K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 01. ledna 2013 - 22:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(kupodivu před nástupem na vlak se voda opět nazbrojí).
souprava odstavená celý víkend v H.Brodě pak vyjíždí bez vody, za jak dlouho se dostane někam ke zdroji jsem nikdy nezkoumal
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66871
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. ledna 2013 - 22:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děčíňák:
Pominu možnost, že lze zbrojení vodou zajistit i u jiných kolejí, když se bude chtít (samozřejmě by to něco stálo...). Stejně tak docela prasáckou možnost, jak to řeší RJ na Smíchově.
Ale co brání tomu, aby se voda dobírala při obratech na ONJ? Minimálně u některých obratů by se na fekálkách místo našlo (letošní obsazení ještě nemám, ale troufám si to tvrdit i bez něj, navíc na ONJ jsou v leckterých postupech po jistém průšvihu po změně GVD dost velké "vaty").

Ale hlavně, nějaké řešení se dřív nebo později bude muset najít tak jako tak, pokud nechtějí ČD na danou vozbu rezignovat a přenechat ji dopravci, který si to bude umět zařídit.


Janson, Hyvrysák:
Těch obratů bez vody je docela dost, ale obvykle se jedná jen o části oběhů nebo souprav, kde to až tak moc nevadí. U Děčína ale jde o kompletní nezbrojení, což by bylo záhodno řešit.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 00:59:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky by mohl někdo vyřešit, proč když jsou mrazy, tak je v syslovi nepoužitelné WC...
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5665
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 10:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jakou oblast sítě nasazení sysla máte na mysli,ale potíž bude buď asi v oběhu souprav-krátký obrat bez dopnění,takže se voda spotřebuje..Nebo odstavení přes noc,kde není možné aktivní odstavení t.j. s "živou" el.lok.která soupravu přes noc temperuje a tím wc nezamrzne.Buňka wc je v podstatě totožná s vozy 954 a regionovou.Čidlo při poklesu teploty pod 5st.vypustí vodu ze systému..a šmytec..V mém okolí wc na syslech potíže většinou nemá,to se postupně vyladilo při zavádění do provozu.

..pořádná mašina má kotel a komín..
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3051
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 12:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.Nebo odstavení přes noc,kde není možné aktivní odstavení t.j. s "živou" el.lok.která soupravu přes noc temperuje

Další možnost je napojení Sysla na stabilní "předtápěcí stojan",který zabezpečí napájení el.energií v době odstavení(místo lokomotivy).

Další nepříjemnost v mrazech je zamrznutí potrubí pro napouštění vody na voze a zamrznutí odpadní trubky z fekální nádrže.To už je řešitelné hůře.Všude je nafoukaný zmrzlý sníh a voda,odstranění tohoto často nelze jednoduše v provozu vyřešit.Nejlepší je vůz odstavit do teplého stání a počkat na rozmrazení.V provozu to nelze vždy zajistit(depa jsou daleko a nemají na to kapacitu,vozy jsou pořád venku).

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 16:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posledně se mi to stalo, když jsem jel z Třebové do Chocně osobákem někdy kolem 11.12. loňského roku.
dděčíňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 18:07:35    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský:

Máš ode mne mail.
ddečíňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 18:09:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pominu možnost, že lze zbrojení vodou zajistit i u jiných kolejí, když se bude chtít (samozřejmě by to něco stálo...
Možnosti investic se vyčerpaly stavbou fekálek v Kralupech, Kolíně a Děčíně. A nebyla to levná sranda.
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 18:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf-ewac na syslovy nemá 5 stupňů.To se v provozu neosvědčilo.Má 7 st.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 18:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém s absencí zateplených hal pro odstavení souprav by mohly vyřešit ty nafukovací, jako jsou na hřištích. Soupravy by si je mohly vozit sebou => Tudíž by se daly postavit v místě odstavení a nafouknout pomocí libovolného hnacího vozidla s kompresorem A ještě by si tam mohla obsluha zahrát squash

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 23:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Marf72,ok,díky za doplněk..nám bylo řečeno že je to stejné t.j. 5.st...To je jedno..Prostě pokud tam není loko,nebo stojan na kabel,tak je voda fuč..sic je tam jistý kohoutek který se dá uzavřít,ale kdo si vezme na triko zničenou zamrzlou nádrž atd..Loni(prosinec 012) opět stačilo pár poškozených na Bymee..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 00:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pane prezidente, velice Vám děkuji za amnestii, kterou jste vyhlásil a v našem městě propustil cca 300 osob z výkonu trestu.Velice jste mi tímto zpříjemnil službu. Ještě že se sem na nádraží dnes stáhla policie, která před pár lety byla na našem nádraží zrušena a odváží ty nejhorší na protialkoholní ZS. O úniku tržeb raději nemluvit,peníze už nemají jsou propité v hospodě
Marf72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 06:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf-došlo k té úpravě myslím kolem 961 006.Zjistilo se ,že těch 5 st.je pro sysla už málo vzhledem více možností promrznutí.Elefant má taky 5 st.Tak se spětně dohráli sw a byl pokoj.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 10:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hejk: Bude hůř. Nádraží budou plné verbeže a kriminálníků a zločinců.

Už tak čas od času z nádraží musím volat tísňovou linku 158, teď to bude asi denně.... Děkujem prezidente aneb jdi už do pryč!
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 10:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl:Keby na Slovensku vyhlásil amnestiu Gašparovič / vyhral anketu o najhlúpšiu celebritu v SR / tak nádražím s najvyšším výskytom kriminálnikov sa stane Ilava.Z väznice je to k nádraží len niekoľko stoviek metrov.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 982
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 11:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokud vím, tak Gašparovič taky vyhlásil amnestii, ale decentnější a hlavně spravedlivější, ven se dostali jenom ti, co spáchali nedbalostní nebo neúmyslný trestný čin se sazbou pod 18 měsíců... A to je hned o něčem jiném, než předvedl náš tuneldědek...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 11:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přílepy: No buďme možná ještě rádi, že Klaus nepustil všechny třeba do 5 let trestu odnětí svobody - to by to pak na pražském hlaváku vypadalo jako v půlce devadesátých let, kdy to tam bylo horší jak v žumpě...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 14:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuju hlavák po Havlově amnestii. U dveří do haly esenbáci s dotazem: "Máte koupenou jízdenku?" Moje odpověď: "Ano." Esenbáci: "Tak prosím jděte rovnou na nástupiště a v hale se pokud možno nezdržujte."
V hale bordel, poblitá dlažba, nahuleno, řev jak v hospodě IV. cenové skupiny. A v uctivé vzdálenosti příslušníci SNB, kteří se báli zasáhnout, jelikož bylo tehdy v kurzu tvrzení, že jsme policejní stát a esenbé je vlastně úplně zbytečná organizace, jelikož zločinci se v novém režimu určitě rádi polepší.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2441
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 16:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A potom vzbura tzv. politických v Leopoldove, založený požiar, postrielaná stráž a útek. Po 2 týždňoch bola väčšina znovu za mrežami.
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 17:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono se to cca po týdnu uklidní.Mám už poznatky z minula.Jen nechápu,že tyto lidi nespěchají domů,ale loučí se s kumpány z basy třeba tři dny v nádražní hospodě.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 09:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorší je, že v Pečkách a Českým Brodě byl do ted relativně klid .. ted se ti kikáni všichni vrátí a zase budou jezdit bez jízdenek s kudlou v ruce a obcházet celej vlak. Takže se nedivte pokud v úseku Kolín - Praha neproběhne kontrola jízdenek ... život je mi drahý
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.210.122
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:28:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jo holt největší z tunelářů propustil své kamarády, kteří mu pomohli rozkrást tenhle stát. A aby lidi neřvali co to má "jako bejt" tak se s tím svezlo i spousty zlodějů, násilníků a podvodníků. Ty teď budou dělat bordel tady dole. Lidi nebudou mít čas ( budou hlídat svoje peněženky a to co v nich zbylo po nájezdu Kalouska ) a tak si kumpáni nejnafrněnějšího politika všech dob v klidu dodělají své rozdělané tunely.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 15:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby cestovanie vo vlakoch bolo bezpečnejšie sa majú postarať aj zamestnanci súkromnej bezpečnostnej agentúry,s ktorou majú ČD podpísanú zmluvu.Dvojčlenné hliadky by mali byť viac vidieť vo vlakoch a nielen na prechádzkach po nádražných vestibuloch.Napr.na Smíchove sa vystriedali už viacerí ochrankári...Na nočné elefanty v okolí Prahy,na večer.rýchliky Praha-Plzeň-Cheb,Praha-Ústí n.L. a podobne.Stretol niekto z Vás vo vlakoch zamestnancov BA Securitas ???
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 15:39:10    Odkaz na tento příspěvek  

Nemám ve zvyku si nějak moc stěžovat, ale dnes jsem byl opravdu naštvaný- dnešní rannní přejetý https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2694498, já jedu hodinu na to do práce. Čekám stejně jako spousta jiných na vlak, ten pořád nejel. Většina lidí se už sbalila a šli buď pro auto nebo kam. Po skoro 20 minutách se konečně dozvídám, že důvodem je skokan v Ivanovicích, dobře, za to ČD nemůžou.
Poté přijede konečně náš opoždněný vlak, nastupuji, průvodčí kontroluje a zároveň informuje že v Chrlicích bude přestup na NAD. OK, tak to má být. V Chrlicích všichni poslušně vystupujeme, jdeme na zastávku před staniční budovu. Tam nic. Po nějaké době přijíždí linka 59, dost lidí nastupuje, odjíždí. Až poté někoho napadlo se jít zeptat do pokladny, jak je to s tou NAD- odpověď mě trochu dostala- autobus přijede tak za 25 minut!!!
Proč nám to nemohli říct hned že není NAD zorganizována? Většina lidí už mohla být skoro v práci...
Poté, co přijela další 59, nasedly i zbytky cestujících a jedem. V Holáskách vidím, že už odjíždí jednotka ř. 560, která onoho skokana sejmula. V Ivanovicích vidím, jak hasiči umývají koleje.
A teď příjezd k hl.nádr.- a tam tři busy Dopazu, evidentně bez využití.
Sorry, ale tomuhle neříkám operativní přizpůsobení situaci...
P.S.: volal jsem na Kordis, tam mi řekli, že podle ČD je zajištěna NAD z Chrlic. Ale asi jim zapomněli říct, že s víc jak půlhodinovým skluzem. Poté mi ještě volal někdo další z Kordisu, zopakoval mi zase to, že dispečink ČD uvedl funkční NAD. Mě se funkční nezdála...
Kam se dá podat oficiální stížnost? Na KCOD či jak se to jmenuje?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 16:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal
Ty si asi myslíš, že ty autobusy NAD stojí kolem tratí obsazeny řidiči a čekají, až někdo hupne pod vlak, aby mohly okamžitě vyrazit?
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.240.164
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 17:26:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jiříku,ty aby ses neozval...V Brně je (dle informace Kordisu) něco jako pohotovostní bus pro tyto případy. Skokana srazil Os4007 asi v 7.16,já jel zpožděným Os4008,v Chrlicích jsme byli v cca 8.45. Takže hodina a půl na svolání NAD. Chápu,Brno je největší vesnice na světě,tam přece nejde mít smluvního dopravce,který by ve všední den vyjel. Ale nejvíc byli lidi naštvaní z toho,že se nikdo neuráčil říct,že NAD ještě není zajištěna.Víš,v Brně existuje něco jako MHD...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 18:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální postřehy z pražského hl. n.: všude mraky policajtů - ráno před výpravní budovou stálo 5 policejních aut; v Sherwoodu jízdní policie a v prostoru odbavovací haly jsem napočítal celkem 5 hlídek. Při návratu kolem čtvrté pak dokonce psovodi, za rohem měšťáci a další nezávislé hlídky... Vlaky vyšší kvality a rychlíky pak doprovázela PČR ve skupinách po několika lidech a namátkově kontrolovali - bravo.
Nejhorší to ale bude, jak bylo uvedeno výše, v okolí Peček. Brikety, které stát držel pod zámkem, se vrátí a budou ohrožovat životy cestujících jako tomu bylo dřív (zeptejte se vlakových čet a oni vám řeknou - tam to bylo o holý životy). Pro večerní a noční jízdy proto doporučuju pepřák a paralyzér nebo aspoň nějakou ruční zbraň...
Díky Klausi, jsi vážně "chytrák"!
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.27
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 18:38:19    Odkaz na tento příspěvek  

V Praze na hlavním je to opravdu mazec. Tolik vylepanejch exotů s igelitkami jsem už dlouho neviděl. A už takhle dost ořezaná PČR má plné ruce práce. Ve v Plzni to také vypadalo zajímavě. Hlavně u Tescsa.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 19:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha hlavák bude velkej, hodně velkej problém. Tam se ta svoloč stáhne... rozhodně bych pořád dokola chtěl doklady a obtěžoval je... Doufám, že hlídek neubude, protože jinak si fakt pořídím bouchačku.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 09:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jestli pustili i Standu Grosse?
Hejk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 15:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novotný J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.17.160
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 16:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Investor roku 2005 Standa Gross nikdy zavřený nebyl, případy byly policií odloženy viz zde
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 18:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: V Praze na hlavním jem byl včera kolem páté ráno a bylo to vcelku v pohodě. Až na ten výpadek zab. zař.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 18:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: A v okolí Nymburka to opravdu stojí za to. Taky na mě jeden hnědočech v létě 2010 už vytahoval nůž. Ale k ničemu naštěstí nedošlo.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 23:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v Karlových Varoch policajti kontrolovali rýchliky i regionál.vlak K.Vary-Bečov.n.T.-ML,v rukách držali fotografiu vraha,ktorý sa dostal po amnestii von a v Chebu už stihol niekoho zabiť.Aj v rádiu Dragon o tom informovali....Bože,škoda,že ten atentát na Klausa 28.10.nevyšiel.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 23:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přílepy: Vrah už sedí v policejní cele.
Jinak v Praze dnes někdo zabil devatenáctiletou slečnu s devatenáctiletým klukem. Že by taky amnestovaný kriminálník?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6645
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 09:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Nejsem zastáncem amnestie, ale asi by nebylo fér teď všechno svádět na těch cca 5000 lidí. Debilů volně pobíhajících po svobodě je až až. A odsouzení vrahové opravdu propuštěni nebyli.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 09:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tím si nejsem jistý. Vím minimálně o dvou VRAZÍCH, jež propuštěni byli a jeden trotl i poskytl rozhovor médiím - nebo člověku, co ubil tyčí člověka vrah neříkáte? Holot mu bylo nad 75 a tak šel ven.

Je fakt, že v okolí Prahy typicky v jednotkách 471 si netroufnu zejména večer či brzy ráno jet bez nože a paralyzéru; po dnešku však na netu uvažuju o koupi plynové střelné zbraně, protože to bude a je o hodně horší.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6646
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 06. ledna 2013 - 12:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Tak ano, ten tam měl zůstat sedět, ale asi zrovna on nebude tím, kdo tu bude dál vraždit, tedy aspoň doufám (podrobnosti jeho případu neznám). 99,9% vrahů zůstalo naštěstí za mřížemi.
To že se zvýší na chvíli kriminalita je asi pravda, min. teď pár měsíců očekávám problémy s rozkrádáním dráhy, protože bude lákat větší množství sběračů kovů.

že v okolí Prahy typicky v jednotkách 471 si netroufnu zejména večer či brzy ráno jet bez nože a paralyzéru

To já také ne, ale, a musím to zaklepat, jsem ho ještě použít nemusel, ač už jsem ho parkrát v ruce namáčknutý měl. Otázkou zůstává, jak bych byl pohotový v případech, kdy to člověk nečeká. Jenže z vlastní zkušenosti vím, že by spíš pomohla prohibice, protože když už je nějaký problém na vlaku, tak v hodně procentech případů s člověkem, který má něco upito. Ale jsem realista, tohle prostě projít nemůže a asi nemá cenu kvůli pár jedincům, omezovat ostatní.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 06:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten tam měl zůstat sedět

Přiznejme si, že bejt v 75-ti vysazenej ze sociální jistoty (byť kriminálu) na ulici s holou naprosto bez šance si vydělat na jídlo, natož bydlení není amnestie ale pomalá poprava.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6655
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 11:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry bear: Teď má začít mrznout, tak kromě statistik trestných činů spáchaných amnestovanými, budou možná i statistiky umrzlých amnestovaných. To že někteří budou páchat trestnou činnost jen kvůli tomu aby se dostali do tepla cely, je zcela zřejmé.

A jen tak na okraj, už mám také osobní zkušenost. Než jsem stačil zavřít dveře, do kterých proti mě přímo nastupoval, tak už byl jeden takový přičmoudlý amnestovaný zavřený na druhé straně vozu na hajzlíku... Strašně nenápadný.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 19:18:29    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hungry_bear : ovšem podle "hradního pána" a jeho arcibiskupského ministranta je to akt milosrdenství. Bylo by zajímavé, jak by "Jeho kardinálská eminence" řešila toto milosrdenství, kdyby takovýto "postižení" obsadili arcibiskupství a žádali o milosrdné zaopatření ...
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 13:13:06    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: To jakože by se o ty restituované peníze s těmi "chudáky" co nemají teď v zimě kam jít, ve jménu milostrdenství, rozdělili?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 19:20:06    Odkaz na tento příspěvek  

Erwin : i to je jedna z možností ... žvanit ve sdělovacích prostředcích nebo z kazatelny o milosrdenství je jednoduché, to nic nestojí.
Kdyby dal stát ty restituční církevní peníze na dopravní infrastrukturu, tak by to mělo větší význam.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 19:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erwin
Předně k církevním restitucím nemělo vůbec dojít.Ano, vrátil bych jim veškeré budovy, ale lesy a pole? Stejně je církev za staletí nakradla a původní majitele nechala povraždit. Ta amnestie byl kopanec, ale jak by Klaus jinak zdůvodnil, že propustil jen kamarády tuneláře a korupčníky?
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 20:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V některých oblastech ČR (např. Záp. Čechy) využívá "církevní infrastrukturu" (chodí do kostelů) 0,5 - 1% obyvatelstva. A to jsou ještě údaje někdy z roku 2009, nyní je to jistě mnohem méně - církve se lidem dokázaly dokonale zhnusit (aktuální data o návštěvnosti bohoslužeb zejména katolická církev tají). Tamní železniční síť (ač je řídká, s nevyhovujícími JŘ i vozidly) určitě používá větší procento obyvatel.
Mocenské struktury ale (bez ohledu na potřeby občanů) raději budou pumpovat veřejné peníze do církevních struktur. Když ale ovčané ČR (a většina jich je nenáboženská) dopustili, aby tuto zemi ovládli zločinci, tak ať se pak nediví.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 21:05:33    Odkaz na tento příspěvek  

Když pan prezident a obhájci jeho postupu argumentují "dlouhým" trváním soudních řízení, jakpak by se jim asi líbil rychlý "soudní proces" senátu jemuž předsedá soudce Lynch ...

A oněch 59 miliard finančního odškodnění církvím by se dalo zvládnout vydáním odpustků v téže hodnotě. Za středověku získávala katolická církev finance prodejem odpustků, tak by se jí "pouze" vrátily ...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 15:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel na EC 74 nějakým extrakopřivovým Bmee. Sedadla byly takové už hodně zašlé, interiér také, stolečky jako v kožence žloutence, záchod celý prorezlý a smrad, že by jeden pad (ještě že vedle byl záchod Bpee) a z okna fičel hotový uragán. Nacpal jsem sice do škvír záclonky co to šlo, ale párkrát za cestu na mě dokonce mrholilo. Ty RailJety jsou už opravdu potřeba. Kdyby do takového vozu vlezl nějaký rakušák, dostal by nejspíš kopřivku.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 16:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když bude neúdržba stejná jako u těch Bmee, tak budou do 5 let úplně stejný hnůj. To není vozem, ale údržbou.

Viz třeba 471, Bmz a další.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 18:40:29    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr : záclonka škvíry nevyřeší, musíte tam nacpat buď proužky novinového papíru nebo papírové ubrousky z WC. S sebou vezměte dřevěnou špachtličku od nějakého "nanuka" na dřívku.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 19:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr, MZ: ještě lepší je udělat z papírových ubrousků ruličky a ty tam lehce rukou nasunout. Okraje navlhnou, přilepí se / přimrznou k okrajům a vnitřek bezpečně těsní. Pokud tam silou něco nacpete, ještě více odtlačíte rám okna - větší škvíra, větší průvan.
Nevýhoda: po každém otevření okna musíte začínat znova.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 19:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za nápady, ale doufám, že už na takového kopřiváka už nenarazím Holt nemám s těmito veterány naštěstí moc zkušeností.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 17:30:49    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel : nemusím, okno prostě zamknu, škvíra mezi pevnou a spouštěcí částí okna se musí utěsnit v celé délce ... v podstatě se touto podivnou metodou dá vycpat i "zkřížené" okno, které nejde zavřít a "nahoře se" na cestující šklebí centimetr široká díra, jíž do kupé táhne až běda ... papírová ucpávka drží i vysoké rychlosti.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 18:56:11    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Takovéto užitečné rady by měly být na webu ČD anebo v ČD pro Vás. Jak upravit netěsné okno je pro cestující určitě důležitější informace než to, že jakási hérečka nebo politik použili jednu z těch sedmi donekonečna protěžovaných a propagovaných italských souprav.
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2012

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 20:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem si vzal měsičník ČD pro vás,podívejte se na úplně poslední stránku...může mi někdo říct,jak se tam ta holka vlezla,když tam nejsou dveře?Já jsem se nestačil divit...Určitě zase vzdělaný člověk

Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: http://www.youtube.com/user/belkin541?feature=mhee
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 11-2011
Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 22:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin123:
A? Nevidím v tom problém, je to REKLAMA! Jak by to asi vypadalo s dveřmi?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 19:27:07    Odkaz na tento příspěvek  

Erwin : obávám se, že ti, kteří mají odpovědnost za obsah příslušného periodika nemají ani ponětí o tom, jak "závadu" odstranit. Raději tedy budou mrznout a nadávat ... Jiná věc je, zda by se mohla podobná informace dostat do tiskoviny pro cestující vydávané dopravcem, protože tak by veřejně přiznal, že jeho vozy nejsou v dobrém technickém stavu.
"Problém" je totiž v tom, že ta těsnění oken se při dílenských opravách v ŽOS neopravují. Když se těsnění "opotřebuje", tak ho nikdo nevymění.
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 11:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když ale ovčané ČR (a většina jich je nenáboženská) dopustili, aby tuto zemi ovládli zločinci, tak ať se pak nediví.
Na tomto je nejhorší, že ti co jdeme k volbám a chceme něco ovlivnit nakonec doplatíme na ty, kteří jen držkujou v hospodě nebo u televize a prostě volit nejdou. Podle mě, kdyby šlo volit aspoň nějakých 70-80 procent oprávněných voličů, jistě by nebylo složení parlamentu a vlády v takovém stavu, jako je poslední roky.
Prostě svým způsobem si za již dlouhodobější společenskou a politickou situaci jako národ můžeme sami...jak jste psal, ovčané.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 12:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je smutný že mizerný profukující okna maj i vozy s čerstvě najmrdaným interiérem i exteriérem. Okna ale asi nejsou ani venek ani vnitřek.

Jinak tuhle jsem jel v 954 kde už taky okny solidně táhlo a za pár let budou za trest 054 - tam dokud byla příčka v Btn tak byly použitelný 2-3 čtyřky v každý půlce vozu, tady to budou 2-3 čtyřky v celým voze...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 22. ledna 2013 - 17:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před nedávnem jsem jel humanizovaným Béčkem a oknem táhlo. Zkusil jsem použít onen srolovaný papír (v tomto případě papírový ručník). Už nebylo cítit profukování v "kritických místech", ale stejně si to našlo cestu. Předtím mi foukalo přímo do obličeje, po opravě na ruku.