K-report
 

Archiv diskuse Dopravci a linky do 13. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 13. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5869
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 22:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz
To má být vtip? Od JŘ samotného po dopravce?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
reg-,-nereg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.68.219
Odesláno Sobota, 28. září 2013 - 23:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

moskvič, moskvič?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5871
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 00:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon.
odkaz

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 00:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to vážně pojede Moskvič?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 00:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kua, můžu já za to, že mám počítač na výkal? [happy] Můžu, vím.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 10:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: Karat S. je bulharský dopravce sítě Eurolines a linka jezdí už od roku 2009, akorát dosud nebyla v IDOSu. Skutečná trasa autobusu je ovšem Sofia - Praha - Hamburg (s dalšími zastávkami, uvedenými zde). Úsek Sofia - Varna zajišťuje návazný bus, naopak úsek Praha - Hamburg zůstává českému IDOSu nadále skryt. Zajímavá je i platnost toho JŘ, má platit jen 1 měsíc.

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 11:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IDOS nezná ani polskou linku (Intercars ?) jedoucí přes nás na Německo, Švýcarsko, Francii až do Španělska.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 19:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smart Express má další "vylepšení" - od 1.10. bude z důvodu údržby dočasně mimo provoz on-line rezervační systém. Do kdy bude údržba trvat, se neví. Zatím to dle občasného sledování toho rezervačního systému vypadá, že spoje jezdí zoufale prázdné. Výjimečně se někde vyskytne jedna rezervace, jinak na všech spojích pusto, prázdno. Reálně samozřejmě bude cestujících trošku víc, protože někdo přijde na mikrobus bez rezervace, ale i tak si myslím, že to je velký propadák... Mám takové podezření, že znefunkčnění rezervačního systému je předzvěstí úplného zastavení provozu.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 6-2011

Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 10:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem s 470700 jel jednou já (jen tak na zkoušku) tak jsme tam byly 3 a byl to spij v pátek 20.9 v 14:15 z Prahy

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3771
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 16:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se nemýlil - dle webových stránek ode dneška zastaven provoz.
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 04. října 2013 - 22:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera na Hofmannově lince jel bílý vůz (Neoplan? viděl jsem to zdálky) od Ministerstva vnitra ČR (2SC5830?)[crazy]

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. října 2013 - 17:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka: Tento dopravce nás nikdy nepřestane překvapovat... Příště si třeba půjčí autobus od armády nebo od hasičů [biggrin].
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 10:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu mi přijde divné, že ta linka na Slovensko je pod názvem EUROLINES. To "klasická" EUROLINES nemá problém s tímto dopravcem, který používá stejný název ?

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
EUROLINES
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.248.248.29
Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 10:59:40    Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Eurolines MAJÍ problém s tímto dopravcem, už se to řešilo i soudně, ale bez výsledku. JUDr. Hofmann je šikovný právník, navíc kdysi šéfoval ČSAD Klíčov, které linky v rámci sítě Eurolines skutečně jezdilo, takže se mu asi podařilo uchvátit práva na užívání této značky.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 11:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eurolines - děkuji, tak to potom jo.

A které linky jezdil pro Eurolines, dá se ještě někde podívat na jízdní řády ?

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 21:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Zapátral jsem v archivu a namátkou vytáhnul JŘ Mezinárodní a dálkové linky 1998/99...

Hofmannovy tehdejší mezinárodky:







...plus na ukázku ještě jedna z tehdejších Hofmannových vnitrostátních dálkovek. Do JŘ mnoha z nich byly vecpány i regionální spoje - patrně proto, aby bylo možno na celou linku požadovat dotaci. Aneb jedna z mnoha JUDrových leváren...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8086
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 22:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá práce [ok]

http://atmosferaci.wbs.cz/
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8195
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 07. října 2013 - 22:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem koukal že Vilém fakticky zastavil linku na Vysočinu.
Hmmmmmm už asi došli měďáky.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 14:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk : perfektní[ok], k tomu vnitrostátnímu dálkovýmu, pamatuji si , že měl na linkách namíchanou i regionální, z důvodu, že mu přímo praha nechtěla dát na linky licence,tak měl linky na dálku vedený ze středočeského kraje, von hofmann, byl rozhádanej kde se dalo, i s úan florenc, kde jeden čas hrozilo, že ho na florenc nepustí, nakonec jezdil všechny linky z jednoho stanoviště z dolního nádraží, ale bohužel si nevzpomenu přesně na rok, už jsem asi sklerotická[blush] zdraví verča[lame][lame]
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 14:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě jsem našla navebu dopravní vebovka, z roku 1995,pospojovaný jízdní řád, viz obrázek, a okaz z wikipediehttp://cs.wikipedia.org/wiki/JUDr._Jan_Hofmann
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 16:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda_z_hk - Paráda, děkuji. Škoda že už některé přímé trasy nejsou nebo některá německá města.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 16:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Foceno včera večer na Florenci na lince Eurolines Berlin-Praha-Budapest-Bucuresti, evidentně funglovka. Jen mi není jasné, proč nemá bukurešťskou SPZ (IF-01-TUR, bukurešťská je B-XX-ABC). Omluvte prosím sníženou kvalitu, dokumentační foto mobilem.




(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 19:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z hk: neměl bys Hofmannův JŘ na Mísečky??
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5195
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 19:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 19:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju a třeba ještě starší 80leta? Klíčov nebo Jilemnici??
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5196
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 20:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jen 1981/82. Přes Jilemnici jezdilo:

10251 Praha - Jičín - Jilemnice - Benecko
56690 Horní Mísečky - Jilemnice - Praha
56850 Vrchlabí - Rokytnice nad Jizerou - Liberec - Ústí nad Labem
56870 Rokytnice nad Jizerou - Jičín - Praha
58220 Pec pod Sněžkou - Trutnov - Liberec - Děčín
71130 Přerov - Olomouc - Šumperk - Žamberk - Náchod - Trutnov - Vrchlabí - Harrachov

» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 20:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rok 1988-89 zdraví verča[kiss][lame]
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 20:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1988-89
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 20:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1988-89
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 20:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1988-89 hezký večír[kiss]
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 21:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo náhodou. Proč jezdí autobusy (vraky) z Prahy-Holešovice směrem na Líbeznice, Bořanovice, Neratovice od Arrivy (dříve Nerabus)ze spodní části, blíže k nádraží připomínající 70. a 80 léta minulého století. V horní části sice proběhla jaká si rekonstrukce, kde je plánek. Ale ta spodní část tam není vůbec zakreslena. Díky za odpověď
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 22:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.florenc.cz/holesovice/mapa.php?lan=cz , nejsem si jistá na 100% , ale to dolní nástupiště patří někomu jinému, než zbytek nádraží, a ten je UAN florenc, tak asi arriva-nerabus nemá smlouvu s UAN, a v prvopočátcích nerabusu, asi byla snaha čsad , nepouštět,narabus na svá stanoviště, ale to je jen můj osobní názor. http://www.florenc.cz/holesovice/index.php?lan=cz, jen pro jistotu ,jde o tento prostor?
, foto: zdroj wikipedia
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 22:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě jsem našla toto, jen pro celkový pohled odkud jezdí čsad střední čechy, směr mělník, tento prostor patří asi zase někomu jinému?
\ zdroj:mělníček, změna nástupiště k 7.3 2010
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 08. října 2013 - 23:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkud jezdí čsad střední čechy, směr mělník, tento prostor patří asi zase někomu jinému?

"Středočeši" jezdí z terminálu DP, který je úplně mimo autobusové nádraží. Mezi nimi se nachází rušná čtyřproudovka (Vrbenského) - viz. http://www.mapy.cz/#!x=14.441009&y=50.109616&z=15&l=15
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 01:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad verča: měl jsem namysli tento prostor.
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 01:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem to nakonec našel v katastru nemovitosti. Vlastníkem spodní části jsou kupodivu České Dráhy a.s.. Horní část patří ČSAD Praha Holding a.s., prostor mezi nimi patří Hlavnímu městu Praha. Takže to asi opravdu vypadá na neshody s ČSAD.
Pesimista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 01:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Čtyřúhelník a Verča :} Ten spodní prostor mezi AN a budovou dráhy,měl od SŽDC
v nájmu NERABUS a jeho obchodní partner od tud dříve vypravoval linku do Bulharska.
S převzetím NERABUSU,ho tedy nyní užívá ARRIVA a ta tedy využívá svůj prostor
a nemusí platít nemalé poplatky za užívání plochy AN.
ČSAD STŘEDNÍ ČECHY jezdí z terminálu DP,protože po navýšení cen za užívání prostoru AN je to ekonomicky značně výhodnější. Ač jsou obě plochy propojené podchodem,souhlasím
s tím že pro cestující je tato varíanta méně komfortní.Ekonomika má však prim a to se dá pochopit.

Pesimista
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 8-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 08:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší zážitek s firmou VKJ na trase Praha-Klatovy. Abych teda nebyl ten "žlutý blbeček,žlutofil" apod. výrazy ,které používají odpůrci SA pro jejich příznivce,zkusil jsem využít služeb jiného dopravce. Jelikož jsem potřeboval do Přeštic,tak říkám VKJ ideál,když tam jedou přímo.
Přijdu k busu,říkám řidiči,že bych si hodil tašku do kufru. Horší češtinou mi bylo odpovězeno ,že klidně jo a nebo jí můžu nechat na lavičce,že mu to je jedno. Další špek,že se v Plzni k mojí smůle přestupuje i když v JŘ byl spoj jako přímý. No dobrá.
Včera teda průjezd Prahou stál za to,všude se popojíždělo po metru,no náš řidič vymýšlel takové zkratky a urychlovačky,že jsem se díval na lístek,jestli fakt mám jízdenku domů nebo okružní jízdu Prahou. Výsledek že jsme dojeli na Zličín s 1.5hod zpoždění,nevím nakolik se vyplatí se protloukat na Hradčanskou pro tři lidi a ztratit tolik času.
Během cesty Prahou neustále řidič na telefonu,kde ho pravděpodobně někdo "jebal" kde je tak dlouho,vše vyvrcholilo,že zařval "to není můj problém" ,fláknul telefonem a v koloně před semaforem odešel na toaletu. Čekal jsem že tam ten telefon spláchne.
Na Zličíně přestaly otevírat přední dveře,tak si cestující dali hru "zadem dopředu zaplatit a zpět",po najetí na dálnici už to vypadalo,že poletíme,no za Berounem opět telefon a najednou jsme jeli vyhlídkovou jízdu,času dost. V Plzni frajer zahlásil,že na Klatovy pokračuje on a že za půl hodiny. No jasně,když už máme 90 minut,tak počkáme v Plzni a odjedem v čase odjezdu spoje co jel za námi. No a že mi v Přešticích skoro odjel s taškou a když jsem jí furt tak moc chtěl,tak na mě houknul at' si jí z toho kufru teda vezmu sám,to už je jen třešinka na dortu. :-)
Takže závěrem,nebudu dávat peníze někomu,kdo se chová takhle,tohle byla parodie a vrátím se zpátky k osvědčenému a vyzkoušenému SA,at' jsem klidně žlutofil,je mi to jedno.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 11:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420: ač SA nepodporuji, tak jet se Štáhlichem je mi ještě více proti srsti a u tuté firmy je to cos zažil úplně normální....[uhoh] Jinak ČD se pravidelně postarají o ujetí autobusových přípojů, takže mezi Plzní a Prahou je nejlepší jezdit s ČSAD autobusy Plzeň

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 11:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332:A včem je ČSAD Plzeň na lince do Prahé lepší, než SA??
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 12:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to můj osobní názor, já s nimi jezdím nejradši

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 13:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420 - Včera teda průjezd Prahou stál za to,všude se popojíždělo po metru,no náš řidič vymýšlel takové zkratky a urychlovačky,že jsem se díval na lístek,jestli fakt mám jízdenku domů nebo okružní jízdu Prahou.
A Student Agency má létající autobusy, že na ně kolona neplatí?

nevím nakolik se vyplatí se protloukat na Hradčanskou pro tři lidi a ztratit tolik času.
To bych docela věděl. Když při podobné situaci kdysi nezajel na Zličín aby ušetřil čas, tak jsem tam já a asi dalších 6 lidí byli dost nasraný... ČSAD Plzeň největší spokojenost.

Jinak dnes na Mudrochově lince Praha - Kadaň - Rašovice bílé 20místné Iveco a pět minut před odjezdem z Florence nástup tak do 10 lidí max (včetně Tvůrce JŘ).

(Příspěvek byl editován uživatelem Sirka.)

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 8-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 14:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka: A Student Agency má létající autobusy, že na ně kolona neplatí?
Neviním nikoho za ucpanou Prahu,ale ty objížd'ky které ten borec vymýšlel tak to byl masakr. Se divim že jsme nejeli i přes Černý Most. Každopádně už chápu odjezdy SA ze Zličína.
Horší je ,že když někomu dávám peníze,tak čekám ,že se ke mě bude chovat jako k zákazníkovi a at' si říká kdo chce co chce tak u SA ten pocit mám a nejde jen o kafe a noviny. Prostě je tam nastaven nějaký standart služeb a zatím jsem v tom s nimi neměl problém.
Podobně "prozákaznický" přístup nedávno u Arrivy,řidič se ani neobtěžoval odpovědět na pozdrav,protivnej jak hadr na nádobí,jen vyštěk částku,kterou chce a polibte mi prdel,tak to pardon ale takhle [nene]
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 14:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě mám maximální spokojenost s l.470110 od ADH, ale ta sváží lidi z vesnic do Prahy, takže vám je asi k ničemu, ale jinak pohodlné busy a taky končí na Zličíně

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2995
Registrován: 12-2004
Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 14:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332:Já ti ten názor neberu.
Mě ale zajímá PROČ KONKRÉTNĚ je podle tebe nejlepší na Praha - Plzeň Čsad Plzeň??
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 12. října 2013 - 14:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: nikdy jsem s jejich službami neměl problém, autobus čistý, řidič v pohodě, sedačky pohodlné, jezdí načas...

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9010
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 10:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě ČSAD také vyhovuje - jezdí mi až do centra, v buse mají WI-FI, teď už snad nenasazují ani linkové 954, takže vysoký sedačky, cena nízká, teď i noviny. AKV je fajn, jen je dražší, kvalita autobusů kolísá a počet spojů minimální...
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 11:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332: Jinak ČD se pravidelně postarají o ujetí autobusových přípojů

půrosil bych vysvětlit kde a jak se ČD postarají o ujetí

díky
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 15:24:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba v Rokycanech R820 a spoj 470020/37

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
fma_0526
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 15:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ČD se pravidelně postarají o ujetí autobusových přípojů ... prosil bych vysvětlit kde a jak se ČD postarají o ujetí

Kupříkladu včera čekal ČD Bus na 40 minut zpožděného Hutníka vinou mimořádné události. [ok] Což sem ocenil, seděl sem v něm. [lol]

Ale svým způsobem by se to dalo vyložit i tak, že x minutové zpoždění je ono postarání se o ujetí přípoje, neb pominula doba nezbytně nutná umožňující přestup. Dispečink ČD asi nemá nijak v pravomoci zdržet autobusový spoj, jinak je to v případě onoho ČD busu, neboť je to vlastně "přípojný vlak" ... Když v zimě zapadnete nebo uvíznete za bouračkou, taky si budete stěžovat že na vás nepočkal Pepa v horní dolní a budete si stěžovat na Frantu se kterým jste jeli že jel moc pomalu nebo že neumí lítat? Asi ne ... je to riziko které vědomě podstupujeme při cestě kdykoli a jakýmkoli dopravním prostředkem. To, že se to obvykle stíhá je pěkné, ale obvykle nerovná se každý den.
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 17:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332: a neni náhodou zakopaný pes v tom, že si to POVED nepřeje, aby ten autobus čekal i jen 5 minut na zpoždění ČD. Aspon tak je to v Přešticích, kde i když má vlak 7524 i jen 5 minut zpoždění, tak busy musí odjet přesně?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16092
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 18:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a u tuté firmy je to cos zažil úplně normální....

Doporučím tento odkaz. Leccos to objasňuje a vysvětluje.

A včem je ČSAD Plzeň na lince do Prahé lepší, než SA??

Z mého pohledu bude ČSAD lepší třeba v tom, že autobus určitě nebude tak plný, takže nejspíš budu mít pro sebe celé dvousedadlo. (Ale na téhle trase stejně dávám přednost vlaku, takže to ber jen hypoteticky.)

třeba v Rokycanech R820 a spoj 470020/37

Tenhle spoj jsem chtěl posunout právě proto, aby se dalo přestoupit od rychlíků, ale starosta Břas coby vrcholný přestavitel mikroregionu Radnicko nechtěl. A vedoucí odboru dopravy Plzeňského kraje zaujal k celé diskuzi (a nešlo zdaleka jen o jeden večerní spoj) stanovisko, že cokoliv chce mikroregion, to je správné - a že chce POVED něco jiného, to je jeho problém. Tak to prosím neházej jen a pouze na ČD...

Takže pokud tě mohu poprosit, sedni si k počítači a začni psát maily o tom, že chceš zajistit přestup mezi rychlíkem 820 a spojem 470020/37. Nepiš v těch mailech nic o mě, nic o K-Reportu, před odesláním mi to radši pošli ke kontrole - a já ti pak nadiktuju, komu všemu to máš poslat, aby se tím snad konečně někdo zabýval. Pokud budeš fňukat tady na K-Reportu, nezměníš nic.

Abys rozuměl: TY jsi totiž ten cestující, pro kterého se ta změna jízdního řádu měla dělat a o kterém se mi výše jmenovaní snažili vysvětlit, že neexistuje, takže není třeba na něj brát ohledy.

Je to sice trošku partyzánština, ale nic víc pro tebe udělat nemůžu. Leda že bych ty maily začal psát pod nějakým smyšleným jménem já, ale tak hluboko odmítám klesnout.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_j.)

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 18:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale to je i o tom, že Os7855 má přijed v 22:28 a stihnul by to i chromej, ale ne, ono to jede pozdě a to je i o R820 - kdyby jela načas tak neni problém

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 18:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: díky, jinak starosta Břas je DE_IL a to nejen v dopravě

A ono je to i o spoji v 16:25 který už nejde stihnout vůbec

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7435
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 18:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dle babitronu má 820 za posledních 14 dní dojezd do Rokycan jednou do 10 minut a prlůměrné zpoždění 0, tudíž dojíždí pravidelně s náskokem 1-3 minuty. Takže to o nějakým pravidelným ujíždění asi nebude...

Přičemž jestli ten bus jede od 7855 ve 22,28 tak by to snad neměl bejt od R ve 22.27 problém. Kdysi ale bejvaly časy, že bus - zejména ten poslední - na své přípojné vlaky ČEKAL. Což bývalo zveřejněné i v JŘ busů poznámkou m - čeká na vlak. A čekávalo se někde (třeba Č. Brpd) i 60 minut.

Takže spíš je otázkou proč to šlo kdysi ale nejde v IDS dnes....
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16093
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 19:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžeš se spoléhat na to, že něco pojede na minutu přesně, to prostě nejde [happy]

Příklad: Dneska tu mám z Oseka, lidový dům, lísteček ze spoje 470020/28, tištěno 13:34:30. Ten autobus měl přitom odjet už v 13:33. Takže dvě minuty zpoždění, kdyby to přijelo do Rokycan taky o dvě minuty pozdě, tam bys měl čistě teoreticky čas pět minut na přestup na nějaký teoretický návazný vlak, z pětiminutové přestupní doby by byly tři minuty, vlak by ti ujel - a byly by to zlé a neschopné dráhy, že nejely včas a nepočkaly na autobus? A nebo zlé a neschopné ČSAD, že mělo dvě minuty zpoždění? Podle výše popsané logiky asi to ČSAD [happy]

Takže spíš je otázkou proč to šlo kdysi ale nejde v IDS dnes....

V tomhle případě by to šlo za předpokladu, že se řidič nějak dozví, jestli vlak má nebo nemá zpoždění. Na vlak nevidí, protože je to daleko a za zdí, tak jedině že by zavolal výpravčímu a zeptal se. To by znamenalo, že by musel dostat nějaký služební mobil, protože chtít po řidiči, aby volal ze svého a za své, způsobí národní povstání a vzpouru. Řidičů se na tom spoji střídá pravidelně pět (v pondělí řidič A, v úterý řidič B, ...).

Pak je druhá varianta, bude fungovat nějaký krajský dispečink a jsem sám moc zvědavý, jak bude fungovat a co bude umět.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9012
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 20:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čeká ta nula dvacítka alespoň na Hroudu z Hrádku?
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 20:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je problém hlavně u toho 7855, a ADH z Hrádku zpravidla přijíždí tak, že se to stihne, ale ukotvit to v jř by nebylo k zahození [happy]

PS: u silniční dopravy pochopím zpoždění, cestující by měl pochopit, že na silnici může vzniknout situace, která spoj zpozdí (silnici používá kdekdo, koleje ne)

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přičemž podstatnou část zpoždění na kolejích zaviněj jejich neuživatelé v podobě blbečků v nejrůznějších autech co na přejezdu neviděj vlak, nevědí jak jsou vysoký a trefěj most případně se nechaj přejet nebo tam hupsnou.

Když na nejednom nádraží jsou i odjezdy navazujících busů na světelný tabuli - byl by neřešitelnej problém mít na autobusáku panel propojenej z IS nádraží kde by byly vidět aktuální zpoždění?
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 13. října 2013 - 20:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on by na první pohled nebyl žádný problém, Vlak přijede 22:28 a bus (již cirka 10 let) odjíždí vždy v 22:33, ale když vlak přijede v 22:35 tj 7.min.pozdě, tak problém je a aby bylo auto na přejezdu (se světelnou signalizací) třikrát týdně mi taky nepříde úplně reálné, problém bude jinde

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]