K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 23. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 15:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ale klidně, já debatuju rád. V čem jako měl být problém? Vyvážení kol na STK snad nikdo nekontroluje. Za odřené disky se taky nevyhazuje. Mělo by?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 18:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak Risane... Stk to vždy legálně prošlo. A to i po tom co mě to auto začalo štvát tak sem se k němu nechoval zrovna přátelsky. Ale i přes to všechno dodnes slouží ku spokojenosti nový majitelky která s tim asi jezdí o poznání vlídněji.

Ovšem je faktem že i velmi nešetrný zacházení to zvládalo s grácií. je vidět že to dělali poláci hlavně pro svuj trh tak to muselo něco vydržet. Mít to spolehlivější elektroinstalaci tak to bylo vcelku slušný auto páč technika se nesrala skoro vůbec a dokonce to ani nikterak dramaticky nehnilo.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 20:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se dneska opět připletl do nehody. Na dálnici z Plzně se přímo přede mnou srazilo asi pět aut. Dobrzil jsem těsně za posledním nabouraným. Naštěstí nás ten kamion za mnou neslisoval :D. Sice mám fotku ale je k ničemu, cvakl jsem to dřív než se proti sluníčku zaostřilo. Nikomu se nic nestalo. To je druhá nehoda za rok u které jsem asistoval.

Jinak dnes jsem poprvé jel delší trasu s automatem. No zvyká se na to celkem rychle, ale nechtěl bych to. Stejně jako bych nechtěl automatické stěrače ( i když tady šly vypnout - Land Rover) a už vůbec bych nechtěl kožené sedačky. Ještě že jsem tehdy nekoupil Feldu LK, která je měla.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 00:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: protože jsem nejdřív myslel, že jsem je tam dal špatně. Kola snad na auto špatně nasadit nejdou ne?Pokud se neprohodí směr běhounu pneumatik na rafku a nebo se nepoužije ráfek z jiného vozu se stejnou roztečí avšak jiným tzv.étečkem.tj.hloubkou zálisu ráfku.
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 00:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

transit01:Tohle si vyfasoval jako náhradní vozidlo?
Za které auto?
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 08:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak dnes jsem poprvé jel delší trasu s automatem. No zvyká se na to celkem rychle, ale nechtěl bych to.

Můžu se zeptat proč? Zatím jsem ještě nepotkal nikoho, kdo by zkusil a nechtěl.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 09:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si do blacklistu můžeš připsat i mě. U osobáku mi to opravdu nevyhovuje, dávám přednost nepohodlí klasického manuálu.

(Příspěvek byl editován uživatelem robert_08022.)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 09:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martas: nevím, napadlo mě, že jsem blbě utáhl šrouby, dal jsem je přes závit. V tu chvíli kdy mě něco u kola mlátilo a bylo to dost nepříjemné jsem moc nepřemýšlel, jestli něco jde nebo nejde udělat špatně.

Risan: můžeš. Asi moje odpověď bude znít dost debilně, ale prostě mi to nesedí. Jednak to dělá asi zvyk, prostě jsem zvyklý na manuál. Ve městě a v koloně je to super. Ale na dálnici nebo na okreskách se mi to nezamlouvá. Přeci jen u manuálu musím alespoň řadit, v případě automatu by člověk usnul, točím jen volantem. Další věc, je to terénní auto, neumím si představit v terénu jezdit s automatem (ono stačí v zimě, takový zapadlý auto s automatem člověk ,,nevyhoupe"). Při předjíždění tam byla docela velká prodleva podřazení, což bylo nepříjemné. Sice jsem s tím nějak nebezpečně nepředjížděl, ale jsem zvyklý z manuální zařadit a auto jede a ne čekat, než si automat uvědomí co má dělat. I když chápu, že sportovnější vozy typu Mercedes, BMW to mají lépe vyřešené. Při přeřazování na vyšší stupeň to vždy dost cukne, podřazování je hrozný, buď to podřadí o moc stupňů, zbytečně to řve a nejede a nebo naopak, popř. vůbec. Při zrychlení na dálnici to bylo znát dost. Zkrátka, kdybych žil v Praze, nebo denně trčel v kolonách ve městě, pak bych ho asi zvolil. Na moje delší trasy, většinou dálnice/okresky mně příjde naprosto zbytečný, mnohdy omezující a děsně nudný. Jasně, psát o automatu, že je to nuda je trochu klišé. Ale teď když jsem s ním jel, tak je to tak prostě. Navíc v kombinaci s tempomatem a vším možným, to už v tom autě můžu opravdu spát. Ale jak jsem zjistil, je mnohem menší problém přejít z manuálu na automat, než z automatu na manuál. Ti co řídí jen automat, si myslím, že pak mají docela problém sednout do manuálu. O čemž jsem se nedávno přesvědčil, když kolegyně, jejímž autem jsem právě včera jel, na Octávii neustále rvala rychlosti bez spojky :-)
Výhoda je, že člověk netrápí spojku například s přívěsem.


(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9857
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 09:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Risan: Nedávno jsem jezdil po docela dost pestrých silnicích (od horských silnic po dálnici) s Rapidem 1,4 Tsi s DSG. Bavilo mě to, líbilo se mi to. Vlastně jsem neustále sledoval, jestli počítač udělá to, co předpokládám nebo se zachová jinak. Pokud bych to měl vzít čistě racionálně (neberu teď potenciální náklady na servis) , nevidím důvod proč "automat" nemít. Ale pak se ozve ta druhá strana, která říká, ještě ne. Budeme kvedlat a budeme víc řidič . Takže asi tak.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 09:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: to mě ani nejde o pocit být víc řidič, ale řídit mě stále nepřestalo bavit. Auto je pro mě víc, než jen nástroj. Rád ho ovládám tak jak chci já a ne tak jak chce auto.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9858
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 09:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bylo trochu s nadsázkou.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4372
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čo sa týka prevodovky automat vs. manuál tak ja mám radšej manual, možno je to ešte preto, že som mladý "nevyjazdený" a potrebujem s autom robiť voloviny, pretekať sa na semaforoch atď, rád kvaltujem. Ale keby som si kupil nejake väčšie auto napr. passat alebo nejaké audi asi by som už chcel automat predsa len je to komfort, v takom velkom aute by som si s manuálom pripadal ako vodič autobusu

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad automat vs. manuál: Mam dvojspojkovy automat a je to paradicka. Mal som skusenost aj s klasickym "blbym" automatom a to by som teda nechcel.
Keby to bol moj prvy kontak s automatom, asi by som si spravil velky blok skusit opat automat.
Kazdopadne ked budem kupovat dalsie auto, nepovazujem automat za podmienku, kedze stiedavo jazdim s autom s manualom a automatom.

Mirous: Na to co pises, ti odporucam povozit sa v aute s dvojspojkovym automatom. Nepozornejsi vodic si ani nevsimne preradenie a (aspon moj) sa krasne prisposobuje stylu jazdy. Pri kludnej jazde radi pri nizkych otackach, ked mu idem vyťať a potrebujem predbiehat pekne necha vytocit motor.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: ok, beru, jen mi připadá, že "být víc řidič" a "ovládat jak chci já" je asi to stejné, ne? A ta hranice mezi tím, co potřebuji ovládat a co už ne, je holt velmi subjektivní a závisí asi nejvíc na tom, jestli cestuji nebo si hraju (ano, vím, že moderní společnost žádá, aby vždy probíhalo obojí).
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9859
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Risan: Je to velmi subjektivní a proto by měla být zachována ta možnost volby. Což už nebývá úplně pravidlem.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2801
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"být víc řidič" a "ovládat jak chci já" to su take tradicne vyhovorky ludi ktori nemali s poriadnym automatom nejake skusenosti.
Ja by som do automatu tiez nesiel pokial by nebol lepsi nez manual. Vediac, ze moderny automat preradi plynulejsie a rychlejsie nez je to fyzicky mozne (akokolvek skusenemu) vodicovi je pre mna najpadnejsi agrument. Plus vzdy mozes manualne zasiahnut do vyberu rychlostneho stupna.
Apropo nedavno som cital, ze 95% novych Porsche 911 sa predava s prevodovkou PDK. Cosi na tom asi bude?

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 15:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě hodně záleží na druhu automatu. Řídil jsem jeden z novějších Mercedesů, ten myslím dvouspojkovou měl a rozdíl byl evidentní. Plynulejší chod především. Také měl pádla, což by se mi asi líbilo víc, mít možnost obojího.

Na sportovním ,,superautě" bych si asi automat dokázal představit, ale na autě, které by přeci jen mělo být určeno do terénu? I když další věc je, nakolik jsou i dnešní Land Rovery vyjma Defenderu auta do terénu :D. Každopádně pro běžné použití by to pro mě smysl nemělo. A jít si kupovat běžný cestovní vůz a mít možnost volby a třeba i za stejnou cenu, sáhl bych po manuálu.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 15:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risane i mě si připiš - za prvé mě řazení baví, do osobáku bych to nechtěl ani omylem a když už v náklaďáku, pak pouze měnič (Allison nebo TwinDisc), nikoli "rádoby automat" tedy robotizované řazení. Mám s tím na našich služebních hasičských autech jen ty nejhorší zkušenosti, protože to opravdu velmi špatně řadí a místo aby se se věnoval řízení a řazením se nezabýval, pořád do toho musíš zasahovat, neb to buď šíleně přetáčí motor nebo ho to skoro nechá zdechnout a reakce po sešlápnutí plynového pedálu je prakticky nijaká. Platí to pro "jakoautomaty" firem Mercedes, Iveco nebo Volvo, s těmi mám špatné zkušenosti. Co se osobáků týká - měl jsem možnost jezdit třeba s automatickým Lexusem LS430, Range Roverem, Oktávkou a skutečně mi to nic neříká. Když sedím v náklaďáku s automatem, pořád tam hledám někde tu řadičku. Třeba jednou dojdu do stádia, že si to i koupím, ale ještě dlouho to nebude. Není nad to šlapat meziplyn nebo dvakrát spojku na espětce nebo třeba T148...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3979
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 16:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:
Teda on pak v lednom místě drhnul i ten disk páč byl trochu bouchlej ale to se časem osoustružilo samo.
versus
Za odřené disky se taky nevyhazuje
Odřenej evidentně v důsledku bouchnutí, za který se ale vyhazuje. A je zajímavý, že v rozporu s tezí, že každý si auto nejlíp hlídá sám, tady se zašťitujeme argumentem STK to vždy legálně prošlo. Ale nic, OK, nechám toho.

Jinak Váš postoj k automatu vřele podepisuju. Zkusil jsem a nechci jinak. Dneska jsem si opět vyměnil po zimě auto s manželkou a užívám si automatu jako malý dítě...;-)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 19:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: no, možnost volby - on je to ve skutečnosti tvrdý byznys, takže automobilky nám dají na výběr jen tam, kde se jim to vyplatí.

Slim: já myslím, že to necháme být, jinak z toho bude flame, já taky mám problém s kompatibilitou myšlenek "každý musí mít právo určovat kdo a jak bude řídit stát a naše životy" a "většina lidí nedokáže ani ohlídat stav svého auta." Přitom přes exiatenci lidí jako Martin_100 a jejich způsob péče o auto je v posledních letech ani ne 0,7% všech nehod evidovaných Policií ČR zaviněno technickou závadou (žádná z nich smrtelná).
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 21:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj flame je zbytocny, ved kazdy jazdi s tym co mu vyhovuje (a ma na to).

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 23:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo mužeme tu rovnou rozjet "flame":Co je lepší nafta nebo benzín?
Já osobně si myslím,že nafta,ale benzín také není nejhorší......

Nic ve zlym

(Příspěvek byl editován uživatelem martass87.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 07:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, Vy to nečtete pořádně - což je první předpoklad pro flame - my se Slimem řešíme něco úplně jiného než běžná dilemata moderních autařů.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 09:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risane: mimochodem, ty máš automat? resp. pro co se přikláníš?
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5273
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 09:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Automat nebo manuál?

Nafta!

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 10:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Já automat nemám, protože mám 4 česká auta a 1 slovenské, nejnovější je r.v. 1995 (a to už v tom roce byla konstrukce asi 10 let stará) a to jaksi u nás moc automaty neuměli. Mimochodem, jestli chcete hrát hru, pojďme vzpomínat česká auta, která kdy měla automat. Řekněme do roku 2000. To by mohla být docela zábavná a nekonfliktní diskuse. Kolik jich napočítáme?

Měl jsem kdysi XJ a něco s ním najezdil a od té doby mám k automatickým převodovkám velmi kladný vztah. Měl jsem daleko víc času se věnovat provozu - zejména ve městě v situacích typu připojení se z vedlejší do hustého provozu a dávání přednosti vůbec. Takže jsem automat začal vnímat také jako věc přispívající k bezpečnosti. No a o pohybu v kolonách už ani nemluvím. Usínání na dálnicích hrozí asi i s manuálem, tam se přece už dnes stejně tak moc neřadí. Auta s automatem mám rád a kdybych si měl pořídit nové a nebyli bychom v zemi manuálů, kde je to někdy problém, tak bych si ho pořídil.

Při řazení nemám pocit, že auto ovládám, ale spíš, že mu sloužím - potřebuju mu dávat jednoduché pokyny typu rychleji/pomaleji a k tomu by mi měl stačit jeden jednoduchý ovládací prvek s jedním stupněm volnosti, například plynový pedál. Jenže ne, ten vehikl potřebuje ještě kvedlat na všechny strany jakousi pákou čistě kvůli své nedokonalosti (motor nezvládne dobře tak široké spektrum otáček, jaké vyžaduju na kolech). Neměl jsem celkem problém naučit se řadit v ledasčem, jezdil jsem autoškolu na V3S a tam jsem se naučil řadit nesynchronizované převodovky, cit pro to snad docela mám a hodí se mi to dnes třeba v hadimršce, uměl jsem jezdit i s klasickou půlenou převodovkou, jak měly LIAZky (Praga 10P80?) nebo tatry, ale jak už to pak mělo víc jak 10 kvaltů (malá-velká řada), tak se mi z toho už trochu točila hlava a často jsem při prudké změně rychlosti vozidla houby věděl, co tam honem dát a jak. I když chápu, že to je o zvyku a pocitu "šoféra" (čili odborníka s rádiovkou) po zvládnutí tady těch triků se těžko odolává.
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 11:30:22    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo poradí? Na jedničkové oktavii jsem udělal rozvody, vše úplně v pohodě. Ale pak se rozsvítila tahle kontrolka. Při každé jízdě se po chvíli rozsvítí.. Auto včetně motoru se chová úplně normálně.. Tohle by mělo jen blikat při prokluzu kol..Nemůže být někde něco povolenýho či upadenýho....?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 14:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Radostně podepisuju příspěvky 867 i 868, k druhému dodávám, že podstatné je vnímání automat/manuál jako stylu jízdy a až druhotné je v tomhle srovnání, jak kvalitní ten automat je. Já mám Volvo S80, kde je skříň Borg Warner/Aisin, kvalita řazení žádná sláva v porovnání s DSG (taky už mi jednou klekla a oprava výměnou za sto kolíků), ale to, co píšete o věnování se povozu ve městě a bezpečnosti, to platí naprosto beze zbytku. Ono i takový telefonování, jídlo, pití, to všechno se s tím zvládá líp...
A vřele souhlasím i s tím, že požitek z řazení se odehrává s nesynchronizovanou převodovkou, meziplynem, dvojím vyšlapováním spojky, kdy má člověk pocit, že fakt záleží na jeho šikovnosti a umění. Tupej synchron tenhle požitek ruší...
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 14:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman81: určitě to bude jen někde odpojený. Podívej se po místech, kde jsi lezl. Nebo pokud máš možnost, zkus, jestli něco nepíše VAG.

Bus-mafiaKiss Delta
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 16:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman81: nemáš to jen vyplý?

Risan: takže nejnovější předpokládám je Felda? nebo ještě Favorit? ale ty byl poslední 93 nepletu-li se. Jen mě nenapadá žádné slovenské auto tak staré?? Kromě TAZu.

No automaty měly snad jen Octavie, Superby. Nepočítám prototypy z roku 70 a pod.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 16:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jsem dnes narychlo fotil v Olomouci,asi nový Scénic,opravdu netuším,a googlovat se mi nechce
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 17:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 17:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scénic fakt ne, to bude to nové SUV Captur (s malýma SUV se letos roztrh a ještě prý roztrhne pytel u víc výrobců, přitom je to taková fakt podivná kategorie, podle mě tak akorát spojující nevýhody několika segmentů...)

(aha, už jsem holt druhej...)

(Příspěvek byl editován uživatelem jef.)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 17:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: je to ten Roadster, oni to dělali i po ukončení výroby favoritů. Slovenské auto je BAZ. Felicii nemám, já moc na ta sériová auta nejsem. Automaty měly třeba 613K. A samozřejmě některé prototypy ze škodovky.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 17:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr,Jef:
Díky za identifikaci,alespoň jsem byl ušetřen toho googlu!
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 18:24:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Vyplé to právě není
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 22:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom přes exiatenci lidí jako Martin_100 a jejich způsob péče o auto

Moje péče o auto je v pořádku okopaný dveře nebo několik let nemytej lak ničemu nevadí. Brzdy řízení podvozek a vnější osvětlení opravuji aby byly vždy v pořádku. Což většina lidí nedělá protože to není na první pohled vidět... hlavně že se leskne metalíza :-/

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 12:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepený závaží drhlo o brzdič tak sme tam dali klepací a to bralo o čep tak sem závaží sundal a bylo vyřešeno...Teda on pak v lednom místě drhnul i ten disk páč byl trochu bouchlej ale to se časem osoustružilo samo.
Versus
Moje péče o auto je v pořádku... Brzdy řízení podvozek a vnější osvětlení opravuji aby byly vždy v pořádku. Což většina lidí nedělá...

To je evidentní.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 19:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, já jsem nehodnotil Tvou péči o auto, jen jsem Tě použil pro zkrácené pojmenování skupiny uživatelů aut, do níž se řadíš. Tak nebylo třeba nic vysvětlovat.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 13:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


19.5.2013
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 18:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jeden Captur z Olomouce
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 21:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem zkoumal motorizace toho nového Capturu,zatím se to vyrábí s benzínem "Tce" ve velice malých objemech,zde focena 1.2Tce.A pak renoldácká klasika 1,5Dci,kdo by chtěl naftu.

Z té benzínové jednadvojky lze vycucat kolem 88kW.Neuvěřitelné co dokáže řídící jednotka.

Dnes jsem také viděl asi novej Duster,ve znaku Dacia a vypadá to jak kopie SX4 resp. Sedici.
Každopádně to vypadá o 100%líp než klasickej Duster.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 09:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novej (tj. jinej než dřív) Duster asi těžko, neviděl jsi náhodou spíš nové Sandero Stepway?
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 11:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch Rumunů,nevím jak je to dlouho co se to vyrábí,nějak to nesleduji,ale v Olomouci vídám předváděčku nového Logana.
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 12:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diddy: už dlhšie, budúci rok má zísť z linky aj nový logan MCV.
http://www.ensonhaber.com/galeri/2014-dacia-logan-mcv-cenevrede/1
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 18:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puro
Rozhodně to vypadá lépe než ta předchozí škatule
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 20:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef:Máš pravdu,přesně tuhle kárku jsem viděl.
Má ještě víc strohou motorizaci než ten Captur,v benzínu jen ta 0,9Tce a nafta 1,5Dci obojí o stejném výkonu.
No Renault si to lepší nechá jistě pro sebe,logicky.

Ten novej Logan je taky divná škatule,nic originálního,směs kopií,smrdí to čínou.
Pořizovací cena super,pak finančí granát za udržbu,a závady co mají "normální" auta až po letech se začnou projevovat ještě v záruce,ne????
Jak u starýho Logana....
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 14:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm, zlatý starý logan, už je to taky eurohnusný neúčelný krám
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 14:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

smrdí to čínou

Logan bohužiaľ smrdí aj naozaj. Nemohol som uveriť vlastnému čuchu, keď som do toho sadol.
Odpornejší smrad nebol hádam ani v starých pickupoch z modelu 1410.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 18:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pred tromi týždňami sme sa bavili o Corse Caravan. Tu je jedna z PO:
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10689
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 04:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové jeden hloupej dotaz :-)

je typickým znakem downsizingu vyšší spotřeba na dálnici? dalo by se to aspoň částečně eliminovat přidáním dalšího rychlostního stupně, aby se ten motor při vyšších rychlostech nemusel tak točit? což by ale asi zase znamenalo dražší převodovku...

pokud je o tom někde na webu obšírnější pojednání, nejlépe v češtině/slovenčině, rád se dovzdělám:-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 10:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší objem zákonite znamená viac otáčok pri prevádzkovej rýchlosti, to potom spôsobuje vyššiu hlučnosť.
Šestka by tomu mohla pomôcť, otázne je, či sa to do toho auta vojde.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 10:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavle to je přesně to o co jde.
Dát další kvalt ano na některých úsecích to pomůže ale jinde se ten motor bude ještě víc trápit. Pro řidiče to bude znamenat častější pžeřazování. Pro výrobce na každý převodovce o nějakej ten důchod navíc. Krát počet vyrobených převodovek důchod jako kráva co se promítne do každý hotový káry.

Takže ano další kvalt by pomohl ale jen na rovinách nebo z kopce.

Dovnsizing je kravina nad všechny kraviny. Objem ničim nenahradíš. 1200ccm motor bude mít s kastlí těžkou 1300kg daleko větší práci než motor o objemu 2500ccm. Ta jednadvojka se s tim bude prát a tim pádem bude žrát a celková životnost toho motoru bude taky neslavná. Ten dva a půl litr si s takovou kastlí bude jen pohrávat spotřeba tím pádem bude i nv zátěži docela příznivá na živitnost několika násobná oproti malýmu motoru.

Úplně pro netechnický lidi to vysvětlím asi tak:
Když poběžíte na vlak třeba kilometr s malym batůžkem kde budete mít noťas a peněženku tak doběhnete třeba trochu zadýchaní ale zachvilku jsem v pohodě.
Když na ten vlak kilák poběžíte s krosnou kde budete mít nabalený věci stan a jídlo na dvoutýdenní čundr po horách tak buď ani nedoběhnete nebo po doběhnutí budete hledat plíce na zemi, nohy vám upadnou a celou cestu ve vlaku budete rádi že jste rádi.
A běhejte tak den co den 20 let ... v jakym případě si odděláte klouby a záda?

S tim malym batohem je to stejný jako když máte k autu adekvátně velkej motor raději o trošku větší.

S tou krosnou máte to samý auto ale s downsizovaným maličkým motůrkem.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4028
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 11:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: S tím je asi zbytečný polemizovat...ale nedá mi to:
Motor je charakterizován výkonem a krouticím momentem plus křivkami průběhu těchto veličin. Pokud jsou tyto hodnoty identické nebo přibližně identické, je celá tvoje teorie úplná hovadina, snad s výjimkou té životnosti. Objem sám o sobě je natolik nepodstatná hodnota, že pro srovnání toho, jak se který motor s autem popere, se nedá vůbec použít.
Celý svět to dělá, odborníci to spočítali, otestovali, funguje to, šetří to, lidi to kupujou a na K-reportu se od boku rozhodne, že je to kravina a howgh...
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 11:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si teda myslím, že pro udržení rychlosti na dálnici je podstatný výkon motoru (v kW) potřebný pro překonání aerodynamického odporu karoserie. Aerodynamické síly rostou s druhou mocninou rychlosti, takže zatímco při rychlostech používaných ve městě se projevuje skoro zanedbatelně, při rychlostech používaných na dálnici je velmi podstatnou složkou. Hmotnost vozidla v tomto není tak podstatná, protože ta se projevuje hlavně při akceleraci (vozidlu musím dodat kinetickou energii a ta pro konkrétní rychlost závisí na hmotnosti).

Spotřeba pochopitelně závisí silně na otáčkách, takže snížení otáček při určité rychlosti (zařazení těžšího převodového stupně - přidání "šestky") znamená snížení spotřeby. Tohle bude jistě fungovat, dokud bude výkon v těch nižších otáčkách dostatečný na překonání jízdních odporů, při vyšších rychlostech zejména toho aerodynamického. U downsizovaných motorů ovšem výkon v nižších otáčkách na překonání jízdních odporů ve vyšších rychlostech nemusí stačit, proto jsou typicky, zejména ty atmosférické, zpřevodované spíše do rychla. Řešit to může částečně turbo, pokud ovšem při těch nižších otáčkách bude už dostatečně přeplňovat.

Přesto si nemyslím, že downsizing je kravina. Spotřebu (a tím pádem i emise atd.) to určitě vylepší, normální člověk stejně v 95% případů maximální výkon velkoobjemového motoru nevyužije. S plně otevřenou klapkou se jezdí málokdy a tak se jen vozí spousta železa a ten úžasný velký motor se škrtí a využívá dost neúčinně. Na druhou stranu, když už si někdo koupí HTP nebo TSi a bude s tím jezdit jako prase, nízké spotřeby se nedočká a motor brzy zhuntuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Risan.)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 13:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu radši budu vozit pod kapotou velký zbytečný železo a využívat ho na 40% s tim že při krizovce nebo předjíždění mam 60% výkonu rezervu na zmizení než malej lehkej kolovrátek co imrvére budu používat z 90% a při krizovce mi nepomůže páč nemá rezervu.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4030
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 15:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: jen překlep - zpřevodované jsou do pomala...
Martin 100: Furt stejný kolovrátek. kdo říká, že downsizovaný motor nemá rezervu ve výkonu? Objem motoru? Kravina. Výkon a krouticí moment není úměrný objemu motoru.
jednadvojka se s tim bude prát a tim pádem bude žrát
Zatímco třílitr si s tím jen pohrává a pouze s sebou tahá metrák železa navíc, s kterým si musí pohrávat taky.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 16:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ano, díky za opravu.

Martin 100: zajímalo by mně, jak se počítají ty procenta, zejména to používání malého motoru z 90%. To jako že jej provozuju stále kolem 5000 otáček a akcelerovat už není kam?

Jestli ona ta "rezerva ve výkonu" nebude spíš otázka průběhu krouticího momentu. Ten je ovšem dán hlavně tím, kolik dokážu spálit v motoru směsi v jednom okamžiku. Pak nemá cenu počítat objem všech válců dohromady, ale jen těch, které pálí současně (na tom je postaveno HTP a motor o úhrnném objemu tří válců 1.2 litru tak může mít za určitých podmínek "krouťák" jako čtyřválec 1.6), případně objem směsi, který jsem schopen natlačit do současně pálících válců přeplňováním. (Ono je to maličko složitější, ale na úroveň zdejší debaty myslím takové zjednodušení postačí.)
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 17:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100: Já jsem s kolovrátkem spokojen (1,4TSi). Výkonostní rezerva je více než dostačující, spotřeba je také ucházející (dlouhodobá 6,3l/100km). Jednou za dlouhý čas se protáhne do omezovače (aby nezakrněl), jinak se převaluje cca lehce okolo 2tis ot./m (na dálnici je to už 3tis.).

Myslím že pro lidi, kteří jezdí podle rychlostních limitů a nevozí v autě 2t náklad - tyto motory bohatě stačí. Nehledě na životnost - sice bude určitě nižší (mylím že výrobce udává 250t km?). Průměrný majitel tohoto vozidla najede cca 15t km ročně = za 16 let bude po životnosti, ale nejen motoru i zbytku auta...

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 9-2012
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 18:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eross: Jedna corsa combi tady někdy tady stává..až tady zase bude tak jí cvaknu..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)