K-report
 

Archiv diskuse 830, 831 do 22. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » 830, 831 » Archiv diskuse 830, 831 do 22. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 12:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pohodě.
Češtinu miluju právě pro ty překlepy a z toho vznikající různé významy :-)
Což pravda u čísel vždy tak pěkně nevyzní...:-)
Radar007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 18:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám fotku M262.0177 ze Žiliny, kde je povalená na bok bez podvozků a není moc zasažená požárem, aspoň bok který je na fotce.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 19:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lajos
Prohrabával jsem se v poznámkách. Ta 830.211 byla od 1.1.1993 v Kral´ovanech. Na jaře 1996 stojí ve Vrútkách k rozebrání na náhradní díly.
lajos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.56.8
Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 21:02:15    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák,
díky - to by sedělo. Po ukončení opravy k 31. 12. 1992 zařazeno zpět do provozu, od následujícího dne. Mezi lednem a srpnem 1993 proběhl tedy přesun mezi RD Vr a RD Prešov.
To jaro 1996 - to asi nebylo rozebrání na ND, vůz prošel opravou (RD Vrútky nebo ŽOS Zvolen ?), při níž mu byl opětovně dosazen klasický krémově-červený nátěr. A takto 830.211 v Prešově sloužil do roku 2003.
V roce 1996 byla ve Vrútkách na ND pouze skříň vozu 831.211 - viz foto Pav455
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 11:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak M262.018 už to rozchodila a běhá, ale v původním nátěru z 50. let s Bixem vzor roku 97, to neni bohvieaká výhra nojo nostalgie v podání ČD

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 12:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krokodýl

Ta M 262.018 je neobyčejný paskvil. Je to slátanina různých historických etap dohromady. A barvy ? Hrůza !
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 14:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák:
A co oba nabarvit do najbrtu? To by byla hrůza!!! Tohle je hezký a mě to nevadí. Ale tem vlek by chtělo fakt přizpůsobit. Já odstíny a etapy neřeším nejsem h....o.

Já jsem rád, že jezdí a může potěšit oči mnoha lidí. Myslím si, že je to nejstarší provozuschopná M262 u nás. To mi stačí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomes43.)
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 16:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomas43
Jak málo Vám stačí ! Já si myslím, že jste úplný h....o. Než tuto "historii", to raději nic. Vám by na koňce nevadily ani halogeny. Hlavně, že by jela, že ?
Pro lidi Vašeho typu je škoda zde psát příspěvky !
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.90
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 16:25:37    Odkaz na tento příspěvek  

no vidíte,a jsme zase u toho...nedávno jsem taky rozpoutal diskuzi kvůli historické věrnosti a byl jsem málem ukamenován...dávám Modřaňákovi za pravdu
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 17:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák:
No je vidět, že o historii výš opravdu, ale opravdu... málo.
M262.018 je, co se týká nátěru a popisů v tom stavu v jaké opustila Královopolské strojírny v Brně. Nátěr je udělán podle vzorníku přímo z továrny a popisy podle dobové tovární fotografie. Taktéž veškeré venkovní úpravy do původního stvu byly dělány podle původních podkladů. Vnitřek, obvzlášť ovládání je trochu jiné než původní. Hlavně BS2, BP, ale třeba i dobíječ a ohřev z venkovní sítě.
Jak je vidět, tak ty seš ten co opět něco neví a píše sem bludy...
Jinak uznávám, že "Bix" v nátěru 97 za tímto je opravdu humus... Bohužel nechtěli dát do nátěru, jaký by k tomuto stylu odpovídal. Bohužel je to taky jediný "historický" vůz v úpravě pro přepravu kol, což je jeden z požadavků.
Pokud opravdu nemáte doloženo, že motorové vozy vypadali jinak, tak to sem nepište a nechte sis vé výlevy na doma...
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 18:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venco z depa
Mě vůbec nejde o Bix. Na rozdíl od tebe, jsem viděl v provozu M 262.0 již od roku 1949 a celý život to byla má nejoblíbenější řada. Na vozu inv. čísla 018 je takových chyb, že v této podobě motorový vůz nelze považovat za historický. Napiš mě číslo barvy krémově-bílé dle vzorníku Královopolské. Takhle žlutá část nad bílou poprsnicí neexistovala. Když si tam načmáráš "P", tak hnací vozidlo spadá do doby 1949-1950. V tom případě by musela být v horním reflektoru zasunuta plechová maska s "P" či "Z". A co koncová světla ? Myslíš, že je M 262.0 v této době měla z výroby ? Tak mě ještě vyprávěj pohádky o historii. Někteří mladí jsou nepoučitelní, ty patříš mezi ně.
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 19:37:08    Odkaz na tento příspěvek  

Když to spočítáme...
1949 - 2012, to je 63 let. Aby jsi z teho něco měl, tak Ti muselo být cca 10 let, ale pravděpodobněji to bude později. Takže předpokládáme, že ti bude více jak 70 let...
Ale na to, jak se tady rozčiluješ bych to viděl na daleko méně. Protože neznám důchodce, kterej by se rozčiloval a poučoval lidi na K-reportu...
Můžeš si o mě myslet co chceš, ale anonymita internetu je opravdu kouzelná. Takže stejně jak já nevím kdo jsi, tak ty nevíš kdo jsem já... Třeba při osobním setkání by náš rozhovor probíhal jinak, ale na internetu je každý anonymní a i 17-ti letý harant tady může poučovat 40-ti letého mechanika jak má co opravovat, aniž by to kdy viděl v reálu...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 19:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák: Pepíku, nenech se rozhodit nějakým anonymním chacharem z "malého" moravského depa
Čedna Vocásek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 19:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Venca z depa: pokud bychom pominuli barvy vozové skříně, tak i litá tabulka s řadovým označení je naprosto hrozná, která k původnímu fontu čísel, typu rámečku a celkovému vzhledu má taktéž velmi daleko.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 19:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže stejně jak já nevím kdo jsi
Tak to jsi pěkněj hlupák, Venco z depa!!
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta, Čedna Vocásek, Modřaňák:
Takže všechny staré vory a loko, které nemají ten správný nátěr nechat sešrotovat, protože nemůžete vystát nátěr a označení.
Nebo to akceptovat např. 830 018 nebo 831 043.
Nejedná se sice o hystoricky přesná vozidla, ale historii se blíží.
Na 018 jsem si halogenů nevšiml.
Jo a když je to špatně tak do písmenka vypište co, kde a jak to má být správně. Jo a litá tabulka je vyměněná rychleji než napíšete další příspěvek.
A Venca má pravdu Modřaňáku pokud si to pamatuješ bylo by ti v dnes 72 a více let(tedy asi jako můj děda (1936)).
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9043
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa: Bohužel (bix) nechtěli dát do nátěru, jaký by k tomuto stylu odpovídal. - jak tomu mám přesně rozumět? Podle všeho má ten vůz (tipuju BixPost) obnovený lak. To bylo pro ČD takový problém ten vůz "napatlat" jinak, aby k té 830.018 více pasoval? (když to šlo u 854, Bnp atd..) Pokud tedy neplánují jeho nasazování i v běžném provozu...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomes43: jsi mimo mísu...přečti si pořádně o co tady ve skutečnosti jde.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.90
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:41:57    Odkaz na tento příspěvek  

chlapi,no ták...zkrátka snaha byla,ale nikdy to nebude tak,jako to dříve opravdu bývalo...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.90
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:49:51    Odkaz na tento příspěvek  

no holt si budeme muset zvyknout že k sobě budou muset pasovat červený konce s Péčkama,státní znak s oranžovým pruhem(viz kžc)a pod...asi se už nedá nic dělat...snad jen vyjímečně se objeví něco fakt pěkného!
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky: proč to tady zbytečně rozesíráš, anonyme?!!
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:55:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jena:
To je docela otázka, zda-li ho plánují do provozu
Protože i když je to kolovůz a je dáván k motoru na Lednici, tak tento vůz má mimochodem červené, žluté hadice, červené a žluté zásuvky a UIC zásuvku... S tím, že jezdil na trase Břeclav - Znojmo, kde se 020 a 021 ve větší míře vyskytují.
Je to taky docela zajímavá rekonstrukce, protože, sice má výše uvedené úpravy a uvnitř úpravy pro přepravu bicyklů, ale to je vše. Dveře, sedačky světla a další nejsou předělány. Označení je myslím BDdfix, ale ruku do ohně bych za to nedal. A jestli by byl problém s historickým lakem??? Zkus se zeptat někoho výše... Některé kroky jsou mě neustále záhadou
ze škodovky: a o co, že bude... :-D
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 20:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosto, řešíte tady lak a já fakt nevím jak to má správně vypadat tak mě to někdo vysvětlete. a nelépe na obrázcích.
To je diskuze.
To co tady předvádíte připomíná Čekání na Godota.
Jistě to zvládnete.
Když mi to civilizovaně vysvětlíte, budu rád.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomes43.)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1506
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosto, řešíte tady lak a já fakt nevím jak to má správně vypadat

Já myslím, že když si přečteme co tady kydá Venca z depa, tak jde (zřejmě jemu) de facto o něco jiného.
Modřaňáka (v nicku má své jméno, což asi Venca z depa nepochopil) znám osobně, netvrdím, že se ve všem shodneme, ale pokud jde o tyto stroje, tak mu fakt věřme.
A Ty, když nevíš (jak píšeš), tak jen změň formu...a pak to bude ta správná diskuze
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomes43
1). já svůj věk nezapírám. V roce 1949 jsem již dávno chodil do Národní školy. Můj zájem o železnici začal již před rokem 1949. Bydlel jsem u tratě Kladno-Bubny a to přímo u vjezdového do Buben. Zde jsem prostál u okna veškerý volný čas. Ještě ve 40. letech jsme se přestěhovali na nádraží Bubny-takže jsem byl přímo v "ráji" pozorování. Mimochodem, i v mém věku ještě moč a myšlenky udržím.
2). Já Vás vůbec nechápu. Váš výrok:...nemají správný nátěr nechat sešrotovat. Když se dělá oprava a nový nátěr, měl by vůz odpovídat dané době. Je mě líto lidí, kteří se při obnově dozajista nadřeli, ale vytvořili kočkopsa.
3). Naučte se český jazyk (já "hystoricky" píši u písmena "h" měkké "i"). Procvičit matematiku-1936+73=2009
3). Kupte si brýle na blízko. Já jsem nenapsal, že 018 měla halogeny.
A ty mě chceš poučovat !!!

Samozřejmě, že se nechám poučit od hodně mladších kolegů, ale musí mít můj respekt. Například Kuřil p, Zdepa, XMH atd.
Mnoho fundovaných historiků přestalo psát na tyto diskuse. Oni se totiž nenechávají urážet, vědomi si své kvality.
Archiv v Královopolské již minimálně 13 let není ve fabrice, co vím, tak se 2x stěhoval pod zcela jiné složky.
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:13:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím to H....o.
Uznávám to jsem přehnal, ale na jaře se všichni strachovali o 018 a dnes, když je provozní tak se jim nelíbí zase další věc.
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:29:39    Odkaz na tento příspěvek  

Co strachovali...
Něteří nejmenovaní tu psali, že ji nikdo neopraví a bude jako neprovozní v Lužné...
A kdybych teď chtěl rejpat, tak co pánové Přednosta a Modřaňák pro opravu 18 udělali???
Vůbec nic a oddřeli to oproti nim mlaďoši...
Z nějákého nepodstatného depa na konci světa...
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa
Jste demagog. Co jste udělal pro motorové vozy Přednosty ? Navíc, Přednosta je velmi činný. Má svůj klub (Lg), pořádá akce, vydává železniční literaturu atd.
Nevím, proč bych měl pracovat na 018. Každý jsme na něco jiného. Já se zabývám historií. Vaše druhá věta je ubožáctví. Když jsem nepracoval na 018, tak nemám právo kritizovat ?
Neměli bychom to již ukončit ?
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 21:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák:
Já netvrdil, že dědovi je 73, ale že jste téměř stejně starý.i v mém věku ještě moč a myšlenky udržím. To nepochybuji dědovi bylo 76 (1.5.) a leze po střechách, jezdí na motorce a vlstníkem zbroního průkazu (myslivec).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Historie
Historie je původně cizí slovo asi z latiny Historia


Jo a svoji dislexii a disortogrfii a vadu řeči před vámi obhajovat nebudu.
Ještě jednou prosím o popis jednotlivých nátěrů a etap.
Děkuji. Tomáš
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 22:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

No to je jako napsat, že se zabývám nasíráním lidí...
Ukončit jste to měl před tím, než jste napsal že 18 je paskvil. Možnu je, možná není... Ale to že letos vyjela je zásluha několika schopných lidí (tím nemyslím sebe, protože já jsem na tom zas tak moc neodpracoval jak bych chtěl, ale to díky rozhodnutí jiných z depa). A tím, že někdo napíše, že opravovali vlastně paskvil, a že se na to měli vysrat je opravdová odměna jejich práce... Už se opravdu těším, jak si to někteří z nich přečtou a jak se budou cítit, že jím jejích práci kritizuje někdo od stolu. O kterým neví, jestli vůbec někdy vyzkoušel pracovat rukama...
Takže ano, měli jsme to ukončit. Respektive to ani nemělo začít...
A doufám, že tu někdo nenapíše, že za to dostali normální plat. Místo toho, aby si při práci na chvílu sedli, když měli čas, tak šli makat na 18. A že na depu není málo práce, a že se opravdu zapotili aby se stíhalo vše, nejen provozní stroje, ale i historie asi pochopí pouze ti, co tu práci někdy dělali...
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 22:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák
došla SZ?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 22:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, tak jsme se snad konečně posunuli tam, k čemu by tato diskuze měla především sloužit...a je přece jedno kolik nám je komu let
Já osobně si velice vážím pamětníků, protože to je většinou poslední zdroj objektivních informací. Záměrně píši "většinou", protože ne vždy to tak je...ale v případě Modřaňáka tomu věřím.
Dlouhá léta jsem spolupracoval s panem Vladimírem Zuskou (škoda, do té nedožité stovky to měl už jen kousíček) a bylo to úžasné
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 22:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je jako napsat, že se zabývám nasíráním lidí...
Lépe bych to nenapsal!!
Drix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 01:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky z 08.05.2012 na trati 018 ZDE
www.drix.cz
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 07:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš
Došla. Budu vyhledávat.
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 07:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa
mohu Vás ujistit, že jsem se jenom rukama dokonce živil 21 let. U té práce jsem nepotřeboval ani mozek. Jako politicky důvěryhodnou osobu mě strana a vláda KSČ v roce 1969 vyslala do podniku Úklid Praha, abych pozvedl úroveň mytí výloh a oken. Jistě si dovedete představit to utrpení mejt´ v mrazu. Pracoval jsem totiž v úkolu.

Tomeš43: pošlu na mail
venzi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 09:17:50    Odkaz na tento příspěvek  

Alespoň za mě pochvala a úcta všem, kdo se nejen na opravě a údržbě nejen 018 podíleli!!!
... a nenechte se odradit jinými "chudáky"
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 09:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chudáci jsou všichni, kteří se tady skrývají pod rouškou anonymity a neumí se pod svůj názor podepsat!!
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 10:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

venzl
Když Vám to takhle vyhovuje, budiž. Vzdávám se. Pro mne za mne nechť má vůz lak třeba brčalově červený. Já Vás též neurážím i když se domnívám, že do chytrosti a znalostí máte hodně daleko. Končím, neboť mám železnici jako zábavu a nemíním se zabývat typy jako jste Vy či Vencou z depa. Kdo má zájem o informaci můžeme mě napsat na mail. Odpovídám pouze slušným zájemcům.
Venzle, jak můžete urážet Přednostu, když ho neznáte ani po stránce odborné či jako člověka, který dělá pro širokou veřejnost v propagaci železnice maximum.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 11:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To musí být panečku uspokojení, si takhle po ránu anonymně flusnout, škoda že to nepoznám...

On ten názor Modřaňáka není nahodilý, zjištěný z internetu stylem : nevíte někdo, jaká barva je na dvaašedesátce ? ... jak jeho dílo znám, tak to má sakramentsky nastudované a podložené... a podepisuji jeho : "než takovouhle historii, tak radši žádnou". O pálení vozu autogenem tam nebylo nic... A upřímně pánové, pokud jste chtěli dělat kolotoč, budiž, máte na to plné právo, ale tohle fakt není historická podoba vozu.

Apropó : Přednostu nesmí urážet ani jeho náměstek a že ten si dovoluje víc než je zdrávo
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 12:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si také vážím názoru starších a pamětníků, ale ve vašich příspěvcích opomíjíte podstatný fakt. Zprovoznění stálo hodně času, peněz a dřiny lidí, co mohly dělat něco jiného.
Samozřejmost se kterou jste přijaly znovu zprovoznění 018 je až udivojící.

Co takhle napsat něco takového:
"Kluci jste machři, že se vám to povedlo za tak krátký čas, ikdyž se do toho laku vloudilo několik chybek."

Oceníte práci a neurážlivým způsobem naznačíte chyby.
"Ta M 262.018 je neobyčejný paskvil. Je to slátanina různých historických etap dohromady. A barvy ? Hrůza !" To napsal člověk co mě vizívá k civilizované diskuzi.
Toto je víkřik do tmy. Napsal bych co je špatně a přidal bych, že příště se to podaří jistě dotáhnout i ty chyby na laku.
XA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 13:00:34    Odkaz na tento příspěvek  

Tomes43: Já osobně jsem rád, že 18 jezdí, dobrá věc se podařila, máte pravdu vtom, že tu práci co jste všichni vynaložili na její zprovoznění byla značná a bohužel věřejnost ji neocení. Bohužel je taky pravda, že ten lak a popisky jsou hrozná slátanina, příště se zkuzte obrátit na odborníky aby Vám poradily, přebas zde přispívající lajos zná Modřaňáka osobně, tak ať to proberou ......
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 13:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomes43
To, co píšete je jasné pokrytectví. Dobře, dám si od Vás poradit. Kluci, jste machři, že se Vám to povedlo za tak krátký čas i když se tam vloudilo několik chybek (nejen v laku), že se z toho stal paskvil.
Teď již se mnou zcela určitě souhlasíte.
A víte co Tomesi43. Vy si ponechte Vaše názory i znalosti a já si ponechám moje. Oba budeme spokojeni.
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 14:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemyslel, že to nemusíte opsat, ale vaše:"Ta M 262.018 je neobyčejný paskvil. Je to slátanina různých historických etap dohromady. A barvy ? Hrůza !" To je vyloženě super názor říkající příště se na to vy víte co a nechte ji hnít ve křoví. Je to lepší než aby jezdila i když se špatným lakem.

NEBO napište co si myslíte, ale vrámci společenských konvencí. Slova jako slátanina či paskvil nepotěší a naštvou. Jestli sem pokrytec, protože oceňuji snahu udržet v provozu jednu z nejstarších M262 u nás tak jsem. Alespoň nepíšu takovéto věci:
"Tomas43
Jak málo Vám stačí ! Já si myslím, že jste úplný h....o. Než tuto "historii", to raději nic. Vám by na koňce nevadily ani halogeny."(Tam by mi vadily.) To má znamenat co? To nevím. Asi pod utogen nebo do lisu.
Antiperle
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.30.50
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 15:14:09    Odkaz na tento příspěvek  

Nenávistní militantní chytráci i s jejich rektálními alpinisty nechť si dál vzájemně masírují svá zbytnělá ega. Já za zprovozněnou M262.018 děkuji
Hynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 15:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antiperle:
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.90
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 18:32:30    Odkaz na tento příspěvek  

s modřańákem plně souhlasím!i já spolupracuju s ing.Mahelem,a kolikrát společně řešíme různé nesrovnalosti...no nic,koukám poslední dobou se tu furt lidi do sebe navážej,jen kvůli tomu,že se neshodnou...seru na to abych sem chodil!natož abych se k něčemu vyjádřil!třeba se tu umlaťte...
Tomes43
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 20:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře.
Koncová světla. A dálkový reflektor.
Odstranit nápisy P a Z. Předpokládám, po změně byli ponechány v půvoním stavu až na dálkové světlo a přidání červených, že?
Barvy
Střecha a spodek vypadají podobně. Ta hnědá pod okny je asi světlejší a kolem oken je asi taky nesprávný odstím nápisy z foto nepoznám.
To doplním v létě na výletu.


Ještě jednou se omlouvám za to H....o.}

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomes43.)
Barbossa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 17:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modřanák: Tady vidíte ty dnešní historiky a muzejníky.Neni lepší jim to odkejvat a patřičně poklepat po zádech jak jsou dobrý.Ještě jim to několikrát zopakovat jak by to bez nich nebylo a právě díky nim je to v tom nejvěrohodnějším stavu.Věřte mi,že neni lepšího pocitu pak od takovejch odcházet a myslet si své.Jen se tiše usmívat.Možná ještě pak do debaty přidat trochu toho překvapení ve slovech (opravdu? Fakt to tak bylo? No to jsi mě dostal)a k nim přidat patřičné výrazy ve tváři.Jak sám vidíte tak každej si obhájí to co udělá.To,že to je špatně či jinak je už vedlejší produkt,který nikdo neřeší.Nikdo ani neřeší proč to je blbě.Každej si haldou keců obhájí to své a přes jejich názor či výtvor prostě vlak nejede.Jsou tady i tací,kteří chtěj mít vozidla opravdu histrocká a nesmíří se jen s omluvama,že už to tak je tak to necháme.Přípravě věnují dostatečnou péči a pak výsledek je třeba jako T435.003,která je opravdu historická.Bohužel vozidel v tomto stavu je zde minimum.Problém nastává v samotném zrodu nápadu uchovat historické vozidlo.Někdo se rozhodne,že chce třeba ES 499.0001 v původním šedém kabátku.Od ZSSK jí koupí a ihned začne přemejšlet co s tím a první co ho napadne je stroj přelakovat.Tak se stane a mašina se nalakuje,přičemž následuje za stáléhoho hejkání ukájení se nad mašinou jak je krásná.Bohužel buď z nedostatku financí a nebo slepotu jež vyvolala vášeń z nového laku už třeba nevidí,že lokomotiva má od doby co opustila fabriku x rekonstrukcí a úprav,které už znemožnují historickou věrnost.Neřikám,že se to nedá vrátit,ale kdo to udělá.Pak vznikne historický zmetek jako je ona M 262.0018.Řešení je v podstatě jednoduché.Mám málo financí tak vozidlo upravím do odby jemuž odpovídá technicky s tim,že do budoucna až budou finance se vozidlo upraví do stavu jakého si přeju a předtím nebylo možno ho uvést.Bohužel tu panuje v muzejničině divná doba.Spolky nespolupracují a každej si hraje na svém písečku.Ve výsledku se ještě napadají.Hnus.Jinak co se týče barev,tak tam jsem poznal,že je chybný převodník z ČSN do RAL.Platí to zejméná pro světle krémovou 6050 a krémovou střední 6100 kde v RAL mají stejné číslo odstínu.To jen okrajově takový technický detail.
Barbossa
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 19:17:45    Odkaz na tento příspěvek  

Doporučil jsem některým mechanikům z jistého depa, kde byla provedena oprava 18...
Můžu Vás všechny ujistit, že již nikdo ji nebude opravovat.
Aby si pak přečetlo, jak pár s odpuštěním šulinů si o sobě myslí, že jsou pány tvorstva a to co oni řeknou tak je svaté.
Jděte do hajzlu s těmito názory a pokud se Vám 18 nelíbí, tak zasponzorujte z vlastních financí návrat do původního stavu.
DHV Lužná ten dar velice ráda přijme a úpravy do původního stavu taky velice ráda udělá...
Takže si tu dál plkejte o pičovynách a já jdu dělat raději něco rozumnýho, než číst výmysly nějákých kokotů...
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 19:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa

Do hajzlu běž ty. Místo těch keců si raději přečti patřičnou odbornou literaturu a dokumentaci. Potřebuješ to jako prase drbání. Tobě stačí, že je to pestrobarevný, vrčí to a jede to, že ?
Fixi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 19:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím, že to vrčí a jede, to je schopné vozit spokojené cestující do Lednice - a věřte že maminkám s dětma nebo důchodcům je nějaký odstín srdečně fuk. Historická věrnost by jistě měla být dodržována co nejvíc, ale pokud si mám vybrat mezi provozuschopností a věrností, pak ať raději jezdí nenalakované rezavé plechy, než ať je někde krásně nalakovaný nepojízdný pomník. Provozuschopnost a reálný provoz vozu má cenu převyšující všechno ostatní.
Antiperle
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.30.50
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 20:15:27    Odkaz na tento příspěvek  

Modřaňák: Že to vrčí a jede považuji za malý zázrak. A jestli to má nějaké světýlka navíc a tmavější barvu okolo okýnek, nemá to hvězdu, ale přebývá tomu nějaké písmenko, to mne opravdu nezajímá. Já v tom M262 poznám. Je mi jasné, že kibicové nikdy nic nedělají (teď kecám, protože prudí a říkají, že všechno se dělá úplně ale úplně jinak, všecko všecičko je špatně, a kyselo je moc kyselý a brambory jsou moc bramborové), ale i tak Vás prosím, běžte konečně udělat něco užitečného!
Beňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 20:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale klidně si to sbírejte, jenom tomu proboha neříkejte Václavky. Takže klidně si to patlejte a jezděte si s tím jak chcete, to vám nikdo nebere, jenom tomu proboha neříkejte historické vozidlo.
Myslím že tady nikomu nevadí že to jezdí, ale spíš že se nikdo neobtěžoval před lakem pátrat po odpovídajících barvách apod. V podstatě to je obrovská škoda, je super že ten motor se povedlo rozjezdit, a o to víc zamrzí když se odflákne povrch. Jistěže odborníka to sice dráždí, ale laik si toho ani nevšimne, no potom je ovšem zbytečné vůbec uvažovat o historických vozidlech. Historické vozidlo je pro mne vozidlo, které se v maximální možné míře snaží přiblížit vzhledu v jistém období svého života. Ne každé staré vozidlo provozuschopné je pro mne historické. Nicméně je to můj pohled na věc a nikomu ho necpu. Ale je sranda sledovat jak jsou schopní se tu někteří hádat.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 21:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa a parta kolem 18: Myslím, že to berete moc osobně . Zásluhy o zprovoznění Vám nikdo neupírá a je jasné, že nejste (ani nebudete) odborníky na jednotlivé historické epochy. Pokud k historickému pojetí chybí/přebývají nějaké detaily, pak snad nebude problém se po kouskách dopracovat k přesnému vzhledu. Věřím, že opravdoví znalci rádi poradí, jen přes K-rep je to poněkud horké .

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza_o.)
Pepánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 21:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení účastníci této nechutné diskuze. Zanechte svých písemných argumentů,názorů a vzájemných napadání.Raději uveřejněte foto našich dvaašedesátek z období o které se přete, určitě nějaké foto máte. Naše (M262) vlákno
je velice chudé na historické fotky a mnoho uživatelů tohoto vlákno by tento počin rádo uvítalo.
Děkuji. Pepánek
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 22:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všichni tu řešíte M262.018 ale to že jezdí s prašivým Bixem laku vzor 97 nikoho netrápí. Kdyby ta 18 byla historicky na 100 procent věrná, stejně to bude kazit ten zpackaný BDix. A obyčejné cestující nějaká M262.018 do Lednice vůbec nezajímá, ti jsou hotový z prašivého Hurvínka. Proto taky jezdí M262.018 ráno do Lednice, celý den tam hnije a večer se vrací do Brna a všechny vlaky do Mikulova a Břeclavi odjezdí prašivý Skurvínek . Děkuju, to nemusím
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Modřaňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 1-2009
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 22:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antiperle
O hvzdách nikdo nepsal až Vy. On ten vůz by hvězdu ani mít nemohl. Hvězda byla zavedena jako povinný doplněk až od 1.5.1951 předpisem A5 (TPPD, později TPPŽ). Bez hvězdy nesměl vůz vyjet z depa. Vůz M 262.018 byl k ČSD převzat 4.3.1950 a po několika dnech v LD Bohumín byl vrácen zpět do ČKD, kde pobyl téměř 3 měsíce. Tak, jak je vůz dnes pojmut by něčím mohl připomínat počátek I. etapy. Tak by neměl hvězdu. Bohužel řada protichůdných "doplňků" tuto možnost eliminuje a tak vlastně nelze určit o jakou dobu vlastně jde.
Na diskusích je často žádost modelářů o poskytnutí informací ohledně detailu či nátěru hnacích vozidel. A zde jsem kritizován (nadávky mě nevadí), že nazvu 018 pravým jménem. V modelařině by to nebyl model, ale hračka. Pánové, co vám to vyhovuje užijte si to a nenechte si pokazit hluboký zážitek diskusí.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 23:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krokodýl > a za to jako může ten hurvajz ? Ty si taky pacient ... Když to nemusíš, tak s tím nejezdi, nekoukej na to a nefoť to. Vadí-li ti to, něco s tím udělej. Kecy o prašivým hurvínkovi si nech pro svou Máničku
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 23:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hurvínek je na Lednici smrt. To souhlasím - koneckonců hurvínkiáda je pro každou trat bez pravidelné osobky smrt.
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/