K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 15. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 00:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodně lidí škodovku už dvacet let kritizuje, jak dělá nehezká, bezpohlavní auta, jak jí ten ošklivý Volkswagen ubližuje, ale ona už dvacet let pořád roste.
Zajímavé, ne?
A škodovky se velmi dobře prodávají na vyspělých trzích na západ od nás. Čím to asi bude?
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4246
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 06:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastíku to že škodawerke prosperuje opravdu není pádný argument který by změnil (nejen) moje vnímání designu.
Proč si budu kupovat techniku vw v ošklivym balení se slepicí ve znaku když můžu mít pěknej originál se všim co k němu náleží?

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4985
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 08:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod pojmem text si nepředstavuju shluk náhodně sestavených souhlásek a samohlásek, který občas stvoří i slova, ale ta už neudělají smysluplnou větu.
Kdo četl Černé barony, možná si vzpomněl na npor. Mazurka a jeho úvodní projev.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4247
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 10:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten tvuj shluk se nazývá slova a ty zas dohromady dávají text

ale to je marný a já nemam čas rozebírat psaní s negramotama

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8893
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 13:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono by stačilo příspěvek po napsání zkontrolovat, jestli opravdu obsahuje to, co jeho pisatel zamýšlí světu sdělit...

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4248
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

psal sem že sem potkal oktu III
kombi - nuda bez nápadu
a superby sedan i kombi s
nadcházející fejsliftem sedan
hodně divnej kombi vzadu stejný
jako současný přední lampy krok
z5 jako u fejs okty II

já bych řek že to je čitelný až dost a pokud tomu čtenář nerozumí a tak ze sebe dělá debila nebo jím opravdu je jen to do teď úspěšně tajil

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4205
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 18:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je tu kromě autora někdo, kdo tomu rozuměl?
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 18:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 19:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě čtení a porozumění textu se na prvním stupni základní školy učí i gramatice a trochu taky interpunkci. Nebo že by to bylo až na stupni druhém?
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 19:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


11.4.2013
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Nevite, jake svetle zelene auto hralo v reklame na Citroen? Ma to byt parodie na 80. leta? Pripomina mi to parodii Skody 120, ale ta to neni. Diky Kwasi
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 23:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin 100: Nikdo Tě nebere tvoje vnímání designu.
Každému se líbí něco jiného.
A není to o tom, že škodovka dělá ošklivá auta a třeba peugeot krásná.
Každé auto má své zákazníky.
Osobně beru škodovky jako auta, ze kterých nikdo při prvním pohledu nepadne na zadek, ale jejich design je nadčasový a moderní i po letech.
Jedničková octavia oslaví letos sedmnáct let, ale pořád je to auto na úrovni.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 05:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastíku na úrovni asi je teď jde o to na jaké.
Já mam pocit že je na úrovni paštiky pro tupý stádo méně majetných kaštanů který si neumí spočítat rozdíly. Kaštan koupí oktávku protože český auto 'levný díly'.
A tak má šuplík bez výbavy a cáluje o 1/3 až 2/3 dražší díly než u konkurenčních značek.
A vůbec netuší že za cenu toho svýho slepičího etalonu 'úspory' s dvěma airbagy a švihadlama vzadu moh mít stejně starý auto se 4 pytlema komplet oknama a špíglama v elektrice s klimou vejškově stavitelnýma seslema a nastavitelnym volantem, dálkovym centrálem, vyhřejvaným čelnim sklem a propracovanym podvozkem např.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 08:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin100: nějak sem nechápal, proč tady řeší Tvůj písemný projev, který se sice podobá projevu puberťáka ze základní školy, ale je čitelný. No ale teď už to chápu..

Dej mi prosím příklad auta, který za stejnou cenu budu mít včetně všech těch věcí, který si sem napsal. Já třeba jedničkovou Octavii mám ve výbavě dosti slušné, chybí jen automatická klima (manuální přítomna) a pohon 4x4. S autem jsem zcela spokojen a nevidím jediný důvod, proč bych si měl kupovat zahraniční. Jediné čtyři značky přicházející v úvahu, které bych chtěl místo Škody je Volvo, Subaru, Saab a Suzuki Jimny (toho samozřejmě ne místo rodinného vozu). Kolem mě naopak převažují lidé se zahraničními vozy, naši mají Citroen, kamarádi většinou Fordy, Nissany. A až na jednoho kamaráda s dvojkovým Focusem (ale má v něm stejnou výbavu jako já ve Felicii) všechny ostatní auta stojí za prd (poruchovost).
A vezmi si třeba interiér Felicie, není bůh ví co, ale rozhodně ani po letech nevypadá špatně, což se třeba o Focusu z tehdejší doby říci nedá.

Napiš prosím, které auto ve stejné třídě a při stejných rozměrech bude mít za stejnou cenu o tolik lepší výbavu. A s tím servisem taky nemáš pravdu. Díly jsou srovnatelné, na starší Škodovky levnější než na zahraniční vozy. Mimochodem, ani sem nepiš Logany, Thalie, Getze a podobný...no co je míň než paštika?? Teď mě nenapadá jak to pojmenovat.

p.s. design nechme stranou, každému se líbí něco.
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 12-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin 100: Mám docela úzké vazby na dánský škoda klub a můžu Tě říct, že v Dánsku jsou škodovky velmi populární a potkáváš je tam hodně často.
Když jsem se ptal na důvod, tak mi bylo odpovězeno, že škodovky tam jsou považovány za lepší variantu volkswagenu.
V Rakousku jsou škodovky třetí či čvrtou nejprodávanější značkou, octavia v Německu je nejvíce dováženým autem, ve Švýcarsku druhým nejprodávanějším.
Takže mi chceš tvrdit, že všichni zákazníci v těchto vyspělých zemích jsou stádo tupců?
Mimochodem dánský korunní princ Frederik jezdí v superbu.
Takže tupé královské stádo?
Nejsem nekritickým obdivovatelem škodovek, dovolím si tvrdit, že po 300 tisíc kilometrech najetých na Fabii HTP znám přednosti a nedostatky tohoto auta, ale s tvým názorem se rozhodně neztotožňuji.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Focus II vs. Octavie II:

V roce 2011 jsem koupil FFII kombi 2,0 TDCi se 43 000 km (poctivými), rv. 10/2007 (provoz 5/2008) - aut. klima, vyhřívané sedačky, vyhřívané sklo, xenony za 230 tis. km.

Před čtvrt rokem jsme prodávali firemní OII kombi 2,0 TDi PD se 132 000 km, rv 2008, výbava srovnatelná, ale v bazaru se objevila za 232 000 Kč.


Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 12:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám podobnou zkušenost jako Vlastimil, mluvil jsem teď s jedním člověkem z Norska a ten mi taky tvrdil, že u nich je škoda považována za lepší variantu VW. Možná je to tím, že na rozdíl od významu slova "škoda" dobře rozumí významu slova "volkswagen." Je ale pravda, že značka Škoda má ve Skandinávii velkou tradici už mnoho desítek let a že se tam dobře prodávaly třeba i stodvacítky, nad čímž by nejeden český mudrlant nechápavě kroutil hlavou (tehdy i dnes) a divil by se, proč si všichni nekupovali volva.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8895
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:03:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každej Švéd ti řekne, že volvo se kupuje jednou za život jednak nebylo a není z nejlevnějších, druhak starší typy měly obrovskou životnost, takže nebyl důvod se jich jen tak zbavovat.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak, ve Skandinávii se dobře prodávaly i Felicie. Teď nevím, snad Finská policie používala Tatry 87.

Stanley: ojeté Škodovky jsou předražené, o tom žádná. Já jsem narážel na nová auta. Já sice ,,škodovkář" jsem, nikdy sem nevlastnil jiné auto než Škodovku, naučil jsem se na Škodovce řídit a z výjimkou prvního Trabanta a Fiatů (jako druhé auto ke Škodovce)a až teď Berlinga měli i moje rodiče vždy Škodovku, můj děda měl kromě Minora asi 7 různých Škodovek a i vztahy v rodině nebyly zrovna hezké když máma chtěla Berlingo a táta Octavii :-). Jedinej druhej děda měl vždy zahraniční vozy a snad kromě Fiata 125P, kterého pohltila rez a kromě Nissana Sunny, kterého naboural, to byly všechno poruchový auta. Především Renault. Kamarád má Mondeo, který hnije víc než moje Felda atd. Rozhodně netvrdím, že jsou Škodovky nejlepší auta na světě. Ale nikdy jsme s žádnou Škodovkou neměli větší problémy, Favorit nám vozil zadek do 225 tisíc km, bez řádného servisu a zastavil se jen jedinkrát 100m od domu. Moje Felda mě za 80tisíc km nenechala nikde. Teď jsem po pěti letech udělal servis za 9 tisíc a za tolik věcí, kolik se vyměnilo bych u jiného auta dal mnohonásobně více. Mám Škodovky rád, jsou mi sympatické, nikdy mě nikde žádná nenechala a tu výbavu mám dnes stejnou jako zahraniční auta za podobnou cenu. A kdybych měl prachy na nový auto, tak buď Volvo nebo Subaru a nebo opět Škodovku. Ale samozřejmě jsou i modely, které bych nechtěl. Jako třeba Fóbii, ty jsou mi nesympatické.
Roman72
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.30.64.6
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 17:32:48    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za debatu o škodawerke,pobavil jsem se jako nikdy.
Věta :"Napiš prosím, které auto ve stejné třídě a při stejných rozměrech bude mít za stejnou cenu o tolik lepší výbavu" mi prodloužila život o několik dnů.
Ještě jednou díky a přeji všem pěkný den.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 10-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romane, pánové jsou určitě rádi, že Ti pomohli. Ale bylo by slušné jim to oplatit, ne?
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dovolím si odbočku od tématu - poradíte mi někdo prosím, jak pokud možno jednoduše a šetrně odstranit z laku auta černé tečky, odhaduju od asfaltu? Díky
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5244
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_o: Používám clay.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 00:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Díky
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.196
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:31:17    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, kdo poradíte.. Je lepší vosk na auto nebo leštěnka?
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petruš_opava: Já používám Tempo, funguje na to výborně.
Ad. Škodovky: Jsou v podstatě tři typy lidí v pohledu na Škodovku (pokud nepočítám ty, co tu značku neřeší): První si koupí Škodovku, protože jí mají rádi a považují se za Škodovkáře a už s ní mají zkušenosti. Druhý si koupí Škodovku, protože je to v poměru cena/kvalita snad to nejlepší, co se dá sehnat. A třetí typ si nekoupí Škodovku nikdy z takovýhotoho českýho mindráku, že potřebujou mít mermomocí zahraniční auto, aby se mohli vytahovat před sousedem. Ale každému, co jeho jest. Že to je jenom levnější Folxwágen, to ví každej a nemá cenu se o tom bavit. Zaplaťpámbů, že to tenkrát nekoupil Renault.

Edit: "A vezmi si třeba interiér Felicie, není bůh ví co, ale rozhodně ani po letech nevypadá špatně, což se třeba o Focusu z tehdejší doby říci nedá."
Podepisuju. Focusy jsou peklo. Dyzajnový i technický. Jediný, co je u Forda velký plus, je to, jak krásně žehlí vozovku, což se o mý Škodofce říct nedá. Ale jinak je Ford zgarb.

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, kdo poradíte.. Je lepší vosk na auto nebo leštěnka?

Oboje ... umejt - nalešit - navoskovat :-)

Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8537
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A třetí typ si nekoupí Škodovku nikdy z takovýhotoho českýho mindráku, že potřebujou mít mermomocí zahraniční auto, aby se mohli vytahovat před sousedem.
Tohleto platí méně a méně, po uvedení posledního Superbu image Škody vylétla docela nahoru. Nicméně každému to, co se mu líbí. Já bych si nyní třeba ojetou Octavii nekoupil, byť mi jí doporučuje každý druhý, s kým se o tom bavím. Ale po nedávné debatě zde nad Volvem jsem se dostal přes inzeráty k několika pěkným S60...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 12:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a čtvrtý si koupí za pár šušňů zahraniční past v plný palbě, páč cena oproti stejně vybavené škodoffce poloviční, a pak kudy chodí, tudy bleje, že jen pablb si může koupit škodoffku když může mít za půl peněz auto s víc pytlema, o kterých konec konců ani s jistotou nemůže říct, že tam fakt jsou.
A decentně pomíjí, že to, že ta škodoffka je dražší, je pouze a jenom odrazem toho, že lidi jsou za tohle auto z nějakých konkrétních důvodů prostě ochotni víc dát. Pro to je dvojí vysvětlení. První je, že všichni tihle lidi jsou naprostý idioti (= cca milion idiotů ročně), druhé, že prostě v průměru to auto je trvanlivější, spolehlivější a v dalších ohledech líp hodnocené než konkurence.
Analogicky si svou nízkou cenovou image vybudovaly renaulty, dacie, citroeny, fordy atd.
Každý má svůj důvod, proč volí tu kterou značku, a označovat někoho za blba, že zvolil jinou než mám já, je samo o sobě známkou blbosti.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 12:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ale po nedávné debatě zde nad Volvem jsem se dostal přes inzeráty k několika pěkným S60..."
Tak Volvo už je samostatná kategorie, úhlopříčka na masce by se mi líbila taky, já se spíš bavil o přímých konkurentech Škodovky, jako je Renault, Pežot, Citrojen, Ford, Opel a tak.
"Každý má svůj důvod, proč volí tu kterou značku, a označovat někoho za blba, že zvolil jinou než mám já, je samo o sobě známkou blbosti."
Tak pozor, já nikoho za blba neoznačuju, já jenom mnou popisovaný jednání prostě nechápu Nicméně to, cos popsal o těch ze zahraničí dotaženejch krumplech, je svatosvatá pravda.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5245
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 13:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz:

1) Tempo je brusná pasta, na stodvácu dobrý, ale jinak ideální cesta jak ten lak zlikvidovat.

2) Kolik jsi těch Focusů měl nebo kolik jsi s nima najezdil, že takhle soudíš?

A když jsme u těch krumplů, doufám, že si uvědomujete, že velká část předražených bazarových Škodovek jsou buď na doraz dolítaný služebáky, případně z venku dovezené a poslepované bouračky (což se tá aplikovat samozřejmě i na jiné značky, ale po těch není až takový hlad).

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 13:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: Já s Tempem teda nemám problém, leštim s nim i metalízu na Oktávce a společně s lakovou tužkou dokážu opravit téměř jakoukoliv odřeninu, flek, případně rozleštit nedostatek (třeba ty černý tečky). Jinak Fokus má přítelkyně táta, takže s nim jezdim docela často. Nefunkční elektrika u okýnek, vypadlá manžeta okolo šaltpáky, rozbitej zámek dveří spolujezdce (takže se nedaj otevřít zevnitř), tušim, že bylo rozbitý eště něco v motoru, že auto ztrácelo výkon, (ale o to jsem se nějak nezajímal, takže nic blíž nevim) a to prosím po třech letech od koupě... A rozhodně s tim nezacházej nijak špatně. Oktávku máme osum let a jedinej problém je, že se nám urval ten držáček na parkovací hodiny - naší blbostí. K těm nedostatkům Fokusu počítám eště ty divný vibrace uvnitř auta a taký voľaký dyzajn (i když to je subjektivní)a to, že to neni záležitost jenom tohohle kusu, jsem se přesvědčil u kamaráda, kterej ho má taky. No a o tej starší verzi ani nemluvim, s tou sem měl jeden čas taky co do činění. Ta má zas interiér jako kombinaci rozteklý plastelíny a UFOtalíře, vůle v šaltpáce jak u Fáčka a ten hluk tam byl eště horší. Nevim, nemám Fordy rád. Zatim s nima všichni okolo mě měli samý problémy (když připočtu i známýho Mondeo, kterej s tim byl taky furt v servisu a ten problém se zámkem měl taky) a takovýty "skalní" Fordaři, se kterejma jsem se zatim setkal, jsou hrozný idioti, přesně ten třetí případ z mé výše uvedené typologie Škodovek: Ford je nejlepší na světě, a ty, ty blbče, jak můžeš jezdit Škodovkou? Ta je přece pro opocený strejce z vesnice.
Edit: Teď jsem si ještě vzpomněl, často je srovnáván Focus s Oktávkou. To je snad ale schopnej myslet vážně jenom ten, kdo v tom v životě neseděl. Mé nohy na zadním sedadle Focusu trpí, jak kdyby byly slisovaný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mik0cz.)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 19:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Ja sa musim Fordov zastat. Mam momentalne uz druhy a som spokojny.
Nepatrim medzi tych, ktori tvrdia ze je to najlepsie auto na svete. Ale tiez som pred kupou pozeral aj po Octaviach a jednoznacne zvitazil Ford.

S cim by si teda porovnaval Octaviu, ked nie s Focusom? Ved Focus je dokoncs sirsi a ma aj vacsi razvor nez Octavia!

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3861
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě napadlo si zagooglit a podívat se, co prodávali konkurenti v době zahájení výroby Octavie I:

Ford - Fiesta IV, Escort VII, Mondeo II, Scorpio II
Renault - laguna I - II, Mégane I.Safrane, Clio I, Scénic I
Citroen - Saxo, Xsara, Xantia, XM
Peugeot - 106, 206, 306, 406, 605
Fiat - Punto I, Bravo I, Cinquecento, Marea
VW - Passat IV/IV, Golf IV

Můj názor je, že naprostá většina těchto vozů, pokud je potkám na silnici, je evidentně ve výrazně horším technickém stavu než jezdící oktávie I, a pokud si jakýkoli z nich půjdete koupit do bazaru, budou se krčit za pár šušňů někde v rohu ohrady, opět na rozdíl od té oktávie. Nemůžu si vzpomenout, že bych někdy potkal oktávku I. orezlou...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ehm, moje bejvalá...
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Za mna mas like, ze si dal dolu tu trapnu nalepku.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta dolů nešla bez laku, takže čekala až na tento zásah spojený s lakováním. Původní majitel se na ní podepsal dost....
Ale dával jsem to sem kvůli té korozi :-)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Je mi to jasne, ze klucova bola ta korozia, ale chcel som ta pochvalit.
Chcem sa ale spytat na tu hrzdu okolo hrdla nadrze. Nebolo to len na Octaviach z urciteho obdobia?
Lebo uz som par takych videl, ale napriklad brat ma rocnik 2002 a ma to uplne v pohode.

Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim: Ano ano, souhlasím.
Octávka v mizerném stavu se potkat dá, ale to člověk musí hodně dlouho hledat.
Na to, jak jsou první octavie už dneska stará auta, tak jsou překvapivě v dobrém stavu a většinou bez koroze.
A to se často dostávají do rukou příslušníků sociálních skupin, kteří o ně moc nepečují.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4250
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 21:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ceny oktávek jsou uměle vyšroubovaný páč je to 'českej sen' a 40 let kdy se na škodofky dalo relativně dobře vše sehnat a vše zahraniční bylo nedostupný se lidem zažralo pod kůži.
nejčastější omyl co slyšim je : mam oktávku páč jsou na ní dobře sehnatelný díly.
co to kurwa je? dneska mam jakejkoli díl na jakýkoli současný auto do druhýho max třetího dne a o cenách ani nemluvě.
to samý servis.
kdyby lidi o autech přemejšleli racionálně tak sou jetý škodofky o třetinu a nový o čtvrtinu levnější páč by tak snadno zákazníky nenašly.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8539
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 21:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budou se krčit za pár šušňů někde v rohu ohrady, opět na rozdíl od té oktávie.
Podíval jsem se na tipcars a nejlevnější Octavia tam stojí 19 900 Kč. Já si myslím, že si tu Octavii trochu moc idealizujeme, soused si kupoval před rokem Octavii I 1.6 (ještě před faceliftem) a opravy ho přišli už na 1/3 kupní ceny auta, hned vedle něj parkuje Octavia 98´s motorem 1.8 92kw, kde je pár nefunkčních věcí na podvozku a tak bych mohl pokračovat. Ale i o jiných autech. Prostě ve své době to auto bylo na úrovni, ale i na něj platí zub času. Nehledě na to, že těch starých Octavií člověk až tolik nenajde, verze po faceliftu jsou lepší a více viditelné (však se taky Octavia I vyráběla abnormálně dlouho). A zcela mimochodem, bývalý spolužák má Focuse I 1.6 a je s ním maximálně spokojený. I mě se Fordy líběj, rozhodně to není žádný máslo

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 06:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: panebože, a kdo ty ceny vyšrouboval??? Fantomas? Ilumináti? Templáři? Blábol, že na škodovku jsou dobře sehnatelný náhradní díly, jsem slyšel naposled před revolucí (a ani tehdy to neplatilo), to ví i malý dítě, že tenhle problém zanikl s pádem komoušů a při koupi auta to naprosto nehraje roli.
Přesně na tohle jsem reagoval předchozím příspěvkem - majitelé škodovek jsou debilové, protože kupuju auta předražená bez jakéhokoli rozumného důvodu. Jen by mě zajímalo, když my jsme národ debilů kupující škodovky ze setrvačnosti a nostalgie, že je to český auto (panebože, nerozpoutávat diskuzi o českosti škodovek), jak se stalo, že takhle zblbl i zbytek světa. Co vede ke koupi těch předražených šuntů tam?

Swe: to vidím poprvé, to je originální díl? Tohle znám u dílům neodborně vyměněných (včetně značkových servisů), ovšem pak to není otázka značky.

Martinmarylinmanson: já oktávku neidealizuju, zub času samozřejmě platí na všechna auta, chtěl jsem říct, že u stejně starých a stejně odjetých (a zhruba stejnou rukou provozovaných) aut je nemalá pravděpodobnost, že ta oktávka bude v lepší stavu než konkurence.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 07:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen bych si dovolil to s díly na Oktávku - jsou asi tak 100x sehnatelnější, než na jiné auto snad s výjimkou Feldy prostě proto, že jich jezdí hodně. Oboje levé dveře jsem po zimní ráně jisté slečny do mojí Oktávečky sehnal ve správném laku za 4500,- a ještě jsem si mohl vybírat. Zkuste to s jiným autem... Když vidím, jak si kolegové nakoupili věkově a třídou srovnatelná auta s mojí Okinou (cca 2001-2005) - Fordy, různé žabožrouty, taliány a japonce - a jak jim v tom vrže interiér, jak do toho sypou prachy za mechanické věci při polovičním ročním nájezdu km co mám já, tak si gratuluju, že jsem si koupil tu "předraženou" Oktávku, takové problémy totiž v podstatě nemám...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: na prvních modelech celkem běžná záležitost (ta "moje" byla 98, ten, co mi to opravuje na fotce, má 97 a řešil to také). Od modelu 99 už jsem to neviděl, standardní montáž plastových podběhů zjevně zabrala. Já jsem je tam po opravě také doplnil. Proč tam nebyly od začátku, nevím, přichystané na montáž to tam bylo. Blbé je, že desetiletou záruku na karoserii to vydrželo :-/, takže ji nešlo uplatnit.

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
Smrq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 5-2011
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu relativně dobrému stavu jedničkových Octávií. Už se toho dotkl MMM. Octávia 1. generace se vyráběla cca 1996-2009(?), zatímco Fiat Bravu cca 1996-2000, Ford jedničkového Fucuse 1998-2002, atd. Myslím, že to, že jsou v průměru mladší, bude jedním z důvodů, proč jsou Octávie vidět v lepším stavu, než konkurenti z přelomu tisíciletí.
Jinam mám Focuse rv. 1998 a asi jsem hlupák, protože mi to auto po 15ti letech rezne. Měl jsem si sendat slepecké brýle a koupit něco kvalitnějšího.
Už dlouho přemýšlím nad tím, proč EU nezakáže výrobu jiných aut než z koncernu VW. Tím by totiž ochránila ty hlupáky, co tomu nerozumí a kupují si jiná než ta nejlepší auta.
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 10:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smrq: Nesúhlasím s tebou. Zatial s fiestou r.v.2012 maximálna spokojnosť. A osobne si myslim ze lepsie auta robia japonci. S nasim Outbackom 2.0D r.v.2009 tiez spokojnosť, aj napriek tomu ze som cital ze subaru malo problem s tymito dieselovymi motormi, ale tak musim zaklopat, nas je zatial ok a dufam ze si este pojazdi, kazdopadne na ceste s tým nechám za sebou akukolvek dieselovu oktavku ci passata.

(Příspěvek byl editován uživatelem markyman.)
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 10:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inú vec som chcel. Prosim Vás, mám písať bakalárku na tému "hodnotenie križovatiek s blikavou zelenou" a chcem sa len spýtať či mi niekto nevie doporučiť nejaké podklady resp či niekto niekde na nete nenašiel nejaké materiály alebo štúdie ktoré by sa dali použiť. Podklady k tomu hladám už dosť dlho a teda zatial som narazil len na 2 nemecké štúdie a tot vse a po nemecky moc neviem. Predsalen vy ste tu vačší oborníci, tak ak by niekto vedel poradiť nejaké zdroje, budem len rád.
Vopred dakujem
Synergy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 11:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když necháš za sebou každou Octavii nebo Passata, lehce si poradíš i s tímto. Někteří jsme vzadu (nebo pozadu?).
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4251
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 11:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime ceny vyšrouboval průměrnej čecháček páč to tady nakupuje. Koukni a porovnej ceny škodovek s ostatníma kárama v zahraničí. Jetych i nových.
Známej jel koupit funglovku oktávku do skandinávie a i s cestou autobusem ušetřil kilo pade a ještě dostal lepší výbavu v rámci modelu.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mooc hezkej kousek, pravděpodobně i s původní značkou
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: v kapitalismu a ekonomice volné soutěže vyjadřují ceny poměr nabídky a poptávky. O co je zájem, u toho jsou ceny výš, protože zákazník je ochoten tu cenu zaplatit. Důvodem je, že ta cena se mu nějakým způsobem vyplatí - v investicích do oprav, ve spolehlivosti, ve vyšší ceně při dalším prodeji.
Kdyby platilo to, co tvrdíš Ty o dovozových autech, proč by teda měla být levnější, když jsou podle Tebe líp vybavená a trvanlivější než škodovky? Přece co je lepší, za to si řeknu víc, ne? Ovšem musí mi to někdo dát...
Známej jel koupit funglovku oktávku do skandinávie jistě najdeme takové i opačné příklady. Možná i renault ve Francii neplatí za takovou sračku jako u nás.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: panebože...to je sen...Škoda těch bočních blinkrů...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodatek - podle firem sestavujících žebříčky průměrných cen ojetin se úroveň výbavy na ceně vozů starších než 3 roky vůbec neodráží. Jinými slovy - počítá se pouze značka a typ, ročník a kilometry. Neboli odjetá patnáct let stará herka může mít klidně za stejnou cenu daleko lepší výbavu než stejně odjetá oktávka, protože u ní tu cenu zvedá image značky. Které ovšem tvoří nikoliv debilita kupujících, ale souhrn dlouholetých zkušeností z provozu a jeho ekonomiky.
A ještě jinými slovy - tu bohatou výbavu té herky zákazník zaplatí v nákladech na opravy...
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to jen v hlavě kupujícího
stejně jako si málokdo koupí jetinu v supr stavu s 250 na tachu a radši zahučí do stočený odjetý pasti se 130 na tachometru

tak si koupí draze škodovku než by vyzkoušel jiný auto a byl spokojenej a ušetřil důchod

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.57.196
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 16:37:36    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci doporučí někdo z vás nějakou leštěnku nebo raději vosk?
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 17:36:35    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj pratele,

kdosi mi rano ,,vyzdobil" mou skodovku detskymi botami (uz jsou v popelnici :-) . Dnes jsem prezul na letni pneu a jel si vyfotit auta v bazaru, kde me zaujal Rapid a Jaguar. Pokud cenovka nelze, je z roku 2005 a stoji 210.000 Kc s dani?

Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5246
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Slim a Martin_100:

Obecně se u nás vytvořila pověst koncernových vozidel, přikrmovaná vyprávěním o domácí značce a o jejich o nezničitelnosti na straně jedné a údržby "zapakatel" na straně druhé. Herku je možné si koupit od jakékoliv značky, pokud je kupující debil (jak se tu rozmáhá používat), ovšem u 3kodovky, případě koncernu VW za ni dá ten debil podstatně víc... A troufnu si říct zbytečně.

Roman81: Napřed se leští, pak voskuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Stanley.)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 21:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ta Lada je božská
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 10:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: Shrnu-li Váš názor, pak kupující škodovek jsou debilové, kteří platí zbytečně moc za to, co by jim jakákoli jiná značka nabídla za půl peněz a v lepší výbavě. OK. Proti tomu je asi zbytečné cokoli namítat, vzdávám to.
Roman72
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.30.64.6
Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 10:25:32    Odkaz na tento příspěvek  

Test

brambůrky jsem už snědl,jdu udělat popcorn