K-report
 

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7314
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 12:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je krasavec!

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4180
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 13:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...škodovka trochu jak odmontovaná z kolotoče na Matějské, ne?
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 13:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chudák auto, však sa pod tou hŕbou cingrlátiek možno ani nerozbehne
Fero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 3-2011

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 13:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ešte slabé, ale už sa približuje istej humenskej Š120, ktorá bola vyzdobená dosť podobne, ale viac tam toho bolo, zhodným prvkom sú, čo si pamätám, nápisy Škoda na kľučkách, rámik okolo mriežky a iný nárazník, svojho času dosť frčali nárazníky z felície

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 14:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ nárazníky z feldy boli veľký hit. Tak pred 10 rokmi sa mi pod oknami schádzali "tuneri" so škodovkami 105 a 120, bolo ich asi 5-6 už nepamätám presne ale každá inej farby najlepšie krikľavo zelená, oranžová, žltá, červená... Ale najviac ma na tých autách fascinovali pol metrové krídla na zadnej kapote a pletivo z králikárne vo velkých dierach v nárazníkoch a tiež spomínané nárazníky ktoré väčšinou nijak nelícovaly, odstávali a ledva držali... Samozrejme nesmelo chýbať podsvietenie podvozku a čierne sklá a neviem čo všetko ale už vtedy ako malý parchant som to vnímal ako tuzing. bleeee

Karosa ŠL 11 1312 - 1974
e-mail: peto5220@centrum.sk
www.eselka.unas.cz
Bubboo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 18:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220:To boli vtedy také citlivé časy...všetci sme chceli tuniť,tak nejak nikto nevedel ako na to,ale všetci sme od seba odkukávali...možno by to ani nebolo o peniazoch,dnes už je kopec firiem,ktoré predávajú rozhodne estetickejšie doplnky.Nárazníky z Felicie,to ano,to bola pecka.Dali sa velmi pekne dopasovať na orginál držiaky,ale chcelo to čas a pevné nervy.Väčšina týpkov to,ale namastila na auto a bolo...krivé,dopraskané,čo nelícovalo,to spravila samorezka navyše...Ja osobne som na škodovke takéto nenosil,ako jeden z mála som mal Ellri sadu,to sedelo velmi pekne a aj na lemy to prišlo tak akurát...Až na to,že to stálo oproti nárazníku z Feldy z vrakáča asi tak 8krát tolko.škodovku mám dodnes,ale dnes už našťastie letí čistý štýl,plasty už skôr nie,ani 15ky kolá sa už nenosia,takže už je to o kus ďalej.Ale som rád,že aj v KE boli stejné trendy spomínajme s láskou

NRA 07-71 . . .
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.147
Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 18:59:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ano s těma škodovkama to pamatuju, to bývaly zlaté časy.. Škodovkáři se hodně sjížděli na benzinkách, dali kávičku a zakouřili dneska potkat škodovku anebo i favorit na silnici je zázrak..
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4233
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 19:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo taky jsem míval nárazník z fejsliftový feličity na 125L vcelku slušně jsem ho dopasoval to bejvávalo...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 21:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamätám si z toho obdobia jedno strieborné Garde s maskou z Felicie. Vyzerala veľmi dobre, neboli na nej žiadne nezmysly. Ale to bola skôr výnimka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Eross.)
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 22:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když už sme u té masky Felicie, tak já se pochválím novým přírůstkem... 1.9D LX

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 22:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že někdo dělal lemy...

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 23:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělal... aspoň to nemusím dělat já. Vím, že to odstínově moc nesedí, ale já jsem rád, že mám auto, které je v dobrém technickém stavu. Jede to, řídí se to lehce a skoro nic to nežere, tak co víc chtít? Je to nejlepší auto, které jsem si finančně mohl dovolit. Ale musím říct, že jsem s tím naprosto spokojený.

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 29. března 2013 - 23:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To na předním nárazníku je odlesk? vypadá dobře, jen by mě zajímalo, co tě vedlo k této příšerné motorizaci?
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 08:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval jsem nafťáka (samozřejmě kvůli naftě) a taky kvůli nízké spotřebě. Nato, že je to jen 47kw, tak to má opravdu sílu. Když jsem jej prvně nastartoval, zvukově traktor. Potom, když se za chvíli zahřál tak už předl pěkně.

Ano, je vyrobené 12/1999 - modelový rok 2000. Jen nemá zrovna velkou výbavu...
Servo a rozpěrná tyč předních tlumičů (což je u nafty základ), 2x airback, tažné a dělenné sedačky (což je u LX běžné)

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 08:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělal... aspoň to nemusím dělat já. Vím, že to odstínově moc nesedí, ale já jsem rád, že mám auto, které je v dobrém technickém stavu.

To zas ano. Auto je pěkný. Ty lemy mě ale práskly do očí. A zrovna ne ten odstín. :-)

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8852
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 08:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval jsem nafťáka

Jo, to říkají všichni, co tahají domů kanystry

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 11:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neskôr pošlem ešte fotku celého auta.
Puro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 13:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eross: Luxusná Dácia
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 18:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochlubím se novým přírustkem. Je po dědovi, takže relativně zachovalá, málo jetá, což sehnat Octavii se sto tisíci najeto je docela umění. Jediná vada je na laku, na střeše jsou vyžrané flíčky v laku a nevím od čeho a pak škrábance, kterých není moc ale na tý černý je to prostě vidět. Jinak je to bohužel 1,6i, výbava elegance, takže jezdí pěkně ale když to člověk honí, tak papá i trávu kolem silnice :-(. Každopádně po týdnu co jí mám, odešla cívka ve startéru tak doufám, že to byla poslední závada. Feldu mám čtvrtým rokem, najel sem s ní 80tisíc a bez jediné závady. Ale ta samozřejmě zůstává, to je můj klenot, kterej se neprodává :-)


Hladík: to zas není tak špatné, mně by chybělo jen ABS. Na dieslech odchází přední nápravy tak bacha na to :-)A píšeš, že to má nízkou spotřebu, kolik to je? co znám dieslové feldy tak žerou +- stejně jak benzín. Ten motor je moc těžkej na Feldu a výkon nic moc.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5233
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 20:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Pěkná změna. Cívku jsem na Seatu s 1,6 MPi 55kW měnil za 12 let dvakrát. Poslední tam mám "dočasně" od roku 2006 z Felicie (jetou) se stejnou motorizací a stále drží. :-)

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
nereg. Verusha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 20:28:11    Odkaz na tento příspěvek  

tak papá i trávu kolem silnice

Momentálně používám k dennímu ježdění po městě bráchův Lincoln Mark VII, v jehož výbavě je mimojiné palubní počítač, a ten po zmáčknutí tlačítka F/ECON ukazuje průměrnou spotřebu 17,5 lkm , ještě máš pocit že ta oktávka žere?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 20:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ehm..ne :D..každopádně po městě 10,5 průměr a kombinovaná 6,9 ale to jedu jako důchodce :D

Stanley: no změna :D od Škody ke Škodě. Tohle má navíc jen klimu a asr a el.okna i vzadu a palubní počítač.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 21:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: to s tou přední nápravou vím. Je to snad jediný zápor toho naftového motoru, ale s tím jsem počítal. Ale řeknu ti, sice je to jen 47kw, 62 koní, ale já jsem se opravdu divil, jaký to má odpich. Zase když je ten motor těžší, tak je větší zatížení na přední nápravu a přilnavost je velmi dobrá.
Co se týká spotřeby, mimo město 90kmh/h okolo 2000 tisíc otáčkách by si měla ptát 4 litry. Ve městě a na dálnici při 120km/h by si měla ptát 6 litrů. Zatím jsem s ní až tak moc nejajezdil, takže tento údaj potvrdit nemůžu, ale můžu říct, že to zruba sedí (i když je zima, tak si nejspíš ptát o litr víc, ale pořád je to málo)

Když jsem ji kupoval hustě sněžilo. Tak jsme si zapnuli topení a to jsem se divil, s jakou rychlostí se to zvládlo vytopit. To taky vidím jako výhodu toho nafťáku.
Ale já se divím, že všichni na to nadávají, že je to líné, ale podle mě to jede dobře (rozhodně mnohemkrát líp, než třeba Fábie 1.4MPi) - jako není to zrovna na dálniční rychlosti, nebo je potřeba jet na vyžší otáčky), ale na městký a mimoměstký provoz naprosto dobrý.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5234
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 21:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chrrrr, ssssss, chrrrr, sssss... úplně me to uspalo.

1) Těžší přední náprava => vyšší riziko nedotáčivého smyku
2) Spotřeba - všechno co si tento motor se 47kW "ptát" nad 5l je nenažranost.
3) <ironie>Nafťák zajisté topí líp než benzín - proto si lidé v severských zemích nafťáky taky kupují. Navíc v zimě nafta na rozdíl od benzinu nezamrzá.
4) A ano, do města už bych nic jiného než diesel nechtěl.</ironie>

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley:
1) takže jezdit s Octávou je víc nebezpečné?
2) stále je to pořád míň, než "bavorák", kterého jsem měl dostat. Trojkový kombík 1.6 ročník 1990 a ten si ptal 9 litrů benzínu, takže proti němu je to zlatý.
3) Nafťák pracuje s vyžšímy teplotami než benzín, tak v tomhle ohledu je to výhoda (v létě ovšem prt platné)
4) nafťák do města je blbost na Ntou, ale měl jsme na mysli ty "pro někoho liné rozjezdy"
Co jsi myslíš, že jsem debil? Spíš to si myslím o tobě, jelikož zase nemáš, do čeho šťourat, že?

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci nehádejte se jako manželé po dvaceti letech :D. No třeba to topení je asi u Felicií všeobecně dobrý, mě to topí taky hned a s rozbitým termostatem to pomalu topí dřív, než nastartuju. Oktávka topí poměrně taky brzo, zatímco naftová Oktávka, kterou mám v práci začně topit až když mě přimrznou ruce k volantu, stejně jako tátuv Transporter.

S tou spotřebou si mě překvapil, tak snad to tak bude.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík:
ad 1) Cože? Jak souvisí Octávie a zatížení přední nápravy?
ad 2) Předpokládám, že s jinou dynamikou (vlastní zkušenost ani dojmy od hospodského stolu nemám)
3) Dieselový motor má zejména vyšší účinnost na úkor odpadního tepla a proto co? Proto hůř topí!
4) Tak to nechápu, v čem je ta výhoda pro městský provoz.

Co si myslím já je irelevantní. Holt každému není z hůry dáno, tak z toho nebudeme dělat vědu, vždyť to není za poslední týden první Tvůj výstup, že jo.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: tak já doposud jezdil jen na Fábiích 1.2HTP a 1.4MPi a než tam to začalo topit, tak to trvalo věčnost. Celkem mi felda připadá, že má lepší odpich.
Co si myslím o 1.2 HTP, tak není zrovna výkonná. Navíc když už jsem vezl více než 1. člověka, tak už jsem tomu musel víc šlapat, aby to vůbec jelo (což je podle mě špatně). Ale zase je dobrá do města, nebo má svižnější rozjezdy, než 1.4 MPi, ale mimo město a na dálncii ta 1.2 naprosto strácela.
Zato ta 1.4MPi byla lepší mimo město. Jezdil jsem s ní i po dálnici, jel jsem 130 a pořád měla tendenci zrychlovat.

S feldou se mi celkem jezdí mnohem líp, než s fábiema, jen je tam větší vůle v řazení, ale to je záležitost pár korun a pár hodin práce, aby se to spřesnilo. Ale až tak moc mi to nevadí. Jediné, co mi vadí je velká absence odkládacích prostor. Jelikož mám i 2. airback, tak tam nemám kastlík. Jediné místa, kam můžu dát papíry, vestu, automapu a pod. jsou jen kapsy ve dveřích. Tak budu muset sehnat aspoň středový panel s přihrádkami pod rádiem, co byly ve starších Felíciích. Dále budu muset sehnat dekl nad kufr, nebo jeden úchyt mu chybí, nedrží a při jízdě drkotá (ještě mi tam dost vadila absence těch šňůrek, které jsou uchycené k 5. dveřím).

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5236
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to ten "vzduchzpět" (airback)? Už je to tu dnes zmiňováno podruhé.

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 22:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Na ten dekeľ na kufor stačí malý plastový kolík a bude to OK. Ale celkom som sa zabavil na tvojich úsudkoch. Doslova ma dostal bod 3., ale to už Stanley vysvetlil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Eross.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8525
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 23:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co si myslím o 1.2 HTP, tak není zrovna výkonná. Navíc když už jsem vezl více než 1. člověka, tak už jsem tomu musel víc šlapat, aby to vůbec jelo (což je podle mě špatně). Ale zase je dobrá do města, nebo má svižnější rozjezdy, než 1.4 MPi, ale mimo město a na dálncii ta 1.2 naprosto strácela.
Zrovna před chvílí jsem jel s HTP 120 a zrychlovala naprosto plynule, lépe než 1.4 MPi 44kw, navíc s nižší spotřebou. Asi sem poustnu někdy test Felicie kombi 1.9 SDI.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 23:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: ty nemáš pod rádiem otevírací kastlík? Taky mám dva airbagy ale absence kastlíku mi nevadí. Vše jsem narval do kastlíku pod rádiem, na cdčka mám poličku pod airbagem spolujezdce a mapu mám s nářadím a povinnou výbavou v plastovém boxu v kufru.

MMM: Felicia SDI? já myslel, že se značí jen D, to vidím poprvé.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 23:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felicia 1,9D je atmosferický komôrkový, Fabia 1,9 SDI je atmosferický priamovstrekový.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 01:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: bohužel nemám. Pod rádiem je jen vzduch.
Lékarničku jsem pichl do boku kufru za dekl. Jenže jsem vyfasoval tak obří trojúhelník, že se tam nevejde, tak to budu muset ještě nějak vyšpekulovat. I když vestu radši na dosah řidiče. Mě to taky až tak moc nevadí, ale musím to ještě nějak sekládat dohromady, abych v tom měl aspoň nějaký systém.

Stanley: promiň, ach ta moje angličtina (i když čeština na tom není o moc líp)
Eross: jenže ten je urvaný. Navíc mi tam chybí i ty šňůrky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hladík.)

Prima TL / 7B4 2747 4ever
Lubomír Hladík - Galerie Hladík
Omlouvám se, že neumím česky. Co by jste chtěli po kříženci Moraváka a Záhoráka...
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 09:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirou: od čeho máš ten vypouklý nárazník nebo jak to nazvat vepředu na Feldě?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8526
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 10:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felicia SDI? já myslel, že se značí jen D, to vidím poprvé.
Máš pravdu, je tam jenom "déčko".

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 11:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: tak si ho seženě, na vrakáči to bude stát pár korun a je to fakt docela prostorný

Johny: když jsem to koupil tak už byl trochu ohlej a pak stačilo zajet do lesa nebo nad obrubník a vyrval se ještě víc..a tahání klád z lesa mu neprospělo takže se vyrval ještě víc :-) Je celej popraskanej a čeká ho výměna..jednou :D
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 12:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladík: Abych řekl pravdu mám zkušenost s dosti aut ze Škoda Mladá Boleslav. Od favorita 1.3 s motorem co měly první Feldy, přes Felicii 1.3 MPI a 1.9D až po Octavii 1.6MPI CNG. Nyní si někdy vozím ve Sprinteru který je v naftě a takže mohu objektivně říct: Favorit a Felicie topí běhěm cca 2-5 min (jedině ale s benzínem, naftě to trošku trvá), Octavie topí taky hned a je asi dané i tím CNG, Sprinter topí po delší odmlce ale to se dá nahradit tím jak po nastartování začnu přitápět bufíkem. Takže abych to shrnul Benzín = topí okamžitě, Nafta = trošku ji to trvá.

Teď k nápravám Felda je přepracovaný Favorit což je znát když do ní narveš na jednoduchou nápravu motor který je trošku těžší než benzín (je to sice kompenzované zkrutnou tyčí a lepšími tlumiči ale ...) kdežto Octavie a Fabie jsou konstruovaná na těžší motory takže je tomu uzpůsobeno i zbytek auta tudíž se bude chovat jinak hlavně jsou širší a můžeš tam nazout širší gumy.

Na kdejakém vrakáči najdeš spoustu felicii kde si ukořistíš kastlík a podobne věci za pár kaček, trojúhelník vozím u rezervy, vestu v kastliku pod sedadlem řidiče.

Mirous: Pěkná Octavie výkon očekávám 75 kW ročník 2002 - 2004. Spotřeba je trošku moc zkus se mrknou na filtry jestli nejsou zaprasené jinak já s Octavii lítal po městě i dálnici i za 14l/100km ale to bylo dané tím jak byly chytnuté lambdy a další drobnosti. Dnes se dá dostat ve městě na krásných 5 - 6l/100km když jedu na CNG tak se dostanu na 4-5l/100km. Felda mi jezíd za 5,5 - 7l dle mojí nohy ale musím vyměnit olej, palivový filtr a snad přetěsnit motor :-(

MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 17:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: tak koukám, že máme stejný vozový park :D. Očekáváš správně, 75kw r.v.2002. Právě, že ta spotřeba se mi zdá dost vysoká, jelikož z Feldou umím jezdit opravdu levněji a to jí nějak nešetřim. No největší dilema samozřejmě mám, se kterým autem jezdit. Raději mám Feldu, to je prostě moje leštěnka, ale zase jízdní komfort je prostě lepší v Octavii, nemluvě o lepším nastavení sedačky a volantu pro moje bolavá záda. Takže sem přítelkyni řekl, že si to budeme střídat, protože by se mě po Feldě stýskalo :-) Navíc ona má tažné, které využívám na chalupě a zajede i do lesa :D
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 18:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Máme doma obdobný vozový park - Feldu 1,3 MPi 50 kW (1999) a Oktávku 1,9 TDi 81 kW (2003)... Musím říct, že okina překvapivě rychle začíná topit a to i v extrémních mrazech okolo -20ti, felda topí samozřejmě výborně. Tažné máme na obou autech. Oktávkou jezdím většinou já, feldou drahá polovička, ale taky se s ní moc rád svezu. Bohužel felda jezdí denně jen na krátkou vzdálenost - 15 km - tak trochu víc baští - kolem šesti-sedmi litrů. Já jezdím s Oktávkou lehce přes šest litrů, drahá polovička pak do pěti, já to auto trošku víc proháním...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 19:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já jezdím do práce kousek, jen asi 6 km, přítelkyně to má ale 40km takže pokud jedno auto začně v zimě už hůř točit, tak ho dostene aby se dobilo :-). Já bych taky raději diesla, měl jsem v plánu Octavii 4x4 TDi, jednou..no ale teď jsem rád za tuhle a do budoucna se udiví. Tak jako tak Felda u mě zůstane až jednou dostane generálku a bude z ní veterán :D Snad do té doby vydrží, teď jí čeká velký servis a výměna čepů, tlumičů atd.neboť má najeto 140tis a stále vše původní kromě jednoho čepu a ložiska. A před rokem prošla bez jediné závady na STK. Prostě to auto má rád, i když je to jen ,,blbá" Felda, je to taková moje kamarádka do nepohody.
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.147
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 21:18:17    Odkaz na tento příspěvek  

Čau kluci (a holky). Potřebuju poradit. Mám oktavku 1.9TDi r.v.2002, a nemůžu přijít na to, jak (pokud to vůbec jde..) vypnout airbag u předního spolujezdce. U prvních typů oktavií to šlo, v kastlíku pod předním oknem, jenomže já tam nic takového nemám.. Poradí někdo?
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 21:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáš návod k obsluze? Tam by to mělo být, pokud nemáš, tak se Ti zítra podívám
Diddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo se stav na dobrou radu někde do servisu,za optání nic nedáš
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:30:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem Ti to zjistil, vypínání airbagu bylo jen za příplatek u verze Elegance a to v kastlíku u spolujezdce na klíček od zapalování, pokud to tam nemáš tak musíš do servisu, kde ho vypnou přes diagnostiku.

p.s.exportní verze to měli běžně, tady je vidět, jak nás šiděj :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.147
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:45:43    Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: koupil jsem to jako ojetinu takže k tomu jsem návod nedostal. Mám doma 2knížky o oktaviích, tam je právě uveden jen ten typ s vypínámím airbagu v kastliku u spolujezdce..nic vic... Možná to fakt nejde vypínat..
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.147
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:50:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: Já mám Ambineta..a díky moc za info. Tak škoda. Když jezdíme 2dospělí, tak by ten airbag měl fungovat, když by jela jen ženská s malou tak si ju ani nemůže dát vedle sebe do sedačky kvůli airbagu.. Ale díky mnohokrát. R
Kernteriér
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.182.1
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

Co jsi myslíš, že jsem debil?
Ano.
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 00:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem si kupoval fabii v roce 2003, tak vypínání airbagu přes klíček se snad nenabízelo vůbec.
Teprve později bylo nabízeno za příplatek.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8527
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 10:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od faceliftu to vypínání bylo za příplatek, u verze Ambiente ho taky nemáme.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 12:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje Elegance to taky nemá.

Bus-mafiarádio Zlatá PrahaKiss Delta
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 15:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše Octavie (2004) ve verzi clasic ale dovezená z Německa má oproti českým jak vypínání airbagu tak 4x airbag tak tříbodový pás uprostřed vzadu. Vypínání je přes klíček v kastlíku.
Spolužáková Octavie (2003) ve verzi Colection (výbava lepší ambient) to má taky ale nemá trojpás vzadu uprostřed.
Fabie od kámoše má vypínání taky v kastlíku. Tuším že je to jedna z posledních před II. generací.

MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 17:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám německou Oktávku Family Edition 2003 a má taky vypínání v kastlíku na klíček a tříboďák vzadu. Ale zase nemá zadní okýnka v elektrice, což mě ale netrápí
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 21:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vsuvka: A jedná se o jedničkovou či dvojkovou octavii?
U fabií se tříbodový pás vzadu zavedl od modelového roku 2004, stejně tak jako "trojblik".
Výbava aut se hodně liší podle národních standardů.
V Dánsku mají všechny fabie v základu šest airbagů a ESP, což u nás nemá ani nejvyšší výbava Elegance.
Běžně tam potkáte fabii s HTP motorem, výbava Ambiente, ale s vyhřívanými sedačkami a elektrickými okny i vzadu.
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 23:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedničková ihned po výrobě byla v německu předělaná na CNG a v loni v červnu jsem ji dovezl. :-)

MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12588
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 22:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento atyp má jít do konce týdne do šrotu, na záchranu se asi nikdo nenajde, ale má prý dobrý motor, dělanou přední nápravu, pak takové blbosti jako nová přední světla, takže na díly by to určitě někdo využil. Volat prý na telefon na dveřích. Fyzicky v Prostějově, jinak už nějakou dobu odhlášeno z provozu. Bylo mi řečeno: "když za to dostanu litr, budu rád".


Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co tomu říkáte? já nevím, předek mně tam nějak k tomu nepasuje, působí na mě ,,úzkým" a nudným dojmem..nevím jak to popsat, prostě mi nesedí, příjde mi výrazně opticky nižší než celé auto, zadek mě zase silně připomíná Audi.

http://life.ihned.cz/auto/c1-59621690-nova-skoda-superb-facelift
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nic proti,ale ty zadní světla mi hodně připomínají Audi a celkově už ty auta jsou vzhledově nic moc... nová Octávka je okopírovaný Rapid vzhledem...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 12:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To říkám taky, prostě podle zadku je to Audina. Ale tak zase lepší než kdyby to připomínalo Seat :D
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadek to bude chtít vidět naživo, ale jinak pěkný. Právě zadek současného Superba se moc nelíbí, proto u mne vyhrává kombík a asi i vyhrávat bude.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz