K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 31. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 31. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 22:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek961: Chlapi, debata totálne o ničom, dookola to isté, každý si tu aj tak melie svoje.


Pavel2: btw v čem je hlavní rozdíl mezi HTP a TSI?
Rozjedem novej flejm?
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 09:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: zrovna jsem si říkal, že bys nám ty rozdíly mohl objasnit Ty. Zatím jsem od Tebe tady neviděl jediný příspěvek, který by obsahoval nějaká fakta, odbornější nebo techničtější objasnění nějakého jevu či principu, které by nám udělalo jasněji. Zatím to byly jen dojmy, které si mohu poslechnout v každé hospodě.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 10:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Jak se nebavíme o lidských právech a svobodách, podepisuju jeden Váš příspěvek za druhým..;-)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10703
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 12:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martass87:
už jsem to chtěl napsat včera večer, ale nakonec k tomu nedošlo...

o žádnej flame MĚ nejde, mě zajímají fakta. tady je několik lidí, který vypadají, že něco ví, něco umí a zřejmě vycházejí i z vlastních zkušeností.

hospodských mouder je na každým rohu habaděj.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,protože sekačky typu HTP mě absolutně neoslovujou,btw nejsem duchodce,používám plnohodnotné auto.
Jsme v čechách a tenhle motor má pod kapotou minimálně 50% lidí co sem lezou,takže nějaký fakta o tomhle "X" let starym motoru tady fakt psát nebudu.Od toho máme časopisy.

A Pavle2,jestli tě zajímá rozdíl mezi HTP a TSI,je to jednoduché:
HejTyPýčko má tři válce,nemá turbo.
TéeSíčko má čtyři "válečky" přeplnované turbem.

TSI vyniká vysokým výkonem,při malém obsahu 1.2 má 77kW.Každopádně je to opět VW motor,kterej má nemoci už z výroby.viz řetězové rozvody,citlivost na olej a krátké trasy...
Klasika,když přišlo HTP,skákaly rozvody kvuli krátký napínací liště řetězu,řešeno až ve 2004 dlouhou lištou.
Každej novej výmysl má svý mouchy,co jsou TSI zač uvidíme časem.Jízdní zkušenosti a spotřebu s tímto motorem zatím nemám.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 22:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: A opět zbytečně silná slova a předsudky! Můžu se zeptat, co máš za auto, Jen tak pro zajímavost, abych věděl, co je skutečná kvalita.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 22:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hospodský kecy x fakta x silná slova x předsudky

Mik0cz:Mam to ve znaku,jiný bych nechtěl....
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 22:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, poslední dobou přemýšlím nad koupí nějakého toho "přibližovadla". A chci se zeptat má tu někdo zkušenosti s vozy FIAT MAREA 1,6 16V? Díky

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10705
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 06:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martass87 #601:
HTP vs. TSI: dík, tak je to přesně tak, jaxem si myslel :-)

jinak ze zdejší diskuse mám dojem, že je třeba stále omílat třeba tuhle věc:
Hromada Technických Problémů
před lety bych ještě nevěřil, že marťan bez praxe je schopen zkonstruovat a zavést do výroby paskvil, ale HTP sekaček se vyrobilo takový kvantum, až to není hezký

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 06:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiat Marea je starej kepl a tak je nutné ho brát.
S motorem 1,6 16V zkušenosti moc nemám, já jsem měl vždy Fiaty s dieselem, ale měl ho strejda a má ho kolega v práci a podle všeho se jedná o docela povedený motor. Spotřeba kolem 7L, solidní výkon a kultivovaný chod. Nikdo si na nějaké fatální závady nestěžoval. Tvrdí se, že je to ten nejlepší motor, jaký se dá do Fiata pořídit.
Ke zbytku auta. S převodovkami Fiat nemá problémy, hnací hřídele a klouby také netrpí nějak častěji na závady než je obvyklé. Přední náprava je McPerson, má kovaná ramena na kterých nejde vyměnit čep. Musí se měnit celé i se silentbloky, jedno stojí cca 1500Kč. Nové vydrží dle značky cca 100tkm. Zadní náprava má kyvná ramena, u kterých dochází po určité době (cca 10let a 200tkm) k poškození gufer a zatékání vody, což způsobí vyreznutí ložisek v uložení ramen (nikoliv v kole). Projevuje se to tím, že pak jsou zadní kola do A, auto dost plave a kličkuje. Dá se to opravit, ale je to poměrně špatná práce. Cena opravné sady cca 1500 - 2500Kč na jednu stranu.
Karosérie rezne tak někde okolo průměru třídy a stáří. Začíná to na podlaze (kolem odtokových otvorů ve spodní části), dále pak spodní části prahů. V prvních fázích to není na autě při pohledu shora vidět, musí se člověk sehnout. Elektrika více-méně funguje, nesetkal jsem se s nějakými zásadními problémy s elektrikou. Občas trpí na netěsnosti topení - z počátku je cítit Fridex v autě (mě osobně začala svítit letos kontrolka Airbagu poté, co začalo téci topení a voda z něj řj. Airbagu vyzkratovala). Brzdy to má slabé, jako většina Italů, ale problémy při údržbě jsem nezaznamenal. Občas v těchto autech něco rachotí, drnčí, vnější kliky praskají a pokud nejsou lakované v barvě kastle tak vypadají jako po požáru - to je normální.
Jinak mě už nic zásadního nenapadá. Pokud Marea neutrpěla v minulosti nějakou vážnou nehodu, nemá nějaký extrémní nájezd (tj. hodně přes 200tkm) a majitelé se k ní chovali slušně (no je to dost podmínek :-) ), tak to (podle mého) není vyloženě špatné auto.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4295
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 08:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo HTP ... 44tkm 4 roky stáří klepal se motor jak ratlik v zimě na volnoběh a houpal.
Výměna svíček nic. Kontrola vstřikovačů nic. Diagnostika nic.
Ejhle makovice v hajzlu repasovat se nedá takže nová za 27 kapříků plus 6 za práci a s ní spojenou bižuterii. I to jsme si prožili.
Jede to hezky s prázdnym autem ale kua auto co neujede s běžnou údržbou bez zásahů do motoru 250tkm neni auto ale mrdka.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 09:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: ze si vytiahol tento clanok, ja si nanho spomeniem vzdy ked niekto obhajuje ten kriplacky HTP!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4071
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 10:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87:
Mít slabost pro alfu a osuzovat kvalitu výroby a životnost jakékoliv jiné značky chce silnej žaludek...i když, uznávám, alfa se kupuje srdcem.
že tebe sekačky HTP neoslovujou, je informace na stejné úrovni, jako že 95% ostatních lidí neoslovuje alfa. O HTP ani alfě to nevypovídá vůbec nic, maximálně o jejich image.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 10:21:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plejáda znalců, bravo! Jeden má Itala, další Forda (nebo se mýlím?), třetí bůhvíco a křičí tady o mrdkách a kriplovských motorech.
Ale třeba jenom máme v rodině štěstí na kusy. Na oba dva. A ostatní majitelé (všimněme si, že na to nadávají pouze ti, kteří to možná jednou řídili) zde očividně taktéž. Nu což, každému, co jeho jest, jak s oblibou říkávám
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4073
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 10:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MIk0cz: Co mi to berete z huby?

ale abych upřesnil - jednoho forda mám doma taky (a už nikdy více, byť víc díky přístupu zastoupení značky než kvalitě auta) a alfu hodně zvažuju jako veterána...takže zaujatosti jsem snad prost...
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 10:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Omlouvám se, příště budu rychlejší . Co se týče Fordů, vždycky jsem je měl rád. Než jsem v poměrně krátké době přišel do styku se čtyřmi (1x Mondeo a 3x Focus). Mondeo bylo neuvěřitelná loď, pohodlná, velká, ale pořád se ku*vily zámky. Což beru jako maličkost, ale ze Škodovky na to nejsem zvyklej. Oproti tomu Focusy, ve kterých mi bylo poněkud těsno (asi jako Pavlovi ve Fábii . Ba ne, jsou větší než Fábie, ale když to někdo srovnává s Oktávií, tak to mi přijde poněkud neadekvátní, Oktávka je proti tomu gauč.), zámky se v nich jebaly taky, do toho elektronika a v tom autě byl takový jakýsi podivný hluk, zřejmě od odvalujících se kol? Nevím. Každopádně co se mi naopak hrozně líbilo (nebo mi to aspoň tak přišlo), ty auta krásně žehlily nerovnosti na silnici. Takže tak o Fordech. Nejsem zaujat, spíš zklamán. Ale třeba jsem měl zase jenom štěstí na pitomý kusy. U Fordu totiž údajně víc než kde jinde platí, že co kus, to originál. A co se týče Alfy, je to krásný auto, ale... jak jsme psali výše. Ale jako veterána - proč ne?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4299
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 11:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panáčku jelikož fóbii máme 7 let v rodině a jezdim s ní hlavně delší trasy po celou tu dobu v různých režimech podmínkách i obsazení tak si troufnu říct že vim o čem mluvim.
To že jsem k mýmu velmi oblíbenýmu VW přišel na chuť starym kvalitním fordům můj fundovaný názor na fábii nikterak neshazuje.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 11:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100: Tak to jsme na tom stejně. Akorátže místo sedmi jí máme deset let. Takže si taky troufám tvrdit, že vím, o čem mluvím. Takže naše odlišné názory jsou buď věcí způsobu používání a nebo priorit. A jsme zpátky u toho. Můžu říct, že se mi něco nelíbí, nevyhovuje. Ale mluvit tady o rozklepané tříválcové mrdce, ratlíkovi, a podobně, je trochu přehnaný. A klasickej argument: Proč by těch aut jezdilo tolik, kdyby to byly vážně takový mrdky, jak tvrdíte, vhodný po čtyřech letech na vyhození?

Edit:
Shrňme si schválně Vaše argumenty:
1) Klepe se to. Klepe, no a? Některý dýzláky se taky klepou.
2) Hluk. Ano, hluk. Jenže se bavíme o autě starém (konstrukčně) patnáct let (u Fábií II jsem tento hluk nikdy nezaznamenal). To ten zmíněný Focus (aspoň z mojí zkušenosti) je na tom hůř.
3) Zvuk. Každý motor má nějaký zvuk. A tohle zní prostě jako mixér, je to dáno konstrukcí motoru. Až budu chtít balit holky na zvuk motoru, koupím si Harleye. Jinak zvuk motoru je podle mě věc absolutně nepodstatná.
4) Auto je malé. Ano, JE malé, také je z kategorie malých aut. Já však tvrdím, že ve čtyřech v pohodě a v pěti nouzově to auto slouží.
5) Nejde s naloženým předjíždět. Jde. A krásně. Akorát se to musí umět. Ve třech chlapech s přívěsem na kouli předjedu do kopce kamion. Bezpečně. A vůbec. Člověk musí taknějak trochu oshadovat možnosti svýho auta. Když mám holt malou mrdku, musím vědět, co si s ní můžu dovolit. S Ferrari zase nepojedu na retardér, žeano.
6) Žere. Nežere. Když s ní člověk umí jezdit, žere úplně normálně.

Takže to jsou zase moje zkušenosti. Chtít prostě od Fábie to, co od Bentley, je poněkud... na hlavu, že.

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4300
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 12:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak od fabie nechci to co od bentley.
Způsob používání? v 90% za volantem děda (řídí od roku 68) a vedle sedí babi pár nesmyslů v kufru. Předtím mladá rodina podle stavu při zakoupení a servisní historie dobře o auto pečovala a nejspíš i užívala.
4 lidi je špatně pokud to nejsou trpajzlici. Já si za sebe ve fóbii nesednu. (179/96)
Jelikož jsem měl několik trabantů a škodovek s motorem vzadu tak mě rovněž nemusíš poučovat o umění jízdy s malorážkou. Ale pokud jedu ve 4 dospělých s batožinou tak věř že s prázdnou avií jsem schopnej dynamičtější jízdy než s fóbií.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 13:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...je taky ještě otázka, proč jezdit ve 4 lidech s bagáží fabií, když na dvoře stojí scorpio, že? Ono malý auto je tak nějak primárně určeno na krátký trasy a ne na dálkový rekordy, na to jsou scorpia...
za volantem děda (řídí od roku 68) a vedle sedí babi pár nesmyslů v kufru
Stěžuje si děda na fabii?
A říct, že auto je mrdka v akceleraci jen proto, že existuje auto, který akceleruje rychleji...je tedy mrdka i ferrari, páč Bugatti Veyron...?

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4302
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 14:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime ne vždy bylo scorpio/focus/T3 a občas jsem coby panskej kočí tudíž nemam na výběr a jsem povolán odvézt lidi fóbií.
Děda si pochopitelně na fabii stěžovat nemůže neb 30 let drandil na trabantu pak necelých 10 se š105L tudíž je pro něj fabka letadlo. Ale když mu po půl roce od koupě odešla makovice tak opravdu nadšenej nebyl ale nějak se s autem usmířil.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 14:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stretol este niekto v poslednej dobe v BA stare, cierne (nijak neoznacane) Vento s cervenymi majakmi?
Behom tyzdna som ho videl uz druhy krat, ako si to zenie po Prazskej smerom do centra.
Že_by aj "chlupati" vytiahli s prichadzajucim letom z garazi veterany?

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 14:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboli pro dědu je fabie HTP naprosto OK. A vo tom to je. Mně odešly po zhruba stejný době na S-maxu drážky na poloose, nadšenej jsem nebyl, ale nějak jsem se s tím autem smířil.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4387
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 14:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde s naloženým předjíždět. Jde. A krásně. Akorát se to musí umět. Ve třech chlapech s přívěsem na kouli předjedu do kopce kamion. Bezpečně.

A miesto toho aby kolona za kamiónom zmizla ostane za ním pretože HTPčko ho pol hodinu obehuje

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 15:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Hodinu. Dokonce mi museli vyhradit samostatný pruh, abych ho mohl tu hodinu bezpečně objíždět .
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 18:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela zajímavý PT (foceno za jízdy),proto je to trošku máznuty

Ještě jsem v Paříži potkal toto,asi nový Twingo,fotka se nepovedla je taky focená za jízdy!


(Příspěvek byl editován uživatelem Diddy.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8655
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 19:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pokud jedu ve 4 dospělých s batožinou tak věř že s prázdnou avií jsem schopnej dynamičtější jízdy než s fóbií.
To bude chyba nejspíš u toho, kdo zrovna řídí...

ale kua auto co neujede s běžnou údržbou bez zásahů do motoru 250tkm neni auto ale mrdka.
Hm, Fabii máme 9 let a jezdí bez problémů. Co na to víc napsat?

ze si vytiahol tento clanok, ja si nanho spomeniem vzdy ked niekto obhajuje ten kriplacky HTP!
Na tenhle příspěvek budu vzpomínat, jakmile se bude hovořit o duševně slabších

Pánové, mě to přijde, že ideální HTP by mělo mít výkon tak 300kw, aby Avia nebyla rychlejší, ale spotřebu tak 0,5 litru na 100km, Fabia by měla mít 4,5 metru, aby se tam všichni vešly a kufr jak dodávka a obsah variabilní, podle toho, jestli kupec nevěří nebo věří downsizingu...

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 19:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM:
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5343
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 20:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diddy: Ten červený grc sa volá Renault Wind, už sa robí nejaký ten piatok.

PT Cruiser v retro štýle
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 20:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já myslím, že všechny argumenty tady už zazněly, kdo uměl zapojit mozek a najít protiargumenty, tak už je našel a napsal, komu se dosud zapojit mozek nepodařilo, tak už se to asi nepodaří (jak praví klasik - pámbu nadělil každému podle svého uvážení, Kelišová). Zdá se, že se to už docela opakuje, tak bych to uzavřel. Debatu jsem asi rozpoutal já tím, že jsem jako příklad dowsizingu nevhodně uvedl tu dráždivou trojpísmennou zkratku, i když jsem původně myslel, že půjde o technickou debatu. Takže prosím, pánové, další opakující se názory na totéž téma už nejsou nutné.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 20:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino
Já věděl že jsem četl něco jinýho a kratšího než Twingo,jen jsem si nemohl vzpomenout,teď to úplně vidím jak jsem si to četl,ale paměť někdy vynechá,hlavně když jsem neměl ani páru že to existuje!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8658
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě připadá, že ten PT Cruiser se podařilo zprznit. Originál se mi líbí tak nějak víc. Ale prý to má šílenou kvalitu.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM
Ono je PT Cruiser ještě možné zprznit??? Já myslel, že ten je hnusný již z výroby... Pokaždé co ho někde vidím, tak na sebe vrhnu kříž (ačkoliv nejsem věřící), páč vypadá jako pohřebák.
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby som dal na správnu mieru svoj príspevok, som hodnotil nápad retro doplnkov na PT Cruiseri, nie výsledok, ani auto v pôvodnej podobe
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10707
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

risan:
ani já jsem to takhle neplánoval, leč pandořina skříňka jménem HTP byla otevřena, aspoň jsme si to pěkně všechno vysvětlili

něco málo jsem si i mimo zdejší diskuzi přečetl o konstrukci maloobjemových motorů, takže za sebe můžu říct, že mě tahle epizoda trošičku technicky dovzdělala. snažím se i na špatných věcech nacházet pozitiva.

aby to nebylo tak úplně suchý, přidám vám jednoho pěknýho měďoura :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já tyto Mercedesy žeru! toto je správná Mercedesácká klasika!
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 28. května 2013 - 21:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Díky za vyčerpávající info

Dálkaři na cestách - Stránky věnované autobusům na pravidelných dálkových linkách
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 29. května 2013 - 14:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

What is this?

Auto sem tady vídal parkovat často dokonce se mi zdálo že se vůbec nehýbalo..
každopádně zajímá mě jestli se jích vyrobilo hodně nebo je to rarita, díky předem..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5211
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 14:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co by to bylo? Obyčejný Peugeot 205 cabrio s Pininfarinovou kastlí.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 15:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01 (236)
Je to docela pěkně zachovaný kousek vrcholného modelu Peugeot 205 Cabrio (verze CTI byla pro kabrio to samé co GTI pro hatchbacky). Podle továrních statistik se 205-ek Cabriolet vyrobilo 100.832 kusů, takže taková rarita to ještě zatím není. Spíš je rarita natrefit na slušně vypadající exemplář nenapadený tunery...
Zajímavostí je, že montáž karoserii kabrioletů probíhala v italské karoserii Pininfarina (Grugliasco), ale na finální montáž byly kompletní karoserie zaslány kamionama zpátky do francouzského závodu Mulhouse.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 29. května 2013 - 15:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peugeot: díky za objasnění..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10710
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 18:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr. Peugeot: když to máš tak pěkně vysledovaný, víš kolik se vyrobilo P 306 cabrio a kolik z nich mělo elektrickou střechu?

dík :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 18:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2 (10710)
Přiznám se Pavle bez mučení, že to nevím. Tento údaj jsem se již také snažil několikrát získat a zatím bezvýsledně. Vím jen, že celé modelové řady 306 bylo vyrobených přes 2,7 milionu exemplářů. Mě by hlavně zajímalo kolik mohlo vzniknout 306 Cabrioletů v úpravě Roland Garros.
V ČR je přihlášených kolem 35000 306-ek (jak víš, jednu z nich osobně vlastním )
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 21:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden "upravenej" .....
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5280
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 21:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ford, na vrakovišti lord.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 22:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley:Co to je?

Kdybys vyfotil prahy a zadní nosníky poznal bych i co je to značku.Měl jsem Forda

(Příspěvek byl editován uživatelem Martass87.)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5281
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 22:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus 10/2007, 98 tis. km, 5. dveře pod lištou nad SPZ.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 23:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ty fordácký kastle
Escort,Fiesta,Focus a poslední dobou i Fusion.Motory vydržej snad uplně všechno,vysoká spolehlivost,nadčasovej komfort svý doby,díly pomalu za hubičku a nakonec to člověku zrezne pod prdelí.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10711
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 07:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na eskorťákovi taky hnijou pátý dveře kolem stěrače. známej měl Fusiona, kupoval novýho jak přišel na trh a po pár letech se mu podařilo zadřít motor :-)

asi neměl šikula čas zvednout kapotu, když tam na něj furt svítily kontrolky, auto jelo...
přičemž úplnej technickej antitalent to není.

pak koupil dočasnou náhradu olítaný Felpiko a prej se ani nepodíval, jestli to nějakou mazací náplň má, prodejce řekl, že tam olej je:-) i tak se dá jezdit, ale ne dlouho

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 09:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Za to moze ta debilna lista nad SPZ. Rovnaky problem je aj pri C-Maxe.
To penove tesnenie casom strati schopnost tesnit a najprv sa spinia sklicka osvetlenia SPZ, neskor odhrzdavie kontakt k ziarovke a potom to zacne asi takto korodovat. Do tohto stadia som sa nastastie nedostal. A zabudol som na zatecenie do mikrospinaca otvarania zadnych dvery.
Na aktualnom Forde som to hned po kupe vytesnil silikonom a nemam problem.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5282
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 09:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Důvod je mi jasný - netěsnící lišta + probíhající elektrolýza od probíjejícího a korodujícího osvětlení RZ. Osvětlení už jsme měnil dvakrát, ale po tom, co mi letos vyhnilo podruhé během dvou měsíců jsem sundal lištu a tohle mě tam čekalo. Spínač otevírání mám ok.

Aktuálně se páté dveře lakují a do lišty jsem koupil těsnění (silnější oboustranka), které se nabízí na poFL model (08-11). O silikonu jsme taky uvažoval, ale levnější prý likvidují lak (kyselost)

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 09:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som silikonoval listu aj na predoslom C-Maxe a nemal som s tym problem, ale ktovie.
Rozhodne tam uz odisiel mikrospinac, takze to bolo take 5 minut po 12. :-(
A co sa tyka osvetlenia, vyhodil som povodne ziarovkove a nahradil som to LED-kovym. Myslim, ze toto je ten model.
Svieti to krasne a hlavne je to sustava SMD diod schovana v takom plechovom kvadriku, ktory som pre istotu tiez vytesnil.
Cena nie je zanedbatelna, ale tuto investiciu nelutujem!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 10:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už jsme osvětlení utěsnil dveřním samonalepovacím těsněním, takže asi zůstanu u běžného.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 12:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A prosím, co to je "nadčasovej komfort svý doby?" Já tomu nerozumím. Přijde mi to jako dvě protichůdná tvrzení.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 21:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve svý době nadčasový auto,co na tom není k pochopení?
Např. Favorit vs. Escort...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 21:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude s píš tim že favorit byl silně podčasovej

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5284
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 22:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je něco poplatné svojí době, tak to nemůže být zároveň nadčasové, to dá rozum.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 10:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zcela polopaticky - pokud je nějaký výrobek "nadčasový", pak musí tuto vlastnost již ze samé podstaty věci mít nejen v době své výroby (jinak by totiž o nadčasový výrobek jít nemohlo)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 10:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový Superb ve výrobě

Potkal jsem ho minulý týden, je to krásné dílo.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 12:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je taky nějakej ten pátek potkávam na efkových značkách ale do krásy to má dost daleko ...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)