K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 15:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já myslel, že norma u RD jsou dvě parkovací místa :O. A vůbec, co je komu do toho, kolik budu mít na zahradě parkovacích míst? :D

Stanley: buzerace, jak se to vezme. Určitě je přes dotyčného do té křižovatky dobře vidět :-)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2849
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 15:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Este by som mal dodat, ze ta ulicka, ktora vedie k nasmu pozemku bude jednosmerka bez moznosti zastavit popri ceste, takze asi preto musime mat 3 miesta a nie 2.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5288
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 16:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: Když jsem tam asi dva roky zpátky dostal lísteček, tak jsem se ptal proč a bylo taky řečeno, že udání (konkrétně z DPMB).

Mirous: Přes to auto se není kam dívat, vpravo začíná jednosměrka se zákazem vjezdu mimo MHD, rovně zákaz vjezdu so jednosměrky.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5268
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 18:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Tak asi mluvil pravdu. Nevypadal, že by si vymýšlel.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5289
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 20:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen dodám, že jsem mluvil o místě z mojí fotky, ale předpokládám, že situace bude podobná.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 20:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to je mi jasné, vím, kde jsi dostal flastr, byly toho plné noviny. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8677
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 21:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mne, zda-li to propadlé bylo a řidič takto zaparkoval, nebo tam zaparkoval a propadlo se to?

VW Scirocco, Plzeň, zastávka Tylova.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 07:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

otázka zní zda jsi někdy předtím viděl ten chodník že byl v pohodě :-)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8647
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 16:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad údolní kdo to tam znáte při ceste z Komenského náměstí, tak v místech vpravo před parkem (Obilní trh) je široký chodník. V den kdy jsem tam jel se synem k dětskému lékaři, stalo na chodníku podélně velké množstvi aut, zaparkovat jsem mezi ně. Po čtvrt roce jsem dostal pozdrav od MP Brno. Na služební Křenová jsme se vypravili celá rodina vyzbrojeni potvrzeńim o akutním vyšetření syna v den a hodinu spáchání přestupku. Byla nám nabídnuta "symbolická" pokuta 200 Kč. Kdo mě zná, ví, že jsem klidná povaha... Toto mě tak rozpálilo, že jsem to všemi možnými výhrůžkami mě nakonec zadarmo.

Chodník je tam tak široký, že se na něj v pohodě vejde celé auto a ještě projede kočárek s dvojčaty.
Po komunikaci jezdí šalina oddělená tlustou plnou čarou, takže stání koly na vozovce nelze, tak se tam dala značka Zákaz zastavení namísto značky Parkoviště s vyznačeným stáním nachodníku.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 07. června 2013 - 17:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za parkování jsem nedostal v Brně od MP nikdy jinou pokutu než 200 Kč a to jsem nikdy nesmlouval (1x stání dvěma koly na chodníku, 1x nepovolené stání na chodníku stejně jako na foto výše a 1 x šikmé stání místo podélného a to taky na chodníku výše - dříve tam tak parkovali všichni tak jsem prostě zajel do řady).

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 09:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opel Cascada + pohřební Lincoln
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10754
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 13:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:
jak myslíš, že je ten Vágn těžkej? třeba jako trolejbus?

šmolko:
viz mirous: co je stavebnímu úřadu do toho, kolik si uděláš na zahradě parkovacích míst? chtějí ti snad diktovat i velikost podlahový plochy baráku dle počtu trvale hlášených osob?!?
btw můžeš použít i zatravňovací dlaždice atp. aby se vlk nažral a koza zůstala celá. pokud to jde, mrdat na ně - není-li možný domluvit se normálně.

2 all:
už jste někdy v nějakým českým (+moravským, slezským, hanáckým atd.:-)) městě viděli, že by MP sloužila jinýmu účelu než buzeraci?

v Plzni jsem dostal asi 2x nebo 3x lísteček za okno dodávky. 1x to bylo u nemocnice, kam jsem vezl jistou babku na vyšetření, stál jsem tak, abych nepřekážel, leč orgánům se to ani tak nezdálo. jednou u nás před panelákem na sídlišti na místě kontejnerovýho hnízda jak pro směsnej, tak pro tříděnej odpad. na jedný straně 3x šedivej směsnej kontejner 1100 l, na druhý straně 1x papír 1100 l, 1x plast 1100 l a dvojnesmysl na bílý a barevný sklo. mezitím je ovšem plac na dvě auta. pokaždý bylo na lístečku uvedeno: datum, čas, místo, RZ auta a dopsáno +foto (asi abych se leknul), prej stání na chodníku. parkuje se tam běžně. řešil jsem to tak, že jsem se na to vykašlal. proč se jít dobrovolně dohadovat na služebnu, ztrácet nervy a čas? krom toho ty dvě kila by stejně chtěli...

jinak mám kamaráda u městský fy, která v centru obouvá auta, který nemají zaplacený parkování a k tomu účelu vozí i eMPíka. ne že by mi musel někdy nějak pomáhat, ale vypráví zajímavý historky a základní poučení praví, že ten kdo se s policajtem hádá, dostává větší flastr. stejně tak na ulici je to levnější než ve správním řízení :-)

taky už vím, že určitý auta na určitých místech nemá smysl bonzovat, protože se to stejně mine účinkem. jestli někdo někoho maže nevím, ale některý auta prostě stojí furt na stejných placených místech a platit buď nemusí nebo se to řeší jaxi symbolicky. holt všichni jsme si před rukou zákona rovni.

jednou jsem se u nás před barákem uklidil na invalidní místo, abych neblokoval provoz, sedíce v autě a čekaje až se uvolní normální parkplatz. z krámu vylezla cca 60letá babka, cosi lovila v tašce, vytáhla mobil a fotila mě i s tím invalidním parkovištěm za zády. nenechala si vysvětlit vůbec nic, jen byla drzá a neodbytná. naštěstí to nemělo žádný pokračování. od tý doby radši budu blokovat provoz než dělat asociála na vozejčkářích :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4328
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 15:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

babka dělala regioanalýzu a fotila RZ né to kde stojíš

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 16:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta couvačka na 307 SW opravdu existuje
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4390
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 17:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja neviem čo tu stále nadávate na MP. Oni robia presne to na čo boli zriadený mestom a na čo maju právomoci. Ak niekde vedome porušujem predpisy musím počítať s tým, že za to môže byť nejaký postih. Ano niekedy to preháňajú ale ak stojím celým autom na chodníku a ešte sa budem rozčulovať ako si dovolili mi dať papuču mi príde minimálne nenormálne.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 08. června 2013 - 22:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně jak píše Peto. Pokud něco porušuji, tak musím čekat trest. 200 mi přijdou ještě v pohodě...

Když tu tak pereme naše MP, zkusil jste někdy někdo takhle parkovat ve Vídni a nebo nějakém německém městě?

Samozřejmě je tu i ta druhá pravda. Je pořád dost udavačů... A jak už bylo řečeno. Mají skoro ejakulaci, když tam někoho MP péruje...
Bohatě stačí důkaz z Prahy, když začal "protikuřácký" zákon o zastávkách MHD. První výjezd měla MP Praha asi okolo 1:00 1.ledna toho roku...
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 09. června 2013 - 13:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rallye Transalpina v Praze.
Exkluzivně na
www.neofolk.blogosphere.cz
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 09. června 2013 - 18:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diddy: 307 s pridavnou hmlovkou, ktoru som spominal.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 02:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je potěšující vědět, že ti uvědomělí jsou stále mezi námi... Jen si vždycky říkám, když vidím či slyším reakce ve stylu "a co takhle dodržovat předpisy?", zda se dotyční pyšní svatozáří a nikdy neporušili nějaký ten zákon či vyhlášku. Ač urputně budou tvrdit, že nikoliv, že jezdí dle předpisů, je třeba zmínit, že pravidla o provozu na pozemních komunikacích nejsou jediným právním předpisem a krom nich existuje řada dalších, o nichž ani nemají tušení a které třeba i porušují, byť nevědomky. Jen pokutování za tyto přestupky není výnosné tak, jako za přestupky v dopravě, proto na ně není zaměřena taková pozornost. Dovolím si tvrdit, že při poukázání na tyto prohřešky by dotyční tvrdili, že jde o maličkosti a nic se vlastně nestalo (což je leckdy pravda). Čímž se v kruhu vracíme k nenaplnění materiálního aspektu dopravních přestupků a výtkám vůči strážníkům/správním orgánům postihujícím takové jednání, na což bývá uvědomělými reagováno "a co takhle dodržovat předpisy?". Peto5220 a 9001, vy jste nikdy v životě žádný právní předpis neporušili či neporušujete?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5293
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 08:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor:

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 10:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toto auto predavala priatelka so 150 tis. km na tachaci minuly mesiac. Foto ako dokaz.
Navyse cela lava strana bola podla meraca hrubky laku prestriekana.
A odrazu ma auto 118000 km, nikdy neburane a uplnu servisnu historiu. (Servisna knizka skoncila pri 80tis km)

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 12:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: cožpak nevíš, že zkoumat materiální aspekt přestupku je buržoazní přežitek a v naší svobodné společnosti nemá již místo? Naším ideálem je přece společnost, kde každý bez přemýšlení důvěřuje tomu, že ten předpis a jeho aplikace má smysl. Zatím se ten ráj párkrát nastolit nepovedlo, ale teď už se to určitě povede. Technologicky jsme dál, veřejný mínění je skoro pod kontrolou a taky s většinou kverulantskejch intelektuálů se už zatočilo při těch minulých pokusech, které přežily hlavně konformní geny.

Ale abych jen tak nekecal mimo téma toho motorismu. Znáte takové ty měřiče rychlosti se semaforem, které Vám hodí červenou, když Vás naměří jet víc jak 50 nebo na kolik je to nastaveno? Je tam jen semafor na rovné cestě, v jednom směru, bez přechodu, bez křižovatky. Co si myslíte o lidech, kteří se na to vykašlou a profrčí to, červená-nečervená?
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4391
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 13:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: zda se dotyční pyšní svatozáří a nikdy neporušili nějaký ten zákon či vyhlášku

Bez mučenia sa priznávam, že som určite nejaký zákon alebo vyhlášku porušil a v živote ešte určite poruším či už nevedome ale vedome. Ale ak to urobím vedome tak samozrejme počítam s tým, že za to môže byť aj nejaký postih.

Dovolím si tvrdit, že při poukázání na tyto prohřešky by dotyční tvrdili, že jde o maličkosti a nic se vlastně nestalo (což je leckdy pravda).

Áno to si vystihol úplne presne, táto vlastnosť je u tunajších uživateľov veľmi častá a sú to práve oni kto sa rozčuluje, že dostali pokutu na zakázanom mieste ale pritom tu urputne bojujú a nadávajú na krivo zaparkované auto pri supermarkete kde je ďalších 1500 miest. Pričom tento hulvát z pred supermarketu by mal byť okamžite obesený a v porovnaní so státim na chodníku takéhoto vychovávača je to zločin najväčšieho kalibru.

Risan: Naším ideálem je přece společnost, kde každý bez přemýšlení důvěřuje tomu, že ten předpis a jeho aplikace má smysl.

Proti nezmyselným predpisom a zákonom sa bojuje inak ako hádaním sa so strážnikom ktorý si robí svoju prácu.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5294
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 13:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proti nezmyselným predpisom a zákonom sa bojuje inak ako hádaním sa so strážnikom ktorý si robí svoju prácu.

Ako?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 13:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Referendum, petície a podobné spôsoby.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Modrý_mrakicio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 14:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba rovnou ráži 28 obrácenou hlavní proti sobě?

(Příspěvek byl editován uživatelem modrý mrakicio.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 17:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: možná někdo to u některého případu může vnímat i tak, že se nehádá se strážníkem, který si dělá svou práci, ale hádá se se strážníkem, který si zjednodušuje svoji práci.

Ostatně tezi o tom, že strážník, který vynucuje nesmyslný předpis, za nic nemůže, já moc rád nemám. Pokud dělá práci, která se neslučuje s jeho svědomím, tak snad může odejít, ne?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 17:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik dalších toliko typických klišé - kdybych se já dopustil přestupku, samozřejmě bych nesl následky a pokutu zaplatil. První otázka zní - když je někdo tak uvědomělý, proč tedy vůbec porušuje předpisy?

Ale ak to urobím vedome tak samozrejme počítam s tým, že za to môže byť aj nejaký postih.
A když to uděláš nevědomě, tak s postihem nepočítáš? Víš, co se říká - neznalost zákona neomlouvá. Peto5220, kdybys vědomě v době, kdy není žádný provoz, vůkol žádné vozidlo (třeba v noci), přešel křižovatku na červenou, považoval bys své jednání za tolik trestuhodné, že bys s naprostou samozřejmostí a ochotou za toto zaplatil pokutu a měl následně pocit, že bylo správné, být za toto jednání potrestán pokutou? Totéž, pokud bys přešel ulici s minimálním provozem dvacet metrů od přechodu?

Další klišé - strážník za nic nemůže, on jen dělá svoji práci. Kdyby bylo prací strážníka nahánět podlidi do dobytčáku, pak za to taky strážník nebude moci, protože přeci dělá svoji práci? Když už musí vyjet na něčí udání, nutí ho někdo osadit vozidlo "botičkou"? Může zanechat za sklem výzvu k dostavení se k projednání přestupku/podání vysvětlení.

Bezmozek u supermarketu, svojí bezohledností, ať už vědomou či nevědomou, zabírá parkovací místa jiným řidičům a snižuje tak kapacitu parkoviště. Auto stojící na chodníku s parametry ranveje, kdy okolo projdou dva chodci za hodinu (dovolím si nadsázku podobnou tvým "dalším 1500 místům" na parkovišti), dle mého skromného soudu nikomu újmu nezpůsobí. K fotce od Stanleyho - porovnej "obotičkovaný" Renault, který nemůže nikomu překážet, ani chodcům, ani motoristům, nestojí ani na sníženém obrubníku, ani na vodících pruzích pro slepce, se způsobem zaparkování modrého "eurovozu" za Omegou. Stojí podélně, jak určuje dopravní značka? Nezabírá chodník a neztěžuje průchod chodcům mnohem více než Renault?

Myslím, že k tématu dokonale zapadne tento odkaz. Jde o výsledek zpřístupňování informačních technologií chovancům ústavů sociální péče. Když si přečtu vizitku autora, nemohu uvěřit, že někdo takový napíše takovou slátaninu obsahující i řadu faktických chyb. Nebo naopak - jak někdo s tímto smýšlením se dostal na takové posty.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4393
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 18:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: A když to uděláš nevědomě, tak s postihem nepočítáš? Víš, co se říká - neznalost zákona neomlouvá.

Ak to urobíš nevedome tak ako môžeš počítať s postihom? Logicky to nie je možné. Ale viem čo si tým myslel. Dám ti príklad, ak urobím ten istý priestupok nevedome tak si priznám chybu a prípadne zaplatím pokutu tak isto ako by som to urobil keby som priestupok urobil vedome.

kdybys vědomě v době, kdy není žádný provoz, vůkol žádné vozidlo (třeba v noci), přešel křižovatku na červenou, považoval bys své jednání za tolik trestuhodné, že bys s naprostou samozřejmostí a ochotou za toto zaplatil pokutu a měl následně pocit, že bylo správné, být za toto jednání potrestán pokutou?

Jazdím v noci často ale ešte som to neurobil, tak ako keby som to neurobil ani cez deň. A to z prostého dôvodu, ktorý snáď nemusím opakovať.

nutí ho někdo osadit vozidlo "botičkou"? Může zanechat za sklem výzvu k dostavení se k projednání přestupku/podání vysvětlení.

Nepoznám služobné nariadenia/predpisy MP.

K predposlednému odstavcu sa nevyjadrujem. Takto zanalyzované je to úplne o niečom inom ako keď sme začali diskutovať na tému "Keď niečo urobím ja tak je to maličkosť a nič sa vlastne nestalo ale ak vidím nejaký priestupok ja tak okamžite volám po spravodlivosti, pokute a postihu" čo sa tu dosť často deje.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5295
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 22:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K predposlednému odstavcu sa nevyjadrujem. Takto zanalyzované je to úplne o niečom inom ako keď sme začali diskutovať na tému "Keď niečo urobím ja tak je to maličkosť a nič sa vlastne nestalo ale ak vidím nejaký priestupok ja tak okamžite volám po spravodlivosti, pokute a postihu" čo sa tu dosť často deje.

Škoda, že jsem nevyfotil ještě situaci asi o 50 dál, kde stojí automobil sice zcela v souladu s předpisy, ale na projití zbývá místo stěží na to, aby si tam dva chodci vyhnuli. A teď si představte, že z nějakého vnitřního důvodu na tomhle místě neparkuju, protože prostě nechci zavazet, i když bych beztrestně mohl a na druhou stranu ve finále zaparkuju stejně jako Megane na fotce a odejdu s tím, že sice můžu dostat botu, ale nikoho reálně neomezuju.

A u supermarketu klidně přes dvě místa zaparkuju - buď někde v rožku nebo pozdě večer klidně u vchodu, když je parkoviště poloprázdné...

ve finále jsem chtěl tou svojí fotkou hlavně poukázat na to, jak se smyčka pomalu utahuje - co bylo dříve dle zdravého rozumu beztrestné, bylo později za lísteček + 200 Kč, potom za botu + 200 Kč a "manipulační" poplatek a za chvilku to bude na odtah...

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 10. června 2013 - 23:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220, v příkladu s křižovatkou a červenou došlo zřejmě k jazykovému nedorozumění. Přejít křižovatku je myšleno ísť pešo, nikoliv ísť na aute. Význam vysvětlen, otázka zůstává.

Volání po spravedlnosti, pokutě a postihu je slyšet právě od těch uvědomělých, kteří nic neporušují a když, tak za to se samozřejmostí přijmou trest. V kontextu této diskuze někdo jako jsi ty či 9001. Jakmile tito však poruší nějaký právní předpis, což v této době svázané přehršlí vyhlášek a zákonů není až takový problém, svůj prohřešek bagatelizují jako malicherný, kdy se vlastně vůbec nic nestalo. Současně ale nevidí, že se za stejnou malichernost v případě dopravních přestupků dožadují spravedlnosti, pokuty a postihu dotyčného. S dalším oblíbeným klišé - na západě byste si něco takového nedovolili udělat. Tak bylo mé sdělení zamýšleno. Výklad v podobě "kázat vodu, pít víno" je mylný, měl jsem na zřejmé nepochopení reagovat hned. Nehledě k tomu, že takový přístup se tu často opravdu nevyskytuje. Bezmozci a neumětelové při parkování se tu sice tepou často, ale nezdá se, že by je kdokoliv chtěl postihovat pokutou, což ani není dost dobře možné. Ani se mi nezdá, že by zdejší diskutující byli vzorkem "diskutujících" z Novinek volajících po okamžitém a doživotním sebrání papírů, zavření až zčerná či zabavení veškerého majetku při jakémkoliv prohřešku proti pravidlům silničního provozu (přitom na západě to tak funguje a jaký tam mají ordnung).

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5297
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 11. června 2013 - 07:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď si představte, že jsem dneska profrčel křižovatku na červenou. Kdo zná první semafor na Ostravské ve směru do Brna, pochopí...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Modrý_mrakicio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 11. června 2013 - 09:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se ale přece nedělá - měl by ses jít dobrovolně udat. Není přece možné, aby takové hrubé porušení předpisů zůstalo bez trestu...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4394
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 11. června 2013 - 13:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley 5297: Je to čisto tvoja vec.

Modrý_mrakicio: Píš pod svojím nickom a neskrývaj sa pod falošným hoci reg. nickom ktorý ma na konte za 5 rokov 45 príspevkov a z čista jasna sa tu objaví práve vtedy keď potrebuje do niekoho rýpnuť. Hanbíš sa za svoj názor, alebo nebodaj si chceš pod "original" nickom "zachovať nestrannosť" ??

(Příspěvek byl editován uživatelem peto5220.)

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 11. června 2013 - 22:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220, jak to máš s tím přecházením na červenou? Přejdeš-li (ísť pešo) na červenou, když bude nulový provoz, považoval bys své jednání za tolik trestuhodné, že bys s naprostou samozřejmostí a ochotou za toto zaplatil pokutu a měl následně pocit, že bylo správné, být za toto jednání potrestán pokutou? Jestliže odpovíš ano, pak mi ještě řekni, jakou a komu jsi přejitím na červenou způsobil újmu.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4395
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 11. června 2013 - 23:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Ak by sme si každý zákon prispôsobili na situáciu kedy konaním ktoré zakazuje nikomu nespôsobujeme újmu mohli by sme ich takmer všetky zrušiť a žiť v anarchii s dúfaním, že každý človek bude konať tak aby svojím konaním nikomu nepoškodil.

Takže moja odpoveď je, áno zaplatil by som.

(Příspěvek byl editován uživatelem peto5220.)

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 00:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budou se tu ještě někdy řešit Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd.???

Tohle sou kecy jak z poslanecký sněmovny.

Snad každej normální řidič co má mozek,zdravej rozum a usudek a hlavně papíry jede v obci 60,minimálně říznul červenou,nedal někdy někomu přednost,cestou do práce nepouští chodce,někdy i nerespektuje dopravní značení či nepřizpusobuje jizdu stavu a povaze vozovky.Snad každej už někdy blbě zaparkoval,jel 40 na třicítce a 90 na osmdesátce...
Nemluvě o povinný výbavě a stavu osvětlení vozidla či tlaku v pneumatikách...viz řidič je před jízdou povinnen.

Kdyby každej zpytoval svědomí je svět bez řidičáku a vybírání pokut by bylo větší rito než ropa.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 00:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220, a měl bys při tom pocit, žes provedl věc natolik zavrženíhodnou a trestuhodnou, že by bylo na místě potrestání v podobě pokuty?

Definice přestupku je následující: Přestupkem je zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně, nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních předpisů anebo o trestný čin. Tedy znovu - čím a jak jsi ohrozil zájem společnosti, když jsi přešel ulici na červenou v době nulového provozu? Popravdě, tuším, jaká bude asi odpověď, no nechám se třeba překvapit.

Ano, mohli bychom zrušit zákony, pokud by každý jednal tak, aby druhému svým jednáním nezpůsobil újmu. Ale protože to je nereálné, existují zákony, které jednak vytváří jisté mantinely pro jednání jedince a současně definují, kdy se dané jednání stává přestupkem - viz výše definice přestupku, kdy formální naplnění není jediným kritériem. Což však ti z pokut profitující ignorují a mnozí pokutovaní si neuvědomují.

Martassi, řeší se Auta, resp. vše okolo nich - je to o dopravních přestupcích. Rozhodně to nejsou kecy jak z poslanecký sněmovny, jsou to věci, které by si každý měl uvědomit a přemýšlet o nich, aby nebyl ovcí ze stáda, neboť právě s požehnáním Poslanecké sněmovny (i Senátu) za spokojeného bečení holených ovcí se z vybírání pokut stalo větší rito než ropa.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 09:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: (původně jsem nad Tebou chtěl zlomit hůl, ale zkusím to ještě) ono to ve skutečnosti ale je tak, jak píšeš. Respektive původně to tak bylo, jen už to dneska málo kdo ví (jsi toho nejlepším důkazem), že zákon měl sloužit realitě a ne realita zákonu. Tak se to postupně v tichosti ruší a (skoro) nikomu to nevadí, protože každý dneska už od školy věří, že příčinou bordelu je nedodržování školního řádu.

Tedy ještě malé upřesnění k tomu, co píšeš - on to není tak, že by přestupce mohl polemizovat s předpisem, jak výsměšně naznačuješ. Je to ale tak, že když Tě chce orgán trestat, nemělo by stačit, že jsi porušil, ale milý orgán by měl také sdělit, jaká je ta újma, co o ní píše Doktor. Orgány na to ovšem kašlou a řeší jen "porušení hlavy XXII školního řádu," proto jsem Ti už dříve psal, že strážník většinou svou práci "nedělá" ale "odbývá."

(Příspěvek byl editován uživatelem Risan.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4158
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 14:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan a Doktor: právnicky se tomu říká, že nebyl naplněn materiální znak přestupku, čili předpis porušen byl, ale stalo se kulový...(tak chytrej nejsem, půjčil jsem si to od Dfense)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 14:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojem známe, ale jak víme, většině lidí nic neříká, tak jsme jej už ani nepoužili, i když Doktor jej zde výše zmínil. Ale co znamená ten palec nahoru - že se mnou souhlasíte?
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10760
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 01:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

peto5220:
hele a kde se vzala ta tvoje svatozář? tos nakoupil už v rodině, ve škole, nebo tě vychovalo okolí v pozdějším věku?

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 11:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4396
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 12:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Minulý víkend bola na ňu akcia v Hypernove.

Doktor: a měl bys při tom pocit, žes provedl věc natolik zavrženíhodnou a trestuhodnou, že by bylo na místě potrestání v podobě pokuty?

Asi nie.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4338
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 14:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu co to se dalo čekat řada D jsou hrozný klumpy.
Máme je 3 roky a furt se na tom něco sere. Jedna už má novou převodovku ale řadit s tim skoro nejde. Na jedný je to tuhý že řadička nejde skoro utahnout jednou na druhý "ulovit" dvojku je loterie. A to maj ty auta prd najeto (cca 250-300tkm) Maj sice dost silný motory ale musi fungovat. Na jedný furt něco odchází takže pak do kopcve nejede a nejdede a je fuk jestli naložená nebo prázdná.

Nehledě na ergonomii a dílenský zpracování.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 23:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak něčím se pochlubím:

Pak mě něco nas....o. Paní nedobrzdila:

Do toho dne bez zásadního šrámu, když nepočítám blbečky na parkovištích...

A nakonec jedna Škodovka, která se už objevila na netu, ale tentokrát jsem jí i vyfotil. Už jsem jí viděl víckrát (i červenou), ale to nebyl čas fotit. Zepředu Rapid, zezadu úplně něco jinýho (chybí prolisy). Maskování jen okolo zadních okýnek:


P.S. jestli jste před chvílí někdo viděl tento příspěvek vedle, tak tam opravdu byl....

Čus bus Karlos
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 23:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda to zamrzí. A jakpa jinak slouží s takovou porcí kiláků?
Ted rapid je divnej....

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 23:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos: To, co máš na posledních 3 fotkách mě dnes předjíždělo u MB. Jen to bylo červené a na to mělo "matoucí" nápis FABIA
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5299
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 23:25:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlos: Jak se Ti povedlo, aby jsi měl na tachometru 0 km/h a přitom zaplý tempomat?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 23:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tato Škodovka se mě asi líbit nebude :-(. Zajímavý detail, že je to nová Škodovka, ale má starý znak :-)
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 06:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: slouží naprosto bezproblémově, kromě spojky (460000 km) je tam vše původní, samozřejmě když nepočítám brzdy, čepy, tlumiče a podobně. Na druhou stranu, když by se cokoliv stalo, tak nemůžu říct půl slova. Stále to má záruku mobility a pravidelný servis...
Stanley: tady je to trochu jinak, kontrolka svítí, když je zaplý vypínač na páčce. Originál, už od výroby...

Čus bus Karlos
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5300
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 07:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Předpokládám, že to logo je jen přelepené v rámci "maskování".

Karlos: Původně jsem si myslel, že to tak je, ale nebyl jsem si chopný vzpomenout, jak to funguje u firemní OII. Ve Focusu se mi ta zelená kontrolka rozsvítí až ve chvíli, kdy je tempomat opravdu aktivní.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 09:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Octavia to má stejně jako Focus, svítí, jen když se jede.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 10:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to i ta spojka vydržela dlouho. Předpokládam že sis s tim tu porci nalítal sám.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 13:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad tempomat: záleží na roku výroby. Myslím, že i u nějaký Octavie I to bylo stejně. Tohle je 2006.

Martin: ve 99% případů ano, v opačném případě jsem seděl na sedadle spolujezdce s klackem v ruce .

Největší cesta byla asi na trase Praha-Manchester-Bialystok-Praha. Cca 4650 km za 52 hodin, ve dvou. Probíhalo to asi tak, že jeden řídil a druhý spal...

Čus bus Karlos
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 16:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se parkuje :-)

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5302
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 22:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, takové věci vídám v Brně poměrně často a fakt se nestačím divit, čeho jsou lidi schopní.

A třeba v úterý jsem dostal opět koulí. Zase nějaký odporník na podélné parkování. Ano, opravdu je to stejné místo, které jsem před měsícem opravoval:



Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8691
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 08:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A třeba v úterý jsem dostal opět koulí. Zase nějaký odporník na podélné parkování.
Předevčírem jsem viděl parkovat ženskou se starym Cliem - i přes malost auta se jí podařilo ťuknout vůz vpředu a vzadu a zaparkovat tak blbě, že část auta zůstala trčet do silnice.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 12:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dneska vyrazil s kolegou pro Felicii, kterou chtěl a nakonec jsem domů dojeli se dvěma

A tato říká mi říká po dnešku pane :-)

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 15. června 2013 - 15:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já zase dám fotky té své...

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...