K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 10. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 10. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
gred
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 20:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a já sem víceméně už včera nakupoval...náhrada za značně dodělanýho favorita...forman lx v pěknym stavu,r.v. začátek roku 1993,tz černej vnitřek a všechno,ale eště karburátorovej motor,najeto necelých 90 tis,3tí majtel



s favoritem eště nevim co bude,ale určitě si z něj přendám a vyndám dost věcí...

forman lx
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 20:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study máš mail ohledně té Pandy
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 23:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gred: Forman vypadá pěkně, ale taky je takovej víceodstínovej :-)
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 16:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten zadek toho novýho Superba je krásnej (ať si je z Audiny - citrojena od hjundaje dneska člověk taky těžko rozezná), ale ten předek je podle mě katastrofa, tohle se nepovedlo. A že se mi ten novej dyzajn Škodovek moc líbí, ale tohle vypadá, jak kdyby to kreslili Číňani. Navíc z profilu je to pořád ten hranatej Superb. Upřímně, mně se zatim Superb (až na ten úplně původní ze třicátejch let) nelíbil ani jeden.

A když už, tak takhle by to podle mě vypadalo o mnoho líp.

(Příspěvek byl editován uživatelem MIK0cz.)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8870
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 17:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prodej v Číně je teď čím dál tím víc důležitější, taxe dyzajnéři snaží o alespoň trochu čínskej vzhled

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4950
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 19:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v pražských Holešovicích:

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
gred
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: chtěl by přeleštit,ale zas taková leštěnka to neni,nějakou práci to potřebovat bude

forman lx
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 09:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dnes v 5 ráno potkal cestou do práce srnu. Skočila kousek před autem, tak jsem toho moc neubrzdil. Nakonec celkem šťastně jen popraskaný lak na kapotě, ohnul se i její kraj, prasklá maska, naprasklé 2 držáky světel a přídavná světla úplně pryč...


bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 11:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ještě dopadlo dobře. Já srazil srnu s autem, které jsem si 14 dní před tím koupil, vlítla přímo před auto, neubrzdil jsem vůbec nic ale strhnul jsem volant a nabral jí rohem auta, takže v poměrně tuhém místě a odnesl to jen prasklý světlomet.
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.147
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:39:15    Odkaz na tento příspěvek  

Já kvůli srně měnil na jedničkové oktavii masku a za ní chladič...srnka vyskočila z meze těsně před auto.. A navíc asi další den nebo do dvou dnů tam byly silničáři a vysekávali meze..
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4332
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som mal veľke štastie nedavno, na rovinke kde som išiel cca 100km/h mi pred autom preleteli dve srnky hneď za sebou, z toho jedna sa ešte pozrela na cestu a tak skočila. Keby som stamaď išiel o sekundu neskôr neviem ako by to skončilo.

Ale nedavno som zlikvidoval potkana veľkeho ako mačka neďaleko slávneho sídliska Luník IX ktorý si vykračoval po 4 prúdovke vedľa sídliska.

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu sme tu mali tému o tuzingu, tak posielam sľúbenú fotku. Pridám ešte jednu na zamyslenie.
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eross: No nehovoril som jaká luxusná Dácia . Tak niekto je trocha šikovný, asi radšej cúva
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7864
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem sice odborník, ale... Neměl by šíp na pneu spíše směřovat opačným směrem, než jak je to na té Feldě? Z čistě logického posouzení věci mi to přijde tak nějak správnější.

EDIT - hmm, tak pozdě, no :-D

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 19:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak už si z deformace všímám téměř každého auta, jaké má kdo obutí a mít směrové pneu naopak není problém vidět ani na policejních autech, je to velmi častý "prohřešek".
Obecně jsou to zajímavé kombinace rozměrů, značek, "sezónnosti", hloubky vzorku na jednom autě, a vůbec to není o stáří a hodnotě přibližovadla.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8557
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na co mají vlastně opačné nasazené směrové pneu největší vliv?

Záběr ve sněhu, hluk, přilnavost...?

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7865
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opotřebení?

http://atmosferaci.wbs.cz/
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se toho směrového pneu týče... tak já právě mám na rezervě zimní pneu (tudiž směrové)

Jako na to dojetí to bohatě stačí, ale coby, kdybych to potřeboval nasadit na opačnou stranu? Tam mám spíš strach, kdyby pršelo a byla by souvislá vrstva vody. V tom případě by to byla velká hrozba toho "aquaplaningu", jelikož by pneu tu vodu nedováděla, ale ještě hůř, vháněla pod sebe...

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky souhlasím s problémem na vodě. Ale jen v úvahách, zkušenost nemám.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8559
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě by to byla velká hrozba toho "aquaplaningu", jelikož by pneu tu vodu nedováděla, ale ještě hůř, vháněla pod sebe...

Třeba by z toho šel udělat vodní kluzák...

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 13:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem si kdysi koupil své první auto tak jsem si poprvé přehazoval sám na zimáky a když sem celé auto přezul, tak jsem si všiml, že mají pneumatiky jakési šipečky, které tam asi nejsou jen tak :-). No nakonec sem musel proházet všechny kola :D.

Určitě to bude mát vliv na vodě a na záběr ve sněhu a možná na spotřebu. Na hluk si ani nemyslím.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 16:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamarád měl na favoritu směrová kola obráceně a strašně se divil proč to auto při jízdě tak hrozně "plave"

Tabulka relativních rekordů jihomoravského kraje
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 18:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se není čemu divit. Výrobce to plánoval pro správný odvod vody. :-)

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 18:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak pro mě jaro začalo dnes jako každoročně odzimováním Lucky
dostala novou baterku a má slíbený nový brzdový trubky tu nějakej čep tu zas silentblok a nějakou tu bižuterii aby se jí v tý nový sezoně líp žilo


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Lucka je co z těch dvou? Předpokládám že VW :-)
V____F
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,
Potřebuji radu. Můj otec má felicii kombi 1.3 rok 1995, najeto skoro dvě sta tisíc (z čehož on asi pět), LPG. V zimě záhadně přestala startovat. Dle jeho vyjádření startér funguje, benzín (NEstartuje pochopitelně na plyn) do motoru jde, jen to ne a ne nastartovat. Svého času sestavil několik škodovek (1203, 100, 120) a užil si mnoho "zábavy," avšak u této generace je bezradný. Nevíte někdo o nějakém častém problému, který by tohle mohl způsobovat? Dost se mi to auto líbí, je takový starý, vytahaný a vyvrzaný, bylo by mi ho líto, hodně si užilo. Díky moc.
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 21:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj názor je a to nic ve zlém,že plyn je do šporáku,ne do auta!
George
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 22:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: ty vole kdybych věděl že máš škopka tak jsem Ti před dvěma lety nechal to svoje

Nevím jak skončil ale prej měl měsíc po prodeji drobnou nehodu a nevim co s ním je dál.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5237
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 22:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady se jaro ještě neobjevilo:

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 06:39:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem taky nevydržel a včera poprvé vyjel, jen ten první start:

Fotka trochu zkresluje, ale viditelnost byla nulová v okruhu 50 m. Ale zase chytil na první pokus.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 09:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V____F: doporučuju navštívit forum feliciaklub.cz, tam najdeš informace o prvním až posledním šroubku ve Feldě, v plynu se nevyznám tak nevím.

Fitr: takhle čudí po zimě moje sekačka na trávu :D

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 12:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám jeden docela zajímavý článek ohledně Tatry, zde je ta výhoda Tater pěkně napsaná.

http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/cela-histo rie-nasi-armady-je-spojena-se-znackou-tatra-81808/
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 18:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že v úterý 19.3. vysílaly na TV Nova pořad Víkend a byla tam reportáž o Favoritu, mluvil tam i pan Hrdlička. Reportáž jsem zkoušel najít na internetu, ale nenašel jsem ji. Jak to všechno přesunuli na placené Voyo, je to na prd.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 20:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley: To je taky nápad jet hledat jaro do Ježkovic
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 21:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous - Lucka je co z těch dvou? Předpokládám že VW
Tak určitěěě

George - ty vole kdybych věděl že máš škopka
nu ten je fakt krásnej ale tenkrát bych ho nechtěl páč jsem měl focuse
a tutoho mam měsíc a jedno z rozhodujících kritérií bylo že je sedan

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 23:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad diddi: Já jsem také zastával názor, že plyn je jen do sporáku. Poslední dobou jsem se ale nas**l z cen benzínu a plyn jsem šel zkusit taky. Výsledek? Naprostá spokojenost. A při šikovném a odborném seřízení je to auto schopno jezdit, světe div se, uplně stejně, ba dokonce i lépe.
Upřímě řečeno, nemám ale zatím zkušenost, a nevím tedy, za jak dlouho se dostaví opotřebení motoru způsobené"suchým" plynem.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 00:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous:To si doufám myslel ironicky.Ten članeček je PR paskvil,který motá 5/9.Obzvláště:A čím jsou Tatry, s výjimkou T 810, jež má pro zabezpečení vysoké průchodivosti terénem moderní podvozek, konstrukčně velmi podobný legendární P-V3S, tak výjimečné? Je to především unikátní koncepce podvozku, jehož principem je použití centrální nosné roury a náprav s nezávisle zavěšenými výkyvnými polonápravami.Kde první věta popírá druhou je perla.
Nevím co je na podvozku vycházejícím PV3S moderního??
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 08:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358 (654): máme v rodině auta na plyn od roku 2000. Nejstarší Felda má od tý doby, co jsme ji koupily najeto už přes 110 tisíc kilometrů. Plyn už v ní byl při koupi a zatím není žádné výrazné opotřebení motoru znát.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 09:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mojmir: tuhle konkrétní větu sem četl asi pětkrát a nebyl jsem schopen pochopit, co tím chtěl básník říci :D. PR to je, to každopádně, ale protože mám Tatru rád, tak jsem raději, že píší takové chválu pějící PR kecy na Tatry, než třeba na IVECA,
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3852
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 10:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOjmir_: Jedna věta nepopírá druhou, jde o větu vloženou, vypreparováno to čti takto:
A čím jsou Tatry, tak výjimečné? Je to především unikátní koncepce podvozku, jehož principem je použití centrální nosné roury a náprav s nezávisle zavěšenými výkyvnými polonápravami.

Toto tvrzení se nevztahuje na T 810, jež má pro zabezpečení vysoké průchodivosti terénem moderní podvozek, konstrukčně velmi podobný legendární P-V3S

Na podvozku vycházejícího z V3S je moderní úplně všechno, především portálové nápravy s neuvěřitelnou světlostí (světlost je díky rouře naopak problém tatry) a schopnost extrémního namáhání v krutu. Ten podvozek v podstatě dodnes nebyl překonán.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 12:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: já tomu nerozumím. Tatra má rouru - podvozek, který nikdo na světě nemá, PV3S a T810 má portálové nápravy a náklaďák klasické koncepce (DAF, MAN, Scania a pod.) mají co? Resp. mě jde o to, že chápu rozdíl mezi klasickou Tatrou a zbytkem, ale nechápu rozdíl mezi PV3S/T810 a zbytkem..v čem spočívají portálové nápravy? Takže jestli tomu dobře rozumím, máme hned dva výjimečné koncepce podvozků?

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5238
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 15:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno vyšel na iDnesu článek o V3S a mimo jiné je na fotce č. 18 pěkně vidět detail nápravy s nábojem kola.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
mardob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 16:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auta,zajímavosti,Praha
www.neofolk.blogosphere.cz
V____F
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 17:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Díky za odkaz, snad se v tom zorientuju. Nikdy mi nenapadlo, že fakt, že někdo jezdí na LPG, může v něčích očích vadit/být pro smích. Výkon vozidla to výrazně nesníží, a když někdo najede kolem 100 km denně, výrazně s LPG ušetří (přestavba se zaplatí velice rychle). A vlastně, co nejvíc na to nadávejte a majitelé vozidel na plyn, držte se v tajnosti: Jezdit za 18 kč/l, divim se, že to dosud nikomu nevadí a "neupravil" to.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8886
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 18:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous - portálové nápravy, kde vlastní most nápravy není ve vertikální rovině s osou otáčení kol, mají výrazně větší světlost než klasické tuhé nápravy, proto vejtra ani její nástupci nemají v terénu konkurenci. Opačně se koncepce portálových náprav používá v městských nízkopodlažních autobusech, kde to umožňuje snížit uličku mezi zadníma nápravama a docílit tak bezstupňový průchod vozem.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 18:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám tu další zkoušku zapůjčené Onboard kamery.
Zatím je to to nelepší, co jsem měl v rukách. Jednoduché ovládání, pevný držák, opravdu použitelné záběry. Ze screenů to není tak poznat, ale video na 102 cm TV pak vypadá opravdu dobře. Kvalitu videa bych srovnal se svým telefonem (Nokia 701), ale kamera má mnohem lepší stabilizaci.


a málem už proběhla i ostrá zkouška s debilem bez blinkrů, zrcátek a nepohyblivým krkem

Jako nevýhodu bych pak označil formát videa MOV a absenci GPS.

(Příspěvek byl editován uživatelem swe.)
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 20:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Děkuji za lekci ze slohu.
V první větě chválí portálové nápravy 810 a v další rouru.Ale vše je úžasné protože TATRA.Jak říkám PR paskvil.
Zajímavá jsou ta čísla,ale chtělo by to srovnání.Např. kolik nákladáků má indická nebo čínská armáda a kolik % ztoho jsou Tatry.Atd.
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 22:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: díky a díky i za vysvětlení u těch autobusů. To jsem netušil. Tatra má asi na rouru patent ale portálový nápravy může asi udělat kterákoliv automobilka ne?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8888
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 23:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samozřejmě portálové nápravy si může udělat každý, ale mnohem jednodušší, levnější i efektivnější je koupit nápravu od některého renomovaného výrobce (ZF, Voith, Meritor apod.), do standardních terénních podmínek (upravené lesní cesty) bohatě stačí klasická konstrukce.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4243
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 14:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže dneska jsem naživo viděl octavii III kombi - nuda bez nápadu tuctovka
superb novej fejslift sedan - předek divnej čínskej zadek bez designu zaměnitelnej s kde čim
to samĂ˝ kombĂ­k aĹľ na zadek ten je jak ze souÄŤasnĂ˝ verze...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
T2 1492
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.23.96
Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 14:14:47    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové zapomněli jste na jedno auto koncepce Tatra s reduktory na nápravách alá vejtřaska Tatra 805.Jinak
díky za výživné fotky.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4979
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 16:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M100: Nevím, jestli mám litovat nebo být rád, že svahilsky neumím.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4244
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 18:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je co to je?
ať žije přidávání příspěvků přes mobilní aplikace

psal sem že sem potkal oktu III kombi - nuda bez nápadu
a superby sedan i kombi s nadcházející fejsliftem sedan hodně divnej kombi vzadu stejný jako současný přední lampy krok z5 jako u fejs okty II

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 18:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Superb byl takto zmrven schválně.Moc konkuroval Passatu
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4130
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 18:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine 100, nemůžu si pomoci, ale při nejlepší vůli nerozumím ani této Tvé zkratkořeči. Použij třeba i jiný jazyk, pokud se v něm vyjadřuješ srozumitelněji.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4197
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 19:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se faceliftovaný Superb sedan zezadu líbí.
Nebo spíš se mi možná moc nelíbil zadek toho starého, tak ještě počkám naživo...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4982
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 19:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám se k žebymu, taky furt nevím, co jsi chtěl říct, i když ta písmenka už aspoň umím pojmenovat.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4245
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 19:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čtení a porozumění textu se učí na prvním stupni základní školy

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 22:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Textu ano...

Já jen doplním, že jsem dnes poprvé potkal "civilní" OIII (před tím to byly všechno předváděčky) a to auto mi prostě naživo nic neříká. Zrovna tohle byla sice tuctová stříbrná metla, ale i tak...

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 22:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve škole se učí pravidla platná (v daném jazyce) pro psaní a čtení.
Aby si mohl můj text přečíst i někdo jiný, než kdo zná můj "šifrovací klíč" nebo jak to nazvat, musím ta pravidla respektovat už při psaní.