K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 17:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám sem obrázky ukrajinského vozu ZAZ Slavuta, ten vychází z typu ZAZ Tavrija. Vyfotografováno v roce 2005 v Lucku.


bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 18:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco na téma Parkuju jak debil, tentokrát z Frýdlantu n. O.:


Jestli na tom přívěsu nevidíte ani RZ, ani osvětlení, tak to není kvalitou fotky... Na D1 bych něco takového nečekal.


(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_08022.)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4277
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 10:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem, že mě na téma "parkuju jak debil" už nic nepřekvapí, ale Smart (který se bez složitého manévrování na první pokus v pohodě vejde i do toho nejmenšího možného předkresleného místa) mě docela pobavil...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 10:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

smart se tam vejde ale ta 3,14ča za volantem to netrefí ani po deseti pokusech

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 11:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přece víme, jak to chodí. Řada aut stojí všelijak, je tam místo, tak jsem rád, že tam zaparkuju, pak všichni okolo odjedou, moje auto tam zůstane, někdo ho vyfotí a dá pod to nápis "takto parkuje debil." Správný postup je tedy prosím jaký? Když vidím, že ostatní parkujou tak, že se nevejdu na střed předkresleného místa, raději odjet pryč?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5128
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 11:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Auta po pravici stála normálně, všechna. Jinak bych to sem nedával.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10642
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 23:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rišan:
blbce zablokovat, třeba tak, aby musel nalejzat za volant zprava a zadokumentovat, kdyby se náhodou na mým autě vyskytla nějaká škoda

on si příště dá pozor... pokud to nepochopí, je to vůl a potřebuje si to ještě párkrát zopakovat a případně i slovně vysvětlit. dá se to i slušně.

zažívám to u nás před barákem na sídlišti denodenně, třeba někteří důchodci a ženy mají hrůzu z obrubníku na pravoboku při podélným stání, tak radši stojí nakřivo nebo třičtvrtě metru od něj.

objevujou se i blbci, kterým nestačí při podélným stání 75 cm před autem i za autem, tak si radši vepředu nechají 2 metry, aby se pak do díry za ně vešel jen smart, káčko, matiz nebo podobná blecha, případně vůbec nic. když mají takovou díru vzadu, nalepím se jim na přední nárazník. na kouli na dodávce si troufne málokdo

teďka o volný středě tady takhle parkoval jeden častější přespolní host z Klatov s P 307 SW, jeho štěstí bylo, že jsem našel větší plac jinde :-)
už by se taky mohl naučit, že místem je potřeba šetřit.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 12:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Vidím, že nie som sám kto susedov "vychováva". Hlavne pri pozdĺžom stáni. Máme málo parkovacích miest tak sa stojí pozdĺžne na chodníku a niektorí dementi nechajú pred sebou medzeru trošičku menšiu ako auto a ak za nimi zastaví rovnaký blbec tak už su v prdeli dve parkovacie miesta. Najlepšie je tiež ak niekto postaví auto na 2 miesta. Ja to rieším tak, že sa nalepím na nárazník prípadne sa vopcham medzi dve auta tam kde si nikto netrúfne, mne to problém nerobí ale dotyčný blbec ma potom čo robiť pretože ten chodník je z kopca...

Niektorí si asi myslia, že sú na ceste sami, oni zaparkujú a nikto iný už nikdy nebude potrebovať zaparkovať....

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 13:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220:

Tu sa priznám, že som bol pri parkovaní trošku zlomyseľný a schválne som sa natlačil na tú Fabiu tak, až sa takmer dotýkali zrkadlami .
Čo som mal robiť, keď mi jej vodička nechala miesta sotva na Malucha? A nejako som predsa musel vyjsť.
Tak som sa aspoň zabával, keď sa súkala za volant.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 13:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

toje normální že lidi na to serou... taky praktikuju že si stoupnu přesně na střed mezi čáry a ten idiot co stojí u kraje ať si naleze jak chce když neumí zajet normálně mezi dvě čáry

mě ale daleko víc dostává u mě před domem se stojí šikmo k chodníku a když je větší mezera vždy se najde kreten co se postaví podél mezi ty šikmo stojící auta.. to už hraničí s demencí

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10648
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 13:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m_100:
vyrob cedulku s nákresem a lep jim to na okno u řidiče jak MP samolepící oznámení když ti dá botu

ne nadarmo vozím v autě lepenku i s odvíječem, hodí se nejen na přelepování rozlepených krabic :-)

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5264
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 14:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eross: A kde je to focené? Na městské poměry jsou, alespoň dle fotky, ty místa kolem Fabie luxusně široké.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 14:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5265
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 14:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle SW to nepadá, že místem se moc nešetří a i to tvoje místo vedle Fabie mi přijde normální (alespoň dle brněnských měřítek). Tím pádem považuju Tvoje najetí na dveře trošku za schválnost. Přitom se šlo v pohodě namáčkout stranou spolujezdce na Feldu všichni by se do auta v pohodě dostali...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 15:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nepopieram, že šlo o schválnosť, mohol som pokojne zaparkovať aj naopak, ale potom by to už nebola taká sranda .
Okrem toho od parkovacieho miesta pre invalidov má byť odstup 1,2 m kvôli nastupovaniu. Tak si aspoň vodička zapamätá, že takto sa neparkuje...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 15:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, ovšem bylo by fanj, aby to místo bylo i nalajnové. Takto abych si napřed přeměřil, za náhodou nestojím jen 1,1 m.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 16:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zas moc nemusím všechny ty vychovávače, co se jich poslední dobou vyrojilo, a kteří svoji frustraci přetavují do agresivity vůči druhým v boji za svět lepší. Jenom mi nejde na rozum, jestli jsou opravdu tak dokonalí, že se nikdy nesetkají s dalším takovým, aby pochopili při pohledu "z druhého břehu," jak je to trapné.
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 17:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: máš pravdu, mal som zaparkovať na Téčko a rovno volať políciu .
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5138
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 18:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je tam někde vyhrazené místo pro invalidy? Nikde na zemi nevidím žádný piktogram.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4363
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 18:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Minimálne čo sa týka parkovania dovolím si povedať, že som dokonalý ak som správne pochopil tvoj uhol pohľadu. Vždy parkujem tak ako by som chcel aby zaparkovali aj ostatní a aby som zbytočne nezaberal miesto.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10650
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 19:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rišane, když ti nevadí, že kvůli blbcům a lenochům co nechtějí točit volantem stojíš o 3 ulice dál, prosím, je to tvoje volba. ty sám velice dobře víš co je správně a co ne a kdy se jak chovat (myšleno bez ironie).

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5267
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 20:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zopáknu to, co se to psalo již několikrát a na v Brně na Moravském náměstá, zvláště na podélném stání u zastávky jedničky je na denní pořádku:

Přijedu ráno v sedm hodin, tak tak se nacpu do volného místa, na každé staně mí zbývá s těží 15 cm a když odpoledne přijdu, před mnou je metr a za mnou metr a půl. A pak mě má někdo "vychovávat"?

Zvlášť když kolikrát musím při parkování přemýšlet i za jiné jen proto, aby mi auto neomlátili dveřmi, případně můj vůz nepoužili jako "airbag" při vyjíždění z parkovacího stání. A nakonec se stejně člověk nemůže vymotat jen proto, že práv Ti, kteří nemůžou dojít o 100 metrů dál zablokují ulici.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5141
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 20:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já myslel, že si děláš ty airbag z kolegy...

Mimochodem, jaká byla cenovka? 5000 spoluúčast + bonusy v mi jsou jasné už teď.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5268
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 20:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec to dalo 37 400 Kč. Kromě spoluúčasti chtěla pojišťovna ještě 4% za nevyužití jejich smluvního autoservisu a k tomu ještě asi cca 3500 Kč za práci, která byla dle jejich provedena "navíc", ale za tím je klid po pěšině, tak nevím.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10652
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 23:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stanley:
před barákem na ty auta koukám z okna, tak vím jak kdo parkuje. některý auta se hýbou denně, některý 1x za tejden a některý 1x za měsíc. někdo zaparkuje jednou normálně, jednou blbě a někdo parkuje blbě pokaždý, když ho vidíš.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Asi tak. Pekne z okna vidím kto kedy ako zaparkoval. Situácia v meste ako popisuje stanley je oproti sídlisku kde poznám všetkých susedov a ich "parkovacie praktiky" pochopiteľne iná. Tak isto mi netrhá žily ani to, že niekto parkuje pri HM "mimo vyznačené miesto" kedže ich je tam minimálne 1000.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 11:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220: myslím, že si to pekne trafil, parkovanie kdesi na širokom parkovisku pred obchodmi hoci aj cez štyri miesta ma netrápia.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 12:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem na ní nedávno koukal v bazaru jaksi zálibně, s motorem 1.6

Mám ji s touto jednašestkou. Spotřeba OK, do 6,5l. Ale docela lituju že jsem nevzal dvoulitr. Je taková línější, žádnej střelec. Stará 323 byť o 11kW slabší mi připadala živější.
Ale jinak dobrá volba, jen si dej bycha na zadní lemy a víko kufru a na kontrolku airbagů - odchází snímače předpínačů a sedáku u spolujezdce. Dá se jezdit i bez toho, ale ta červená kontrolka je nepříjemná

Fortschritt E516
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8606
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mařin: Díky.

Přátelé, v zimě jsme měnili ve Fabii (I) baterii. V posledních třech týdnech zaznamenávám, že auto nechce startovat při krátkých jízdách (třeba po městě). Jedu třeba kilák, zastavím, auto půl hodiny stojí, a pak už nechce chytnout, musím startovat jedině s plynem. Při delších cestách se mi tohle nestává. Čím to může být?

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5270
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tipoval bych to na nějaké čidlo teploty.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 19:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S těmi vychovávači jsem to myslel obecně - i týpci, co si musí zatroubit nebo zablikat, i když žádné nebezpečí neodvrací atd. Můžu jim vzkázat jen, že to nepomáhá, snažím se, jak nejlíp umím. Myslím, že u ostatních řidičů je to podobně. Vychovávači jen dají průchod své agresivitě, to je všechno. Namlouvat si, že jejich vychovávání znamená lepší svět, je pokrytectví. Samozřejmě parkování je speciální disciplína, tam je to většinou jen o lenosti řidíčů.

Dnes mi od rána stojí nějaký kokot ve vjezdu. A co mám dělat? Vypustit mu kola? Zavolat odtahovku? Zbytečně se budu rozčilovat, když nikam nejedu. Vychovám ho a přijede další - pokaždý je to někdo jiný. Takových už tady byly stovky a nejspíš ještě budou.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10656
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 21:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vypusť mu kola, bude švanda
ale vážně: když nikam nejedeš, nemá smysl to řešit.

tady u nás je zvykem na vrata atp. namalovat značku zákaz zastavení - tomu všichni rozumí a dá se to použít jako argument až budeš chtít skutečně odjet. taky je pravda, že většina lidí se snaží takový vjezdy neblokovat. pochopitelně prasata se najdou všude.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 2-2011
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 22:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson:Máš v baterku,zkus jí změřit než začneš řešit elektriku.Krátký trasy=baterie K.O.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 03:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kola dělají auto...

Když už nejsou peníze na liťáky, tak aspoň orig. poklice mno

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 09:57:22    Odkaz na tento příspěvek  

Skoro jakýkoliv poklice jsou lepší než klasické černé kola...
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 10:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek ml.: Ale Felicie ještě měly z výroby stříbrná kola. Ostatně moje oktávka je z výroby má taky...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 12:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: přesně tak, ale Octávku máš asi před FL ne? Po FL měly už černý myslím. Alespoň ta moje ano.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 14:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EE, je to r.v.2003 - tedy FL, ale je to auto prvně prodané v rajchu.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 14:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden z mnoha "autovlaků" mířících do autoterminálu Koper Luka ....

13.5.2013
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 15:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poklice pokud jsou origo jsou dobrý ale fakt směšný mi přijdou ty z obchoďáku to už radši nezrerzlý plecháče. Ale vymlouvat se na cenu litých kol u feliny je trochu úsměvné když se slušný nechají sehnat za 1000 korun + 2 kila za pixlu spreje a máš kola jako víno.

Já sem si koupil na scorpio origo 15' hliníky obutý do 3 roky starých gum se vzorkem 6-7mm 5 kusů za 2000,- takže tak.


K vychovávačům -
kdo zná vjezd do sušický pošty ví. Kdo ne tak napovim že se tam transit vejde jen se sklopenym zrcátkem a podle toho jak stojí auta v ulici nejméně na jedno couvnutí aby se srovnal a molh popředu zajet protože ulice jest úzká. Onehdá jsem vyjížděl a ve vjezdu žlutej rencek. Tak jdu do haly pošty a ptam se čí to je že mi blokuje výjezd. Nic ticho lidi že se jich to netýká. tak jseem dodal že se do toho právě dobejvá nějakej cigoš a hned se paní ozvala a běžela se podívat ven...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 15:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_100: no asi umíš hledat. Já před rokem koupil liťáky na Feldu za 3 tisíce, včetně pneu na dvě sezony. Za litr jsem tedy alu kola fakt ještě neviděl, a to jsem hledal na netu, na vrakovištích, snad všude. A když byly levnější tak byly v dezolátním stavu.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10663
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 15:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m_100:
sušická pošta 1 je jedlá, to můžu potvrdit. do dvora jsem se s dodávkou necpal :-)

pro ilustraci: http://www.mapy.cz/s/7afQ
průjezd ze dvora do jednosměrný Havlíčkovy ul. ústí cca za prdelí toho bílýho auta. když jsem do baráku nosil větší těžší krabice, většinou jsem stál v oblouku s Poštovní ulicí. nic moc, ale je tam málo místa a v kteroukoli denní dobu hodně lidí a aut na ten stísněnej prostor až dost.

je vidět, že taktiku jak přilákat řidiče k jeho povozu zvládáš dobře

krom toho v P-kraji je řada míst, kde má pošta opravdu talent provozovat svůj úřad v místech, ka se dá dobře dojít pěšky nebo dojet na kole či na babetě, ale nikoli transitem.

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 16:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak transitem se dostaneš na všechny pošty ale iveca 75-190 bejvaj občas neřešitelnej problem :-)

mirousi to je divný poslední 13ti palcový liťáky sem měl bez gum za 1100,- a teď si jedu pro sadu 15ti palcových borbetů za litr abych nemusel v zimě lítat na plecháčích

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 08:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověče a kde to sháníš? sežeň mi na Ochcávku liťáky :D
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 09:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně mi příjde úsměvné, jak si někdo koupí auto za >500k Kč a na zimu na něj hodí plecháče. Vždyť dneska to vyjde cenově skoro nastejno.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 10:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není to jedno, jestli tam má plecháče nebo liťáky? Je tam dnes nějaký rozpoznatelný rozdíl v hmotnosti?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 10:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ochcávky nevim neznam neorientuju se ale sleduj aukro a bazoš... ale ty sou furt ještě v kurzu takže to nebude hned ale jistě najdeš.
Na fordy se shání vcelku dobře díky dementní rozteči a malý 13ti palce 4x100 už taky páč po nich už neni takovej hlad jako bejval.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5272
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 12:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alu kola zpravidla o něco lehčí jsou, tím pádem sebou taháte menší množství "neodpružené" hmotnosti, co mám zkušenosti, tak i lépe drží tlak než plechové disky, povětšinou lepší chlazení brzd (zase se tam dostává více "bordelu" ze silnice - na druhou stranu se lépe čistí), když se jednou vyváží, tak se pak ta vyváženost nesprasí poklicemi a v neposlední řadě to lépe vypadá.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3959
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 12:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: V praxi ovšem neposlední řada bývá prvním kritériem po jejich pořízení...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 13:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem třeba letos dal liťáky na Feldu, stejná kola jako loni na stejnou nápravu, ale při jízdě se mi potkávalo závaží s kulovým čepem. Kola jsem ale nepřevažoval..kde pak asi je chyba? nakonec jediné vysvětlení bylo, že vyměněné kulové čepy jsou trošku rozměrově jiné, přitom ale i ty měněné jsou originál Škoda. Nechápu to, momentálně jezdím na kolech bez vnějšího závaží a zatím nevím, jak to řešit. Závaží tam bylo nabouchaný, na ALU se má prý lepit, ale bude to mít nějaký zásadní smysl?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3962
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 15:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mne to lepení má jediný účel, šetřit hranu disku...na fuknci vyvážení to vliv nemá...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 19:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Z výroby bývají i liťáky často vyvážené naklepávacím závažím. Používá se dělené závaží: spona + závaží.
Lepené může mít i různou výšku, třeba by nějaké nízké vyřešilo tvůj problém, navíc se dají kola vyvažovat i na "střed".
Popravdě si u feldy nedokážu představit, že je čep (máš asi na mysli čep řízení) tak blízko disku. Fotku asi nemáš, že?
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 21:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous má ny mysli spodní čep ramene,ne čep řízení,ten je daleko.Origo rameno má nejtovaný čepy a když se dávají nový tak jsou už na šroubech,řeší se to použitím nízkého nalepovacího závaží popř.jak říká Swe vyvážením na střed.
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 22:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám taky na Feldě origo Felďácký liťáky a když jsem měnil gumy, tak mi tam technik hodil klasický závaží (i když si musel všimnout, že tam byly lepený) a taky mi to naráželo do čehosi... Takže znova auto zvednout, kola dolů a vyvážit nanovo s lepenými závažími...
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 23:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luk:V pneuservisech je možný ledacos,ale aby do nečeho naráželo klepaný závaží jsem se ještě nesetkal.Z vnejší strany disku není o co a z vnitrní snad taky ne, ne?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 09:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak jak píšete. Jedná se o spodní čep ramene. Známej co mi opravuje auto nad tím taky nevěřícně kroutil hlavou, nehledě na to, že já jsem dvakrát úplně zbytečně sundaval a nandaval kola, protože jsem nejdřív myslel, že jsem je tam dal špatně.

Takže musím znovu na vyvážení a doufám, že to bude ok. Vyvážení na středu mám, ale zřejmě to nestačilo.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4277
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 12:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu já měl na fiatu cinquecento liťáky původem z favorita. Lepený závaží drhlo o brzdič tak sme tam dali klepací a to bralo o čep tak sem závaží sundal a bylo vyřešeno

Teda on pak v lednom místě drhnul i ten disk páč byl trochu bouchlej ale to se časem osoustružilo samo. Jo to byl pekelnej stroj ve 180km/h sem se s tim už fakt začínal bát.... pak se to 3 krát uvařilo a od tý doby byl supr výsledek i 110 km/h.

Ale bylo to dobrý auto, když sem do něj kop tak se vždy něco prohlo a zas vrátilo do tvaru. Retardéry to umělo i v kilu stejně tak polní a lesní cesty. Když sem položil na střechu krabici abych jí neválel v blátě než otevřu kufr tak se střecha prolomila a tak... :-D

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3974
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 12:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepený závaží drhlo o brzdič tak sme tam dali klepací a to bralo o čep tak sem závaží sundal a bylo vyřešeno...Teda on pak v lednom místě drhnul i ten disk páč byl trochu bouchlej ale to se časem osoustružilo samo. Jo to byl pekelnej stroj ve 180km/h sem se s tim už fakt začínal bát.... Retardéry to umělo i v kilu stejně tak polní a lesní cesty.

Co dodat? Risane, nevrátíme se k debatě o STK a o tom, že každý si své auto líp ohlídá sám?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5157
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 13:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M100: Jak to děláš, že po několika vcelku rozumných a čitelných příspěvcích najednou zplodíš něco, čím ze sebe uděláš debila?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 15:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě mě se to nelíbí ale posudte sami..

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)