K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 25. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 25. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 23:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: Tím padá vina z ČD. Zbývají verze "SŽDC udělala chybu." a "Cestující je ...". Teoreticky mohla nastat situace, že se operátorka spletla a omylem vypsala 786 na špatný perón. Byť na kupříkladu jen 10 sekund, mohl to být právě čas pohledu cestychtivého cestoše na pragotron :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8922
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 01:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku tomu příběhu nevěřím, neb žádná "situace" nenastala a nevšim jsem si že by 786 odjížděla prázdná..
Však autor příspěvku psal pouze o dvou lidech - o sobě + jedné ženě. Ostatní lidé byli ve správné soupravě.

Jó pohádky mám rád, ale hloupost lidí může dost znepříjemnit život ostatním. Jó ješte tak před 20. léty lidi používali mozek.., a né internet! Bez toho zablouděj jak ty ovce v horách.
Tvrzení jednak mimo mísu (internet v této politováníhodné situaci nehrál roli), jednak tvářící se "modrogumně" přesně ve stylu cestující, starej se do poslední chvíle, jestli náhodou nádražáci neuvedli chybné nástupiště a jestli jsi ve správném vlaku (ale pokud se od průvodčího na nástupišti budeš chtít ujistit, jestli toto je ten správný vlak, tak si od něj třeba na nějakých stránkách později přečteš "lidi neumějí číst... na displejích je jasně uvedeno, kam ten vlak jede, přesto se mě ptají... to před 20 lety nebylo."

http://www.youtube.com/watch?v=FPYfk-Dmsmc Tady taky na poslední chvíli změnili "nástupiště", na které vlak přijede?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 22:18:41    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli je tento zážitek nejhorší, ale přidám jeden dnešní: po několika dotazech ohledně jistého zpožděného Sp jsem byl takto zpražen od neznámého zaměstnance ČD (odhaduji strojmistr nebo dispečer Hradec Králové hl.n)s přezdívkou Next:
"Rogue ty blbče.
Když se do práce dispečera, strojmistra a výpravčích nerozumíš, tak tady nepruď..."
Inu, hlavně blbče plať a drž hubu, my tě tam možná dovezeme...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 22:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: To je takový problém v HK hl.n vytáhnout z kopřiv pár vagónů ? Obzvláště když zmiňovaný Sp1958 má prav. příjezd do HK 18:54 ? Co na Čekej Dlouho tu hodinu dělali ?? Podle jř to vypadá že zmiňovaná souprava žádný výkon mezi 19-20 nemá, tak proč místo ní nepostavili nějakou zálohu? Nebo není ? Inu vše pro spokojenost zákazníka...
Když si odmyslím takové drobnosti jako obrat HV či přejití fíry na druhé stanoviště nebo že musí fíra na WC ? Půl hodiny je pánům z ČD málo ?


Jasně, úplně normální dotazy... Aneb jak se do lesa volá...

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 22:41:02    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: Vidíš snad něco nenormálního ? Pravda jsou trochu šťouravé, ale jinak ok. Nevím sice kde pracuješ,ale ty můžeš klientovi,zákazníkovi, etc. říkat blbče ?? Já tedy ne. Btw: zaplatil jsem si za to, aby mě dovezli z bodu a do bodu b. Když mě nedovezou, ptám se proč ?
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 22:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Dotazy nejsou šťouravé, ale urážející i když v nich není žádná přímá nadávka. Nehledě na to, že důvod již uvedly ČD na svých stránkách - Porucha motorové jednotky od vlaku Sp 1958..
Btw.: Osoba píšící na všeobecné diskusní fórum (tj. nikoliv na stránky dopravce) není žádný zákazník pro ostatní účastníky fóra.

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: jak jenom to napsat, abych Vás neurazil.
Za blbce jste se v čase 21:11:54 pasoval sám, urážlivý tón zvolil sám, polopatický výklad rovněž nepochopil Vy sám.
Nicméně Vaše slovní obraty naznačují, že tak neznalý provozu železnice zase nejste.
Ušetřím Vám práci se špiclováním - ajznbón nejsem a nikdy nebyl.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:28:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přihodím jeden fór ze zimy, co se mi stal: Zašel jsem následující den na železniční stanici, abych si podal žádost na zaplacení taxíku z předchozího dne, bo mě nějak nedopravili domů.
Málem jsem se rozesmál, když mi ženská na pokladně řekla, že tu žádost mám povinost odeslat sám a na své vlastní náklady. Po slovech, že přece za jejich blbost a neschopnost nebudu přece ještě něco platit a vyřizovat sám, ji napadlo, že to přiloží k poště, kterou budou po víkendu odesílat. I tak se ČD předemnou naprosto ponížily...


(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 00:19:51    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: Já v tom nic urážlivého nespatřuji. Měli hodinu na nějakou činnost, když jim nedorazila obratová souprava. Důvod uvedlo ĆD až v době kdy já jsem měl svůj příspěvek dávno postovaný a vlak byl byl odjet směrem k Jaroměři. Vycházel jsem z první mimo, na webu čd vyvěšené asi 19:30. Jmenovaným vlakem jsem hodlal jet, proto jsem byl cestující veřejnost, nikoliv nějaký u kompu sedící teoretik. Polopatický výklad z pera Nexta a poté i z webu čd jsem pochopil, ale příspěvky byly již postované.
Lexa Karel: Mě zase tak snadno neurazíte, nebojte se. Urazil mě Next, který si mě coby cestující veřejnost, která jeho i jiné ajznbóny živí dovolil nazvat blbcem. Proto stejná otázka jako u kolegy Novotného: Váš šéf vám povoluje nazývat klienty, zákazníky etc. blbci? Můj tedy ne a se zlou bych se potázal. A jaké špiclovaní? Jednoduchým dotazem jsem zjistil, že ip adresa Nexta patří ČD Telematice, tedy dceřinné společnosti ČD. Z toho jasně plyne, že dotyčný pracuje v ČD nebo SŽDC. Jak prosté, drahý Watsone..
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 00:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Takže dle vás prostě ČD zlé. A co takhle, když vám firma zvaná ČKP zašle obsílku, že dlužíte za pojištění vozidla, které jste v dané době tou firmou nevlastnil, ale oni vycházejí z "nějakých porovnání", a tak jste POVINEN na SVÉ NÁKLADY toto prokázat, a když to prokážete, tudíž se dozví, ŽE MÁTE PRAVDU, nemáte NÁROK vyžadovat prokazatelné NÁklady, protože VY MÁTE POVINNOST, NIKOLI ONI.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 00:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Dobře, tak polopaticky (a naposledy) - z příspěvku z 20:18:14 který napsal nějaký "rogue":
...
Poznámka:
Porucha soupravy od vlaku Sp 1958.
.

Takže o důvodu byl nějaký rogue informován už při psaní jeho urážlivého příspěvku.
A jak jsem již jednou napsal, tady je veřejné diskuzní fórum, žádné stránky ČD ani SŽDC, takže nějakým šéfům může být ukradené to, že někdo odpoví stylem "na hrubý pytel hrubá záplata".

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 00:54:34    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: tak taky ještě jednou a polopaticky.
To, že cestující veřejnost živí ČD o tom se doufám nebudeme přít. Ani na veřejném fóru, respektive prostě vůbec nikde by zaměstnanec ČD (SŽDC) neměl toho kdo ho živí nazvat blbcem. Nevím, kde pracujete, ale zřejmě to musí být podobný podnik jako ČD, když si myslíte, že nazvat platícího klienta blbcem je ok.
A k tomu vašemu slovíčkaření: od kdy je porucha vozidla problém cestujícího? Chtěl jsem jet vlakem ve 2O hodin z hlaváku. Vlak nejel,protože porucha. Ptám se tedy kde a čí je to problém? Můj ? Nikoliv . Je to problém dopravce, který maje chcíplou mašinu, nedokázal tuto nahradit do pravidelného odjezdu vlaku. Že mu to nedovolily provozně technické podmínky? Opět jeho problém.
Rozuměl ???
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 01:04:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dodatek: za urážlivý považujete příspěvek vy. Nevysvětlil jste však v čem spatřujete jeho urážlivost. Je jedovatý? Ano,je. Je rejpavý? Ano,je. Co ale můžete čekat od cestujícího,který je tak bláhový že chce cestovat vlakem a on ne a ne jet a jen narůstá zpoždění ?
Btw: být to v Japonsku, osobně se mi omluví pracovník dopravce a dostanu kompenzaci za zpoždění. Tady-utopie. Seď a my tě tam někdy dovezeme.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 03:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: S lhářem (viz. Důvod uvedlo ĆD až v době kdy já jsem měl svůj příspěvek dávno postovaný a vlak byl byl odjet směrem k Jaroměři.) a demagogem (od kdy je porucha vozidla problém cestujícího) dál debatovat nehodlám. Naposledy - tady nejste žádný platící klient a ani Next nikde nepsal, že je zaměstnancem ČD, takže argumentovat tím kdo koho živí je zcela mimo mísu. Nehledě na to, že do role klienta jste se pasoval až po jeho příspěvku.
A k urážlivosti - odpověděl jste si sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.60
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 11:31:53    Odkaz na tento příspěvek  

Rogue: takhle anonymně na soukromém diskusním fóru tě klidně urazím taky - nevím o tobě vůbec nic a ani mě nezajímáš, akorát urážíš slušné lidi a meleš si pořád svoje, klasický plebs odkojený TV NOVA a Bleskem. Až za mnou přijdeš na pracoviště s platným dokladem o zaplacení a budeš se dožadovat služby, tak to bude jiná.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 11:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: A ty jsi pro uživatele Next a M. Novotného něaký zákazník? Domnívám se, že nikoliv, protože na webu jsme nikoliv zákazníky, ale prostými diskutujícími všichni(i kdyby tu měl být sám ministr dopravy nebo prezident republiky). A zveřejňovat o někom na veřejném webu nějaké nformace(jako jsi to udělal ty o Nextovi), to už hraničí i s trestným činem. A sám sis odpověděl na svoji otázku, položenou MN: Je jedovatý? Ano,je. Je rejpavý? Ano,je."". Takhle si slušný dotaz (na kohokoliv) většina normálních lidi skutečně nepředstavuje.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 12:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduchým dotazem jsem zjistil, že ip adresa Nexta patří ČD Telematice, tedy dceřinné společnosti ČD. Z toho jasně plyne, že dotyčný pracuje v ČD nebo SŽDC. Jak prosté, drahý Watsone..

Toto už se tu před časem řešilo. ČDT je velký poskytovatel internetové konektivity a IP adresy z jeho rozsahů tedy najdete i u malých lokálních poskytovatelů, kteří nemají vlastní blok adres (AS) a konektivitu berou od ČDT.

Takže takový uživatel může klidně sedět doma a s ČD nemít nic společného.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6746
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 14:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Je jedovatý? Ano,je. Je rejpavý? Ano,je."

Pošle mně za něj někdo do prdele? Ano, pošle.

zatímco zkušenost velí že na slušnou otázku bývá až na výjimky odpověď taky slušná.

A co se týče reality života - právě díky různejm rejpavcům který musej mít všechno echt a na všechno předpis a pokud se něco ne úplně zdaří (ať už z dobrý vůle nebo lemplovství, to je pro tento případ jedno) tak píšou prezidentům zeměkoule tu máme stav, že na každou píčovinu je předpis a málokdo má "tu drzost" udělat něco navíc proti předpisům nebo bez foršriftu. Prostě proto že kdyby se stala jakákoli blbost tak to bez milosti odsere "... vy jste porušil xyz a že jste to myslel dobře poznáte na prémiích...". Ve výsledku pak jakákoli mimořádnost - i v souladu s trendem "ušetříme i kdyby to stálo dvojnásobek" - vede a v budoucnu povede k tomu, že řešení mimořádností bude stále méně a méně pružné.

Přičemž rejpání kdo je a není zákozník a kdo si co vůči němu smí a nesmí dovolit nakonec dopadne tak, že relevantní informace na net nikdo dávat nebude a maximálně vám poradí ať napíšete tiskovýmu mluvkovi. S tím, že nezainteresovaní rejpala s gustem pošlou kamsi...
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 15:15:53    Odkaz na tento příspěvek  

Inu, vážení, toto je můj poslední příspěvek k tomu, že jsem si dovolil cestovat vlakem, který měl zpoždění a kvůli tomu se ozvat. Již to více neudělám, a budu cestovat nadále autobusem, kde mě při zpoždění maximálně pošle řidič kamsi s tím,že měl prostě poruchu... A ČD má zase o jednoho cestujícího míň. Až to takhle udělá větší množství lidí, budou v kopru, protože nákladní doprava je zcela jistě uživí.
@peoza: s tím hraničením s trestným činem laskavě brzděte, vážený. ip adresu zaznamenává sám k-report u neregistrovaných hostů. Jednoduchým vyhledáváním na veřejném webu lupa.cz jsem zjistil, že tato ip patří ĆD Telematice. Chcete snad říci, že portál lupa.cz se zabývá trestnou činnosti ? Ale jděte, vy jeden brepto...
Dovoluji si sem překopírovat post z aktuálních od uživatele E2P, se kterým se plně ztotožňuji:"Ale no tak pejsci. Obě strany se zamyslí nad tím, že to ta druhá strana tak dramaticky nemyslela, a budeme zase v pohodě, ano? :-)"
Howgh.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6750
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 16:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Již to více neudělám, a budu cestovat nadále autobusem, kde mě při zpoždění maximálně pošle řidič kamsi s tím,že měl prostě poruchu..."

A to se vyplatí. A aspoň si nebudete stěžovat že někdo přihazuje zpoždění po minutách - prostě proto že u busů ho nikdo neřeší a je prakticky nedostupná informace zda a kdy vůbec to přijede...
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 16:23:45    Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Věřte či ne, vyplatí Neb jízdné zaplatím u dráhy před vstupem do vozu, takže musím čekat, jestli milostivě přijede načas. U busníka zaplatím až busník přijede. Takže je-li zpožděn busník můžu jít na jiného busníka či na jiný způsob dopravy. To u dráhy nemůžu, neb jsem již zakoupil jízdenku. Pokladní mi peníze nevrátí jen proto že mají dejme tomu 30 minut zpoždění. Jen mi tu proboha netvrďte, že ČD jsou lidumilná organizace, z toho bych musel
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 16:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue> Pokladní mi peníze nevrátí jen proto že mají dejme tomu 30 minut zpoždění.

Ale to víte, že vrátí, a to dokonce v plné výši beze srážky. Viz SPPO ČD body 255 a 256.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 16:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Turista mě předběhl. ČD vrátí narozdíl od vychvalovaného žlutého, kterému můžete vrátit jízdenku jen v případě zpoždění většího než 30 minut z nástupní stanice. (Pokud nestihnete zrušit internetovou jízdenku do 15 minut před pravidelným odjezdem vlaku)

(Příspěvek byl editován uživatelem Michal_novotny.)
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 17:01:25    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji oběma pánům, toto jsem skutečně nevěděl. Hned jsem zase o něco chytřejší
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 17:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Pokud nastoupíte do busníka, a ten bude mít poruchu během cesty, jak budete řešit návratek? Busník vám jej na místě také nevydá ihned, ale po splnění nějakých předpisů, platných pro něj. A možná dokáže sehnat náhradní vůz, ale to dle oblasti a pod., tu se stává, že další spoj až po třech a více hodinách, neb není kde vzít.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 17:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vracení jízdného při zpoždění, se dělalo na ČD, dokonce už za ČSD Když si to cestující rozmyslel z nějakého jiného důvodu, tak byla nějaká srážka X procent. .....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6754
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 18:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už za ČSD se šlo a) vzdát jízdy a chtít vrátit love
b) při ujetí přípoje a sekeře na cestě vrátit jízdné za neprojetou trať a nepokračovat nebo c) se vrátit zdarma do výchozího bodu a vrátit jízdné.

Osobně jsem se někdy kolem roku 1992-4 takhle vracel z Rožďalovic kdy došlo k ulovení nějakého tupouna na přejezdu (a bylo jasný že bych nedojel protože by se nekonal poslední bus) a byla mi odečítána resp. přičítána zpět suma km v KMB.
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 19:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Jistě, portál lupa.cz vyhledá adresu, kterou chcete, ale nezveřejní ji. Zatímco ty jsi podrobné informmace zveřejnil, což by mohlo být restné. Takže brepta budeš spíš ty. A to i s ohledem na tvé příspěvky. V jednom píšeš, že " rogue,Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 20:18:14:"Vycházel jsem z první mimo, na webu čd vyvěšené asi 19:30.(Ta, mimochodem, hovořila takto: "Vlak Sp 1796 bude veden náhradní soupravou a bude asi 45 minut opožděn.") Jmenovaným vlakem jsem hodlal jet", v druhém zase "Důvod uvedlo ĆD až v době kdy já jsem měl svůj příspěvek dávno postovaný a vlak byl byl odjet směrem k Jaroměři."
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 20:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

Budil: Za prvé, co prudíš, když to nebylo na tebe ?
za druhé, byl jsi na tom webu vůbec někdy? Asi ne, jinak bys nevyplodil takovýhle cinty. Pro tvoji informaci zadáš adresu, která je na káčku veřejnědostupná u nereg.hostů a zpátky dostaneš veřejnýformulář, jaký jsem pověsil sem. Nic trestnýho, víme. Brepta jseš jenom a jenom ty.Za třetí, vytrhnout větu z kontextu a pak s ní někomu třepat před očima umí každej debil. Až budeš mít co k věci a ty nebudeš protože vše už bylo napsáno, tak ploď nějaký cinty. Tahle věc je uzavřená, tak nevyvolávej novej flame. A teď se můžeš vrátit zpátky k Facebooku a TV Nova s pocitem "jak jsem tomu blbcovi nandal"
R 785
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.175.221
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 20:24:49    Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem vám takto v neděli imitací rychlíku R 785 DĚČÍN HL.N. - PRAHA HL.N., který byl veden ešusem, jelikož byla dvojka plnější doplatil sem si 1. tř., ve které bylo navíc napadnutí, vlakvedoucí, mladý ucho si s tím nevěděl rady. Stěžovala si i jedna další cestující, ale jen ji to mladý ucho řeklo, že to je na maximum a že s tim nic víc neudělá, žádná iniciativa, ale tomu všemu nebylo konec. Někde v Beřkovicích si nahoru přisedla nějaká kazašská rodinka a dělala slušnej bordel, zpívali si nějaké ódy na Bohy, prostě hrůza. To mladý ucho tam přišlo někdy v Roztokách, řeklo jim, že jsou v 1. třídě a že si budou muset přejít, rozuměli si, ale ty Kazaši nu řekli, že už budou vystupovat, tak to mladý ucho jim řeklo, že si tam teda můžou zůstat. PROČ SI TEDA DOPLÁCÍME 1. TŘÍDU, KDYŽ SI TAM PAK KAŽDEJ PŘIJDE A VALKOVÁ ČETA NERESPEKTUJE DRUHÉ?! Cestoval tam i nějaký jeho kolega, vyvozuju to z toho, že měl na sobě uniformu, požádal sem ho o pomoc, ale jen mi řekl, že se mi strašně omlouvá, ale že nic dělat nemůže, neboť ten vlak nedoprovází a že nemá žádný pravomoce, navíc, že i on si tu 1. třídu doplácí a že ví, jak se cítím. Jen mi řekl, ať napíšu stížnost. To sem i pochopil, že když není ve výkonu, že nemůže nic moc dělat, ale co mě dorazilo, bylo i to, že ví, jak tu klimošku rozchodit, ale že ten kdo ten vlak doprovází prý žaluje na kolegy a že nechce mít potíže, to mi ještě poradil ať požádám o kompenzaci, ale to mladý ucho se tam už neobjevilo a když sem ho hledal v Praze na hl.n., tak už byl pryč, inu první z vlaku odchází vlaková četa. Co s tím? Napsat, nenapsat? Proč ti staří páprdové vlakoši nekompromisně vyhazují cestující z 1. tř, kteří tam nemají co dělat a ty mladý na to dlabou?
NAKONEC APELUJI NA VEDENÍ ČD, VRAŤTE NÁM SOUPRAVY NA 090 CELOTÝDENNĚ, S EŠUSY SOU JEN MRZUTOSTI, prý se dennodenně nechávají cestující s kolama na stanicích, lidi si neustále stěžují na cestování, no to mohu jen potvrdit, při těch 140 se celej ešus klepal, vrzal, něco tam mlátilo, no hnus.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.213.86
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 21:01:50    Odkaz na tento příspěvek  

R 785: "Co s tím? Napsat, nenapsat?"
Pokud se to "mladý ucho" chovalo tak, jak popisujete, tak jednoznačně NAPSAT! Takovéhle individum, které na všechno kašle a slušní cestující mu jsou u , a navíc si ještě "honí body" u nadřízených donášením na kolegy, je potřeba eliminovat!
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Středa, 22. května 2013 - 23:56:23    Odkaz na tento příspěvek  

R785:
Cit: "...ve které bylo navíc napadnutí, vlakvedoucí..."
Kdo koho napadl? Jak dopadl zápas? ČR vs. Kazachstán 1:0 nebo 0:1?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 00:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Kazachstán jsme (ČR) porazili 1:0 v roce 2005 ve Vídni, vítězná branka kolem poloviny zápasu, Aleš Hemský.
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 00:14:47    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to chápal tak že tam bylo na padnutí, tedy jak píše dál nefungovala klimačka...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8952
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 03:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kazachstán jsme (ČR) porazili 1:0 v roce 2005 ve Vídni, vítězná branka kolem poloviny zápasu
V "kulatém" 5. 5. 2005. Ale bez Jágra - léčil zraněný malíček (což se mu stalo o 2 dny dříve v zápase s Německem).

Tak už za ČSD se šlo a) vzdát jízdy a chtít vrátit love
b) při ujetí přípoje a sekeře na cestě vrátit jízdné za neprojetou trať a nepokračovat nebo c) se vrátit zdarma do výchozího bodu a vrátit jízdné.

To mi něco připomnělo...

Světe div se, pokladní ČD, s. o. v žst. Prostějov hl. n. toto nevěděla ani ve 3/2001 (přesněji řečeno v neděli 10. 3. 2001, přesná data si pamatuji dost dobře). Jeli jsme v trase Brno hl. n. - Nezamyslice (tam asi 30 minut pauza a mj. přípoj od Přerova/Ostravy rychlíkem, který jel ze Slovenska) - Prostějov (s jen asi pětiminutovým přípojem do Chornic).

"Samozřejmě", rychlík ze Slovenska měl asi 20 minut zpoždění a Os v Nezamyslicích na něj čekal. Ovšem, v Prostějově na nás nečekal Os do Chornic. Posunutí cesty tak, že bychom jeli (asi o 2 hodiny později) dalším spojem, jsme tehdy neakceptovali a šli k pokladně s tím, ať nám proplatí zpět nevyužitou část jízdenky. Avšak pokladní sdělila něco ve smyslu, že "tam by byly takové srážky, že vlastně bychom zpět nic nedostali".

Tak jsme tu část jízdenek nechali propadnout, koupili si jízdenky pro trasu "Prostějov - Nezamyslice - Brno" a jeli zpět. Až doma jsme zjistili, že nejen že jsme měli nárok na vrácení nevyužité části zakoupené jízdenky, ale i na bezplatnou cestu zpět.

Ale když to nevěděla ani v uniformě a místo toho nás tahala za nos, tak...

--------------------------------------------------

Ještě k tomu, kdy se cestující raději (i když na první pohled "blbě") zeptá někoho nádražáků (opačná situace k "byl jste ve vlaku, ale bylo tam moc ticho/temno/prázdno? Měl jste sám zpozornět, že to není ten správný vlak, ač displeje trvrdily opak"), jestli to je ten správný vlak - psal jsem to už jinam, ale patří to i sem.
https://www.k-report.net/discus/obrazky/40/22/834022.jpg
https://www.k-report.net/discus/obrazky/40/24/834024.jpg
https://www.k-report.net/discus/obrazky/40/25/834025.jpg

V ani jednom případě nejsou správně uvedeny cílové stanice Os vlaků s odjezdem z Brna hl. n. v S:39 h. Všude je uvedeno, že jízdu končí v žst. Zastávka u Brna, ve skutečnosti je jejich konečnou stanicí Náměšť nad Oslavou.

Docela živě si představuji, jak se někdo ptá "Opravdu ten vlak jede až do Náměště?" a průvodčí ČD/jiný nádražák obrací oči v sloup a říká si něco ve smyslu "To ti lidi neumějí číst?".

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 09:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že nejen že jsme měli nárok na vrácení nevyužité části zakoupené jízdenky, ale i na bezplatnou cestu zpět.
Měli jste nárok BUĎ na návratek z neprojeté cesty NEBO na návratek celého jízdného a bezplatný návrat do výchozí stanice. Oboje zároveň ne.
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 09:21:40    Odkaz na tento příspěvek  

rogue: Na tv Noha se zásadně nedívám a facebook mi nic neříká. Takže jsi se zase pomýlil. ale já jen citoval tvé výroky v této rubrice a na rozdíl od tebe, jsem nikoho nenazýval blbcem a dalšími podobnými názvy. A na rozdíl od toho Lupa.cz ty jsi veřejně vyhlásil informace o Nextovi... Lupa je sice veřejná, ale jen pro hledání , nikoliv pro udávání informací... A na další tvé názory už nebudu reagovat.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 10:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lupa je sice veřejná, ale jen pro hledání , nikoliv pro udávání informací...
Takže tam ty informace smím najít, ale už je nesmím použít?

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 13:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Smat se klidne muzes, ale ziskane informace dale zverejnovat ne.

Utúlien aurë...
Vltavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 14:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když si v katastru nemovitostí přečtu, že tuten barák je Fandy Vomáčky, nesmím to taky nikomu říkat?
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 14:36:25    Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: A tohle máte odkud ?? IP adresa a údaje o tvém poskytovateli konektivity jsou veřejné údaje. Jenom váš počítač tyhle informace na sebe práskne při každém připojení. Jediný chráněný osobní údaj člověka je rodné číslo. Vážení, vy máte tedy iluze o tom se o vás ví a co ne. Co je veřejné, to smí vědět veškerá veřejnost, zcela lhostejno, jakým způsobem se to dozví.
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 14:57:21    Odkaz na tento příspěvek  

Budil: ráčejí prominout, ale tím blbcem jsem byl nazván já a to Nextem v v příspěvku Úterý, 21. května 2013 - 21:46:54 v Aktuálních mimo. Několikrát jsem se tím blbcem nazval i sám. Nikdy jsem však nenazval blbcem nikoho jiného. V tom jste hrubě pomýlený zase vy. A btw: veřejné informace mohu věšet kam chci protože jsou z veřejných zdrojů (public domain). Pokud bych je získal z neveřejných zdrojů, třeba z webu chráněného přístupovým heslem, to by bylo něco jiného. Dokáže tento rozdíl váš ctěný mozek odlišit ??
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 16:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smat se klidne muzes, ale ziskane informace dale zverejnovat ne.
Tak to je vtip dne. Ukažte mi jakoukoli legislativní normu, která mi zakazuje publikovat veřejně dostupnou identifikaci veřejně dostupné IP adresy.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 18:32:05    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím zda to označit za nejotřesnější zážitek, ale zajímavé to bylo- dnešní NAD na S2 okořenil nejen řidič, který se ptal cestujících kama má jet (říkala mi to známá, která tím busem jela do Brna), ale dostal mě řidič busu, který mě vezl z Brna- nejen že se asi trochu bál vyšší rychlosti (na D2 nás velice svižně přdejel kamion a na 380 směr Hodonín se za námi vytvořila hooodně početná kolona vozidel), ale to, že mu (asi) kolega musel pomoci s řazením, to už mě tedy trochu dostalo.
No nic, přežil jsem. Jen si budu dávat na tohoto řidiče bacha, přeci jen vyjet z Brna 7 minut před odjezdem vlaku a dovézt lidi o 10 minut později, to už trochu zarazí.
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 22:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: A cokdyž onen řidič jel tak pomalu proto, že měl poruchu na spojce nebo převodovce(což by potvrzoval i ten způsob řazení? Víte, ono někdy je opravdu lepší jet pomaleji a dojet, než kdyby jel jako divoch a v polovině trasy by se bus polámal úplně. Jak byste potom reagoval? A že řidiči často neznají trasu a zastávky NAD? Nedivte se jim, protože často jsou z úplně jiné oblasti. Navíc by v každém buse měla jet i obsluha vlaku, která však silniční trasu nezná většinou také....Píšu to s vědomím vlastních zkušeností, pár výluk jsem také odjezdil. Ta, na kterou vzpomínám nejčastěji, byla ta, když nás někdy v 80 letech nadirigovali zhruba 100 autobusů a řidičů na výluku Košice-Čierná nad Tisou. Tam se musely nahrazovat všechny vlaky, včetně rychlíků Vltava a Dukla, které tehdy jezdily narvané k prasknutí a pro zavazadla s námi musely jezdit dva návěsy.... Výluka trvala dva měsíce a délka byla kolem 100 km, zaleželo na tom, koho jste nahrazoval, jestli R, nebo Os. Proti tomu je ta vaše výluka Brno-Hodonín byla brnkačka...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 22:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peoza: Pri rýchlikoch je často busov viac než členov vlakového doprovodu aj s fírom (a ten občas pri NAD necestuje, ale má upravený turnus a vracia sa nazad) dohromady.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 22:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jel kdysi NAD Hradec Králové - Poděbrady. Řidič to bral přes Přelouč a Kolín. V Poděbradech jsme byli rádi, že jsme stihli rychlík, který jel o hodinu později. O tom, že se řidič otáčel v lázeňským parku, kde nemá co dělat, už je skoro zbytečný mluvit. Podal jsem sice stížnost, ale otázkou je, jaký to mělo význam.


(Příspěvek byl editován uživatelem mouka.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mouka.)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 15:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Bože, to je debil! Proč nejel po D11 nebo po staré?

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 16:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: To bych taky rád věděl. Cestující tam nadávali, kudy jede. Pak nás vyhodil u lázní, aby se nás zbavil. Vůbec netušil, kudy se dostaneme k nádraží.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 17:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Odsoudit umíte rychle, ale já tady vidím velikou chybu dopravce (vlastníka bus firmy), protože daný řidič neměl znalost trasy. A za to může především dispečer, který jej na tu NAD poslal bez seznání. Možná tím "debilem" je úplně někdo jiný.

Mouka: Nadávali, ale co třeba takhle rada, slušně. Asi by si dal říci. Ale těžko ve chvíli, kdy bude po něm někdo "řvát".
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.13.72
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 17:31:51    Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: jestli dobře vidím, dopravcem byl bývalý ČSAD Semily, nyní BUS line. V tom případě se jako znalý poměrů zcela ničemu nedivím. V zájmu výdělku se totiž nacpou kamkoliv - NAD, MHD, zájezd, ZDO. Vydělávat se musí, o tom žádná, ale ne za každou cenu. Přitom jezdí jakoukoliv linku dráž než konkurence(na 10 km klidně o 5 korun i více), tam kde jiní jezdí zájezdovým busem s vysokými sedačkami a klimou, oni jezdí Karosou Cxxx s nízkými sedačkami bez klimy a s pochybnou čistotou. Inu hlavně, že jsou oficiální dopravce českých hokejistů. V tomto případě není "debilem" onen řidič, který k tomu zpravidla příjde jako slepý k houslím, ale někdo nenažraný výše postavený. Inu, ruské peníze, ruské chování. Prostě Comfort in Time.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 20:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ted silny zazitek (opet) z pokladny v Otrokovicich. Chci mezinarodni jizdenku v prislusne kase a ''zasekne se pocitac''. Madam mi pry zkusi restartovat pocitac, ''az ji odjedou vlaky'', tj. pry o pul devate. Na infolince dalsi zazitek - pry kam jedu a proc jsem si nekoupil listek v predprodeji, fakt relevantni.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
štefka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 23:11:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Ona v té poklaně byla v tuto dobu skutečně pokladní? Nebyla to náhodou výpravčí? Pokud to byla výpravčí, nedivte se, že , doprava má přednost před komercí. Vám by se asi nelíbilo, kdyby vlak neměl postaveno na Volno a stál by před vjezdeovým návěstidlem jen proto, že výpravčí by restartovala počítač, aby někomu mohla prodat jízdenku(byť mezinárodní).
Radim_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 2-2006
Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 08:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

štefka: zcela mimo mísu ...
V mezinárodní pokladně ve stanici velikosti Otrokovic neprodává výpravčí, ale pokladní.
Ostatně, kdyby pohotovostní otrokovický výpravčí měl řídit dopravu, tak by určitě v pokladně vůbec nebyl.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 10:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čekal jsem, že první odpověď se to bude snažit obrátit proti mně, gratuluji štětko.

Ten výpravčí byl jediný, kdo se pro mě pokusil něco udělat. Tzn. abych za svoje prachy nemusel volat do Zlína, do kolika tam je, tak se tam pokusil zavolat a zjistit. Nedovolal se nikam. Nemáte spojení? Rovnou řekněte, že ho neumíte navázat. Nicméně se následně projevil jako profesionální kokot, když mě od té pokladní vyháněl se slovy "to je jiná firma" (???) a "nepojede to".

Takže jsem si dal krásný hodinový závlek (trolejbusem, vlak nejel) do Zlína a vychutnal jsem si, jak mě mají zaměstnanci drah v paži, když u nich chci utratit tisíce. Opakuju, že to v Otrokovicích není poprvé, co je problém v kase a zrovna tahle, promiňte mi ten výraz, fuchtle, je na hodinovou výpověď už roky. Ale dost o prozákaznickém přístupu, to se nenosí.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 10:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Stěžujte si jinde ne tady. Zde můžete plakat jak chcete, ale nezmění se nic.

štefka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 10:49:01    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: A proč tedy, když v Otrokovicích nejste spokojen se službami, ne použijete "obálky" se stížností na cd.cz? popřípadě, proč rovnou nejedete na pokladnu do Zlína? a ještě něco, nechtěl jsem vás v žádném případě nějak urazit nebo se vás dotknout...
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2951
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 11:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

štětka, ghost: Samozřejmě jsem obálku podal. Máte problém se zveřejňováním nepříjemné pravdy? Nejste ve špatné diskuzi?

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6777
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 13:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No u řidiče autobusu bych očekával jisté "generální" znalosti kde je jaký větší městu (zejména v "kvadrantu" kde jezdí a jak asi vypadá hlavní silniční síť. Moh by na takovou akci mít aspoň nějakej autoatlas "1:500000 zadarmo".

Neboli - že netrefí v Prděbradech nádraží beru, že neví kudy se normálně jezdí z HK do Prděbrad neberu. To je asi jako kdyby průvodčí na 042 netušil zda má kaštan jet do Prahy přes Chlumec, Turnov nebo Lomnici a Jičín...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 21:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Už jste někdy v tom autobuse seděl? Myslím za volantem? A jako řidič autobusu určitě znáte vše, že? Nezlobte se na mne, ale jsou to obyčejní lidé, a dopravce MÁ POVINNOST tyto lidi SEZNÁMIT s trasou. Ať se vám to líbí, nebo ne, tato chyba padá na dopravce. Je z toho venku, jen pokud prokazatelně dokáže, že byl řidič seznalý.