K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 19. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 19. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 19:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: "Honza1981: Idiocie."
Proč?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8677
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 19:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko, Orky:
Dokud nebudou jezdit zrychlené spoje, tak jsem zásadně proti masivnímu zvyšování počtu nových zastávek. Je samozřejmě jasné, že ve většině případů ani infrastruktura vedení klasikcých Os (nebo nějakých Sp apod.) a současně pseudo S-bahnu prostě neumožňuje. ROPID by neměl tímto způsobem nahrazovat svou neschopnost v tramvajové a zejména autobusové dopravě a utrácet další finance města Prahy.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8309
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 20:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Předpokládám, že Qěcymu se nelíbí prodloužení končících spojů v Čakovicích po vlečce, ale doufám, že obdržím přesnější odpověď. Pochybuji, že někdo povolí zastávku Čakovice jih 600-700 metrů od stávajícího zastavení ve stanici.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6892
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Jenže kdo ví, jak to s tou opravou 171 vůbec bude, viz. někde výše. Roztáhlé a rozsáhlé výlukování na 173 mi začíná připomínat stav na 200, bohužel.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 22:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: ono by se v tom případě ve stanici jako takové zřejmě nestavělo. Vlečka totiž vychází ze satalického zhlaví a jde za staniční budovou. Vlečka jako taková je, myslím si, v dobrém stavu. Moc úprav (kromě vybudování nástupiště) by se tam zřejmě dělat nemuselo (nevím tedy, jak po stránce legislativní). Elektrifikace je, myslím si, myšlena až v rámci "libereckého koridoru", samostatně na to asi nikdo peníze neuvolní. Osobně se mi ten nápad (až na věc, že spoje má jezdit KŽC) líbí a myslím, že za zkoušku to stojí.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 22:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono štrachat se z Třeboradic nebo Čakovic busem na Letňany a pak céčkem přes prosecký oblouk dolů je nic moc.
Kdežto zastavovat s vlakem každých 500 m, to bude opravdu žůžo labůžo. Hlavně si uvědomte, že ty vlaky jezdí ne pro Čakovice a Kbely, ale pro lidi bydlící někde dál. Pro ně to těma novýma zastávkama úplně zabijete a nakonec se zruší všechno, protože tím nikdo nebude jezdit. Jediná jakž takž rozumná zastávka je Kbely-Nouzov za předpokladu, že tam budou navážet lidi autobusy z Miškovic, Přezletic a Vinoře.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: kolem Prahy není na rozdíl od 200 pustina, takže lidi se do vlaků zas rychle vrátí i tentokrát, ale z tohohle výlukového seriálu určitě radostí neskáčou, protože vlak se např. ve Zbuzanech těší značné popularitě.

Ostatně bylo by zajímavé provést sčítání, zda by se potvrdilo to, co se mi jako pozorovateli jeví, že narostl a roste počet přepravovaných osob. Jako hlavní impulsy z nedávné doby vidím nasazení řady 814 na všechny vlaky - o jejich nectnostech bylo napsáno vše a přes to zde jejich nasazení znamenalo obrovský kvalitativní posun vesměs všemi s povděkem přijatý. Dalším je jízdní řád - nové vlaky mimo špičku a o víkendu v hodinovém taktu zavedené od prosince 2011 se už zažily a ví se že to jezdí "použitelně" prakticky pořád. Od prosince 2012 k tomu pak přibyl bonus v podobě celodenních pravidelných přestupů na Smíchově směr do/z Prahy hl.n. a zajíždění na 3. nástupiště místo odlehlého 3.A, které toto přestupování podstatně usnadňuje. K vylepšování je toho ale pořád dost, hlavně v oblasti infrastruktury.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3952
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 00:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Provozovat osobku po vlečce není žádná lábuž. Co třeba cestovní rychlost? A nějaké papírování?
Kromě toho je idiocie hlavně to, že na jednokolejnou trať naserete haldu zastávek. To si myslíte, že jednokolejka má nafukovací kapacitu? A navíc tu kapacitu lze nevhodným rozmístěním čar v grafikonu strašně vyplýtvat? A úrovňové odbočky na Balabence a Sluncové jsou taky nafukovací? Vysočany se svým jedním čtyřicítkovým a šedesátkovým druhým zhlavím (oboje bez paralelních spojek), kde skoro každý vlak musí jet aspoň jednou do odbočky jsoutaky nafukovací?

Kyž chce někdo řešit dopravu, tak si to musí fakt pořádně spočítat nejen finančně, ale i v provozu vyjezditelně. A taky tak, aby tím nevyčerpal kapacitu pro ostatní drážní dopravu.

(MMCh považuju drážní nákladní dopravu ve střední Evropě povětšinou za důležitější, než drážní osobní dopravu. Pouze příměstskou dopravu kladu na stejnou úroveň s tou nákladní.)

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14168
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 12:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch cit: ROPID by neměl tímto způsobem nahrazovat svou neschopnost v tramvajové a zejména autobusové dopravě a utrácet další finance města Prahy." kon.cit.
Já tomu naopak říkám zapojování železnice do systému MHD. Poeticky resuscitace dopravní mrtvoly. Kdyby nebylo ropidu, jezdily by dodnes i na Os Béčka s mašinou v intervalu 72-143 minuty.
ad elektrifikace 070: Projeďte se touto tratí a nejpozději při výjezdu z území Prahy vás trrrrrkne, proč to nepůjde.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 12:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tu teda jezdím několik let a ještě mě to netrklo. Leda by byl problém s leštištěm, jak se tu někde kdysi psalo.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 13:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řešení problému "letiště" dávno existuje (existovalo?) kdesi v NDR, prostě kus trati okolo přistávací dráhy je tam bez drátu. Ale mnohem smysluplnější je peníze "určené na elektrifikaci" i v tomto případě investovat do kolejí (štíhlé výhybky, dvojkolejná vložka pro letmé křižování) než je bez užitku vyplýtvat na nějaký špagátek nad kolejemi. Moderní vozidla pro příměstskou dopravu lze pořídit i v dieselové verzi.

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 14:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím samozřejmě plně souhlasím. Ptal jsem se ale, proč by technicky nemělo být možné trať elektrifikovat (pokud by se například počítalo s tím, že by tudy jezdily náklady - jinak drát smysl nemá).

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 15:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč by se mělo ze státních peněz elektrifikovat jen pro nákladku, tedy soukromé komerční firmy, které ten drát třeba ani využívat nebudou ?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 15:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, jak jsem fanda železnice, tak prostě přidávat vlaky do přetíženého pražského uzlu, a to ne 2x 471 se 600 sedadly, ale nějaký motoráček o kapacitě 1-2 autobusů, je krátkozraká hloupost. A navíc na jednokolejku a tam, kde mají i ez toho spojení VHD super - autobusem 10 minut k metru.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14174
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 18:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...aneb šotouši naruby - bojují PROTI zavedení vlaku (nebude to spíš závist, že ten motoráček vlastní a provozuje někdo jinej?) Už ani možnost pořídit šotofoto motoráčku, kterej asi nikdy po této trati nejezdil tu závist nepřekoná, hmhm...

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 19:29:08    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jen obyčejný slon, do školy jsem nikdy nechodil... Ale ježdění z Čakovic na metro přes nádraží Vysočany mi připadá poněkud neúčelné (vím, trať vznikla dávno a nemůže za to). Když už vlakem, tak nová zastávka na Rajské zahradě - blíž než z Vysočan a menší výškový rozdíl. Pravda, stálo by to peníze, které lze investovat mnohem blběji (aby se z nich dala většina odklonit). Uvidíme...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Podsouvat umíš pěkně.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 20:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč by se mělo ze státních peněz elektrifikovat jen pro nákladku, tedy soukromé komerční firmy
Jasně, a proč by se měly ze státních peněz stavět silnice pro soukromé autodopravce, a vůbec cokoliv, co není určeno jen státním podnikům?

Ale ježdění z Čakovic na metro přes nádraží Vysočany mi připadá poněkud neúčelné
Mám dojem, že účelem vlaku není, aby lidi přestoupili na metro ve Vysočanech, ale aby jeli až do centra vlakem.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8679
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 23:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
ROPIDu nelze upřít pozitivní kroky pro zvýšení atraktivity železnice v přípražských oblastech středních Čech, případně některých okrajových čtvrtích Prahy (u nichž toho lze docílit jaksi mimochodem - např. Kolovraty). Další přidávání zastávek (nebo prodlužování pobytů vlivem zvýšené četnosti křižování) je ale popřením předchozích pozitivních kroků. Nesnažte se mě vmanipulovat do nějakých šotofotosporů. Mně je v tomto směru úplně jedno, zda na trati jede 850, 851 nebo 854 (nebo třeba Desiro).

Mladějov, 3662: Souhlas.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 00:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Umíte číst ? Zjevně ne.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14185
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 01:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: My se v podstatě shodneme (to musí bejt pro vás rána, co?) - až pak v tom závěru - nemyslím si, že ty negativní jevy nastanou v míře větší než snesitelné (Ono se v podstatě i na 120 - S5 čumí uplně všude,Dejvice, Hostivice, Unhošť, ale negativně to vnímáno publikem není).

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Mladějov: Podstatná část sdělení tedy byla to, že dopravce nemusí vůbec dráty využít, jestli tomu správně rozumím. Problém se čtením pak ale asi máte vy. Psal jsem: pokud by se například počítalo s tím, že by tudy jezdily náklady - což předpokládá, že SŽDC ví, že třeba teď nějaké kontejnery jezdí z Prahy úvratí přes Lysou, že to jezdí v závislé trakci a může je přetrasovat tudy (nechme stranou to, že kvůli jednokolejce a krátkým stanicím to po většinu dne není zas tak dobrý nápad).

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3953
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 12:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je třeba si také uvědomit, že metro není centrum. A že metro je středně rychlá MHD. Rychlá MHD jsou nezastávkové busy na kapcitních ulicích (linka 125) a vlaky. Některé tramvaje mohou být v Praze středně rychlé, ale to chce, aby valily minimálně šedesát a nestavěly co 500 metrů. Jakmile bude vlak stavět co 800 metrů, jako metro, bude dokonce pomalejší, než metro.
Takže tím chci říct, že v současnosti a asi i v budoucnosti budou nejrychlejšími linkami přes Prahu linky osobních vlaků (pokud se příliš nezahustí jejich zastavování). Metro je především kapacitní, ale rychlostí vlaky nikdy nenahradí. Proto považuju za nežádoucí navážet lidi z okrajových částí a příměsta vžy a jen na metro na okraji města. To prodlužuje dojezdy a prudí cestující. Je vhdoné i do budoucna v některých směrech zachovat, nebo vytvořit rychlou linku z okraje, či příměsta bez přestupu až do centra. Toto však čakovickej motoráček moc plnit nebude (i když by jeho rychlost žádná tragedie nebyla), ovšem to provizorium, co si na té vlečce vymýšlejí jen proto, aby na ten motoráček aspoň někdo chodil, mi přijde ubohé. A především to brutálně bude čerpat kapacitu nedostatečně kapacitních odboček Balabenka, Sluncová a stanice Vysočany.
Vlak z Čakovic podpořím, ale až na něj bude dostatečná kapacita a bude nasazena souprava na úrovni 21. století (žádná plyšová 810ka).

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 13:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych podpořil i tu plyšovou 810 namísto krokodýla :-)

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 17:19:34    Odkaz na tento příspěvek  

"metro není centrum" kontra "motoráček bude čerpat kapacitu odboček". Ještě bych se zeptal kolik že lidí se do toho motoráčku richtung centrum vejde? Nemůžu si pomoct, já bych je na Rajské zahradě vyhnal do metra. Ono jich moc z hlaváku na "C" směrem Opatov nepojede....Regína z Rathstadtu taky lidi vyhodí Na Knížecí.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 18:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Knížecí je ale trochu jiné centrum než Rajská zahrada.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14202
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 22:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě na dobrou noc pro pochybovače o motoráčcích obsazení S49 dnes, tedy v neděli:
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/smes/1304/IMG_8572.JPG.html
(foto kasme, rozmazání omluvte, motoráček hrozně pádil)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21676
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 11:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě na dobrou noc pro pochybovače o motoráčcích obsazení S49 dnes

Jo, to je nával.


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Wigles
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.213.141
Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 23:31:53    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli to někdo zaregistroval, ale v sobotu jsem jel ve 23:20 z Hlavního Nádraží směr Černošice, a v místě Nuseláku někdo nouzově otevřel dveře a za jízdy vyskočil. Stáli jsme na vyšehradě asi 35 minut než se to vyřešilo. Co se mi doneslo, vyskočený se nenašel.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 15:16:04    Odkaz na tento příspěvek  

co byla ta vcerejsi zavada na trati, vi nekdo?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6895
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 18:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: Ví ví, ale nepoví.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 20:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka asi pro -aa-: Vypadáte víc než zasvěceně. Můžete mi prosím říci, proč se na Libni už přes rok staví od Kolína S1 u 2. nástupiště a ne u 1.,jak tomu bylo předtím? Citelně tam chybí přestup na ML41. Musí se fárat dolů s kočárkem, oběhnout to přes odbavovací halu a potom zase výtahem nahoru. žádná sranda
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8683
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 20:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71:
Ani nejsem -aa-, ani neznám příčinu, ale upozornil bych, že jízda S1 k nástupišti I znamená, že jede na vjezdu 60, pak pokračuje celým ranžírem 60 a na odjezdovém zhlaví (pod depem) 50. Být cestujícím na Masyrčku, tak by se mi to tedy nelíbilo.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju za odpověď, ale je na mě moc odborná a úplně jí nerozumím. Jsem krapet natvrdlý a déle mi to trvá
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5020
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 23:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduse - ke druhymu je to do rovnyho (80 km/h - mozna vic, nevim, stav po rekonstrukci neznam,) zatimco k prvnimu je to do krivyho (60/50 km/h.) Pres vyhybky se nejezdi stejnou rychlosti rovne a krive (az na par vyjimek.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 9-2009

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 23:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lysá nad Labem - 16. 4. 2013:



Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14205
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě přidám S41 v Bubenči směr Holešovice v kladiva odpoledne. Taky slušný. Jinými slovy S41 se chytla stejně jako AE a jako se chytne S65.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 12:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Díky. Myslel jsem si, že tam bude problém v tom esíčku a výhybkách, ale za ten mnohonásobně pohodlnější přestup, zvláště pro méně pohyblivé, by to určitě stálo. Dneska se pořád ohání nízkopodlažností a dělá se taková konina
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:21:28    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: a pak budou už jen samá pozitiva a sociální výhody?
Ohne sranda - jestli ty linky budou mít dost cestujících, tak ať jezdí.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Káeme, všichni vědí, že linka ML má vytížení akorát mezi Bubenčí a Holešovicemi. Co takhle fotka davů chtivých jízdy v Libni by nebyla? Nebyla, viď? Ona totiž nejde udělat, krom fotomontáže, samozřejmě.

A S65 se opravdu v současné podobě nechytla a nechytne se nikdy. I za použití ROPIDích donucovacích prostředků jako zkrácení linky 123 na Klamovku. Aneb když lidi nechtějí na vlak dobrovolně, trochu tomu pomůžeme.

Co na tom, že to ve výsledku stojí dráž a je to uživatelsky nevýhodné.......... A co každodenně pozoruji, tak obsazenost S65 je maximálně 15 lidí ve špičce, jinak i čistá NULA. Nevozila třeba linka 123 těch cestujících trochu více???
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14214
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: neargumentuj tim že to stojí dráž, v optimalizaci mi bylo vysvětlemeno, že o úspory nikdy nešlo. budeš si muset vymyslet něco jinýho na to, že ti sebrali hračky!

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81 - 71:
ale za ten mnohonásobně pohodlnější přestup, zvláště pro méně pohyblivé, by to určitě stálo. Dneska se pořád ohání nízkopodlažností a dělá se taková konina

Takže aby nemuselo 20 přestupujících podchodem zdržíme 200 lidí o 2 minuty. Je jedině dobře, že se jezdí do rovna.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14218
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chichichi, vyste viděli v Libni pantograf ject 80??? Prostě je jednou tak postaveno taxe tak jezdí, rychliky, osobáky, IC EC, hlavně že se nemusí hejbat s vexlema. Nekonstruujte tu složitosti o rychlostech přes výhybky. Co sem jel naposled, taxe odjelo od nástupiště, aby se čumělo u jakéhosi semaforu o kus dál.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6556
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tedy nevím ale když já jel z Libně - a to víckrát jak S1 na Masnu tak S7 na hlavák - tak byl rozjezd vždy svižný a jelo se "co traťová dovolí". Taky to je s prstem v nose za 7 minut na hlaváku i Masně. Kdyby se to mělo kvůli nějakým 5-20 lidem courat ranžírem tak je to na facku.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6896
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:09:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Chichichi, vyste viděli v Libni pantograf ject 80???

Neviděl jsem, ale přímo jel, a to nesčíselněkrát.
Musíte také vyzkoušet, ne jen koukat.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 5-2012
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 19:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, už se mi rozsvítilo. Mně bylo divné, že to dříve šlo a teď už né. Ale důvody byly jasně vysvětleny. Děkuju
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 20:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71:
Je to zejména o tom, zda pojedu od libeňského nástupiště dál na Masyryčku nebo hl.n. cca 1,3km 100 km/h nebo 60-50 km/h.
Dalo by se říct, že jinde se staví přeložky za stamiliony a tady by se zbytečně ztrácely minuty.
Souhlas s Miblem.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 21:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Mne hračky nikdo nesebral. Když tedy nešlo o úspory, šlo tedy o co?
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 22:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úvaly - 17. 4. 2013:


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14222
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 00:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Já nevim. V optimalizaci se o tom hádají jiní kujóni než jsem já a naposledy mekbajn citoval opět něco o úsporách, co už mělo být na tomto fóru dávno zapomenuto, protože ono se pravděpodobně ukáže, že se opravdu ušetřilo a to by se zdejším nehodilo do krámu.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 06:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: No právě že se nic neušetřilo. A aby se ušetřilo (nebo spíš nezvýšily výdaje), tak se po zářijové ''optimalizaci'' škrtalo. Ale hovadiny typu S65, ML v úseku Holešovice - Hostivař si žijí vesele dál..... A nejen ty. Také se nám drží poctivá nostalgie.
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 07:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, mně vůbec nedošlo, že se musí jet pomalu i přes ranžír od 1. nástupiště, jak hned odpověděl kolega. Pořád jsem hledal potíže u nástupišť a nad dalším pokračováním jsem se nezastavil.

Dokud S1 a ML41 odjížděly současně, tak mi občas přišlo, že 451 a 471 dělají závody, protože co do rozjezdů to bylo většinou svižnější a většinou jsme o fous předjeli 471. Ale to asi slon nepospíchal
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14226
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 22:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovej S49 nebo S65 nebo Švejk v nákladní dopravě

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
cestující s65
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.243.108.210
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 23:25:29    Odkaz na tento příspěvek  

Jako téměř každodenní cestující musím uznat, že o linku S65 zájem stoupá. Pamatuji doby, kdy by se Bramovi teorie daly potvrdit, ale poslední dobou tak nějak lidi jsou i v anti-frekvenčních spojích (ku prospěchu linky), tzn. dopoledne z Prahy směr Hostivice a odpoledne od Hostivic ku Praze. Sice to žádná hitparáda není, ale stejně by ty motůrky musely nějak proti přepravnímu proudu manipulačně najíždět, tak ať těch 10-15 lidí jedoucí "proti" odvezou... Též jsem si všiml, jak o proti době vzniku S65 se navýšil zájem o zastávky na Žvahově a na Cibulkách.. Jen ty kočárky ty motoráčky tak nějak moc nepobírají...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14229
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 01:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

C65: Děkuji. Ono je to o čase, než si lidi spojení najdou a zvyknou si. Jako s AE a s S41. Von je Bram moc hr hr a pak mi nechce přiznat že mám pravdu. Ale já jsem už na něj zvyklej. Ještě jednou děkuji.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 07:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ano, lidi si po několika letech už konečně zvykli a mezi největším pražským nádražím a největším pražským letištěm naplní jednou za půl hodiny půlku autobusu.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 09:01:17    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: aniž bych se chtěl kohokoliv zastávat, přesto musím konstatovat že pojem "největší pražské letiště" je z hlediska železniční dopravy shodný s pojmem "Prachatice - lázně". Jinými slovy, od vlaku by na letiště jel jenom superšotouš stejně jako by do nefunkčních lázní sv. Markéty v Prachaticích šel ze zastávky pěšky.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 09:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cestující s65: Já mám pozorování trochu jiné. Ve špičce "správným" směrem do dvaceti lidí, mimo špičku 0 až 5. Proti srsti vždy 0 až 5. Je mi líto, ale ty lidi se tam ve větším počtu nevyskytují.

A že to není hitparáda ani po dvou letech? Ani se nedivím. Vždyť k tomu, aby si S65 na Cibulce někdo všimnul, bylo potřeba zkrátit linku 123. Tak tam holt pár lidiček do toho motůrku dostal ROPID násilím, když to nešlo za éry provozu linky 123 až na Anděl samo. Taktéž nebylo nějaké dlouhodobější přerušení provozu autobusové linky na Žvahov? Bylo....

Káem: Viz výše, když to nejde po samo, ROPID si pomůže zhoršením dostupnosti pomocí zhoršení autobusového spojení.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6574
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 09:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno do centra bejvá i kolem 30 lidí. A 0-5 tedy nebejvá ani proti srsti - odpoledne dolů to bejvá 5-10.

Což bych řek že je výsledek velice dobrej na to, že tam není pravidelný zapamatovatelný interval (jeuzdí se jinak ráno a jinak odpoledne) a je jen jednostranný přípoj v Hostivici na Kladno.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 09:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Nějak nechápu, co jste chtěl říct tím přirovnáním funkčního letiště s nefunkčními lázněmi. Co je na přímém autobusu z nádraží na letiště superšotoušského?