo pro zaprděnýho čecha moc. Nešlo mi to po srsti ale nešlo to jinak trh si žádá trh má.

Známej tak jednou prodával auto (escorta) a volal pán a první otázka byla kolik má najeto. Ne cen, ne výbava, ne stav ale kiláky. Tak se onen známej postavil v dílně k regálu a přečet mu stavy všech 10 budíků co tam měl ať si pán kilometry vybere který se mu líbí.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4175
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 20:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: s typickou českou větou 100% souhlas. Na druhou stranu upřímně - pokud koupím auto se stočenými km, má to, že stáčečovi bylo stáčení proti srsti, hodnotu celkem nulovou. Trh si stočení nežádá, trh za to akorát umožní vydřít víc peněz. Trh si pouze žádá nižší cenu za ojetější auto a omlouvat tímhle svinstvo, zlodějnu a podvod je dost na palici, ne?
A známej je asi dobrej obchodník...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 20:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu asi takhle kdyby to tenkrát kupoval někdo normální a hodnotil stav vozu nikoli budíků tak to nebylo třeba protože jsem před prodejem udělal komplet velkej servis a měnil vše co bylo třeba včetně spojky abych měl klid. Čech je vychcanej a lakomej a podle toho si zaslouží jednání. To auto jsem po dvou letech prodával v daleko lepšim stavu než jasem ho koupil a za cenu skoro poloviční.

Já když kupuju auto tak hodnotim stav ne kilometry a cenu akceptuju o slevu si sám neříkam. Pokud se mi auto nelíbí jdu pryč a dál neřešim.

Známýho taky serou sledovači kilometrů a tak chtěl pánovi vyhovět. Chtěl escorta co za 10 let najel 50tk neni problem má ho mít když je idiot. Normální člověk chce escorta se zdravýma nosníkama a motorem debilovi je to fuk hlavně když je to po důchodci a nejetý.

Pro ilustraci muj vw transporter má podle všeho hodně přes půl milionu na hrbu a s tim sem ho taky kupoval a jak slouží. Byl v den koupě v supr stavu tak o čem se budu bavit co budu řešit? Kilometry? proč? Jsem snad vokurka?

BTW Slime považuju tě za normálního inteligentního člověka takže ty stočený auto nekoupíš tak není o čem se bavit.
Idiot nepochopí že doby kdy většina aut jezila jen o víkendu za hezkýho počasí jsou dávno pryč a míň jak 12tkm za rok najede málokdo.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4176
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 21:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čech je vychcanej a lakomej a podle toho si zaslouží jednání
...
Známýho taky serou sledovači kilometrů a tak chtěl pánovi vyhovět. Chtěl escorta co za 10 let najel 50tk neni problem má ho mít když je idiot. Normální člověk chce escorta se zdravýma nosníkama a motorem

Asi je zbytečný s tímhle názorem polemizovat.
Ale kdyby nějaký idiot chtěl Uno, který za 23 let najeto 78 tisíc, není problém, má ho mít:

http://www.arho.cz/autobazar/fiat-uno-229.html
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 22:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže já myslím, že zrovna ty km mají velkou vypovídající hodnotu. Vidím to na svém autě, má opravdu pravidelný servis a troufám si říct, že s ním jezdím tak, aby ten servis byl co nejméně nutný, přesto pozoruju obrovskou změnu ve stavu vozidla, výkonech, pohodlí teď, kdy má najeto bezmála 150 tisíc a v době koupě, kdy mělo najeto 70 tisíc. Takže je to sice typicky česká věta ale i já osobně hledám auto s méně najetými km, obzvlášť jedná-li se o auto provozované na našich silnicích. V Německu je to možná něco jiného - kvalitní silnice a Němci jsou přeci jen více zvyklí auta servisovat a nikoliv typem že na to ,,mrkne Fanda co jezdí u nás s traktorem".

Slim: proč idito? to UNO vypadá fakt dobře, bude z něho perspektivní veterán

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
nereg. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 22:31:06    Odkaz na tento příspěvek  

Slim - tak takhle to je. To mě ani nenapadlo že to tak jezdilo z fabriky, vypadá to i na těch gůglích fotkách tak divně. Nu ale holt když to tak bylo, tak to taky bylo.
Mimochodem kolik takových kousků se tu po republice povaluje? Já se v těchdle autech vůbec nevyznám, ale přijde mi to správně jako velká rarita? Resp nemohl bys o tom napsat něco víc? Třeba co v tom tepe, "co to žere" a ať je to k tematu, jestli se na tom něco pokazilo?
Mě teď třeba trápí Firebird, nestartuje za tepla. Se tam roztažením kovů něco hvízdne ve startéru a on není schopnej se vysunout. Po 1/4 hodině stání to normálně naskočí jako nic. A Lincoln Mark VII mě taky potrápil, přestaly posilovat brzdy a posilovač je elektrohydraulickej, takže mě nebo bratra čeká rozborka celýho toho "bazmeku", vypadá to ma motorek čerpadla.
Furt je co dělat. Aspoň že mi dneska po půl roce rozborky/sborky motoru zavrčelo Camaro.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5307
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 22:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stav kilometru (SKUTEČNÝ!!!) bude hrát čím dál větší roli, protože časy, kdy auta dali bez mrknutí oka 500 tis. km jsou dávno pryč. Většina aut je dnes projektována na nějakých 250 tis. km a pak se začíná provoz pěkně prodražovat. Nemilé je, spousta aut překoná onu magickou hranici 100 tis. km v ČR několikrát...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 23:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:Ale jo, auto hezký, ale prostě těžký, taková GT je na tom mnohem líp, nemluvě o dvojici GTV/Spider (ale Spider byl zase málo pevnej, dost se kroutil).
Těžký?Co jsi měl za motorizaci?
To třeba 2,4JTDčko se moc nestydí,hrabe to i na 3.Do města max dvojka.Ani octávec 1,8turbína nebyla tak svižná.

Mr_plecháček:

Stanley:Takže srdcař se pozná podle toho, že prodává svoje auto o polovinu levněji než je "běžná cena" na trhu? Koukám na bazoš a je zvláštní, že někteří ti srdcaři prodávají ty auta ve větším než malém množství.
Evidentně nevíš co je "srdcař"a asi ještě neměl Italíka.Jestli tohle slovo spojuješ s jelenicí a nízkou výkupní cenou v bazaru...
Jestli si někdo koupí Italský auto musí pro něj mít asi trochu citu,jinými slovy tomu říkejme pravidelná udržba,pak lze očekávat perfektní výsledky i od "nejporuchovějšího" vozu na světě.Předsudky,předsudky,málo zkušeností.Dost tu bylo alfáku co nevěděli kam se dolejvá olej,netuší co je twinspark,multispark,první commonrail na trhu a jejich udržba ba ani vyměnit žárovku atd.Proto tu pak máme spoustu dojebanejch aut v bazaru o který se nikdo nestaral.
Každá značka má svoje závady,které vznikají hlavně zanedbáním udržby,posléze stavem komunikací a poslední dobou resp.od roku 00,záměrným šizením všeho již při výrobě.
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 05:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tys to nepochopil Stanley. Já prodávám svojí Alfu, ale chtěl bych za ní - dejme tomu - sto tisíc. Za tu cenu ale usoudím, že jí neprodám, dám jí za 85. Ale v případě, že jí přivezu do bazaru, daj mi za ní na ruku třeba 65, ale z otočky tam bude stát rok právě za těch mých vysněných 100 tisíc. Kapišto?

Proč někdo bude prodávat svoje opečovávané auto s doloženou historií o 50 tis. levněji než za kolik se prodává "stejné" v bazaru?
Neprodám jí za plnou cenu (I když znalec by jí jednoho krásnýho dne koupil. Ale málokdo může postrádat půl roku/rok 100k a nechá svoje auto postávat někde v koutě), nýbrž za cenu, kde je naděje, že se to prodá. To, že si to bazary vyšvihnou na nějakých +50k, to už je jejich věc. Jim to tam bude stát.

Proč ho za tu cenu tedy nedá raději do výkupu v bazaru a nezbaví se tak zodpovědnosti za vady a starostí s prodejem?
a.) Nepodporuje zloděje (Dáme vám 65, zejta bude v inzerci za 100.)
b.) Chce vidět kupujícího (Má k autu citovej vztah - ano, to dělávaj srdcaři) a nechce ho prodat kdejakýmu nazdárkovi, kterej ho rozstřelí vo první strom.
c.) jak už jsem poznamenal - Nechce vidět svý bejvalý auto hnít v bazaru, nebo chce peníze. Auto má hodnotu 100, kvůli českýmu trendu "VW nebo smrt" ho musí už tak sešroubovat na 85 a za 65, co mu nabízej v bazaru, ví, že si ho radši prodá sám, protože zas tak malou cenu nemá.

Jestli ani tyhle tři důvody nestačí, tak už se mně radši neptej.

Máme tu v KV jakejsi bazar Hlavatý, celkem slušný auta, ale pokud nemám v hlavě úplně nas****, v životě si nekoupim béčkovou Corsu obrostlou mechem za 57k. Taky se tam ty auta na dvoře točí zcela minimálně.


Hladík: Auto, co má nalítáno téměř půl mega bych si v životě nevzal. - ale i tak beru za to, že bych koupil ojetinu s max 200 tisíci."

Jo, ty jseš typickej čecháček zcela totálně vylízán. Jak už tu někdo poznamenal, TAKOVÝHLE lidi si vojebat vyloženě zaslouží. Ať si každej říká co chce.

Čert ví, kde jsem to četl, slyšel, viděl. - Nejmenovanej bazar, zkouška idiotismu "automobilové odborné veřejnosti". Dvě Octavie, stejnej rok, stejná cena, stejná výbava. Krasavice s 250tkm na hrbu a vedle ní stará voprejskaná, vyběhlá stočená na 170tkm. O kterou měl asi eminentní zájem párek buranů?

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 06:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celkem slušný auta, ale pokud nemám v hlavě úplně nas****, v životě si nekoupim béčkovou Corsu obrostlou mechem za 57k.

Nějak si odporuješ. Slušné auto obvykle nebývá obrostlé mechem...

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 06:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšleno tak, že už tam stojí dlouho. Nikoli, že by samotný auto kvetlo.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5308
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 07:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Evidentně nevíš co je "srdcař"a asi ještě neměl Italíka.

Neměl a pravděpodobně mít ani nebudu protože mě až na výjimky prostě vůbec neoslovují.

Jestli tohle slovo spojuješ s jelenicí a nízkou výkupní cenou v bazaru...

Jelenice byla nadsázka, to se doufám dalo pochopit. Nízkou cenu tady prezentuje Tvůj kolega, pro kterého zvedáš palec.




Jestli ani tyhle tři důvody nestačí, tak už se mně radši neptej.


Nebudu protože je to zbytečné. Normálně uvažující člověk se snaží prodat svoje auto, o které se stará s nadstandartní péči, za nadstandartní nebo alespoň běžnou tržní cenu, kterou BOHUŽEL stanovují bazary.Proto nevidím jediný reálný důvod, proéč svoje auto prodávat levněji, než by je prodával bazar. Možná pro kupcovi dobré oči a slib, že ho bude každý večer hladit po kapotě a dá mu pusu na zrcátko... Já mám spíš pocit, že si tu někdo sní svlj sen jak všechny typické Čecháčky zase vojebe a koupí si mazlíka za pakatel. Jo, to bude tvrdý pád.

Dvě Octavie, stejnej rok, stejná cena, stejná výbava. Krasavice s 250tkm na hrbu a vedle ní stará voprejskaná, vyběhlá stočená na 170tkm.

Znal jsi skutečnou historii s reálný technický stav obou vozidel nebo tak soudíš opět jen podle svých osobních pocitů?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!