K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 24. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 24. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

jregent : v tom RailJetu byly opravdu ve dvojce polohovatelné sedačky překonávající "původní sedačky" (předrekonstrukční) v německých Bmpz ? Já marně, opravdu marně, hledám v RJ ve dvojce sedačky, které by ten opravdový německý luxus překonaly.
Zatím jsem v RJ nenašel nic, co by se přiblížilo tomu, co má žlutý dopravce ve svých ojetinách nebo modrý dopravce v podobných červených ojetinách v kupíčku ... I sedačka v Syslech se mi jeví komfortnější. No možná v těch soupravách špatně hledám ...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Mě by třeba zajímalo, co to je "spravedlivé ocenění za práci" a kolik to tak zhruba dělá.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2013

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl - Sorry,skutečně jsem to hned nepochopil,tímto je to vyjasněno. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za podporu!

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je komoušský novotného názor "kdo nepracuje ať nejí

Tento výrok řekl soudruh Lenin.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2013

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro O.K. Lenine,jaký by jsi měl ty výrok pasující na dnešní dobu,nepochybuji o tom,že jsi na podobná motta odborníkem.
Např."Kdo nemaká a neplatí daně ať se má jak prase v žitě?"
Jenomže takhle už to tu nějakých pár roků funguje,bohužel. A to je jako podle tebe v pořádku?
A pro pořádek- já pracuji a daně platím. A to kurevské.

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne,

jestli je tu ještě někdo jako já, koho nebaví v této diskuzi číst neustálé politické a jiné debaty nesouvisející s tématem vlákna (ať už s těmi názory souhlasí nebo ne) , podpořte moji prosbu ve vzkazech pro redakci na rozdělení vlákna na RegiJet a RegioJet-vozy,provoz aktuality, viz:
můj příspěvěk ve vzkazech pro redakci

V jednom ať se dále řeší to co se řeší tady a v druhém jen věco týkající se provozu, vozů, atd. (ať kdo nechce nemusí neustále číst nikdy nekončící OT debaty, urážky a hádky)

Pokud tedy zde je někdo, kdo by podpořil prosbu redakci na vznik druhého vlákna, napiště prosím příspěvěk, že toto podporujete, (nebo to přidejte nakonec svého příspěvku), pokud nás je tu takových víc, spočítám nás a napíšu do vzkazů pro redakci.

Případně ať zjistím, že jsem jediný komu toto vadí.

Děkuji
novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 2-2013

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čítatel - Omlouvám se,až teď mi došlo že to je nepatřičné vlákno,nechal jsem se strhnout k politickým diskuzím,nemohl jsem na uvedené příspěvky nereagovat. Takže ještě jednou omluva a za sebe prohlašuji že s výše uvedenou debatou v tomto vláknu končím,stejně to nikam nevede.
Přeji hezký den.

Novotný.

Pirát

XIII.století - naprosto jedinečná,kultovní a mystická záležitost.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2012
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

novotny 131:
Toto neni reakce jen na právě probíhající debatu, ale spíš poslední kapka, po nekončící sérii hádek a urážek, které zde probíhají téměř nepřetržitě od vzniku vlákna.
V poslední době mi však přijde, že se tu neřeší už nic jiného než OT. Přijde mi, že ti co řešili provoz a vozy sem už ani nechodí a to mi přijde škoda.
Jinak si nedělám iluze, že ikdyž skončí tato OT debata, co nevidět tady začne jiná.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom říkám, kdo byl původním autorem výroku.

Takoví lidé mi taky vadí. Reagoval jsem ale na jiné vaše výroky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane čitatel, už jsem poslal vzkaz redakci a podporuji vás.
Tohle vlákno bylo dříve opravdu o provozu RJ. Ovšem pak se sem naplavili různí Slimové, Ohlové, Vláďové, Bevelové, zhrzení odboráři a anonymové s IP adresou ČD Telematika.
Budu rád, když se tito jmenovaní, kteří z principu žlutým nepojedou, protože fuj fuj konkurence, odeberou do jiného vlákna, kde si mohou společně pět internacionálu, vzpomínat na unitární železnici a my co s RJ pravidelně cestujeme se konečně něco dozvíme.
Možná bych speciálně pro některé založil vlákno radim Jančura, a tam ať si blejou své frustrace vůči osobě Ing.Jančury.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...my co s RJ cestujeme...až nastanú problémy s klimatizáciou tak ako v lete 2012,tak možno budú prospekty s radením IC Regiojet vyzerať asi takto vůz č.1 Fínská sauna,vůz č.2 Rímska parná sauna,vůz č.3 Fínská sauna relax vůz č.4 parná sauna v kupé
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulíne: Být vámi, tak se moc ani neprojevuji. Napadal jste zde řadu diskutérů komunictickou rétorikou která je dnes spoustě lidí spíše proti srsti. Pokud uznáváte nomenklaturu vedenou před listopadem 1989 tak nechápu čím se nyní oháníte. Až Vás musel administrátor portálu upozornit. Vy si bohužel to lejno u svého prahu odklidit nemíníte. Škoda že jste tak jednoduchý.. Ohánět se Redakcí umí každý.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přilepy: A Leo Expres, aby se vyrovnal RJ, ve vlaku zřídí Hammam (= muslimská sauna neboli turecké lázně), viz např.: http://www.eurobalneo.cz/cs/hammam-parni-lazen/
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musel som napísať takýto príspevok,pretože RJ zneužil dlhoročný produkt Českých dráh- IN karty. Cestujúci kúpili lacnejšie lístky na vlaky RJ,ak sa preukázali In kartou...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 14:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cogwheel:Kúpele Trenčianske Teplice majú krásnú architektonickú stavbu Hammam z r.1888. Kopule,nádherné maľby.Odporúčam všetkým navštíviť.Bohužiaľ pravidelné vlaky z Trenčian.Teplej do Teplíc už nepremávajú.
Buvolo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.37.244
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 16:21:29    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: No to jste si nabeh, ted vas usmrkanci pouci o tom, ze je dnes demokracie a kazdy si muze psat co chce kam chce a jakykoli zasah je cenzura a navrat pred rok 89. Co na tom, ze tito chytrolini v te dobe jeste nebyli na svete. Jinak dlouhodobe je vlakno Regiojet brane jako zumpa, kam moderatori nechodi. Je to zde semeniste frustratu a jen se hlida, aby se neozlezali do ostatnich diskuzi.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 18:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro oživení pozdrav z ranní Olomouce.

Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:30:13    Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že ve žlutém krmelci je za poslední dny nakomponován obvzláště výživný mix krmných směsí, proto ho trochu obohatím - v reakci na své nejoblíbenější krmiče:

ETATISMUS (od l'état = stát, aby to ostatní nemuseli hledat)
Desiro (reakce Trupak):Taky vás fascinuje, jak se ten zažraný komunismus tiše mění v zapšklý etatismus? Ono je to ale spíš k pláči. Taky odmítám etatismus. Jistě byste jako antietatista nechtěl mít nic společného s firmou z Uhříněvsi, jejichž 35% vlastní DB Schenker, z 90% vlastněný německými drahami, zbytkem holandskými a dánskými, tedy státními akciovkami. A z 51% hamburskými přístavy, které mají rovněž podíl veřejných vlastníků v prvním, druhém či třetím koleni. Třeba město Hamburg. Jančura má právo bezplatně používat nádraží, protože patří lidu. A německý, holandský a dánský lid a obyvatelstvo Hamburku mohou bezplatně používat firmu z Uhříněvsi, která je teda asi stejně vzorným nestátním subjektem, jako ČEZ BULGARIA. A etatista křičí: Chyťte etatistu!!!

VŠEOBECNÉ VZDĚLÁNÍ
Desiro:Je komoušský novotného názor "kdo nepracuje ať nejí Tento výrok řekl soudruh Lenin..
Lenin je plagiátor, výrok je z Bible, 2. epištola Pavlova k Tesalonickým.

ODBORÁŘI
Desiro:...zhrzení odboráři... společně pět internacionálu...
...Tahle diskuze je opravdu házení perel sviním...

Tak odboráři se vyznačují arogancí, vnucováním svých militantních názorů všem ostatním, primitivním viděním světa, nenávistí, ideologismem a nikdy nekončícím bojem s třídním nepřítelem. Na Vašem jistě kvalitním HW máte bohužel nainstalován jejich SW. Navíc se Vám to míchá s daty z nějakého PR cédéčka od RJ. Ať Vám to někdo přeinstaluje. Zatím ty perly asi správně házíte sviním.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:43:42    Odkaz na tento příspěvek  

Velká omluva Desirovi: poslední odstavec má být BUDULÍNEK 4 Vy jste v tom nevinně. Omlouvám se, Vás už jsem poškádlil dost.}
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obvzláště výživný mix krmných směsí, proto ho trochu obohatím -


Táhněte do e. Místo toho aby se tady člověk něco dozvěděl o železnici, tak je tady jednom kuse exhibice zamindrákovaných frustrátů a režistů.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:54:20    Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š: Na frustráty a režisty máme oba stejný názor, i na kvalitu zdejší diskuze. Držte mi v místo.
petrbudvar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.195.143
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 23:42:43    Odkaz na tento příspěvek  

To se rozhodně s komunismem nevylučuje, naopak. Každý má pracovat dle svých scopností a má být odměměn dle svých potřeb. Kdo pracovat odmítá, nemá nárok na soucit - či je rovnou označen za živla, diverzanta, kulaka atd. (Tady je pak důležité definovat, co si představujeme pod prací). Kancelář pro uvádění nesmyslů na spávnou míru uvádí:
To se rozhodně s kapitalismem nevylučuje, naopak. Každý má krást dle svých schopností a má být nepotrestán dle svých možností uplatit. Kdo krást odmítá, nemá nárok na soucit - či je rovnou označen za komunistu, odboráře, levičáka atd. (Tady je pak důležité definovat, co si představujeme pod zlodějinou). -Nějak mi to nedalo......
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 03:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu naruším zajímavé téma dotazem???...

RegioJet pojede z/do Prahy v jiné časové poloze než dnes, to již vím a je to ještě ve dvou variantách, takže neuzavřeno asi zatím(???).
Ale ptám se, jestli pojede více spojů např. do Žiliny, nebo i dále.
Diskuze se vedly během roku o Popradu(Košice), či Martinu. Doplněné občas nějakým odkazem.
Je něco nového vzhledem k blížícím se návrhům???
Díky...
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 07:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
Zatím jsem v RJ nenašel nic, co by se přiblížilo tomu, co má žlutý dopravce ve svých ojetinách nebo modrý dopravce v podobných červených ojetinách v kupíčku ... I sedačka v Syslech se mi jeví komfortnější. No možná v těch soupravách špatně hledám ...
Také vyhledávám tato 'kupíčka' u žlutého i modrého. Obojí naštěstí jezdí v mém směru na Moravu.
Ale konceptu railjetu na české železnici fandím, byť je to open-space který nepreferuji. Připouštím že se mohou sedačky RJ jevit jako méně pohodlné

Také se přimlouvám na rozdělení vlákna na
- RJ technika, organizace
- RJ ostatní
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 10:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě by se téma "RJ ostatní" mohlo klidně přesunout do "Železnice ve společenských souvislostech".

Ještě k OT: Možná zajímavý pohled na téma sociální jistoty (ono to totiž není vůbec o jistotách) z úplně druhé strany a ze strany největšího konkurenta železnice je tady:
http://www.autorevue.cz/evropska-krize-ma-dva-viteze-jmenuji-se-h yundai-a-kia
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2386
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 11:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Jistě byste jako antietatista nechtěl mít nic společného s firmou z Uhříněvsi, jejichž 35% vlastní DB Schenker, z 90% vlastněný německými drahami, zbytkem holandskými a dánskými, tedy státními akciovkami.
Takovou firmu neznám.

Jančura má právo bezplatně používat nádraží, protože patří lidu.
Jako váš nejoblíbenější krmič jistě znáte mé názory na problematiku zpoplatnění přístupu na sítě. A jako odmítač etatismu dobře víte, jak to s faktickým výkonem vlastnických práv v případě "vlastnictví lidu" vlastně je.

A etatista křičí: Chyťte etatistu!!!
V návaznosti na vlákno a výrok aky vás fascinuje, jak se ten zažraný komunismus tiše mění v zapšklý etatismus? Ono je to ale spíš k pláči mě netěší, jak se obyvatelstvo k etatismu obrací jako k řešení domnělých selhání trhu. Co proti tomu můžu udělat je říct otevřeně svůj názor s argumenty, ať už tady, nebo někomu do očí. Co proti šíření etatismu ve společnosti děláte vy, když jste taky jeho odpůrce?

Zatím mi připomnáte tzv. ideové puristy, kteří řeší hádky typicky u levičáků jestli Lenin byl levičák, nebo už pravičák, příp. na opačné straně jestli skutečnou rakouskou školu představuje Mises nebo Hayek. Mně takový spory nepřijdou jako zásadní.

A co se týče železnice: Možnost konkurence a vstupu soukromníků na síť je proti minulosti se státními monopoly značný pokrok, byť etatismus přetrvává a politicky posvěcené odstátňování a uvolňování trhu se zastavilo (resp. v prvním případě téměř nezačalo). Nebo snad máte jiný názor? A co jste pro deetatizaci odvětví udělal vy?

Můžu vás ujistit, že já mám v tomhle ohledu svědomí čistý.

RadekŠ: Sorry, ale musel jsem.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 11:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak:
O automobilech je zbytečné sem psát, protože tohle kolejový šotouš nikdy nepochopí.

Nedávno zde psal pan turista:

Prostě ten kdo na to má (a má ve městě kde zaparkovat), tak jezdí do práce autem. Kdo na auto nemá, tak tou "sockou" jede - bez ohledu na to, jak vozidla vypadají, protože je to nutnost.

Přitom tohle dávno neplatí, protože ty největší socky dávno jezdí nějakou ojetinou v ceně 10 tisíc. Dnes jízda vlakem vůbec není o penězích, ale o nabízeném komfortu, rychlosti a především v Praze pak parkování.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4:

Já se hlavně bojím, že zarytý šotouš nikdy nepochopí, že čím víc se odvětví po odborářsku chrání, tím víc ztrácí konkurenceschopnost. Případně čím víc se do něj sypou peníze ze společného, tím víc ztrácí konkurenceschopnost celý stát. To je dneska náš problém, protože Evropa prostě zaostává, mrkněte se na prodej aut v evropském prostoru, ten všude jinde roste...
A jak železnice podporuje své rostoucí segmenty?
Co na to odboráři?
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:50:46    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Co proti šíření etatismu ve společnosti děláte vy...? Nic. Mám jiné starosti.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic. Mám jiné starosti
Tak si ty blbý kecy pro příště nechte od cesty.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jednoznačně podporuji rozdělení témata na dvě, případně odsunutí nesouvisejících příspěvků kamkoliv....

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a vlastní názor.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky souhlasím s rozdělením. Je nutno oddělit jídlo od hovna.

Vlast tě volá!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3686
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já jsem proti. Jak někomu zabráníte se hádat v nové diskusi ? Založíte třetí ? Čtvrtou ?
Buď to budou chtít moderátoři řešit, nebo ne, a je pak jedno, kolik těch diskusí bude. Máte politickou diskusi a všeobecnou,nežezniční tak prosím s politikou tam.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Nesouhlas, protože jedna by byla pro žumpové a politické příspěvky a druhá pro diskuzi o provozu.

Vlast tě volá!
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže diskuse o provozu se lehce zvrtne v diskusi kolem společenskovědních témat a dál v žumpu, takže by to nic neřešilo. Tak jako když RJ zpozdí pendolino o 8 minut a někteří už jdou s fanglí na barikádu. To platí i v opačném případě.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2012
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov 3686:
No já myslím, že ohlídat nové vlákno by bylo přeci jen snazší. Za prvé by tam asi nepřibývali příspěvky takovým tempem jako tady (fotek, přeprav vozů, novinek ohledně vozů, zajímavostí, atp. není zase tolik). A pokud už by se tam nějaká diskuze jako známe dosud tady rozjížděla, bylo by snazší ji odklidit o vlákno vedle.

Hodně by to záviselo i na nás diskutujících jestli bychom připustili zvrhnutí v takovou divočinu jaká je teď tady, protože kdyby se tam něco rozjelo a všichni by rezignovali na nějaké řešení (požádat redakci o přesun apod.) tak by to dopadlo tak, že to tam bude vypadat stejně jako teď tady a jediný výsledek by byl, že by se OT debata vedla na dvou frontách.
Jinak ale souhlas, že na zdejší debaty by se našlo příhodnější vlákno (ať už všeobecná neželezniční nebo jiná diskuze), ale za stavu, kdy se tu řeší co se se tu řeší obvykle, a diskutující už ani nemají snahu v pokračování OT debat přesunout sami do patřičných vláken, a cíleně chodí sem nevidím už moc jiné řešení.

Nevím jak Vy, ale já sem rozhodně nechodím číst politické debaty, amatérské psychlogické profily jednotlivých diskutujících, případně i dalších a ani nekonečné debaty na téma režijních jízdenek.

Popravdě se vůbec divím, že sem ještě chodí někdo kvuli provozu, vozům a podobně, protože probírat se dennodenně záplavou příspěvků, které třeba mě osobně vůbec nezajímají (kdyby mě zajímali navštěvoval bych příslušnou diskuzi) je dost časově náročné a hlavně dost otravné.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale něco jsme se z té žumpy přece jen dozvěděli: prý modrým žluté vlaky nevadí, jen nemají rádi Jančuru osobně pro jeho kecy. Možná někteří takoví jsou, ale je mezi nimi i hodně těch, co by rádi vrátili dráhu (a s ní zřejmě i celou společnost) o 20, možná ale až o 60 let zpátky.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Strucne receno idioti na obou stranach. :-)

Utúlien aurë...
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:39:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ono by možná stačilo, kdyby šlo nastavit, že příspěvky od určitých diskutujících se nezobrazí ;-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia:
Souhlas. Například Brr a jeho příspěvek 2158. Nemít rád Jančuru znamená chtít vrátit dráhu a společnost 20-60 let zpátky. Takovou hovadinu tady nevypustil snad ani Budulínek.

Buvolínek:
Dnes jízda vlakem vůbec není o penězích, ale o nabízeném komfortu, rychlosti a především v Praze pak parkování.
A co ta Jančurova cenová válka, není von teda úplně mimo? Zkuste mu poradit, že vyhazuje prachy z okna zbytečně...Rychlej je, pohodlnej taky, servis luxusní, parkování v pohodě, tak proč si za to neřekne dvojnásobek? Přece by mu to lidi rádi dali...
Ještě by mě zajímalo, jak to socky s ojetinou za desítku dělají, že nemají problém s parkováním...
123hell
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.243.111
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 08:21:29    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Možná by to chtělo číst všehna slova ve větě. Ale pokud nerozumíš slovnímu spojení "je mezi nimi i hodně těch" a vyvozuješ z toho "Nemít rád Jančuru znamená chtít vrátit dráhu a společnost 20-60 let zpátky", tak jsem už radši nepřispívej.
ZdaňteRežijky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.62.209
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 11:54:50    Odkaz na tento příspěvek  

Soudruzi Bevelo a Vláďo749, jak se chystáte oslavit dnešní narozeniny zločince a vraha Lenina?

Budete ve vaší odborové buňce slavnostně předčítat kapitoly z tohoto spisku ?

http://www.dantikvariat.cz/sest-hajek-r/lenin-a-odborove-organisa ce-170282
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

123hell: OK, máte pravdu, a na významu toho, co jsem napsal, se tím, že se to nedá vztáhnout na úplně všechny, ale jen na většinu, mění co? pro další hnidopišství upřesňuji - tu většinu jsem usoudil z toho, že ti, co nemají rádi Jančuru pro jeho kecy, jsou jen někteří.
Křivimu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.93.34
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 17:06:14    Odkaz na tento příspěvek  

"Desiro:Je komoušský novotného názor "kdo nepracuje ať nejí Tento výrok řekl soudruh Lenin..
Lenin je plagiátor, výrok je z Bible, 2. epištola Pavlova k Tesalonickým."

To je právě omyl, v Bibli je důležitý rozdíl. Čtěte když odkazujete.
Lenin nebo nějaký jeho předchůdce do toho vtiskl svérázný "přínos". Čili výrok je opravdu komoušský.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 19:07:28    Odkaz na tento příspěvek  

Křivimu: Souhlasím. Odkázal jsem na původ výroku, nikoliv na význam. Exegezi v tomto vlákně, doufám, neočekáváte
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 22:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna tenhle vyrok jim za zle nemam. (O definici prace v jinem nez fyzikalnim vyznamu se pokouset nedoporucuji.)

A co se uz konecne vratit zpet k PROVOZU RJ? Nebo muzeme jit aspon na kance... :-)

Utúlien aurë...
K1 800
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.65.55
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 04:19:08    Odkaz na tento příspěvek  

ZdaňteRežijky:
Mohl byste zde citovat některé charakteristické pikantérie této odborářské brožurky?
Jinak antikvariát Dana Kurovce obsahuje i další zajímavé tituly - například zde publikace o historii výstavby metra v Bělehradě:
http://www.dantikvariat.cz/neznamy-autor/kralovstvi-jugoslavie-sl ovem-a-obrazem-165872

Arctia:
K provozu RJ bych se nevracel, naopak bych podpořil odborné filozofování o odborářích, komančích, nekomančích a dalších zrůdnostech tohoto světa. Alespoň tak na nějakou dobu přijde jeden dopravní odborník z MF Dnes o zdroj informací pro svoje blábolení o železnici.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 04:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K1: náhodou je pseudopressák už docela vyvážený. Nepašuje do celkem pozitivních článcích o ČD kdejaké vsuvky pana mluvky Ondrůje nebo vizionáře Jančury, což bylo donedávna celkem hmatatelným pravidlem ve smyslu "zvyk, je železná košile".

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
ZdaňteRežijky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.62.209
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 11:45:07    Odkaz na tento příspěvek  

2K1 800ZdaňteRežijky:
Mohl byste zde citovat některé charakteristické pikantérie této odborářské brožurky?


Bohudík nejsem odborář, takže jsem brožurku nečetl. Předpokládám však že jejím obsahem bude bezmezný obdiv autora ke zločinci a vrahovi Leninovi, šíření třídní nenávisti a podobná zvěrstva.

Dovozuji tak z toho že soudruzi členové ROH nadšeně nosili v prvomájových a lampionových VŘSR průvodech portréty tohoto zločince a chodili klást věnce k památníkům tohoto zločince.

Mimochodem, co říkáte na heslo "POD VEDENÍM KSČ V PEVNÉ JEDNOTĚ A TRVALOU AKTIVITOU ROH USKUTEČŇOVAT LINII XIV. SJEZDU STRANY
" z webu http://www.budovatel.wz.cz/hesla/ ? Neprokazuje dostatečně kolaboraci odborářů se zločineckým komunistickým režimem ?

Mám si brožurku koupit ? Mohl bych ji pak poslat jako dárek soudruhu Duvkovi. I když asi bych ho nedojal, ten je zvyklý dostávat luxusní hodinky Breitling.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 11:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZdaňteRežijky: "...Předpokládám však že jejím obsahem bude bezmezný obdiv autora ke zločinci a vrahovi Leninovi, šíření třídní nenávisti a podobná zvěrstva...."

Nečetl, ale zná. Trochu divné, že by vševědoucí?
Nejen soudruzi, členové, ale především vlezdoprdelkové se projevovali tak jak popisujete, což bohužel zůstalo dodnes.
Ne každý odborář měl totožné názory s hlavním vedením, a to zůstalo dodnes také, soudruhu.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 12:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá obrazová vsuvka .....

23.4.2013 (7:16:18)
245
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2012
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 21:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož zaznívají hlasy, aby se v tomto fóru řešily provozní věci, mám tématický dotaz. Jak to vypadá s nasazením švýcarských vozů? Probíhá či proběhla už jejich rekonstrukce?
dotazníček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 21:50:45    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo je soudruh Duvka?
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 4-2012
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 22:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

245:
Patrně probíhá nějaká forma revitalizace, minimálně jeden vůz má nový lak viz fotky od Hanssta, do provozu však ještě pokud je mi známo nezasáhl.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 22:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase počteníčko, jen tak dál!

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12309
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 23:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já dám jedno vlnobití ze zákulisí RJ:

162 117_Praha Smíchov s.n._23.4.2013
Já to společné, a vůbec celý Smíchov, mám rád. To je takový český Balkán Jakási provizorně zpevněná plocha panelama, kýble, smetáky, hovnocucy, ručná mytí, křivé a zarostlé koleje, ruční vexly...

lokomotivy.net
FZF
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.109
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 01:21:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad vozy Am ze Švýcarska: nedávno byla celá souprava odtažena do Českých Velenic, pokud vím tak do tamního areálu ŽOS. Jak vtipně poznamenal jeden kamarád: Tohle je místo, kam je ještě pustí Další osud je mi neznámý, důvod přesunu taktéž (čistě spekulace - překážely na Společném, nebo jejich deponie stála moc peněz ?).

První vůz Am má novou žlutou barvu (jestli lak nebo fólie - netuším) a v lednu byl ohlášen jako první ze tří vozů typu Charter těsně před dokončením interiéru. Od té doby na FB RJ klasika - ticho po pěšině, občas mlžení.

Jenom perlička - o dvousystémových strojích od SNCB v DPOV Přerov se už celkem ví, kdo si tipne co s nimi bude dál ? Že by nové HV na linku do Brna, nebo dokonce do Německa ?
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 05:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je místo, kam je ještě pustí

Trošku mi to připomíná tohle místo pro vozy B ČD
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 05:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Vlast tě volá!
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 06:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: Je otázka jestli ty mašiny jsou na 25 kv nebo na 15 kv.