K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 03. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 03. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 18:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3: to chce trochu trpělivosti, něco málo zkušenosti a časem to bude bezchybné. Minimálně musíte vyplnit spodní část a boky rámu okna (odhadem 7-8 ruliček). Vrchní část jsem těsnil jenom jednou.
Jednou jsem na jakýsi vandr vzal sebou zbytek silikonového těsnění do dřevěných oken ( kruhový profil s rybinou) - těsnilo to parádně, rychlá montáž i demontáž, ale problém nastal v okamžiku výstupu, kdy jsem to sbalil a odcházel - byl jsem cestujícími nařčen z krádeže a poškození vozu.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 20:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel:
Děkuji za tipy. To abych si bral do vozu svíčku a zjišťoval, kde to profukuje... K Vašemu závěru-já jsem si pro změnu připadal divně, když jsem to "instaloval" a po chodbičce šla zrovna vlakvedoucí.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 21:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3: vlak. čety jsou zvyklé na ledacos. Jsou i učenlivé - takhle mne také viděla vlakvedoucí, nechala si předvést a pak aplikovala ve svém kupátku.
Svíčku netřeba - ono to těsnění je obvykle opotřebované po celém obvodu, takže ucpat celé.
Ještě jedna rada - pokud vůz topí a přesto je tam zima, dojděte zavřít okénka WC na kličku, v nezajištěné poloze to za jízdy významnou měrou narušuje větrání.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 22:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel:
To s tím WC zní zajímavě-otevřené okno vídám dost často. Zrovna u toho vozu nešlo normálně zavřít (kličku nemám).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 13:38:23    Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3 : stačí s sebou vozit sikovky nebo kombinačky, já vozím i šroubovák, někde se to všechno hodí na drobnou opravu vypadlých dveří, dotažení uvolněných šroubů (u dřeva dobré mít párátko nebo sirku jako výplň vyklechtané díry), matek apod.
Ono se to hodí i v zahraničí (Nměecko, Švýcarsko nevyjímaje), odpovědný cestující se dokáže o sebe postarat.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 13:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krom základního nářadí dále doporučujeme vozit ssebou pojistky mnoha tvarů a hodnot, relátka a kolíčky na prádlo, náhradní žárovky a zářivky, kdybyste si chtěli číst. Pokud cestujete vozy 810 či 020, tak také svíčky 35.60 a 35.60A , klíč 22 a náhradní rťuťovou tepelnou pojistku. Ještě by cestující mohli dotahovat volné sedáky, či stolky.

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice

Holport - T466.0007
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 14:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by šly ČéDé cestou linuxu? Dodělej si sám?
Ale nebojte, vysvětlení je prosté... ČéDé mají prostě jen moc vlaků a musíme to chápat...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 15:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtag: V 810 hlavně dostatečně dlouhé ocelové lanko, nebo aspoň provázek

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 15:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam stačí řect někomu kdo bude šlapat na páku na regulátoru No a kousek drátku na vykrácení spálených diod, odporů, či relátek

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice

Holport - T466.0007
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 15:28:59    Odkaz na tento příspěvek  

odpovědný cestující se dokáže o sebe postarat.
Odpovědný cestující sebou netahá tašku s vercajkem, protože za á nechce vypadat jako somrák a za bé neriskuje zadržení Bundespolizei (tady v pohraničí stačí zapomenout v autě věci na chalupu). Naštěstí vás ty roupy přejdou už příští rok, protože bez volných jízdenek byste brzy zkrachoval.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4692
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 18:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tyrystory/tranzistory a dody na X62/X63 a 471 byste tahat nechteli ??? Jinak este chybi v seznamu kotakty na relatky pro vystroje lokomotiv CKD

To uz si s sebou muze kazda masina tahat doprovodnej vuz, jako to delaji historici (u nich je to ale celkem nutnost - para se neda jen tak nahodit a chcipnout, zrovne tak, jako vyzaduje castejsi PO.)

PS: linux mozna je "dodelej si sam" ale nestve me tolik s padanim PC, jako produkty nejspis nejvetsiho nejvetsiho sejdire na svete.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 18:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co jsou prosím pěkně „tyrystory,” „dody” a „kotakty na relatky?

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Kenca2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 17:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol- V 810 hlavně dostatečně dlouhé ocelové lanko, nebo aspoň provázek
ano ano, jízda mašinkou na provázek je opravdu nezapomenutelný zážitek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 20:23:23    Odkaz na tento příspěvek  

W. : proč müslíte že bych zkrachoval, INTERRAIL není zase tak drahý ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6675
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 10:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Ale nebojte, vysvětlení je prosté... ČéDé mají prostě jen moc vlaků a musíme to chápat...

Jistě, normální cestující, nečtoucí K-report, všechno tohle normálně tahá v báglu....

....musíme to chápat....

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 11:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

INTERRAIL není zase tak drahý ...
Vy vyděláváte v eurech? To potom jo... Když je tak levný, tak proč ho využívají jen šotouši, singles a študáci, he?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 17:01:07    Odkaz na tento příspěvek  

W. : asi proto, že jim pro záměry jejich cestování vyhovuje ... na jedno políčko InterRailu dojedete z Prahy až do Göteborgu. Přijde to - v závislosti na kurzu, resp. typu IR - tak na tícku. Koupíte nějakou jízdenku na tuto vzdálenost za tícku ?
Mezistátní jízdenka by přišla při 25 Kč / EURO zhruba ně neco přes 6 000, jen ze Schöny do Puttgardenu by jízdenka stála přes 3 000 Kč.
Jízdenka na dvoudenní projetí švédské Inlandbanan by příšla na více jak 4 tisíce, na IR jsem to měl za méně než polovic ...
Vyvraťte mi cenovou nevýhodnost ...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 29. ledna 2013 - 17:16:02    Odkaz na tento příspěvek  

To vám vyvrátím okamžitě, protože se už to skoro nedá číst:
Běžný člověk (ne šotouš či železničář s fipkou) má rodinu. Já ženu a syna. Syn by jel zatím zadarmo, čili 2*IR Global Pass zhruba 500 Euro, ať nežeru. A zavazadla jen do ruky či na záda.
Auto: 150 eur podle Viamichelin děleno dvěma 75 Eur nikoliv 250. + neomezený počet zavazadel.
A to neřeším takové "detaily" jako cestu tam za český ceny PHM, večer odjezd, ráno jsem tam apod. (srov. s lůžkem z Prahy, které je v Kodani až někdy kolem 10,30 ...).
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 30. ledna 2013 - 16:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Interrail je fakt drahy, ale srovnani s autem kulha. Nicmene neverim, ze si ho kupuji fipkari a prosim pana Zikmunda o dukaz v podobe jeho posledniho jizdniho dokladu IR, dekuji.

ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3369
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 02:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicmene neverim, ze si ho kupuji fipkari

To je to paušalizování-nevím, jestli fipkaři, ale řekl bych, že p.Zikmund ano, tomu při jeho intenzitě cestování FIPky nestačí.
A znám dost režistů a ingoldistů, co si třeba kupují Bayern Ticket (protože jedou někam do Němec s rodinou nebo přítelkou nebo kamarády a BT je výhodná kombinace na dost atraktivních míst blízko ČR včetně MHD - třeba Passau, Regensburg, Mnichov,Norimberk, Ga-Pa, Bodensee, Lindau atd).
Jakkoli autem to také není daleko.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3370
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 02:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>srovnani s autem kulha.

Akorát v případě, že cesta (vlakem) je cíl. Jinak to W.popsal myslím velmi přesně.
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.106.10
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 09:07:46    Odkaz na tento příspěvek  

W. A nenapadnul Vás třeba i jiný důvod, proč použít vlak? Mě osobně teda opravdu nebaví jet kamkoliv dál autem, protože člověk přijede na místo totálně zrušenej, unavenej. (a to nemám žádný křáp). O riziku dopravní nehody ani nemluvím. Do vlaku si sednu, pospím, něco udělám a tak dále. Interrail používám zcela běžně na cesty po Německu, ale použil jsem i Global variantu. A vždycky se to vyplatilo. Je to vždycky o tom, kam jedu, co tam jedu dělat. Ale auto beru jen z donucení. Nicméně do nákladů za auto musíte započítat i další věci (jeho opotřebení, pojištění, dálniční známku - tam kde je potřeba), p. Zikmundem uváděná trasa pochopitelně počítá i s trajektem, což je taky drahá sranda. Takže ono to srovnání není tak jednoznačné. Ale ano, souhlasím, dražší to bude. Navíc s dítětem do Kodaně bych to viděl spíš na letadlo.
Nechci rozpoutat flame, ale shazovat IR poměrně lacinými argumenty mi trochu vadí. - a FIPku jsem nikdy neviděl a u železničních firem jsem zaměstnaný nikdy nebyl.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 16:50:09    Odkaz na tento příspěvek  

michawel: Tak si zvolte jiný cíl: např. dovolenou na Rujáně :-) Nebo Hamburg, co já vím.
Mě taky nebaví nějak extra řídit, ale opravdu netuším, kolik by IR musel stát, abych vyrazil s rodinu do SRN vlakem. Naposledy jsme s mojí nastávající jeli vlakem na dovolenou za časů Eurodomina, kdy se na SNCF (+ 50 % sleva na tranzit) opravdu vyplatilo. Dneska lítá Volotea až do Nantes a ED je zrušený. My máme nadprůměrný příjmy, ale nejsme padlý na hlavu, abychom vyhazovali prachy voknem.
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.106.10
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 18:54:46    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud pojedete na Rügen, tak nepotřebujete Global, ale stačí Vám One-Country-Pass za nesrovnatelně nižší cenu. Čili jsme zase někde jinde. :-) Já Vás nechytám za slovo, jenom se snažím nepaušalizovat. V Německu se IR vyplatí v okamžiku, kdy hodně používáte dálkovou dopravu, tedy ICE, IC. Vámi zmíněný Rügen lze řešit pomocí kombinace Sparpreise (resp. Europa-Spezial) a na místě pak pomocí Länder-ticketů, popřípadě Quer-Durchs-Land pro výlety hranice spolkové země. Takže ano, pro toto konkrétní místo se to nemusí vyplatit. (protože se tam člověk jede vesměs válet k moři). V okamžiku kdy však jedu na poznávací výlet, a chci třeba přejet půl Německa, je IR vždy výhodnější jak auto.
U IR Globalu máte výhodu především v zemích nevyžadujících povinné rezervace (např. Německo, Rakousko, Dánsko, Švýcarsko). A tohle opravdu není jenom o šotouších, ale o celkem racionálně uvažujících cestovatelích, kteří si dovolenou chtějí užít. Ale souhlasím s tím, že IR Global není pro každého, každopadně nesouhlasím s tím, že by se tak vyhazovaly prachy voknem. Půvab IR Globalu spočívá v tom, že když se mi někde nelíbí, nebo mi něco nevyhovuje, tak prostě jedu jinak, jinam, jinudy. Nestresuju se tím, že zrovna něco nejede. V praxi mnohokrát využito s velkým úspěchem.
A ještě další věc: V civilizovaných zemích, kde železnice opravdu funguje, se IR vyplatí i z toho prostého důvodu, že se nemusíte starat vůbec o nic.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 19:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jedete na víc dní a budete odkázán na železnici ano.
Ale praktický příklad: Tenhle víkend je fotoakce pro šotouše v okolí Siegenu (výjezd je z Porůří).
Jakpak asi pojedu, he? Vlakem na IR, kdy budu muset vysolit nejméně 205 Eur za IR na DB, jet do Porůří přes noc (pá/so na sedačku plno) a nebo autem, kdy dám 3/4 nádrže až na místo, večer s rodinou doma, odjezd po půlnoci (večer něco naspím), ráno dospím zbytek a jsem namístě za cca 1500 Kč? A to jedu sám, neuvažuji o cestě ve dvou či více, kdy se na PHM složíme.
Ano, v IR je třetí den v ceně, jenže šotoakce je v sobotu, dejme tomu, že mohu ještě šotoušit v neděli.

U IR Globalu máte výhodu především v zemích nevyžadujících povinné rezervace (např. Německo, Rakousko, Dánsko, Švýcarsko). A tohle opravdu není jenom o šotouších, ale o celkem racionálně uvažujících cestovatelích, kteří si dovolenou chtějí užít.
No jasný, tak mi poraďte jak tedy pořídit levněji vlakem dovolenou v civilizaci pro mě, ženu a dítě. Předesílám, že jsme racionálně uvažující, celkem nenároční cestovatelé (nicméně dvouletý dítě vám nebude spát v noci na sedačku v nějakým zablešeným italským ICN a potřebuje víc než dvoje hadry na 14 dní...). Mně to tedy zatím vždycky vyšlo tak, že jsem naložil věci do auta a odjel natankovat k nejbližší pumpě...
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2013 - 21:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtag: náhradní rťuťovou tepelnou pojistku

Ta v 99% případů není třeba. Původní pojistku stačí vyjmout, zapalovačem opatrně nahřát, tím dojde k roztavení parafínu a přelití rtuti do správné polohy. A je to.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
michawel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.250.138.76
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 15:45:05    Odkaz na tento příspěvek  

W. S dítětem to je logicky spíš na letadlo, ani to auto není nejlepší. Ale jak jsem už psal, IR je prostě jen na něco, není to všelék.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 16:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S takhle malým dítětem má auto výhodu, že v případě čehokoli jej naložíš a tradá domů.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 18:13:09    Odkaz na tento příspěvek  

No, my jsme dost nekonformní, loni strávil malej týden pod stanem a byl zdravej, plnej elánu. Akorát musíme, asi jako každej, počítat výdaje. A nějak se mi tam ten IR furt nemůže vejít.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3044
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 18:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každej asi holt nemusí počítat výdaje na auto a věci kolem auta... No a pak se mu tam vejde ten IR do rozpočtu.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 20:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: To samozřejmě lze, proto taky i jako nekuřák nosím v montérkách zapalovač Ale největší jistota je výměna, já ju většinou nahřívám jednou, po druhé už měním. A největší hnus je když při nahřívání praskne, to je smradu...

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice

Holport - T466.0007
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 20:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtag: Zadržať dych a vzdialiť sa, on je ten smrad značne karcinogénny ...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 20:22:07    Odkaz na tento příspěvek  

Každej asi holt nemusí počítat výdaje na auto a věci kolem auta... No a pak se mu tam vejde ten IR do rozpočtu.
Jistě, jenže pak asi nemá rodinu. Protože zkuste udělat nákup na týden a odnosit to v igelitkách z nejbližší sámošky a srovnejte ceny a kvalitu. Hodně rychle pak dojdete k nákupu nějakýho gumokolu. Ale spíš vám to mnohem dřív vysvětlí partnerka (MHD se například skvěle jezdí po doktorech, shání prášky, stěhuje nábytek a asi tak tisíc jiných věcí o kterých čelákovičan nejspíš nikdy neslyšel... apod.).
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5588
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 01. února 2013 - 20:33:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD se například skvěle jezdí po doktorech, shání prášky, stěhuje nábytek a asi tak tisíc jiných věcí

Když se chce, tak jde vše. Od přepravy dvou téměř dvoumetrových vánočních smrčků, přes jízdu z nemocnice po zákroku na noze až třeba po stěhování toho nábytku. Jen to chce natrefit na chápajícího řidiče a slušné spolucestující.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2527
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 07:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,myslel jsem,že diky ochrance už v Metropolu neuvidím žádný loupící kofoly,ale opak je pravdou.V Pardubkách hned dva lezli po vlaku.Utekli někde cestou,když Metropola předjížděl nejspíš asi zpožděnej Excelsior.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 10:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak samozřejmě, že v minulosti, třeba v 70-tých či 80-tých letech, apod. lidi měli rodiny, zároveň neměli auto a taky to fungovalo. Sámošek bylo minimum a aut taky oproti dnešku a zároveň lidé měli tak nějak více času...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3440
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 11:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan: Ale tak samozřejmě, že v minulosti, třeba v 70-tých či 80-tých letech, apod. lidi měli rodiny, zároveň neměli auto a taky to fungovalo. Sámošek bylo minimum a aut taky oproti dnešku a zároveň lidé měli tak nějak více času...

To jsou neskutečné kecy. Bez auta se stěhuje cokoliv blbě, blbě se bez něj dělá velký nákup, blbě se bez něj jede na dovolenou s dětmi atd.

Ano, jde to i bez auta. Moji rodiče auto neměli, tak jsme jak exoti jeli třeba na čtrnáctidenní dovolenou obtěžkáni všichni batohy a byli jsme všichni hrozně rádi, když jsme dorazili na místo, kde jsme byli ubytováni.... A nedej bože, když byla vlaková či autobusová zastávka vzdálena od chaty několik kilomerů....

Jasně, šotoušům se obvykle špatně vysvětluje, že není důvod dělat věci složitě a nepohodlně, když to jde udělat jednoduššeji a pohodlněji.

Nejsem lenoch, na dovolenou jezdím občas jen s batohem, sem tam (v teplých krajích) přespím i pod širákem, ale mám také rád určité pohodlí. Je vidět, že se to pořád v jistých kruzích nenosí......

Ale honosit se tím, že bez auta je to super, je ovšem pěkné zpátečnictví.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3382
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 11:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já jsem chtěl už včera na Vojtíka zareagovat a pak jsem to radši ani neodeslal.
Jasně, že to jde i bez auta. Jde to i bez mobilu. Bez počítače. Bez televize.
Ale kristapána proč ?? To jsou včechno věci, které nám usnadňují život a jejich míru si musí řídit každý sám.

Stěhovat VHD nábytek či dva dvoumetrové smrčky považuji za docela kvalitní bezohlednost vůči ostatním, ještě, že to nedělají všichni.
Opravdu bych chěl vidět Vojtíku či čelakovičane ženskou, která by s vámi žila a po anabázi stěhování nábytku a smrčků VHD by tě nepovažovala za magora a nevynutila by si jiné řešení- a tuplem manželka.
Já byl taky kdysi takový VHD propagátor a po jedné dovolené, kdy jsme s přítelkyní rvali batohy do krpálu 4km po bahnité silnici od vlaku k chatě, tak jsme oba zkonstatovali, že to prostě už nemáme zapotřebí. Natož kdo cestuje s rodinou a dětmi(a tím pádem krámy).
Dřív to auto bylo dražší a nebylo dostupné, ale milony lidí ho chtěly právě kvůli pohodlí, soukromí,nezávislosti na VHD, operativnosti.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 12:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Byl jsem úplně stejný propagátor VHD jako Ty a také jsem postupem času přišel na to, že je to nesmysl. Ženy v tomto směru nekritickým pánům propagátorům VHD velmi rychle otevírají oči.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 12:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 12:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram, Mladějov: Přesně popsáno. K tomuto výsledku musí dojít až na pár "ultras", všichni oženivší se šotouši, zvlášť po příchodu dítěte /dětí.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5589
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 12:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem poukázat na to, že není nemožné převézt velké věci za pomoci MHD. I když jsem při převozu mnou jmenovaných věcí musel značně vybírat spoje (tzn. si jeden nechat ujet a počkat hodinu na další, jelikož měl jet nízkopodlažní autobus; do vysokopodlažního, který jel hned bych se totiž na výšku se stromky nevešel). Totéž je i při převozu kola v poruše (po nouzové brzdě mi na druhé straně Brna, než bydlím upadlo sedlo; byly tři hodiny odpoledne, špička, všechny spoje domů nacpané, tak jsem musel kolo odstavit ve škole poblíž a vrátit se pro něj druhý den - nebudu se s tím rvát do plných vozů).

Samozřejmě, že se auto mnohdy hodí. I když ve větších městech je ten pojem "operativnost" poněkud zavádějící... kvůli dopravní situaci se člověk mnohde dostane rychleji právě tou MHD. Ale teď při stěhování nábytku jsem auto (půjčené od kamaráda) nesmírně ocenil - představa, že táhnu knihovnu v autobuse byla lákavá, ale poněkud nebezpečná na riziko vyhození z vozu

Auto jsem sám měl (viz avatar), ale pouze 5 měsíců... pak jsem dospěl k závěru, že je pro mne finančně neúnosné (jen za palivo cca 5Kč/km + údržba + povinné ručení), tak jsem jej vrátil původnímu majiteli. Jezdilo se mi pěkně, ale byl jsem limitovaný jen víkendy (malý provoz, jinak je Brno věčně ucpané). V MHD mi jeden kilometr jízdy (na studenstkou šalinkartu) vyjde na 0,36Kč/km, ale zase jsem (zejména večer) limitovaný malých množstvím spojů a chronickou nenávazností. Z toho všeho mi nejlépe vychází kolo - jen za rok 2012 jsem na něm po Brně nalítal přes 2000km a pokud nejedu někam, kde mám vypadat k světu, tak vede jak rychlostí přesunu, tak nevázaností na času odjezdu spojů. Zejména ve špičkách, při vhodně zvolené trase jsem dokázal jet rychleji, než kdybych jel v MHD.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 14:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední příspěvek. Pokud bych jel dnes či zítra do Harrachova na závody v letech na lyžích, jel bych autem. Pokud budu bydlet na venkově, kde nebude žádná VHD, budu jezdit autem, protože mi nic jiného nezbývá. Pokud budu bydlet v Praze třeba na Černém Mostě blízko nákupního centra (nebo na Harfě, Floře,apod.), tak opravdu nevím, proč bych si měl kvůli pár metrům do sámošky kupovat auto. Co se týče ježdění do práce, tak 1x sem zažil NAD Mstětice - Černý Most. Ten bus jel tenhle úsek 30! minut. Za těch samých 30minut to zvládne ešus z Čelákovic na Masnu... A ženský? Švagrová má pračku se sušičkou, moderně vybavenou kuchyň a výsledkem je - že na nic nemá čas...
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.203.75
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 15:20:15    Odkaz na tento příspěvek  

Tahle vaše debata mi připomněla jednu super písničku . Vím, že určitě znáte, tak jen pro pobavení: http://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 15:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, mohu Vás ujistit, že i s dvouma dětma se dá v pohodě jet na týdenní dovolenou vlakem. Auto není nutnost, auto je o pohodlnosti
KPtrain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 16:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, dá se jet i s dvěma dětmi i s ženskou na dovolenou vlakem. Pokud berete cestu jako zážitek, máte štěstí na pohodového průvodce v lůžku a jste připraven na to, že to prostě bude proti autu drahé a méně pohodlné. Ovšem nějaké stěhování nábytku, nebo přepravu stromů vlakem, to je skoro na psychiatra.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 16:53:26    Odkaz na tento příspěvek  

Auto není o pohodlnosti - kdo ho má ví co se okolo něho musí člověk naskákat a naplatit. To svezení autem je potom za odměnu.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 19:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na psychiatra jsme tu na káčku všichni
Erwin: určitě víš jak to myslím . Samozřejmě, než tahat krosny, je pohodlnější naházet vše do auta a dovézt si až na místo. Je to každého věc, jen bych lidi používající vlak nepovažoval za exoty. A kupodivu znám i plno ženských, který upřednostňují vlak. Člověk si musí dobře vybírat
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 19:53:37    Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: pokud jedu sám, volím vždy vlak, jednak rád jezdím vlakem a jednak nerad řídím, zejména na víceproudých silnicích, kde je jízda nudná a kvůli kamionům strašně nebezpečná.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 20:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč tahat nábytek tramvají? Většina prodejců vám zajistí dopravu až domů. Stromek jsem kupoval tam, odkud ho donesu domů pěšky (teď už máme gumovej).
Na dovolenou vlakem na Slovensko už od doby, kdy bylo malému 5 měsíců a celníci chtěli vidět i pos*aný plenky, manželka s tím problém neměla.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 21:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Hmm, mohu Vás ujistit, že i s dvouma dětma se dá v pohodě jet na týdenní dovolenou vlakem. Auto není nutnost, auto je o pohodlnosti

Tohle jsem jako malej absolvoval a tvrdit, že je to v pohodě, je hodně odvážné. Já to zažil nesčetněkrát, protože naši neměli tehdy auto a slovo v "pohodě" bych určitě nepoužil! Dvě malý děti, každej z nich krosnu na zádech, eventuelně k tomu ještě třeba tašky s proviantem, skutečně to nebylo v "pohodě", ale vydrželi jsme to.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 21:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan: A ženský? Švagrová má pračku se sušičkou, moderně vybavenou kuchyň a výsledkem je - že na nic nemá čas...

A jediným výsledkem tvého příspěvku je to, že se směji od ucha k uchu. Protože tohle je o lidech a když těmhle ženskejm sebereš tyto výdobytky, bude jim trvat vše nekonečně dlouho. Ještě že ale většina ženských nefunguje tak, jako tvoje švagrová...........
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 21:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si jednu poznámku. Dovolená vlakem nebo letecky má oproti dovolené autem jednu zásadní výhodu: Pokud se balíte na dovolenou vlakem/letadlem, tak se najednou se ukáže, že můžete nechat doma asi 80 % věcí, které byste si do auta tutově vzali. Náhle se zjistí, že fakt není potřeba brát každému náhradní boty (a hele, ony se dají v případě nutnosti koupit i v místě dovolené), jídlo na dva dny a nápoje na tři dny (holt tam stojí lahev minerálky v přepočtu 40 korun, ale to snad ten týden nebo dva vydržíme). Ten nafukovací člun taky zůstane doma, stejně se dá u pláže půjčit šlapadlo. No a samozřejmě taky ty dva kufry oblečení, které obvykle při cestě autem vezeme nepoužité zase zpět.
Čímž nechci nijak snižovat výhody cesty autem, ale osobně mám fakt rád chvíli, kdy dojde na domácí vážení zavazadel plných "jen těch nejnutnějších věcí", načež se následně ukáže, že toho polovina může v klidu zůstat doma.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 22:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus a Čelákovičan:
Prostě každý člověk spotřebuje přesně tolik času a prostoru, co má k dispozici.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 22:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: A ve finále utratím za místní "čluny" a "boty" víc, než kdybych jel autem a cáloval benzín Já měl za to, že vlak je "levnější" varianta cestování, to co vyjmenováváš ty, dost prodražuje dovolenou, ne? Tak buď na to mám a jedu autem, a můžu uškudlit trochu za "čluny". A nebo jsem méně majetnej a proto se snažím ušetřit a proto jedu vlakem a nepůjčuju si čluny, ne, kolego?
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 23:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Já neberu vlak jako alternativu levnější, ale jako alternativu k "nemusím sedět X hodin za volantem auta, nemusím řešit dálniční známky, místní silniční pravidla, policejní kontroly a tak podobně, a navíc můžu koukat z okna a pak usnout, kdykoli mě napadne".
Pro mě znamená auto při cestě na dovolenou a z dovolené nezáživnou šichtu, kterou jsem byl ochoten podstoupit před 15-20 lety, jelikož jsem jednak byl mladší a nečinilo mi problém jet na jeden zátah 20 hodin na jih Evropy, jednak jsem neměl dost peněz na dovolenou a jet autem a vézt si s sebou všechno včetně jídla bylo nejlevnějším řešením. Dneska si raději připlatím za letadlo, na kratší vzdálenosti za bus a tam, kam se dá dojet vlakem a mám zajištěný transfer z nádraží do hotelu, klidně tím vlakem.
Podotýkám, že nemám fipku, takže to vlakem může znamenat podstatně větší pálku, než cesta autem.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 02. února 2013 - 23:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Pak s tímhle náhledem souhlasím, já jsem tedy evidentně mladší, proto mi nečiní problém si sednou za volant na 15 hodin. Řidit mě baví. Takže s tímhle pohledem souhlasím z vaší strany, časem se na to asi taky budu dívat jinak

P.S. Ale nejlepší co je naložit auto na vlak, známí takhle jednou jeli jadranem a nemohli si to vynachválit.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 06:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si také poznámku na téma vlak kontra auto. Já jsem si ani loni nezaplatil aplikaci k režijce. Ani manželka, a to každý den jezdí HB - Ji do zaměstnání. Nepasuje jí to a když má pohotovost je to zcela pasé. Autem je tam za dvacet minut.Dřív jsme jezdili vlakem do Jihlavy do kina, párkrát do divadla, pak na večeři. Teď? Poslední vlak v devět večer. Vizitka nezájmu kraje a KCOD o cestující . Takže auto má přednost. To samé na dovolenou. Jadran by nebyl špatné řešení, ale dojet s autem do Prahy, být tam nevím jak dlouho předem,naložit, cesta, vykládání ve Splitu, dva dny. Po ose jedu na Pelješac 12-13 hodin. Jsem svým pánem, zastavím kdy chci,kde chci, zajedu kam chci. Auto u mě vede.
Jackub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 13:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aneb vše je o individuálních prioritách. Jako ostatně všechno v životě... ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jackub.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jackub.)
Jiri85pzs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 15:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj i já si dovolím trochu přispět do této diskuze. Myslím si, že když jsou malé děti v rodině, tak auto žádný luxus není - spíš naopak pojistka větší operativnosti při průs.ru.Před několika dny mě v lese chcíplo auto a než jsem pro něj dojel s odtahem tak mi ho nějaká čorka vykradla a dost poničila. Zvlášť se zde nezmiňuji o cestách za větším nákupem do města nebo dokonce do Budějovic za tchýní. S dětmi je to zážitek na delší časové období a působící i na nervy.Mohl bych to rozebírat donekonečna, ale nejhorší je to když je potřeba doktor.Už několikrát se mi stalo, že lepší a rychlejší bylo do špitálu jet autem než čekat na sanitu.Vlakem osobně (samozřejmě i dcery) jezdím velice rád, i na delší cesty - ale na druhou stranu pro větší nákupy atd.. požiju. auto, ale to je každého věc