K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 02. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 17:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: machry v češtině dělat umíš, ale jezdit neumíš

Rozhodně jsem si dneska udělal "hodně" předčasné vánoce... koupil jsem si za 405 korun ochrané lišty na boční dveře s ozdobnými logy FELICIA a objednal jsem si zrcátka v barvě laku. Tak plán na víkend je jasný. Auto pořádně opucovat, nalepit lišty a namontovat zrcátka. Už minulý týden jsem si udělal radost tím, že jsem si koupil bílé krytky bočních blinkrů s oranžovou žárovkou.

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 17:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9844
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 18:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Hladík: Upřímně řeknu, že Ti závidím. Bohužel mé uspokojení v tomto směru je poněkud dražší

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 19:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Vídíš vole a ty neumíš ani jedno.

Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.

ICQ: 432-642-789

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5254
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 22:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Je to tak mistře volantu, každý holt není vyježděný ze Zetoru a tak jsem si dovolil poprvé za 10 let za volantem, kdy jen za poslední dva jsem najel přes 60 tis. km, menší zaváhání... Kaju se.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 07:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladíku mlč a šoupej nohama. Máš ještě mokrý papíry, tak si laskavě odpusť hodnotit, jestli někdo umí nebo neumí jezdit. Už mě vážně s těmi tvými moudry začínáš štvát. Najel si tisíc kilometrů s feldou a už ji hodnotíš - až s ní najedeš 250000 km a s dalšímy typy alespoň to samé, pak hodnoť A odsouzení mnohaletého řidiče za drobný ťukanec - to si už z nás vážně děláš kozy To bych byl se svými třemi bouračkami při odhadem půldruhém milionu najetých kilometrů asi rovnou na popravu Než něco moudrého příště napíšeš, napřed zkus použít to, co ti sedí na krku. Ostatním se omlouvám za ten výpad, ale tyhle slinty už se vážně nedají číst
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 08:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík to snad myslel ze srandy :-). Ale pravda to je, ti (všeobecně) co mají řidičák půl roku, dostanou/ seženou auto, nejlépe nějakou prohnilou Calibru nebo Vectru, ono to ještě jede slušně, myslí si, že sežrali všechnu moudrost světa a pak se rozmlátí o první strom. Já sem po autoškole téměř tři čtvrtě jezdil v autě jen s našima, než mi to půjčili samotnýmu alespoň k poště :D
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5054
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 09:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Opakoval bych jen to, co napsal kolega.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 13:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirousi nemyslel to ze srandy, na to už se tu podobně projevuje už dost dlouho...

Táta mi jeho Feldu půjčoval hned od začátku, jezdil jsem kupodivu od začátku podle předpisů a slušně... Až když jsem si po několika letech koupil vlastní auto (Forman Solitaire), neb se stalo nutností pro cestování do práce, začal jsem trošku zrychlovat, ale vždy s rozumem. Nalítal jsem na něm skoro 100.000 km (pak přišla moje první a jediná opravdu vážná nehoda s Avií, obě auta skončila ve šrotě - viníkem byl Aviatik), pak přišla Felda combi, na té jsem odlítal přes 150.000 km (dostal ji ode mě kolega pro kluka aby se naučil řídit), tu pak nahradilo současné auto - Oktávka, na které mám zatím kolem 120.000 a doufám, že mi ještě hodně dlouho bude sloužit. Opravdu řídit jsem se ale naučil až když jsem na vedlejšáku osedlal napřed sólo náklaďák a později soupravu - to teprve člověku dojde, jak se má chovat k ostatním včetně právě kamionů a autobusů. A skutečně krizové ovládání auta jsem se naučil až u hasičů, protože co ti ostatní řidiči (v práglu zejména) provedou když jedeš na signál, to ti hlava nebere. Jezdím 14 let, v "portfoliu" toho, s čím jsem jezdil mám jak moderní a velmi drahá osobní, tak třeba i historická nákladní vozidla) přesto bych si nedovolil o sobě říct, že jsem zkušený a dobrý řidič. Člověk se pořád učí. Proto si myslím, že by Hladíkovi slušelo trochu pokory a slušnosti k ostatním, kteří za rok odcouvají to, co on dohromady najezdil popředu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hynek.)
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 13:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: myslel... přecijen se opravdu nemůžu rovnat se Stanleyem, co má nalýtané X statisíc kilometrů. Ale rýpnul jsem si

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 16:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: mě vždycky každý říkal, že kdo o sobě bude tvrdit, že je dobrej řidič, tak se zaručeně vybourá. U hasičů tak nějak nemám pochyb o dobrém řidičském umění. Ono řídit kolos plný vody, zvláště někde v pražských uličkách, to asi vážně není zábavné. Stejně jako takoví popeláři jsou schopní zacouvat na centimetry přesně.
Já jsem taky od začátku jezdil slušně. Nikdy jsem neměl potřebu machrovat. Navíc tehdy byl Favorit naše rodinné auto a zničit ho by znamenalo mojí smrt z rukou mámy nebo táty :-). Až se svým autem jsem si dovolil párkrát jet na hraně. Je mi 26 a kolik mám najeto fakt nemám tušení. Se svojí Feldou jsem najezdil nejvíc, celkem sem s ní za 4 roky najel 75tisíc km. Jenže před ní jsem dost jezdil Favoritem, s tím jsem najezdil hodně protože jsem často jezdil Praha-Brno a Brno-Krkonoše, pak nepočítaně s dalšími vesměs rodinnými auty či auty kamarádů ale hodně jsem najezdil na brigádě, kde jsem dělal asi 4 roky u cateringové společnosti a kde jsme jezdili dlouhé štreky z různých akcí, vesměs v noci a většinou dost unavený, nejvíce se skříňovým Ivecem Daily nebo nesmrtelným a mnou oblíbeným Mercedesem 310D.
A pravda je, že tam jsem poznal jak se řídí po střechu naložený auto :-). Ale na náklaďák papíry nemám, bohužel.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 22:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K diskuzi o zkušenostech - přidám jednou čerstvou. Sice jsme na emérické poměry v podstatě jezdili jenom kolem komína, i tak to byl celkem zážitek.
Sice až místy děsivá (pro středoevropana) šeď v chování na silnici - všichni jedou prostě tak nějak stejně, i když jsem chvíli brzda provozu, tak za mnou jede "spořádaný" vláček, dokud sám někde neuhnu/neodbočím. Prostě funguje respekt k pravidlům, třeba 4-way STOPky - toto si u nás nějak nedokážu ani představit.

Jedna z mála věci co mě zaskočilo, bylo pár dopravních značek (moc jsem přípravě nevěnoval, věsměs na značce je napsáno co vlastně znamená) - např. "DIP". Než jsem se v autě řečnicky zeptal, co nám ta značka chce říct, už se pod náma lámal horizont ...
Osobně mi bylo úplně proti srsti odbočovat na červenou doprava a taky doteď nechápu - mrtvý úhel v levém zrcátku .

Pár


http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3882
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 08:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k nedávno zde diskutovanému tématu cen náhradních dílů na škodoffky versus konkurence - Svět motorů 16/2013 porovnává Rapida s Renaultem Fluence:

- světlo přední/zadní: Renault 6967/4479, Škoda 4137/1920
- nárazník pŕední/zadní: Renault 9870/8854, Škoda 5069/5559
- přední blatník Renault 3912, Škoda 3958
- čelní sklo Renault 5685, Škoda 3483
- destičky s výměnou Renault 1975+385, Škoda 1669+235
- hodina práce servisu Renault 660, Škoda 470
- prohlídka po 100 000 km Renault 10270, Škoda 13937

Že by na těch zakořeněných předsudcích pŕece jen něco bylo?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 09:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlín_24tr: sakra to jsou silnice..to chci u nás taky :-). Jaké mají rychlostní limity?

Slim:
Hlavně ta cena za hodinu v servisu je docela rozdíl.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 11:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: jenže jak dlouho tady jedeš, než narazíš na vesnici, a jak dlouho tam?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 13:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel spíš tu kvalitu než ty rovinky :-)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 14:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejoblíbenější auta Angličanů jsou Škodovky :-)Že by předsudky? :D
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 16:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mirous: Vesměs všichni Angličani, se kterými jsem mluvil, mají Škodovky zafixována jako spolehlivá a dobrá auta. V Top Gearu mluvili o Yetim velmi dobře - odkaz.

FLICKR 11.8.2012 aktualizace.
RAJČE 27.3.2012 aktualizace.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 17:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V anglicku som najviac videl auta z koncernu VW. Nepamätam už koľko škodoviek som tam videl ale golfov som tam videl neskutočne kvantum, tak isto audi.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 18:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno RALLYE mechem porostlé ....

24.4.2013
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 18:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni hlavně rozlišují novou éru škodovek a starou éru :-) Tu starou mají zafixovanou v podobě mnoha vtipů :-)
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 19:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Každá cesta má vlastní limit. Ale obecně lze říct (alespoň za Californii a okolí):
Město - 25Mph, 35Mph
Okrsky - 45-55Mph
Hlavní cesty/rychlostní kom. - 55Mph, 65Mph
Dálnice - 65Mph, 75Mph


Když už tu probíráte VW - celkem jsem koukal kolik zejména golfů se tam pohybovalo... A asi nemají problém s rozvody jako u našich 1,2/1,4Tsi

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 19:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin__24tr: Ten pětiválec jim závidím .

Pro mě má pětiválec nejhezčí zvuk. A je jedno, od kterého výrobce a jestli jezdí na benzín, nebo naftu. Bez ohledu na značku a paradoxně i na palivo mají velmi podobný a krásný zvuk.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5255
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 22:07:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Swe: Třeba taková 2,5T od Volva.

Jinak cenám náhradních dílů:
Focus II - ST nárazník cca 15 000 Kč, ST maska (mřížka) cca 3000 Kč (ta se samozřejmě pojišťovně zdála málo rozbitá) Zajímalo by mě srovnání třeba s Octávií RS.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 22:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: (ta se samozřejmě pojišťovně zdála málo rozbitá) - tak si jí měl ještě palicou dorazit

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 23:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: ty máš STčko? tak to by tě jeden můj kamarád sežral závistí, jeho sen je RS ale zůstává při zemi a zatím chce ,,jen" oranžový ST :D
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2759
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 07:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Nie Stanley nema ST. Myslim, ze som sa na to uz pytal, bola to nejala edicia s ST look-om.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 09:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: STčko by se mi líbilo, ale při mém nájezdu by mě asi sežralo. Jak píše šmolko, dělal se ve 2. generaci pouze 2.0TDCi s "S" paketem, na který jsem se štěstí narazil (u nás se jako nový neprodával).

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 15:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: a co chodec? :-D

Na OII RS jsou popisované dily za cca 9 tis.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 18:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím říct, že ty zrcátka a boční lišty dělají divy

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 18:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja ti nevim Karle, jeden diel kupiš vo farbe -> posuv smerom hore a druhy diel kupiš čierny <- socko verzia.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Airbag vybrany a dokonca mi ani nevystelil do ksichtu. :-)
Smradi z GM robia 2 varianty volantu, jeden s ovladanim radia a druhy bez. Este, ze sa to da pekne vyrezat skalpelom.
Volant vydraty ako thajska prostitutka sa mi ktovie ako nepacil...

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8585
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 04:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja ti nevim Karle, jeden diel kupiš vo farbe -> posuv smerom hore a druhy diel kupiš čierny <- socko verzia.

Lišty jsou hezčí v černé a zrcátka v černé taky nejsou žádná katastrofa. Zrovna včera jsem zaparkoval vedle policejní stříbrné OII s černými zrcátky (s integrovanými směrovými světly) a musím říci, že to vypadalo dobře.

8585

(Příspěvek byl editován uživatelem 3260.)

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Pfm10
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tie bočné lišty sa mi tiež celkom páčia...
Myslím si, že by tá Felda lepšie vyzerala, keby si šmrncol disky na strieborno.

ICQ: 380-989-951, Skype: pfm100


Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 10:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V týdnu mne v polském Bialystoku zaujal tento Mercedes na běloruských značkách, co je to přesně zač? Podle prolisu na pz zřejmě dovezeno z USA..


A ještě přidám Ford Mustang, který ke mně přijel na křižovatce
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8562
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o je to přesně zač? Podle prolisu na pz zřejmě dovezeno z USA..
Třída S přezdívaná "Mamut".

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: Obe auticka patria do kategorie "aspon nachvilku by som ich rad vlastnil"

Musim sa Hladíka zastat a myslim si, ze nelakovane listy su pri realnom pouzivani plus. Ja som na Octavii mal tiez cierne listy a hovoril som si ako dobre by to vyzeralo, no teraz ako mam C-Max a vsetko je "v laku", kazdy tukanec z parkoviska je hned vidiet.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 12:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Tak toho se opravdu musím zastat. Před 14 dni jsem jen sledoval, jak mezi mé auto a auto předemnou se snaží zaparkovat dodávka. Šak ten dement s tím Trafikem z toho mírného kopečka na spojku do mě najel. Nejvíc to obsrala ta černá lišta, ale přecijen to nejde až tak vidět, tak jsem nad tím mávl rukou, ale taky mi napraskl rámeček RZ, ale naštěstí v kufru vozím druhé, co jsem dostal v autobazaru.

Pafo: původně jsem tam měl poklice, jenže ty už byly nakřáplé, tak jsem je sundal. Pod něma jsem měl právě tyto lakované disky na černo, ovšem u středů oloupané, tak jsem je apspoň torchu stříknul černým sprejem. Ono to není až takový zázrak jako nové klasické stříbrné, ale přecijen mám na autě i černé díly, tak to k tomu zhruba pasuje. Původní černé zrcátka jsou v dobrým stavu, tak ty jsem si schoval.

edit: přecijen ty boční lišty nejsou originál. Jsou to gumové lišty s kovovým základem a ke karoserii jsou přichyceny oboustranou páskou. Navíc na těch lištách na zadních dveří jsou ozdobné nápisky FELICIA, což vypadá dost elegantně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Škoda FELICIA combi 1.9D
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 18:39:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Volant je vymeny. Musel som si vsak kupit Torx 50.
Co je celkom vyzva, lebo vacsinou maju v obchodoch max 40.
Vysledok:

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 15:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do komory o historických vozidlech to ještě nepatří, ačkoliv to již také není nejnovější kousek:

Opel Corsa B jako kombík se u nás asi moc často vidět nedá (mám takový pocit, že se objevují spíše v Jižní Americe).

Tohle mě zase pobavilo:

Vzhledem k tomu, že na zadním okně se skvělo velké logo Peugeot klubu, tak mi přišlo sympatické, že se někdo dokáže udělat z vlastního auta (potažmo oblíbené značky) trochu
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8573
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 16:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opel Corsa B jako kombík se u nás asi moc často vidět nedá (mám takový pocit, že se objevují spíše v Jižní Americe).
Nevyráběla se také jen v Jižní Americe po tamní trh(?)

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 01. května 2013 - 17:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulý měsíc v Kladně jsem jeden kombíkový Opel Corsa viděl. Docela by mě zajímal původ těch jezdících u nás v republice, nikde v Evropě se snad totiž neprodávaly.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 17:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr._Peugeot: Kombiky od Corsy B sa predavali v Europe iba v Taliansku.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 17:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna bordová Corsa Caravan jazdí aj po Prešove.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4256
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 23:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já ten vtip na pažoutu nějak nechápu

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 09:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co, pozměnil si torchu lva, který se teď chytá za vlastní ocas. Nic si z toho nedělej Martine, mě také občas šlapou po vedení...

A mimochodem to je Peugeot a ne pažout, ačkoliv vím, že se jim v ČR takhle debilně přezdívá.
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.48.26
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 11:17:51    Odkaz na tento příspěvek  

Potkal sem nepovedený tuning - černé nalepené lišty..
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 12:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No není sám, já to nepochopil taky, tedy to, že se chytá za vlastní ocas. Vždyť mu tam jeden visí ne?

Jinak, nedávno se tu někdo ptal, jestli se dá u Octavie I. vypnout airbag spolujezdce, když vypínač není v kaslíku. Tak já jsem včera myl auto a náhodou jsem si všiml, že to mám na B sloupku, dole na pravé straně viz.foto. Jak to funguje ale netuším.



(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 12:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: To nefunguje nijak, to je jen piktogram, že na přední sedadlo nepatří dětská sedačka proti směru jízdy...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 12:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak k čemu potom slouží ta díra pod tím piktogramem?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4259
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 13:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevypíná se to náhodou klíčkem od zapalování právě v tý díře?

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 13:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Do tej diery na B stlpiku ide kovovy "nostek" ktory mas na dverach.
V pripade bocneho narazu to spevnuje dvere a znizuje pravdepodobnost ich prevalenia dnu. Ale to ti nepoviem presne, no zna sa mi, ze som take cosi cital.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3906
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 15:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si celou dobu myslel, že v té díře je právě kontakt na zavření/otevření dveří.

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3902
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 15:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko má pravdu, to je jen vyztužení konstrukce dveří pri případ nárazu...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 15:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo tak to jsem s tím airbagem šlápnul vedle
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4354
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 16:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_B731: "Kontakt" resp. mikrospínač ktorý ovláda osvetlenie interiéru je na zámku.

Inak tu nálepku má na tom mieste takmer každé koncernové auto (a určite aj ostatné).

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4246
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 17:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Corsa kombi se tu řeší pravidelně v cca roční až dvouleté periodě a já to pořád ještě naživo nepotkal - jen jsem jednou viděl jednu projet.

Teda myslím ten Opel, Chevroletem Corsa wagon jsem se v Buenos Aires dokonce i svezl jako taxíkem - vypadal nějak takhle -
(foto z netu).

V Argentině i okolních zemích je velmi častý především Corsa Sedan, stejně jako jinde mimo Evropu tam jsou jako "osobáky" populární především sedany. Kombi se dělalo právě jen z téhle generace Corsy, od té následující už jen sedan a pro zájemce o víc prostoru se v nabídce místo kombíku objevil Chevrolet Meriva.

K nám se to občas dostalo jako ojetina z Itálie.
V anglické wikipedii se píše, že The wagon version was sold in some European markets (including Italy), ale taky jsem o jiném trhu než tom italském ještě neslyšel...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 18:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: V anglické wikipedii se píše, že The wagon version was sold in some European markets (including Italy), ale taky jsem o jiném trhu než tom italském ještě neslyšel...

Presne tak som to nasiel aj ja, ale pre istotu som pozrel aj nemecku wikipediu a tam sa pise o Taliansku ako o jedinom trhu kam sa dovazali.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 21:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef:Tak to je bomba,Corsu v kombíku vidim poprvé v životě,v sedanu toto směšné vozítko musí vypadat asi ještě zajímavěji,a ten Chevrolet Corsa mě dostal uplně....
Tohle v našich končinách nejezdí.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 23:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nevim, podle mě si "Pažout" ani jinou přezdívku nezaslouží. Ale každému, co jeho jest.
(někde jsem dokonce slyšel legendy o tom, že Peugeot je auto, co je na tom pravdy?)