K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 10. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Pardubickém kraji » Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 10. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2013
Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 21:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není zač.A nic se neděje. Alespoň něco bylo ve prospěch lidi schváleno. Takže doufejme že vše dobře dopadne když už to načli a dotáhnou to do zdárného konce. A budeme moci kartu využívat jak při platbě v autobusech a vlacích. Což považují za velké +, protože ten tarif Českých drah mi připadá příšerně předražený hlavně obyč. jízdné.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 16. září 2013 - 21:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nějakou výhodu přeci jen ta karta potřebuje. Ačkoliv je přeci jen tarif ČD předražený, dá se alespoň s In-Kartou využívat všech výhod a v případě nabídek jako Včasná jízdenka Česko za pěkné ceny. Potom by alespoň těch 5% na IREDO bylo menším zadostiučiněním za to, že si musím koupit kartu jen kvůli tomu, že chci přestupovat...
inturo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.245.244
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 11:24:23    Odkaz na tento příspěvek  

Pro ČSAD UO příjde asi 17 vozů crosway předaní 23 nebo 24.9. na městě V.M. A jedno conecto je zaparkované v Litomyšli v garážích jako náhrada, na Poličce už nejni.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7363
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 12:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím - jestli je ČD tarif předraženej tak co potom autobusy?

Obyčejná 5 km vlakem 15,- busem třeba u Lignitu K.Vary 16, v SIDu pokud se to trefí do dvou zón je to rovnou 19 (!) a v nejednom IDS i MHD to vyjde mnohem dráž (PID v Praze když se "zadaří" tak i 32, jinak 24). A tarif Iredo i Idol je jen nepatrně npod obyčejným ale nad IN25 jízdným, přičemž postrádá přestupní jízdenku.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 13:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

inturo: předání je 25.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 14:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím - jestli je ČD tarif předraženej tak co potom autobusy?
Svobodník Halík, takhle by to dál nešlo. Já rozumím tý vaší náročnosti, že jo? Já rozumím, že chcete ještě zocelovat cestující vyššími cenami, já rozumím, že ste pochopil slova soudruha krajského radního, že náš integrovaný dopravní systém nebudujeme pro srandu králíkům, to já všechno beru, Halík, ale věc má z marxistickýho hlediska ještě druhou stránku! A tou je plnění vozidel cestujícími! Chlape, uvědomte si, že když po tom vašem zdražení budou cestující za tejden bez peněz, že plnění plánu osobokilometrů pude kam? ... No pude do prdele! A jak jistě víte, i my podle plnění plánu budeme brát jaký prémie? Kurva nižší! Nižší! Nižší!!! Halík, politicky, myslete politicky, Halík!

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 17:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím - jestli je ČD tarif předraženej tak co potom autobusy?

Obyčejné jízdné v porovnání např. s tarifem IREDO i s kilometrickým tarifem autobusových dopravců "od nás" předražený je.
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 18:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar: Zdaleka ne tak jednoznačně, souhlasím s Petrem Vlčkem. Záleží případ o případu namátkou třeba Nový Bydžov (vím, že jsem v Pce diskuzi, ale tady o tom vím, nechce se mi hledat obdobný případ někde kde to neznám, Iredo tu je taky) a následující zastávky: Skřivany - cena stejná, Smidary - Iredo dražší, Ohnišťany - TR10 dražší*, Ostroměř - cena stejná, směrem z NB opačným je to obdobně.
A pominul jsem že žáci a studenti dostanou z TR10 větší slevu než z Ireda.

* Ohnišťany mají jednoznačně nejmenší přepravní potenciál z vypsaných obcí, ale to už je náhoda

(Příspěvek byl editován uživatelem 54_čsd.)
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 18:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

54_čsd: Tak já zas porovnám s trasami mezi 30-50km , které sleduji já (1. IREDO, 2.ČD):
Trutnov-HK: 65/98
DK-Náchod: 44/63
HK-Náchod: 55/66
DK-HK: stejné
Náchod-Pce: 80/95
Jaroměř-HK: 30/31

Není to tak jednoznačné ve všech ohledech, máte zajisté pravdu, ale při trochu delší cestě (kde by dle mého názoru měla být dominantní železniční doprava, jako např. Trutnov-HK, což je frekventovaná trasa) je TR10 dražší docela znatelně. Naopak máte pravdu, na kratších vzdálenostech (jak jsem uvedl DK-HK a JA-HK) se ceny jednotlivých tarifů blíží podobným hodnotám.

EDIT: Také vím, že jsem v Pce diskusi, proto je v jedné relaci zastoupeno i toto krajské město [biggrin]. Ale tarif IREDO je jednotný, tak mi snad bude prominuto.

(Příspěvek byl editován uživatelem Marmar.)
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar: Vidím, že v tomto se shodneme, nicméně Iredo bude pravděpodobně zdražovat, v současné době je v něm kvůli kartám slušný zmatek což nahrává pro TR10.
Často si tu počtu o "zaplevelenosti" nabídky slev ČD, no je jich dost, ale spočítat si jestli se mi vyplatí IN 25/50 dokáže snad každý, je na to i šikovná aplikace na webu ČD.
A píši to proto, že právě na DELŠÍ trasy je daleko vhodnější vlak a taky jej na ně vyžívám téměř výhradně. Platí to i o vámi uvedených příkladech snad možná s výjimkou DK-Náchod.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 17. září 2013 - 21:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono právě ta relace DK-Náchod je nějaká výjimka, protože srovnatelné trasy (hlavně při použití vlaku přes Jaroměř) jsou jinde dražší.
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 07:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Iredo počítá nejkratší trasu po silnici aTR10 uujeté km po kolejích. To je celé....
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 10:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar: Přesně tak, jak píše kolega 54_čsd u ČD se počítají km. Např. trasa Polička - Pardubice Iredo 80,-, ČD přes Svitavy 134,-, ČD přes Skuteč 104,- (prakticky není žádné spojení), Zlatovánek cena 65,- až 70,-.
Je pravda, že tarif Iredo není zrovna nejlevnější. Trasa Polička - Pardubice zdražila od 1.3.2013 o 10,-, ještě před Iredem se dalo jet na IDS Pardubického kraje tuto trasu na lince 680038 asi za 48,-, to bylo hodně absurdní.
V případě, že člověk vlastní In kartu (IN25 nebo IN50) je výhodnější cestovat vlaky. 330,- za IN 25 na rok, není moc (cenu beru z IN karty na 3 roky).
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 12:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravda, že tarif Iredo není zrovna nejlevnější. Trasa Polička - Pardubice zdražila od 1.3.2013 o 10,-, ještě před Iredem se dalo jet na IDS Pardubického kraje tuto trasu na lince 680038 asi za 48,-, to bylo hodně absurdní.
Možná to bylo absurdní, ale cestující sleduje cenu a její nárůst, zda to je či není absurdní ho nezajímá. Stačí se podívat na autobusy z HK do PA a zpět. Před 2 roky 22 Kč, nyní 34 Kč, v případě 10% zdražení 37 nebo 38 Kč, čili celkový nárůst ceny o zhruba 70 %. Samozřejmě v PA uvažuji výstup a nástup v Polabinách, s výborným napojením na MHD, čili pro cestující s měsíční jízdenkou jednoznačně výhodnější řešení, než jet z Masarykáče, kde to v době IDS Pk stálo o 6 korun víc. Ostatně z centra Pardubic nárůst z 28 na 37 (38) taky nebude malý.
Důsledek? Podívejte se na JŘ a do autobusů. Část spojů byla zrušena. Zbylé spoje poloprázdné, a to i ve špičce. Dřív si mohl člověk gratulovat, pokud při nástupu v Polabinách nebo v Lipkách našel místo k sezení. Dnes má leckdy dvousedačku jen pro sebe.
Pokud se podívám na přístup lidí v mém okolí, část přešla do vlaků, jelikož jsou s IN25 výrazně levnější (28 oproti 34), část jezdí autem (leckdy po dohodě 2 nebo 3 lidé společně). A do autobusů sedají už jen zoufalci anebo ti, kterým autobus staví oproti vlaku podstatně blíž bydliště nebo pracoviště.
Za mě je závěr jednoznačný: Další zdražení tarifu Iredo zabije další autobusy a částečně posílí vlaky (na trasách, kde lze autobus nahradit vlakem). Otázkou je, zda přesně o tohle náhodou nejde...

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 13:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Přitom v prosinci 2011 a začátkem roku 2012 jezdily autobusy např. na Svitavsku docela plné, jízdné nebylo tak drahé, ale po zdražení v březnu tohoto roku cestujících opravdu ubylo.
Před 14 dny jsem se projížděl autobusy na Ústeckoorlicku v dopoledních hodinách a ve většině autobusů byli max. 2-3 lidi - bylo to okolí Jablonného, Letohradu a Lanškrouna. Plnější busy jezdily až na Moravsko-třebovsku.
Dále mě zaráží počty spojů na trase Svitavy - Hradec nad Svitavou - Radiměř, tam třeba v 10 minutách jedou 3 autobusy, sice každý pokračuje jinam, ale určitě by se to dalo řešit jinak - jedním velkým busem a pak 2 dodávkami, které by např. začínali v Hradci n.S. nebo Radiměři.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 14:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je skutečně strašný průšvih v tom, že si lidi dobře pamatují, za kolik peněz před pár lety jezdili. A když člověk někde řekne, že se zvýšily ceny vstupů, tak padne otázka: "A to se zvýšily o 50 %?"
Je docela možné, že IDS Pk měl ceny jízdného nereálně nízké, ale pokud nyní přijde třetí zdražení v relativně krátké době, tak to bude na cestující působit hodně zle. Nemluvě o tom, že je paradoxní, pokud jsou už nyní někteří dopravci ma komerčních linkách s cenou níže než tarif IDS.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 15:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už totu nerozvádějte, zatím oficiálně nic nevyšlo. A myslím že by zdražovat se nemuselo když se zdražovalo letos v březnu. A jestli budete hodně rozvádět, tak krajské úřady si toho všimnou a opravdu to zvýší buďte rádi jaké ceny jsou. Myslím že teď jsou ceny po březnovém zdražení na únosné hladině. A zdražovat by se nějaký ten rok nemuselo, nafta se zatím drží v normě.....Přeci DPH šlo o 1% navrch a zdražovalo se v březnu asi o 5-7%. Což si myslím že z toho pokryjou ztráty nyní. A tím pádem by se nemělo zdražovat. A myslím že se zdražovat nebude.

Co se týče tak to pokryjou nyní lidé s kartami sice mají slevy, ale třeba to přivede více lidí do vlaku a busů. Některé lidi netušili o přestupních jízdenkách což zjišťuji.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 15:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juki: A co si tady z kraje přečtou? Vždyť píšeme, že již teď je jízdné o dost dražší než bývalo před Iredem.

Teď dám příklad u Zlatovánka:
Cesta Polička - Kolín, 106 km, stojí asi 84,-, není v žádném systému. Cesta Polička - Pardubice po lince 680038, 65km stojí 80,- To je docela vtipný rozdíl a krajští radní by se opravdu měli zamyslet nad tarifem Iredo.

Podobných příkladů bude více, určitě mě napadá linka 620888, tam taky budou rozdíly. Třeba úsek Hlinsko - Jičín bude levnější na tarif Bus Vysočiny.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 16:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale že se před IREDEM třeba platilo z Chrudimi do Rosic(CR) 28Kč plná pálka z nádraží, z Kalábrie 24Kč, a od Nemocnice 22Kč. A teď s IREDEM se platí 24Kč takže je to takový průměr.

Ale třeba také z Pardubic do Chrasti po dnešní lince to bylo 32Kč obyč. A podle toho kudy jel autobus, když jel např. přes Nabočany stálo plné jizdné 37Kč. Dnes s IREDEM 34Kč takže je to prostě průměr není to nejdražší ani nejlevnější ale stále to jde.

A nebo porovnání tarif ČD obyč -a tarif IREDO obyč.
Chrast - Hlinsko 47Kč - 34Kč což je pěkné nebo
Chrudim - Hlinsko 62Kč - 44Kč
Chrudim - Moravany 32Kč - 26Kč

Ale většinou se IREDO tarif vyplatí když přestupujete někdo z vlak-bus vyjde to levněji než abych kupoval zvlášť tarif ČD a potom bych platil v buse.

No ale tarif IREDO do Kolína neplatí jen tak pro zajímavost.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. září 2013 - 17:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juki: To máš pravdu, že Kolín není v Iredu, byl to jen příklad. Tak jinak Policka - Pardubice po lince 680037 stoji nebo ještě v březnu stála 64 korun a je to o deset km více než po lince 680038.

Jinak ještě před 2 lety pamatuji Pardubice Hlinsko za 40 korun, nyní stoji 55 korun.
Nevím, jak dlouho sledujete dopravu, ale já se o ní zajímám již 11 let a Pardubický kraj mám dost zmapovaný. Jízdné jsem také dost sledoval. V Iredu používám akorát síťovou jízdenku, jinak používám IN 50 a ta je nejvýhodnější pro mě.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 18. září 2013 - 20:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

švarc:
Ale třeba Hlinsko na IREDO z Chrasti stojí vlak na tarif čd 47Kč, od zavedení IREDA stál na tarif IREDO 32 Kč při zdražování stál a stojí dodnes 34 Kč. Tam byl nárůst jen cca o 6%.

No ale mám pocit že tyto dvě linky 680037 a 680038 jezdí podle svého tarifu a jízdenky IREDO pouze uznávají jen na přestupu např na spoji 680038 č.7 (Polička 4.52 - PCE 6.30), když jsem v Chrasti přestupoval tak tento spoj jízdenky IREDO vydáné v jiném spoji uznává. Jasný ale mě se inkarta nevyplatí. Ta in-karta se vyplatí tak lidem bydlící u kolejí a kousek na nádraží. Ale když je někdo závislý na vesnici jen autobus a musí třeba přesedat třeba bus/vlak nebo bus/bus. Tak jednoznačně vítězí IREDO a jízdenka až do cíle např. do Chrudimi, Pardubic.

(Příspěvek byl editován uživatelem juki.)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 13:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juki: To se pleteš:
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L680038_130705_132890.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L680037_130303_128848.pdf

Máš pravdu, kdo přesedá, pro něho je lepší tarif Iredo, ale hodně přestupů zavedlo právě Iredo. Např. trasa Pce - Trhová Kamenice.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 15:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NA LINCE PLATÍ TARIF A SMLUVNÍ PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY VYHLÁŠENÉ DOPRAVCEM ZLATOVÁNEK spol.s r.o. -
680037 - INFORMACE O TARIFU A SMLUVNÍCH PŘEPRAVNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU ZVEŘEJNĚNY VE
VOZIDLECH NA LINCE.
V úseku Polička,aut.st. až Pardubice,aut.nádr. jsou při přestupu akceptováni cestující s platnou jízdenkou vydanou v systému IREDO.
-Kdo kupuje jízdenku přimo na této lince je odbaven tarifem vyhlášeným Zlatovánkem. Ale při přestupu uznávají jízdenky IREDO


680038 - NA LINCE PLATÍ TARIF A SMLUVNÍ PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY VYHLÁŠENÉ DOPRAVCEM ZLATOVÁNEK spol.s r.o. PRO JÍZDU MEZI ZASTÁVKAMI OZNAČENÝMI ČÍSLEM ZÓNY PLATÍ NA ÚZEMÍ PARDUBICKÉHO
KRAJE TARIF IREDO. INFORMACE O TARIFU A SMLUVNÍCH PŘEPRAVNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU ZVEŘEJNĚNY VE VOZIDLECH NA LINCE.
A tady u této linky v těchto spojích je na území v Pardubickém kraji vydávána jízdenka IREDO.
Jak jsem tak pochopil z toho.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. září 2013 - 20:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juki: Z toho vyplývá, že linka 680037, která není v Iredu je levnější než linka 680038.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8176
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 14:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak naokraj sic to sem nepatří.
SPOZ včera prostřednictvím ministra Peciny vyhlásil záměr, aby se v některých časech(těch méně atraktivních) na některých tratích(pouze železničních), neplatilo jízdné.
Skoro bych řekl, vtip desetiletí, větší nesmysl jsem ještě neslyšel. Vůbec bych se nedivil, kdyby za tímto plánem byl váš radní Dušek, protože tato kokoťárna jako by mu z oka vypadla.
Jo hold volby a pocit plných korýtek láká politická prasátka.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 21. září 2013 - 17:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skoro bych řekl, vtip desetiletí, větší nesmysl jsem ještě neslyšel.
Já už ano - s podobnou populistickou myšlenkou přišli komunisté (nebo někdo z nich?) v rámci předvolební kampaně v Libereckém kraji.

Mě by jen zajímalo, jak si pan "odborník" Žák představuje odbavení ve vlaku z Františkových Lázní do Ostravy... Jestli člověk bude platit třeba do Plzně a z Olomouce, protože to už pojede ve špičce...??
Ale je to dobrý krok k tomu, aby bezdomovci zmizeli z ulic, to se musí nechat![satan]

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Neděle, 22. září 2013 - 19:32:50    Odkaz na tento příspěvek  

Před 14 dny jsem se projížděl autobusy na Ústeckoorlicku v dopoledních hodinách a ve většině autobusů byli max. 2-3 lidi - bylo to okolí Jablonného, Letohradu a Lanškrouna. Plnější busy jezdily až na Moravsko-třebovsku.

jaký to bylo konkrétně spoje? Mohou to být klidně ty, které byly omezeny po dobu prázdnin a tak se na jejich využití logicky podepíše i ve dnech, kdy jedou...

Dále mě zaráží počty spojů na trase Svitavy - Hradec nad Svitavou - Radiměř, tam třeba v 10 minutách jedou 3 autobusy, sice každý pokračuje jinam, ale určitě by se to dalo řešit jinak - jedním velkým busem a pak 2 dodávkami, které by např. začínali v Hradci n.S. nebo Radiměři.

tak to ale už zavedeno bylo, aby Hradec, Lány a Radiměř měly spoje co nejlépe rozvržené a nabídku po celý den, ale asi se to nesetkalo s úspěchem a je nutné se vrátit do časů česanských
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 10:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ds: Spoj 700912/12. 700970/58 tam to nebylo tak strašný, cca 10 lidí a 700860/13. Takže 1.a 3. o prázdninách nejezdily.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Pondělí, 23. září 2013 - 14:32:51    Odkaz na tento příspěvek  

švarc

já mohu napsat následující:
spoj 700860/13 před prázdninovým omezením přepravoval v průměru kolem 15 lidí, 700912/12 kolem 8 lidí, 700970/58 kolem 20 lidí v průměru denně. Samozřejmě jsou dny slabší a dny silnější, u dopoledních spojů to platí obzvláště.
Domnívám se tedy, že to je především důsledek zbrklých a nepromyšlených redukcí provedených v první polovině letošního roku.
Ivca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 07:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na lince 700954 včera spatřena Pinkasova Avia Chavdar UOA 1482, která je podle SA vyřazena v roce 2007. [blush] Fotku bohužel nemám.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 24. září 2013 - 11:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivca: Já fotku někde mám, je v provozu od prosince 2011 - ona měla nejspíš SPZ někde v depozitu, Pinkas má od prosince 2011 více turnusů, proto se zas dostala do provozu. Chvíli jezdila v okolí Městečka Trnávka, nyní linku provozuje Matocha.
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 3-2009
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 09:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivca: S čavdarem na věčné časy! A to se minulý rok v říjnu konala rozlučka s čavdary...
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 14:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 17:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patří ty busy přímo ICOMu, nebo společnosti pronajímající byty (IT global)? Podle vysočinské erzetky lze vyloučit ČSAD ÚO...

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || www.atlasvozu.cz
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 25. září 2013 - 20:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ty nové autobusy pro ICOM nejsou od Mercedesu jak bývali. Ale ty nové jsou od f.IVECO nebo se pletu? Copak se děje že najednou přesedlali na IVECO? Ale divím se tedy že z těch 17 autobusů není žádný mikrobus nebo menší bus. Zase ty to velké krávy budou brázdit autobusové linky, kde je menší objem cestujících. Divné...... Proč z těch 17 není alespoň 5 menších?
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1481
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 25. září 2013 - 20:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ty nové autobusy pro ICOM nejsou od Mercedesu jak bývali. Ale ty nové jsou od f.IVECO nebo se pletu?
To je tak těžké přečíst alespoň titulek???!!!
IVECO slavnostně předalo sedmnáct autobusů společnosti ICOM transport

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || www.atlasvozu.cz
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 19:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Crosswaye už ode dneška jezdí, dnes kolem páté jeden spatřen na autobusovém nádraží ve VM již s korálkovým potahem sedačky řidiče, ale stále ještě s igelitovými potahy sedaček cestujících. Evidentně to provozu nevadí [proud]
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 26. září 2013 - 23:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přece byste nechtěl, aby substrát zašpinil potahy, když jsou teď tak krásně nové! Navíc igelit slouží jako rezervní materiál pro případ jízdy bez oken (kobercová lepenka je umístěna u palubní desky) [biggrin]

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || www.atlasvozu.cz
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 15:42:29    Odkaz na tento příspěvek  

A to se minulý rok v říjnu konala rozlučka s čavdary...

pane místopředsedo, dne 16.11. se akt rozloučení udál, mezi 15:46 a 16:10 v Mor Karlově!!!!

Zde pan radní sděluje další vize, v roce 2014 se dají čekat další redukce o cca 500 tis km, avizuje
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 15:43:51    Odkaz na tento příspěvek  

Proč z těch 17 není alespoň 5 menších?

ICOM by uživil tak kolem 25 menších autobusů v PK, ale proč šetřit takto složitě, když se dá jednoduše vyškrtat 500 tis km//rok, že...
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 17:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-:Kdyby alespoň 15...
Pak by se plno spojů nemuselo rušit.
Není nad to, když dopravu vede odborník jakému není ve vesmíru rovno .A který přistupuje nezaujatě ke všem druhům dopravy i firmám.[crazy][sad][cunik]
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 19:22:08    Odkaz na tento příspěvek  

Není nad to, když dopravu vede odborník jakému není ve vesmíru rovno

on se klube dopravní odborník ještě z jednoho jeho "spolustraníka"
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 12-2004
Odesláno Neděle, 29. září 2013 - 19:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to je ale odborník na všechno, nejen na dopravu.
Chraň nás všichni svatí a světice Boží.....
HonzaUO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.112.85
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 17:26:19    Odkaz na tento příspěvek  

Všiml jsem si že ty nové autobusy měří na výšku 3,36 m ale most z Ústí od města do Hylvát má na výšku pouze 3,20 m. Dnes při průjezdu tímto místem něco i drhlo ale prostě se jelo dál. Jak očekáváte že by se to mohlo řešit?
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.202.252
Odesláno Pondělí, 30. září 2013 - 18:41:24    Odkaz na tento příspěvek  

Všiml jsem si že ty nové autobusy měří na výšku 3,36 m ale most z Ústí od města do Hylvát má na výšku pouze 3,20 m. Dnes při průjezdu tímto místem něco i drhlo ale prostě se jelo dál. Jak očekáváte že by se to mohlo řešit?

nevypadá to, že by Mercedes byl s výškou někde jinde

nicméně pokud by byl problém, musela by se stanovit obj trasa někudy, což lze buďtudy, nebo tudy, což se však neobslouží všechny zastávky
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16059
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. října 2013 - 14:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale most z Ústí od města do Hylvát má na výšku pouze 3,20 m

Pozor! Tam je vždy ještě nějaká rezerva, takže pokud je vozidlo o něco málo vyšší, neýž uvádí značka, mělo by se i tak vejít.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 02. října 2013 - 16:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám opět v prosinci zhubnou jízdní řády[sad]. o cca 300 000 km ročně. Tohle jsem našel na stránkách Základní školy Rosice u Chrasti. Rozesílal jim to krajský úřad, podle oslovení tak starostům obcí a ředitelům škol:

Vážený pane starosto, vážený pane řediteli,

dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti se změnou jízdního řádu, která vstoupí v platnost k 15. 12. 2013. Z důvodu omezených prostředků v rozpočtu kraje jsme nuceni přistoupit ke snížení rozsahu dopravy na území celého Pardubického kraje v ročním objemu zhruba 300 000 km (tj. asi 1200 km za 1 pracovní den). V rámci celého kraje jsou proto vybírány spoje, u nichž je velmi malé využití či nejsou využívány některé jejich zajížďky a tyto jsou navrženy ke zrušení. V rámci vaší obce se navržené omezení týká těchto spojů a linek:

Linka/spoj
620704/12 – neobslouží zastávku Rosice,,cihelna (občasné využití cca 5 – 10 cestujících měsíčně); z Rosic do Chrudimi možno cestovat ve stejnou dobu linkou 782 do Chrasti a dále linkou 780 nebo linkou 608 do Hrochova Týnce a dále linkou 703
620783/3 – zrušen; náhradou veden spoj 14 linky 650608 okolo školy v Rosicích
620783/7 – zrušen; náhradou veden spoj 14 linky 620704 až z Chrasti a přes Přestavlky
650608/12 – nový dopolední spoj z Chrasti do Hrochova Týnce (zde přípoj směr Chrudim) – zaplnění dopolední mezery v dopravě z Chrasti
650608/2 – trasován přes Rosice – zajištění brzkého ranního spojení do Pardubic

Dovolujeme si ještě upozornit, že v jízdních řádech zatím není zcela zapracováno omezení jízdy na vánoční prázdniny, které bude u některých spojů doplněno. Vaše případné vyjádření k návrhům očekáváme do 14. října 2013. Pokud se nevyjádříte, máme za to, že k návrhům nemáte výhrady.


----------------------------------------------------------------- ----------------------------------------
Takže se prakticky ošukabala linka 620783, která vozí školáky ze škol z Chrasti, Rosic a Hrochova Týnce a místo 3 spojů odpoledne ve 12.40,14.10,15.22 z Chrasti jim zůstal jediný ve 14.35 jo a ve 13.01 na lince 608 který jede z Chrasti kolem rosické školy přes Řestoky a
a ten spoj v 15.22 také nepojede na lince 783, místo něj pojede jen spoj v 15.35 na lince 704 a nezajede ke škole v Rosicích od pondělí do čtvrtka třídy 2.stupně končí v 15.00 hod. A budou muset asi 1km pěšky na zast. Rosice cihelna


Dušek tu z toho dělá pěkný mrdník.... škoda mluvit

(Příspěvek byl editován uživatelem juki.)
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 02. října 2013 - 20:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki: A co se na to podívat z druhé strany (neznám místní poměry, čerpám z toho co jste napsal a reaguji, protože mi to přijde přehnané): spoj v 15.22 také nepojede na lince 783, místo něj pojede jen spoj v 15.35 na lince 704 a nezajede ke škole v Rosicích od pondělí do čtvrtka třídy 2.stupně končí v 15.00 hod. A budou muset asi 1km pěšky na zast. Rosice cihelna
Tak ty první 2 spoje jsou s časovým posunem a přečíslováním linky prakticky zachovány to jste sám napsal. Dále píšete, že 2. stupeň končí v 15:00 a bus pojede v 15:35 za tu dobu kilometr ujde opravdu každý a možná bude lepší, když se děti projdou, než když budou dělat na zastávce hlouposti... Když jsem já chodil na ZŠ, měl jsem to na nejbližší zastávku cca 700 m. z toho asi polovinu po chodníku podél silnice po které ten bus přijel a nikoho ani nenapadlo stavět novou zastávku, prostě to byla (a je dodnes) samozřejmost.
Pozn. Uznávám, že ta poslední věta už příliš nesouvisí s vaším příspěvkem, ale je to můj osobní postřeh.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6412
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. října 2013 - 11:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvakrát Arriva v Connexích barvách.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16071
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 15:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si včera trošku projel autem Hradubicko...

Rychnov - na aut.n. jedno Intouro (asi pauza mezi spoji), zbytek v garážích vedle Tesca. Za zmínku stojí...



...jinak Intoura.

Žamberk - 5x Intouro
Letohrad - 2x Intouro plus kdesi v obci v kopci SOR od Veolie
Jablonné - 2x Intouro
Králíky - 1x Intouro, dvě SORky, Karosa a zelená příšera od Pinkase
Štíty - SOR od Veolie Morava
Lanškroun - 1x Intouro
Svitavy - 4x Intouro
Polička - C934 Zlatovánek
Choceň - 4x Crossway
Mýto - 5x Crossway, 1x C934 Martin Transport

Conecta žádná.

Postřeh:
Od nás ze západu Čech jsem zvyklý, že autobusy o víkendu parkují různě po vesnicích, podle toho, kde bydlí řidiči. U ČSAD UO marně vzpomínám, kolik jsem v životě potkal autobusů odpožených "na vsi", spočítal bych je na prstech. Občas něco stojí na aut.n. ve městech, kde není provozovna (Žamberk), ve městech s garážemi (RK, UO) se autobusy uklízejí do garáží. Přijde mi to divné.

V této souvislosti dotaz: Lanškroun - jsou tam nějaké garáže? Na aut.n. nestálo skoro nic, přijde mi to podezřelé. A na letecké mapě garáže nikde nevidím.

Polička - tady...

http://www.mapy.cz/#!t=s&x=16.255467&y=49.718498&z=17&l=15

... jsem našel nějaké garáže. Mercedesy jsou jasné, ICOM, ale ty ostatní busy? Čí jsou?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 17:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Jaký autobusy myslíš? V Poličce stojí pouze Icom, občas je v bývalém ČSAD nějaký ten Zlatovánek a pak tam stává Zdar.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16074
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 18:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím tam dvě Karosy 700 u severní strany areálu a tmavě modré cosi s bílými střešními poklopy, to bude tohle. V téhle souvislosti se zeptám - Zlatovánek a garáže. Chápu dobře, že jeho busy stojí buď tady a nebo kdekoliv rozptýlené po okolí Poličky?

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 06. října 2013 - 18:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Zlatovánek má svoji vozovnu o kousek výše, ulice Starohradská, kdyby si jel do Poličky od Borové, tak je to první odbočka doleva v Poličce.
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 16:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč krajský úřad nezveřejnil návrhy jízdních řádu na webu Pardubického kraje jak slibovali. A člověk to musí hledat po obcích kde se to povaluje na stránkách některých obcí. Jestli si takhle teda představuje organizovat dopravu Dušek, tak to potěš koště.

Někde jsem zahlédl ale už nevím kde návrh linky 770 (Žďárec - Skuteč - Krouna - Pustá Kamenice) ta je tedy pěkně ostrouhaná a poslední spoj ze Žďárce do Skutče má jet někdy po 18 hodině.

Dále linka 813 z Vysokého Mýta přes Litomyšl do Nových Hradů ani nemluvím večerní spoj po 22 hod. z Mýta bude končit v Litomyšli.. a připadá mi že tam ještě jsou vyškrtány spoje dopoledne z Nových Hradů.

Zde jsou některé jízdní řády z oblasti Chrastecka:
http://www.mestochrast.cz/zmena-jizdniho-radu-od-15-12-2013/d-512 2 velkých změn se dočkala linka 785 (Chrast žel.st. - Chrast nám. - Luže) díky předělání jízdního řádu na trati Pardubice - Hlinsko [angry].
Není tam zveřejněna linka co prochází Chrastí tato linka:
620780 (Skuteč - Chrast - Chrudim)
nebo, které vyjíždějí nebo končí v Chrasti:
620781 (Chrast - Miřetice)
620782-784(Chrast - Uhersko)
Tyto tři linky nejsou k nalezení. Že by na těchto linkách nebyly naštěstí žádné změny. Tak to by bylo jen dobře.

Ale linky:
650608 (Chrast - Pardubice)
620704 (Chrast - Rosice - Nabočany - Chrudim)
620783 (Chrast - Hrochův Týnec - Chrast) tam je 1 pár odpoledne jezdili 3 páry ještě z Chrasti (zrušen ve 12.40,15.22) a zůstal po 14 hodině nyní ve 14.10 nově ve 14,35). A nově pojede kolem Rosické školy spoj 650608 ve 13 hodin.
Tyto linky už tam jsou divné.

Na lince 785 se ruší třeba spoj ve 20.34 z nádraží do města. Díky tomu že vlak, který vyjíždí krátce před 20 hodinou z Pardubic místo do Hlinska jede nově jen do Slatiňan. A nedali ani náhradní autobusový spoj z Chrudimi do Skutče přes Chrast.
Takže do Chrasti bude možno se dostat někdy v 18.40 vlakem, a poté až ve 20.48. Ale když se jelo před 20 hodinou z Pardubic krásně se dalo dostat tím spojem ve 20.34 z nádraží na náměstí a který dále pokračoval asi za 15 minut směr Pardubice. A jel přes obce Rosice, Řestoky, Zájezdec, Přestavlk, Trojovic do Hrochova Týnce.
A nyní ten bus bude odvážet jen dělníky Foxconnu na noční směnu protože na něj nebude přípoj. A když jsem psal kvůli tomu na kraj. Aby třeba od vlaku co končí nově ve Slatińanech zavedli bus do Chrasti popř. Skutče. Tak furt se šetří kilometry a pěnězi.

A myslím že zůstane spoj na lince 620702 z Chrudimi na Hlinsko ve 20.38. To bude náhrada za vlak do Hlinska. Ale co města Chrast a Skuteč, ty budou od prosince pěkně nametený v této době jim tam nic nepojede....


Ale hlavně že se strkají peníze na nevytížené lokálky typu Prachovice či ze Žďárce na Poličku.....
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 4-2013
Odesláno Středa, 09. října 2013 - 17:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jsem zvědav na situaci po 14 hodině z Chrudimi směr Chrast. Protože nyní jezdí ve 14.08 spoj na lince 620780 z Chrudimi jezdí přeplněný odhad 60-70 cestujících. A od prosince se tam bude muset vejít ještě frekvence na Luži protože většina jezdila vlakem do Chrasti a potom od vlaku busem do Luže.
A ještě jezdí docela využíván spěšný vlak 1987 (PCE - Chrudim 14.14 - Chrast 14.27 - ŽĎárec 14.40 - Hlinsko - HB) a ten jezdí taktéž plný odhad 100 lidi. A spojem č.21/785 z chrasteckého nádraží ve 14.30 odjíždí asi 10-20 cestujících (což je většinou ta frekvence z Chrasti na Luži cca 3-4 lidi vystupují v Chrasti na náměstí ale dalších 10 jich do spoje nastupuje směr Luže. A toto bude znemžněno.
Chci jen tedy vidět jak se všichni nacpou směr Chrast a Skuteč do spoje 26/780 ve 14.08 z Chrudimi. Protože další spoj ve 14.30 z HK přes Chrudim přes Chrast-Luží- Polička přijíždí plný do Chrasti lidé v tomto stojí.. odhad 70-80 cestujících. A další vytíženým je spoj 14.48 do Chrasti kam dojíždí tímto spojem kolem 30 cestujících. Jen Doufejme že na spoj 26/780 ve 14.08 z CR nasadí kloubový autobus.

Nevím proč se předělává jízdní řád 2014 na trati PCE - Hlinsko jako. Spěšné vlaky měli a budou mít uspěch(2měsíce) a potom ty davy lidi zmizí z těch vlaků a ty co nasednou do těchto vlaků bude o hodně min jen pár lidi co jich pojede do těch obcí kde bude zastavovat. ŠKODA TĚCH SPĚŠNÝCH VLAKŮ NA TRATI PARDUBICE - HLINSKO [sad][angry]
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juki: Arriva žádný kloubák nemá, takže to neočekávej, jediný kloubák jezdí linku Pardubice - Holice - Horní Jelení.
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 09. října 2013 - 19:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubice:


Frank Bus pouze dokomumentačně. Tu krátkou 900 jsem dle RZ nenašel.

A trochu 700 -


Chvaletice, elektrárna
juki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 4-2013
Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 13:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pardubickykraj.cz/dopravni-obsluznost/75964/konecna-ve rze-zeleznicniho-jizdniho-radu-2013/2014 tak se nám vyloupl konečný železniční řád v Pardubickým kraje. Co to je na trati 238 u některých vlaků 1-2.třída např. u vlaku 5335 (PCE 11.37 - Hlinsko 12.54) a u některých vlaků je přestup v Hlinsku. to bude jezdit Vysočina se Stadlery do Hlinska asi ne? A co ale bude jezdit z Pardubic do Hlinska když tam je napsáno 1 a 2 třída??
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. října 2013 - 14:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co ale bude jezdit z Pardubic do Hlinska když tam je napsáno 1 a 2 třída??
Třeba ABfbrdtn nebo tak něco?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci