K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 12. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 12. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 22:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: No, třeba mě z klimy vždycky bolí hlava a škrabe v krku. A zatim jsem nepřišel na to, v čem je klima lepší než takovýty klasický ofuky :-)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 23:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Proč musím mít důvod? Nevyhovuje mi to, považuji to za krám, který mi maximálně zvedne spotřebu a budu z něj nastydlej, což se mi několikrát stalo... Díky nechci, radši si otevřu okýnka, mě to vyhovuje - z mých tří aut ho nemá de facto jediné - T613, Felda a v Oktávce je záměrně nefunkční. Důležité pro mě je, že to v zimě topí a že to dost málo baští... Nejradši bych z toho vykopal i celé ovládání Climatronic a dal tam ovládání z předfaceliftové Oktávky I, neb mi nevyhovuje, když v zimě každou chvíli fouká z výdechů jinak teplý vzduch, jak to koriguje teplotu. Zlatá Felcka na tohle... Nemám rád tyhle moderní výdobytky jako ASR, ESP, klimu nebo automatickou převodovku. Třeba jednou změním svůj pohled, ale zatím je celých 14 let, co vlastním řidičák a docela hodně jezdím s nejrůznějšími osobními i nákladními auty můj pohled naprosto neměnný. Za požitek považuji občasné usednutí do nějakého historického nákladního nebo třeba hasičského krámu, který mě sice v létě smaží i zespodu od motoru, ale tam si připadám jako člověk, který skutečně ovládá "svůj" stroj... Ale na tohle téma jsme tu už několikrát diskutovali a myslím není potřeba, abychom to znovu pitvali, jen jsem prostě napsal své pohnutky, když mě tu Mauricio napadl tím neomaleným tónem...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5193
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 23:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná stačí naučit se jí používat. V autě s klimou jezdím třináct let a nikdy jsem s ní neměl problém. Ani technický ani žádné zdravotní následky. A s automatickou ve Focusu si jen broukám. Po většinu roku mám nastaveno 22°C a v létě pouze zapínám čerpadlo, když je třeba a případně zvyšuju teplotu v poměru k okolnímu prostředí. Když jedu krátkou vzdálenost, stáhnu si okýnko. Ale auto bez klimy? Děkuji, už ne.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 06:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: S klimou zacházet umím, ale prostě mi nevyhovuje. Howgh
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 07:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stejně jako Hynek

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 08:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mal som auto bez klimatizacie a nikdy viac... Bez klimy znesiem nejake auto na vikendy, ale nie na denno-denne pouzivanie.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 14:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně jako Hynek, ale pokud mám auto s klimatizací, v životě by mě nenapadlo přemýšlet o vymontování.
Ale souhlasím, že auto třídy nové oktávie by se bez klimy nabízet ani nemělo...protože takových, co ji vůbec nechtějí použít, je fakt pár. I já ji použiju k vychlazení po parkování na slunci, pi rychlé jízdě po dálnici, při stání v koloně nebo za smradu venku, kdy nejde stáhnout okno. A prodat to auto pak bude velmi, velmi obtížné...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4190
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 15:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u tý filcky bylo hned několik věcí proč jí vyndat-
složitá výměna klíňáku
horší chlazení kvůli výměníku
možnost poruch elmag odepínané kladky
nebezpečí úniku chladiva a popálení jím při práci na motoru
zbytečná zátěž
a pletlo se to tam

btw na celoroční denní ježdění mam stodvacítku a bacha bez klimy! což je v dnešní době u téměř vrcholného modelu značky nemyslitelné podle některých

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10313
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 17:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m_100:
jsem tu vlastně náhodou, ale nedá mi to:

až se mi v bílý služební obludě Opel Vivaro (R Trafic, ale to stejně všichni víte) něco podělá, nechám si to od tebe spravit, uvidíme jak si budeš chrochtat jak je tam všechno krásně přístupný

to auto je asi fajn na ježdění, ale vrtat bych se v něm fakt nechtěl. někdy je lepší, když má člověk obě ruce levý a jen jezdí do servisu :-)

btw napadá mě jedna věc - mám malou bouli v PP blatníku, stačí jen na jedný straně odmontovat přední nárazník, sundat blátič (taxe to prej ofiko jmenuje), plastový nadkolí a možná se tam dostaneš i s nějakou menší paličkou. doufám, že to za půl hoďky zvládneš;-) kdy se zas potkáme v Křimicích?

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 20:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: Vieš čo, kúp si vrcholný model tohto, jazdi si na ňom koľko chceš a už sem radšej nikdy nepíš.

A Hynku... Vidieť, že to máš v hlave usporiadané (narozdiel od M100), ale toto: "Nemám rád tyhle moderní výdobytky jako ASR, ESP, klimu nebo automatickou převodovku." je trochu "natvrdlý" postoj.

www.SPZ.unas.cz
www.evidencia-dopravcov.eu

POSLANEC ROKA 2012
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 21:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč natvrdlý - jsem prostě spokojený s určitým technickým standardem a nemám důvod si kupovat to, o čem mi automobilový průmysl tvrdí, že musím bezpodmínečně mít a bez toho nemůžu žít. Můžu a zcela spokojeně - starší auto mi vydrží mnohem déle, než to moderní prostě proto, že automobilka ho dnes už nevyrábí kvalitní, ale s životností okolo 5 let, abych si pak koupil nové. Děkuji, nemám zájem. Starý notebook mi vydržel 7 let - tomu novému dávám dle jeho zpracování tři roky...

Jako hasič nad to vím, kam spoléhání na tyto vymoženosti vede - já se obejdu bez nich a tedy na ně ani nespoléhám.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7752
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 21:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kam spoléhání na tyto vymoženosti vede
Ano, to je právě ono. Spolhání na tyto vemoženosti. Ovšem spoléhání na tyto vymoženosti není způsobeno tím, že v tom autě jsou, ale tím, že za volantem sedí ovladač, který si myslí, že je při nejmenším Emerson Fittipaldi, ovšem při prvním smyku v první zatáčce neví, co dělat, tak spoléhá na to, že to auto vyřeší samo nezávisle na tom, jestli tam na to zařízení je nebo není.

Já tady ty vymoženosti taky nemám v lásce, neobhajuju je, ale když mám jet autem, ve kterém jsou, no tak co mi zbývá? Leda fakt ten osel. Když si budu chtít koupit nové auto, tak se jim ve většině případů taky nevyhnu. Takže...

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 21:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: O tom že to v nových autech je nediskutuji, jezdím s auty s těmito vymoženostmi v práci a zejména robotizované převodovky našich náklaďáků mi neskutečně pijí krev, protože nejsem "ovladač" a tak cítím, jak tím motor a převodovka trpí. Tuhle jsem si říkal, že bych si svoje aktuální auto nejraději nechal poskládat z úplně nových dílů a byl bych spokojen. Akorát ta cena by byla astronomická...

A co se týká první části Tvé reakce - bohužel jsou nyní "ovládači" aut učeni jak v autoškolách, tak reklamami automobilek a dalších učeni, jak je to samospásné. Není a přínos NĚKTERÝCH vymožeností považuji za přinejmenším diskutabilní. Ale to už jsme tu poměrně nedávno taky bezvýsledně řešili...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7753
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 22:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To beru - autoškolu jsem měl naposled sice v prosinci, ale tam šlo jen o to, že jsem si chtěl připomenout pár věcí a nic víc, takže o klasiký učení nešlo, jinak asi dva roky zpět a pak někdy v roce 2008 a to si už nepamatuju, jestli na mne zkoušeli nějaké takové jevy, které popisuješ, ale nemůžu to vyloučit. Pokud se to ale tak dneska učí, pak je opravdu někde chyba. O "přínosu" reklam se bavit nehodlám, sám jsem se tu kdysi pozastavoval nad reklamou tuším Michelinu, kde bylo řečeno něco ve smyslu, že máš-li zimní Michelin, jsi nesmrtelný. A nebyl jsem zdaleka sám.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5194
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 22:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, mám auto s automatickou klimou (super), automatickými stěrači (někdy mi pijou krev), tempomatem (super), ESP (zasáhlo za rok a půl snad dvakrát, mnohem dřív, jsem situaci vyhodnotil jako nebezpečnou a zkrotnul)a nemám pocit, že by mě auto nějak omezovalo v rozletu. Jediné, s čím mám problém je DPF, ale to je výdobytek ekolobby. Jinak Ty prezentované důvody chápu až na srovnání Š120 a OCtavie III (tam vnímám rozdíl minimálně 30 let...).

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4191
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 05:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomino na tý fotce ti to fakt sluší

a psát sem budu i nadále protože jsem tutu diskuzi před lety založil právě proto aby jsme měli kde psát o autech. byl to tenkrát krok novátorský vzhleden k zaměření k-reportu ale diskuze se ujala a více méně vzkvétá.

tudíž si nenecham radit abych sem nepsal a tuplem ne od slováka

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4192
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 05:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stanley - ta 120 je mírná nadsázka ikdyž téměř vrcholnej model značky to v 1986 byl hned za rapidem a 130

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4503
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 09:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino a ostatní bratia: Prosím, na stupidní poslední větu v příspěvku č. 4191 M100 nereagujte, ať z toho zbytečně není žumpa.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 09:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je tady oblíbené téma, "zbytečné" vymoženosti v autě.

Nemohl by někdo prosím také vedle všech těch příkladů, jak vymoženosti škodi, uvést statistiku toho, kolika lidem ty nenáviděné vymoženosti pomohly? Nemám na mysli zkušené überfahrery, co si zásadně nastavují předstih ručně, protože automatika kurví motor, ale obyčejné lidi, co potřebujou jet do práce a na nákup. Mám pocit, že na ty pozitivní případy se nějak zapomíná, přitom právě pro ty je to všechno vymýšleno. A skoro se vsadím, že takovou statistiku nikdo nemá. Ony se ty případy, kdy to všechno zafunguje jak má, tak nějak nepoznají, že. Ale jasno má kdekdo, to zase jo.
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 10:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja mam vo Forde 6-stupnovy dvojspojkovy automat a vobec nemam pocit, ze by sa motor trapil.
Vela krat som milo prekvapeny, ako vyhodnoti situaciu kedy preradit a kedy zas nepreradit.
Samotnu zmenu prevodu ani poriadne necitit a hlavne spolucestujuci ju vela krat ani nepostrehnu.

Robert_08022:

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch autoškol - mně v autoškole cpali takovejten pípák na zadním nárazníku, co odhaduje vzdálenost mezi autama. No strašný. Pak tam přijde nějaký takový Fittipaldi, doma dostane auto bez tohohle a malér je na světě. Já jsem se svým autem spokojen. Okýnka na kličky, tři pedály, ruční brzda,manuální převodovka a posilovač řízení. Ještě by se mi líbily místo otáčkoměru hodiny.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7754
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem třeba nikdy nepochopil, k čemu otáčkoměr je, myslím si, že člověk snad tak nějak pozná, jaké otáčky tam zhruba má, resp. co má zrovna dělat s pravou rukou. Nebo jestli má motor nějaký nepravidelný chod nebo mu to na křižovatce na volnoběh zdechá. Na to snad proboha ten otáčkoměr nepotřebuje, a o jiném významu tohoto zařízení nevím.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5195
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Risan: Pod to se můžu podepsat.

Mauricio: A co třeba jízda se studeným motorem? Já zase otáčkoměr používám docela často. Takový dvouhmotový setrvačník je docela drahá sranda.

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Já to taky nepochopil. Pokud člověk není blbej nebo ženská, tak snad to auto slyší a cítí. A navíc by měl člověk svoje auto znát, takže ví, co si k němu může dovolit.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otačkomer je premňa najdôležitejšia vec v aute, nie preto, že som hluchý, podľa sluchu viem jazdiť tiež ale napr. pre to čo písal Stanley. Ja si svoje auto a hlavne motor "šetrim" čo sa o jazde bez otačkomera povedať neda pretože nepoznam nikoho kto odhadne otačky na cca 100vku presne. A okrem ineho musel by som jazdiť v škode 120 aby som mohol aspoň trochu počuvať radio pretože v modernom aute potom nepočuť motor.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7755
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley
OK, beru, tento důvod mě nenapadl. Člověk se pořád učí.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne každé vyrobené auto je "někoho," kdo by měl "svoje" auto znát. Jsou i lidé, kteří přesedají z auta do auta, střídají auta s motory vznětovými a zážehovými, s různým stálým převodem i s různými počty různě zpřevodovaných stupňů v mechanicky řazené převodovce. Tak se člověk chce třeba občas podívat na přístroj, aby si ověřil, jestli "cítí" auto správně.

Jinak samozřejmě dnes je otáčkoměr také módní záležitost, věřím, že se zase dočkáme aut bez tohoto ukazatele. Časem se možná dočkáme i vozidel s motorem, pro který nebudou otáčky výstupního hřídele zase tak důležitým parametrem, jako je tomu u toho zoufale složitého, na všechno citlivého a neúčinného stroje s neuvěřitelnou spoustou součástek opotřebovávajících se třením při svých roztodivných pohybech (a ověšeného dalším kvantem systémů, které to mají nějak kompenzovat), který mají pod kapotou auta dnes. Jenže to se Vám nejspíš taky nebude líbit.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7756
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 12:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi ne, mně se nelíbí kde co.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3502
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 15:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: dneska Vás teda podepisuju do puntíku.
A pro ostatní - každý soudruh má svůj vkus, al nuno nezapomínat na to, že asi tak 99% řidičů (můj odhad od boku) jezdí autem nikoliv pro radost, ale proto, aby se dopravili doněkud někam. Je jim u prdele, jak se trápí motor, klidně ho vohulí studenej, chtějí teplo v sedačce, zimu v létě, až budou smrkat, netrefí se na parkovišti mezi dvě auta, kdybyste je zabili, nechtějí se zabít v zatáčce, přestože si třeba koupili řidičák bokem a vlastně jsou rádi, že to auto udrží na rovině na silnici, když se leknou, dupnou na brzdu a nemají instinkt, který by tu nohu přibrzdil, protože je náledí...a když už to celý nestačí, chějí to přežít a moc se nepotlouct.
A protože těchhle lidí je těch ca 99%, půmysl na to zareagoval a nabízí to, co nabízí. A potože tyhle serepetičky jsou drahý, vyplatí se tím víc, čím větší série jich vylezou z fabriky. Takže to cpou do všeho, a protože je třeba za pár let stejnému zákazníkovi prodat další auto, který mezitím vyjelo z fabriky, serepetiček jednak přibývá, jednak to auto musí vydržet daleko míň než dřív, aby se ho zákazník zbavil.
Neboli ať se Vám líbí cokoliv, můžete si pořídit auto levnější nebo dražší, novější nebo starší, se serepetičkama nebo ještě se sytičem a seřizovat si vůli na kontaktech rozdělovače, ale tvrdit, že to novější je špatně a že to je blbost, to je, nezlobte se, velmi nevyzrálý názor.
Klidně se taky dívejte doma na černobílou televizi Orava a muziku poslouchejte z kotoučáku tesla B 42, ale nepožaadujte po celém světě, aby s Vmi tohle sdílel s pistolí u hlavy.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4193
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 15:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže takoví řidiči by vůbec neměli udělat zkoušky v autoškole

ale společnost radši řeší následek místo příčiny.
dneska by závěrečný jízdy tak jak se dělaly před revolucí neudělalo 90 procent držitelů řp (záměrně nepíšu řidičů)

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 15:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže všichni chtějí dneska jezdit (když jsem napsal, že dnes jsou levnější auta a benzín než před revolucí, tak mi tu dost nadávali). Nebo, jak někteří tvrdí, všichni musí dneska jezdit.

A nikomu se nechce nic učit, spousta lidí je taky prostě nevzdělavatelných, nešikovných, nesoustředěných. Mají dost práce, sloužit tomu stroji, aby byl vůbec ochoten se pohybovat - řešit jakou rychlost zvolit pro jaké otáčky, jak ji tam zařadit atd., natož aby ještě řešili všechna ta pravidla a roubovali je na ty roztodivné složité situace, co v provozu nastávají.

Co s tím? Tvrdá selekce těch, kdo můžou jezdit? A proč by to stát dělal? To nemá žádnou výhodu. Automobilismus a vše okolo je velký byznys (stát z toho má spoustu peněz nejen na daních), je to motor ekonomiky.

Když se lidi na silnicích bojí ostatních, státu to taky vyhovuje - na tom se dá taky dobře vydělat. Naděláme spoustu pěkných zákazů a příkazů, nakoupíme kamery a k nim počítače, z nich jenom budou padat složenky a ty se pošlou tomu, kdo je uveden v databázi u značky... Kdyby byli všichni dokonalí, tohle by vůbec nefungovalo - kamery by neodůvodnili, složenky by neměli komu posílat, na čem by se vydělalo?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3505
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 16:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Máte sice naprostou pravdu, ale myslím, že stát není zase až tak profík, aby tohle všechno rozpoutal úmyslně za účelem výběru daní a pokut...

Martin 100: jsme zase u toho..dneska řízení auta není hobby nebo profese vyvolených, je to základní lidská potřeba a z tohohle pohledu nelze mít za zlé komukoliv, že ji nechce ovládat víc, než je nezbytně nutné, a výrobcům, že tu nezbytnou nutnost chtějí omezit na minimum, neb na tom vydělávají. Ale jestli tím chce říct, že technický pokrok v konstrukci automobilů je důsledkem větší debility řidiů, tak to zásadní nesouhlas. Je to přesně opačně - k řízení auta stačí díky technickému pokroku daleko menší kvalifikace. A abych upřesnil - nemluvím o testech z vyhlášek, mluvím o schopnosti ovládat vozidlo jako takové.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 19:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim, Risan a další: Ale já necpu, že to musí každý chtít tak jak já, samozřejmě vím, že řídit auto je dnes nutnost a je třeba to většině lidí usnadnit, protože pro to auto nemají cit - ovšem je třeba jim také vysvětlit, jak s tím autem zacházet, aby jim ty serepetičky k něčemu byly a že nejsou samospásné. Na druhou stranu ale chci, abych si mohl jako menšina vybrat auto, které tu výbavu nemá - a to je ten problém - ono takové jen těžko seženete...
nereg. Verusha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 20:22:43    Odkaz na tento příspěvek  

Hynek - nezbývá nám než jezdit autama z 80tých a 90tých let. Já ty hypermoderní věci taky moc nemusím. Hlídání všeho možnýho, aut. parkování, automatický stěrače, připojení na kdovíco, "trojblik" (ten mě rozčiluje na soudobých autech úplně neskutečně). Na druhou stranu, třeba ta klimačka. Camaro ji nemá, a jsem za to rád, no nicméně třeba Firebird ji zase má a jednou za čas, když s tím v létě jedu, tak jsem to zapnul a užíval si tohoto "moderního" zařízení

On tu má pravdu každej. Každýmu totiž dle jeho gusta. Mě třeba teď nevadí jezdit obden Oldsem, kde si musím při startování hrát se sytičem. No, kdo by dneska na autě pro běžný ježdění chtěl karbec a ještě s manuálním sytičem? Včera jsem to půjčil přítelkyni, která jezdí jinak Tigrou, a byla z toho viditelně zmatená, nicméně nechal jsem ji v tom vykoupat a jenom jsem jí radil, jak se to vlastně nakopne. A to jsem jí říkal, že už je to vlastně moderní auto, jenom 33 let starý, a že nechť pohlédne na jiné, provokativně luxusní prvky výbavy, například elektrický okýnka nebo, považte, posilovač brzd i řízení... .
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 20:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: neřekl jsem "rozpoutal schválně." Ale jestli popřete, že výběr pokut je byznys pro stát a jeho organizační složky a na to napojený soukromý sektor, tak to už bych fakt byl zoufalý. Ale to se dostáváme do té nebezpečné spirály diskuse o tom, kdy už je svoboda rukojmím bezpečnosti, tak bych toho zavčas nechal.

Hynku: a co takhle se přizpůsobit té hloupé většině, která ty vymoženosti v autech prostě potřebuje? Když se jí můžeš přizpůsobit tím, že Ty jako profík s citem pro auto dobrovolně přijmeš rychlostní limity nadiktované tak, aby to bylo bezpečné i pro ty, co to neumí a cit nemají, proč to není možné v případě ABS, ESP, klimatizace?
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5196
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha: Co Ti vadí na "trojbliku"? Já to považuju za jeden z nejlepších soudobých nápadů a když sednu do auta, které to nemá, docela dost mi chybí. Prostě jsem si na tuhle vymoženost rychle zvykl, stejně jako například na tempomat.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
nereg. Vjeruša
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:14:01    Odkaz na tento příspěvek  

Co mi vadí? Dělá to něco, co nechci. Všeobecně mi to na technice vadí, kdyžto dělá něco, co nepožaduju. Chci objet cyklistu, tak jenom přidržím páčku doleva a pak doprava, bliknu jednou a jednou. nebo třeba výkop na kraji silnice. Cokoliv takovýho, kde nechci blikat tolik.
Fakt mi to vadilo, naštestí mě takový auto potká jednou do roka, jinak jsem zahrabanej ve svým světě, kde nejnovější auto je z roku 92
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám tušení, že jedno z aut, které se kterými jsem jezdil (možná Crafter?) umělo s trochou citu jednoblik i trojblik. Trojblik já zase oceňuji na dálnici, kde trávím docela dost času. A možná to odbourá i část odborníků, kteří po přejetí z pruhu do pruhu ještě několi desítek kilometrů blikají.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
nereg. Verusha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:34:31    Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že jsem zvyklej, že ameriky mají většinou "líný" blikání, ta střída je pomalejší, tzn i jeden blik pokryje celej objízdnej manévr.
No a dálnicím a vůbec takových rychlým silnicím se vyhýbám :D
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8343
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 23:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se připojím k Verushovi, protože mě trojblik ve Fabii taky docela vadí, naopak třeba oceňuji klimatizaci (kterou v ní nemáme)...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3507
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 00:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: samozřejmě, měření rychlosti a výběr výpalného v současné podobě je jeden z nejviditelnějších příkladů arogance státu bez sebemenšího dopadu na bezpečnost.

Hynek: souhlas, to nebylo na Vás. Vy chcete svý, ale neberete jiným, že to vidí jinak...

Ale co teda nechápu, je ta hysterie kolem trojbliku. Taky to považuju za jedno z nejlepších zdokonalení z posledních let. Z jakého důvodu tam, kde někdo donedávna blikal jednou, vadí, že auto samo blikne třikrát?
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 00:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Třeba u toho trojbliku by to mělo být individuální. Kdo ho chce, tak ať ho tam má, kdo nechce, tak ať má možnost ho nějak deaktivovat. Ať to třeba dá trochu práci a není k tomu úplně snadný přístup, ale ať ta možnost existuje. Jako se dřív dal seřídit karburátor podle toho, jestli se jezdilo na spotřebu, nebo jestli řidič chtěl, aby auto jelo a spotřebu neřešil.

Klima se dá vypnout, tak ať tam klidně je, když ji nechci, tak ji prostě nebudu zapínat. Mám pro to stejné důvody, jako tady už někteří napsali (škrábání v krku, bolest hlavy a podobně). Ale na autě se střídáme 3, tak ji zapínat nebudu, a pokud ji chtějí zbylí dva uživatelé, tak ať si ji pustí.

Záleží na podmínkách, v jakých člověk jezdí. Při parkování je posilovač řízení užitečná věc (a řekl bych, že jedna z nejlepších), ale fakt je potřeba, aby se u některých aut cpal do řízení posilovač i na dálnici? Jestli si někdo bude připadat bezpečněji, tak ať s ním jede, ale já s ním jezdím při vyšších rychlostech hrozně nerad, protože mi přijde, že to auto nemá správnou odezvu.

A takhle by to (podle mého názoru) mohlo být u všech podobných systémů. Jasně, že asi nikdo nebude vypínat posilovač brzd, ale někdo z toho 1% řidičů si třeba bude chtít užít jízdu bez elektroniky (jako je třeba adaptivní tempomat, zastavení před překážkou, parkovací asistent, ESP a podobně), tak proč mu to neumožnit, když by to nestálo nic navíc?

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 01:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man:
súhlasím, najmä to so servom. Raz som bol dosť nemilo prekvapený, keď sa mi pri vyberaní zákruty kolesá nechceli vracať do priamej polohy tak, ako sa to bežne deje vo Felicii, na ktorej servo nemám. Je však pravda, že pri parkovaní by som si ho prial.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 06:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo jo u focusu jsem taky občas vyndaval pojisku od abs když jsem si chtěl projet trať na letišti na plno.
on se totiž utaženej retardér s abs těžko probžďuje levou nohou tak aby to bylo těsně pod hranici smyku.
tan kde šlo najíždět s abs max 70 aby se to zlomilo mezi gumy jsem bez abs dokázal v pohodě najet přes 90 ještě s rezervou.

ale na sněhu při jízdě z prudkýho kopce úzkou silničkou bylo abs užitečný.

chtěl jsem na něj dělat vypínač ale pak ze mě forda vymámil kamarád tak k tomu nedošlo

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 06:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man: opakuju otázku - čemu vadí trojblik? Můžete uvést nějaký důvod, proč by bylo lepší, kdyby nebyl? Nějakou situaci, kdy je na silnici s trojblikem hůř než bez něj a něčí Vám zkomplikuje život?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8474
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 08:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle měje trojblik taky přínos. Ten jednoblik často nestačil (než si člověk všimne atp.) Ale za sebe musím říct, že blinkry používám obecně minimálně, tzn. nepatřím mezi řidiče co si ukazuje sám sobě kam pojede Neblikám ani v odbočovacím pruhu pokud v něm nejsem sám. A opačně i když vidím někoho blikat, tak na to nespoléhám (např. při vjíždění na hlavní).

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4195
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 08:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trojblik je v cajku rozhodně je to lepší než ten trend kdy se do drahých aut nemontujou žárovky do blinkrů

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pravidelnych cykloch sa tu opat riesia chujoviny?
Radsej sem dajte nejake fotky z netu, nez tieto krcmove keci. Kazdy kto nechce ten-ktory zlepsovak do auta nech si kupi auto podla toho.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od toho to je fórum, aby se zde něco řešilo...

Mě osobně na trojbliku vadí, že při některých manévrech auto bliká ještě dlouho po jeho vykonání. Je to čistě můj subjektivní dojem. Stejně jako mi vadí automatické vracení blinkrů, protože často se mi páčka vrátí do původní polohy, ikdyž já ještě potřebuji mít blinkr zapnutý.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4507
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Udělat jednoblik z trojbliku jde i u škodovek, stačí páčku pustit v okamžiku, kdy blinkr zhasne. Totéž u druhého bliku. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Abrum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 11:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem do diskuse o trojbliku rovněž přispět, všechny "moudra" však již byly vysloveny a tak na můj závěr k tomuto tématu mohu souhlasit bez výhrady pouze s výrokem Martina_100 č.4195.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

He he chvíli jsem tu nebyl a zrovna se tu řeší téma, které jsem si sám pro sebe řešil předevčírem a to trojblik. Asi před půl rokem jsem jel dvojkovou ,,vochcávkou" a čuměl jsem jak puk, proč to samo třikrát bliká, ale to jsem jel v Rakousku prakticky furt po dálnici tak mi to nevadilo. Ted mám ale v práci novou ,,vochcávku" s těma odporně protáhlýma světlama a musím říct, že krom chybějící loketní opěrky je trojblik věc, která mě neskutečně točí. Na dálnici super, ale ve městě za trest.
Uvedu příklad: na poslední chvíli si všimnu že jsem si splet pruh tak reflexem hodim blinkr a chci odpočit, něco mi tam jede nebo jedu tak rychle že už to nestíhám tak blinkr hned vypnu a chci zůstat a on si vesele ještě dvakrát blikne. Umím si představit reakci toho za mnou :-) Stejně tak jsem zvyklej když mě někdo pustí střídavě praým a levým blinkrem poděkovat. Teď musím někde hledat výstražný protože normální bliká jak debil furt dál..
Zrovna dneska jsem si tak říkal, že si snad jednou koupím třeba takovej Mercedes 240 (jako má zde přispívající uživatel 353) a budu mít hezký, spolehlivý a pohodlný auto, který mě bude plně dostačovat, na dálnici budu moct udržovat krok a bude to bez zbytečných ptákovin. Jediný dvě věci, které schvaluju je servo a ABS.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9781
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jen můj pocit, který jen prezentuji, ale nikomu nevnucuji. Řekl bych, že někteří tady mají problém hlavně v tom, že tu techniku nechtějí pochopit a také se jí trochu přizpůsobit. S nostalgií vzpomínám na Trabanta, mám rád RTO aj., ale pro ježdění v dnešním provozu jsem rád za soudobá auta. A přiznám, že zatím naštěstí jsem nejel autem, ve kterém by mě nějaká el. vychytávka obtěžovala tak, že bych ji chtěl rovnou vyhodit.
I ten trojblik se dá používat naprosto přirozeně k obrazu svému bez trojího bliknutí

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Je to asi o zvyku, ale mně vadí to, co píše Mirous. Občas člověk o tu páčku zavadí omylem, a ono to místo krátkého bliknutí blikne hned 3x, a v tu chvíli přemýšlet, že musím počkat, až blinkr zhasne a jak ho pak vypnout, to je trochu složité. Oceňuju to při předjíždění cyklistů, na výjezdech z kruháčů a podobně, ale pokud to někdo v autě mít nechce, tak přece není potřeba ho nutit, aby to tam bylo, ne? Jednou se mi stalo, že jsem trojblik použil nedopatřením a ještě se mi povedlo při snaze o jeho zrušení pustit trojblik na druhou stranu. Jasně, je to nepochopení systému, o kterém tady někdo výše psal, ale když do toho auta sednu, tak nemůžu zkoušet úplně všechno, jak funguje, abych na silnici v provozu podobnou chybu neudělal.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4510
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patřím mezi lidi, co nemají auta s přehnanou výbavou v oblibě, znám svoje štěstí na techniku a je mi jasné, že co se může pokazit, se mi i pokazí. Ale bez serva, klimy, elektrických předních oken a centrálu bych auto nechtěl. Nic víc tam už mít nepotřebuju, snad ještě zadní stěrač, který mi ve služební Octavii II citelně chybí. Ale trojblik mi nevadí ani v nejmenším, že jsem ho blbě použil, se mi taky stalo, ale procento případů, kdy se mi nehodil, je mizivé.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 12:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já techniku dokážu pochopit a i se sní rychle vžít. Pokud to auto mám, tak jsem rád, že ho mám a kvůli trojbliku ho nedám pryč. Ale je to něco, co bych tam mít nemusel. Jak píše Robert, bez serva, el.oken a centrálu bych to nechtěl - teď mluvím o autě na denní ježdění, ne o vereránu. Já bych k tomu připojil ještě nastavitelný zrcátka a ABS, klimu zase nepotřebuju. Ale to můžu mít i ve starém autě.
Co bych ale nikdy nechtěl a je to věc kvůli které bych auto opravdu nekoupil ani kdyby bylo bůh ví jaký, jsou automatické stěrače. To považuji za největší nesmysl a krok vedle. Ale na takový auto stejně nikdy mít nebudu takže mi to může bý jedno :-)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8346
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 13:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen doplním, že mám rád různé el. pomůcky (el. nastavitelný zrcátka, ABS, servo, centrál, klimu, ESP, airbagy, vyhřívané zadní okno, tempomat, navigace), naopak bych mít nemusel systém start-stop, detekci jízdních pruhů, samočinné zastavování, parkovací asisent, který mi sám zacouvá... čili kvůli trojbliku auto nezměním, ale nepatří to k mým oblíbeným funkcím.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
PF 2013 - lepší náladu a méně blbů v diskuzích :-)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4196
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 15:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ideální nový auto bych viděl asi tak-
hydralický servo
centrál na klíč s funkcí samočinný zanknutí po rozjezdu
možná el okna ale to si nejsem jistej
rádio s mp3 přehráváním a slotem usb
vyhřejvaný čelní sklo a zrcátka
abs s možností deaktivace
bez turba
zadní náhon
(motor vzadu už je jen zbožný přání)

pozink kastle
mechanická ruční brzda
klasickej manuál
kotočový všechny brzdy

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7757
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 16:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideální nové auto pro mne neexistuje - to by musela být zpět polovina 90.let, kdy pro mne osobně nastal vrchol automobilového průmyslu (a to jak po stránce user-friendly techniky, tak po stránce designu).

http://atmosferaci.wbs.cz/
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 16:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Ać se v některých věcech neshodneme, poslední příspěvek podepisuju... Jinak trojblik mi taky vadí, důvodyuž tu padly Koukám, že jsem tu vyvolal pěkný flame, ale aspoň to tu žije...