K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 06. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 17:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před několika dny mě v lese chcíplo auto a než jsem pro něj dojel s odtahem tak mi ho nějaká čorka vykradla a dost poničila.

To se chce pojistit.Kdo se pojistí,škodu nezjistí.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 03. února 2013 - 21:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se krade všude. V depu v Jihlavě indočeši ukradli během týdne asi čtvery nebo patery kabely, kterými byly mašinky připojené k předtápěcím stojanům....
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 23:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s dovolením přihodím též svůj názor na zde propírané téma. k přesunu kamkoliv využívám vlak. Jezdím vlakem co to jen jde. Dovolená, výlety, jedině vlak.. Dceři jsou 4 roky, a jezdí se mnou jen vlakem. Oproti autobusu to má řadu výhod. Partnerka jezdí autem.. Neberu jí to, je to její rozhodnutí... Jájezdím vlakem i na nákupy, a nemůžu si to vynachválit (u nás v HK to naštěstí jde)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3485
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 15:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Jako z nějaké okrajové části Hradce (Kukleny, Sl. Předměstí, Plotiště, Předměřice) do centra na nákup vlakem? Proč ne, ale při návazné cestě MHD bohužel neplatí tentýž jídní doklad. Ale třeba to někdy OREDO vychytá. Je to podle mě chyba, že MHD ve 3 největších městech ve východních Čechách není součástí systému.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 23:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Jezdím hlavně v relaci buď Kukleny-Hlavák, nebo Slezské př.-Hlavák. Nemůžu si pomoct, ačkoliv mám předplacenou MHD, tak raději přejíždím právě na IREDO lístky. Je to rychlejší než MHD, stojí to míň peněz... Ale záleží na úhlu pohledu, jsou tací, co na mě koukají jak na blázna, proč jezdím vlakem, když stejnou trasu jezdí i trolejbus
snehulak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.208.18
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 12:45:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ja jen k te diskuzi vlak-auto :-) Jezdim pravidelne trasu Bruntal - Ostrava.
Jezdim autem , protoze cas mi vydelava penize. No minule se pokazilo takze po dlouhe dobe co jsem na stredni skolu jezdil vlakmo 25km kazdy den, si rikam super udelam si vzpominku pojedu vlakem :-)))) Koukam na IDOS vidim R jako rychlik , rikam parada pojede slusny vlak. Prijdu na nadrazi , tam stoji takovy ten cerveny dvouvagonovy osobacek tusim 810. Podle tabulky to byl fakt ten rychlik bruntal - opava , super nalezu , blbec sem vlezl do toho vozu s motorem . Asi mel blbe serizenou tu automatickou spojku ci co to je , protoze kazdy rozjezd a zrychleni bylo provazeno silenym trhnutim , rambajz jak v trabantu. Proste parada retro vzpominky za 100kc. Nastesti v opave jsem prelezl do "elephantu" kde to uz melo jinou urovnen na kterou bych si zvykl. Zpatky jsem to vzal busem cena 70kc , casova uspora snad hodina. Neni o cem mluvit, ale tak nejak jsem cetl, kdo vi jak to s tou trati Olomouc-Opava bude, ze je nejak ve ztrate ci co. Jinak s detma vlakem jezdime na male vylety je to pro ne i pro nas dobrodruzstvi, zvlaste mame stesti na ruzne vyluky a podobne vyfikundace takze mi nenadavaji , protoze autem je to pro rodinu levnejsi , rychlejsi , ale ponekud nudnejsi :-) Vlaky mam rad, narodil jsem se a zil jsem do plnoletosti prakticky na nadrazi. Ale tenkrat to tedy bylo nadrazi kde jezdily nejake vlaky , dneska krom tech motoraku tam nejezdi prakticky nic. Nakladni vlak jsem uz hodne dlouho nevidel, vlastne obcas tam tahne masina nejakou jinou na spravku do dilen do krnova. Jo jeste jedna usmevna vzpominka, v dobe kdy jsem studoval, jsme meli junior pasy (95-2000) , to jsme vlakmo procestovali ve vyucovaci dobe celou republiku . Listek treba bruntal ,ostrava stal par desetikorun , kolem dvacky , to same olomouc. No dnes kdyz vyplaznu kilo za pohodli jak z druhe svetove , to radsi jedu tim autem sam nebo se s nekym domluvim a uz se to vyplati.
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 15:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bruntál - Ostrava vlak 1:46, bus 1:40... to je stejná doba a s In-Kartou je stejná i cena... (bus mi píše IDOS za 85 Kč). A s autem... když vezmu, kolik šílených tisíc jsem do toho narval jen za posledních půl roku, tak zato bych měl InGolda na rok...
snehulak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.56.149
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 19:30:52    Odkaz na tento příspěvek  

Kotec: Ja jel narazove a asi 3x takze jsem vubec nezjistoval slevy. Navic, byvam tam do 7 vecer a to sehnat spoj az do bruntalu v nejakem rozumnem case je problem , ale samozrejme ve stejnou dobu odjede i autobus.
Ja rozhodne vlaky nehanim, ale proste v tech nasich kotehulkach uz ta obsluznost a kvalita neni nijak slavna.
Minule jsem sledoval jak se strojvudce marne snazi nahodit nejakej novejsi motoracek :-) No sranda.
Oooo kde jsou casy kdy jsme jezdili parit do brna vlakem opava-brno a kalili az do rana a jeli zasejc z brna az do bruntali :-)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 25. února 2013 - 21:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je divný, že by na rychlíku jela taková souprava. Nespletl jste se? Nebo zrovna někde něco chcíplo a tahle byla náhradní?

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 08:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snehulak: K 810 na R Bruntál - Ov by bylo potřeba dodat datum této jízdy. Dle popisu jde evidentně o situaci, kdy bylo z nějakého provozního důvodu nahradit původní sv (náhlé úmrtí, požár, nehoda). Jinak na R Ol - Br - Kr - Op - Ov řada 843 + 043 + 80 29 ... , jako náhrada klasika + loko. Takováto situace byla minulý týden, kdy došlo k požáru v Ově vozu 043, kdy byla tato mimořádnost řešena nějak takto, i když nikoli zrovna povedeně. Ovšem to už je chyba odpovědných a zodpovědných, kdy z důvodů nadměrného šetření pomalu není jak a čím nahradit.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 14:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní zážitek na "EC 173 Vindobona" (10.3.2013) patří asi k jedněm z nejhorších:
jednání vlakové čety jezdoucí z Děčína do Prahy bylo naprosto otřesné. Nehlásila, navíc v Praze končil poslední vůz "Ampz (ÖBB)" (nevím proč) a před Prahou to nikomu neřekli a vytvořili zcela zbytečný zmatek, byť to prý bylo známo dlouho dopředu, což vlakvedoucí posléze neochotně uznal, ale asi ho bavilo víc povídat si s kolegou. Po mém dotazu zdali má takto vypadat služba v první třídě, došlo i na poměrně nevhodné a výsměšné jednání z jejich strany. Řešeno stížností na GŘ ČD a uvažuji stížnost i na objednatele MDČR, aby věděli jaká svoloč ty vlaky doprovází.

A jak někteří píšete, aby sem pisatelé nespali přesné údaje jako je datum, vlak apod. - tak já jsem opak a doufám, že si tuhle zkušenost s těmi pitomci přečte z GŘ i někdo tady.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:42:20    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: A proč by se to nemělo psát? Nekonkrétně žvanit nemá cenu, tím se náprava nezjedná. Stejně tak pokud nedojde k informování MD.
Čučil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 12:08:50    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Pokud považujete za jeden z nejhorších zážitků to, že četa nehlásila a že se s vámi vlakvedoucí odmítl bavit, když jste mu skočil do rozhovoru s kolegou, je mi vás upřímně líto. Vy víte, co si povídali? Třeba to bylo právě o tom vyřazování vozu a poruše vlakového rozhlasu... A tu poznámku o svoloči nakonec jste si mohl odpustit úplně. To z vás jenom dělá blba, který si nevidí ani na špičku nosu... A mimochodem, nenapíšete to i do Bruselu a do OSN? Aby taky tam věděli, jací se najdou pitomci mezi námi cestujícími...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 19:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože, to jsou zas odborářské žvásty... Chudáčci průvodčí, museli by se obtěžovat někoho informovat.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
imunit
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.103.13
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:55:55    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl, intelpetr: Zřejmě studující VŠ, že?
Pavel954
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.108.150
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 19:00:36    Odkaz na tento příspěvek  

Někteří tady mají o přístupu k cestujícím v první třídě poněkud svérázné představy. S přístupem "tak lístek už si zaplatil, sedni si, neremcej a buď rád, že na tebe neprší" bych do první třídy investoval asi naposled... Jen by mě zajímalo, zda by stejně benevolentní byli někteří zdejší diskutující i vůči zaměstnancům LE nebo Jančury.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 12:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměstnanci LE a RJ se chovají slušně vždy, a pokud ne, tak je obratem vykopnou nebo strhnou z platu. Navíc jsou to většinou pěkná děvčata, radost jen pohledět.

Jeden veselý průvodčí mi na poznámku o jeho (slušně řečeno) "nepříjemných" spoluzaměstnancích jednou řekl: Komenský pronesl, že každý člověk může být každý den 20 minut blbec. Asi jste na mé kolegy narazil zrovna při těchto 20ti minutách, tak na ně buďte prosím ohleduplný Pronesl to samozdřejmě s nadsázkou, škoda; že nejsou takoví všichni.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 12:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, koukam, ze tu svoji dvacetiminutovku jsi nam tu predevcirem predvedl.

Utúlien aurë...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 14:51:20    Odkaz na tento příspěvek  

Pavel954: Je to o lidech a především o těch, kteří jim velí. Pokud je "vůdce" lempl pak bývá lemplovité celé "stádo". Pravda, i zde se najdou výjimky, které odmítají jít s "takovým" stádem - a ti pak zpravidla uspějí při VŘ k jinému dopravci. Bohužel ČD se pořád chovají jako zaopatřovací ústav a podle toho jednání mnoha zaměstnanců ve směru k cestující veřejnosti vypadá.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4885
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 16:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je "vůdce" lempl pak bývá lemplovité celé "stádo".

To se hodi zejmena na ruzne (a nejen ceske) statni "poradkove" sily.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7834
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 22:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc jsou to většinou pěkná děvčata, radost jen pohledět.
Ale nesmějí promluvit, minimálně na autobusech z nich ta "inteligence" přímo srší. U vlaků je to možná jiné - nevím, nezkoušel jsem.

"EC 173 Vindobona"
Já naopak u vlaků pozoruji, oproti předešlým létům, jednoznačně velký pokrok, pokud jde o chování vlakových čet - sice i tak občas narazím na vola, ale rozhodně ne tak často, jako dřív. Je potřeba uvědomit si, že zákazník je náš pán, houpat s ním sice můžeme, ale on nám to pak taky může stokrát vrátit. Za poslední rok mám negativní zážitky (pokud jde o chování vlakových čet) snad jen tři, a to jezdím vlakem pravidelně po různých trasách. První byl průvodčí holdující alkoholu (tak nametenýho člověka jsem neviděl ani v památných a vyhlášených brněnských nočních autobusových rozjezdech) a rozhodně nešlo o zbytkáč, druhý byl ohledně tarifu (pokud znám jakožto cestující tarif lépe než průvodčí, je něco špatně) a třetí byl s jedním vlakvedoucím z Brna, který měl hrozný problém, že jsem si dovolil otevřít okno na chodbičce, aby se trochu příčně provětralo.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67696
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 21:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:
Sršení probíhá bohužel taky. Sice ne víc jak u ostatních vrstevnic, ale stále jsem přesvědčen, že by se z toho norma stávat nemusela.

Jinak souhlas, čety se zlepšily. Bohužel stále existuje pár těch, co když už to nejsou schopni brát jako standard, se neumí ani přetvařovat a chovají se nepřijatelně. Bohužel bývá docela problém takové napravit a ještě větší se jich zbavit. V tom má RJ nebo Leo situaci mnohem snazší (nicméně značná fluktuace má i své nevýhody).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 17:52:22    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský: A proč bývá problém je napravit nebo se jich zbavit, když takovíto lidé dokáží zkazit celý den nebo dokonce přesvědčit cestujícího aby už nikdy v životě do vlaku nesedl?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67737
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 30. března 2013 - 20:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolektivní smlouva a odbory to významně znesnadňují. Na jednu stranu je to správně, ale nesmí to přesahnout rozumnou míru...
Snah o nápravu je mnohem více, než by se mohlo zdát, i když některé jsou svým provedením asi již v zárodku odsouzeny k nezdaru/posměchu. :-(

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 12:31:49    Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: Mám tomu snad rozumět tak, že v KS na železnici se zakazuje udělit žlutou kartu, napsat vytýkací dopis, nebo v závěru udělit kartu červenou a - čau Máňo, když se ti u nás nelíbí a nechceš plnit ani ty základní povinnosti, hledej si práci jinde?
A navíc: Odbory mají jako hlavní tezi vyhnat pomocí nenapravitelných nefachčenků a arogantních jedinců cestující ze železnice a v konečném důsledku ji pro osobní dopravu zavřít? Tomu nevěřím. Vždyť by se takto funkcionáři zlikvidovali sami a odborová organizace by tímto zanikla. Myslím si, že je to výhradně na přímých nadřízených jak se s těmito lidmi "poperou" a nikoli na "všemocných" odborech, za které se každý rád schovává, namísto toho, aby nekompromisně sjednal nápravu jednou provždy.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67756
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 13:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě to nechci házet jen na ně, často stačí i známosti, které taky skryjí leccos. Ale asi nejsem jedinej, kdo si při čtení odborářských plátků prostě připadá jak v jiném světě - otravnost práce pro cestující a z toho plynoucí přístup k nim jsou z toho cítit až moc často.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 15:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za tvrzením "já nic, to odbory" se často skrývá vlastní neschopnost nebo nechuť konat nepopulární věci.
Zkuste si nastudovat něco ze Zákoníku práce a poptejte se přímých nadřízených na danou problematiku. Mám velké obavy, že minimálně polovina z nich se Vás bude ptát, jakou že to řečí hovoříte.
Naproti tomu lemplové mají ZP zmáknutý excelentně.
Pak k tomu přistupuje i čistý štít vedoucího - pokud jej nemá, těžko může vyžadovat kázeň a trestat podřízené.
Odbory mouhou konat pouze a jedině v rámci zákona, pokud se najdou vedoucí, kteří si nedokáží uhájit své pravomoce (a kafrá jim do toho kde kdo), nemají na svém místě co pohledávat.
Na druhé straně je také neoddiskutovatelný fakt, že funkční odbory musí zabránit nepravostem v odměňování, BOZP, ...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 15:37:40    Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: S druhou částí druhé věty nezbývá než souhlasit. Bohužel.

Lexa karel: Ano, pod toto se lze podepsat.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67762
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 15:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorší je, když pak jsou znechucováni ti, co by rádi byli lepší, případně jsou vystrnaděni přístupem kolegů i vedení zcela.


Lexa_karel:
Tesat do skály!

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 21:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chcete se někomu pomstít? Kupte mu dárkový voucher Českých drah.
Já to dostal krásně zabalené, se slávou a vtipnými poznámkami.
V doprovodném textu se píše, že " Dárkový poukaz lze použít na nákup vnitrostátních a mezinárodních jízdních dokladů, KMB ČD a pro úhradu aplikací na In-kartě"
Následně zjistíte, že
- ve vlaku z neobsazené stanice s nimi platit nelze, dotázaní průvodčí to ani jeden z nich neviděl, natož aby to vzal jako platidlo (jezdím z Prahy Horních Měcholup);
- uhradit s nimi vklad do elektronické peněženky jako jedné z aplikací na In-kartě opravdu nelze;}
- přestože jsem vouchry držel v ruce před očima pokladní na Pha hl.n., tak je k úhradě jízdenek za 540,- Kč nevzala, protože jsem to předem nehlásil ( tato povinnost na pokladně ani v textu není nikde uvedena, pokladní se mne sama nezeptala i když je viděla).

Největší bomba na závěr: "Zakoupené jízdní doklady budou označeny záznamem o platbě Vouchrem. Z takto označených jízdních dokladů nelze uplatnit právo z přepravní smlouvy". Toto mohu chápat u zlevněných akčních jízdenek z Lídlu, proč ale u plně zaplacené ceny z pokladny ČD?
V pátek 15.3. jsem byl těmito zjištěními rozpálen do běla, jedinou kladnou stránkou byl přístup paní pokladní v ČD centru Děčín, která se marně snažila mi vyjít vstříc, nicméně ji to systém nedovolil (volala o rady zkušenější kolegyně, bohužel marně).
Za svůj život už jsem narazil na různé zhůvěřilosti, ale tohle vítězí, to snad vymýšlel někdo, kdo má řečeno slovy našeho fyzikáře "velký mozek malý, malý žádný". Tomu se vyrovná snad jen organizace výluk v Benešově u Prahy.}
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67782
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 22:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobné je to i u kompenzací. A když už se to konečně část pokladníků naučila, jsou nyní v UNIPOKu nově tyto položky zvlášť (dobropis a kompenzace), zatímco předtím se vše zadávalo jako dopropis.
Pokud je mi ale známo (zkoušel jsem si to na UNIPOKu), zadat platbu dobropisem/kompenzací lze zadat i poté, avšak ještě před vytisknutím jízdenky. Akorát se pak musí potvrdit platba dobropisem/kompenzací.

Stížnost určitě pošli. Situace se sice výrazně zlepšila, ale stále je dost teskná. :-(
Pominu excesy stylu výpravčího, který odmítá vydat jiné než jednoduché jízdenky, takže nějaká takováhle platba by vůbec nepřišla na přetřes.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 23:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, já si kladu otázku, zda má smysl psát na GŘ stížnosti na ně samé.
"Dyť voni sou tam neprůstřelní". S to bandou ničemů na GŘ ČD nic nehne. Netvrdím, že jsou tam všichni neschopní (to určitě nee), ale navenek dělaji vše pro to, aby si to cestující veřejnost myslela.
Se změnou GVD došlo k přejmenování produktů. Pro ilustraci si vezmu SoNe+. V nabídce je to přejmenované na "Skupinová víkendová jízdenka", v přílohách jsou mapky ragionů s oblasmi platnosti - ty jsou ale stále postaru označeny SoNe+, patří to k tomu??
Podíváš-li se na Region Středočeský, najdeš tam hranice oblasti na trati 170 "ZBIROH". Ten přestal existovat o půlnoci 27.4.2012, tedy téměř před rokem. V oblasti Regionu Plzeňský je Zbiroh samozřejmě také dodnes.
Že se prošvihne den, týden, dobře. Ale rok??
Vždyť tam po celou dobu příslušný referentík škodí firmě neplněním povinností.
Diskutovali jsme tu o ZP a odborech. Můj podřízený by dostal za Zbiroh první výtku s upozorněním, že bude-li v nekvalitní práci pokračovat, může to být důvodem k rozvázání prac. poměru.
Druhou by dostal za zmatečné a nepřesné textace informací okolo Voucherů, opět se stejným upozorněním a po neopravení změn názvů produktu SoNe+ na mapkách regionů by šel sám rád na chodník ( i kdyby to byl sám předseda odborů).
Venku je dost lidí toužících po práci a ochotných pracovat pořádně.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67785
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 01:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdy to smysl má, někdy ne. Někdy má smysl psát oficiální cestou, jindy přímo zodpovědné/schopné - ochotné osobě, jindy zase zkoušet různé úhybné manévry.

Uznávám, že někdy je asi házení hrachu na zeď užitečnější činností... Ale nemá cenu házet flintu do žita předem.
Některé věci se daří řešit celkem svižně a dobře, u některých už mi trpělivost také došla (a chuť suplovat práci někoho jiného).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 09:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flintu do žita nehážu, jenom předpokládám, že to tu čte někdo z GŘ ČD a na výkony útvaru hodné žáků zvláštní školy někoho upozorní. Tam už pomůže jenom zveřejňování, příp. zesměšňování.

V korespondenci s GŘ ČD, týkající se českých plánků mám už jisté zkušenosti.
V kombinaci Sport karet Vltava-Dunaj, byly na schématu nesmysly, tehdy opraveno nebylo.
V schématu k jízdence Egronet (a tuším i SoNe+) byly zásadní chyby:
- odbočka tratě do Helmbrechts byla zakreslena z jiné stanice.
- odbočka tratě do Neustadu nebyla zakreslena vůbec a po opravě rovněž z jiné stanice (z Weidenu).
Výmluvou bylo, že je to podle podkladů z Německa, přitom v přiložených odkazech na stránky DB i v písemných materiálech dostupných v hojné míře ve stanicích v Německu to bylo správně. Poděkování za upozornění na chyby žádné.

Pro neznalé doplním, že se jedná o společné jízdenky v příhraniční dopravě na základě podepsané smlouvy. Chystáte-li se použít příhraniční jízdenky, raději si prohlédněte i materiály druhé strany.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6842
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 10:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa karel: najdeš tam hranice oblasti na trati 170 "ZBIROH". Ten přestal existovat o půlnoci 27.4.2012

Přesto občas z plechové huby v Plzni slýchávám, jak "vlak 78xx stanicí Zbiroh projíždí". Nevím kde se to tam bere.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67790
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 11:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
Zrovna Zbiroh je snad jen dopravna, ne? Když už se tu zmiňuje... Stanice to není, výhybna taky, k odbočce má asi nejblíže (i SŘ ji tak označuje), ale ta by snad vypadala taky jinak.

Furt lepší jak budějcké anglické hlášení, která (v překladu) říká toto:
"Osobní vlak 8109 ve směru pravidelný odjezd 8:05 odjede ze třetího nástupiště"
nebo také:
"Přestupujte do osobního vlaku 8105 ve směru, který odjede ze třetího nástupiště"

A když na to někdo upozorní, stanice (UŽST) s klidem lže, že žádné takové hlášení neexistuje. Nic na tom nezmění ani nahrávka takové stupidity.


L_K:
Něco mi to bohužel docela připomíná. :-(

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 11:06:30    Odkaz na tento příspěvek  

Mno, já si včera v Karlsruhe vyzvedl leták s podklady k IR a ten taky obsahuje řadu již neplatných údajů. Takže to není jen u nás (není omluva, pochopitelně).
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 11:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: tam aspoň v nějaké (blbé) formě hlásí, že ve Zbirohu už nikdo nevystoupí, zatímco v mapce středočeského regionu je to uvedeno jako existující hraniční stanice. Asi by bylo lepší dát tam text např. "Upozornění, bývalá stanice Zbiroh se projíždí, byla zrušena". To ale bychom na zdejší poměry chtěli ale opravdu moc.
Kam mne jako průvodčí za současného stavu SoNe+ až svezete? Do Cerhovic, Kařezu, někam dál?

MZ: v Děčíně byla snaha dostat peníze z Voucheru do elektronické peněženky na In kartě, neboť je jednou z aplikací. Přes ohromnou snahu se nepovedlo.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 11:39:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dojem, že minulej tejden na školení bylo, že to převést na EPIK ani nejde.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6843
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 12:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa karel:Kam mne jako průvodčí za současného stavu SoNe+ až svezete? Do Cerhovic, Kařezu, někam dál?

Do Kařezu.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 13:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: díky
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6844
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 13:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa karel: Není ta mapa náhodou tato?
Pochopitelně tam Zbiroh už nemá co dělat.

Jinak podmínky "SoNe" jsou tady.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 14:53:04    Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle a jim podobné materiály jsou k ničemu, když se neaktualizují. Stačí se podívat po stránkách ČD jako celku. V budoucím čase se pořád píše o tom co bude, nebo je, a ono to už bylo, nebo to není aktuální a je to tudíž k ničemu.

Pokud jde o přejmenovávání produktů a vymýšlení stále nových a nových, mnoho obecenstva už šlak bere a prodejci jízdenek se v tom často nevyznají (mám na mysli zejména výpravčí SŽDC, pro které je to "doplňková" činnost, která se zaměřením jejich mateřské společnosti nemá nic společného). Řečnická otázka: Kdo prodává jízdenky žlutému a černému?

Vysvětluji si to tak, že příslušný pracovník GŘ musí pravidelně dokazovat svoji potřebnost vymýšlením již buď někde jinde vymyšleného, nebo upraveného, případně zbrusu nového českého produktu, který udělá guláš v hlavě zaměstanancům dráhy i obecenstvu. Při tomto úsilí dokázat potřebnost zapomene na aktualizace již vydaného.

Zřejmě bude muset někdo na GŘ vydat vnitřní směrnici, že třeba, např. pololetně, zveřejňované materiály povinně pročíst určenými zaměstnanci a případně provést aktualizace. Bez bumážky sivódňa nět rabóty.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 17:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se prošvihne den, týden, dobře. Ale rok??

Zbiroh a jeden rok... to jsou ty naše malé české poměry. Swissair na svých mapkách stále maluje Československo :-))) Ne rok, ale 20 let poté
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8803
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 17:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naproti tomu lemplové mají ZP zmáknutý excelentně.
Totéž mi přijde v otázce (ne)znalosti SPP.

Jinak, co se týče neaktuálních údajů, tak pokud si dobře pamatuji, tak také nějakou dobu bylo u "SONE+ DB" neaktuálně uváděno, že tato jízdenka platí na trati Freiberg - Holzhau, byť v té době tam již neplatila (přesněji řečeno - na mapce tratí, kde tato jízdenka platí, už tato trať vyznačena nebyla, ale v následném slovním seznamu tratí, kde tato jízdenka platí, tato trať byla uvedena déle než měla).

Teoreticky byly nemyslné i mapky s platností SONE+ na tratích, kde v tu dobu už jezdívaly vlaky pouze v pracovní dny (např. v první polovině roku 2010 trať č. 245).
I dnes ve slovním výčtu tratí s platností "Skupinové víkendové jízdenky" lze nalézt, že "středočeská" verze této jízdenky platí mj. na trati č. 063, na které ovšem jezdívají vlaky pouze v pracovní dny.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 18:24:10    Odkaz na tento příspěvek  

Uvidíme, jestli to tady někdo z GŘ čte - pokud ano, poznáme to na zjednání nápravy. Zatím ale jsem vždy nabyl dojmu, že možná si zde někdo něco přečte a nechá to dál hnít až do úplného vyhnití. Nebo se mýlím???
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 18:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár zkušeností s informacemi na nádražích ČD.

Poslední den starého jízdního řádu jsem si chtěl koupit In100 do konce platnosti karty (chtěl jsem využít maximální 60 denní předprodej). E-shop již volbu dokoupení do konce platnosti v sobotu nenabízel (v pátek ještě ano)! Musel jsem proto na nádraží ČD v krajském městě. Tam mi říkali, že to nejde, že tam mám IN25, že tomu vůbec nerozumím, ale nakonec mi to prodali

Končila mi In-karta, chtěl jsem převést pár korun z EPIK na jinou kartu. Na dvou krajských nádražích mi řekli, že to nejde nebo za 50 korun nebo jen na pokračovací. Až když jsem si přinesl papír s vytištěnou stránku z cd.cz, tak to 15 minut zkoušeli a stejně neúspěšně... No, nakonec se to při čtvrté návštěvě infocentra povedlo

A dnešní zkušenost pro změnu s průvodčí. Poprvé jsem vyzkoušel KMB a hned v první zapadlé lokálce kde cestovalo asi 5 lidí jen průvodčí řekla: "Kilometrická banka? To se mi nevyplatí sbírat samolepky, to vám udělají v rychlíku a šla pryč". To je také normální? (nemám s tím zkušenosti)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67803
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 19:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela ano...

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: To víš, kdo by to 11 let po krachu společnosti aktualizoval?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve slově Swissair škrtni "air".
To víš, já furt ještě říkám třeba Deutsche Demokratische Luftwaffe
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 21:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: a platí tedy co? Mapka nebo text?
Jenom hecuju. Pro mne je jednodušší kouknout na mapu a jedu, než bádat v textu. Vím, jsem naivní, když si myslím, že by to mělo být vše správně v souladu.

W: to tvrdili v DC také, ale zkoušeli zda nemají zasmrádlé info. V popisu použití vouchrů bylo, že lze použít i na aplikace In-karty a ejhle překvapení, nelze.
Je to vynikající produkt ČD pro ty, kteří se chtějí někomu pomstít. Jenom to asi netuší jeho autoři.

Píšu o několika zmetcích, na které jsem narazil já, další cestující budou vědět zase něco jiného ( a to nemluvím o zkušenostech průvodčích či pokladních). Nedovedu si představit jaký bordel musí panovat v příslušném útvaru vyrábějícím tyto zhůvěřilosti - neznáte někdo náhodou jeho název?

To, že něco neumí u pokladny výpravčí v Horní Dolní bych jim až tak nevyčítal, když ve změnách plavou i profesionální pokladní.
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 22:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel:
Nevytváří to: GŘ Odbor produktů a cenotvorby (O28)?

3 vouchery jsem koupil na veletrhu asi 3 roky nazpět. Tehdy voucher v hodnotě 500 Kč stál 400, takže se to vyplatilo i na Sone+ za 450 Kč. V Příbrami jim vystavení jízdenky trvalo trochu déle, ale povedlo se... Dnes ale na voucher asi žádná sleva není, že?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8805
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 03:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na svých mapkách stále maluje Československo :-))) Ne rok, ale 20 let poté

Nemá si co vyčítat s aktuální podobou Mapy.cz a tratí č. 270 trasovanou ještě přes "staré" Tatenice, vedení Brennerbahn v trase bez Flerschtunnelu (dokončen v roce 1999) nebo údolím okolo obce Campodazzo/Atwang (tam se přestalo jezdit dokonce už v roce 1994, kdy byl dokončen Schlerntunnel).

V seznamu německých železničních dopravců (na stránkách ČD) uznávajících jízdenku Egronet dosud není uveden dopravce Süd-Thüringerbahn, který od 10. 6. 2012 provozuje vlaky na trati Gera - Mehlteuer (- Hof). Na druhou stranu, v příslušné mapce tato trať uvedena je...
Na druhou stranu je tam nadbytečně uveden úsek Weidenberg - Warmensteinach, protože na něm v současné době není provozována osobní železniční doprava...

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 09:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: ono to zas není tak horké, už o stupeň podrobnější mapa má vedení tratě zakreslené v pořádku. A upřímně řečeno, když budu chtít najít šotoflek, tak ho nebudu hledat na glóbusu 1 : 4 500 000, ale vezmu si něco podrobnějšího.


http://www.mapy.cz/#x=16.739865&y=49.863699&z=11

Nicméně souhlasím, v tom velkém měřítku to špatně je.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 09:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pasažér: pokud vím, tak placeno v plné ceně na pokladně. Vouchry byly v "dárkové obálce" - místo jedné bankovky v hodnotě 500,-Kč jsem dostal 10x "Voucher ČD v hodnotě 50,- Kč". Díky ČD nepovedená taškařice.
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2008

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 22:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: "Nicméně souhlasím, v tom velkém měřítku to špatně je."

Jen si dovolím poopravit (pardon, začátek profesní deformace): Nicméně souhlasím, v tom menším měřítku to špatně je.
Větší měřítko = vetší detaily či např. 1/10 000 je ve výsledku větší číslo než 1/100 000, podle toho se dobře pamatuje, co je větší a co menší měřítko :-)
Konec OT
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 19:21:32    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Vždyť tam po celou dobu příslušný referentík škodí firmě neplněním povinností.
Můj podřízený by dostal za Zbiroh první výtku s upozorněním, že bude-li v nekvalitní práci pokračovat, může to být důvodem k rozvázání prac. poměru.


Jenomže ten své pracovní povinnosti neplnící referentík má „problém Zbiroh" někde na konci výčtu svých pracovních povinností v rámci kumulované funkce (tedy toho, co kdysi dělali třeba tři lidé, dělá jeden), takže se k „problému Zbiroh" dostane prostě až mu to důležitější pracovní povinnosti nebo prioritní úkoly nadřízeného dovolí.

Různé mapky nedělají zpravidla "referentíci", ale grafická studia. To neudělá změnu zadarmo, ale za pěkně mastný peníz a na zaplacení takové změny neuvolní nadřízený peníze, pokud jsou na skladě stávající mapky v tisícových počtech. Kvůli jedné změně se nepošle několik tisíc mapek do stoupi a neobjednají se nové.
Vy byste jako řádně hospodařící soukromník vyhodil třeba 20 000 výtisků kvůli jednomu změněnému slovu ?
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 22:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: jako správný soukromník bych věděl, že Zbiroh už jaksi nebude na železniční mapě vůbec. To není jenom o jednom změněném slovu, ale o platnosti dokumentu jako takového.
Na mapce v elektronické verzi na stránkách vlastní firmy nemusí nikdo na nic čekat a může to opravit. Ona i ostuda něco stojí.
27.4.2013 tady bude co nevidět a tak oslaví rok své neschopnosti. Já samozřejmě i tuším, že to nebude vinou jakéhosi referentíka ale nějaké výše postavené hlavy pomazané.
Grafika mapek nevypadá vždy na renomovaná spřátelená studia (např. Sport karty Vltava - Dunaj). Jestli někdo zadal mapky a nepojistil si ve smlouvě změny, tak má být náležitě odměněn. S dodavatelem se dá jednat i tak, že: "máte zájem o naše zakázky i do budoucna? Pokud ano, opravte své dílo" (třeba i za úplatu, ale úměrnou vykonané práci).
V daném případě je to u všech mapek změna názvu produktu ze SoNe+ na nový paskvil a ve dvou navíc změnit Zbiroh na Kařez (středočeský a Plzeňský). Na počítači pro odporníka jistě vysilující několikatýdenní práce za miliony.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 06:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak píše p.Lexa, jako řádný soukromník bych se pojstil smluvně, ev. už v době platnosti bych na mapu natiskl: aktuální změny v konfiguraci sítě nalezneta na: www.něco.cz
Příslušný nadřízený, který tak neučinil, by třeba mohl hledat alternativní řešení, jak mapy využít.
Lexa_K.: Zbiroh bude nákladiště. Po dopravní stránce se tam bude moci vyhnout nějaké Lv, nebo něco podobného, čistě teoreticky v nouzové situaci.

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem pátral po tištěných informačních letáčcích týkajících se Víkendové skupinové jízdenky ( bývalé SoNe+).
V Táboře a v Benešově po nich není vidu či sluchu obecně, natož pak středočeský region.