K-report
 

Archiv diskuse Dopravci a linky do 23. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 23. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 10:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8947
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi zajímavá Mudrochova linka...

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 320007 není náhodou spojení dvou linek v jednu? Koukám, že je tam jeden pár spojů přes TA, který jezdil dříve jako samostatná linka, ale cca rok zpátky byl zrušen.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 18:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zaslechl jsem cosi o nové lince Přeštice-Plzeň-Praha, nemá někdo tušení co je na tom pravdy?
Díky [happy]

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu pozor
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 19:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 19:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky! [happy]

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu pozor
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8143
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 19:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar řezníku Bobligu.
Koukám, že tě nenaučili asi číst co? My jsme se bavili o srovnání s Kadem, který na té lince jezdí nikoliv BusLine. Co si zase chlastal? Místo věcných argumentů, to na mě vezmeš přes BusLine. Jo dobrý, ale potom jsi totální d.... a doplň si tam už co chceš.
Kadu prostě nemůžeš konkurovat, ten je o několik levelů výše než ty. A ty si myslíš, že ta objížďka už za týden nebude? Ale bude. Bude i týdny, měsíce.
A také celý příští rok. Tak se nevymlouvej na toto.
Jinak tě můžu ubezpečit, že vozy Busline prochází preventivními prohlídkami. Takže to k vrakům má rozhodně dál, než ten váš střep z Vydosu.
To že prohráli ve Varnsdorfu prostě prohráli, myslíš si, že si dám nohu za krk? Prostě přišel jiný levnější dopravce a já mu přeji úspěch. On zrovna Varnsdorf, nebyl žádný med. Ale prostě prohra. Ty si v životě nic neprohrál? No ne vlastně, ty máš papír na hlavičku. Jsem zvědav jak dlouho ta tvoje linka vydrží. Příští vánoce to už nebude. Těch 10 lidí co jste vezli....
Škoda, že si nepočkal na středočechy, ty měli plný Crossway. Čím to asi bude že. To víš neznamená přidanou hodnotu dát do 934 sesle z 735, to tak před 20 lety.
Byla tam taková rodinka, ta raději čekala na další bus. Jejich vládce říkal, že takovou popelnicí nepojedou.[crazy]

ad Čudla ukaž mi jediného dopravce, který koupí před vř nové vozy. Všichni čekají až na novou zakázku. A to jestli si kraj neumí zorganizovat dopravu je jedině proto, že jsme si tam někoho zvolili.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Čudla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 20:20:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ares: Však já jsem také nikde nepsal, že Jelení vozy jsou špatné. Jen jsem poznamenal, že si Jelen omotal skoro celé vedení krajského koordinátora kolem prstu. A neříkej mi, prosím, že to není vůbec pravda. I laik v dopravě pozná, že to tak je.
PS.: A ke stylu, kterým je psaný ten tvůj poslední příspěvek se raději nebudu vyjadřovat. Jenom jedno ti k němu řeknu. Pokud by takový příspěvek byl adresovaný mě, neváhal bych přejet i přes celé Čechy, abych ti vlastnoručně dal přes držku... Ten styl vypadá, že jsi při psaní měl něco v hlavě ty a ne Boblick, kterého já také moc nemusím, a kterého v tom příspěvku napadáš...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8145
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 20:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Čudla hloupější kdo dává hloupější kdo nebere když druhý dává.
Příspěvek panu Boblikovi je přesně v duchu takovém jako je napsán. Nemám důvod nic na něm měnit. A přijet klidně může, vyprovodím ho velmi rychle.
Jak se totiž kdo chová, ke mě pak já se chovám stejně k němu. tečka

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Je to tak. Ještě na jaře to bylo každé jako samostatná linka (s uvedenou platností do 30.6.2013, jak to bylo přes léto, nevím). Je tam proti jaru ještě jedna změna, že spoj v 18:05 z Prahy v kladiva objíždí Protivín (sám trochu nechápu, proč - naštěstí jezdím do Vodňan, tak mi to je jedno).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7331
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 22:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozumím tomu správně že poté co Haftůr jezdil do Švindlu nejprve denně, pak o víkendu a pak vůbec se objevil jeho nástupce, co zas jezdí do Špindlu?[crazy][rofl]

A jezdí tam ještě ten dopravce odkudsi od Jičína (Žeretice???) na kterýho si nemůžu vzpomenout a hledat se mi nechce? Jak tam jezdil v sobotu a zpátky jel v "superčase" v sobotu 16 ze Švindlu?

Mýlerová nebo kdo to chvilku jezdil do Harrachova taky už tuším nejezdí, Rebag do Rokytnice byla epizoda, jsem zvědavej jestli Kukla bude jezdit do Rokytnice ještě i v příštím roce ten jeden sobotní pár od Vánic do března. Mísečky v podání Stč K.O. už dávno, Benecko K.O. komplet. A upřímně se divím že Stč třeba ještě mimo sezonu v kladiva jezdí Rokytnici (přičemž v prosinci v sobotu ráno 8 lidí na dojezdu do Jablonečku je taky dost žalostný)...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8146
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 11:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Vlček právě ten z Žeretic tam jezdí teď. jeden pár v pátek do Vrchlabí jeden v neděli do Špindlu.
Když se podívám v pátek a tak je to dopolední spoj z Prahy což je bez šancí. a nedělní dejme tomu.
Ale do čeho lidi vlezou do Crosse s klimou nebo bez klimy, nebo do 934 kde plechy hrajou všema barvama.
Ale je možnost vymluvit se na objíždku.
Bude to jezdit tak dlouho dokud dopravce nezjistí, že nemá už za co jezdit.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7333
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 12:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No lidi hlavně vlezou do toho, co vědí že jezdí pravidelně a dlouhodobě. Těch co hledaj před každou cestou na Idosu jestli to co jelo minulej tejden pojede ještě zejtra je málo. Ti co hledaj spojení na Idosu a tak tu a tam skončej v nějaký olezlině (pokud to vůbec jede) se vyskytují spíš náhodně v sezoně.

Takže samozřejmě KAD, Osnado/Arrivado, Busy líné, ČSAD Stč co se týče Krkonoš vedou. To ostatní je krátkodobá marginalita.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8147
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 12:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček tak tak.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 13:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na vnitrolinku vyrazil od Tourbusu patrový MAN. Tak mě tak napadá, na kterých linkách v ČR jezdí nyní patra? Nic mě nenapadá ...

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 14:21:00    Odkaz na tento příspěvek  

Na vnitru snad jen jako posily pro SA jestli je teda Vento ještě provozuje i s patrovým Neoplanem jako kdysi? Pak asi jen mezinárodka (Košice u SA jestli to berete za patrový bus - Glory). Jinak už asi nic.
Martbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 15:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Dobrá otázka. Celkem nedávno ještě jezdila patrová Setra od Štáhlicha (Autobusy VKJ) linku Praha - Plzeň - Klatovy.
Občas jede pro SA posilu i Setra od Trans KV.
Mezinárodka pak v podání Nobless Line nebo Eurolines (Blaguss) do Vídně. Vše opět Setry, Neoplanů se u nás moc nevyskytuje (Hejnal pomalu opuští pravidelnou dopravu).
Nejslavnější z historie pak bude dobře známý "Komfort na lince Liberec - Praha" [happy]

Dálkaři na cestách - stránka věnovaná dálkovým autobusům na pravidelných linkách
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 15:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Občas jezdil Ayats Car touru na lince HK - ČB.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 15:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejezdil také posily pro někoho CZAD se Setrou nebo Neoplanem?

K mezinárodce Nikolas Tour se svojí S 431 DT a potom mám pocit, že i nějaký ten Hellas line provozoval nějakou linku směr Řecko?

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 16:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A DB již s patrama nejezdí a vše je v režimu SA?
Jj, právě naše linka Liberec - Praha a Skyliner je ta pravá nostalgie [happy]

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7335
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 18:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

patrak-tusim ze Ne Oplan:-) - sveho casu hobloval v barvach Hrnicektouru suburban Prahy na lince do Pribrami.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9991
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 18:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo to náhodou u Cuptouru polopatro od Berkhofa? (barevné pruhy)

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4064
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 19:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ješte jsem fotil Busmatí Skyliner na lince do Prahy z Loun

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 20:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jel jednou patrem na lince Praha - Znojmo. Dopravce AZ Bus, nebo jeden z téhle grupy, nevím jak se zrovna tehdy jmenoval [wink] Ale autobus určitě nebyl jejich.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8951
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 20:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco se říkalo, že AZ snad nějaký patro koupil, bylo to v zimě tohoto roku.

Fotky na MHDFOTO
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 20:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koupil Berkhof od Pelána, původem z Jablonce.

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5791
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 22:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Tady se taky nic neutají.[happy] Dojel jsem bez problémů, fotky jsou U nás doma.

V Telči jsem potkal skvost jménem AP 04-61, bylo příjemné vidět něco ještě staršího[happy]

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16019
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 20:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu Smart Expresu nahlédněte laskavě sem.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3754
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 15. září 2013 - 07:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes po páté ráno jsem na Florenci viděl po dlouhé době "nový" autobus v polepu Orangeways. Jedná se o Beulas Aura, evidentně ex SA. Ještě měl na skle i původní evidenční číslo SA, začínalo dvojkou. Nákup autobusu, byť ojetého, je u této firmy překvapením, protože o vlastní Bovy až na pár výjimek přišli díky nesplácenému leasingu a provoz v poslední době zajišťovali - s menšími či většími problémy - autobusy najatých dopravců...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 06:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: Taky jsem to viděl na Florenci minulý týden. V jejich barvách jako měly původní Bovy, jen SPZ nebyla maďarská, ale slovenská ve tvaru NR-XXX-AB, kde XXX jsou samozřejmě číslice, AB písmena. Takže Nitra. Tak kdoví, koho zase "uvařili". Teoreticky mě v souvislosti s Nitrou napadlo jméno pana Viliama Turana, což by se blížilo podle mě k ideálnímu stavu, převzal-li by provoz linek TURANCAR, buď by fungovaly nebo skončily, ale to jsem v rovině smyšlených teorií.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 16:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesouvisí s tím nějak toto?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Pan_dráha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 17:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím má někdo zkušenosti s tímhle http://portal.idos.cz/Data/pdf/L000436_130714_133661.pdf
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3756
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 18:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan_dráha: Zkušenosti s tou linkou sice nemám, ale dle rezervačních systémů AMS a INFOBUS jezdí ve skutečnosti jen 1x týdně - v úterý z Prahy a ve čtvrtek z Kamence Podilského. A vyskytovat by se na ní mohlo cosi takového: http://www.infobus.eu/images/linky/436/IMG_5615.JPG .
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 19:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem náhodou v Praze na Stodůlkách koukal na JŘ firmy Smart Express a poněkud mě zarazilo, že ho mají umístěn na označníku DP v prostoru pro výlukové informace. To budí dojem, že tam jezdí "nadivoko" bez smlouvy s majitelem zastávky. Velice pochybuji o tom, že by si je DP pustil k městskému označníku, kde každou chvíli jezdí busy MHD, když kousek vedle je modrý označník TSK pro meziměstské busy.

Další "smradlavou" věc jsem objevil na webu tohoto dopravce - v jízdním řádu přibyla poznámka, že všechny spoje v víkendech a první a poslední pár spojů celotýdenně jezdí jen po předchozí rezervaci. To je ovšem v rozporu s jízdním řádem v CISu - pokud se nepletu, tak spoje jedoucí jen na objednávku v něm nemají co dělat. Tzn. pokud kterýkoliv ze spojů dle platného JŘ v CISu nebude zajištěn a někdo pošle stížnost na příslušný dopravní úřad, dopravce bude mít nemalé potíže... A taková stížnost určitě přijde, protože ono čekat na nejedoucí bus obzvláště časně ráno nebo pozdě večer velmi "potěší", zvlášť když na IDOSu ani zastávkovém JŘ není ani zmínka o tom, že je nějaké objednání potřeba.

Web dopravce, resp. ceník jízdného a rezervační systém, se tváří, že jediná sleva z jízdného, kterou znají, je 10% sleva na jejich zákaznickou kartu. Docela by mě zajímalo, jak by byl odbaven cestující např. se studentským průkazem nebo ZTP...

No a třešnička na dortu, pochvalné komentáře na webových stránkách si evidentně psali sami... Všechny jsou psány stejným stylem a fakt, že první z nich nese datum o 3 dny starší než je zápis firmy do obchodního rejstříku, je poněkud zvláštní [biggrin].

Suma sumárum, je to další exot mezi linkovými dopravci, který nebude mít dlouhého trvání...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16030
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 22:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a třešnička na dortu, pochvalné komentáře na webových stránkách si evidentně psali sami... Všechny jsou psány stejným stylem a fakt, že první z nich nese datum o 3 dny starší než je zápis firmy do obchodního rejstříku, je poněkud zvláštní [biggrin].

Tam je toho zajímavého víc. V komentářích mají pochvalu za cesty do Lvova a Košic a v ceníku jsou čistě náhodou jako příklad uvedeny Lvov a Košice.

Úžasné počteníčko jsou taky Smluvní přepravní podmínky - odkaz

Dostala mě věta "Spoje nejsou dotované, proto není možné uplatňovat výrazné slevy na jízdném jako je tomu na dotovaných linkách ČSAD apod." Já měl tedy za to, že některé slevy prostě povinně poskytují všichni dopravci, protože musí. Ale já tomu vůbec nerozumím a vůbec se v tom nevyznám, protože v linkových autobusech jako platící cestující jedu párkrát do roka, letos asi 4x [happy]

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16033
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 18:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, poštval jsem kolegu z kanceláře, aby tam zavolal a zeptal se, kolik bude platit, když má ZTP (a to on opravdu má), bylo mu řečeno, že plnou cenu, protože oni nejsou ČSAD a nemají žádné dotace. Tak si to přeberte [happy]

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9997
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 19:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZTP je sleva ze zákona (cenového váměru), kterou dopravce musí poskytovat ve veřejné dopravě. Také to měla být jediná sleva, která by byla nařízená. Tuto slevu poskytují všichni provozovatelé komerčních linek.

VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 08:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z praxe můžu říct, že slevu ZTP opravdu neposkytují. A přesně říkal ten důvod, že není dotovanej...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5809
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 10:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásný výklad zákona. Podobně, jako v případě rezervací na víkendové spoje.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 00:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:Nedávno jsem jel busem z ČR do D (http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/) a musel jsem zaplatit jízdné Eurem.Je to v pořádku?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5820
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 08:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz
Nejezdilo to původně jen do Vídně? A proč napájecí spoj z z Vilniusu do Kaunasu přijíždí až po odjezdu hlavního spoje? [happy] Že by se někdo sekl o hodinu?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 14:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022: Spíš bych řekl, že spoje mají někde mezi Kaunasem a Marijampole přstávku. Tam ten spoj z Vilniusu spoj z Tallinu dojede a potom už jedou společně. Podle časů tam i zpátky by to zhruba vycházelo. Ale je to jen můj názor...
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 19:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mojmir: Dle mého ne. Jízdné by mělo být hrazeno v měně státu, v němž cestující nastupuje.

Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 07:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...resp. na mezinárodkách bývá zvykem, že kdekoliv na trase akceptují měny všech států, přes které jedou. Toto bych viděl na chybu řidiče - předpokládám, že jízdenku vypisoval ručně, tak třeba si zapomněl vzít ceník v Kč.

Pro zajímavost - za komunismu a pak ještě i docela dlouho v 90. letech platilo, že na mezinárodkách si mohli jízdenky v Kč(s) koupit jen čeští(českoslovenští) občané při cestě z Č(SS)R. Cizinci v každém případě a Češi začínající cestu v zahraničí museli platit v tvrdé měně a zpravidla to vycházelo o dost dráž než cena v Kč(s). Aby Čech mohl jet i zpět ze zahraničí za "českou" cenu, musel si při cestě tam koupit obousměrný lístek. Takto to bylo nastavené proto, aby dopravci měli přísun valut a zároveň vytáhli co nejvíc peněz z "bohatých cizinců" - v podstatě princip "dvojích cen", v té době zde hojně rozšířený...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5831
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 07:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jen dopravci, ale co teprve řidiči [happy]

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 08:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022 (5820): Kautra jezdí do Itálie už dlouho, akorát Tourbus tento úsek dosud asi neinzeroval, aby mu neutíkali cestující z jeho vlastních spojů. Nicméně např. přes Eurolines se jízdenka na Kautru do Itálie koupit dá. Ovšem ten JŘ vypadá zajímavě - prodloužení do Tallinnu a rozšíření provozu na 2x týdně. Teď je otázka, jestli je to jen jakýsi maximální rozsah provozu, ke kterému reálně třeba ani nikdy nedojde (takové jízdní řády do CISu dává spousta dopravců na mezinárodkách), nebo je to myšleno vážně... A taky, jestli je to vedeno pod Tourbusem jen proto, že na to prodává lístky, nebo na tu linku vyjedou i jeho autobusy.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 12:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda:Nene,vyjel mi lístek klasicky z té jeho mašinky.Řidič byl čech a tvrdil,že je to normal.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3761
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 13:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mojmir: Můžu se zeptat, co to bylo za linku?
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 13:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se nezkontroloval jsem si odkaz.
Jedná se o linku Železna Ruda-Brennes.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3762
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 16:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě to v pořádku není, ale není to chyba řidiče, nýbrž dopravce. Na jízdním řádu této linky na svých webových stránkách má totiž skutečně napsáno, že se tam dá platit jen eurem. "Zajímavé" je, že v JŘ na CISu tato informace chybí - evidentně proto, že musí projít schválením na ministerstvu dopravy, a tam by takovou podmínku neakceptovali. Dopravce si tím zkrátka usnadňuje práci - na lince je asi převážná většina cestujících z Německa a možná tam platí i německý integrovaný tarif, takže nabídnout celou škálu jeho jízdenek i za Kč by vyžadovalo rozsáhlé zásahy do naprogramování jízdenkových strojků, zkomplikovalo odvody tržeb atd. Podobná situace je na lince Dresden-Teplice, kterou provozuje německý dopravce RVD, ale ten se k tomu postavil čelem a českou měnu akceptuje, byť tím způsobem, že odbavuje kombinovaně - jízdenky za eura vydává ze strojku a za Kč vypisuje ručně.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16048
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 22:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla nalezena žádná linka
Nebyla nalezena žádná linka projíždějící obcí Brennes [*D].


Ehm... Buď je chyba v IDOSu nebo... Kam že to ta linka jezdí a jaký je dopravce?

Pro zajímavost, třeba tenhle autobus má kvůli mezinárodním linkám dva strojky, českou Mikroelektroniku a cosi německého.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 22:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Ale jo... http://portal.idos.cz/Data/pdf/L000036_130531_131129.pdf

Ovšem např. toto nebo toto v CISu fakt chybí. U mezinárodek žádné překvápko, to se stává i u "lepších dopravců"...

edit: Když už jsme u těch "dvoustrojkových" autobusů, tak tato anomále se vyskytovala i na lince Praha-Wroclaw, provozované napůl firmami CDS Náchod a PKS Klodzko. Tam měli pro odbavení v polské měně klasický polský Emar a na jízdenky za koruny zase české USV E. No ale když jsem tou linkou jednou jel, tak ani dva strojky nestačily a dostal jsem takovouto jízdenku :
.
Linka už byla zrušena, takže podobný "úlovek" se těžko bude opakovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 10:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za odpovědi.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16049
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 10:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda_z_hk: Pak je ještě dobrý tenhle jízdní řád, který vlastně ani nevypadá jako oficiální jízdní řád a jinak je to vloženo do pauzy v jízdním řádu téhle linky.

Jinak firma RDS je taky docela zajímavý subjekt, především tím, jak něco jezdí jako krajem dotovanou dopravu, něco jezdí sami za sebe, něco jezdí pro Němce, něco bůhvíkdotoplatí, ...

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 14:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ex. #32 Student Agency
NR-657HB

http://evidencia-dopravcov.eu/
Erik_pauer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 16:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje nejaky aktualny prehlad vozidiel Orange Ways? To co je na phtototrans.eu je dost mimo reality uz. Ak by mi niekto pomohol zostavit aktualny zoznam, budem velmi vdacny [happy]
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 17:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erik_pauer: Těch mnoho nebude, skoro vše jezdí najatými busy, a to asi včetně těchto Beulasů (kdyby patřily přímo OW, asi by měly maďarské SPZ).
Erik_pauer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 22:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda_z_hk: viem ze vlastnych vozidiel vela mat nebudu (ak im vobec este nieco ostalo), ale chcel by som vediet ze kde skoncili vsetky tie vozy ktore mali, pretoze minimalne Magiqov mali dost a jeden skoncil niekde v Chorvatsku (tusim sa to tu pred casom niekde spominalo, ale bohvie ktory to bol povodne) a taktiez jak im pobrali tie Magiqy tak dotiahli nejake ojazdene tusim Neoplany niekde z Nemecka a po tych sa tiez zlahla zem.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 13:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento autobus aktuálně spatřen na Florenci polepen nápisy OrangeWays, na tom zeleném podkladu to vypadá velmi nezvykle [happy]. Odjíždí na spoji ve 13:30 do Budapešti.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5838
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 14:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže se má domněnka potvrdila.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)