K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 19:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2:
je typickým znakem downsizingu vyšší spotřeba na dálnici?
Tak jak na to koukám,ANO,spotřeba se muže zvýšit...

Jinak co jsem se zde ještě dočetl,tak "downsizing" je trend,někomu příjde k hovnu,objem ničím nenahradíš,motor má menší výdrž,nedá se s ním předjíždět atd,atd...
Já si třeba myslím,že v Americe ani neví co je Downsizing,ani to vědět nechtějí....
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 19:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: můžu se zeptat, kam koukáš? Já bych rád viděl třeba porovnání čísel spotřeby při 120 km/h například u Fabie 1,2 HTP a 1,6, jestli je u té HTP opravdu větší. Já fakt nevím.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 19:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Pavel2 se ptal jestli si muže zvýšit?Ja tvrdim,že ANO,už jen na základě výše uvedených tvrzení.
Metodické spotřeby jednotlivých motoru k dispozici nemám,ale určo někde budou.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 22:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87 - ať jsou američani sebeblbější národ tak v autech maj zatim ještě furt jasno.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 07:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3P4 9959

Zmrdeček vybržďovač zamachroval na známýho s náklaďákem... když ho potkáte rozbijte mu držku a auto.

http://youtu.be/CMXTN_ub0Xk

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10693
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 08:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3P4 9959 - je to nějakej nejřanskej osel... asi si myslí, že má to bávo dobře pojištěný

k ostatnímu později... a děkuju zatím všem :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 09:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100: Ale netukol donho? Mozno to by bola prenho lekcia.
Neviem najst to videjko, ale chlapik na Octavie chcel takto "skolit" kamionistu, ktory mu spravil inspekciu batozinoveho priestoru. Tak na taketo hovada.
Mna nastastie vybrzoval naposledy jeden zmrd uz 2 mesiace spat na R1 takze bolo kde sa uhnut a mam na aute celkom jedovate brzdy, ale mat starsiu herku, asi mu to drbnem do kufra.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 09:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Downsizované motory jsou užitečné pro toho, kdo najezdí za rok relativně málo km a moc toho nevozí, což je většina současných majitelů osobáků. Jakmile je auto častěji naložené na celkovou hmotnost nebo má opravdu velký kilometrický proběh, rozhodně se už kvůli životnosti a průběhu kroutícího momentu vyplatí motor o větším objemu, spotřeba bude v tomto konkrétním případě taky menší. Ale takových majitelů zase není tolik. Osobně jezdím vzhledem k tomu, že přistavuju a rekonstruuju barák dost často naložený a s vlekem, proběh mám někde kolem 35-40.000 km ročně - relativně "velkoobjemové" TDi se mi vyplatí spíš než nějaký downsize - i s naloženým vlekem jsem při slušné jízdě do sedmi litrů, o tom bych si s přeplňovaným downsizem mohl nechat zdát. Ale pro naprosto běžného člověka, který jezdí sám a občas vyjede s rodinkou na chatu nebo na dovolenou je to ideální volba. Kamarád má sedmimístný Logan MCV 1,4 TDi a neuvěřitelně si chrochtá vyhovuje mu to.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4291
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 09:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo chápu že do malý mrdky velikosti fábie nemá cenu rvát víc jak 1,4 ale když vidim litrovýho focuse kombi tak mi vstávají chlupy na prdeli hrůzou.

Šmoulíku kolikrát si říkam že ten litr pokuty obětuju a sešrotuju debílka na místě... ale instinkt mi tu nohu na brzdu stejně vždycky hodí.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2813
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 10:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ved toto, ze zdravy rozum a pud sebazachovy nedovoli narazit.
Osobne som raz narazil do auta predomnou. Zial nedobrzdil som na mokrej ceste a zrovna to bol taky ober k*kot na Mercedese... Davam si uz na to sakra pozor.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 11:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...když vidim litrovýho focuse kombi tak mi vstávají chlupy na prdeli hrůzou.

Ač z tohoto extrému nejsem taky úplně nadšený, tak zrovna tento motor je velmi kladně hodnocen, co se týče dynamiky a spotřeby.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4038
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 12:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin100: Chraň bůh, že bych chtěl obhajovat vybržďující hovada, ale podle toho videa se ten známej zachoval jako úplně stejný prase...od rozjezdu z vedlejší do předjetí bavorákem 16 vteřin (s dlouhou soupravou), minimálně chápu, že se ten idiot v bavoráku naštval...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 13:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Slim: Přesně to mě napadlo taky.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
-zs-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.40.78
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 13:35:15    Odkaz na tento příspěvek  

Martine, vzpomeň si na svvýho focuse 1.8 16 V 116 HP/160 N.m a srovnej to s Ecoboostem 1.0 125 HP/175 N.m (nechme stranou overboost na 200 N.m) s poloviční spotřebou. A pokud ti to nestačí porovnej si parametry Fordu třeba se Škodovkou.
-sz-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.42.182
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 13:55:26    Odkaz na tento příspěvek  

S teoretickou poloviční spotřebou a životností.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 14:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Dnes na jihu Čech ...
-zs-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.40.78
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 16:22:41    Odkaz na tento příspěvek  

ad -sz- Teoreticky ano nebo taky ne. To bohužel ukáže až čas.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4379
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 16:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čo tak čítam fóra a skúsenosti reálnych uživateľov, motorov TSI a HTP, spotreba sa ani zďaleka nepribližuje údajom udávanými výrobcom a oproti "obyčjným" benziňákom nie je nič extra. Takže taká senzácia to nie je.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 18:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a co potom ty nový Pandy,do kterejch se ted cpe i "superdownsize" motor 0,9.Dvouválec foukanej turbem,to je nářez.
To musí žrát jak .iča aby se to dalo do pohybu...

Když,občas jedu s HTP jezdím furt s plně otevřenou klapkou,aby mě nepředjížděli elektrokola,nedivim se že to žere,ale pro duchodce asi ideál.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 19:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nečtu fóra, ale s HTP jezdím docela často a s "furt plně otevřenou klapkou" jsem v životě nejel, kdy jsem šlápl plyn na podlahu si ani nepamatuju. Skutečná spotřeba odpovídá deklarované téměř přesně. Proč se naše zkušenosti rozchází? Někdo z nás bude mít asi někde poruchu. A možná to ani nebude na autě.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2263
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 19:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: ale v tom případě jezdíš v autě sám ne? Co já jsem se s HTPčkem najezdil, tak stačilo, aby jsme byly 4 osoby po 100 kilech a už to vůbec nejelo.

Co se týče te mé feldy, tak já plyn musím dávat v kopcovitých cestách a tam strácí na dechu.... ale můžu jet klidně i plně naložený a na staré silnici Břeclav-Brno to jede dobře. Kdežto když jedu "jestli někdo znáte cestu" Slavkov a směr Kyjov, tak je to pro to mé auto přímo utrpění

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 20:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: no ano, 400 kilo naložím opravdu málokdy, to je pravda. Ale to, že výrobcem uváděná spotřeba neplatí při plném zatížení vozidla, snad nikdo nečeká.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 20:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: , taky nečtu fora , akorát tohle...
Někdo z nás bude mít asi někde poruchu. A možná to ani nebude na autě.
Jestli si myslíš tohle pak nemá cenu dál o tomhle diskutovat.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9874
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 21:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Risan: Dokončuji právě dekádu s motory HTP. Svým jízdním způsobem v podstatě kopíruji udávanou spotřebu. Základním parametrem jízdy se slabšími vozy obecně je mozek řidiče. Kdo toto nepochopí, má velkou spotřebu, pocit, že to nejede a další "žaludeční" problémy .

P.S. Pro Hladíka - tu udávanou cestu znám velmi dobře, jezdím ji pravidelně (dvěma typy HTP). A představ si, že umím vyjet i Stražovák :-) a dokonce i serpentýny za Slavkovem směrem Rousínov.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 21:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já když míval 1.2 47kW HTP ve Fabii, tak to opravdu bylo v kombinaci kolem 6 litrů. Auto bylo jako rodinné vozidlo, ale po dálnici jsem skoro nejezdil. Rekord byl 4,5 litru na sto podle PP na trase Rakovník - Liberec a zpět. Ten motor mi vyhovoval, to myslím vážně.

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2965
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 22:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Dovolím si nesouhlasit. Když se chce, takto jde - viz můj příspvek víše (kombinovaná spotřeba 6,3l).
V ucpaném městě se to pohybuje okolo 8l/100km, na okreskách, při sem tam vesnici, do 5,8l/100km, dálnice a tach. 135km/h je 7-7,5l/100km (zde je velký zlom za 120km/h, kde je skokový nárůst spotřeby), při 160-170km/h se dostáváme už za hranici 9l/100km.

Co já znám majitele podobných vozů - jsou dva typy. Jedni jezdí brzda/plyn a ti druzí mají "normální" spotřebu...

Ad. nedávná diskuze o (moderních) automatických převodovkách - osobně si myslím, že ty jsou dobudoucna nutností u těchto motorů, neb omezí "blbost" majitelů/řidičů. A defacto, se díky ní, v normálním režimu motor nachází VŽDY ve spektru ideálních otáček.
A co si budeme říkat - pohodlnost zvítězí

PS Peto5220: S 1,2 HTP 40Kw mám aktuálně reálnou dlouhodobou spotřebu do 7l/100km (je to služebák, tak se z něj trochu ždímá "výkon"). Ale je pravda, že s tímto motorem jet "za město", zejména na dálnici, je za trest.

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8636
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 23:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Fabií kombi 1.2 HTP 47kw se dá jezdit bez problémů za 5,5l na delší trasy, jakmile to člověk trochu víc honí, tak do 6,5 litru. Osobně jsem nikdy neměl větší spotřebu než 7,5 litru, ale to byl extrém (4 lidi v autě, kupa zavazadel, hodně kopců a blbý silnice, takže se střídala dvojka s trojkou a častý vytáčení motoru).

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 23:47:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja nechápu proč se hovoří o downsizingu,jako o nějaké novince.
Zadejte si na nějakém inzertserveru vozy od roku 1950 do objemu 1200 ccm a uvidíte kolik vám vyskočí aut.A nejedná se jen o vysloveně malé vozy.
I prví L&K byl jenom litrovej.
Molobjemové vozy byly,jsou a budou a vždy si najdou kupce.
PS:taky mam rád ameriky.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 23:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,zlatý pravidlo,že hlavní rídící jednotka určující spotřebu je mezi volantem a sedačkou.

Já těm vysavačum pod haupnou nemužu přijít na chut,zajímají mě spíš motory.Nemá tady
třeba
někdo zkušenost jak s velkoobjemovým motorem jezdit za co nejmín?

Co třeba dvouapule diesely,dokáže někdo jezdit za 5 na sto?
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 00:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mojmir: Trabant a Wartburg byl v tom případě taky downsize...
Ten největší výkon na ukor toho nejmenšího objemu,to je oč tu běží
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 01:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No neviem ako vy ale ja dlhodobú spotrebu okolo 7 litrov nepovažujem za prelomovú a rozhodne nie polovičnú oproti "štandartným" benziňakom.

Ad Risan, tak to si asi prvý človek ktorého som stretol osobne alebo virtuálne na fóre ktorý ma spotrebu ako udáva výrobca... Ja sa nehádam, len som napísal svoje (či skôr majiteľov) poznatky.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10695
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 01:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

občas jsem svezen martinem_l, kterej sem taky tu a tam chodí. má Fabii HTP. jeho bratr jí taky obhajuje. na vození jednoho-dvou lidí a nějaký bagáže do sto kil po městě ok, je to malý, dá se s tím zaparkovat, budiž.

na silnici první třídy to asi moc předjíždět nemůže. "motor" se klepe jak ratlík. zvuk je jednoznačně rozpoznatelnej, i když je v kabátě Polo.

z PM do OL to taky dojede, pravda, ale aby to nepapalo, nesmí se to moc honit. víc než 3 lidi a zavazadla nemá smysl na delší trasy tahat, ve čtyřech se mačkáme, krámy není kam dát a haťapka je chudák.

pro důchodce nebo pro manželku budiž, ale já bych to nechtěl

a fíkus kombi s litrovým motorem...
důležitej je holt velkej kufr, že to nic neuveze asi nevadí.

třeba mi to někdy někdo pučí a rozvezu nějaký letáky aspoň z PM do RA. možná že i změním názor. pak by to chtělo ještě to samý v normálním tédéíčku, např. 1,8 a můžem porovnávat.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8637
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 09:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve čtyřech se mačkáme, krámy není kam dát a haťapka je chudák.
To, že ve čtyřech se tam mačkáte ale není vina motoru, ale to, že jde o kategorii malých vozů (nejde srovnávat Fabii s Thesisem).
HáTéPéčko není žádný závodník, ale přijde mi to jako lepší motorizace než staré 1.4 MPI, protože je živější. Na dálniční sprinty to není, ale urazit v tomhle autě 200 km není žádný problém. Pohodlná sedadla, výborné jízdní vlastnosti a když se motor drží v otáčkách, tak jede dobře a zároveň to není extra žrout. Jediné, co vadí, je hrubší zvuk motoru. A když se chce, tak to jede i 190.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 09:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: Ten můj údaj s HTP je potřeba brát s rezervou - neb je to služebák (tento samotný fakt stojí i litr/100km), ve kterém se jezdí krátké trasy v plném obsazení po městě (na oběd) a pak taky štreky po dálnici (kde je pro dosažení max. rychlosti "cihla na plynu nutnost", ale i ta mnohdy nestačí a do kopce se plazím 110-120...

Ad. TSi - dovolím si ještě jednu fotku z loňské dovolené - 3 lidi, plný kufr, vždy zaplá klima. Terén byl rozmanitý :-)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 10:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když jedu já, tak mám "baj oko" zjištěné, že pokud se snažím, tak trasu Lanžhot-(Brno)-Slavkov (mimo dálnici) - je to něco málo přes 100km a tu trasu zvádnu ujet za 5 litrů. Jenže když jedu ze Slavkova na Kyjov a přes Velké Pavlovice do Břeclavi, tak tomu musím taky opravdu šlapat pod krkem, aby to vůbec jelo v těch kopcích. Jenže na té trase jsou šílené kopce a to ještěže nejsme na horách - potom to žere dost, i 7 litrů ne-li víc
Jen mě připadá, že mám naftovou obdobu HTPčka... jen s tím rozdílem, že když to naložím, tak to jede uplně stejně. Atmosférická nepřeplňovaná vznětová 1.9 o výkonu 47kw při 4 300 otáček (tolik jsem nikdy ani neměl, jen jednou sem zkoušel na neutrál a víc otáček to ani nedalo)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4381
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 12:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin__24tr: Neviem aké máš auto ale väčšinou výrobcovia pri motore 1.4TSi udávaju spotrebu v meste 6,5 a mimo mesto 4,4 a to je podľa mňa dosť veľký rozdiel oproti skutočnosti ktorú si tu uviedol v príspevkoch vyššie. Rozdiel cca 1,5-2 litre na 100km. A o tomto od začiatku píšem.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 12:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220:
Š-Octavia II combi, kde výrobce udává:
město 8,5 l/100km
mimo město 5,0 l/100km
kombinovaná 6,3 l/100km

Všechny tyto spotřeby jsou dosažitelné. Ze začátku jsem si dal pokus o "ekorallye" a takto dopadla (dva lidi, něco málo v kufru a občasná klima):


Nehledě na fakt, že udávané spotřeby jsou vždy pro základní výbavu vozu (nebo dané edice), čili u mě to jsou například i drobnosti typu - rezerva, stř.nosiče - a kila rostou.
Takže tak .

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9876
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 19:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 560 km s HTP 12V 51 kW - 240 km dálnice D1 Kojetín - Mirošovice, 20 km silnice 2.třídy, 20 km E55 - průměr 95 km/h, spotřeba 6,8. Zpět to samé průměr 92 km/h, spotřeba 5,7. Obsazení dva Moraváci

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 20:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: opravdu si to myslím, když napíšeš, že jezdíš pořád s otevřenou klapkou. Jasně, že auto s malým motorem je daleko náchylnější k tomu, aby člověk opravdu uměl jezdit (a tím nemyslím kroutit správně volantem, ale správně zacházet s motorem a energií vozidla). A proto když někdo tvrdí, že mu auto s malým motorem žere a musí pořád stát na plynu, tak má buď poruchu nebo to neumí používat. Ostatně zatím jsi tu nepředvedl žádná extra fakta, nové poznatky nebo tvrdá data, kterými bys objektivizoval svoje tvrzení.

Zkušenosti se spotřebou velkých motorů mám jenom ze svého čtyřlitru. Ale je to staré auto. Pod jedenáct na sto jsem se s tím dostal na okreskách jen výjimečně. Na dálnici při běžném provozu se dá jet tak kolem dvanácti, ale v zimě po městě to může být třeba i sedmnáct. Občas jezdím s nějakým služebním fordem s 2,5 TDi a tam je to kolem 7 litrů, což předpokládám je tím, že náklady na prevenci rakoviny lidí kolem silnice nenesou kompletně ostatní, ale částečně i já.

Pro všechny:
Obecně si myslím, že se v této diskusi o downsizingu opět projevuje ten nešvar dívat se na auto jako na univerzální. Každý kupuje auto, aby uvezlo 4 lidi a bagáž do chorvatska a materiál na chatu, aby se na to dala nabalit milenka a aby to sousedi záviděli. Ve skutečnosti s tím bude 95% času denně jezdit jen 10km do práce a zpět. No ale raději pořídí velkou herku s velkým motorem, protože když pojede jednou za rok na výlet, tak místo aby se uklidnil a počkal si, až bude mít možnost bezpečně a v klidu předjet s vědomím toho, že naložené auto s malým motorem nemusí akcelerovat jako sporťák. Pár minut nikoho nevytrhne a downsizovaná auta jsou pro ty, kdo se umí ovládat a jezdit s chladnou hlavou. Hodně Vás to naučí - umět jezdit, umět se ovládat. To píšu z vlastní zkušenosti.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 20:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Někdy před třemi roky:
Ford Escort,1.4clx,1991,bez koncového dílu výfuku,do kopce max 30km/h,s kopce vyplej motor,trasa 60km,v nádrži 2 litry z rezervy,v kanystru nouzovej litr,přesto nebyl použit.
Tj pruměrná spotřeba cca 3na100,na silnicích II.a III.třídy,cestovní rychlost byciklu ale jde to i se starym krámem šetřílkové...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 20:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risanku,Fabii nebo něco koncernovýho naštěstí nemám,ale už jsem jich tak minimálně padesát řídil,takže vim co ty výtvory umí a neumí
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 21:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

do kopce max 30km/h,s kopce vyplej motor,trasa 60km,v nádrži 2 litry z rezervy,v kanystru nouzovej litr,přesto nebyl použit.
Tj pruměrná spotřeba cca 3na100,na silnicích II.a III.třídy,cestovní rychlost byciklu ale jde to i se starym krámem šetřílkové



Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 21:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideální na denní dojíždění do práce.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 22:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: tak teď jsi mě dorazil

To já se zase zkusím obrátit na ty tzv černé skříňky - mno, napadl mě jeden způsob pro socky, jak takovou černou skříňku získat bez dalších ivenstic. Tak já vzal můj telefon za 1 Kč a stojánek na telefon za 260 Kč a černá skříňka je na světě. Jen Vám řeknu, že tohle opravdu nikomu nedoporučuju - je to na dvě věci (jelikož nepřečtete RZ auta, které jede 5 metrů před vámi) - "video"

edit: spíš tedy ani nepoznáte, jaké že to auto Vás vůbec míjí

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 00:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martass87: Původně jsem do této diskuse nechtěl nikterak zasahovat, ale teď už mi to nedá. Pokud jsi jich už padesát řídil, tak nechápu, co to tady povídáš za kokotiny. Leda bys neuměl řídit, jak říká Risan, a já s ním souhlasím. Fábie 1.2 je do města a na normální ježdění naprosto úžasný auto. Zrovna minulej tejden jsem s tím jel asi třicet kilometrů tam a třicet zpátky po tzv. okreskách kombinovaných se serpentýnami, vesnicemi a dvěma městy. Za celou tuto trasu se pohla rafička ukazatele stavu nádrže o milimetr doleva. A ve městě je to naprosto bezchybný auto. Je živý, svižný a krásně ovladatelný. Do města si ho beru radši než Oktávku 1.6, která je holt větší, těžkopádnější a línější. Samozřejmě, na dálnici je to něco jiného. A pokud se někdo ve čtyřech mačká ve Fábii, tak by asi měl míň žrát.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 01:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley:Ideální na denní dojíždění do práce.
To byl pokus..., a vyšel

Mik0cz:
Až začnu povídat kokotiny urazíte se,
Tady se furt řeší spotřeba HTP,ja chtěl jen říct,že je to motorizace vhodná do města,pro "normální lidi" a na dálnici je to štvaná zvěř.Když to budu lochtat,pojede za 5,když použiju výkon pojede za 10 l na 100km.

S Audi Q7 jsem dokázal propálit 2 litry nafty během 3 km.top akcelerace,táhlé stoupání

Největší prdel je s Toyotou IQ,ta jezdí zadarmo i s plynem na podlaze,na palubce svítí květina pokud nejedete po městě víc než pruměrně za 3 na sto,pokad to honíte jedete za 4 na sto a květina zhasne
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10698
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 03:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

miko:
A pokud se někdo ve čtyřech mačká ve Fábii, tak by asi měl míň žrát.

1. nauč se číst nebo se urazím
2. já můžu ovlivňovat akorát svoje proporce, nikoli to, že jeden z cestujících má 185 cm a další 150 kg.
3. proč se budu mačkat ve Fabii, když můžem jet dejme tomu třeba Outbackem, Oktávkou nebo přinejhorším i Merivou?!

suma sumárum: nevíš o čem mluvíš, hlavně že sem sypeš kilobajty nesmyslů
jezděte si čím chcete, ale malá rozklepaná 3válcová mrdka není můj šálek čaje.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8624
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 07:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad motorizace a spor velká-malá auta

Já bych se přikláněl k názoru Risana. Sám jsem přesedlal z kombíka na menší auto. Tehdy to byli ty stejné řeči: „Počkej, ještě si vzpomeneš na ten kufr...“. Musím říct, že jsem si na něho opravdu vzpomněl, za tři roky asi 2x. Mezitím jsem asi 600× jel sám, 400× se synem do školky, 200× s manželkou a synem a asi 4× ve čtyřech lidech a teď naposledy o víkendu měla Fabia premiéru v pěti lidech na trase Zastávka-Kratochvilka (asi 5 km).

Naopak jak tu už zaznělo: oceňuji na malém autě pružnost po Brně (i ve městě vcházím do 7,2 l), nemám problémy s parkováním, několikrát jsem už pozoroval jak se velké auto snaží vmanévrovat do řady stojících, až se dotyčný potrápil a odjel tak jsem místo zabral já.

A pak taky počítám peníze, je rozdíl projezdit za rok 36 000 nebo 48 000. K mému rozhodování a finančnímu limitu přispěl i fakt mít radši rok staré malé auto než 6 let staré velké auto (za stejné peníze). Tato úvaha se mě i navzdory ježdění v malé rozklepané mrdce vyplácí. Doposud jsem do auta neinvestoval ani korunu.

Na druhou stranu chápu ty co holdují velkým autům s naftovým motorem. Pro někoho může být prostě ostuda jezdit v malém autě (a navíc ve škodovce)

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 11:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2:
1. Číst umím. Už od čtyř let, tenkrát mi to ve školce všechny děti záviděly.
2. Nojo, ale pořád taknějak předpokládáme, že vozíme normální lidi, ne zápasníky sumo (teď se nechci nikoho dotknout, ale to auto je prostě koncipováno na normálně stavěné lidi. My v tom jezdíme i v pěti. To už tak komfortní neni, ale problém nám to nečiní.).
3. Proč? Ty nevím, ale já třeba na jiný auto nemám, a upřímně řečeno jiný ani nechci. Proto.

jezděte si čím chcete, ale malá rozklepaná 3válcová mrdka není můj šálek čaje.

Můj šálek čaje zas nejsou dvou- až třílitrová auta, kterými si někdo léčí mindrák. Ale to je věc každýho. Já jenom nemám rád tyhle kecy znalců, kteří jsou proti čemukoliv zaujatý jenom z principu.
Edit:
P.S.: 3620 píše, že do toho auta zatím neinvestoval ani korunu. My za těch deset let, co je to auto v rodině, kromě baterek a ruplýho silentbloku (za kterej si můžu sám) taky ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 12:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidíš já ma 2litr benzín scorpio 90' a 1,9 naftu transpoprter 89' a mindrák si neléčim. Pak mam ještě downsizingovou 1,2 škodu 120L 86'.
Všechny auta žerou svorně 8 litrů akurát že v tom prvnim ujedub docela rychle 200km a mam pocit jako bych z toho vylez po 5 km v pohodě neomačkanej nerozlámanej. V druhym se zas krásně spí a na jeden vrz odvezou komplet věci na 14ti denní skautskej tábor pro 20-25 lidí. A třetí je zas skvělý na sněhu páč vyjede všechno ale běda jak do toho sednou 4 normoosoby a vyjede se za město.
Pokud se pohodlnýmu cestování říká léčení mindráku tak si asi nějakej léčim ale nepřijde mi to tak.

S fabií senior 1,2 htp mám rovněž bohatý zkušenosti. Pokud jedu sám a trochu nad jízdou popřemejšlim je to letadlo. Pokud jedu ve dvou tak nějak se to hejbe. Pokud jedu ve třech s několika zavazadly sice jedeme ale spotřeba stoupá dynamika trpí. Pokud jedem ve 4 dynamika rezignuje a zalejzá do kufru spát. Pokud jedeme v 5ti dynamika musí zůstat doma ve skříni místo ní se přidává na cestu velká spotřeba a ze zadní sedačky po dojetí cestující musím vyndat neb už nejsou schopni pohybu a trpí sardinkovým syndromem.

Spotřeba ve dvou lidech při svižný jízdě s rozvahou mimo dálnice 6,5 litru reálně.
Ale zadní sedačky by to auto mít ani nemuselo neb jsou nouzové a tím zbytečné.

A perlička vedle dědy na parkovišti zastavila úplně stejná fabie senior ve stejný barvě a motorizaci. Vylez další děda a ptá se kolik to žere. Děda mu řek že 6,5 max 7 a dědek začal nadávat že to neni možný že on jezdí za 12

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10699
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 15:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m_100:
docela jsem se zasmál :-)

viděl bych to zhruba tak: v tom prvnim ujedu docela rychle 200km a mam pocit jako bych z toho vylez po 5 km v pohodě neomačkanej nerozlámanej. V druhym se zas krásně spí a na jeden vrz odvezou komplet věci na 14ti denní skautskej tábor pro 20-25 lidí. A třetí je zas skvělý na sněhu páč vyjede všechno ale běda jak do toho sednou 4 normoosoby a vyjede se za město.

miko:
1. v tom případě ses dodnes nenaučil plně porozumět psanýmu textu.
2. kádrovat cestující podle postavy je kravina. jestliže se koná akce pro určitou zájmovou skupinu, pojedu tam se 150 kg pepíkem, kterýho zajímá to samý a nepojedu tam s 50 kg jirkou, kterej na to kašle. rozumíme si?
3. hodně štěstí. každýmu co jeho jest

Můj šálek čaje zas nejsou dvou- až třílitrová auta, kterými si někdo léčí mindrák.
a) go to 3.
b) už jen tak na okraj - viz m_100: Pokud se pohodlnýmu cestování říká léčení mindráku tak si asi nějakej léčim ale nepřijde mi to tak.

3260:
Pro někoho může být prostě ostuda jezdit v malém autě (a navíc ve škodovce) :-)

když v tom solidním malým autě bude např. 1.9 turbodehet, ani v nejmenším mě neuráží
viz Fabia I RS. a to je myslím pořád "škodovka", byť od vw gruppe. haťapka není motor, ale tříkolka :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 15:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ačkoli tuto diskuzi pravidelně čtu, obvykle do ní nepřispívám. Vzhledem k probíhající debatě ale jako provozovatel Škody Fabie 1,2 HTP přeci jen napíšu nějakou reálnou zkušenost, která bude možná trochu kontrastovat s některými jinými zde uveřejněnými.
Předně chci říct, že je třeba oddělit dvě věci. Jedno je prostorové uspořádání Fabie a druhou její motorizace. Někteří to tady docela nešťastně slili do jedné emocionální averze a já bych to zase rád oddělil.
Fabia patří do kategorie malých aut, z čehož vyplývá, že je určena především pro provoz se dvěma cestujícími a jejich zavazadly. Další dvě místa vzadu jsou bezproblémová pro děti a menší postavy, protože je limituje prostor pro kolena a nárty (který je ale stejně bídný jako třeba v Octavii první novodobé generace). Na šířku problém nastává až v situaci, kdy tam posadíte někoho pátého, ale snad by nikoho rozumného v takové konfiguraci nenapadlo cestovat někam dále. Vzhledem k tělesné konstituci Pavla2, který není ani vysoký, ani široký, mi není jasné, jak se může ve Fabii mačkat. Pochopitelně tam toho místa jako ve Superbu není, ale zase nechápu, proč bych měl 364 dní v roce provozovat ve městě neprakticky velké auto, když jednou za rok povezu Pavla na Moravu a zpátky. Po přesednutí z Felicie jsem se několik týdnů občas praštil o nějaké madlo, část přístrojovky nebo rám dveří, protože na tom místě v minulém autě byl volný prostor, ale je to jen o zvyku. Když týden místo Fabie sloužilo Polo současné generace, tak jsem se v něm cítil stísněněji.
S kufrem jsem nikdy neměl potíž, stačil na vše, co jsem kdy potřeboval odvézt (nanajevýš se sklopenými sedačkami) a pokud ne, tak se to řeší jinak, např. přes známé s větším autem. Opět platí, že takové situace nastávají tak výjimečně, že nevidím důvod na 99% ujetých kilometrů s sebou vozit nevyužitý prostor.
A k motoru: Jsem zvyklý jezdit plynule a úsporně s čímkoli a nečiní mi potíž hospodařit s nevelkým přídělem kilowattů tak, aby se spotřeba udržela na rozumné míře a zároveň člověk dojel všude včas. To znamená, že za dosavadních 5530 kilometrů s Fabií jsem do ni nalil 414,22 litrů Naturalu, což představuje spotřebu 6,68 litru na 100 kilometrů. Auto jezdí ze tří čtrvtin kratší trasy ve velkoměstském provozu. Takže si troufám tvrdit, že když někdo vykazuje s HTP dvanáctilitrovou spotřebu, tak má poruchu v motoru a nebo jezdit neumí. Umět jezdit totiž neznamená jen si zapamatovat, co je červená a co zelená, ale taky schopnost ovládat stroj se všemi jeho vlastnostmi tak, aby to při minimálních nákladech přinášelo maximální výsledek.
Když to shrnu, tak můžu říct, že jsem s Fabií HTP naprosto spokojen po všech stránkách a až ji za čtyři roky budu vyměňovat za něco jiného, tak pouze v důsledku přirozené generační obměny staršího auta za mladší. Auto je kvalitně vyrobené, nevrzající, nerezavějící, naporuchové a přes konstrukční věk i dobře vypadající. O motoru HTP platí to, že jeho nejhorší vlastností je jeho pověst. Vše ostatní funguje výborně.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5563
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 15:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: když v tom solidním malým autě bude např. 1.9 turbodehet, ani v nejmenším mě neuráží
viz Fabia I RS. a to je myslím pořád "škodovka", byť od vw gruppe. haťapka není motor, ale tříkolka


Jenže to si vysloveně protiřečíš. Ve Fabii RS 1,9 TDI se budeš "mačkat" úplně stejně jako ve Fabii s tříválcovým motorem a všechny ostatní vlivy na pohodlí (aerodynamický hluk, valivý hluk od kol) jsou úplně stejné, ne-li horší (RS má méně pohodlné naladění odpružení apod.). Takže tvoje hodnocení nemá racionální základ. Fabia I je velmi solidní malé auto, určitě jedno z nejsolidnějších, jaké kdy koncern vyráběl. Pokud někoho uráží motor, který má jen specifický zvuk a v táhlém dálničním kopci se s ním o pár desítek vteřin zdržíš oproti jiným, tak to není příliš smysluplné.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 16:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..bych jen skromně podotkl, že tahle debata plná emocí a nesmyslných argumentů, které platí vždy jen pro jejich nositele, původně začala na téma"je downsizing blbost nebo je to něco smysluplného?"
Diskuze na téma velké nebo malé auto, doměsta nebo na dálnici, mačkání se v nějakém autě v pěti a dynamika tohoto auta sorry, to přece není vůbec nic k řešení. Tohle všechno je naprosto individuální a nepřenosné a snažit se své osobní preference zobecnit a vydávat za jedinou a objektivní pravdu, natož dehonestovat nositele preferencí jiných, to je naprosto na palici...Proberte se...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8645
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 17:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a až ji za čtyři roky budu vyměňovat za něco jiného,
Yeti?

viz Fabia I RS. a to je myslím pořád "škodovka", byť od vw gruppe. haťapka není motor, ale tříkolka
Asi Tě někdy v HTP svezu a klidně do prudkejch či táhlejch kopců. Těch 112 Nm tam není pro legraci.

..bych jen skromně podotkl, že tahle debata plná emocí a nesmyslných argumentů, které platí vždy jen pro jejich nositele, původně začala na téma"je downsizing blbost nebo je to něco smysluplného?
Downsizing je učiný podle mě hlavně do města a příměstských oblastí. Na dálnici letí otáčky i spotřeba nahoru.
Příklad spotřeby u některých aut při 180 km/h a běžné jízdě:
Audi A1 1.4TFSI (90kw) 13,9l resp. 6,5l
Audi Q5 2.0TFSI (132kw) 17,7l resp. 8,8l
BMW 740i (240kw) 16,5l resp. 11,5l
Citroen C4 1.6 THP (115kw) 15,6l resp. 7,6l
Mazda 3 1.6 MZR (77kw) 18,3l resp. 7,2l
Opel Meriva 1.4 Turbo (88kw) 13,2l resp. 7,1l
Škoda Roomster 1.2TSI (77kw) 18,9l resp. 6,3l
VW Passat Variant 1.8TSI (118kw) 15,6l resp. 8,4l
(Zdroj: AT 04/2011).

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Marek961
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 18:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, debata totálne o ničom, dookola to isté, každý si tu aj tak melie svoje. Proste každý si kúpi to na čo má, a čo sa mu páči, čo mu vyhovuje. Niekomu vyhovuje 8valec, niekomu 4valec, niekomu aj 3valec, niekomu benzín, niekomu nafta atď. A hádate sa tu o to, ktoré auto spotrebuje o pol litra paliva viac či menej.

...Audi RS6(C6) Avant 5.0 V10 TFSi...

...Audi Q7 6.0 V12 TDi...

3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8625
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 19:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco na odlehčení:

viz čas 9:20 v reportáži

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10700
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 20:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martin_l:
ve 3 +krámy fabie je tak akorát, ve 4 +krámy už se mačkáš. asi jsem měl posuzovat víc variant obsazení a použití, ale nějak se nam to slilo do jednoho proudu, to je pravda, jak říká slim.

...v táhlém dálničním kopci se s ním o pár desítek vteřin zdržíš oproti jiným - to je oč tu běží, prostě se zátěží do kopce HTP nejede. v tom tedy nejsme (nejsme?) ve_při :-)

risan #872 už ze čtvrtka:
U downsizovaných motorů ovšem výkon v nižších otáčkách na překonání jízdních odporů ve vyšších rychlostech nemusí stačit, proto jsou typicky, zejména ty atmosférické, zpřevodované spíše do pomala. Řešit to může částečně turbo, pokud ovšem při těch nižších otáčkách bude už dostatečně přeplňovat.

nabízí se tedy otázka jak to zařídit, aby i motor s malým objemem měl při nízkých otáčkách dostatek točivýho momentu. pracovat v turbu s vyšším tlakem? tedy variabilní geometrii lopatek a třeba i intercooler nebo jinej chladič vzduchu? takže jsme vlastně u TSI... a nebo lze vymyslet úplně jiný řešení?

btw v čem je hlavní rozdíl mezi HTP a TSI? :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 21:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: nedáváš lehké otázky, já nejsem konstruktér a tak spíš sleduju, jak funguje to, co někdo vymyslel (abych neskočil hned na všechny hospodské kecy), než že bych přemýšlel, jak to vylepšit. Moc jsem se nad tím nezamýšlel, ale přijde mi, že požadavek na dostatečně velký výkon v nízkých otáčkách jde proti principu toho downsizingu - nejjednodušší řešení Tvého požadavku je udělat větší objem, jednodušší, než komplikovat motor tím, že to tam natlačím nějakým složitým turbem. Principem downsizingu je přece, že na normální jízdu v rychlostech do té 80ky potřebuju velmi málo výkonu (takže mi stačí maloobjemový motor v normálních otáčkách) a když občas potřebuju víc, tak jdu holt do vyšších otáček (protože výkon je krouticí moment krát otáčky).

Pro šetrný dálniční provoz by podle mně bylo daleko lepší optimalizovat aerodynamiku auta, aby ztráty byly menší a bylo potřeba menší výkon na jejich krytí. Pak by stačil maloobjemový motor a mohl by fungovat v nižších otáčkách a bylo by to šetrné.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 22:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: to je oč tu běží, prostě se zátěží do kopce HTP nejede. v tom tedy nejsme (nejsme?) ve_při

Ne, nejsme ve při. Upřímně řečeno, zatím jsem se nesetkal s autem, které by se záteží a do kopce "nejelo", tedy nezpomalovalo. Rozdíly jsou pouze v tom, s jak velkou zátěží a do jak velkého kopce. A s tím HTP se mi ještě nestalo, že by to nějaký kopec nevyjelo vůbec a to je pro mě podstatné. Zdržení ze zpomalení jsou naprosto zanedbatelná. Minimálně ve srovnání se zdrženími, která mi ty vyvoláváš tím, že nejsi schopen vstát a být včas připraven v minutu odjezdu.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.