K-report
 

Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 08. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv diskuse Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 0... do 08. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7826
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 21:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:
Proč InKarta není použitelná v autobusech a MHD?
Proč mi zákaznickou kartu z Tesca neuznají v Bille?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 22:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch

Proč si Icom a Veolia karty navzájem uznávají?

Jo, teď mi to došlo - vy myslíte na slevu - já myslím na elektronickou peněženku! Nepožaduji slevu, jen by se mi líbilo nemuset nabíjet x karet...
141.001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.210.9
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 23:11:04    Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Ze vcelku rozumného Hrocha se stal hlupák. Tak už to bohužel chodí :-(
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 01:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za to navrhnout sloučení Pardubického a Královéhradeckého kraje s Jihomoravským krajem ... IDSJMK by se protáhl do Hanušovic, Špindlerova Mlýna a Staré Paky a jedna jízdenka by pak konečně platila pro MHD v HK i v PCE.

Integrace tak jak vypadá tady je sice hezká, že se na jednu jízdenku dostanu z Lichkova do Pece pod Sněžkou ... ale že se nedostanu s ní po krajském městě to mi hlava nebere.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rop: Vázne jednání s dopravními podniky. Problém není jen v Pardubicích a v Hradci, ale i v jiných městech. Na druhou stranu Rychnov se taky dlouho cukal a teď už to jde, takže je potřeba čekat...
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Baimy.jdem.cz | Bdtn756 (PDF) | Bdtn757 (PDF)
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravim vsechny tak kdopak je spokojen s upravou jizdnich radu?linka 950 o vikendu neupravena.stale jen 4 spoje za den
Rop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar: pamatuji v Brně první den integrace dopravního systému (v 0:30 1.1.2004 jsem nasedal do autobusu) ... a jako první byl zaintegrován střed ... tj. Brněnská MHD ... bez toho by integrace nešla ... a v první etapě byl pouze jeden vážný problém ... a to že se zapomnělo na jednu vísku, kam měl původně jezdit nezaintegrovaný spoj a ten kraj neobjednal a integrovaný jezdil 3 km daleko a nezajížděl tam. Což se vyladilo za 90 dní stejně jako drobné úpravy jízdních dob, aby na sebe všechno ještě lépe navazovalo.

Promiň ale to co se děje tady se opravdu za integraci nedá považovat.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Integrace tak jak vypadá tady je sice hezká, že se na jednu jízdenku dostanu z Lichkova do Pece pod Sněžkou ... ale že se nedostanu s ní po krajském městě to mi hlava nebere.

A co třeba to, že město, která má papírový lístky na jednu jízdu a především čipovky, si nechce nechat po městě jezdit lidi na papírový jízdenky bus a vlak dopravců, z kterých by jim připadla jen část tržby z celkové ceny lístku a především si nechtějí nechat po městě jezdit papírový IREDO týdenky a pod, který se dají padělat, a nemáte nad tím kontrolu
C734.1340
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ale to už je snad záležitostí organizátora, aby to ošetřil. Jinak IDS ztrácí smysl.
Jo a páteční perlička: Jelo dítko busem ze školy z Jablonného do Mistrovic oprtimalizovaným busem via Sobkovice. Na zastávce v Mistrovicích si ho vyzvedla maminka se slovy: tak co nebál jsi se? Odpověď byla ryze dětská a nevinná: já ne, ale pan řidič povídal, že má strach, protože hodně sněží. pro neznalé: Sobkovice = jedna uzounká cesta, kde už jednou tento JŘ se srazil bus s autem.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 13:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ale to už je snad záležitostí organizátora, aby to ošetřil. Jinak IDS ztrácí smysl.
A jak je chcete k tomu donutit, když žádný společný karty nemáte? HK ani Pce ve svým kraji nemají postavení srovnatelný s Brnem nebo Prahou, pro HK kraj byla např. mnohem důležitější integrace všech R, než MHD v HK. Samozřejmě, že by integrace i se všema MHD byla hodnotnější, snahy o to byly, bohužel, budem si muset počkat, dokud nebude krajská karta
C734.1340
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3702
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 13:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bohužel, budem si muset počkat, dokud nebude krajská karta

Smutné je, že lidi už čipovky dávno mají - jak Icom, tak Veolia je vydává a pravidlení cestující je mají - a k tomu jsou tu In karty. Stačilo už před lety zkoordinovat technologie, aby ty čipovky byly kompatibilní....

A jak je chcete k tomu donutit,
A to jako dopravní podniky doufají, že se integrace prostě nezůčastní? Že to půjde navždycky mimo ně?
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Railfort: V dnešní době není podstatné, kolik lidí poškodila, ale jak masivně je toho mediálně využito.

Veřejná doprava nějakým způsobem zajímá podstatnou menšinu obyvatelstva. Taď je v novinách sice humbuk, ale tak do měsíce-dvou bude klid, neb už to čtení přestane být pro většinu nečím zajímavé. Po půlroce to bude jen téma z archívu a podzimním volbám budou kralovat témata typu zvýšení DPH, daň pro bohaté atd... Autobusy do vesnic fakt ne...
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: ale tohle si přece mělo OREDO dávno ošetřit, takovýto IDS je prostě pro kočku. To je jako bych měl hospodu, kde budu točit do půllitru: pivo do 0,3 a doleju to kofolou, protože mě pípa sama od sebe 0,5l piva nenatočí. A kde bude chyba? V hostinském..... Jinak slovy mého souseda ze sídliště: Jo hochu dělám řezníka a jízdní řády jsou jako já bych chtěl zabít prase a místo toho jsem ho kopal do p.dele.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: Jako nezlob se na mne, ale toto jsou názory s prominutím zabedněnce. Proč to v Brně, Praze, Liberci, Vídni, Innsbrucku, Zürichu, ... jde a v Pardubicích ne?

Tarif Pardubické MHD a vůbec její provedení je samo o sobě postavené na hlavu. Smečkový provoz a potom půl hodiny nic. Je smutné, že například expresy a rychlíky mezi Prahou a Pardubicemi jezdí ve špičce téměř v kratším intervalu než mnohé linky MHD v Pardubicích.


A jak již bylo řečeno. IDS v JMK se připravoval postupně v jednotlivých částech kraje a v každé z nich trvala příprava 3 roky a jako první bylo zaintegrováno Brno a jeho MHD. Podivuhodné. Prý to totiž nejde. Ono leccos vypovídá o úrovni jednotlivých organizátorů i jejich webová prezentace. Srovnejte například OREDO a KORDIS nebo VOR.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 14:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě vášne nakonec opadnou. Je totiž známo z učebnic biologie a všech možných evolučních teorií, že živočišný druh se nakonec přizpůsobí naprosto všemu. Když si tedy můžou zvyknout i švábi na radioaktivitu, nevidím důvod proč by si tedy občané nezvykli na „optimalizaci”. Ono jim také nakonec nic jiného nezbyde, krom volby IAD (k čemuž se ubírá větší stále procento)...

„Pos**li jsme to, ale musíte si zvyknout”

Petrjablo: Už sem to jednou říkal a říkám to znovu. Tahat autobus z Letohradu do Jablonného přes Sobkovice je naprostý nerozum a neznalost místních poměrů. Já sám bych se tam bál v zimě i s osobákem (hlavně sjezd Sobkovicema je lahůdka) Holt, od stolu to takhle dokáže nakreslit každej blbec...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 15:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, copak dnes pojede na R 791? Zatím to vypadá podle sledovačky na 754.048. Je to možné?
****www.TrainWeb.cz****
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 15:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Zabedněnej jsi tu možná ty, když si myslíš, že když je nějaká věc správná, že se na tom jednotlivé složky taky musí dohodnout.
C734.1340
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7831
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 15:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín, ad.:
Stačí, aby se kraj dohodl s městem na politické úrovni a myslím, že to najednou půjde. Nezaintegrovat MHD největšího města v kraji je z dlouhodobého hlediska pitomost.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 16:47:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazývat někoho hlupákem kvůli souhlasu s ukončením osobního provozu na tratích 025 a části 262? No fuj. Tady asi někdo neví, jaká byla vytíženost mimo pár hezkých víkendových dnů v roce. Vláčky nejsou hračky pro šotouše.

Co se týče integrace MHD. Asi jsem něco nepostřehnul. Mám tomu rozumět tak, že integrace byla a Oredo ji zrušilo? Nebo padají silné výrazy jen proto, že se integrace při tomto "velkém třesku" hned teď nově nezřídila?

Obávám se, že má pravdu Kuzl, že v tuto chvíli nedozrály ani technické, ani finanční, ani politické podmínky. Když něco nejde, tak to nejde. Podle mě bylo lepší udělat integraci všech příměstských autobusů a všech vlaků hned teď, a na integraci MHD si chvíli počkat, než neudělat nic a pořád jen čekat.
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:32:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignáci a Hrochu: bydlíte vůbec v okr. UO? nebo jen hemzáte svoje rádobykvalitní názory?
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrochu sorry, přepsal jsem se. Na tebe to nebylo. I když stejně tady nebydlíš
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hroch, promiň, nedá mě to, když už mluvíš o tý politický domluvě. Co včerejší článek v pardub. příloze MF Dnes: vy nám poslance, my vám autobusák. Trochu asi divný, co?
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz zde: http://pardubice.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120107_1712428_pardubice -zpravy_dmk
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrjablo - Proč se neptáte na bydliště všech dálkových "zachránců" tratě 025, kteří si tam byli jednou v životě zašotit a jinak o této trati ví hovno? Když si přečtu Vaše názory, tak "hemzáte" zrovna Vy, protože jste mimo. Nebo snad chcete s vážnou tváří tvrdit, že se tarifním nepropojením IREDO s MHD něco zhoršilo? Opravdu nejste schopen vidět výhodu tarifního propojení všech vlaků a všech příměstských a meziměstských autobusů, i když to třeba není výhoda zrovna pro Vás osobně?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu nejste schopen vidět výhodu tarifního propojení všech vlaků a všech příměstských a meziměstských autobusů, i když to třeba není výhoda zrovna pro Vás osobně?

K čemu mi bude trafiní propojení když ten autobus podle namalovaného času nestihne k tomu vlaku přijet a vlak klasicky nepočká? Viz Žamberk - Letohrad. Já osobně si za kvalitní dopravu rád připlatím, jenže kde nic tu nic. Takže radši sedám do auta...
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 17:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: a co se zlepšilo, že cestující v Letohradě dobíhají na vlak, který má odjet a volají, že nemají jízdenku? Kde se to měli dozvědět o IREDU, když jim řidiči busů prodají lístek na aut. nádr. do Letohradu a bus přijede těsně na odjezd vlaku? Tak se tam běž postavit a vysvětlovat borče
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy - Nejsem si úplně jistý, že by šlo mít přípoje jak ve Svitavách, tak ve Žďárci. V případě, že nevychází přímý vlak ze Žďárce až do Svitav s přípoji na obě strany, tak už není třeba bazírovat na vlaku v celé trase. Neumím si představit trať 238 zcela bez taktu, když rychlíky na navazujících tratích jsou prakticky všechny v taktu.
Na zvolený způsob řešení 262 nemám jednoznačný názor. Pro lidi ze Skutče, Předhradí, Krouny a dalších obcí je přestup z autobusu na vlak v principu lepší, než běhání na nádraží a pak ještě přestup z vlaku na vlak. Je pravda, že některé méně využívané směry se o něco zhoršily, jiné ale zase zlepšily. Ukončení v Pusté Kamenici je zvláštní. Určitě byla 262 méně jednoznačná, než 025, kde to až na vyjímky bylo o jednotlivcích. Jak jsem psal, na 262 nemám jednoznačný názor. Vadí mě ale absolutní šotouši, kteří mají absolutně jasno, a kteří nazývají hlupákem každého, kdo nehlásá absolutní názor "vlak je vlak je vlak je vlak".

Petrjablo - Co brání těm cestujícím si koupit přímou jízdenku (nebo přímé předplatné), při příštích jízdách? Jaktože to v KHK funguje a řidiči i cestující se to naučili? Proč to podle Vás v PK "nemůže fungovat"? Kroťte trochu své vášně.

Pepa L - K čemu mi bude trafiní propojení když ten autobus podle namalovaného času nestihne k tomu vlaku přijet a vlak klasicky nepočká?

Praktické fungování, tam kde se nevyřešilo při lednové změněm, by se mělo vyřešit do 4.3. Hlavní je psát stížnosti, psát stížnosti, psát stížnosti. Ne na pitomosti, ne na "cobykdyby", ale právě na ujeté přípoje. Napsat přesně který den v kolik autobus přijel do Vaší zastávky a v kolik na nádraží.
Souhlasím s tím, že současný chaos není dobrá vizitka kraje ani Oreda, nejde ale o žádný "dědičný hřích". Je třeba dokopat to do stavu, kdy budou teoretické přípoje fungovat i v praxi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jim řidiči busů prodají lístek na aut. nádr. do Letohradu

Ano ano, a jsme zase u toho prom...ho marketingu. Proč v celém kraji nevisely billboardy s hesly jako "A od nového GVD v celém kraji na jednu jízdenku!!!"

Co brání těm cestujícím si koupit přímou jízdenku
Nikdo jim to neráčil říct, víme? Plus "ochotní a znalí" řidiči, samozřejmě...

A hlavně - ne každý jede "do Pardubic" - existují i takoví blázni, co mají třeba In25/50 a jedou do Prahy/Ostravy/Brna a navíc by si chtěli koupit třeba zpáteční atd...


(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to vysvětli řidičům
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza: asi aby se v tom lidi nevyznali, chápu, že to bylo všechno šitý horkou jehlou, aby Tichý stihnul volby, ale účinek je naprosto opačný. Lidi jsou zmatený a nechápou geniální tarifní systém IREDO. Oni důchodci například nevědí jakou jízdenku si mají koupit. Ignáci uznejte, že propagace tarifů nebyla žádná.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl - Psal jsem "Co brání těm cestujícím si koupit přímou jízdenku (nebo přímé předplatné), při příštích jízdách?"
Opravdu jsou občané, řidiči a průvodčí v PK tak zásadně odlišní od občanů, řidičů a průvodčích v KHK?

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proboha, vězte, že babička jedoucí z Mladkova do Králík k lékaři, kam jezdila celý život vlakem, nepochopí úžasnost Ireda hned napoprvé......
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ignác: A zkusil jste si to ? Třeba na vesnické lince v okolí Letohradu si v autobuse říci o jízdenku třeba do Skutče ....???
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: to byl ale hnusnej vtip :-)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí - Na všech zastávkách visí mapky s čísly zón a cenami z dané zóny do všech zón v blízkém okolí a do větších měst v širším okolí. Kdo jede neobvyklou trasu, musí hlásit číslo cílové zóny, kterou si přečte na výchozí zastávce. Jestli někde mapka není, tak je třeba to reklamovat.

Edit - Skuteč na Letohradské mapce už asi není. Tak to nezbyde nic jiného, než při takhle moc neobvyklé cestě číslo zóny vědět, nebo to koupit nadvakrát.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

musí hlásit číslo cílové zóny, kterou si přečte na výchozí zastávce.

Aha, takže cestující musí..... Zastávky mají svá jména, odvozená (zpravidla) od názvu obce. Na nějaké tajné kódy zastávek se vám normální nešotoušský cestující může vybodnout. Naštěstí jsou v autobusových strojcích i jména zastávek - doufejme, že řidiči umí hledat.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže na těch mapkách jsou jen "uzlové" zastávky a ty malé tam nejsou ....A kde jste vyčetl, že cestující "musí" hlásit číslo cílové zony ...???
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl - Na nějaké tajné kódy zastávek se vám normální nešotoušský cestující může vybodnout

Může. Pokud ale chce mít jistotu správně vydané přímé jízdenky v netypickém směru, tak udělá lépe, když se tím číslem cílové zóny bude obtěžovat. Opět jsme u toho, v čem se liší občané PK od občanů KHK? PK je domov nepřizpůsobivých troglodytů?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ignác: Jezdím ORED-em v trase Česká Skalice - Mezilečí,Křižanov, s přestupem v Hořičkách. Křížanov je v "zoně" Hořičky, ale řidič v prvním autobuse má s tím pokaždé problém to najít, neb jeho dopravce přes ten Křižanov nejezdí a on ani neví, kde to je !!! ( je to 3 km od těch Hořiček, kde přestupuji)...... A to v HK kraji je už OREDO asi 3 roky ......
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy - Opakuju. Nemusí. Kdo jede do nějaké běžné zóny, tak může počítat s tím, že to řidič nezmastí a vydá správně. Rozhodně je jednodušší zadat do strojku zónu číslem.
Malé zastávky tam zcela samozřejmě nejsou. Kdo někam jezdí častěji než zcela vyjímečně, tak se časem naučí, do jaké zóny jeho zastávka patří. Pořád dokolečka stejná otázka, jakto, že to v KHK může fungovat a v PK prý ne?

Edit - Zkuste řidiči příště říct číslo cílové zóny.
V PIDu nebo v IDS JMK dokonce musíte vědět i počet projetých zón, jinak přestupní lístek vůbec nepořídíte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Hl_verměřovice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 18:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rozředění. Verměřovice směr Jablonné nad Orlicí v roce 1930.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:00:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ignác- když vidím, jak obhajujete nedostatky v této pseudointegrované dopravě, mám jakýsi pocit, že s jejím vznikem máte něco společného.
Jen bych vám připomenul, že IDS v pravém slova smyslu vznikají proto, aby se doprava zefektivnila a zjednodušila (pro většinu lidí). Proto v dnešní době existuje něco jako počítač (nemluvím teď o tom stolním), do kterého lidé od toho zaplacení zadají jednotlivé body oné IDS, potom už jen ZÁKAZNÍK nastoupí do vozidla, požádá o jízdenku do cíle své cesty a ta je mu vystavena. Pokud toto nechápete a šermujete nějakou mapkou s kódy jednotlivých zastávek, potom vás upozorňuji, že neobhajujete integrovaný systém dopravy ve své původní myšlence, nýbrž pouhý paskvil.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal - Speciálně pro Vás: V PIDu nebo v IDS JMK dokonce musíte vědět i počet projetých zón, jinak přestupní lístek vůbec nepořídíte. Pro ty co by se chtěli hádat: Tarifní systém PID ani IDSJMK nelze v úplnosti vystihnout jednou větou, takže to nejde brát úplně doslova. Rozhodně ale jsou pro náhodného cestujícího složitější, zejména při srážce s řidičem-trotlem. IREDO je jednodušší než oba zmíněné systémy v tom, že cena jízdenky je ve všech běžných případech dána pouze výchozí a cílovou zónou.
Se vznikem tarifního systému IREDO nemám společného vůbec nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 19:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně je jednodušší zadat do strojku zónu číslem.

V čem je jednodušší zadat číslo zóny, než zadat název oné zóny? Prostě řeknu "Skuteč" nebo "Žamberk". Jízdu oklikou tarif Oredo tak jako tak neumí.

Mimochodem, jaké kódy mám říct řidiči v autobuse, když chci realizovat toto stupidní spojení, nyní jediná možnost jak se z České Rybné dostat do Ústí nad Orlicí na sedmou hodinu ráno, což je , ehm ehm, docela normální cíl.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s tím, že současný chaos není dobrá vizitka kraje ani Oreda, nejde ale o žádný "dědičný hřích". Je třeba dokopat to do stavu, kdy budou teoretické přípoje fungovat i v praxi.

No to je to jediné na čem se shodneme, kam jsme to dopracovali to vidíme všichni, ale jak z toho ven?! Protože nic jiného, než to celý rok vymazlovat, s tím už dělat nepůjde. Jenomže to hořkokyselé je na tom to, že většina takových připomínek vůbec nemusela existovat, kdyby se přemejšlelo hlavou a braly se v potaz připomínky a dotazy (tím nemyslím ty tady na k-čku, ale ty směrované kompetentním) vzniklé už během konstukce samotné a ne je odpálkovávat s arogancí sobě vlastní a tím zároveň zastírat to, že jim teče do bot. Prostě to, že ten paskvil vůbec vešel do platnosti a teď se za běhu upravuje (drastické změny) pomocí „krizových” štábů obcí není podle mne žádná optimalizace.

Já vím, že to jsou samé kdyby, jenože od toho tady ti koordinátoři byli a jsou placení, taky z našich daní. V normální situaci by si to někdo odskákal, jenže co je v tomto státě normální, klasicky to vyšumí do ztracena...

Prostě to rozlité mléko nemuselo být zase až tak rozlité a nemuselo se nad tím toliko brečet (respektive se nemuselo vůbec)...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Při nástupu do autobusu v České Rybné prostě řeknete, že chcete jízdenku do zóny 900 Ústí nad Orlicí. To je vše.
Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2012-01/ || Baimy.jdem.cz | Bdtn756 (PDF) | Bdtn757 (PDF)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad IGN8C: Je jasné, že se to cestující časem "naučí". Ale organizátor by s tím vším měl počítat a podle toho dělat například jízdní doby. Příští rok, až by se to zažilo, mohl jízdní doby trochu zkrátit. Je vidět, že Záruba a spol nemají žádnou zkušenost s praxe. A tak to teďka dopadá .....
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ignac: Je jasné, že se to cestující časem "naučí". Ale organizátor by s tím vším měl počítat a podle toho dělat například jízdní doby. Příští rok, až by se to zažilo, mohl jízdní doby trochu zkrátit. Je vidět, že Záruba a spol nemají žádnou zkušenost s praxe. A tak to teďka dopadá .....
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar
Právě že neřeknete. Potštejn má z pohledu ČR vyšší zónu(26), než UnO(22), a podle tarifu Oredu je tato kombinace nemožná......

Zajímavá situace: Oredo vytvořilo spojení, které je tarifně nemožné....:-)
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se tyce IREDO zon, mate pravdu, ze jsme se s relaci Slavny - Tyniste nad Orlici moc nechytli. :-) Stoji za tim ale spis lenost ridice to dohledat v tabulce (abecedni seznam zastavek se zonou ma sebou) - ale je pro mne nepochopitelne, proc tabulka neni naprogramovana v kase, jak nekdo jiz rekl.

Byl urcite blby napad udelat vsechno najednou a bylo politicky hloupe k tomu rusit dve lokalky. Nicmene i tak povazuju Oredo za velmi zajimavy pocin, urcite zajimavejsi nez PID. Stejne jako Ignac bych prosil o cas na korekce a doufam, ze se to povede nastavit ke vsestranne spokojenosti.

Co by za toto nedali ve skutecne ruralnich oblastech stredoceskeho kraje, kde autobusy jezdi metodou nahodnych vystrelu, pripadne parkuji po navsich do pondelniho vyjezdu ve 4:26...
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl - Takovéhle spojení bych se neodvážil používat, protože dálkař určitě nebude čekat až doběhnou lidi z vlaku. Obecně by měla být na potřebná krkolomná spojení tarifní vyjímka a měl by platit stejný lístek jako při cestě přímo.

Vláčkoví fandové často argumentují, že 1 až 2 km je běžná docházková vzdálenost a obecně položený hodinový interval taky. V tom případě si nemáte na co stěžovat.
V praxi bych se spíš zeptal, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Můj názor na tenhle konkrétní případ ale berte s rezervou, nikdy jsem v České Rybné nebyl, lovím to z mapy a JŘ na internetu.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7833
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác:
Mám za to, že číslem trati 262 se nazývala trať Česká Třebová - Chornice - Skalice nad Svitavou. V tomto případě jsem o postradatelnosti drážní dopravy přesvědčen dost silně. V případě 025 bych přeci jen zvážil vhodnost zavedeného modelu na 024 a byť logicky je autobus z Králík (nebo přes Králíky) smysluplnější, byl bych za určitých okolností (přestupy v ÚnO a dále ve vnitrozemí a v Hanušovicích) ochoten zde o vlaku uvažovat. (Naopak bych si odpustil vlaky z Králík dál.)

Co se týče jízdenek - považoval bych za "normální", že výdejní strojek sám přiřadí číslo zóny názvu zastávky.

Petrjablo:
Sorry za OT, ale když tak vidím Vaše příspěvky 458-462, vzpomínám na poručíka Troníka z Černých baronů a jeho dotaz na kulomet vzor 24 ...

Pikehead:
Co by za toto nedali ve skutecne ruralnich oblastech stredoceskeho kraje, kde autobusy jezdi metodou nahodnych vystrelu, pripadne parkuji po navsich do pondelniho vyjezdu ve 4:26...
Tesat!

Já bych v určité míře neviděl chybu u úředníků, ale u politiků, kteří chtěli stůj co stůj hned (včera bylo pozdě) zaintegrovat a zoptimalizovat celý kraj. To je to, co mi na spoustě příspěvků celkem vadí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:50:26    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: u ČD stačí pokladníkovi zadat název obce a číslo zóny naběhne samo. U ICOMu mě řidič vynadal, že neznám číslo zóny a že pokud si to číslo nenajdu, tak mi jízdenku nemá jak vytisknout protože mu to na pokladně údajně podle názvu obcí, které nejsou na jeho lince nejde vyhledat.
Co se týká cen IREDO, tak asi budou také nějaké chyby v ceníku různých dopravců. Zatím vím že u ČD jízdenka ze zóny 975 do zóny 976 stojí 24 Kč a v autobuse to samé 16 Kč.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 20:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch - S číslem tratě samozřejmě máte pravdu. Spojení zpravidla hledám v IDOSu, papírový JŘ nevlastním, tak čísla tratí občas zmastím.

Co se týče tratě 025, tak tam byl vytížený vlak k vidění jen náhodně, když jeli turisté. Pravidlem byla spíš naprosto zoufalá vytíženost jen několika lidmi. Teoreticky šlo o síťově významnou trať, praxe ale pokulhávala už dávno před rokem 1989. Dodnes si pamatuju jednu z dávných jízd rychlíkem Praha-Jeseník v pracovní den mimo sezónu, kdy naše skupinka představovala z Dolní Lipky do Hanušovic v jednom směru jediné cestující v celém vlaku, v druhém jeli ještě další dva lidé.

K trati z Moravské Třebové dál na východ neumím napsat nic, jel jsem tam jen jednou.

HP - Když tak čtu a poslouchám ty tisíce připomínek, často oprávněných, tak to vypadá, že Oredo bude potřebovat nejméně půl roku na nápravu všech nedodělků a kiksů.
Souhlasím s tím, že největší díl odpovědnosti mají politici, kteří stanovili nestíhatelný termín.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP: U ICOMu zjevně folklór s tím vynadáním ohledně čísla zóny, v mém případě ale měl řidič vytištěný seznam obcí s čísly zón s sebou.
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/ekonomika/255549-poplatky-na-mene-frekvento vanych-tratich-se-osmkrat-zvysi.html
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 21:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad rrr176: Ha, to už tu bylo někdy před 3 dny .....
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 22:16:46    Odkaz na tento příspěvek  

rrr176 : debata o tom to tématu už běží 3 dny na vláknu "zrušené trati".
Petrjablo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 22:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bratře Hrochu: chápu jste ze středočeského kraje a tudíž odborník. Zkuste si tady posílat děti do školy. Důchodce k lékaři a postižené na úřady práce. On tě ten humor přejde. Jo a kdyby jsi nevidsěl jak vypadá prázdný autobus Mercedes, tak se přijeď podívat do Jablonného n. O., ale to musí jet vlak včas a ty si hodíš sprinta na autobusák..........