K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 23. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 23. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
dejte mu to
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.237.122
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 16:23:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Petráku, neposílejte nikoho ma vzduch. Nebo vás také někam pošlu. A po pobytu tam se vám určitě výsledky spirometrie nezlepší.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 16:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista#859 > nikoliv, spekulujeme tu predevsim o CD, protoze by to byly pravdepodobne ony, kdo by na teto trati zustal v pripade zruseni vyberka.

dejte mu to > tak to ja vas s temadle kecama klidne do prdele poslu rovnou za Josefa

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 18:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: +1 :D
Mibl: To je přesně ono. :-)
dejtemutovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 19:12:49    Odkaz na tento příspěvek  

dejte mu to:

Nenechte se hlavně vytočit, velebnosti. Von tenhle hrdina Sim anonymně a rád posílá kohokoli kamkoli jako prd. A teď má k ruce ještě Petráka. Ale před zástěnou z internetu by si nadělal do kalhot, i s Pepanem za (nebo snad už v ? ).
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 21:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dejtemutovi > tak tomu rikam dzouk dne ... anonym obvinuje registrovaneho z anonymniho chovani :-D

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
simovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 21:25:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zameťte si před vlastním prahem, neanonymní registráti borůvkojc. Jak jsem stačil číst, dejte mu to nikoho nikam neposílal. Pouze sem dal svůj názor.

Tuhle "slušňáckou" notu rozehrál tvůj intimní přítel Pepan. Tak když už máš ty koule druhé posílat do prdelí, taky se pochlap a snes něco sám.

P.S. Na nějaké registračky ti kašlu. Pro mne jsi stejně neznámá značka jako třeba dejte mu to. Akorát o dva stupně nevychovanější.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2438
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 22:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se pochlap a pod na pivo, anonyme ... jenze to bys musel vylezt z anonymity interfernetu a to ti nevoni :-D

P.S. esi sem pro tebe anonymni neznama znacka, tak proc ti boruvky tolik lezi v zaludku? S brusinkama mas stejnej problem?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
dejte mu to
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.227.0
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 08:14:49    Odkaz na tento příspěvek  

No tak pánové. Je čas zakopat válečné sekerky a nechat průběh elementární slušnosti. Třeba se nakonec na tom pívu někde vespolek sejdem. Přestože tedy mým mokem je slivovička. Hezký den bez hádek.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 09:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se tu moc nemluví o Jízdném mimo špičku - pouze "modré kupé"
LukasJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.157.113
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 10:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

Regiojet upravil ceny.
Například na vlak 1011 ve Čtvrtek jízdenka za 319 Kč.
A naopak vlak 1010 taky ve čtvrek už za 137 Kč.
Obě ceny s kreditovou jízdenkou.
LukasJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.157.113
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 10:30:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nebo vlak 1007 cena od 236 Kč a to je tam jen 20 volných míst a 9 z toho za cenu 236 Kč zbytek za 290 Kč.
dumping
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.29
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:15:19    Odkaz na tento příspěvek  

Není náhodou těch 137 dumpingová cena, a ty další ceny kolem 200Kč, když se stím někteří pořád ohánějí?
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tam už teď dumpingují všichni tři, tak je to asi jedno :-D teď se jen hraje o to, kdo to déle vydrží :-) Ale na druhou stranu došlo ve špičce u RJ i ke zdražení.
LukasJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.157.113
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:25:17    Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslim že RJ monopol nemá takže zlevnění by mělo být v pořádku ale zdražení nemaj uvedený v tarifu a to by mohl být problém. Zdražit a nedat to vědět asi není v pořádku.
LukasJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.157.113
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:26:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už to maj na FB.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak už to vyšlo i oficálně na Google+ RJ

"RegioJet11:21 AM - Public
RegioJet razantně upravuje ceny jízdenek ve vlacích IC RegioJet. Bude zavedeno několik úrovní cen pro špičkové a mimošpičkové spoje. Nově se s námi svezete na trase Praha - Ostrava od 137 Kč. Studentům (se žák. průkazy) bude garantována vždy nejnižší cena. Více informací se dozvíte v následující tiskové zprávě: http://www.slideshare.net/regiojet/regiojet-sniuje-ceny-2132013"


dumping
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.29
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:42:21    Odkaz na tento příspěvek  

ALe proč zlevnují, když ve výsledku prodělávají? To je nelogické, když prodělávám snažím se z toho dostat -> zvednu cenu, nebo nějak ušetřím...
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 11:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

abychom byli levnější než ČD a nešly pod ceny LE

Aspoň česky by se mohli naučit.

Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 12:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je-li vybráno akční jízdné, nezobrazí oblíbené relax, nekční je ukazuje
V páteční špičky mírné zdražení do Hranic na 297, o 27 kč, čekal jsem přes 300
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 12:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

To zdražení ve špičce bude zajimavé sledovat. Myslím, že i tak budou spoje RJ vyprodané. Zároveň tím vysílá signál LEOvi, že může ve špičky taky mírně zdražit. A ten má výhodu, že díky leteckému tarifu to nepůjde tak vidět. Ohledně ceny 137,- tak to si myslím, že dojde k tiché dohodě RJ a LEx a cena se postupně šoupne někde k 199,- a pod ní nepůjdou. Jsem zvědav jestli nějak zareagují i ČD například zdražením ČD promo v pátky. Jančura tím v podstatě otevřel dveře k narovnání cen na nákladovou úroveň a možnosti všech tří dostat se ze ztráty :-D Uvidíme jak to dopadne.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2440
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 12:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent#734 > cekal jsem, kdy nam zdrazej byznysabtajly ... no, tohle je tak nekde na puli cesty. V podstate to vidim takhle:
- pozitivni je, ze zlevneny jsou ty mista, ktery pravdepodobne jezdily prazdny a ze je to jasne specifikovany, takze nemuze dojit k paskvilu, ze bych si koupil neco, na co nemam narok a pak byly problemy ve vlaku.
- zaroven se mi libi, ze jsou tam uvedeny i ty pravidla, takze neni potreba nejakych dalsich hafo tabulek k tomu, abych zjistil, za jakych podminek na tu slevu dosahnu
- co se mi svym zpusobem libi taky je to, ze pokud platim plnou cenu, muzu si vybrat ze vseho, co je volne - tedy nemam na vyber jen z tech preddefinovanych sedacek za plnou cenu (treba modry eshop v tehle situaci nedovoli nakup, pokud mam jizdenku do jednicky a mistenku do dvojky).
- co se mi ale uz libi mene, je fakt, ze me system nijak neupozorni na to, ze tu samou jizdenku muzu mit i levneji; stacilo by klidne jen pridat nejakou "bublinu", ktera by mi pri najeti mysi na danou sedacku rekla "toto misto je v modrem kupe a lze jej zakoupit i levneji" ... ale samosebou bych se nebranil ani variante, aby zde bylo rovnou klikatko "prevest jizdenku na levnejsi tarif" :-)
- zaroven jsem zaregistroval zmenu v dobijeni, ted mi to nabizi konkretne 163 korun, coz pred tim neslo.


Kazdopadne tohle vidim jako rozumne provozovatelny model, k "dokonalosti" tomu chybi uz jen zdrazeni byznysabtajlu, aby to nebylo jen ve stylu "kdo driv prijde a vi, ktera bije, ten se v nem veze".

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 13:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V té TZ se říká, že to je reakce na ČD a že ČD od prosince prý "výrazně zlevnily".

Ale ony ČD snad od prosince výrazně zlevnily, jako třeba na těch 140 Kč? Něco sníženo bylo, ale max. o 10 Kč.
Proto soudím, že se touto změnou cen bojuje především proti LE, ale proč si při tom zároveň nekopnout do ČD, že ...
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 13:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SIM: hybi uz jen zdrazeni byznysabtajlu, aby to nebylo jen ve stylu "kdo driv prijde a vi, ktera bije, ten se v nem veze".
jj, čekal jsem kdy je zdraží, zaplatil bych i víc..
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 13:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent#735 > i ja :-) ... i kdyz, zase zalezi na situaci - kdyz mam bagly, je to v netcafe vopruz, bo je neni kam dat, ale zase ten stul je supr velkej, takze bez problemu notes i s mysi a vedle papiry i dlabec... tu pracovni plochu zatim prekonalo jedine misto v esusu vpravo hned nad schodama v prvni tride :-)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 14:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim) Tak ten máš v JŘ taky, jen musíš přestupovat v Hranicích na cesta z Ostravy. :-) Jinak souhlas, tohle místo je úplné "train office".

Jinak asi z toho RJ textu nevyzněla jedna věc - zrušili původní obyč. jízdné, ze kterého se počítala kompenzace na žákovské (420 Kč) a z RJ Promo udělali nové obyčejné (295 Kč).

http://jizdenky.studentagency.cz/web/ceniky/index.html?station-se lect=372825010
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 15:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radim Jančura k novým cenám říká: "ÚOHS ani po dvou a půl roce šetření stále nerozhodl, zda ČD zneužily dominanního postavení."

Jakže je to dlouho, co podával ten podnět? Von už buď neumí počítat do dvou nebo je to opravdu duševní nemoc...Ale nakonec proč ne, prolhat se dá i do prezidentského křesla, že...? Gramatiku pomíjím.

Jinak mi, prosím, vysvětlete jednu věc: Čas od času se tady rozhoří osočování neregistrovaných registrovanými z jakési pochybné anonymity. Může mi někdo vysvělit rozdíl mezi neregistrovaným anonymem a registrovaným, za jehož nickem si nelze představit konkrétní osobu?
Takový T.H také není registrovaný, pokud se pamatuju, a že by byl nějak extra anonymní...? Nebo ono nejde v případě potřeby zaregistrovat si víc nicků? Nebo registrovanému lze v případě potřeby libovolně rozbít hubu?
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 15:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: opravdu? Obyčejné jízdné by mělo být maximum pro danou třídu (Regiojet má stále jen jednu). Je-li obyčejné jízdné 295 Kč, co je potom cena 325 Kč, která je bežně nabízena rezervačním systémem?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 15:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Vycházím z informací z RJ, ale jak se dívám, na webu mají mezi ceníky ještě větší chaos, než byl - obrázky aktuální, PDF z prosince, ybus ceník chybí úplně.

Našel jsem tu cenu 325 Kč a nejsou u ní žádné podrobnosti - LE třeba hackuje cenu tzv. rezervačním poplatkem, když má tabulkově Business a Premium za stejnou cenu.
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 15:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne zaujala tahle věta v jednom z příspěvků výše: Studentům (se žák. průkazy) bude garantována vždy nejnižší cena.

Chápu správně, že všichni studenti VŠ s nárokem na studentskou slevu, budou jezdit za těch 137 Kč? To by pak nemuselo být tak špatné, vozit je za 137 a dostávat kompenzaci to výše obyčejného jízdného. Nebo jsem to pobral špatně?
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 4-2012
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 15:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: k "dokonalosti" tomu chybi uz jen...

Kdyby to tady náhodou někdo z RegioJetu nebo Student Agency četl a chtěl se inspirovat tak mě ještě k dokonalosti chybí něco jako funkce "čekání ve frontě" na vyprovaných spojích, nebo SMS (klidně zpoplatněná stžením nějaké částky z kreditu) typu "Vámi požadované místo ve spoji dne 15.2. v 16:00 z Prahy se již uvolnilo, přejete-li si jej rezervovat odpovězte ANO"

Asi by se museli rozesílat jednolitivým majitelům kreditových jízdenek třeba po 10 minutách v pořadí jakém si chtěli objednat spoj, aby to víc lidí nenaštvalo ("teď mi přišla sms a stejně je to plný") než potěšilo. Stejně jako pokud si někdo objedná už jiný způsob cesty, aby mohl zrušit požadavek na sms, ale to už by byly jen drobné detaily.

A to by podle mého názoru bylo pro řadu lidí vítaným zlepšovákem
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 16:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jajdulak#349 > nevim, jak presne je to mysleno - ja osobne bych to chapal tak, ze studentum budou nabizena i ve spicce modra kupe za cenu, ktera odpovida sedlu.

Na principu kompenzace se ale nic nemeni - je stanoveno "nejake" jizdne jako zakladni a z nej urcuje poskytovatel slevy (stat), kolik se ma slevit a tuto castku dopravci doplati. Samosebou, je to pekne marketingove zabalene, ale ucetne to vychazet musi podle poskytovatelem definovanych reguli, jinak by si zluti zahravali s financakem ... a to pochybuju, ze by jim za to stalo.

Jspetrak > na jednu stranu si rikam, jestli by mi to na ten kousek za to stalo. Na druhou proc ne, kdyz mi to za to stalo z Prahy do Berouna a pak pokracovat v blesaku.

Spis me stve, ze jsem zatim ani jednou nechyt esus na posilaku, to by bylo o par levelu jinde ;-) aspon teda pokud by se tohle misto povedlo zabrat, protoze pochybuju, ze by fungoval rozumne rezervacni system. No a samosebou zbyva doufat, ze by nebyla zrovna klika na tech par kousku se rvoucim kompresorem, protoze jet v tom par hodin, to by draha musela platit me a ne ja jim :-X

Slim > vono je to kousek od kousku. Nic - krome vlastni moralky - nikomu nebrani si identit nadelat kolik chce (a je pak zajimave sledovat, kdyz se zapomina prepinat pri reakcich na sve prispevky), bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou registrovani. Ale jde o to, ze proste nekdo se za sve vystupovani stydi a skryva se, jiny ne - ja sem zivej, nekteri me znaji od piva, jiny od kafe a proto me dost rozesmalo, kdyz zrovna o me se nekdo, kdo se neumi ani podepsat, chce otirat kvuli me anonymite ... nic vic, nic min.

Pak jsem se akorat Kriviho ptal, proc se neregistruje, kdyz by se mu to hodilo pri psani delsich prispevku s prilohami ... uz nevim, jestli na to odpovidal.

Samosebou Krivi, stejne jako TH a dalsi tu fungujou pod ustalenym nickem i bez registrace ... ale krome toho, ze riskuji, ze se jim nekdo "napichne" na nick, s tim nemam problem ja a verim ze ani vetsina ostatnich.

Spis me mrzi, ze tu chybi takovy veci, jako treba vypis mych poslednich prispevku v danych vlaknech, abych se moh jen rychle podivat, zda na to nekdo reagoval - tohle je na jinych diskusich doreseno lip. Na stranu druhou, ono na tech zeleznicnich webech to je takovy vselijaky celkove, na ZelPage je nutny mit dva profily, jeden pro web a druhy pro diskusi a u kazdeho jsou jine podminky pro heslo. Vlaky.net maj podminky takovy, ze tam nepasoval muj nick nebo heslo a abych mel na kazdym webu jinou identitu, na to jim prdim

Pak jsou ale taci, kteri maji "plny profil", ale na kazdem webu vystupuji pod jinym nickem - krome moznosti, ze to web neumi tu nevidim zadnou jinou moznost, nez ze se proste za sve vystupovani pod druhym nickem stydi a tak se schovavaji za jiny. To mi vadi uplne stejne, jako kdyz ma nekdo vice identit na stejnym webu - pokud to ma byt vecna diskuse a ne flamewar, je potreba vedet, jesli se na dane tema bavime v peti lidech, nebo jen dva.

A rek bych, ze zrovna vy byste moh docela posoudit, jestli vam (docasna) zmena nicku nejak pomohla nebo ne. Ja osobne to beru proste jako nefer pristup, ale kazdy to ma nastaveny jinak - pro zlodeje Jiraska je zjevne naprosto normalni cizi majetek prohlasovat za svuj a jeste si tech identit delat vic, nez ma pavouk nohou.

čítatel#40 > v principu souhlas, ale ... problem vidim trochu v tom, ze spousta lidi se chce rozhodnout v danou chvili nebo v nejakem intervalu (ktery nemusi byt ale jasne ohranicen), takze jak to pak resit? Byt ve fronte s tim, ze automaticky si z kreditu dany listek koupim a pokud ho nechci, musim ho stornovat? Co kdyz se v dane chvili nedostanu vcas k netu nebo telefonu ... nebo se o tom nakupu proste uz ani nedozvim?
Nebo to resit tak, ze mam 15 minut na potvrzeni rezervace, jinak to propada dalsimu ve fronte? Jenze, kdyz nejvice rosad probiha hodinu az dve pred odjezdem vlaku, resilo by to vubec neco?

To s tim uvolnenim konkretniho mista vidim jako jeste vetsi utopii - me osobne je v principu jedno, jestli sedim na tom samem miste v kupe tri nebo ctyri a ve kterem to je voze... takze, aby mi to k necemu bylo a byla i rozumna pravdepodobnost, ze se neco uvolni, musel bych byt ve fronte treba na 16 mist ve vlaku. Jako ne ze by to neslo, ale tohle uz je vylozene sotousovina, ktera by prinesla nejvic tomu, komu je jedno, kdy pojede (bo je nejpravdepodobnejsi, ze se dane misto proste neuvolni a ze bude muset jet jindy), hlavne kdyz pojede na tom konkretnim miste ... a takovyto cestujici zjevne nebude pro dopravce tim, na kom by mel stavet svuj koncept sluzby :-)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 16:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 17:53:21    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Na principu kompenzace se ale nic nemeni

Něco se mění. Čísla střelím od boku, ale pro vysvětlení to bude stačit:

V r. 2012 dítě zaplatilo za jízdenku 100 Kč (polovinu akčního jízdného), MD k tomu dopravci přidalo jako kompenzaci 150 Kč (polovinu OBYČEJNÉHO jízdného).

V r. 2013 dítě zaplatí za jízdenku 100 Kč (polovinu akčního jízdného), MD k tomu dopravci přidá jako kompenzaci 100 Kč (polovinu AKČNÍHO jízdného).

Aktualizovaný metodický pokyn MD je zde:
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/8512731B-8643-4CAA-8FF4-21ED29731 3FA/0/Metodicky_pokyn_kompenzace_slev_2013.doc

Proto asi Regiojet od původního obyčejného jízdného ustoupil. V reálu ho žlutí prakticky nepoužívali, byl to jen dobrý základ pro výpočet kompenzací.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4811
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 18:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-meni-cenik-podle-poptavky-cesk e-drahy-zlevni-mistenky-ps3-/eko-doprava.aspx?c=A130221_170711_ek o-doprava_spi

To je bez prominutí magor. Na jednu stranu skuhrá, že je ve ztrátě a obviňuje jiné ze svého záporného hospodaření a na druhou stranu ještě zlevní na úroveň LEX. Ten člověk není podnikatel, to je dobrodruh. Jeho touha po likvidaci konkurence je doslova chorobná a měl by se léčit na specializovaném oddělení psychiatrické kliniky. Neustále roztáčí nové a nové cenové války. Zvláště nyní by si měl budovat silný finanční polštář pro rozjezd spolupráce s DB u vlaků na západ. Ne, on tu tajtrlíkuje a hraje si na spasitele.
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 18:18:37    Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Ten člověk není podnikatel, to je dobrodruh.

Samozřejmě, že je to dobrodruh. Leoš Novotný zrovna tak. Kdyby byla železniční osobní doprava dobrým byznysem, už by se do toho dávno pustil nějaký Kellner, Komárek nebo Bakala. V podání pánů Jančury a Novotného je to opravdu spíš šotoakce než podnikání.
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 18:24:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm podnákladovým cenám.
Dá se vůbec nějak spočítat, jestli ČD jezdí podnákladově? U obou soukromníků je to asi jednoduché. Soukromníci přesně vědí, kolik do toho vrazili a kolik vydělali na jízdném. ČD ale používají tytéž lokomotivy, strojvedoucí, průvodčí, pokladní jak pro dotované R, tak pro nedotované Ex. A zároveň prodávají jízdenky, které platí na Os, R, Ex i SC a nikdo nezjišťuje, jaký vlak cestující vlastně použil (možná krom toho SC).
Já bych ten bordel teda přepočítávat nechtěl...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 18:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ten bordel teda přepočítávat nechtěl...
Není nejmenší důvod. Na dráze odjakživa platil jako berná mince přesný součet nepřesných čísel.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 18:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nikdo nezjišťuje, jaký vlak cestující vlastně použil
Zjišťuje. Ne sice konkrétně pro každého cestujícího nebo pro každou konkrétní jízdu vlaku, ale kolik lidí jezdí v průměru tím či oním vlakem, se ví.
čítatel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 4-2012
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 19:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
To s tim uvolnenim konkretniho mista vidim jako jeste vetsi utopii

Špatně jsem se vyjádřil, o konkrétní místo mi nešlo. Má myšlenka je taková (pro příklad):

Potřebuju jet Budějovice - Praha příští úterý tak, abych byl kolem 13:00 v Praze, ale autobus v 10:30 je plný

Možnost 1:
Autobus už rešit nebudu, koupim Sporotiket za stejnou / podobnou cenu a jedu vlakem.
Dopravce o mě pro dnešek přišel.

Možnost 2:
Auto

Možnost 3:
Rezervuju si bus už v 9:30, s tím že:

3a: se smířím se ztracenou hodinu času v Praze / nějak se pokusím ji využít
Dopravce o mě pro dnešek sice nepřišel, ale já se musím přizpůsobovat.

3b: budu celé pondělí a uterý ráno mačkat F5 jestli se neuvolnilo nějaké místo (ono se vždy nějaké uvolní, ale kdo má tu trpělivost a čas sedět u počítače s tímto cílem?)
Dopravce o mě pro dnešek sice nepřišel, ale já ztrácím čas bezduchým klikáním.

3c (můj návrh):
Kliknu u busu v 10:30 na možnost: Zařadit do fronty. Zobrazí se možnosti:
Pokud se uvolní místo ve spoji, automaticky přerezervovat jízdenku a informovat pomocí SMS (a předvolba jízdenky se stejným datem a cílem tedy má objednaná v 9:30)
Pokud se uvolní místo ve spoji, informovat pomocí SMS (a já pokud mám ještě zájem kouknu se do rezervačního systému)
Dopravce o mě pro dnešek nepřišel a já jsem spokojen.

Ale jinak myslím, že rezervační systém RegioJetu a Student Agency funguje výborně a bezproblémově a tohle by opravdu byla jen třešnička na dortu.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 19:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Pravda, já zapomněl na průzkumy. Jak často se vlastně provádějí? A zapisují se při každém průzkumu i druhy použitých jízdenek?
Výsledek takového průzkumu asi bude spíš tím "přesným součtem nepřesných čísel", ale aspoň něco.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5107
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 20:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hej, dráhy zlevnily jízdenku do Litvínova. Tam žluták ještě nejezdí. Jak se s tím jančura a ÚOHS srovná nevím, jen tam kdysi soukromníček jezdil do Dejvic za 1 (slovy jednu) korunu.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 22:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Reklama obou soukromníků útočí - krása jsou ty ceny v ní
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 22:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže soukromníci už jezdí od 137kč, studenti dokonce od 101kč trasu dlouhou 364km?? Kam ta cena proboha ještě může spadnout.
Jančura má ale trochu pravdu, že za to můžou ČD, už se budu trochu opakovat, ale pokud využiju ten jejich "nefér" akční paskvil, tak jedu z Prahy do Ostravy za 295kč. Pokud pojedu Plzeň Brno přes ČB což je stejně km jako Praha-Ova, tak zaplatím už 479kč, docela rozdíl, hrozná prasárna...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 22:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: to už záleží jen na Leošovi. RegioJet pod něj nepůjde, protože by jako silnější ubližoval slabšímu a to si nedovolí minimálně kvůli PR. ČD asi nezbývá než se přidat - když ostatní jedou od 137 bez placené zákaznické karty, oni nemůžou od 295
Kolo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.28.155.196
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2013 - 23:43:45    Odkaz na tento příspěvek  

zelpage.cz: "Dnes krátce po patnácté hodině došlo ve stanici Ostrava Kunčice k projetí návěstí stůj osobním vlakem Os 2841. Strojvedoucí dle předběžných informací nerespektoval návěst Stůj na odjezdovém návěstidle, a zastavil rychločinným brzděním zhruba 50 metrů před výhybkou, kterou momentálně pojížděl zpožděný spoj Regiojet IC 1007."

A včil mudrujte, chytrolíni od dráhy, co jste se mohli posrat z projetí v Lipníku.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.226.218
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 00:40:12    Odkaz na tento příspěvek  

Kolo, my chytrolíni přece víme, že zatímco ČD se drží běžných MU typu projetá šajba, RJ už ve svém levelu lifruje problémové kaštánky rovnou pod kola konkurence tohle prosím brát s nadsázkou.

Jinak je supr že se oficálně přiznalo, že i vlak Regiojetu může mít zpoždění, nabyl jsem chybného dojmu že tehle dopravce je i v tomhle O TŘÍDU LEPŠÍ

A ty ceny: pevně doufám že to R. Jančura má spočítané a nebude to podnákladová záležitost, ale logicky: místo za nižší cenu by mělo vydělat víc než prázdné místo, třeba mě někdo znalejší podpoří/dementuje ? Co mě víc mrzí je fenomén podřizování se určitému prvku, já prostě jezdím vlakem v XX:XX protože mi to tak vyhovuje, a ne proto že dostanu vodu zdarma a nějaká stewardka se na mě bude mile usmívat. Ale tenhle trend jde vysledovat i v jiných odvětvích a jestli to někomu vyhovuje, tak proč ne - má možnost si (zatím) vybrat.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2601
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 00:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolo: a jinak dobrý jo? ..teď tu o Karkulce
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 01:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolo: Kdyby se nedejbože srazili, tak by zato mohl vlak RJ, protože kdyby jel včas, nic by se nestalo
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 02:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolo: Projeté návěstidlo je "běžná" MU, která se povede každému dopravci. Ale ne každý dopravce má takové jelitózní strojvedoucí, jako RJ.

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 08:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Jak se projevuje a pozná jelitózní strojvedoucí? A jsou jen u RJ?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.8
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 08:22:11    Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím pánové, ale těch projetých klacků v podání strojvedoucích ČD je poslední dobou už nějak moc. Nezdá se vám? A jak je to tedy možné, když ČD, narozdíl od RJ, nemá jelitózní strojvedoucí?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 08:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

těch projetých klacků v podání strojvedoucích ČD je poslední dobou už nějak moc. Nezdá se vám?

Ani né.Statisticky byl v minulých letech projet klacek v 77 případech za rok,takže to vychází 6x za měsíc.

U RJ je většina strojvedoucích zkušených,kteří mají mnohaletou praxi,taktéž u Leo Expresu.Jsou to většinou bývalí strojvedoucí ČD.
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 6-2006
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 08:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím pánové, ale těch projetých klacků v podání strojvedoucích ČD je poslední dobou už nějak moc. Nezdá se vám?

Ani ne, ono toho totiž bude čím dál víc. Vzhledem k tomu, jaký má zaměstnavatel k nám přístup se spíš divím, že toho je tak málo a zaplať pánbůh, že to jsou zatím "jenom" projeté návěstidla a ne žádné větší hromady.
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.8
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 09:39:33    Odkaz na tento příspěvek  

Kubajz: ano, tohle je bohužel pravda, chápu, a taky se bojím, co bude dál. Předchozí příspěvek jsem psal jako reakci na vyjádření "Jeziska" o rozdílu mezi strojvedoucími RJ a ČD. A také si nemyslím, že strojvedoucí takové "moderní a dynamické" firmy, orientované jen na zisk, jako je RJ, mají nějak výrazně lepší podmínky pro práci, než fírové ČD. Stačí se zeptat autobusáků, jezdících pro SA, jak je "skvělé" pro tuto firmu pracovat. Takže bych s tím nazýváním někoho jelitem trochu brzdil...
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 10:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže bych s tím nazýváním někoho jelitem trochu brzdil...
Stačí si představit že sedíte v mašině a letíte 140 po trati kde není vidět.
Viz nedávno ten smýkající se moula na přejezdu v lesích Litovelského pomoraví
Já před fýry smekám.
Rozlišovat barvu fýrovy mašiny je jelitózní

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 10:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ne každý dopravce má takové jelitózní strojvedoucí, jako RJ.
Musím konstatovat, že autor výše zmíněného výroku byl buď "pod vlivem", nebo je pěkné jelito. Přeji Hezký den Ježíšku!

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 11:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr#671 > pokud ma Jezisek takovyhle nazory, nedivim se ze ho Papez ve svem tymu nechce a odstupuje ;-)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3657
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 16:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Samosebou Krivi, stejne jako TH a dalsi tu fungujou pod ustalenym nickem i bez registrace ... ale krome toho, ze riskuji, ze se jim nekdo "napichne" na nick, s tim nemam problem ja a verim ze ani vetsina ostatnich.

Tímhle jste trefil přesně to, na co jsem se ptal...pokud sem někdo chodí pravielně a je tak ňák všeobecně znám, nikoho nenepadne řešit, jestli je registrovaný nebo ne. Pokud sem vystřelí nějaký náhodný blábol kdokoli jiný, nemá cenu řešit registraci taky, protože to může být jak někdo, kdo je tady poprvé, tak někdo notoricky známý, kdo v konkrétním případě chce být za jiného. Obojí funguje u registrovaných i neregistrovaných úplně stejně. Proto nerozumím tomu, proč se tady někomu vyčítá anonymita, pokud není registrovaný...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 22. února 2013 - 17:28:48    Odkaz na tento příspěvek  

StandaD : uhodil jste hřebíček na hlavičku ... tohle detailně nemůže spočítat nikdo, protože provozní / údržbové náklady na každé vozidlo (vagon, lokomotivu, motorovou / elektrickou jednotku) jsou jiné, např. podle toho, kolik kilometrů najedou ... Náklady se "rozpouští" postupně a zjistit nákladovost jízdy konkrétního vlaku proto nedokáže nikdo. Strojvedoucí / průvodčí veze během směny několik vlaků, jaký je podílovací klíč neproduktivního pobytu ve vztahu k jednotlivým vlakům ... Jak rozpodílujete náklady mimořádného 8 hodinového školení ...

Zkrátka celoroční náklady na všechno musíte dát do jednoho pytle a pak to podělíte množstvím vlakových kilomterů (technický ukazatel) a dostanete průměrný náklad na jeden vlakový kilometr. Přesnější cifru dostanete když místo vlakových kilometrů budete pracovat s "nápravovými kilometry".

Jak bude počítat náklady Leo Express, když např. pan provozní ředitel místo kancelářského ředitelování sedí za kniplem ... Na takovém vlaku ušetří strojvůdcovský plat ...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 08:34:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund > houbelez velebnosti, naklady se rozklicovat daji podstatne podrobnejc, jen je potreba chtit a neco pro to udelat.
Ano, vami popisovany system je jednoduchy, ale rozhodne neni jediny. A treba vubec nerozlisuje, jestli jede B nebo Bmz a pak to dopada tak, jak to dopada.

Slim > Proto nerozumím tomu, proč se tady někomu vyčítá anonymita, pokud není registrovaný...

... zatimco vycitani anonymity, pokud je registrovany, chapete?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality