K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 17:58:43    Odkaz na tento příspěvek  

P_v : z jaké vlastní iniciativy ? To si jako müslíte, že zaměstnanec ČD si koupí jízdenky IDS a pak je prodává (bez zisku) zákazníkům ???
V Praze se kdysi v pokladnách ČD prodávaly časové papírové kupony MHD (PID). Bohužel ČD (resp. jejich dceřinná společnost Telematika) provozující systém IN-KARET nebyla dostateně "lukrativní" pro "velkou pražskou radníci", takže se vytvořil paralelní systém PROFLÁKLÉ OPENCARD. IN-KARTY ČD mohly plně nahradit OPENCARD a cestující by si mohli dobíjet karty u pokladen ČD ...
Ale to by nepřineslo peníze "spřáteleným" osobám ...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 19:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ISIC vydávaný na VŠE je taky technologicky stejný typ karty a je na něm stejně jako na opencard jméno a fotka.
Ale tady jde o něco jiného, a sice že cestující si koupili lístek v pokladně ČD, předpokládali tedy, že se to nikde označovat nemusí, a ejhle, ona to byla jízdenka na IDS. Představte si, že by to nebyli Češi, ale zahraniční turisté, kteří by předem zjišťovali a někdo jim řekl "jasně, když si koupíš lístek na vlak v pokladně, nikde štípat nemusíš" (já bych třeba netušil, že mi u ČD prodají lístek na integrovanou dopravu).
Jo, na tom lístku to asi je drobným písmem napsané, ale taky by ten systém mohl být uživatelsky přívětivější. Namísto toho se tu oháníte §7 (Cestující by to zneužili).

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2012
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 22:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Jo, na tom lístku to asi je drobným písmem napsané, ale taky by ten systém mohl být uživatelsky přívětivější. Namísto toho se tu oháníte §7 (Cestující by to zneužili).

Na té jízdence IDS JMK je to napsané, představte si dokonce i v angličtině pro ty zahraniční turisty. A máte naprostou pravdu, cestující by to hromadně zneužívali, kdyby neoznačování nebylo postihováno. Systém, který evidentně nepoužíváte, nehodnoťte.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 00:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Az se tady nebude kazdy duhy snazit vsechno a vsechny ocurat, nebude paragraf 7 (a ani policajt na 7. nastupisti) potreba, ze Lukfi?

Utúlien aurë...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 09:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Priapos: Musíte se na to dívat očima člověka, který nikdy nejel vlakem. Jak má třeba vědět, že lístek na IDS se v tramvaji označuje ve vozidle, ale na vlak už na nádraží?

=>Arctia: Netuším, jak spolu souvisí jízda na černo s přecházením kolejí.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 10:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Tož problém česky mluvícího občana v česky mluvícím městě. Kopal byste takto, kdyby dotyčný česky mluvící občan byl v cizině a tam jej za porušení "místních SPP" potrestali. Copak byste jim vyčítal. Že se nenaučili ti zaměstnanci česky?
Mám za to, že návody na označení jízdních dokladů jsou velmi dlouho známy, a to i pro 68 - letého občana, neb tyto systémy jsou zde poněkud delší dobu v provozu.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 13:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Být v situaci toho pána, tak skončím stejně. Taky by mě nenapadlo, že když kupuji jízdenku u kasy ČD, prodá mi pokladní doklad, který není jízdenkou ČD platnou bez jakéhokoli dalšího označování, ale že musím někde hledat strojek. Aspoň by pokladní mohla upozornit, že to, co jsem dostal do ruky, není bez dalšího označení platné...
BTW, já se pohybuji v rámci IREDO a tady je to na nádraží naopak - řeknete si u kasy o jízdenku = dostanete jízdenku ČD. Řeknete si o jízdenku Iredo, dostanete Iredo.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 15:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faktem je, že různé tarify, především MHD a IDS bývají složité a když někam jedu někam kde to neznám, tak se snažím se jim vyhnout (abych nemusel zkoumat zóny, doby platnosti, přestupy, nepřestupy...)

Trošku ale nechápu, proč jmenovaní důchodci chtěli vyšší pokutu. To by si nemohli stěžovat (reklamovat) i při koupi levnější jízdenky s manipulační přirážkou? To snad na to nemá vliv.
Stejně tak na přivolání policie snad nemá vliv to jestli někdo občanku zapomněl nebo ji nechce ukázat, ale dělá se pro zjištění totožnosti, takže také zbytečný odstavec.

Když si zapomenu označit lístek v autobuse, tramvaji, tak zaplatím pokutu 400 - 1000 a žádnou nabídku na jízdenku za 76 nedostanu...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když někam jedu někam kde to neznám, tak se snažím se jim vyhnout
Třeba tak, že půjdu k pokladně ČD a očekávám, že dostanu standardní drážní jízdenku...

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vlastně vypadá ta jízdenka IDS JMK, prodaná u pokladny ČD? Je to ta barevná jako z trafiky, nebo je vytištěná jehličkovkou na papír s hlavičkou ČD?
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 18:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_v: barevná, vypadá jak z automatu DPMB.

http://www.youtube.com/paul2no
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 20:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle teda nesnáším. Šmátráš někde u kolejí a narazíš na prase ... ( nebo jinej vrak zvířete)

Tak si zvykej. Jednu srazenou a zabitou srnu kdosi jednou hodil na druhou boudu a nesledne byla sezrana... Ja bych tam to prase asi nenechal (pokud bych mohl beztrestne zastavit,) - a hlavne - pokud bych vedel, ze jsem ho sundal ja. A jednou jsme s kamosema sezrali bazanta, kterymu 810 prerazila pater a nehohl ani litat a ani behat. Toho jsem nasel ani ne hodinu po prujezdu vlaku.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 00:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Musíte se na to dívat očima člověka, který nikdy nejel vlakem. Jak má třeba vědět, že lístek na IDS se v tramvaji označuje ve vozidle, ale na vlak už na nádraží?

Asi jste málo chápavý, takže opakuji už podruhé, že je to na jízdence IDS JMK explicitně napsáno, dokonce i anglicky. Cituji: "Jízdenku označte v označovači neprodleně při nástupu do vozidla. Při cestě vlakem ji označte před nástupem na nástupišti." A tímto ukončuji házení perel...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 15:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé Žernoseky

Zdravím po dlouhé době!
Skoro 2 týdny jsem nejel vlakem, dnes přijdu na zastávku a koukám, co tam ZASE přibylo za škody.
Jakési bednění totálně rozflákaných spodních oken nádražní budovy, které se tam objevilo před necelým rokem po požáru, je nově rozflákené, rozflákané je i horní "nové" protihlukové okno, spodek fasády počmáraný jakousi oranžovou vlnovkou. Stejnou oranžovou barvou (stylem kýblochrst) je zacákaný i přístřešek a perón u ústecké koleje

Tak zdevastovanou zastávku, jako za poslední rok, jsme nikdy neměli. Člověk žasne, co se v těch chorých mozečcích může zrodit
Fotky bohužel nemůžu nahrát, zapomněl jsem čtečku karet
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 17:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom by stačilo tam umístit kamerový systém jak je to na nádražích.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 20:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat: Jak moc je vlakový personál naučen poznávat závady na vozech?

Stalo se mi nedávno na R 781, že od odjezdu z Hněvic jsem cítil slabě zápach z brzd. Posléze procházela vozem průvodčí, tak jí to říkám, že smrdí brzdy. Ona mi řekla, že děkuje za varování, prý o tom už ví, a v Praze se vůz vymění.. No, přijeli jsme do Kralup, smrad neskutečnej, průvodčí nás přemístila do Ešusu, co stál vedle na koleji.. Když jsem kolem ní procházel, jen se zeptala, jak jste to poznal?

(podotýkám, že jsem fanda do vlaků, a zatím u nich nepracuju)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 23:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tornádo: Kterou zastávku máte na mysli?
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2476
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 07. května 2013 - 23:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť to psal: Malé Žernoseky.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3156
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 17:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu "to nešlo" dnes PŘIDAT na rumburský R1108 posilové Bdtn? Z Bakova narváno lidi i kola kde se dalo a v Bělé pod Bezdězem + k tomu čekal školní výlet... Nakonec se tam ty lidi teda nějak natěsnali, ale to posilové Bdtn by rozhodně nebylo prázdný.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.229.90
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 00:06:05    Odkaz na tento příspěvek  

Přidám jeden čerstvý zážitek z cest.

Vracím se z Moravy za prací do Čech a plánuju osvědčenou kombinaci vlaků 142 a 2567. Na nádraží zjistím, že je v Dluhonicích stržená trolej, zpoždění naskakuje klasickou salámovou metodou. Směrem na Prahu projíždí žlutý 1016 i černý 1366, dokonce se objevuje o hodinu později jedoucí 624, ale nějaký kokot se rozhodnul 142 vzít přes Přerov a vyrobit krásných 100´ zpoždění a jako bonus otočit soupravu. Nevadí, průvodčí ve vlaku nachází (kromě mě) asi 8 lidí jedoucích stejným směrem, proto se snaží zajistit přípoj vlakem 2569, prý je zařízeno že na nás počká. Příjezd do Prahy ve 23:23, panťák nepočkal. Takže lahodné čekání na nočním Hlaváku do 00:19 na další. V posteli budu ve 2 ráno, ve 4 vstávám do práce.

Mimochodem Hlavní nádraží už znám jako své boty, buď jedeme na čas a díky skvělým přípojům čekám 40 minut, nebo máme stejně debilní zpoždění jako dneska a čekám hodinu na další vlak. Pořád si nemůžu zvyknout, že si nemám ani kam sednout, protože čekárna prostě NENÍ
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15330
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 00:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: jsem Odru v Přerově viděl, vím o maníkovi, který tam z Odry přeběhnul do Olšavy a v Olomouci do Portáše. Portášem jsem jel, díky tomu krácení jsem na hlaváku stihnul přestup (624/2569), pro který mi jinak průvodčí už vypsal náhradní jízdenku na 2501 (jízdenka mi končila o půlnoci). Když jsem seděl ve 2569, tak jsem se přes mobil díval, kolik má 142, a myslel jsem, že už na ní počkáme, protože chybělo malinko. Překvapilo mne, že jsme se rozjeli načas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15331
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 01:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Odře, ten zmíněný maník tvrdil, že do Přerova nejela kvůli stržené troleji, ale kvůli výměně její mašiny, která měla poruchu nebo nějaké problémy, že nechtěla jet... V Přerově od ní odstupoval banán 151.016, jestli jen objížděl nebo skutečně měnili mašinu, to už nevím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 11:09:18    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bobmaster

Nějak jste opomenul upřesnit, že vlak 1366 zastavil v Prosenicích v 19.09 (18 minut po zastavení provozu v 18.51.
Odjel z Prosenic až v 19.57, vlak 1016 projel Prosenicemi v 18.43 = 8 minut přes stržením troleje a s tím spojeným zastavením provozu, zastavil v Dluhonicích prakticky v okamžiku stržení troleje (18.50) a pokračoval v 18.52;
vlak 142 zastavil v Prosenicích v 18.59 = 8 minut po zastavení provozu, odjel v 19.55. Pobyt v Přerově byl 30 minut, standardní objetí tolik netrvá, takže by to té závadě mohlo odpovídat. Mimo to provozní poměry v Přerově jsou omezeny.
Nelze vyloučit ani kolizi informací, po skoro hodině čekání se mohlo CDP zdát, že TO bude rychlejší odklonem přes Přerov a podle zákona schválnosti dvě minuty poté, co vlak 142 opustil Prosenice došlo k obnovení provozu ... vedoucí práce není věštec, který by dokázal přesně určit, kdy bude v Proseniccíh bezpečná provozní situace ... prostě smůla. Označovat někoho jako KOKOTA je poněkud nemístné. Případů, kdy byl vlak poslán "v dobré víře" odklonem a za 5 minut se provoz obnovil jsou desítky. [Je běžné, že po deseti minutách čekání oznámí řidič v tramvaji cestujícím, že je TAM nehoda, mnozí vystoupí a za minutu se dá tramvaj do pohybu a projede kolem těch vystoupivších ...]
624 zastavila v Prosenicích v 19.57, odjela ve 20.04.
Provoz směr Prosenice > Dluhonice byl obnoven v 19.57.

Čekat hodinu na HLN není sice nic příjemného, ale zrovna dneska v noci bylo venku kolem 20 stupňů, tudíž na perónní lavičce se to celkem dalo vydržet. Jinak u vlaku 2569 máte v hlavičce poznámku - vlak nečeká na přípoje ... takže nějaké kalení vody, že vlak nečekal na zpožděný vlak není na místě.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 14:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná tento zážitek není nejotřesnější.
EC do Prahy několikrát zastaví patrně zásahem zabezpečovače. Jako do zdi. Pak už vozy pěkně klapou, bylo ráno, rosa na kolejích jako z té písničky. Vznikla tedy patrně nějaká škoda, vozy budou muset na soustruh nebo přezout. Jak se asi uplatňuje náhrada škody a po kom? Nebo se s tím počítá jako s normálním opotřebením? Nezjišťuje se, jak k tomu došlo? Kdo ví, nechť poví. Budu zvědav. P.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.82
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 16:17:57    Odkaz na tento příspěvek  

Záběr včerejší Odry 142 ve 21:59 v Chocni vypadá takto: http://archiv.chocen.tv/201305/chocen_20130508_215901M.jpg
Co myslíte? Je to v čele Banán? Já bych tipoval, že podle vzdálenosti horního reflektoru od dolních pozičních světel by být mohl. Peršing to asi nebude, ten by měl reflektor níže, k pozičním světlům blíže. Takže buď to v Přerově vyměnili za jiného Banána, nebo 151.016 jen objížděla.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10116
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 20:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii:
Na Odře včera měla být 151.006 (poslední 151ka v zeleno-žlutém, když nepočítám retro 151.023). A dneska na Landeku, což je další den oběhu, byla 150.215, takže je pravděpodobné, že došlo k nějaké poruše včera.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 12:08:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad Podroužek : pane kolego, to müslíte vážně ? Vy s vašimi profesionálními zkušenostmi a znalostí provozu pokládáte takovouhle otázku ... Lze snad nárokovat náhradu škody při obutí lokomotivy z titulu samovolného zásahu VZ ....
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 19:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bylo takový rejpnutí. Otázné je, či to byl samovolný, poruchový stav, nebo normální činnost VZ Mirel. Když čtu hlášení kolegů, je to na denním pořádku. A to už řada z nás zásahy Mirelu nepíše, považujíc to za normální činnost. Konečně proč taky, když podle předpisu Mirel vůbec neexistuje.
Tož tak. P.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 20:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ, Podroužek
Pánové, já bych to s tou náhradou škody bral klidně vážně. Jedu a najednou bác a stojím. Bez jakéhokoli varování.Chyba NZ1,NZ5. Kulový. Zmetek je to.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15334
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 21:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: jo, byla to 151.006, jsem se překlepnul, viz foto:
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3357
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 03:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, já bych to s tou náhradou škody bral klidně vážně. Jedu a najednou bác a stojím.

A škodu bude nahrazovat pán Mirel,nebo výrobce protismyků?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 21:09:17    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17 : tohle je leda tak ideální téma pro diplomovou nebo disertační práci na právech .. v reále je takovéto vymáhání škody nemožné ...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 21:35:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ
Hehe,to je to české stahování ocasu mezi nohy. Dcera čistě náhodou na právech měla diplomovou práci na téma "odpovědnost za škody". Jistě, bylo to trochu něco jiného. Pokud se povede okovat celou vlakovou soupravu tak, že musí na soustruh, jde jistě o značnou škodu na majetku dopravce. Pokud k tomu dojde díky Mirel či SŽDC, právník, který je za to dopravcem placený by měl být schopen úhradu škodu vymáhat.Od toho snad právníci jsou, nebo se mýlím, pane Miroslave?
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 21:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, právě sedím v Praze na hlavním a jsem dost nas...
Ve 20:48 jsem měl jet rychlíkem do Děčína. V cca 20:26 se na "pragotronu" ve vestibulu objevil údaj o nástupišti, kde stojí souprava na Děčín - nástupiště 7S. To samé proběhlo hlášením staničního rozhlasu a na 7. nástupišti byl rychlík napsán též. Tak jsem nastoupil do přistavené soupravy. Sedím, sedím a najednou ve 20:46 se souprava zhasne. Vykouknu ven, na pragotronech svítí tma. Vystoupím, se mnou ještě jedna slečna (další lidi jsem v tu chvíli nezaregistroval) a po chvíli z 5. nástupiště ujíždí rychlík do Děčína...! Na informacích mi nebyl zaměstnanec ČD schopen vysvětlit, co se stalo, proč došlo k chybnému hlášení nástupiště, že o tom nic neví, nedokáže mi pomoct ani poradit a vlastně mi dal najevo, že ho tak nějak nezajímá. Po dotazu, co mám dělat, mi dal kartičku s emailem a tel. číslem, že můžu napsat stížnost, kterou mi do 30 dní vyřídí. Hotovo, šmitec. Žádná omluva, rada, co mám dělat atd. Ani že prý neví kontakt na nikoho ze SŽDC, která nejspíš ta chybné hlášení může.
S takovýmhle přístupem ať jdou ČD i SŽDC do pr... Stížnost samozřejmě napíšu a přihodím účet za taxi. I když silně pochybuju, že se tím vůbec někdo bude zabývat. A jestli to tu čte někdo kompetentní, tak bych mu rád vzkázal, ať se chytne za nos, protože takováto chyba v neděli večer znamená pro zákazníky dost velkou komplikaci a dobrou vizitku tedy rozhodně nedělá. Stejně jako (ne)prozákaznický přístup zaměstnacne ČD na informacích...

Gyllene Tider - Moderna Tider
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 22:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fantomas
Jo, to nasere. Ale co mi není jasné, když jste tam zbyli jen dva, ty a ta slečna, jak se dozvěděli ostatní cestující, kam mají nastoupit? Ten rychlík přeci neodjel prázdný. Někdy se nástupiště vzhledem k provozní situaci může změnit na poslední chvíli. Ono je dobré občas vytáhnout sluchátka z uší a věnovat pozornost hlášení rozhlasu...
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1920
Registrován: 7-2002

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 23:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to nevim, jak se to dozvěděli ostatní. Já jsem seděl zavřenej v kupé, bez sluchátek v uších a žádný hlášení jsem neslyšel. Nikdo za mnou nepřišel, že si mám vystoupit... A evidentně jsem nebyl sám. Asi den blbec...
Teď jdu na nástupiště 5S na poslední R do Děčína. Tak mi držte palce...

Gyllene Tider - Moderna Tider
Budil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 16:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Fantomadc a Jirkaxxxl: Jednu příčinu tohoto stavu bych si dovedl lehce představit. Totiž, že dotyčný zdesistěžující Fantomasdc se s onou slečnou velice dobře bavili a zaobírali jeden druhým natolik, že nějaké hlášení o změně nástupiště je vůbec nezajímalo...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6700
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 17:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No co jsem slyšel tak už se taky stalo že R na Plzeň odjel bez frekvence neb mu nebylo vůbec vyhozeno nástupiště a nebyl ani vyhlášen. Údajně pak v Berouně čekal na lidi buď od osobáku nebo náhradní soupravy....

A nejsou tam v neděli večer nějaký čachry v podobě výměny ešusů za klasiku na týden?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68008
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 17:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I na Budějce (teda Tábor, hlášení skutečného cíle vlaku je za příplatek ) to už minimálně jednou pár minut před odjezdem zhaslo a vlak už pak nikde "neexistoval", ani se nehlásil odjezd...

Stalo se tak ale u posledního vlaku, další jel až za 7 hodin.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 10:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Proč se to denně krom soboty musí v Táboře přečíslovat? Protože jiný objednatel?
Když slyším hlášení "vlak dále pokračuje ve směru ..... jako vlak číslo .....", tak to je také za příplatek?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 17:54:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : jenomže jako žalobce musíte "nade vší pochybnost" prokázat, že k tomu obutí došlo právě kvůli tomu zásahu Mirelu nebo činnosti SŽDC. "Pan Mirel" či SŽDC mají taky svého právníka, který zase hájí zájmy svého chlebodárce. Jako žalobce nesete na zádech důkazní břemeno.
Jako žalobce proto musíte mimo jiné dokázat, že váš strojvedoucí řádně obsluhoval Mirel, ale přesto došlo k jeho zaúčinkování a výsledkem je "obutí" soupravy.
Dovoluji si vyslovit pochybnost o tom, že jako právník žalobce jste schopen takovouto "drobnost" u soudu prokázat.
Má Mirel nějaké záznamové zařízení registrující jeho činnost, resp. zásahy strojvedoucího ... ?
Stejně tak nesete důkazní břemeno, že ta souprava nebyla ani maličko, opravdu ani maličko "obutá" před zásahem Mrelu. Müslíte že máte takový nezpochybnitelný důkaz.
V takovémto sporu nemáte ani minimální šanci uspět.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 22:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od čeho mám ústa? Pokud mi není jasný, odkud mi jede vlak, a sedím v jiné soupravě, vyjdu ven, a zeptám se.. A vždycky se dozvím požadovanou informaci. Je to takovej problém? A pokud náhodou správnej vlak ujede, existují informace, kde se dá zjistit další spoj.. A že zaměstnanec na informacích neví? Bože, je to jen člověk, ne naprogramovanej robot, co umí vyřešit všechno...

Edit: směrem na Děčín jezdím poměrně často, a přesun do jiné soupravy byl jen jednou, a to zaznělo hlášení POZOR, HLÁSÍM ZMĚNU NÁSTUPIŠTĚ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Adalbertinum.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68020
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 23:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to jednou na pragotronu viselo a stála tam souprava, tak těžko už bude někdo poslouchat rozhlas, pokud bude sedět vevnitř (u vozidel bez stahovacích oken to ani nejde).
Takže pokud došlo ke změně (stát se může) a soupravu nikdo neprošel, jen debil a kovanej modrogum to může svalovat na cestujícího.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 10:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud cestující sedí ve skoro prázdném vlaku a blíží se čas odjezdu, začne se sám starat, pokud není mentálně retardován. Fatální chybou dopravce bylo po změně místa odjezdu samozřejmě nechat špatně nastoupivší cestující sedět v oné soupravě.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68028
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 11:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se z kupé pozná skoro prázdný vlak?

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 12:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale no tak, i když vlakem toho moc jako cestující nenajezdím,to ticho prázdného vagónu mám zafixované. Zmínku o kupé jsem jaksi i po opakovaném přečtení příspěvku nezaregistroval. Navíc nejen slyším, ale i vidím, že se kolem vlaku nikdo nepohybuje.Já bych tam určitě do odjezdu jen tak neseděl,pídil bych se po příčině toho poklidu, zvlášť v neděli večer, kdy vlaky prázdné nejezdí.Jinak, nechci se hádat.Chyba je ,jak jsem již napsal, na straně dopravce a asi i SŽDC.Jde mi o to, že svou pasivitou se může cestující na podobném byť jím nezaviněném problému jistou měrou podílet. Hezký den.
z Ostravy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.252.178
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 12:58:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak, nechci se hádat.Chyba je ,jak jsem již napsal, na straně dopravce a asi i SŽDC.Jde mi o to, že svou pasivitou se může cestující na podobném byť jím nezaviněném problému jistou měrou podílet.

Opravdu si myslíte, že normální člověk, který si najde vlak podle hlášení rozhlasu a pragotronu, má až do odjezdu pobíhat od okénka ke dveříma z jedné strany vlaku na druhou a ověřovat si, že sedí ve správné soupravě???
Jasně, protože jste od fochu, tak víte, že "chybička" se může stát. Ale běžný civil?
Když půjdete k řezníkovi pro hovězí, také si děláte rozbory a zjišťujete po všech lampárnách, jestli vám neprodal koninu???
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chyba na straně dopravce a asi i SŽDC? Dalo by se to i otočit. Chyba je určitě na straně SŽDC a možná i na straně dopravce. Pokud přijel nějaký končící vlak, který nemá obracet a operátor k tomu napsal, že to je onen výchozí vlak (byť třeba na onu osudnou minutu ve které si to cesty chtivý cestující přečetl), tak to chyba dopravce vážně nebude. Takže předjímat, kdo za to může, je poněkud předčasné. A nakonec se může ukázat, že nás stěžovatel vodí za nos (myslím všeobecně) ... ono je vše zaznamenané i se sekundovými údaji .. kdy a kam byl vlak napsán, kdy smazán a napsán jinde, kdy a kam, případně odkud vjela/odjela špatná/správná souprava...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaujalo mě jedno - Fantomasdc píše, že když do vlaku nastoupil, tak se ve vozech svítilo. Těsně před časem odjezdu někdo přišel a vozy pozhasínal. Otázky zní:
1) Ono už se při před zhasnutím nekontroluje, zda ve vozech někdo nezůstal kvůli zdravotní indispozici, spánku a tak podobně? Co vidím na východě Čech, tam soupravu prochází průvodčí, případně posunovač.
2) <spekulace> Nebylo to náhodou tak, že někdo řekl: "Na pragotronu bylo napsané chybné nástupiště, pošlete někoho na 7S zhasnout tu odstavenou soupravu, ať těm uvnitř dojde, že sedí blbě"? Jenže dotyčná osoba přišla na 7S pozdě a cestující ve vozech už nestihli najít správné nástupiště... </spekulace>

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 16:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Nikdo neví, jak dlouho tam ta souprava byla odstavena, tudíž buď mohla být dávno projita a později došlo již jen k jejímu zhasnutí např. úklidovou četou. Nikde se totiž nepíše od kterého vlaku souprava byla.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 19:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaká souprava by vlastně měla v neděli večer ve 20:48 z Prahy jet? Stále ještě ešus, protože je ještě víkend, nebo už klasa, protože bude potřeba v pondělí ráno na rychlík do Prahy?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 20:21:32    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : Pokud cestující sedí ve skoro prázdném vlaku a blíží se čas odjezdu, začne se sám starat, pokud není mentálně retardován.

V úterý 14.5. odjelo Pendolino v 9.29 z HLN s obsazeností 7 cestujících v jedničce, 29 ve dvojce. Müslíte, že by se cestující při takovéto obsazenosti "luxusního vozidla dopravce ČD (tzv. vlajkové lodi)" měl začit starat o to, zda sedí ve správném vlaku.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 21:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: v neděli už klasa
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 21:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anonym z Ostravy
Maso nakupuji zásadně na jatkách
M.Zikmund
Počítání cestujících v Pendolinu, to už je pořádná paranoia, možná i něco vážnějšího, navíc, když už jsme v těch počtech,36 je více než dva. Jinak již k tomuto tématu nebudu diskutovat, své jsem napsal a prázdnou slámu nemá smysl mlátit....
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4394
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 08:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, co furt řešíte. Vždy se najde někdo, kdo vejde do špatného vlaku, busu, obchodu nebo odstavené soupravy a vždy za to může někdo jiný.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 2-2012

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavým zážitkem byla včera cesta NAD R661 z Českých Budějovic do Veselí. Nějaký, asi lehce duševně chorý jedinec, kterému bylo kolem sedmdesátky, kázal celému autobusu o tom jak je všude "neskutečnej bordel, kterej by nezvládl napravit ani svatý Petr". "To za komunistů... vole ... to byl jinej řád a pořádek ... vole." Přibližujeme se ke kruhovému objezdu: "To je bordel, vole, akorát se snaží lidi zblbnout. Místo, aby tu dopravu zrychlovali, tak ju šmejdi zpomalujou, vole!" Řidič pouští lidi na přechodu pro chodce: "Vole, proč ten vůl tak brzdí? Místo aby jel pořádně rychle. Všude je neskutečnej bordel. A to máme být za chvilku ve Veselí... tam bych dojel za 2 hodiny na kole!" ... a podobné hlášky. Po tom, co spolucestující dali těžce najevo, že o jeho vizinářské řeči nestojí, tak dal chvilku pokoj...

(Příspěvek byl editován uživatelem 850.015.)

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 742.047, 742.014, 749.051, 749.252
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3610
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: Mně osobně to nepřijde jako nejotřesnější zážitek, ale naopak se v podobných situacích válím po zemi.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 2-2012

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jsem nepsal o nejotřesnějším zážitku... těch bylo za cestování vlakem taky dost (pozvracený vagon, lejno na sedačce, ...), ale psal jsem o zajímavém zážitku ... prvně jsem se válel po zemi taky, ale po tom, co začal bát nepříjemný na toho řidiče, tak jsem měl strach...

ŽELEZNIČNÍ VIDEA - Videokanál o železnici
850.021, 850.015, 850.030, 742.047, 742.014, 749.051, 749.252
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 15:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tacoví lidi nejsou lidi, ale zvířata. Nejlepší jsou hlášky "zvířat" z toho komoušského sjezdu letos na Letné. Přeji příjemnou zábavu http://makovsky.blog.idnes.cz/c/336315/Jeste-ze-ta-Horakova-dosta la-provaz-aneb-prvni-maj-ve-Fucikarne.html

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 18:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín,Tass; Tak ohledně té 786 (Děčín), tak ta byla opravdu na 5.nástupišti 22.kolej, což normálně tak je, pokuď není nějaká mimořádka.. No a ta souprava na 32.koleji byla od 607 (20:26), která točí 719. Četa to po zastavení projde a pak už přijde "cizojaziční" úklid, který to uklidi a ten chytřejší má kličku a celou soupravu zhasne.. Trošku tomu příběhu nevěřím, neb žádná "situace" nenastala a nevšim jsem si že by 786 odjížděla prázdná..To by i četě bylo divné.. Jó pohádky mám rád, ale hloupost lidí může dost znepříjemnit život ostatním. Jó ješte tak před 20. léty lidi používali mozek.., a né internet! Bez toho zablouděj jak ty ovce v horách.. PS: ovce bych urazil, protože najdou cestu do chléva bez toho, aby jim někdo řekl, že se třeba žene bouřka..